flink meisje verkoopster f 99,25 Bij de PhVlD is het goed sparen. Dirk Witte Fokmateriacil nu ook naar Ierland Grote belangstelling voor schapenfokdag Ram van J. Verberne weer kampioen U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Pakhuisruimte typewerk zeeschuim huishoudelijke hulp De Landbouw- huishoudschool voor kille dagen een bijzonder goede gaskachel voor lichte bezigheden Loonwerkbedrijf „Texel" n v. DORSEN met stationaire machine TALUD -maaien en harken ST0PPELPL0EGEN MEST en schuimaarde strooien Zoals gewoonlijk vormde de gisteren gehouden Texelse schapenfokdag weer het jaarlijkse hoogtepunt in de zo nauw met ons eiland verweven schapen fokkerij. Het Texelse schaap met zijn optimale eigenschappen blijft de aan dacht trekken en zelfs tonen steeds meer buitenlandse fokkers belangstelling. Dat bleek duidelijk uit de diverse talen, die men op het marktplein hij de verschillende hokken hoorde spreken. Niet alleen Duitsers waren grage kopers, maak ook Fransen en zelfs Ieren. In de geschiedenis van de Texelse schapen fokkerij is het nog niet voorgekomen, dat dieren naar Ierland konden worden geëxporteerd. Dit land, dat nog geheel vrij is van de verschillende veeziekten, fs zeer voorzichtig bij het invoeren van vee uit het buitenland. Zó voorzichtig, dat het land nu voor het eerst sinds zestig jaar zijn grenzen opende Natuurlijk zijn tal van voorzorgsmaatregelen genomen om mogelijke besmetting te voor komen. Zo zullen de 19 schapen, die binnenkort de Noordzee zullen worden overgebracht, meer dan een maand in Hoek van Holland is quarantaine wor den «ehouden, in welke tijd ze uitsluitend van Iers voedsel zullen worden voorzien. Zelfs de verzorgers van de dieren mogen in die tijd geen contact met ander vee hebben. Het pleit voor de kwaliteit van het Texelse schaap, dat men zich deze moeite wit getroosten om in het bezit van dit begeerde wolvee te komen. Gisteren wees de jury als kampioen de drie-jarige ram aan van de heer J. Verberne in Spang, aan wie ook vorig jaar deze eer te beurt viel. Het dier werd overigens dirèkt verkocht aan een Franse fokker voor ƒ1750,Reser ve-kampioen werd de éénjarige ram van de heer C. J. Commandeur. De heer Commandeur, die ook de fokker is, was indertijd ook de fokker van de kam- pioensram. Tijdens zijn openingswoord in hotel „De Lindeboom-Texel" wees de heer H Hoogetoorn, voorzitter van het Texels Schapenstamboek, op het feit dat Texel niet alleen de bakermat is van het be roemde Texelse schaap, maar nog steeds een belangrijke leverancier van fok- materiaal blijft. Hij zei er op te ver trouwen, dat het aangevoerde materiaal ook deze keer weer aan de wensen van de afnemers zal voldoen. Was 1963 een bijzonder gunstig jaar voor de schapen fokkers wegens de hoge prijzen, ook in eerste zes maanden van 1964 hebben deze prijzen zich gehandhaafd. De prij zen van de weidelammeren bereikten in april en mei een rekord. Juist voor Texel is dit belangrijk in verband met de afzet van jonge lammeren. Zo duur waren de lammeren voor het leven, dat de export van lamsvlees er door beperkt is geworden. Per 31 juli zijn 82.000 slachtingen geregistreerd tegen 128.000 per 31 juli 1963. Momenteel neemt de marktaanvoer toe en is de marktstemming wat terug houdend Toch zijn de prijzen van fok- materiaal hoog. De export van levende fokschapen heeft deze maand de 1000 stuks overschreden, maar is met 300 stuks beneden de zelfde periode in 1963 gebleven. Waarschijnlijk speelt de zeer hoge prijs hier een rol, want belang stelling is er wel. Hetzelfde geldt ook wel voor de Nederlandse fokgebieden, omdat tamelijk grote verliezen aan de schapenstapel zijn toegebracht door de beruchte leverbot. De heer Iloogentoorn wees waarschu wend op de ontwikkelingen, die zich in EEG-verband voordoen. Het zal moeilijk blijken te zijn de goede positie te hand haven. Bij gemakkelijker handelsver keer zal ongetwijfeld ook de concurren tie scherper worden. Hij hoopte, dat ook deze keuring het bewijs zou zijn van een ernstig streven om deze ontwikkeling bij te houden. Burgemeester C. De Koning, die sprak namens het gemeentebestuur van Texel, benadrukte ook de dringende noodzaak om naar steeds betere kwaliteit te stre ven. Stellig zou men daarmee de door de EEG toenemende concurrentie het hoofd kunnen bieden. Hij wenste de fok kers en de mensen van het Texels Scha- Wegens uitbreiding van werk zaamheden zoeken wij voor ons kantoor een kunnende typen, liefst met enige administratieve vooropleiding Sollicitaties aan N.V. v/h Langeveld De Rooij Parkstraat 10, Den Burg, tel. 2058 Per 1 oktober of eerder gevraagd een actieve of meisje, dat als zodanig wil wor den opgeleid. Schriftelijke of mondelinge solli citaties aan N.V. v/h Langeveld De Rooij Parkstraat 10, Den Burg, tel. 2058 penstamboek bij deze taak veel succes. Juryleden H. Hoogetoorn. Z O. Beemster; D Hin, Oudeschild; N. Bakker, Spang; P. Kiste- maker, Abbekerk; S. J. Keijser, Oude schild; P Kooiman, De Waal; J. B. Reyne, Barsingerhorn; C, Stoepker, De Koog; W. Jimmink, De Waal; C. Koster, Hauwert; W. Pijper, Alkmaar; D. Kik kert Gzn.. De Westen; P. Donker Pzn., Twisk; Jn. Hin, Den Burg; E. Keijser, De Westen; Jb Donker, Schellinghout, mw. Meinsma, Weesp; K. Fielmich, Oos terend; Ir. J. Wietsema, Alkmaar; N J. v. Berkel. Hoogwoud; J J. Bleumink, Alkmaar. Extra en ereprijzen; Prijs van het gemeentebestuur voor de eigenaars van de kampioensram en het beste viertal ooien: P. Verberne, Spang, en P. C. Hin, Spang. Prijs van het internationale wolsecreta riaat voor het 3-tal beste ramlammeren, een plaquette, gewonnen door de heer C. J. Commandeur, Den Burg (64), die eveneens de prijs van de N.V. TESO voor de beste 1-jarige ram, op Texel ge boren, won (52). De prijs, aangeboden door Zwaarde- maker's handel en industrie N.V. te Zaandam voor het beste schaap met 2 ramlammeren, werd gewonnen door J Zuidewind, Oudeschild. die eveneens de ereprijs van Coöp. Aankoopver. Texel G A. voor het beste stel schapen met 2 lammeren kreeg. Uitslag keuring Rubriek I, oudere rammen: la P. Verberne. Spang (kampioen); lb J. C. Roeper, Oosterend; lc A. Bakker, Spang; 2a. M C. Bakker, Den Hoorn; 2b. A. J. Goeman, De Waal; 2c. G. Eelman, Oosterend; 3a. P. Brans Azn., Oost; 3b C. Verberne, De Waal; 3c. C. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek II, tweejarige rammen: la. P. C. Hin, Spang; lb. R, Eelman, Oos terend; lc. C. J. Commandeur, Den Burg; 2a. C J Commandeur, Den Burg; 2b. Gebr. Zijm, Den Burg; 2c. Gebr. Zijm, Den Burg; 3a. Gebr. Koorn, Drie huizen; 3b. C. J. Commandeur, Den Burg; 3c. C Bakker, De Waal. Eerv. vermelding: G. Eelman, Oosterend Rubriek III, éénjarige rammen; la. C J. Commandeur, Den Burg (Res.- kampioen); lb. C. J Commandeur, Den Burg; 2a. P Verberne, Spang; 2b. P. C. Hin, Spang; 3a. K. Zuidewind, Oude schild; 3b. A, Bakker, Spang; 3c. C. Ver berne, De Waal. Eerv. vermelding: F. M Roeper, 't Noorden, W. J. Bakker, Den Hoorn. Rubriek IV, drietallen ramlammeren van één vader: la. C. J. Commandeur, Den Burg; 2a. P. C. Hin, Spang; 2b. Jb. Zuidewind. Oudeschild; 3. C J. Ver berne. De Waal; 3. C. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek V a, schapen met 2 ramlam meren (geb. vóór 27-3-'64): la. Jb Zui dewind. Oudeschild (algeheel kampioen) lb. P. Verberne, Spang; 2a. J. C. Roeper, Oosterend; 2b. C. J Commandeur, Den Burg; 3a. K. du Porto. De Waal; 3b. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek V b, schapen met 2 ramlam meren (geboren na 2ö-3-'64): la. C J Commandeur, Den Burg; lb. P. C. Hin, Spang; lc. J. C. Roeper. Oosterend, 2a. P. Verberne, Spang; 2b. J. C. Roeper, Oosterend; 3a. C. Verberne, De Waal; 3b. J Huisman. Den Burg; 3c. C. Bak ker, De Waal; 3d. G. Eelman, Oosterend. Rubriek VI a, schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. vóór 26-3-'64): la. G. J. Veeger. Den Burg; lb. M. C. Bakker, Den Hoorn; lc. A. J. Lap, Den Hoorn; 2a. G. C. Kikkert, De Westen; 2b. M. C. Bakker, Den Hoorn; 2c. IJ. Kikkert, Den Burg; 2d. P. C. Hin, Spang; 3 J. C. Roeper, Oosterend; 3 J. C Roeper, Oos terend; 3. C. J. Veeger. Den Burg; 3. P. Brans Azn Oost. Rubriek VI b, schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. na 25-3-'64, doch voor 2-4-'64): la. P. C. Hin, Spang; lb. J. Huisman, Den Burg; lc. A. P. Dalmeijer, Oudeschild; 2a. J. C Roeper, Oosterend; 2b. Mej. M. Keijser, Den Burg; 3a. J. C. Roeper. Oosterend; 3b. P. Verberne, Spang. Eerv. vermelding: J. Huisman, Den Burg. Rubriek VI c, schapen met 1 ooi- en 1 ramlam (geb. na l-4-'64): la. C. J. Commanedeur, Den Burg; lb. P. Zijm, Den Hoorn; lc P. Zijm, Den Hoorn; 2a. G. Eelman, Oosterend; 2b. Jn. C Hin, Spang; 2c. J. C. Roeper. Oosterend; 3a. P. C Hin, Spang; 3b. P. Zijm, Den Hoorn; 3c. Gebr. Bakker, Spang. Rubriek VII, schapen met 2 ooi lammeren; la. P. Zijm, Den Hoorn; lb. C J. Commandeur, Den Burg; 2a. P. C. Hin, Spang; 2b. C. J. Commandeur, Den Burg; 2c. C. J. Commandeur, Den Burg; 3a. G. C. Kikkert, De Westen; 3b. Jn. C. Hin, Spang. Eerv vermelding: R. Eel man, Oosterend; P. Verberne, Spang. Rubriek Villa, schapen met 1 ram lam (geb. vóór 28-3-'64): la. Jac. Roeper, Den Burg; lb. Jb. Zuidewind, Oude schild; lc. C. J. Commandeur, Den Burg; ld. C. J. Commandeur, Den Burg; le. K. Zuidewind, Oudeschild; 2a. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2b. K Mantje, Oudeschild; 2c. M C. Veeger, Den Hoorn; 3a. A. J. Lap, Den Hoonr; 3b. Gebr. Hin, Den Burg; 3c. C. Veeger, De Westen. VIII b, schapen met 1 ramlam (geb. na 27-3-'64): la. C. J. Commadeur, Den Burg; lb. K. du Porto, De Waal; lc. C. J. Commandeur, Den Burg; ld. C. J. Com mandeur, Den Burg; 2a. A. J. Lap, Den Hoorn; 2b. P. Verberne, Spang; 2c. C. Veeger, De Westen; 3a. G. C. Kikkert, De Westen; 3b. Jn. C. Hin, Spang; 3c. G Eelman, Oosterend. Rubriek IX, viertallen oudere ooien: la. P. C. Hin, Spang (kampioen); lb. J. C. Roeper, Oosterend; lc. P C. Hin, Spang, 2a. C J. Commandeur, Den Burg; 2b K Mantje, Oudeschild. Rubriek X, viertallen Ljarige ooien van één vaderdier: la. P C. Hm, Spang (Res.-kampioen); lb. J. C. Roeper, Oos terend; lc. P Verberne, Spang; ld. K. Mantje, Oudeschild; le. P. C. Hin, Spang; If. J C. Roeper. Oosterend; 2a. P. C. Hin, Spang; 2b. J. C. Roeper, Oos terend; 2c. J. Roeper, Den Burg; 2d. G. C. Kikkert, De Westen; 3. C Verberne, De Waal; 3 M. C. Bakker, Spijk, Den Hoorn: 3. G. Eelman. Oosterend. Eerv. vermelding: G, Eelman, Oosterend. Rubriek XI, viertallen ooilammeren van één vader: la. P. C. Hin, Spang; lb G. Eelman, Oosterend; lc. Jn. C. Hin, Spang; 2a. C J. Commandeur, Den Burg; 2b. G. C. Kikkert, De Westen; 2c. J. Roeper, Den Burg, 3. J. Roeper, Den Burg; 3 P. Verberne, Spang; 3. M. C. Bakker, Den Hoorn. Ernstig ongeluk in Waalenburg TANKAUTO DRUKTE PERSONEN WAGEN SLOOT IN Gisterochtend omstreeks half elf deed zich een ernstige aanrijding voor in de polder Waalcnburg op de kruising Wes- tcrweg-Pijpersdijk. Een met gasolie ge laden tankauto verzuimde een volks wagen voorrang te verleden. De Volks wagen werd geramd en in de sloot ge drukt. De chauffeur werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Do materiële schade was enorm. Over de Pijpersdijk, uit de richting De Koog kwam de tankwagen van de N.V. J. V. Rab, die werd bestuurd door de heer W. Stiggelbout uit Den Burg. Zon der voldoende op te letten, reed de heer Stiggelbout de kruising op. Op het zelf de moment naderde uit de richting De Cocksdorp de Volkswagen» bestuurd door de heer J Smit uit Eierland. De tankwagen ramde de Volkswagen in de flank. Door de vrij grote snelheid en het grote gewicht van de wagen werd de personenauto door de berm gedrukt en kwam volkomen vernield in de sloot terecht. Ook de tankwagen, die half in de sloot bleef hangen, werd zwaar be schadigd Dokter Elias liet de heer Smit die een ernstige hoofdwond vertoonde, onmiddellijk naar Den Helder vervoe ren. De chauffeur van de tankauto kwam met de schrik vrij. De politie maakte proces verbaal op. VERLOTING „MOED, VOLHARDING EN ZELFOPOFFERING" De uitslag van de verloting van ,,Moed, Volharding en Zelfopoffering' was als volgt: I. schilderij no. 3260; 2. haan en kip no. 1978; 3. klokje no. 4526; 4. overhemd no. 4687; 5. 2 theedoeken no. 1730 6. doos post no. 6137; 7. boek no. 870, 8. sierbekev no 3462; 9 doos post no. 1462; 10. sierasbak (nikkel) no 6622; II. sig. koker no 4660; 12. das soep no. 1035; 13 zoutpot no. 5448; 14. boek no. 3149; 15. asbak en pijp no. 2295; 16 door kleurenpotlood en speelkaarten no. 5942; 17. suikerschep no. 3894; 18. asbak en pijp no. 1464; 19. set ballpoints soep no. 336; 20. kleuren en speelkaar ten no. 3032; 21. boek no. 1943; 22. spuit bus was no. 4753; 23. boek soep no. 806; 24. bus cacao no. 6975; 25. sier- trommel no. 5173; 26. sigarettenkoker no. 3543; 27. boek soep no. 4364; 28. spuitbus was no. 6770; 29. 2 spel speel kaarten no. 4306; 30. 3 pakjes soep no "4815. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Prima aardappelen te koop, 15 ct. ip. kg. p. zak, J. Zuidewind, S 20, Oude schild, tel. 2360 Te koop mooie jonge konijnen. R. Slikker, Bea- trixlaan 84. Den Burg Te huur gevraagd op slagruimte. Onverschillig waar. Schilderend 109 tel 2429 Nu pruimen eten. er zijn er volop, ook voor de bowl en jam. M. Huisman, „De Veen", tel. 2203 - Aan alle 1500 tv-be- zitters op Texel, die het niet eens zijn met de hui dige politiek van de reeds vaak genoemde zuilen en die zich ergeren aan het bitter weinige, dat op hun beeldbuis is te zien, ver zoek ik iedere kijker mij een ondertekende brief kaart te zenden, waarna we gezamenlijk hopen te komen tot een vergade ring vóór 20 september. Daar hopen wij verre gaande beslissingen te ne men t.a.v. het al of niet betalen van kijkgeld. L. van Koten, Oesterstraat 25, Oosterend Nu keuze uit 3 soorten appels: James Grieve, Benoni en Laxton For tune. H. J. Keijser, tel. (02223) 301 Met vreugde werd ons kindje verwacht. Met dank aan God en Maria ter wereld ge bracht, Adrianus Cornelis Wilhelmus zijn de namen bij de doop gegeven, RIAN is de naam voor het da gelijks leven. A E. W. v. Heerwaarde- Groen W. J. v. Heerwaarde Den Burg, september 1964. Gravenstraat 11. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Huibert Cornelis C. M. Modder-Lipjes K. Modder Klaas - Jan Texel, 6 september 1964, Zuid-Haffel B 76b. God maakte ons blij met de geboorte van een dochter en zusje Tetje Elisabeth A. de Haan A. de Haan-Nauta Aalzen-Bauke Den Burg. Texel, 3 september 1964, Warmoesstraat 42. Anneke Wetsteen en Hans Rogge hebben het genoegen U, mede namens hun ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op donderdag 10 september te Dortmund. Toekomstig adres: Alsenstrasse 37, (46) Dortmund. Herman de Boer en Gré Beijert geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 18 sep tember 1964, 16.00 uur n.m. in het Polderhuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening 17.30 uur in de Gerefor meerde Kerk te Ooster end door de Weleerwaar de Heer Ds. van Leeuwen Gelegenheid tot felicite ren op Texel 20.30 tot 21.30 uur in het gebouw „Jatry" te Oosterend, op 10 september 's avonds in het gebouw „De door braak", Valkenaarstraat 20a, Huizen. Grenspad 22, Huizen (NH) Peperstraat 9, Oosterend Texel. Toekomstig adres: Bot- terstraat 28, Huizen (NH). Op 26 september a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders, de Heer en Mevrouw Hendrik en Marijtje Kuip-Groot, hun 60-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog menig jaar in gezondheid mogen te zamen zijn, is de wens van hun dankbare kinde ren: Jacob, Jan, Annie, Duifje, Henk, Kees en Mies Adres: Glenella, Manitoba, Canada. Op 5 september is na een zeer lang en geduldig gedragen lij den, nog zacht en kalm van ons heengegaan, mijn lieve man en onze vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Klaas Bonne, echtgenoot van A. Boon, in de leeftijd van 74 jaar. Namens de familie, A. Bonne-Boon Den Burg, Texel, Weverstraat 44. De begrafenis zal plaats vinden op dins dag 8 september n.m. 3 uur op de Algemene begraafplaats te Den Burg, Texel. Heden overleed, nog onverwachts, onze zus ter, tante en huisge note Jannetje de Wijn, in de ouderdom van 76 jaar. Namens de familie, A. de Wijn Weverstraat 50, Den Burg, Texel, 5 september 1964. De begrafenis zal plaats vinden op 8 sep tember n.m. 2 uur op de Ned. Herv. begraaf plaats te Den Burg op Texel. Heden overleed zacht en kalm onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Jan Vlas Wzn. in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: A. VIas-den Braven Texel, 3 september '64, Huize „Irene", Den Burg. De begrafenis heeft maandag 7 september 1964 plaats gehad. (garage) centrum Den Burg te huur. Brieven onder. no. 685 bur. Texelse Courant. Voor de vele goede hulp, die we tijdens de ziekte, en tevens voor de vele bewijzen van deelne ming en grote belangstel ling, die wij mochten ont vangen bij het overlijden van mijn geliefde Vrouw en onze lieve Moeder MARIA WILHELMINA VEEGER-V.D. HEIJDEN zeggen wij U allen onze oprechte dank. Th. Veeger en kinderen Texel, „Buitenlust", Kogerstr. 87. Den Burg. Heeft U voor enige uren per week? Brieven onder no. 690 aan bur. van dit blad. Te koop gevraagd ieder kwantum Moet goed droog en van prima kwaliteit zijn. Aanbiedingen fa. Engelhart, Trompstr. 92, IJmuiden, tel. (02550) 4146. Voor tijdelijk gevraagd: B. van Twisk, Tel. 358, De Koog vraagt gezinnen met kin deren aan Den Burg en omgeving, waar meisjes dinsdagmiddags van 1.30 - 4 uur tegen een kleine vergoeding mogen komen werken. Brieven aan de directrice van de school. LOSLOPEN VAN RAMMEN Burgemeester en wethouders van Texel wijzen betrokkenen op het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van de voor deze gemeente vastgestelde veror dening, welke luiden: Artikel 4. Behoudens het bepaalde in het 2e lid van dit artikel is het verboden rammen van een jaar of ouder, anders dan voorzien van 2 spannen, bevestigd aan tenminste 3 poten, en rammen be neden de ouderdom van een jaar, anders dan voor zien van één span, bevestigd aan twee poten tussen 10 september en 25 oktober 1964, in de weide te laten lopen. Het verbod bedoeld in het eerste lid van dit artikel is niet van toepassing ten aanzien van rammen, in de weide lopende, vastgemaakt aan een genoegzaam sterke lijn of ketting, welke stevig be vestigd is aan een spil. paal of boom, zodanig dat de dieren zich niet kunnen losrukken en hun het springen over terreinafscheidingen wordt belet. Artikel 5 In buitengewone gevallen kan door burgemeester en wethouders van het bepaalde in artikel 4 schriftelijk ontheffing worden verleend. Burgemeesier en wethouders kunnen aan deze ontheffing voorwaarden verbinden. De ontheffing wordt niet verleend, wanneer de weide, waarop de rammen zullen verblijven, naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet voldoende is afgeheind. Burgemeester en wethouders vestigen er de aan dacht op, dat overtreding van artikel 4 wordt ge straft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden, terwijl het dier, waarmede de overtreding is gepleegd, kan worden verbeurd verklaard. Texel, 1 september 1964. Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester, C. De Koning. De secretaris, P. Beemsterboer. Gravenstiaat 2 4, tel. 2424 Vrouw van middelbare leeftijd zoekt voor 's mor gens of 's middags in Den Burg een paar uur Brieven onder no. 689 aan bureau van dit blad. Telefoon 245C Het adres voor:

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2