Taxi Voor de lekkerste boterham WEE GRIJS HAAR 2323 Vermist kosthuis loonwerk Anderhalve eeuw Koninklijke Marechaussee dubbel woonhuis JNNOXA [Drogisterij SA. v. d. Slikke Veel animo voor keurkorps Dit jaar (in oktober) zal een van de oudste onderdelen van het leger, de Koninklijke Marechaussee, een bijzon der jubileum vieren. Dan zal het ander halve eeuw geleden zijn, dat in Neder land naar Frans voorbeeld een militair keurkorps werd opgericht met als bij zondere taak; „het handhaven van de orde, het verzekeren van de uitvoering van wetten en het waken voor de veilig heid van grenzen en grote wegen". Het gezicht van de Koninklijke Marechaus see is in deze 150 jaren wel veranderd. Maar de taken niet. De mannen in de blauwe jassen zijn overal te vinden. Op snelle boten op de grote rivieren of in de grote havens, op vliegvelden en langs de grenzen, lettend op wie en wat er in ons land binnenkomt. De grensbewaking is nog steeds een belangrijk onderdeel van het werk. Ook op wie het land verlaten wordt gelet. Talrijke malen heeft de marechaussee het vertrek van minderjarige meisjes weten te voorkomen door de verbaasde ouders op te bellen. Dankbrieven van ouders vindt men aan ieder grenskan- toor. Het komt ook wel voor, dat de ouders hooghartig vragen waar „men" zich mee bemoeit. Hun minderjarige dochter wordt dan verder geen haar breed in de weg gelegd. Op Schiphol helpt de brigade van de marechaussee jaarlijks zes- tot zeven duizend mensen aan geldige papieren. Vreemde dingen worden ook wel ont dekt. Bijvoorbeeld, dat veel oudere dames haar geboortedatum in haar paspoort proberen te veranderen. Ook dit is vervalsing en moet door de des betreffende consul verder worden afge handeld. De marechaussee moet voorkomen, dat „ongewenste vreemdelingen'' Ne derland binnenkomen. Een stille wens daarbij is, dat ook Nederland, zoals bij voorbeeld Engeland, buitenlanders, die al eens over de scheef zijn gegaan, her kenbaar maakt aan een rood kruis in het paspoort. Nu komen er regelmatig vreemdelingen binnen, die vroeger al eens over de grens zijn gezet. Dat geeft vooral moeilijkheden bij de talrijke Chi nezen uit Hongkong, die in het voorjaar en in de zomer in ons land aankomen. Een belangrijke post van de mare chaussee is gestationeerd bij Lobith, waar jaarlijks 180 duizend schepen de grens passeren. De marechaussee ope reert hier met snelle boten en handelt alle formaliteiten al varend af. Ook hier doen zich wel eens incidenten voor. Zo werd eens in het vooronder van een aak een 15-jarig Belgisch meisje aangetrof fen, dat buiten medeweten van de ouders in Europa rondzwierf. Zij werd door de marechausee naar België terug gebracht De Koninklijke Marechaussee is ook verantwoordelijk voor de veiligheid van het Koninklijk Huis. Tegenover het pa leis Soestdijk is een speciale kazerne voor de „blauwe mannen''. Bij officiële plechtigheden geven de in gala gestoken mannen van de marechaussee altijd een bijzonder tintje aan de gebeurtenissen. De marechaussee heeft in het algemeen de politietaak binnen land-, lucht- en zeemacht. Maar onder bijzondere om standigheden moet zij ook aan de ge wone politie bijstand verlenen. Bij Relletjes met Veluwse boeren, die enige tijd geleden de wegen blokkeer den, riep de Commissaris van de Konin gin in Gelderland de hulp in van pant serwagens van de marechaussee. Aan de manschappen van de mare chaussee worden strenge eisen gesteld. Toch is de animo groot door de veel heid van taken en de afwisseling in het werk. De korpsleiding ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. Ne derland zal dit keurkorps ook niet graag willen missen. INGEKOMEN PERSONEN Adriana Moens, van Soest, Soester- bergsestraat 125 naar C 45b; Dirk P. Trap, van Roermond, Leeuwen Kruis straat 3 naar Oosterend, Vliestraat 20; Annie E. M. Rommel, van Bergen N.H., Princessenlaan 11 naar De Koog* Ruijs- laan 6; Albert P. E. van de Kamp, van Muiden, Brederodestraat 22 naar Oude- schild, van Neckstraat 3. VERTROKKEN PERSONEN Hendrik Kiewiet, van De Koog, Ruijs- laan 12 naar Heerenveen, Jubbega, Gorredijksterweg 78; Wietske Dogger, van Oosterend, Peperstraat 22 naar Amsteidam, Spinozastraat 51; Jantje van Tatenhove, van W 68 naar Amster dam, L. Bothastraat 24 II; Pieter Braak man, van De Koog, Kamerstraat 23 naar Epe, Dellenweg 55; Johan van de Kerk hof. van E 68 naar Hoogezand-Sappe- meer, Jan Luykenstraat 38; Marten de Vries, van Oudeschild, Het Buurtje 11 naar Hoogezand-Sappemeer, Jan Luy kenstraat 44; Jacon Heinis, van Den Burg, Schoonoordsingel 35 naar Singa pore n.v. K.P.M. Far East Ltd P.O. Box 72; Adriana A. Bruin, wed. van Leber (met gezin) van Den Burg, Schilderend 88 naar Zijpe, A 71. S.V. DE KOOG De adspiranten zijn zaterdag naar Den Hoorn geweest en verloren met 9—0. A.s. zondag. Koedijk-De Koog 1, 2 uur; De Koog 2-JVC 3, 2 uur; adsp. De Koog- Tex. Boys b, zaterdag 4 uur. Crème Marschal geeft uw haar binnen 3 minuten zijn natuurlijke kleur. Géén verf, géén spoeling. Gratis folder krijgt u bij Drog. Van der Slikke. drie entcrlingen, rode streep op schoft en van kruis naar staart. Gebr. Hopman, „De Nederlanden" tel. (02228) 325 TE KOOP Schilderend 86 en 88. Eén leeg te aanvaarden. Briefjes inleveren vóór 11 april bij J. Post, Schil derend 91a, waar tevens sleutel verkrijgbaar voor te bezichtigen. Gunning voorbehouden. Nette jongeman zoekt voor periode 1 augustus - 1 november. Brieven met prijsopgave aan P. C. Dalmeijer, Nordlaan 6, Velp (Gld.) Het Loonwerkbedrijf FA. ROEPER LANGEVELD maakt bekend, dat het telefoonnummer van C. Roeper Czn., nl. (02220) 2852, onder Den Burg staat in plaats van onder De Waal, zoals velen den ken en daardoor een ver keerd nummer draaien. Dit nummer is tevens het adres voor werkopgave. Bel daarom voor al Uw (02220) 2852, b.g.g. (02228) 317. Tender Touch j j 'viuier 7-, i T»»n««a OW" i ;>.a *i» wf Voor ©en betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker. Tel. 203 L00DGIETERSBEDRIJF M. Koopman Zn Brink 32, De Koog, telefoon 02228-223 bestellen (02220) bellen Toon Smidt 3 MOGELIJK Met één beker Pastachoca maakt U stapels heerlijke boterhammen. Keuze uit twee smaken: Pastachoca „melk", romig-zacht, en kort van structuur dus „stevig" smeerbaar; Pastachoca „puur", de pure tractatie voor liefhebbers van bittere chocolade! Eén eetlepel Pastachoca "puur" in een beker warme melk, of twee eetlepels Pastachoca „melk" in een beker warm water, en U hebt een heerlijke chocoladedrank! Pastachoca „melk" en „puur" zijn ideaal voor het bakken van chocoladecake. En bij het garneren van toetjes bereikt U er een smakelijk en feestelijk resultaat mee! Pastachoca „melk" in bekers van 350 gram - Pastachoca „puur", in bekers van 500 en 250 gram PRSmCHOCR Een Frlesche Vlag product

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4