<nri Stadsfeesten stijlvol geopend Geslaagd concert N.Ph.O Gidsen Drumband naar Duitsland Hulde voor soliste Emmy Verhey TEXEL FILMMEUWS Texel viert feest! Na maandenlange voorbereidingen zijn gisteren tijdens een plechtige bijzondere zitting van de Texelse gemeenteraad de feestelijk heden rond de herdenking van het 550-jarig stadsrecht officieel geopend. In de grote tentoonstellingshal aan de Beatrixlaan te Den Burg waren tal van genodigden en andere belangstellenden samengestroomd om deze histori sche bijeenkomst mee te maken. De hoogste gast was de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, mr. F. J. Kranenburgh, die een werk bezoek aan Texel brengt. Tijdens de vergadering werd de groen-zwarte vlag officieel als gemeentèvlag vastgesteld en werd door de heer J. A. van der Vlis te Blaricum een plechtige één uur durende! feestrede uitgesproken. Daarna kreeg hij het ereburgerschap van de gemeente Texel aangeboden. Verder werd het woord tijdens de vergadering gevoerd door de commissaris van de Koningin, burgemeester C. De Koning en de voorzitter van het orga nisatiecomité, de heer W. Albers. De plechtige bijeenkomst werd besloten met een ceremonieel vlaghijsen voor de grote hal door mr. Kranenburgh en de heer C. De Koning. Voor het eerst ging naast het rood, wit en blauw het of ficiële groen-zwart in top. Het voorbeeld van de twee magistraten werd ge volgd door de verkenners van de Zwalkers en de Sint Jeroengroep, die tege lijk de andere vlaggen op het terrein hesen. Aan de feestelijke sfeer werd bij gedragen door de drumband „Margaretha Sinclair", die een fraai uitgevoerd optreden verzorgde. Texel viert feest' Het schijnt dat het enthousiasme zich nu van alle Texe laars meester heeft gemaakt. Ip het laatste nippertje begon men in allerijl de straten te versieren en hoewel op dit moment nog lang niet alle dorpen geheel in feesttooi zijn. wapperen er al heel wat vlaggen en zijn enkele zeer fraaie erepoorten te bewonderen. Omdat er in verschillende wijken van Den Burg en de, andere dorpen nog hard wordt gewerkt, mag worden verwacht dat vele van de nu nog kale straten binnenkort ook een feestelijk aanzien zullen heb ben gekregen. Zeer vele Texelaars blijken de officiële Texelse vlag te hebben aangeschaft en uitgestoken Ook van de toren van de N H. Kerk te Den Burg wappert het groen-zwarte doek. In zijn feestrede schilderde de heer J. - A. van der Vlis de Texelse geschiedenis II sinds het gedenk- waardige jaar 1414, toen op de 26e maart Willem van Beieren het eiland stadsrech ten verleende. Het betekende dat de Texelaars enige zeggenschap kregen al was dat maar heel weinig. Eerst toen Maria van Bourgondië in 1477 een nieuw privilege gaf kon men spreken van een democratisch bestuur. De Texe laars konden 26 mensen kiezen, waar uit de baljuw de dertien schepenen recruteerde Deze bestuursvorm hield stand tot de Franse tijd. De heer Van der Vlis schetste het belang van de kennis der geschiedenis. De sceptische geluiden ten aanzien daarvan zijn zeker niet terecht, zo zei hij. „Wat is een mens, die niet weet wat er voor zijn geboorte is geschied?" Wat op het ogen blik gebeuren kan, is mogelijk door de ervaringen in het verleden. De heer Van der Vlis gaf een uitvoerig over zicht van de ontwikkeling van Texel door de jaren heen. Hij schetste het grote belang van de scheepvaart, waar aan Texel in een bepaalde periode zijn grote bloei te danken had. Ook greep hij de gelegenheid aan om zijn afschuw uit te spreken over de plannen, die be staan om de drooggelegde Waddenzee bij Texel tot vliegveld voor supersoni sche vliegtuigen te maken Hij hoopte, dat dit onzalige plan nooit zou worden verwezenlijkt. Hij besloot zijn rede met vast te stellen, dat nooit eerder in de geschiedenis zoveel Texelaars het zo goed hebben gehad als juist nu. Een herdenking op dit moment is mede daarom al zinvol, zo meende hij. De burgemeester dankte de heer Van der Vlis en kor^igde het volgende punt aam, dat tot op dat moment geheim was gehouden- het verlenen van het ere burgerschap De verraste heer Van der Vlis kreeg uit handen van de burge meester het desbetreffende document uitgereikt, nadat de raad zich met dit voorstel van B. en W. akkoord had ver klaard. Andere mening? Mr. Kranenburgh, die daarop het woord voerde, feliciteerde de heer Van der Vlis met zijn ereburgerschap, maar diende hem tevens van repliek. De Com missaris riep.de door de heer Van der Vlis geschetste welvaart in herinnering, die indertijd ontstond toen het eiland door de schepen voor haar rede aan sluiting kreeg op het toenmalige we reldverkeer en stelde er tegenover: „Wanneer ooit op het wad een vliegveld zou komen, waardoor Texel aansluiting krijgt op het huidige wereldverkeer, dan heb ik het gevoel, dat men daaraan spoedig zou wennen!" De Commissaris roemde het financiële beleid van het Texelse gemeentebestuur, dat er in ge slaagd is 2 miljoen opzij te leggen voor een nieuw raadhuis. Slechts het ont breken van de vergunning weerhoudt nog de bouw ervan. Mr. Kranenburgh stelde echter nadrukkelijk vast, dat ook het provinciaal bestuur de noodzaak van het nieuwe raadhuis beseft en alles zal doen om het zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. „Met veel genoegen hebben wij vastgesteld, dat U er toe in staat bent geweest een goed plan te maken voor een cultureel centrum", aldus de commissaris. „Wij hebben daar graag uit onze provinciale kas een ton aan bijgedragen' De commissaris illustreerde met deze voorbeelden zijn waardering voor het vooruitziende be leid dat het Texelse gemeentebestuur voert. Toch kan men niet geheel zonder zorg de toekomst inzien. Het werkgele genheidsprobleem eist voorzieningen. Men zal de eigen bevolking in de in Nederland heersende welvaart blijvend moeten laten delen. Ongetwijfeld zal dit lukken. „Texel heeft in het land het vertrouwen gewekt, dat het zelf met de haar toekomende hulp voor een goede toekomst zal zorgen", zo stelde mr. Kranenburgh tenslotte vast. Wandborden Burgemeester dankte de Commissaris voor zijn woorden en voor de bereidheid om bij deze bijzondere raadszitting aan wezig te willen zijn. Daarop sprak de voorzitter van het organisatiecomité, de heer W. Albers. Ook hij prees het gemeentebestuur van Texel, dat zich op bijzonder actieve wijze inzet voor het belang van het eiland. De Texelaar in het algemeen tempo, dat de vreemdeling, die er komt kenmerkt zich door een typisch levens wonen, spoedig overneemt. Buiten staanders, die menen dat op deze wijze niets tot stand komt, vergissen zich echter. Af en toe zou het lijken alsof de organisatie van de feestelijkheden weinig vorderde. In werkelijkheid werd en wordt er achter de schermen hard gewerkt. Het resultaat daarvan zal de komende weken te beleven zijn. De heer Albers dankte voor de medewer king, die o.a. van het gemeentebestuur werd ondervonden. De eerste evene menten in het kader van de stadsfees ten hebben zich reeds afgespeeld. De propaganda-vliegtocht naar de Dam werd een groot succes, want veertig dagbladen maakten in hun kolommen van de feesten gewag. Ook de bejaar- dentochten met de „Marsdiep" verlie pen naar wens. Voorts zorgde de baar denclub voor veel publiciteit. Hij sprak de wens uit, dat het garantiebedrag, dat de gemeente ter beschikking wilde stellen, niet zal behoeven te worden aangesproken, maar gevoegd kan wor den bij de mogelijke opbrengst van de feesten, zodat een belangrijk plan, het Texelse zwembad, spoedig kan worden gerealiseerd. Aan de burgemeester gaf hij een Delftsblauw wandbord en een programmaboekje ten geschenke. Ook mr. Kranenburgh en de heer J- A. van der Vlis werden met deze geste ver blijd. Met het hijsen van de vlaggen werd de middag besloten. ONGELUK BIJ INZEGENING Tijdens de plechtige ingebruikneming van de hulpkerk Sint Bonifatius te De Koog deed zich vanmorgen een onge lukje voor dat zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. Een der koor knaapjes, de 9-jarige Harry Witte, „Bis- pinckhof", werd onwel en viel zo hard met zijn hoofd op de stenen vloer van de kerk, dat hij een zware hersenschud ding opliep. De bewusteloze knaap werd naar de aangrenzende pastorie gebracht, waar dokter Siebinga eerste hulp ver leende. Naar wij vernemen is zijn toe stand thans bevredigend. Voor een ver slag van de inzegeningsplechtigheid van de nieuwe kerk te De Koog, zie het volgend nummer. Met twee TESO-bussen zullen morgen zestig meisjes van de bekende gidsen- drumband „Margaretha Sinclair" naar de Duitse stad Siegburg (nabij Bonn) vertrekken. De muzikale gidsen zullen daar bijdragen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het feit van Sieg burg deze zomer 900 jaar stad is. Het toevallige feit, dat Texel op hetzelfde moment ook stadsfeesten viert, zal het bezoek een bijzonder karakter geven. De meisjes zullen in Siegburg een vrij zwaar programma hebben af te werken. Er zal bij verschillende gelegenheden worden opgetreden, waarbij tevens van de gelegenheid gebruik zal worden ge maakt om het eveneens feestvierende Texel in de aandacht van het publiek aan te bevelen. Morgenochtend vertrekken de meis jes onder leiding van opperwachtmees ter W. F. Stomp, die met de organi satie van de trip is belast. Via Roer mond wordt in zo kort mogelijke tijd naar Siegburg gereist, waar men om streeks vier uur 's middags hoopt aan te komen. De te rijden afstand bedraagt ongeveer vierhonderd kilometer. In Siegburg wordt het Texelse gezelschap ontvangen door vertegenwoordigers van de Nederlandse vereniging te Bonn. Alle meisjes worden bij particulieren ondergebracht. Om half zeven 's avonds wordt op de grote markt van de stad een show gegeven, die ca. één uur duurt. Er zullen marsen, walsen en cha-cha- cha worden gespeeld en de meisjes zul len drie figuren lopen. Eén van de fi guren is het model van het bekende vignet van de Texelse stadsfeesten. Een bijzonder secuur stukje, dat de afgelo pen maanden meerdere malen is be oefend en gisteren bij de opening van de stadsfeesten te Den Burg ten aan- schouwe van vele aanwezigen is gede monstreerd. In Siegburg zal 's avonds een fakkel optocht worden gehouden, waaraan de gidsen eveneens muzikale medewerking zullen verlenen ook gedurende ca. één uur. Zondag zal met bussen de fraaie omgeving van de stad worden bezichtigd en zullen enige bezienswaar digheden worden bezocht. Na een ge zamenlijke maaltijd omstreeks het middaguur zal tijdens kinderfeesten 's middags weer een optreden worden ver zorgd. Maandagochtend zal het optre den te Siegburg worden besloten met een korte muzikale show. Geschenken De gidsen zullen op hun reis tal van kleine herinneringen meenemen, die tevens de stadsfeesten op Texel in de aandacht brengen. Aan burgemeester en wethouders van Siegburg zal 'n Delfts blauw wandbord met het vignet worden aangeboden en er zullen herinnerings vaantjes worden uitgereikt. Voorts wordt een flinke hoeveelheid speldjes meegenomen. Het bezoek van de gidsen aan Sieg burg is het gevolg van een contact tus sen de heer W. F. Stomp en enkele le den van de Nederlandse vereniging te Bonn tijdens het optreden van de band bij Soestdijk op koninginnedag drie jaar geleden. De vereniging was zeer enthou siast over het optreden en beloofde een uitnodiging voor een bezoek aan Sieg burg te zullen sturen. Aldus geschiedde. Stellig zullen de muzikale gidsen hun feestvierende eiland op indrukwekken de wijze vertegenwoordigen. Nog steeds in aanwezigheid van de Commissaris van de Koningin en Mevrouw Kranenburgh, het Gemeente bestuur en een talrijk publiek, werd de eerste feestdag gisteravond besloten met een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends. In haar welkomst toespraak herinnerde de voorzitster van de Kunstkring, mevr. A. van de Eijk- Bierma aan de culturele aspecten van de viering der stadsfeesten. Dat feesten op een dergelijke wijze als deze geopend konden worden, achtte spreekster wel een groot voorrecht. Het SSO |Éir stad 1414 - 19M programma begon met een uit voering van de Ouverture Egmont en de Achtste Sym fonie in F van Lud- wig von Beethoven. Kennelijk moesten toehoorders en or kestleden nog wen nen aan de totaal van concertzaalakoestiek verschillende klankverhoudingen in de tentoonstel lingshal. Als de klank zich laat om schrijven, .dan is dat met: droger, korter en daardoor objectiever. Hierdoor ko men ook echter de onderlinge verhou dingen van de instrumenten anders te liggen: pauken klinken wat te dof, aan zetten van fluiten zijn wat te goed hoor baar en het koper is wat teveel van richting afhankelijk. Toch vonden we het over het geheel wel sympathiek klinken. Niet in het minst door de we tenschap, dat in de onmiddellijke nabij heid van de hal een aantal echt Texelse schapen zou protesteren bij het vallen van Egmonts hoofd. Wat ook prompt gebeurde. De blatende schapen gaven het con cert ongetwijfeld een typisch Texels karakter. Dat kan niet gezegd worden van het voortdurende gerinkel van ser viesgoed, dat uit de richting van de consumptieafdeling klonk. Vooral de luisteraars achter in de hal moeten zich hieraan hebben geërgerd. In de bloemetjes Opvallend was, dat na de pauze en dus na Beethoven de wat matte sfeer uit het orkest verdwenen was. Of dit kwam door een soliste van formaat in Mendelssohns vioolconcert of door een grotere affiniteit tot andere compo nisten dan Beethoven weten we niet, maar in ieder geval speelde de 15-jarige Emmy Verhey haar partij met ongelofe lijke verve en overgave en sloten Arends en de zijnen zich bijzonder goed bij dit frisse musiceren aan. Een ver diende hulde mochten ze ervoor in ontvangst nemen, waarbij Emmy Verhey terecht nog even in de bloe metjes werd gezet. Een feestelijk en overrompelend slot vormde Smetana's „Moldau" uit zijn cyclus „Ma Vlast", Orkest en dirigent hebben dit veel- (en vaak moe-) ge speelde werk nog niet zo vaak uitge voerd dat het aan muzikaliteit en span kracht zou ontbreken. Of is daarvoor de struktuur van dit werk toch te gaaf? In ieder geval konden bezoekers en musici voldaan naar 'huis gaan. Er was nu tenslotte ook eens geapplaudi- seerd, iets wat de Haarlemmers op Texel nog niet meegemaakt hadden! Zondag- en maandagavond kunnen de bioscoopbezoekers kennis nemen van de film „Liefde op Staatsbevel", die de pogingen van Hitier om een „zuiver- germaans" mensenras te kweken tot on derwerp heeft. In de zieke en sadistische geesten in nazi-Duitsland is het idee ontstaan om de „biologische voortplan ting van het Noordgermaanse edelras" in organisatorische banen te leiden door de instelling van de „Lebensborn"-ge- dachte. In 1936 grondvestte Himmler de organisatie „Lebensborn e.V." ter be scherming van aanstaande moeders, maar tegelijkertijd werden in de te huizen van „Lebensborn" proeven ge daan om zuiver arische mensen te kweken. Tot welke afschuwelijke conse quenties het feit, dat de liefde van twee mensen niet meer meetelde, leidde, ver telt deze film. De leeftijdsgrens is acht tien jaar. HELDERSE COURANT VERRASTE MET FRAAIE FEESTEDITIE De Helderse Courant, het provinciale dagblad, dat op Texel een vrij groot aantal abonnees telt, heeft zich ter ge legenheid van de feesten „Texel 550 jaar stad" geducht ingespannen. Het resultaat van een ongetwijfeld langdu rige voorbereiding kregen alle Texe laars huis aan huis bezorgd: een fraai uitgevoerd feestnummer. Het was ver rassend te constateren, dat practisch de gehele inhoud aan het feestvierende Texel was gewijd En bepaald niet op een dorre, onaantrekkelijke wijze. Een staf van autoriteiten, redakteuren en voor deze gelegenheid bereid gevonden medewerkers heeft zijn krachten er aan gegeven en het resultaat is een boeiend stuk documentatie, dat alle fa cetten van het eiland belicht. We dur ven zeggen nooit eerder een zo volledig geschetst beeld van ons eiland ergens te hebben aangetroffen. Liefst dertien pagina's waren nodig voor een indruk wekkende reeks artikelen, alle rijkelijk geïllustreerd met foto's, die voor het merendeel zijn gemaakt door de heer Jan de Waal. De Texelse tekenaar cartoonist Harry Tielëmans bracht ook menige verluchting aan. Het meest op vallend was de zeer goed te noemen voorpagina, in drie kleuren uitgevoerd. Verderop in het nummer treffen we een reeks geslaagde cartoons aan, die op een geestige wijze geordend een hele pagina in beslag nemen. De redaktie van de Helderse Courant vond de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxo- peus bereid een gelukwens te schrijven. Hetzelfde deed de Commissaris der Ko ningin, mr. F. J. Kranenburg, burge meester C. de Koning en de voorzitter van het organiastiecomité. de heer W. Albers. In het nummer komt de historie van Texel aan de orde, het verdwenen dorp de Westen, de folklore, TESO, visserij, toerisme enz. enz., kortom alles wat vermeldenswaard is. Stellig zullen de meeste Texelaars, die dit presentje van de Helderse Courant in hun brievenbus hebben gekregen dit als een boeiende herinnering aan de feesten bewaren. Omdat dit feestnummer ook in Den Helder huis aan huis is bezorgd, mag worden verondersteld, dat in de Marinestad op deze wijze een uitsteken de reclame voor de festiviteiten is ge maakt. Stellig zullen daardoor heel wat Nieuwediepers de oversteek naar het feestende eiland maken. CORRECTIE In het door burgemeester C. De Koning geschreven artikel in onze feest- editie van dinsdag is een storende zet fout geslopen. Sprekende over de visse rij noemde de burgemeester een getal van 50 Oudeschilder kotter. De meeste lezers zullen hebben begrepen dat be doeld werd: vijf kotters. AFHALEN MEDAILLES VOGELWANDELTOCHT Zij, die nog nie hun medaille van de vogelwandeltocht hebben ontvangen, kunnen deze morgenochtend, zaterdag, van 9 tot 10 uur in de zaal van hotel „De Zwaan" te Den Burg afhalen. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Renout en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Ook tijden voor buitendorpen gewijzigd Woensdag 10 juni a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Iloorn: 14.0014.45 uur; Oosttrend: 14.4515.30 uur; De Cocksdorp: 15.30 16.00 uur; De Koog 16.0016.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Ferguson Den Hoorn 10 uur ds H van Beek, van Den Helder, niarincpredikant De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Koog 10 uur ds. P. E. van Ooijen, van Drogeham De Waal 19 30 uur ds. Beerthuis Oosterend 9.30 uur ds Beerthuis, Kerkeraadskascollecte Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds LMdam, Heilig Avondmaal 19.30 uur ds Uidam, Heilig Avondmaal en nabetrachting. Oosterend 10 en 19 30 uur ds.. G. F. Snel uit Nieuwkoop. GEREF KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 cn 15 30 uur ds. D Vreugdenhi! van Zwolle. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans Oosterend 10.45 uur ds. Koopmans ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 7 juni op om 4 22 uur en gaat onder om 20.56 uur; 10 juni op om 4.21 uur en onder om 20.59 uur. Maan 10 juni N.M.; 17 juni E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 5 juni 2.34 en 15.28; 6 juni 4.07 en 17.00; 7 juni 5.33 en 18.19. 8 juni 6.48 en 19 23 9 juni 7.49 en 20.16, 10 juni 8 45 en 21.07 11 juni 9.35 en 21.57; 12 juni 10.19 en 22.44. 13 juni 11.03 en 23.32. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke rege' méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0.25 meer Bij ons is de cliënt nog steeds koning. Dus toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8, tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Rijwielen te huur. S. Rentenaar, tel. 227, Oos terend Gymn. Ver. Oosterend heeft weer een heleboel Persilgeschenken in voor raad! J. Daalder. Vliestr., Ger de Jong of Rentenaar Te koop brommer, Sparta. Eierland E 38 Aangeb. enkele i.p.st.z. startbatterijen 6 V., 90 amp. H. de Ridder, Keesomlaan 30, Den Buig Golfplaten 178x82. per stuk 4,75, franco thuis. Warmoesstr. 72, Den Burg Te Koop i.pr.st.z. elek trische bakoven. J. Ver hoeve, Kogerweg K 67, telef. (02228) 307 Rabarber te koop, 0,25 per kilo. N. Eelman, Nieuw Leven, tel. 2623 Verloren woensdag avond omg. De Westen- Den Burg 2 kniebescher mers, Tegen bel. terug aan M. J. Kuip, De Wes ten tel. 2035 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Erwin G. van Beusekom-Mast J. van Beusekom De Koog, Texel, 31 mei 1964 Voorlopig adres: St. Lidwina-ziekenhuis te Den Helder Jaap Mulder en Ank van den Berg delen U mee. dat zij D.V vrijdag 19 juni 1964 gaan trouwen. Bevestiging van het hu welijk om 14.30 uur in het Polderhuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.30 uur in de Gere formeerde Kerk te Oos terend door de Weleer waarde Heer ds. T S van Leeuwen. Gelegenheid tot felicite ren: op de trouwdag van 17.00 - 18.00 uur in het Gebouw voor Christelijke Belan gen te Oosterend. Hoekstraat 10. Oosterend. Fortuinstraat 7, Wormer. juni 1964. Toekomstig adres: Eeneindseweg 87, Nuenen (N-Br.). Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Gerda, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Geertruida Maria S. Zijm-van Uden J. Zijm Joke en Kees Texel, 1 juni 1964, Westermient H 95. Tijdelijk: St. Lidwina- ziekenhuis. Algemene kennisgeving Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven van het plotseling overlij den van onze dochter, zuster, schoonzuster en tante Hinderkien Nieboer in de ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam familie Nieboer Alkmaar, 31 mei 1964, Correspondentie-adres Lambert Doomerstraat 69, Alkmaar. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 4 juni op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg, Texel. Heden overleed in „Duin en Bos" te Bak- kum, onze lieve zuster en tante Grietje Kool, in de ouderdom van bijna 64 jaar. Namens de familie, C. Kool Oudeschild, Texel. De begrafenis heeft plaats gehad donder dagmiddag op de Alge mene Begraafplaats te Den Burg, Texel. Voor Uw felicitatie bij gelegenheid van ons 40- jarig huwelijksfeest, zeg gen wij U hartelijk dank. M. C. Bakker H. C. Bakker-Hin „Spyk", Den Hoorn. Allen, die hebben mee gewerkt, dat 9 mei een blijde dag voor ons werd, zeggen we hartelijk dank. Jan en Paula Brouwer-Terpstra Heden is plotseling van ons weggenomen onze lieve, zorgzame man en pleegvader Marm Melissen, echtgenoot van Elsiena J. Bouman, in de ouderdom van 66 jaar. E J Melissen- Bouman R. v.d. Hoek- v. d. Heide H v.d. Hoek Hans H Bulthuis H. Hartland Texel, 3 juni 1964, Wilhelminalaan 106, Den Burg. De crematie zal plaats vinden zaterdag 6 juni om 10 uur te Wester- veld. Met diep leedwezen delen wij U mede, dat op 3 juni plotseling is overleden Harm Melissen. Zijn ijver en plichts betrachting zullen bij ons in dankbare herin nering bin ven voort leven. Het Bestuur van de vereniging „Het Witte Kruis - Texel" Voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden, zeggen wij allen, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. G. Westerlaken M. Westerlaken-Maat

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2