een „Pettendrager" FILMTSIEUWS In gesprek met. PAPIEREN PORTRETTEN Vrijdag- en zondagavond 8 uur draait in het City-theater een thriller naar een verhaal van de bekende Engelse detec tiveschrijver Edgar Wallace, getiteld: „Het Geheim van de zwarte koffer". Hierin vinden we het klassieke thema van de strijd tussen goed en kwaad te rug in de persoon van de sympathieke inspecteur Finch (Joachim Hansen). Een toevallige ontmoeting met een knappe doktersassistente levert hem de aankno pingspunten op om een bende in verdo vende middelen op te rollen. Een reeks verbijsterende moorden in de Londense hotelkringen stelt Scotland Yard en de jonge inspecteur Finch voor een volko men raadsel. De moordenaar laat geen enkele aanwijzing achter voor daad en motief. Aan elke moord gaat een sinis tere waarschuwing vooraf; door een ge heimzinnige hand verdwijnen de koffers van het aanstaande slachtoffer en kort een werpmes. Na enkele moorden wijst daarna wordt hij dodelijk getroffen door alles erop dat er een artiest-messenwer per aan de gang is. Een toevallig pas serende wijkarts heeft de dood vastge steld. Een neef van de inspecteur, die voor het eerst in de grote stad is, heeft nu zijn eerste ..wereldstad-sensatie". Hij heeft altijd een draagbarebandrecorder bij zich en louter uit interesse neemt hij de stemmen van de mensen om hem op. Plotseling is een van de koffers, die nog op het trottoir stonden, verdwenen. Uit routine brengt Finch ook een be zoek aan de wijkarts. Wonderlijk genoeg vindt hij daar enige aanwijzingen en een zeer charmante doktersassistente. Het blijkt dat zij een Amerikaanse is, die in Londen op zoek is naar haar broer, die in de U.S.A. betrokken was bij een ben de in verdovende middelen. Dankzij haar is inspecteur Finch in staat om het raadsel van de moorden op te lossen. Dit gebeurt aan het eind van de film in een bijzonder verrassende en lugubere ont knoping. 14 jaar. Maandag- en woensdagavond 8 uur is er een pikante film te zien over liefde en de gelijke rechten van de vrouw, een film met een humoristische inslag „De ideale vrouw". De vrouwelijke burge meester van een stad en de leider van de oppositie sluiten een geheim huwe lijk en dit schept een onhoudbare situ atie. Het slot Prechtelen werd na de dood van de laatste bewoonster aan de stad vermaakt, de burgemeester wil het gebruiken om er een muziekfestival in te houden. De oppositie wil het echter aan een industrie-onderneming verko pen. Kunst of industrie? Bij het bezoek aan een kleuterschool wordt de burgemeester aangestoken door de bof en zij steeks haar man weer aan, zodat beiden door een kinderziekte aan het bed gekluisterd zijn. Als ze weer beter zijn. gaan ze hun huwelijk nog een keer over doen n Monte Carlo. Daar ontmoet Fanny een beroemde di rigent, die ook een inwoner van haar stad is; zijn nodigt hem uit voor een loers. Fanny snapt er niet van, het gaat bezoek en haar man wordt ziedend ja- haar om de stad en niet om de dirigent. Als ze weer thuis is, blijft Martini haar het hof maken en vragen Axel en Fanny een scheiding aan, niet uit ge brek aan liefde, maar uit gebrek aan tijd en vertrouwen. Als er gestemd moet worden over de muziekweek is de stem van Axel doorslaggevend en tot ieders verwondering.enfin, dat moet U zelf maar gaan zien. Ruth Leuwerik en Martin Benrath in de hoofdrollen. 14 jaar. Zaterdag- en dinsdagavond 8 uur en zondagmiddag 3 uur vertoont het City- theater een gezellige muziekfilm met Conny Froboes en Peter Weck in de hoofdrollen: .Mariandle is verloofd". Hofraad Geiger ontmoet na achttien jaar zijn oude jeugdliefde in gezelschap van een charmant meisje, dat later zijn dochter bleek te zijn. Een verlate brui loft volgt. De dochter wordt leerlinge van de muziekaccademie. Het leek in het begin allemaal koek en ei, maar tochOpa Windschburger komt na een jaar in Wenen. Hij doet tegen Ma riandle zeer mysterieus, hij heeft een erfenis gekregen. Het erfstuk is een landgoed. Samen met Mariandle en een goede vriend gaat hij er naar toe. Het nieuwe bezit ziet er fantastisch uit, maar spoedig blijkt dat het gezelschap verkeerd is. De erfenis is in werkelijk heid een oude vervallen ruimte met af tandse paarden bestemd voor het slachthuis. Mariandle organiseert in sa menwerking met studenten en Geiger een liefdadigheidsconcert om de paar den van het slachthuis te redden. Dit concert overtreft alle verwachtingen en daardoor worden de paarden, het huwe lijk van Geiger en zijn vrouw en de verloving van Mariandle en Peter gered. Alle leeftijden. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING EXCURSIE NAAR DE IDEE '64 De Huishoudelijke Voorlichting tracht op vrijdag 18 september een excursie naar de Idee '64 te Amsterdam te orga niseren. De Idee '64 is een tentoonstel ling, welke gewijd is aan de Huishoude lijke apparatuur in de woning en wordt in de R.A.I. te Amsterdam van 17 tot en met 26 september gehouden. Naast de huishoudelijke apparatuur wordt er ook veel aandacht aan de ver warming besteed. Een belangrijk onder deel van de tentoonstelling is ook pre sentatie „Wonen Nu". Een aantal Euro pese landen zal trachten u een indruk te geven van de woninginrichting in het buitenland. De tentoonstelling heeft geen com mercieel, maar een voorlichtend karak ter. Objectieve voorlichting wordt er door div. instanties gegeven, o.a. Stich ting Goed Wonen, Bouwcentrum, Ver. van Exploitanten van Elektriciteitsbe drijven in Nederland, Ned Aardgas Unie enz. De kosten van de excursie bedragen plm. 5,50. Vertrek met de boot van 8 uur; terug boot 18.30 uur. U kunt U opgeven voor deze excursie tot en met maandag 14 september a.s. bij mevr. Bakker-Bakker, „Alexander- hoeve", Den Hoorn; mevr. Ellen, Spang, De Waal; mevr Kampstra, „Grietjes hoeve", 't Noorden; mevr. Roeper, „De Fenne", Duinweg; mevr. Timmer, Bea- trixlaan 98, Den Burg. ST. JEROEN-NIEUWS -fr Vanavond beginnen wij weer. Dus half acht alle Verkenners in „De Paardestal" aanwezig. Ieder, die troepeigendommen thuis heeft, neemt dit weer mee. Kampfoto's zijn ook aanwezig ■fr Jongens van 11-14 jaar, die ook graag bij onze troep willen komen: Kom gerust eens een kijkje nemen in „De Paardestal". 'fc De Ruilbeurs begint zaterdag weer. Om 3 uur in „De Paardestal" Alles kan er geruild worden: lucifer- merken, speldjes, sigarenbandje enz. VERTROKKEN PERSONEN Jan W. Moerbeek, van Den Burg, Hogerstraat 10 naar Hong-Kong; Albert Blom, van De Ruyterstraat 8, Oude- schild, naar Heemstede, Heerenweg 40; Erna B. Dros, van E 34 naar Deventer, Prof. Eijkmanstraat 11; Cornelia M. Ran van Den Burg, Schilderend 36 naar Amsterdam, Plantage Middenlaan 52; Gerrit Duinker, van Den Hoorn, Heren straat 11 naar Den Haag, Kaapstraat 150; Nely M. van der Kooi, van Den Burg, Stenenplaats 6 naar Leersum, Hoogstraat8; Janneke Kooijman, van Den Burg, Witte Kruislaan 7 naar Am sterdam, Gabriel Metsustraat 8; Hans Moojen, van Den Burg, Schoonoordsin gel 37 naar Amsterdam, Maasstraat 93 II; Hilbrand J. Steen, van W 63 naar Leek, Oostwold, Borglaan 9; Elisabeth A. Timmer van Den Burg, Weststraat 8 naar Groningen, Coendersweg 24; Wou ter de Koning, van Den Burg, Wever straat 101, naar Groningen, Jozef Israël- straat 39; Jan Roorda, met gezin, van De Cocksdorp, Kikkertstraat 37 naar Alkmaar, Lorreinenlaan 35; Sigrid E. Wierenga, van S 26a naar Amsterdam, Jac. Obrechtstraat 92; Klaas Bousma, van B 176 naar Haarlem, Fr. Netcher- straat 18; Martina Dros, van Den Burg, Schilderend 58 naar .Amsterdam, van Baarlestr. 170; Dirk C. Smit, van H 113 naar Apeldoorn, Sprengerparklaan 246; Ridder Dijkshoorn, van De Cocksdorp, C 37 naar Hoogkerk, Oorkwerd, Hoge- weg 13; Piet Eelman, van De Koog, Boodtlaan 10 naar Harlingen, Weeshuis straat 3; Grietje van der Meulen, van Oosterend, Achtertune 3a naar Arnhem, Lippe-Biesterfeldstraat 7 IV; Wilhelmus H. Schrama, van Den Burg, Wilhelmina- laan 16 naar Den Helder, Buitenhaven 5; Antje van der Vis, van Oosterend, Kotterstraat 21 naar Beverwijk, Vondel laan 13; Jelly Th. A. Timmer, van Den Burg, Beatrixlaan 98 naar Noordoost polder, Emmeloord, Rietzangerstraat 19; Johanna C. Hin van B 109 naar Haar lem, van Nesstraat 55; Bauke S. Wie renga, van S 26a naar Smallingerland, Drachten, Houtstraat 4a; Hans L. van Wieren met echtgenote en kind, van Den Burg, Binnenburg 3 naar Zijpe, F 111; Johannes J. W. Witte, van Den Burg, Julianastraat 7 naar Medemblik, Ridderstraat 10. RECTIFICATIE Door een misverstand onzerzijds ver meldden wij in de Texelse Courant van 7 september, dat de kampioensram van de schapenfokdag het eigendom was van de heer J. Verberne. Dit is niet juist. De trotse bezitter van de winnen de ram is de heer P. Verberne, Spang. Onze excuses voor deze vergissing. Red. S.V. TEXEL A.s. zondag 4e kl. A KNVB; Grasshoppers-Watervogels; SRC-Hol- landia T.; Texel-Helder; VZV-Schagen; BKC-Succes Afd. N.H.: SVC 2-Texel 2, 12 uur. Zondag gaat de competitie weer draaien en wordt Texel 1 direkt met een der sterkste tegenstanders geconfron teerd. Als steeds beleven we weer de spanning: „wie" zal het halen en „wie" moet gaan vechten om uit de gevaren zone weg te blijven. We vertrouwen er op dat onze spelers zich met overtuiging zullen geven en ons op prima sportieve wedstrijden zul len vergasten. Uit de eenheid van wil len zal kunnen blijken, wat we van onze mannen kunnen verwachten. Ook Texel 2 zal nu eens moeten star ten met de wil om te winnen en in deze afdeling de hoogste plaats te bereiken. Dat dit kan zagen we aan het einde van de vorige competitie. Dus Texel, zorg voor een goede inzet. Van de andere programma's is ons nog niets bekend. Mogelijk dat spoedig kan worden begonnen. TEXELSE BOYS De oefenwedstrijden van afgelopen zondag tegen Oosterend zijn geéindigd in een overwinning voor Boys 1 met 31 en een gelijk spel 22 voor het tweede. Het vertoonde spel kon ons echter nog niet erg bekoren en er zal in de competitie uit een ander vaatje getapt moeten worden, willen er goede resultaten behaald kunnen worden. Trainen, en dan allemaal, is een eer ste vereiste. Zondag wordt het voor Boys 1 me nens in de uitwedstrijd tegen SVC 1, aanvang 2 uur. Voor de junioren is er zondag een oefenwedstrijd tegen S.V. Texel op het Boysveld om 12 uur. S.V. OOSTEREND Afgelopen weekend zijn de laatste oefenwedstrijd gespeeld voor de aan vang van de competitie. Het eerste speelde thuis tegen Tex. Boys 1 en ver loor met 31. Het 2de kwam met een gelijk spel. 2—2, terug van Tex. Boys 2. Zo gaan we dus zondag goed voorbe reid de competitie in. Het eerste begint met een uitwedstrijd tegen De Koog 1, aanvang 2 uur; het tweede heeft vrij. S.V. COCKSDORP Zondag begint de competitie weer na een lange periode van rust. Zowel het eerste als het tweede elftal speelt thuis. Het eerste om twee uur tegen Tex. Boys en het tweede om twaalf uur tegen Texel 2. Veel succes! Z.DJI.-NIEUWS Woensdagavond belegde de sportver eniging „De Zwaluw" uit Den Hoorn haar jaarlijkse ledenvergadeering in het dorpshuis „De Waldhoorn". Tijden,, deze bijeenkomst werden twee belangrijke beslissingen genomen: de elftalcommis sie bestaat voortaan uit de heren B. Timmerman en J. Huisman, indien no dig aangevuld en geassisteerd door de aanvoerders van de elftallen. De training is vanaf 23 september a.s. iedere woensdagavond om half acht; er wordt dan geoefend onder leiding van eigen spelers. ZDH 1 speelt zondag uit tegen AGSV, vertrek met de boot van twaalf uur. VOLKSFEESTEN TE DEN HOORN DEN HOORN Vijftien en zestien september worden in Den Hoorn de tweejaarlijkse volksfeesten georgani seerd. Ondanks het feit, dat er dit jaar festiviteiten zijn geweest in verband met de stadsfeesten, verwacht men dat het festijn ook deze keer weer een groot succes zal worden. Het programma voor de twee dagen ziet er als volgt uit: Eerste dag: 9.00 uur Muziek van de toren door D.E.K.; formeren van de optocht in de Dorpsstraat 9.30 uur Start van de optocht; 10.30 uur Hinderniswedstrijd voor he ren vanaf zestien jaar en ouder (alleen bij goed weer); 11.15 uur Hinderniswedstrijd voor da mes 16 - 30 jaar; 13.30 uur Kinderspelen tot en met 9 jr. ±17.00 uur Bejaardenwerk; 17.45 uur Strijd om de man en vrouw. Tweede dag: 9.00 uur Rondgang van D.E.K. door het donp; 9.30 uur Hinderniswedstrijd voor da mes vanaf dertig jaar; 10.00 uur Kinderspelen 10-13 jaar 13.30 uur Optreden drumband D.E.K. 14.00 uur Hinderniswedstrijd voor jon gens en meisjes 14-16 jaar; 15.00 uur Tobbesteken vanaf 16 jaar. 16.00 uur Strijden voor de jeugd; 19.45 uur Familiespel waar iedereen aan mee kan doen. (Wijzigingen voorbehouden). WEEKENDDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 207. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 13 september 1964 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Beerthuis De Cocksdorp 10 uur mej. G. van Zetten Den Hoorn, 10 uur ds. Oskamp, H Avondmaal De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis extra collecte Medische Zending Oudeschild 11.15 uur ds. Beerthuis Restauratiecollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10.00 en 15.00 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal 26 Den Burg 10.00 en 15.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Koopmans Den Hoorn 11.15 uur ds. Koopmans De Koog 19.30 uur ds. Koopmans door Gui Fortgens Is dat nu iets bijzonders - dacht ik - of is het een volkomen normaal ge geven dat je met een raadslid, zitten de in de grasrand langs zijn volks tuintje, een afspraak maakt om eens rustig een uurtje bij hem thuis te komen praten? Hij is in een overall met ene verscho ten pet op, ik in een burgermanspak. Nee, dat is niets bijzonders, want de tijd dat raadsleden hun waardigheid voor de buitenwacht nog moesten op houden met een hoge hoed en vader moordenaar (dat waren nou nog eens échte statussymbolen) is voorbij. Maar tóch had het maken van de af spraak in het gras aan de rand van Oosterend iets dat even op een ander plan lag dan de routine van alledag. Het zat hem er niet in, dat het raads lid aan het harken was. En het bij zondere zat hem ook niet in die over all of in de gemoedelijkheid, want die is gemeengoed op Texel. Het zat hem voor mijn gevoel in die pure eenvoud, die zo maar plotseling de situatie beheerste toen ik Jan Daalder op het akkertje ontmoette. Er wasgeen verwondering bij hem toen ik zei dat ik zijn portret met mijn woorden op papier wilde zetten En zo die verwondering er toch was, werd die zó meesterlijk verholen, dat het de schijn had of Daalder om een vuurtje vroeg, in iplaats van iets van zichzelf prijs te geven. Want er is een groot verschil tussen zo maar een samenspraak - waarvan het leeuwen deel weer in de wind verwaait -, of een ontmoeting met als opzet de kern ervan af te drukken. Maar de verwondering was Daalder vreemd. Dat was het eerste pluspunt Het tweede zat voor mij in zijn pet. Want die pet - of het nu dat uniforrn- geval is van de P.T.T. óf de vale groene van Daalder-in-burger - is zijn volkomen verworven en van val se schijn ontdane statussymbool, een teken van aanvaarde dienstbaarheid, als ambtenaar en als dorpsgenoot. Met deze man - die met de pet-af eigenlijk nog een pet draagt, dat zie je duidelijk aan de blijvende randai- druk rond zijn hoofd - ben ik in zijn huis aan de Koetebuurt er een uurtje voor gaan zitten. Over zijn steeds weerkerende ronde met de brieventas hebben we hel nauwelijks gehad. Daarin ligt voor Jan Daalder kennelijk niet hei zwaartepunt als het op praten aan komt. Maar mijn vraag of hij het juist acht. dat er naast hoeden ook petten in de raad zitten (zijn antwoord kan ik ver moeden, maar ik wil de argumenten kennen) is een goeie aanloop voor een gesprek dat nu politiek gaat worden, weliswaar dorps-politiek, maar met voldoende vraagpunten om er Daal der mee te peilen. Want nu hebben wij zijn stokpaardje te pakken. Goed, het is niet zo moeilijk om dat van stal te halen - komt niet in ieder raadsverslag de naam van Daalder voor? -, maar het zou ook mogelijk geweest zijn de ;ïniniatuur-.politiek van Texel buiten op de keitjes te houden. En dat gebeurde nu juist niet. Hoeden en/of petten, Daalder? Ik juich het toe, zegt hij, dat er ook mensen in de raad zitten die petten dragen, net zo goed als het nodig is dat er mannen met hoe den aan het gemeentebeleid mee doen. Als een raad alleen uit in tellectuelen bestaat, is er voor mij iets mis. Dan wordt de afstand tot de kiezers veel te groot. Voor mensen met petten is de af stand altijd minder groot, dat ge loof ik haast wel. Ik heb zo maar het idee, dat ik eerder luister naar iemand die van mijn lijn is, dan naar iemand die zo nadrukkelijk boven mij staat. De taal versta ik beter, het betoog doet mij meer. De kiezers zullen dat, ook wel zo ervaren. Het is het begrip golflengte - ook wel: intermenselijke relatie, om het eens duur te zeggen - waar Daalder op z ij n manier z ij n mening ovei geeft. Eigenlijk over wat men zou mogen noemen de persoonlijke golf lengte, want hoewel Daalder dat niet met zoveel woorden zegt, klinkt in zijn antwoorden steeds weer de waarde door die hij hecht aan dat persoonlijke, het individuele. Hij ziet een raadslid eerst als een verantwoordelijke enkeling - en voor een lid van een éénmansfractie is da- niet zo verwonderlijk -, en daarna als lid van een politieke groepering Toch heeft deze man niet staan te springen om in de raad te komen: Mijn broer Hannes zat er voor de a.r. in. Maar zijn gezondheid, hij is asthmatisch, speelde hem par ten, en hij zei tegen me dat het wel wat voor mij was. Ik heb er nooit aan gedacht om te trachten raadslid te worden. Toen Hannes er op zinspeelde, heb ik het idee zo ver mogelijk van mij vandaan gegooid. Je weet van jezelf dat je maar een eenvoudige jongen bent, je kent je grenzen, en dan is een raadslidmaatschap echt niet het eerste waaraan je denkt. Maar het is er van gekomen. In 1953 kwam ik in de raad. Daalder's positie is daar niet eenvou dig. De anti-revolutionairen hebben één zetel, en daar zit hij op, helemaal alleen. Het begrip a.r.-fractie bestaat op Texel, sedert bij de laatste ver kiezing de tweede zetel op neuslengte verloren ging, alleen maar theore- tisch. In de praktijk komt het hier op neer, dat Jan Daalder alles met zichzelf mag overleggen als hij de raadsagenda voor de komende zitting doorneemt. Hij voelt dat als een zware handicap: Een éénmansfractie is moeilijk werken. Er is vanzelfsprekend geen kans om binnen zo'n fractie taken te verdelen, alle problemen goed uit te diepen. Je moet in iedere zaak een eigen persoonlijk standpunt kunnen verdedigen, en achteraf vraag je je natuurlijk af of je wel goed hebt gehandeld? Je bent mens, je maakt fouten, en er zijn geen fractiegenoten om je te corrigeren. Met deze hartekreet raken we toch even van de eilandelijke politiek af. Want na zo'n verklaring kan mijn volgende vraag niet anders gaan dan over de bundeling van de protestants -christelijke partijen - en dat is ir wezen geen eng-Texelse vraag, maar een nationale -, zeker op het terrein van de gemeentepolitiek. Op Texel zitten twee c.h.-mensen in de raader zou dus een prote stante fractie van drie kunnen zijn Daalder gaat er minzaam en voor zichtig op in. Hij wil wel antwoorden op mijn vraag, maar bepaald niet de indruk wekken dat hij dit interview aanwendt als een verlengstuk van een politiek debat over een klem mende vraag: Wij van de a.r. zouden graag naar een vorm van samengaan streven, maar ik meen te mogen zeggen dat dit bij de c.h. minder sterk beleefd wordt dan bij ons. Ik ben voor Texel voorstander van een gecombineerde lijst. Dat zou heel belangrijk kunnen zijn, maar het kan alleen dan als de mensen van c.h. en a.r. er helemaal achter staan. Meer zegt hij er niet van. Nu we politiek eenmaal goed op gang zijn, haalt de ene vraag de andere uit. En ik wil dit nog weten; Daalder, wat bent U? Raadslid voor Oosterend, of raadslid voor Texel? Op zo'n vraag mag ik natuurlijk ver wachten, dat hij mij een beetje meesmuilend aankijkt. Maar mijn wat ironische vraag is voor hem een serieuze, omdat hij - wat dit betreft - we degelijk twee golflengten heeft Hij zegt: In eerste aanleg ben ik raadslid voor Texel. Ik krijg stemmen van het hele eiland, van de eigen a.r.-mensen natuurlijk, maar ook randstemmen van mensen die mij om persoonlijke redenen kiezen: dat heb je nu eenmaal in een klei ne gemeenschap. Dat heb ik in een open gesprek wel eens ont dekt. Ik ben dus anti-revolutionair raadslid voor Texel. Maar als er in de raad zaken van Oosterend aan de orde komen, dan leg ik het accent niet meer op mijn eigen politieke richting, maar probeer ik echt als Oosterender volksver tegenwoordiger mijn oordeel te geven Men komt nu eenmaal voor zijn eigen dorp op, en dat vind ik goed. En nu weet ik wel dat er hele zakelijke mensen zijn, die het be ter zouden vinden als in een klei ne samenleving als Texel de hele politieke geschakeerdheid maar overboord ging, en dat een of an dere partij Gemeentebelangen of een paar van dergelijke groepe ringen - los van de politiek - sa men met het college de dienst in de gemeente zouden gaan uitma ken. Dat gaat echter in de prak tijk niet op. Er zijn natuurlijk in de raad veel materiële belangen te behartigen.waar het politieke inzicht nauwelijks bij aan te pas komt. Maar er is ook nog wel eens iets anders dan lantarenpalen en verstopte rioleringen aan de orde, en dan gaat het om principes, en dan gaat je politieke kleur mee spelen. En voor mij terecht ook. Bovendien, je wilt je graag laten horen - en ik vind dat dat zelfs móét - wie je bent De zaak mag niet kleurloos worden Ik houd op mijn manier van de politieke discussie. Mijn collega's lokken dat natuurlijk wel eens uit en ik ben wel eens een beetje agressief, en dan wil ik wel hap pen. dan ga ik er op in Wij hebben samen een uur volge praat. Er was waarschijnlijk wel ge noeg voor een paar uur. Maar dat hoefde niet, want uiteindelijk ging het er om het portret in grote lijnen op te zetten, en niet om de Rem- brandtieke verfijning. Bovendien zit de verfijning lang niet altijd in de minitieuze schets van het détail. Bij Jan Daalder vroeg het althans geen uren om die verfijning te achterha len; die was er al bij de ontmoeting op het volkstuintje. Eenvoud is im mers altijd verfijning.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2