Zondag a.s. autocross in Spang Boeiende demonstratie Ponyclub te De Koog Stadsfeestenevenemeut vol sensatie m Hoog water Een nogal opwindend evenement in het kader van de Texelse stadsfeesten is de autocross, die zondagmiddag om twee uur op het land van de heer C. H. Roeper in Spang zal worden gehouden. Het is de tweede keer in de geschiedenis dat Texel een dergelijk luidruchtig feest op zijn grondgebied ziet afspelen. De eerste cross werd drie jaar geleden in Waalenburg gehouden. Het voornemen om het tot een jaarlijks evenement op Texel te maken, stuitte af op grote fi nanciële bezwaren. Ter gelegenheid van de stadsfeesten heeft de gemeente Texel echter over het hart gestreken en niet een derde deel van de opbrengst als vermakelijkheidsbelasting willen incas seren. De cross wordt georganiseerd door de Nederlandse Autocross Organisatie te Winkel (NACOW) in samenwerking met de MAB-club Texel. Er zullen 21 tot 25 rijders aan deelnemen, waaronder vier coureurs van eigen bodem. Deze Texe laars zijn de heren Wim Vendel, Jan Grisnigt, Piet Dam en Kees Dros. Laatstgenoemde rijdt in een Cadillac van de grote man achter de schermen van de meeste Nederlandse crosses, de heer P. Oud te Winkel. Onder de andere coureurs bevinden zioh diverse Neder landse prominenten. Zij hebben o.a. meerdere malen aan wedstrijden in Duitsland deelgenomen Hoewel op de aanplakbiljetten in de dorpen de cross een „spel met de dood" wordt genoemd (want dat wil het publiek!) is een auto cross voor rijders en publiek minder ge vaarlijk dan het lijkt. Er zijn tal van veiligheidsmaatregelen genomen. Zo moeten de rijders een valhelm dragen en in hun wagens vastzitten met veilig heidsgordels Op het terrein zijn brand weer en EHBO aanwezig en het publiek is verzekerd. Toch zijn de omstandig heden op het genoemde terrein zodanig dat de wagens bijna zeker menige rare buiteling zullen maken. In verband met het feit, dat het 400 meter lange par cours aan drie zijden door diepe sloten is omgeven, nemen de rijders droge kle ren mee! Of er „iets" zal gebeuren, hangt mede af van de weersgesteldheid. In tegenstelling tot hetgeen velen den ken. is de kans dat een wagen in de bocht kantelt of over de kop slaat het grootst bij droog weer Als de onder grond nat is, krijgt men meer slippar tijen. Overigens vallen voor de rijders, die een collega over de kop weten te krijgen of in de sloot weten te drukken, extra punten te verdienen. De voor waarden voor diverse woeste taferelen zijn dus wel geschapen: bijna alles is toegestaan. Wel moeten de deelnemen de wagens personenauto's zijn, die desgewenst versterkt mogen zijn met extra bumpers. Omdat deze crosswagens niet aan de verkeerseisen voldoen, mo- PIPERCUB LANDDE IN BIETENVELD Maandagmiddag deed zich op het Texelse vliegveld bij de landing van een sportvliegtuigje van het type Piper- cub een ongelukje voor, waardoor hot in een aangrenzend perceel bieten van de heer L. Stro, „De Halm" terecht kwam. Het vliegtuig liep geen ernstige schade op en de drie inzittenden kwa men met de schrik vrij. Het toestel, de PH-OMY is van de Haagse Aero Club en werd bestuurd door de Rotterdamse sportvlieger A. H van den Broek. Om 13.50 uur zag de havenmeester, de heer J. C. de Bruyn, hoe het toestelletje daalde maar na de landing niet tot stilstand kwam. Met grote vaart bleef het doorrijden in noordoostelijke richting naar de vijf meter brede sloot, die de grens vormt tussen het vliegveld en het aangren zende bouwland. Na 800 meter was het toestel nog niet uitgelopen, zodat de vlieger, om te voorkomen, dat hij in de sloot terecht zou komen, plotseling gas moest geven en optrekken waardoor hij over het water „sprong". De Pipercub vervolgde zijn onrustbarende run nog enkele honderden meters in het bieten- land van de heer Stro en kwam eerst toen tot stilstand Gebleken is dat de remmen van het toestel niet hebben gewerkt. Het was een heel kanvei om het vliegtuigje uit het land te knjgen. Nadat de havenmeester de situatie ter plaatse had opgenomen alarmeerde hij personeel van gemeentewerken, dat, ge holpen door de politie en enkele belang stellenden met balken en planken over de sloot een brug legden. Daarna trok men het toestel met touwen uit het land, over de geïmproviseerde brug weer op het vliegveld. De sportvlieger toonde zich over deze belangeloze hulp zeer erkentelijk. Hij zal echter de vrij grote schade aan de bieten moeten ver goeden. Nadat het vliegtuigje op moge lijke gebreken was gecontroleerd, kon het om zes uur weer naar Rotterdam vertrekken. Deze archieffoto is een herinnering aan de eerste autocross op Texel enkele jaren qeleden in Waalenburg. Het moment waarop de winnaar zijn ere rondje maakt. gen ze ook niet op eigen kracht naar Texel komen, maar zullen met vracht wagens naar Den Helder worden ge bracht. Op Texel is echter een regeling getroffen, waardoor de wagens wèl op de openbare weg mogen rijden, zij het in optocht en onder geleide van de po litie. De optocht naar het crossterrein is op zichzelf reeds de moeite waard. Het crossterrein is makkelijk te vinden, want de route erheen is aangegeven met pijlen. Het publiek dient op tijd aanwe zig te zijn, want er wordt precies om twee uur begonnen. Omstreeks half vijf is de wedstrijd achter de rug en zullen de prijzen zijn uitgedeeld. Zij. die voor de cross, als reclame, premies beschikbaar willen stellen (de naam van de gever wordt via de geluidsinstallatie op het terrein be kend gemaakt) dienen zich te wenden tot de heer Oud, tel. (02244) 272 of de heer J. Agter jr. Enkele wegen, die naar het terrein leiden, zullen worden afgezet, zodat nog slechts één toevoerweg open blijft, waarvan het publiek gebruik moet maken. In de onmiddellijke nabij heid van het crossterrein is voldoende parkeerruimte voor auto's. De autocross is toegankelijk voor ƒ3,per persoon. Kinderen ƒ1,50. SCOOTERRIJDER BOTST TEGEN BERMPAAL In de nacht van dinsdag op woensdag om half één deed zich op de hoek Waal- derweg en de nieuwe doorgetrokken Akenbuurtsweg een ongeluk voor, waarbij de 21-jarige, uit Haarlem af komstige scooterrijder H. A. Vink ern stig werd gewond. Het 15-jarige meisje, M. B. v.d. M., dat op de duo zat, bleef ongedeerd. Het tweetal had in Den Burg een dansavond doorgebracht en was op weg naar het kampeerterrein Kogerstrand. Het was de bedoeling ge weest, dat via Waaldeistraat en Witte- kruislaan zou worden gereden, maar omdat de jongen de weg niet voldoende kende, reed hij door. De sinds kort be staande bocht in de Waalderweg kwam als een verrassing, zodat hij in plaats van linksaf te slaan in de richting van de Kogerweg, rechtdoor reed en daar bij een betonnen bermpaaltje raakte. Meisje zowel als jongen werd van de scooter geslingerd, waarbij de jongen zo hard met zijn hoofd in aanraking kwam met het paaltje of het wegdek, dat hij ernstige verwondingen opliep en een zware hersenschudding. Andere jongelui, die uit Den Burg kwamen, sloegen alarm. Dokter Coutinho ver leende eerste hulp. De jongen werd met de politiewagen naar zijn tent op het kampeerterrein gebracht en is de vol gende dag naar het ziekenhuis ver voerd. De scooter bleef onbeschadigd. De politie maakte proces verbaal op. Een bijzonderheid is dat de jongen één week tevoren het ziekenhuis had verlaten, waar hij gedurende zes weken wegens een hersenschudding was ver pleegd. ƒ400,— GESTOLEN UIT BUNGALOW DE KOOG Woensdagmiddag is in een bungalow op het terrein van de heer J. Hennink nabij De Koog inge broken. De bungalow werd gehuurd door een familie uit Eindhoven, die van drie uur tot half zes afwezig was. Van die gelegenheid hebben de daders ge bruik gemaakt om een raam aan de achterzijde van de bungalow te forceren en een portefeuille uit een aan een kap stok hangend jasje te pakken. De porte feuille werd opengescheurd. De eige naar miste ƒ400,De politie heeft de zaak in onderzoek. BUSDIENST T.E.S.O. OMGELEGD DE COCKSDORP In verband met de opbouw van de boortoren van de N.V. Petroland nabij De Cocksdorp is de Hollandseweg tijdelijk voor het ver keer afgesloten. De N.V. TESO verzocht ons mee te delen, dat daarom de bussen tot nader aankondiging zullen rijden via de Wageningseweg. DE KOOG De 35 pony's, die maan dagavond half acht met hun in fleurige uniformen gestoken berijdertjes keu rig aangetreden stonden om een de monstratie te geven op een terrein te De Koog, boden een feestelijke aanblik. De grijze rijbroeken kleuren goed bij de groene truien en de pittige grijze petjes geven aan de gezichtjes nog meer olijkheid dan zij al hebben. In aanwezigheid van plm. 1500 toe schouwers en begunstigd door een heerlijke zomeravond werd het spel „Tijl Uijlenspieqel en de Roofridders" opgevoerd. Hiervoor was midden op het terrein van stropakken een kas teelgebouwd met vele kantelen, waarin de graaf met zijn ridders aan het feestmalen waren, terwijl Tijl in tussen boven in de toren op wacht stondTijl had echter meer aandacht voor het heerlijke eten, waar hij van boven af alleen maar naar kijken mocht, dan voor het dreigend gevaar der roofridders. Toen dan ook een ont stelde boer zich aan het kasteel meldde met de tijding, dat het vee geroofd en zijn vrouw en kinderen ontvoerd wer den, lieten graaf en ridders het feest maal in de steek, stegen te paard en zochten de omtrek af. Na enige tijd speuren konden de rovers gevangen worden genomen. Iedere ridder kwam weer naar het kasteel met aan de hand nog een paard, waarop de berijder lig gend was vastgebonden. Het was een kostelijk gezicht, dat bij de toeschou wers veel hilariteit verwekte. Dit roof- ridderspel appeleerde volkomen aan de avontuurlijke zin van de ruiters en ook de pony's hadden zichtbaar veel plezier. De heer Jan Agter sr. hchtte het geheel toe in zijn eigen sappige verteltrant. Het terrein werd daarop snel vrij ge maakt voor dressuur. Hierbij bleek, dat de jonge ruiters hun paardjes heel goed in de hand hebben. Het op hoefslag rij den krijgen ze al aardig onder de knie. Beheerst werden de verschillende figu ren gereden. De twee cirkels, die tegen elkaar inreden, zowel als het samen rij den van twee, vier tot zelfs zestien paardjes naast elkaar in cirkel beloonde het publiek met een welverdiend ap plaus. Hierna waren staaltjes van cir- cus-aohtige acrobatiek te zien. Men kwam ogen te kort. Zo stonden een paar pony's met de voorbenen op een ton, met de ruiter in alle mogelijke standen op hun rug. De voetballende pony ver wekte de nodige hilariteit, een aardig staaltjes van dressuur. Ook zag men weer hoe goed en hoe graag een pony springen wil als paardje en berijder el kaar maar goed verstaan. De kleine jongen, wiens „nummer", het „dood" laten liggen, niet erg lukken wilde, gaf zonder dat hij het zelf besefte, een prachtige demonstratie hoe de beide willetjes van paardje en berijder kun nen botsen. Hij was zeer teleurgesteld dat zijn dressuur niet lukte. Toch was het een enorm succes, dat de toeschou wers veel plezier gaf. Mevrouw Van Maldegem komt lof toe voor het opmer kelijke resultaat, dat zij met veel liefde en geduld in vrij korte tijd heeft weten te bereiken. Een woord van dank ook aan het Staatsbosbeheer, dat geheel belange loos het terrein afstond. Morgen zullen „De Kleppertjes" ook deelnemen aan het Concours-Hippique te Den Burg. Het is werkelijk de moeite waard deze jonge vereniging, waarop Texel trots kan zijn, aan het werk te zien. De be woners van De Koog zowel als hun gasten houden zich voor een herhaling warm aanbevolen! UITSLAGEN KNOBBELTOCHTEN DE COCKSDORP Zondag werden te De Cocksdorp in het kader van de stadsfeesten de knobbeltodhten gehou den, die oorspronkelijk eerder zouden plaats vinden, maar door het slechte weer naar latere datum werden ver schoven. Het is een bijzonder geslaagd spel geworden, dat aan de deelnemers veel genoegen heeft verschaft. De uit slag: Auto's, 39 deelnemers: 1. Nummerdor, ƒ5,28 pnt.; 2. Dr. R. Siebinga, ƒ5, 28 pnt.; 3. Bonne, 2,50, 27 pnt.; 4. A. Douma, 2,50, 27 pnt.; 5. G. de Geest, ƒ2,50, 27 pnt. Wegens te laat binnen komen troostprijs voor mevr. Ran-Smit- mevr. Van 't Noordende-Douwman, 29 punten. Brommers, 14 deelnemers: 1. W. Hingst- man, ƒ10,26 pnt.; 2. P. de Bloois Jr-, ƒ5,25 pnt.; 3. H. Barendregt, ƒ1,50, 24 pnt.; 4 K. Kalis, ƒ1,50, 24 pnt.; 5. N. v.d. Veen, ƒ1,50, 24 pnt. Rijwielen, 36 deelnemers: 1. Ria Stark, ƒ10,27 pnt.; 2. Lenie van 't Noord- ende, 2,50, 26 pnt.; 3. Anneke Visman, ƒ2,50, 26 pnt.; 4. Jolanda Zuidema, ƒ2,50, 26 pnt. Wandelaars, 19 deelnemers: 1. mevr. Van 't Noordende-v.d. Berg ƒ10,28 pnt.; 2. H. Boon, ƒ5,24 pnt.; 3. A. de Bloois, ƒ1,50, 22 pnt.; 4. Francisca de Koe ƒ1,50, 22 pnt.; 5. M. Laan, ƒ1,50, 22 pnt. „BUITENHEIM" VOOR ƒ46.000,— VERKOCHT Notaris J. R. van Wijland heeft woensdagmiddag in hotel „De Zwaan" dc boerderij „Buitenheim" publiek ver kocht op verzoek van de Stichting Be heer Landbouwgronden. Het geheel woonhuis, schuren en 50 are grond werd tenslotte voor ƒ46.000,bezit van de heer B. Beumkes te Den Burg. Bij opbod werd ƒ39.000,geboden. De „pldk" 1% van het opbodbedrag was voor een makelaar te Amster dam. De heer Beumkes meinde bij af slag op ƒ7000,boven het opbodbedrag. De heer Beumkes is voornemens in „Buitenheim" zijn schildersbedrijf te vestigen en er tevens te gaan wonen. Het gebouw mak niet worden uitgebreid of uitwendig verbouwd. (Ingezonden) Als men aan het zeestrand staat, De eb en vloed daar gade slaat, Het geklots en dat schuim even later, Dan spreekt men: 't wordt dadelijk hoog water. Doch ook in Den Burg is dat vaak het geval, Zowel bij dames als bij heren. Dat met de beste wil ter wereld, Met geen dijken is te keren, Het eens bestaande „monument". Dat is helaas verdwenen, Je vraagt je daarom dikwijls af, Waar moeten wij nu hene? Voor 't nieuwe raadhuiswat een geld, Wordt daar straks voor neergeteld. Zou het overbodig zijn er een retirade bij te bouwen? Ik dacht dat de heren van B W, Dit nimmer zal berouwen. Als in de toekomst zon toilet verscheen, En dankbaar werd gebruikt door iedereen, Volgens mij momenteel een groot gemis Een onmisbare aanwinst voor ons dorp gewis, Hopelijk komt dit spoedig voor elkaar, Tot profijt van toerist en Texelaar. K., Den Burg STRANDFEEST TE DEN HOORN DEN HOORN Dinsdag zal te Den Hoorn evenals de vorige jaren een strandfeest worden georganiseerd nabij paal 9. In samenwerking met een aantal badgasten uit het dorp en omgeving zijn door de V.V.V. Den Hoorn een aantal spelen uitgewerkt. In verband met de stadsfeesten is het geheel veel ruimer opgezet dan gewoonlijk, waardoor het aantal deelnemers vrijwel onbeperkt kan zijn. De kinderen zullen worden ipgedeeld in leeftijdsgroepen van 5 t/m 15 jaar De activiteiten bestaan uit hardlopen, strandfiguren maken, zaklopen enz. Aan het eind van de middag is er een grote schatgraverij. In totaal zijn er 63 prijzen te verdelen. Het feest begint om half twee. De deelnemers worden verzocht reeds om één uur aanwezig te zijn. (Zie mededelingen op de pamfletten in de dorpen), 's Avonds is er een lampion- optocht, die wordt voorafgegaan door de drumband en het fanfarekorps. Daarna zal op het sportveld het wagenspel „De Strooppot" worden opgevoerd. Het feest wordt om negen uur besloten met een groot gecostumeerd bal in de feesttent achter het dorpshuis, waarbij de „Sea Side Six" voor de muziek zullen zorgen. DE WAAL WAS HET BEST VERSIERD DE WAAL De jury, die de versie ring in de verschillende dorpen in ver band met de feesten „Texel 550 jaar Stad" moest beoordelen, heeft vrijdag avond de versieringen van De Waal met een deskundig oog bekeken. Dat was een heel karwei, want het bleek al spoe dig, dat De Waal relatief het meest versierde dorp is. Drie erepoorten, ge velversieringen en tuinversieringen, alsmede de versiering van het Hoger- eind in haar geheel gaven De Waal een feestelijke aanblik. Met veel waardering werd het geheel door de commissie, be staande uit mevr. B. Luberti-van Ber gen, en de heren A. Blok van der Vel den en H. Tielemans, bekeken. Men be sloot een «prijs beschikbaar te stellen voor de mooiste erepoort, voor de aar digste gevelversiering en voor de aar digste tuinversiering. Van de erepoorten kreeg de poort, staande bij de hoek Hogereind-Som- meltjesweg 27 punten, Langewaal 24 en Bomendiek 21 punten. Eerstgenoemde poort komt dus in aanmerking voor de geldprijs van 50, Er waren vele gevelversieringen te beoordelen. Na veel wikken en wegen werd het Delftsblauwe wandbord met het vignet toegekend aan de heer Laarhoven, die 24 punten behaalde De aardigste tuinversiering vindt men aan de Laagwaalderweg in de tuin van de heer J Keijser, Deze heeft een fraaie molen gebouwd, waarvan de wieken zijn voorzien van gekleurde lampjes. Ook hij komt in aanmerking voor een wandbord. Velen hebben geen prijs gekregen. Dit is nu eenmaal zo. Wel hebben zij bijgedragen aan de feestelijke aanblik, die De Waal bood tijdens het eigen dorpsfeest. En dat moet grote voldoe ning geven! VEEL BEKEURINGEN VOOR TE SNEL RIJDEN Hoewel men zich in het algemeen vrij behoorlijk houdt aan de maximum toe gestane snelheid van 80 km. per uur op Texel, heeft de controle door de ver keerspolitie gedurende de afgelopen dagen toch nog tal van bekeuringen tot gevolg gehad. Gebleken is dat het over grote deel van de overtreders bestaat uit Duitsers, maar ook Nederlandse vakantiegangers en zelfs Texelaars i moesten worden aangehouden. Zoals békend beschikt de Rijkspolitie over speciale apparatuur, waarmee op een voudige wijze onmiddellijk de snelheid van een passerende auto kan worden vastgesteld. Ook de komende weken zal deze controle op diverse Texelse wegen intensief worden voortgezet. TOERIST L. KOK NOG STEEDS NIET GEVONDEN Ondanks radio-politieberichten en uitgebreide naspeuringen, is men er nog steeds niet in geslaagd de heer L. Kok uit Beverwijk te vinden, die waarschijn lijk op Texel zijn vakantie doorbrengt. De moeder van de betrokkene is ten gevolge van een ongeluk om het leven gékomen en intussen ter aarde besteld. Zijn vader verkeert nog in levensge vaar. Dit voorval illustreert weer eens hoe belangrijk het is, dat iedere logies- verstrekkend bedrijf de gasten de ge meentelijke gastenstatistiek laat invul len, waardoor de verblijfplaats van elke toerist bij de overheid bekend is. ZWEEFVLIEGERS MORGEN NAAR TEXEL Morgen zal de zweefvliegclub van de Algemene Kunstzijde Unie met mate riaal op Texel arriveren. Tot 8 augustus zal met twee of drie toestellen worden gevlogen. Medewerking verleent de Kon Luchtmacht, die een motorvlieg tuig ter beschikking stelt om de zweef vliegers op te trekken. Van 8 tot 15 augustus zal ook de Luchtmachtzweef- vliegclub van de vliegbasis Volkel een week op Texel doorbrengen. In een volgend nummer komen wij uitvoerig op deze zweefvliegactiviteiten terug. NAKOMERTJE Op het land van de heer K. van der Werf, „Landleven" te De Koog werd in de nacht van maandag op dinsdag een lammetje geboren. Dat is een bijzondere gebeurtenis, die eigenlijk meer past in het vroege voorjaar dan midden in de zomer. Het beestje maakt het overigens prima en kan zich verheugen in een uitstekende zorg. ERGERLIJKE ANSICHTKAARTENPRAKTIJK (Ingezonden) Sinds 1949 jaarlijks op Texel mijn vakantie doorbrengend, heb ik uiter aard al heel wat ansichtkaarten gekocht en verzonden, eerst de niet-gekleurde, later de kleurenansichten. Daaronder is er één die voorstelt: „fietspad door Bos en Duin" op Texel. Voor ingewijden is dit de Ruysweg voorbij de „Zilver meeuw". met het naar rechts draaiende fietspad, met daarnaast de mulle auto weg, die vlak bij de duinenrand het bos indraait naar rechts In de bocht is vooraan links de weg die naar het Mu seum voert. Op deze kaart ontwaart men zeven fietsende dames en heren. Vorige week in Castricum logerende kocht ik daar dezelfde ansicht met het zelfde opschrift, maar nu met de plaats aanduiding: .Castricum-Bakkum aan Zee". Ik zou langs deze weg in het pu bliek willen protesteren tegen derge lijke methoden, die heel veel weg heb ben van zwendel. Zelfs al zouden op beide toeristenoorden sterk op elkaar gelijkende plaatsen zijn, dan nóg is deze handelwijze ver beneden de maat. Op de ansichtkaarten is onderaan de naam Muva" geplaatst en in het postzegel- vakje is het cijfer 761/13 gedrukt. Het geval staat niet op zichzelf. Ik heb hier nóg een kaart van de „Muva", een zee- en strandansicht no. 916/48. Op de ene kaart staat „Groeten van Texel" en op de andere: Groeten uit Castricum- Bakkum". Waarschijnlijk zullen er wel veel meer van dit soort kaarten in de badplaatsen verkocht worden. Men kan zeggen, dat een afbeelding van zee en strand elke badplaats kan zijn, maar dan nóg vind ik een dergelijke methode er één, die fatsoenlijke mensen prikkelt. Ik hoop dat aan dergelijke praktijken een eind wordt gemaakt. H L. van Bruggen, De Bilt ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 26 juli op om 4.52 uur en gaat onder om 20.39 uur; 20 juli op om 4.57 uur en onder om 20 34 uur. Maan: 24 juli V.M.; 1 aug. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 24 juli 8.18 en 20.32; 25 juli 9.01 en 21.14; 26 juli 9.42 en 21.53; 27 juli 10.21 en 22.27; 28 juli 10.57 en 23 01: 29 juli 11 30 en 23 33: 30 juli 12.03 en 31 juli 0.05 en 12.36; 1 augustus 0.39 en 13.15. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 juli worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELIAS, tel. (02220) 2039 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 26 juli 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes H. Doop 19.30 uur Eerw. heer Joh. K. A. Schreuder Jeugddienst, onderwerp „Huilen en hoera roepen!" Den Hoorn 9.00 en 10.30 ds. Oskamp De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Koog 9.00 uur Eerw. heer Schreuder 10.30 uur ds. Waardenburg 10 30 uur Kinderkerk voor Hollandse en Duitse kinderen in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. Van Leeuwen, van Oosterend, jeugddienst- De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. J. J. Buskes jr. 19.30 uur ds. Buskes, jeugddienst, maandcollccte kerkvoogdij Oudeschild 19.30 uur ds. Oskamp maandcollecte kerkvoogdij DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur Pfarrer Ziihlke, Hamburg, in dc „Kleine Vermaning" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. K. Bokma van Voorthuizen Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen 19.30 uur ds. D. A. Vogel GEREF KERK (Vrijgemaakt) in het Kerkgebouw aan de Elemert Den Burg 8.30 en 15.30 uur ds. C. Stam van Groningen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans De Koog 19.30 uur ds. Koopmans Den Hoorn 10 uur or. J. Wiermga

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2