Groen '2wartsjexels in het hart-, Johnny Lion en Trea van der Schoot veroverden ('Cl' l'<t i<'I 1600 Texelse en 50 Helderse tieners jn land bij Den Hoorn Zondagmiddag veilig verkeersrit Teenagershow werd daverend succes Op 300 meter van komgrens ffi Enthousiasme zonder incidenten bruinina PiGmaderm f2 Kennis verkeersregels wordt getest v >y 'y As y De gastendag VRIJDAG 19 JUNI 1964 77e JAARGANG No. 7870 Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Roofy Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt dinsdags en Bank: Rotterdamse Bank; Coöp. Boerenleen bank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,65 p. kwart. 30 ct. incasso. Advertenties: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm 't Was zóuit de kunst, steengoed!!!", aldus een reactie van één van de'ongev. zestienhonderd Texelse teenagers, die zich dinsdagavond tot uit bundig enthousiasme lieten brengen door een aantal prominente sterren uit de wereld van de lichte muziek. Ook de organisatoren kunnen tevreden en voldaan zijn: een teenagershow in het kader van de Texelse stadsfeesten is een grandioos succes geworden. Vooral de heer Jan C. Stolk, de man die met vrijwel de gehele organisatie van de avond was belast, kan weer rustig slapen. „Zijn" avond zit er op. De talloze brieven, telefoontjes en besprekin gen zijn niet voor niets geweest. Voor het eerst in de geschiedenis zag Texel op eigen bodem een volwaardige tienershow, echter zonder de schikbaar spreekwoordelijk daarbij behorende incidenten. Dat laatste deed vooral de presentator van het programma, de van de tv bekende „tiener-specialist^ Herman Stok. veel genoegen. „Een uiterst dankbaar en enthousiast P^ek vertelde hij ons opgetogen in zijn kleedkamer tijdens het bal na afloop. Denkt U niet dat ik dat overal zeg. Heus, deze eerste keer op Texel is ons uitstekend bevallen. Iedereen was spontaan enthousiast en ik heb mets ge merkt van lieden, die er op uit waren om een rel te veroorzaken. Helaas is dat in andere plaatsen wel eens anders". veelbelovende zangeresje Trea van dei- Schoot, die inderdaad over een uitste kende stem bleek te beschikken. Een Overzicht van een deel van de tentoon stellingshal tijdens het optreden van Johnny Lion and his Jumpinq Jewels. doer Herman Stok werd geleid. De uit vier personen bestaande Texelse jury was nog al eens verdeeld in haar oor deel over de nieuwe platen die Herman Stok had meegenomen, zodat de zaal over het „top" of „flop" moest beslissen. Een zeer geslaagd bal, met muziek van de New Orleans Sincopaters, waar aan het merendeel van de bezoekers van de avond deelnam vormde het be sluit van dit evenement. en bescherming r en ucv- .95 Langzamerhand mag worden aange nomen, dat het per ongeluk verliezen van raketten, oelenbommen of andere boeiende zaken uit vliegtuigen, die bij Den Hoorn oefenen, geen bijzonderheid meer is. Nadat op 10 juni door een Duitse Seahawk straaljager een oefen- bom in De Hommer werd afgeworpen, moet zich kort daarna wéér een derge lijk ongeluk hebben voorgedaan. De heer J. A. Commandeur vond woensdag ochtend om 8 uur na het koeienmelken op korte afstand van zijn boerderij „De Stolp" dicht bij Den Hoorn een gat in de grond. Dat ook hier (75 meter van de openbare weg) een projectiel ingeslagen moet zijn, bleek uit de vuursporen rond het gat. De politie werd gewaarschuwd en 's middags arriveerden twee officie ren van het Amfibisch Oefenkamp De Mok. Zij konden het vermoeden van de heer Commandeur bevestigen. Vastge steld werd, dat een voorwerp met een diameter van 15 centimeter op vrij groie diepte in de grond zat. Omtrent de aard van het voorwerp tast men voorlopig in hel duister, omdat de heer Commandeur niet direct toestemming wilde geven 0111 het projectiel op te graven. De Marine Voorlichtingsdienst te Den Haag meende, dat het geen oefenbom kon zijn, omdat over het verlies daar van geen meldmg was binnengekomen. Het onbekende projectiel is misschien zelfs niet eens van een marinevliegtuig afkomstig. Als dat wèl het geval zou zijn, moet het voorwerp al langere tijd in de grond hebben gezeten, want de laatste dagen werden door de marine geen oefeningen meer gehouden. De heer Commandeur echter is er zeker van, dat het gat in de grond er de vorige dag nog niet was. Hij zou het anders beslist hebben gezien, want het was zeer opvallend door de vuursporen. Voor en na het koeienmelken wordt het betreffende terrein n.l. intensief be treden. Ten aanzien van het gebeurde van de vorige week toen een Duitse straaljager een oefenbom in de Hernmer afwierp, deelde de Marvo nog mee, dat dit ge beurde tijdens het vliegen van een voorgeschreven circuit. Een circuit dus, dat werd uitgezet na het geruchtmaken de rakettenincident van 22 augustus 1963. De vorige week was de fout te Het liep dus goed af. Er werd nie mand onder de voet gelopen en zelfs het podium werd niet bestormd, al dreigde het enthousiasme soms in deze excessen te ontaarden. De politie had met alle mogelijkheden rekening gehouden De geüniformeerde dienaren van Herman dad lieten zich regelmatig in de grote hal zien en zelfs had men de groep Rijkspolitie voor deze gelegenheid met extra krachten reserve-politie versterkt. Mede door hun waakzaamheid werd het geen hel in de hal. Aan het begin van de avond wees Herman Stok erop dat Johnny Lion en zijn Jumping Jewels juist een lang durige en inspannende toernee door Zuid-Oost Azië achter de rug hadden. De avond te voren waren ze op Schip hol gearriveerd, bekaf, maar niettemin bereid om ook op Texel nog een staaltje van hun kunnen te tonen. De vakantie moest nog maar even wachten. Texel vierde maar eén maal zijn 550-jarig stadsrecht! De Jumping Jewels, gekleed in hemelsblauwe costuums, zagen er in derdaad vermoeid uit maar al direct na de start van hun programma verdween deze indruk ais bij toverslag. Gesteund door een omvangrijke elektronische in stallatie brachten ze in vlot tempo een aantal nummers, waarbij vooral het solospel op de elektrische gitaren res pect afdwong Het ophitsende ritme bracht de zaal al gauw in de vereiste stemming. Met voetgetrappel, gejuich en getoeter werd het applaus aangevuld Daarop werd kennis gemaakt met het prettige verrassing was, dat haar reper toire voor het merendeel uit Nederland se liedjes bestond. Gipsbeen Gehandicapt was Johnny Lion, die, zoals wij eerder meldden, in Singapore een zo ongelukkige val had gemaakt, dat hij een been brak en enkele spieren scheurde. Met zijn been in het gips werkte Johnny zijn programma of met ongelofelijke energie. Begeleid door de Jumping Jewels nam hij spoedig de zaal voor zich in, hoewel zijn stemvolume misschien nog indrukwekkender was dan zijn zangtalent. PLASTIC ZONGORDIJNEN in diverse kleuren en breedten 180 x 60 cm. 180 x 70 cm. 180 x 90 cm. 180x120 cm. 180 x 200 cm. 5,70 6,60 8,10 /T0,80 ƒ19,05 BARKER'S IJZERHANDEL N.V. Trea van der Schoot Zeer goede muzikale prestaties lever den de New Orleans Sincopators, die oorspronkelijk alleen voor de dansmu ziek zouden zorgen maar nu ook een onderdeel van het programma voor hun rekening namen. Het optreden was een welkome afwisseling. De uit zeven man bestaande groep speelde uiterst gerou tineerd jazz oude stijl, maar ook deze muziek bleek opwindend genoeg om de stemming op peil te houden. Veel genoegen werd ook beleefd aan het bekende spel ,,Top of Flop", dat De Veilig Verkeersrit, die in het ka der van dc Texelse stadsfeesten wordt georganiseerd door de MAB-club Texel en de afdeling Texel van het Verbond voor Veilig Verkeer, wordt niet zater dag, maar op zondag, 28 juni, gehouden. De Veilig Verkeersrit is een verkcers- oefenrit voor personenauto's, motoren, scooters en bromfietsen. In de eerste plaats komt het aan op de keimis van dc verkeersregels, maar daarnaast neemt het puzzclclement een bescheiden plaats in. Onderweg moeten drie schrif telijke verkeersvragen worden beant woord, terwijl door enkele geheime controleposten de kennis van de ver keersregels wordt getest. Dat het deelnemen aan deze rit een bijzonder genoegelijke en nuttige belevenis is, ligt voor de hand. Een aan trekkelijk tintje aan dit evenement is het fraaie verkeersvaantje in Texelse kleuren, dat aan elke deelnemer als herinnering zal worden uitgereikt. De GEHEIMZINNIGE BRAND IN DEN HOORN DEN HOORN Woensdagavond om ongeveer 9 uur ontstond op onverklaar bare wijze brand in een oude bestel wagen, die als schuurtje wordt ge bruikt op het land van de heer S. de Jager. Enkele inwoners van Den Hoorn en kampeerders van Loodsmansduin merkten'het vuur op. Het was een fel brandje, dat zich echter tot de binnen kant van de wagen beperkte. Minder vlug dan anders was de brandweer ter plaatse. Omdat men met direct blus water vond, duurde het even voordat de spuitgasten onder leiding van de heer G. Wilner water konden geven. Dat het vuur in korte tijd bedwongen was, was mede te danken aan het kordate optreden van de heer S. de Jager, die er niet tegen opzag om (op kousevoetenl de gloeiend hete ruimte in te stappen om er de brandende bollenzakken uit te gooien. Naar de oorzaak wordt op het ogenblik door de politie een onder zoek ingesteld. Men vermoedt dat de brand is veroorzaakt door met lucifers spelende kinderen deelnemer, die de beste resultaten laat noteren, ontvangt het fraaie delfts blauwe wandbord met het stadsfeesten vignet, beschikbaar gesteld door het or ganisatiecomité Texel 550 jaar stad Voorts wordt een reeks andere aan trekkelijke prijzen uitgeloofd. De deelnemers krijgen allen een num mer. De berijders van tweewielers krij gen dit op de rug bevestigd; de auto's op de voorruit. Om de rit niet inspan nend te maken is een parcours uitgezet van slechts 40 km. lengte. De deelne mers zullen allen van uitvoerige in structies worden voorzien. O.a. zal wor den gesteld dat men een bepaald snel heidsgemiddelde niet mag overschrij den, maar ook het tè langzaam rijden levert strafpunten op. Er wordt om 2.30 uur 's middags ge start nabij het TEM-terrein te Den Burg. In het kantoortje van gemeente werken aldaar is vanaf twee uur in schrijving mogelijk. Het inschrijfgeld bedraagt voor personenauto's 2,50; voor scooters, motoren en bromfietsen ƒ1,50. De bekendmaking van de uitslag heeft zo spoedig mogelijk plaats in hotel ,,Bos en Duin" na aankomst van de deelnemers bij de Fonteinsnol. NIEUWE BENZINEPOMP TE DEN HOORN DEN HOORN De firma H. Troost te Den Hoorn neemt vandaag enkele nieuwe Caltex benzinepompen in ge bruik. Om de pompen voor automobi listen makkelijk bereikbaar te maken, zijn enkele bomen omgekapt en is de grond npast de werkplaatst bestraat. Het geheel maakt een uiterst moderne en verzorgde indruk en kan daarom als een aanwinst voor het dorp worden beschouwd. CORRECTIE MARKTBERICHT In de krant van dinsdag is een storen de fout in de marktberichten geslopen. Er stond dat nuchtere kalveren waren verhandeld voor ƒ110,tot ƒ125, Bedoeld werd ƒ110,tot 225, wijten aan de minder deugdelijke con structie van de bommenrekken aan de Duitse vliegtuigen. Na het incident van woensdag 10 juni zijn aan de Duitse vliegtuigen, bommenrekken van Neder landse makelij aangebracht. Moeilijk hebben hebben zich nadien niet meer voorgedaan. Het nu ingeslagen projec tie) kan ook daarom geen oefenbom zijn. Ongeacht de aard van het projectiel of de oorzaak van het gebeurde, vragen wij ons af, wanneer in het dorp Den Hoorn zelf een of andere boni of raket zal neervallen. Technische mogelijkhe den daartoe zijn er stellig genoeg. Hope lijk zullen van overheidswege stappen worden ondernomen om aan deze ge beurtenissen werkelijk een eind te ma ken. Een impressie De mare van de Texels gastendag was gegaan over Texel èn over het opper vlak der aarde, waar ons aller Texelse Courant door de vrienden van het eiland gespeld wordt tot de laatste letter. Niet alleen voor de tegenwoordige be woners. maar voor allen die het eiland een warm hart toedragen en wonend tot in Brazilië en Australië, zou t feest worden gevierd. En zo waren op de Wilhelmina op een stralende 17e juni een kleine driehonderd oud-Texelaars samengekomen, voeren ze over het Marsdiep, maar hadden vooralsnog meer belangstelling voor elkaar dan voor het brede water, dat hen nog van het eiland scheidde. De hoogleraar met zijn familie, een eenvoudige arbeider schudden handen Wat hadden ze elkaar in lang niet gezien. Een opgewekte grijsaard, hij loopt tegen de zeventig, begroette een jeugdvriendin. Beiden dachten: „wat ben je grijs geworden", maar beiden waren opgewekt en blij. De herinnerin gen kwamen los, er werd geïnformeerd naar wederzijdse belevenissen, naar de kinderen. En toen: Heb je die gezien? Kijk daar staat ze te praten! Het was een voortdurend handenschudden, een voortdurende herkenning. En een warm gevoel kwam over allen, toen bij de aankomst in de Ponthaven de mees ten hadden die nog nooit gezien de boerenkapel begon te spelen. Wat een welkom op deze stralende dag! En de organisatie, wat was die per fect! Geen wanklank is de hele dag gehoord. De bruiloft op de Groene Plaats, waar Ide Moerbeek en Irma Savelkouls echt aantekenden in de oude, zo mooie en zo goed verzorgde costuums was al dadelijk een daverend succes. Kinderen in de oude dracht scharrelden er rond en stalen ieders hart. Jan Agter had de regie, wat werd er genoten! Op de boerenwagen gingen de muzikanten, het bruidspaar met familie en daarachter de honderden oud-Texelaars, allen vrienden, als een processie door het dorp. De aanblik van de Weverstraat, waarin alle deuren en voor alle ramen Texelaars stonden, waar de groen zwarte vlaggen wapperden, was om nooit te vergeten Men herkende elkaar, wierp kus handjes naar oude vrienden, drukte onder het gaan de hand van velen. Door de Hoger- en Molenstraat, waar de oudjes van Sint Jan zich verdrongen voor de ramen, ging het naar het feest gebouw, de grote tent, waar een een- voudige. maar werkelijk eerste klas lunch door de leerlingen van de Land- bouwhuishoudschooi was aangericht. We misten onze burgervader, maar ieder wist dat zijn afwezigheid ver schoonbaar was en in gedachten wenste men hem kracht, nu hij véél te dragen heeft. De speeches waren sober maar goed en onder het opheffen van een glas rozijnen op brandewijn werd het bruidspaar toegedronken, werd het heil en voorspoed toegewenst. En toen volgde een tocht met grote autobussen over het eiland. Men kon kiezen tussen de noordelijke of de zuidelijke route Men zag Texel zoals het nog steeds is: wonderlijk mooi en afwisselend in zijn vele landschappen. Op de Groene Plaats danste Texels jeugd, een beminnelijk tafreel. Ja, dat was het aardige, jong en oud, allen kwamen aan hun trekken. Toen kwam het wagenspel, de oude legende van de Strooppot werd daar tot leven gebracht. Geschreven door een Texelaar, gespeeld door Texelaars. Het was goed. buitengewoon goed, een vreugde voor oog en oor. Dank, Texelaars, voor de heerlijke dag, die Gij ons, vrienden van het eiland, hebt bereid. Het was een heer lijke dag! V Li.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 1