yoghurt in't glas plastic zakken LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Keukenhof Moord op Oudejaarsavond White Lady Iedereen lachte toen ze zei „Ik wil een glas yoghurt met een tik Ze kreeg 't met limonade. En toen wou iederéén zo'n koel glas lekkere frissigheid. Frissigheid kent geen tijd: Porselein servies ^Zf~r n ns F* (~i F3 Rijkshogereburgerschool - Texel Voor al Uw FOTO-ARTIKELEN LANGEVELD DE RODIJ N.V. Als depothouder van R. D. de Jong's Papiergroothandel te Leeuwarden houden wij o.a. steeds in voorraad alle gangbare maten eerste kwaliteit Dikte gegarandeerd 0,02 mm. Verpakt in dozen van 500 stuks Scherpe grossiersprijzen Van belang voor zelfverpakkende winkeliers in levensmiddelensector, voor hotels en pensions (lunchzakkenl) Metalen sluiters steeds in voorraad. U kunt terecht bij Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat Telefoon (02220) 2058 N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT ONDERNEMING Bij voldoende deelname, bezoek aan de op woensdag 6 mei a.s. Tarief ƒ7,per per soon incl. bootpassage le klas. Vertrek' Elemert, Den Burg 7.30 uur. Aankomst: Elemert, Den Burg 18.00 uur. Voor deze tocht zijn plaatsbewijzen t/m 5 mei verkrijgbaar aan ons kantoor te Den Burg. voor mensen met smaak opleiding voor de diploma's A en B (opgericht 1956) Aanmelden van leerlingen voor de proefklas, bij voorkeur door de ouders persoonlijk, elke vrijdag middag van 2-4 uur aan de school t/m 23 mei 1964. De proefklas zal plaats hebben op 1, 2, 4, 5 en 15, 16, 18 en 19 juni 1964. Voor deze proefklas kunnen zich aanmelden leer lingen van de 6e klas van de lagere school en leerlingen van de eerste klas van de ULO-school, die na toelating in de eerste klas van de H.B.S. komen. Voor leerlingen met diploma ULO is het van belang te weten, dat zij tot de derde klas kunnen worden toegelaten om de A- of B-opleiding te volgen. De directeur, C. van der Eijk, Julianastraat 3, Den Burg (tel. 2535). FEUILLETON: 37. ,,Het is er natuurlijk maar één ge weest, die er van profiteerde", corri geerde Gert. „Maar hiervoor kan ik geen verklaring geven, om de eenvou dige reden, dat dit een samenloop van omstandigheden was. Zoals je zelf zegt: geen van beiden, noch Giel noch Heini Werner was hiervan op de hoogte. Geen van beiden zullen het zich misschien gerealiseerd hebben, dat ze zodoende hun schot konden camoufleren. En mij bracht het bij het onderzoek op een dwaalspoor, want aanvankelijk gingen wij van de gedachte uit; de dader moet hier vandaan komen, want hij profi teerde van het lawaai van al dat vuur werk op deze oudejaarsavond. Vandaar, dat ons eerste zoeken in de verkeerde richting was". Hij keek naar Jan Gil lissen. „Vandaar, dat wij verdenkingen gingen koesteren tegen neef Jan. Die verdenkingen werden steeds sterker, want er was wel het een en ander tegen hem. Hij is om te beginnen een scherp schutter op de revolver; wij hebben daaromtrent een berichtje gehad van zijn vroegere commandant in het leger. Verder had hij enkele dagen tevoren ruzie gehad met het slachtoffer. Bij de eerste ondervraging bleek al gauw, dat hij iets voor mij verborg. Allemaal be zwarende feiten en verzwarende om standigheden, die een arrestatie zeker gerechtvaardigd zouden hebben. We hebben het niet gedaan, want na een paar dagen begon er iets anders in mijn hoofd te groeien Namelijk deze ge dachte: wie had het slachtoffer kunnen zijn, als Gillissen zich niet gebukt had? En daarop ben ik verder gaan werken, met het bekende resultaat". De garagehouder schraapte zijn keel. „Mag ik wat vragen, meneer Hool- werf?" Gert knikte instemmend. „Gaat Uw gang, meneer Vriens". „U hebt vanavond iedereen laten ko men, die min of meer, al of niet tegen wil en dank, betrokken was bij deze zaak. De moordenaar dan daargelaten, die in Duitsland zit Maar u had het verschillende malen over die pleegdoch ter Grada. Mag ik vragen, waarom zij hier niet aanwezig is?" ,.Dat mag Om de eenvoudige reden, dat het meisje enkele dagen geleden in Amsterdam een ongelukte heeft ge had door de gladheid en thans jn een ziekenhuis ligt met hersenschudding. En om verdere vragen te voorkomen: dit was inderdaad een ongeluk. Een zeer betreurenswaardig overigens, maar het sterke gestel van juffrouw van Andel is de beste waarborg voor een volledig herstel. Al zal dit nog wel een paar we ken duren". De inspecteur stond op, wenkte agent Stegeman en deze bracht Giel Hen- drikse weg. In een der cellen kon hij gaan peinzen over zijn tot nu toe mis lukte leven, tot rechercheur Veenstra hem mee zou nemen naar Amsterdam. Toen Stegeman weer terug was, zei inspecteur Harde, even de kring rond kijkend: „Nu deze, voor onze gemeente Dorringen zo onaangename zaak opge lost is. heb ik nog wat mee te delen. Meneer Hoolwerf had het zoëven over juffrouw Van Andel, Grada zal ik ook maar zeggen Grada dan is enige dagen in onze gemeente als gast van recher cheur Hoolwerf en zijn echtgenote. Grada heeft mij op de ochtend voor haar vertrek naar Amsterdam bezocht en heeft duizend gulden beschikbaar gesteld voor degene die de moord op haar tante zou ophelderen. Mijne heren, we hebben vanavond wel gehoord, wie degene is geweest, die het meeste werk verricht heeft in deze zaak. Wie degene is geweest, die de moordenaar heeft achterhaald". Hij nam een envelop van zijn bureau en overhandigde die aan Gert, die totaal verbluft zijn' hand uit stak. „Meneer Hoolwerf, deze beloning is volkomen legaal. En u hoeft niet te denken, dat dit geld afkomstig is van de woekerwinsten van het slachtoffer, want Grada is in het bezit van geld, dat de echtgenoot van tante Anne haar heeft nagelaten. En waarvan ze nooit iets heeft gebruikt. Als hoofd van de politie van Dorringen ben ik wel een beetje trots op mijn rechercheur. Het heeft in de bedoeling van onze burge meester gelegen, als het eigenlijke hoofd natuurlijk, om u deze beloning te overhandigen, maar een lichte onge steldheid houdt hem aan huis gebon den, zodat op mij deze taak rust. En juist, omdat de burgemeester en ik een beetje trots zijn op onze rechercheur, reik ik met des te meer genoegen u deze envelop uit. Hierin zit de beloning, die Grada van Andel beschikbaar heeft gesteld voor hem, die er in zou slagen de dader van de moord te ontmaskeren U weet, dat zij inmiddels van de op lossing van dit musterie op de hoogte is gesteld. Zij weet ook, wie de man is geweest, die de dader opspoorde Ik geef u door, wat ze vanavond tegen mij via de telefoon heeft gezegd: ik zou het niemand liever schenken dan mijn heer Hoolwerf en zijn gastvrije vrouw. Welnu, ik sluit mij daar bij aan. Ik wens u geluk met dit succes." Gert stond bedremmeld met de en velop in zijn hand. „Nou, daar wist ik niets van.... natuurlijk vind ik het fantastisch, maar.of ik dit ambts halve wel mag aanvaarden. De inspecteur knikte. „Ik heb Den Haag op de hoogte gesteld. Justitie heeft geen bezwaar". „Wel, dan zullen we het natuurlijk in grote dank aanvaarden". De inspecteur wendde zich tot re chercheur Veenstra. „Voor wat uw aan deel in deze zaak betreft, meneer Veen stra, ik neem aan, dat u in Amsterdam op uw bureau ook wel een kleine ver rassing wacht. Bij mijn weten heeft Grada ook u niet vergeten". Toen de anderen allemaal vertrokken waren op Jan Gillissen na, keek Gert hem lachend aan en toen de jongen in gedachten bleef staan, duwde Gert hem weer in een stoel Hij hield een pakje sigaretten voor: „Steek op, sufferd". De jongen knikte. „Zeg dat wel, me neer Hoolwerf Ik ben een grote stom meling". „Zelfkennis is de beste kennis. Je be doelt natuurlijk je brief aan haar, he?" „Ja". Hij rookte en keek naar de vloer. „Wat moet ze wel van me den ken?" Gert haalde zijn schouders op. „Waar schijnlijk hetzelfde als ik: dat je een ezel bent. Ja, en wat nou?" De jongeman spreidde zijn handen uit. „Ik weet het niet. Ze zal nu wel een hekel aan me hebben, veronderstel ik". „Die mogelijkheid is er natuurlijk", beaamde Gert. „Wanneer heb je die brief gepost?" „O, diezelfde morgen. Vóór ik bij u kwam". Gert stak zijn hand in de binnenzak en haalde er een envelop uit. „Is dit hem?" De jongeman sperde zijn ogen wijd openen nam automatisch de brief aan, die hij om en om draaide en verbluft bekeek. De envelop was nog gesloten, maar de postzegel was afgestempeld. Hij begreep er niets van. „Hoe kan dat noubegon hij Gert lachte vrolijk. „Lk ben diezelfde morgen maar zo brutaal geweest om meteen het Binnengasthuis in Amster dam te bellen. Als politieman kun je nog wel eens wat versieren, he? Ik zei, dat er een brief van jou onderweg was, maar dat die in geen geval aan de pa tiënt Grada van Andel uitgereikt mocht worden, omdat de brief op een ver gissing berustte en dat het heel nadelig zou zijn voor haar herstel, als ze de inhoud te weten kwam. De portier be loofde, dat hij de brief zou vasthouden. Ik heb hem gisteren afgehaald en mee hierheen genomen. ifSlot volgt). OPPERWACHTMEESTER VROUWE TE HEILOO BENOEMD Opperwachtmeester N. J. Vrouwe van het rayon Den Burg van de groep Rijkspolitie op Texel is met ingang van 1 mei benoemd te Heil.oo, waar hij ver vangend groepscommandant wordt, te vens rayoncommandant. Hij neemt daar de plaats in van adjudant Koops, die per 1 april groepscommandant is gewor den te Heerhugowaard. De heer Vrou we kwam op 1 augustus 1961 van Venlo naar Texel en is hier dus slechts korte tijd werkzaam geweest. Per 1 mei zal nu wachtmeester le klas H. J. Michel te Den Burg worden geplaatst Hij is nu nog werkzaam te Alkmaar in administratieve dienst. De heer Michel is geen onbekende op Texel. Enkele malen was hij tijdens de zomer maanden op het eiland gedetacheerd. HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van 23 april lezen wij onder wijzigingen in het han delsregister: Kleinhandelaren: A. van Strien, Texel, Den Burg, Wil- helminalaan 94. Bloembollenkwekers- bedr. enz. Vest. fil. te Texel, Den Burg, Hogerstraat 5 o.dez.n. Bedr. kleinh. in bloembollen en antiek. GEMEENTEWERKEN HEEFT HANDEN VOL (Vervolg van pagina 1) Ook in het plantsoen is een aanzien lijke hoeveelheid bomen geplant. Be langrijk voor de kerkgangers is het parkeerterrein bij de kerk, dat bijna gereed is. De aanleg van het plantsoen te Oudeschild is uitgevoerd als zg. werkverruimingsobject. Het projekt is uitgevoerd door de N.V. Grontmij, die zodoende zijn personeel aan het werk kon houden. Te Den Burg is op de onteigende grond van de dames Dijt, nabij de Hallerweg, een begin gemaakt met de uitvoering van „plan Oost". Op het ogenblik wordt 1000 m2 bouwstraat aangelegd en 235 meter riolering. In de herfst zal rond het geplande sportveld nabij de te bouwen ULO-school bos worden geplant. Gisteren is begonnen met het op breken van de Julianastraat voor de aanleg van de riolering en nieuw pla veisel van betonklinkers. Hetzelfde ge beurt met de Gasthuisstraat en de Warmoesstraat. In de drie straten zal 1100 meter rioolpijp worden gelegd. Ook aan de voorbereiding tot de ver harding van het Achterom en de Voge lenzang wordt gewerkt, al zal de reali satie hiervan nog even wachten. Het parkeerterrein aan de Verlengde Keesomlaan is gereed. De laatste hand wordt gelegd aan de verbindingsweg Akenbuurtsweg-Waalderweg. LECTUURBOX IN DORPSSTRAAT DE KOOG We maken er onze abonnees op attent, dat sinds kort aan Dorpsstraat te De Koog een zg. lectuur- box van het Rode Kruis is geplaatst. De afdeling Texel van het Rode Kruis ver zoekt de bewoners van De Koog hierin hun afgedankte tijdschriften en boeken te deponeren Wanneer men over een grote voorraad lectuur beschikt, kan men echter beter contact opnemen met de heer G. van Beek, Gasthuisstraat 42, Den Burg, die voor het afhalen van het leesmateriaal zorgdraagt. Een soortge lijke lectuurbox staat al enkele jaren aan de Parkstraat voor het bureau Ge meentewerken te Den Burg. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 28 apr. 9.32 en 21.47; 29 apr 9.56 en 22.12; 30 apr. 10.22 en 22.38; 1 mei 10.47 en 23.01; 2 mei 11.16 en 23 26.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4