Rennies De vierde dag BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF nm rubriek voor LANDBOUW en VEETEELT 'f;€. >an (.wnbgi-ii Pootgoedontsmetting zeer belangrijk helpen direct tegen brandend maagzuur TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1964 We hebben de indruk, dat de kleine „stand", die wij maandag j.l. op het terras van Hotel „De Lindeboom-Texel" hadden heel wat pootgoedtelers de overtuiging moet hebben gegeven, dat de kosten van het ontsmetten van poot- goed in heel veel gevallen een zeer hoge rente opbrengen. Misschien is het juis ter om te zeggen, dat in diverse geval len het verbouwen van pootgoed alleen mogelijk is als het pootgoed van tevoren wordt ontsmet. We willen nog even uiteenzetten wat deze kleine stand uitbeeldde. De twee bakken met elk 12 stammen van het ras Sientje waren afkomstig van het bedrijf van de heer C. van Rossem, P.H. Polder. Genoemde pootgoedteler heeft vorige herfst zijn pootgoed ontsmet, maar een kleine hoeveelheid buiten de ontsmet ting gehouden. Dit niet ontsmette poot goed is dit voorjaar op één regel van plm. 250 meter lang midden in het per ceel uitgepoot. Vóór het poten van de aardappelen was het gehele perceel behandeld met een P.C.N.B.-bevattend middel Dit be strijdingsmiddel wordt gebruikt om de aardappelen te beschermen tegen aan tasting van schurft en rhizoctonia. In tegenstelling met de mededeling, die wij maandag j.l. deden werd van bedoeld middel 35 kg. per ha. gebruikt. Dus geen 50 kg., zoals wij enkele belangstellenden vertelden. Heel kort na het doodspuiten van het loof hebben wij van de regel, waaróp het niet ontsmette pootgoed werd uit- geplant 12 stammen gerooid Dit ge beurde over de hele lengte. Direct na het rooien van een stam uit de niet be handelde regel werd z'n buurman uit de naastliggende regel, waar het poot goed wel werd ontsmet, gerooid. Zo kregen we de verzameling van elk 12 stammen. Zoals de bezoekers van maandag j.l. hebben kunnen vaststellen was het ver schil in aantasting met rhizoctonia zeer groot. In de opbrengst van het ont smette pootgoed kon men slechts enkele knollen met de bekende zwarte sclero- tiën vinden, in het niet ontsmette poot goed was het juist andersom. Daar vond men slechts een klein aantal knollen, die vrij waren van rhizoctonia. We hebben de indruk, dat we met deze kleine stand een grotere stimulans aan de pootgoedontsmetting hebben ge- FEUILLETON door H. van Omme. 33. De volgende morgen was de agent er weer. „Ja, mevrouw, ik moet u nog even lastig vallen. De kwestie is name lijk, dat de man een blanco strafregister heeft en ook niet door andere slacht offers is herkend als hun aanvaller. Er is steeds sprake van een klein mannetje, ongeveer veertig jaar, en onze arrestant is drie en twintig, vrij lang en komt uit een goed miljeu Dit laatste zegt natuur lijk niets, maar nu komt het eigenaar dige: hij beweert bij hoog en laag, dat alles geschied is met een vooropgezet plan Iemand heeft hem honderd gulden beloofd, als hij u zogenaamd zou aan randen. Het ging om een weddenschap. De man, die hem de honderd gulden be loofde, zou dan onverwacht te voor schijn treden, hem een oplawaai geven, waarna hij er als de wind vandoor zou gaan en dan was voor hem het karwei af. En omdat de arrestant zo zegt hij wel van een grapje houdt, heeft hij er in toegestemd uw zogenaamde aan rander te worden. Hij legt er iedere keer zeer beslist de nadruk op, dat hij geen enkele kwade bedoeling in de zin had, doch alleen maar even u wilde vastpakken. Meer niet. Daarna zou im mers die andere man op de proppen komen. We geloven niet veel van dit verhaaltje, maar de man is zo vasthou dend in deze verklaring, dat we beslo ten u te vragen, of u denkt, dat dit verhaaltje waarheid kan bevatten. La ten we aannemen, dat zijn verklaring geven dan met heel veel mondelinge en schriftelijke adviezen. De Streekontwikkelingscommissie acht de zaak van de pootgoedontsmet ting in het geheel van de voorlichting over de pootgoedteelt echter zo belang rijk, dat besloten is ook van haar kant nog een stimulans te geven. Deze be staat hieruit. De Texelse pootgoedtelers kunnen ook dit jaar weer gratis ge bruik maken van de ontsmettingsmachi nes, die vorig jaar met een premie van de Streekontwikkeling zijn aangeschaft. De machine van de Fa. Rutten, polder Eendracht, is daarvoor beschikbaar. Wel willen we er op wijzen, dat de machine gehaald moet worden en eventueel ook teruggebracht. Gaat de machine van Uw bedrijf rechtstreeks naar een ander be drijf, dan is het noodzakelijk, dat U de heer Rutten of één van de mensen van de Voorlichtingsdienst op de hoogte stelt. Het is vorig jaar gebeurd, dat zo wel de eigenaar van de machine als ook wij niet wisten waar de machine stond of gebruikt werd. Dit moet uiteraard worden voorkomen. We rekenen er op, dat in ieder geval de telers, die vorig jaar het pootgoed hebben ontsmet het weer zullen doen en dat mede dankzij de stand van maan dag j.l. andere telers zich hierbij zullen aansluiten. BEJAARDENTOCHT DE COCKSDORP-EIERLAND Belanghebbenden delen wij mede, dat deze tocht dit jaar niet op de traditio nele derde dinsdag in september zal kunnen plaats vinden. Omdat de derde dinsdag vroeg in de maand valt en het gastenseizoen steeds langer wordt, zag het comité voor bejaarden zich genood zaakt de tocht uit te stellen tot dinsdag, 29 september a.s. juist is, hebt u in uw familie of ken nissen iemand, die u daartoe in staat acht? Ik bedoel: een weddenschap af sluiten om een aanranding in scène te zetten?" Akke dacht een poosje na, wees naar de sigaretten en schudde tenslotte haar hoofd. „Ik zou niet weten wie. Zoveel kennissen heb ik niet en mijn familie die bemoeit zich niet met me en Ze keek hem opeens met grote ogen aan. „Die.die mannen, die me ontzet hebben. De politieman schudde zijn hoofd. „Daar dachten wij ook meteen aan. We hebben ze met elkaar geconfronteerd, één voor één, doch de arrestant kent ze geen van beiden, omgekeerd evenmin. Kijk eens, mevrouw, u weet natuurlijk uit de krant, dat er de laatste weken maanden kan ik wel zeggen een reeks aanrandingen heeft plaats gevonden in Bollega en wijde omgeving. Er waren een vijftiental aangiften. We hebben alle vorige slachtoffers gisteravond laten komen en hen onze arrestant laten zien, maar niemand heeft hem erkend. Inte gendeel: de meeste vrouwen beweerden zelfs zeer beslist, dat hij het niet ge weest was. omdat er vrijwel steeds sprake was van een kleine man, boven dien ouder en met een ongunstig uiter lijk. Wij zijn ook te weten gekomen, dat de arrestant in zijn woonplaats hij komt uit Heerenveen niet ongunstig bekend staat. Zijn vader heeft een voor aanstaande positie, is directeur van een fabriek". Akke dacht opnieuw na. „Ik heb echt geen idee", zei ze tenslotte. De agent haalde zijn schouders op. „Jammer, want als het waar is, zouden wij die grappenmaker ook wel een? VAN DE STREEKONTWIKKELINGS COMMISSIE CURSUS „PECH ONDERWEG" GAAT DOOR Het aantal deelnemers, dat zich voor de cursus „Pech Onderweg" heeft op gegeven is zodanig, dat er in ieder geval één groep gaat starten. De A.N.W.B. noemt als maximaal aantal per groep 25 personen. Dit aantal is al flink over schreden. Zijn er nog liefhebbers voor deze cursus, die gedurende vijf avonden in de maanden oktober en november wordt gegeven, dan is het gewenst, dat zij zich zo spoedig mogelijk opgeven. Wij kunnen dan maatregelen nemen om een tweede groep te formeren De kosten behoeven, dank zij een flinke bijdrage van de Streekontwikkelingscommissie voor niemand een bezwaar te zijn. Deze zijn nl. ƒ10,voor de hele cursus. Zoals reeds eerder werd medegedeeld, is de cursus bedoeld voor autorijders of toekomstige autorijders. Uit de opga gaven, die tot nu toe zijn binnen geko men, hebben we de indruk gekregen, dat er met name onder dat deel van de bevolking, dat men als „de ambtenaren" pleegt aan te duiden, heel wat personen zijn, die in de toekomst een auto hopen te gaan berijden. Binnenkort hoopt de leider van de cursus naar Texel te komen om een en ander te regelen. Het gaat daarbij voor al om een beschikt leslokaal. Dit moet n.l. zodanig zijn. dat er een auto kan worden geplaatst. Gedacht wordt aan het handvaardigheidlokaal van de La gere Landbouwschool. Mocht dit minder geschikt zijn, dan is nog een andere mo gelijkheid aanwezig. GEEN NIEUWE KLAS VAN DE MUZIEKSCHOOL DEN HOORN Doordat het aantal van de nieuwe leerlingen voor de eerste klas het vereiste minimum van tien met haalde, heeft de directie van de muziek school besloten om dit jaar alleen met een tweede klas verder te gaan. Het loont zich noch voor de leerlingen noch voor het onderwijzend personeel de moeite om met een te kleine groep een begin te maken met de voorbereidende cursus Men hoopt nu om, evenals in Oosterend dit jaar, het volgend jaar met een dubbele eerste klas te beginnen, want dan zal het aantal leerlingen zeker wel toereikend zijn. EVA NGELISATIES AMENKOMST Maandag 14 september is de volgende evangelisatiesamenkomst om 8 uur in het Dorpshuis te Den Burg. Als spreker is uitgenodigd de heer F. Niemeijer uit Alphen a/d Rijn Ieder is hartelijk wel kom. willen spreken. Natuurlijk houden we de aanvaller vast. Per slot van reke ning is het een misdrijf. Wel, mevrouw, mocht u soms iets in de gedachten ko men, dan wilt u misschien zo vriende lijk zijn ons te bellen?" Akke dacht nog eens rïa en vroeg toen plotseling: „Mag.... kan ik die man met eens spreken?" „Bedoelt u, dat u met hem praten wilt?" Ze knikte. „Misschien heb ik een idee, hoewelik wil er nog niet over spre ken, want het lijkt me vooralsnog zo absurd „Als u wat weet, mevrouw, houdt het dan niet voor u. Als de beweringen van de arrestant juist zijn, dan moeten wij dat onderzoeken. Daar heeft hij recht op". Akek stond resoluut op. „Ik ga met u mee. Ik wil wel eens met.mijn aan rander praten". Ze glimlachte. „Nu meteen7 U kunt meerijden als u wilt". „Uitstekend, agent. Laten we dan maar meteen gaan". HOOFDSTUK 20 Het was alleen maar een grapje Akke keek de man aan het andere eind van de tafel onderzoekend aan. Een knappe jongeman met regelmatige trek ken. De pleisters op zijn gezicht ont sierde het wel een beetje, maar dat ging wel over. Akke kon zich niet her inneren hem ooit gezien te hebben. Aanvankelijk had de agent bij het gesprek willen blijven, doch Akke gaf er de voorkeur aan met de man onder vier ogen te spreken. „Als mijn vermoeden juist is, zal ik het wel vertellen, daar kunt u op rekenen". DR. ALB. VIS ZEVENTIG JAAR Dr. Alb. Vis te Beverwijk, emeritus predikant van de Algemene Doopsge zinde Sociëteit heeft woensdag 9 sep tember j.l. de leeftijd van de sterken bereikt. Dr. Albert Vis werd op 9 september 1894 in de doopsgezinde pastorie van Beemster in Noord-Holland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk, Murmellius- gymnasium te Alkmaar en studeerde daarna nog aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam, waar hij in 1917 zijn kandidaats- en in 1932 zijn docto raal examen theologie aflegde en nader hand op 6 november 1936 bij nu wijlen prof. dr. J. L. Palache op een proef schrift „Messianic Psalmquotations in the New Testament" promoveerde tot doctor in de fakulteit van de godge leerdheid. Nadat de heer Vis in juni 1919 was aangesteld tot proponent bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, werd hij op 2 november van datzelfde jaar (1919) door zijn vader, nu wijlen ds. A. P. Vis, toen nog predikant van de doopsgezinde gemeente van Irnsum en Poppingawier in Friesland, ingeleid ((be vestigd) als predikant van de doopsge zinde gemeente van Witmarsum, welke zijn vader van 1890 tot 1891 ook een jaar had gediend Eind november 1922 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Heerenveen, vanwaar hij ongeveer drie jaar later naar die van Den Burg - De Waal en Oosterend op Texel vertrok Tenslotte diende dr. Vis taot 1 september 1961, toen hem na bijna tweeën veertig volbrachte dienst jaren op bijna zevenenzestig-jarige leef tijd emeritaat werd verleend, nog twee entwintig jaar de doopsgezinde gemeen te van Beverwijk. Sinds zijn emeritaat is dr. Vis nog steeds werkzaam als pre dikant-voorganger van de afdeling Bad hoevedorp van de Nederlandse Protes tanten Bond. GIFTEN WITTE KRUIS tot 31 juli 1964 Oosterend, Eierland en De Cocksdorp: fam. P 2,50; fam K. 2,50; fam. de R. 2.50; fam. T. 2,50; fam K. 2,50; fam. V. 2,50; fam. V 2,50, fam. V. 2,50; fam. B. 2,50; fam. D. 3,50, fam W. 2,50; fam. K. 2,fam. S. 2,50; fam. v D. 2,fam. v.d. V. 2,50; fam. VI. 2,50; fam. H. 2,50; fam. W 2,50; fam. T. 2,50, fam. E. 2,50; fam. vd. V. 10,fam. W. 2,50; fam. Z. 2,50; fam. S. 2,50 Totaal 69,50. Den Burg: mej. A. 2,50; fam. H. 2,50; fam. K 2,50, fam. V. 5,fam. K. 2,50; fam. B. 5,fam T. 2,50; fam M. 2,50; fam. S. 2,50; fam. O. 2,50; fam W. 2,50, fam. v S. 2,50; fam. VI. 2,50; fam. S. 2,50; fam. B 2,50; fam. V. 2,50; fam. Kr. 2,50; fam B. 2,50; fam v.d. S. 2,50; fam. G. 2,50; fam V. 2,50; fam K. 2,50; fam E, 2,50; fam. L. 10.fam. v.d. SI. 2.50; i'am. Z 2,50; fam T. 2,50; fam. B. 2,50; Totaal ƒ8250. De Waal: fam. B. 3,fam. P. 2,50. Totaal ƒ5,50. De Koog: fam. L. 2,50; dhr. K. 2,50; fam. E. 2,50; fam. B. 2,50; fam. Kr 2,50; fam. B 2,50; fam B. 2,50; fam. K. 2,50; fam. S 2,50. Totaal ƒ22,50. Den Hoorn: fam. Z. 2,50; dhr. D, 2,50; fam. M 2,50; fam H. 2,50; fam. R. 2,50; fam. W. 2,50 Totaal ƒ15.—. Oudeschild: fam'. B. 2,50; fam Z. 2,50; fam. v.d. V. 2,50; fam. vd. M. 2,50; fam. Z. 2,50; fam. S. 2,50; fam. Z. 2,45. Totaal ƒ17,45. „Ik blijf in ieder geval in de onmid dellijke nabijheid", beloofde de agent en keek de man veelbetekenend aan. De agent sloot de deur achter zich en nog voor Akke wat kon zeggen, stak de man over de tafel een hand uit en zei zacht: „Ik bied u mijn verontschuldiging en excuus aan, mevrouw, voor wat ik gedaan heb. Als ik alles vooruit gewe ten had. zou ik beslist geweigerd heb ben" Akke aarzelde even doch drukte toen zijn hand. „Uw verontschuldigingen aanvaard ik. Hier zullen we niet meer over spreken. Ik wil alleen weten, wie uw opdrachtgever is. Hoe heet hij? Hoe heet u eigenlijk?" „Ik heet Jan van der Spoele mevrouw Maar hoe hij heet.die man, die me honderd gulden beloofde, weet ik niet. Hij heeft me zijn naam niet gezegd". „Vertelt u me dan eens precies, wat er vooraf door u en hem besproken is over.over dit geval. Als u mij de waarheid vertelt, kan ik misschien wat voor u doen". En toen hoorde Akke het verhaal. Dat Jan enkele avonden tevoren in een café in Leeuwarden kennis gemaakt had met een lange, blonde jongeman. Ze hadden een partijtje gebiljart en daarna een glas bier gedronken. Misschien twee. Daarna had de blonde vertelt van zijn meisje, waarmee hij niets opschoot. Een lief kind, maar wat bleu. Nu wilde hij een klein toneelstukje in elkaar zet ten. Iemand moest haar zogenaamd po gen aan te randen De blonde zou in de onmiddellijke nabijheid zijn om zijn meisje te ontzetten. Hij zou dan de aanrander een paar klappen geven, die zou gelegenheid heben er vandoor te gaan en de blonde zou dan natuurlijk BROMFIETSLAWAAI (Ingezonden) Het deed me genoegen in de krant van dinsdag te lezen, dat de heer J. K. P. Zwan tijdens de raadsvergadering hetzelfde heeft gezegd als ik al enkele malen heb geschreven: Met de ver- keerstoestand op ons mooie eiland is het nog niet in orde. Het was prettig te merken, dat steeds meer mensen gaan inzien, dat er iets moet gebeuren. Het verkeer zal uit de dorpskernen moeten verdwijnen en dan niet alleen de brommers, maar ook de auto's. Wat Den Burg betreft: de toe stand was daar het afgelopen seizoen onhoudbaar. De burgemeester dankte de politie, zo las ik, voor haar moeilijke werk tijdens deze drukte. Daar ben ik het mee eens, maar dan is er toch re serve tekort Want bij opstoppingen, parkeermoeilijkheden heb ik de politie maar zelden gezien. Alleen maandags op de hoek Binnenburg-Stenenplaats. Op hetzelfde moment zat de boel in de Waalderstraat, Kogerstraat vaak in de knoei. Het kan zo eenvoudig anders worden. Bij de ingangen van Den Burg een spandoek of bord met de vermel ding: verboden voor alle verkeer. Be steldiensten en zakenmensen zouden ontheffing van dit verbod kunnen krij gen en zij hebben dan alle ruimte. Die verandering is ook gunstig voor de nu gereorganiseerde brandweer. Bij brand weet men dat men zonder gevaar voor vertraging door de dorpen kan rijden. J. C. Rijk, Den Burg FRAAI RESULTAAT Op de grote hondententoonstelling te Leeuwarden, zaterdag j.l., behaalden de Collie en Duitse herder van de heer P. Kok te Den Burg, elk de waardering z.g. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te De Koog: geel wollen vest met knopen; lichtgrijze portemonnee inh. f45,sleutels cn briefje tnv Lc Noble; blau we plastic portemonnee, bruine varkensledercn portemonnee; vulpen merk Glorila; vogelboek Engels; paar bruin lederen slippers; dames portemonnee (zeehondenvel) inh. ƒ7,50 en briefje tnv. Wilmes Maastricht; oud hcren- rijwiel; damesrijwiel; badtas waarin o.a. schoenen Verloren te De Koog: hercnbril; wollen ge breide das (grijs); 2 hcrcnpullovers; goud bruin jack met capuchon; leesbril hoornmon tuur „Sctingbos"; zonnebril met donker mon tuur; damespolshorloge Dugcna; herenpols- horlogc Ario 421/15; Kodak fototoestel in zwartlederen tas; witte portemonnee inh 20 gld.; belichtings.neter „Oorlogsschip"; kinder schoentje wit rechter; portefeuille inh. 25, cn 2 x ƒ2.50; herenpolshorloge nikkel met grijs nylon bandje; blauwe badjas; hcrcnpols- horloge Palermo; herenpolshorlogc met grijs bandje, merk Durval; damespolshorloge double Fissot met zwart nylon bandje; donkerblauwe trui; donkerbruine herenportefeuille inh ƒ90,zonnebril met donker montuur; porte monnee bruin, knipmodel inh. 4x ƒ25,fiets- slcutcltjc en 5 gld kleingeld; rieten tas inh tasje brood; zilveren ketting met dito plaatje; witte damesportemonnee nih. ƒ5.zonne bril donker van kleur; fototoestel Agfa Clack in groene plastic tas; bruine portemonnee inh. J 1,en 2 sleutels; damespolshorloge Baderna; trouwring inscriptie 15-8-51 FE-AB 1962; gouden ketting met bloedkoraal; blauwe bad- broek en handdoek (blauw wit); verrekijker (grote glas zit los), 1 pr bruinae sandalen en kinderjas; damespolsborlogc Prisma met goud- double bandje; lichtblauw overhemd; dames- est rood; bruin suède beursje inh. ƒ75, berenpolshorloge Sandos met metalen rekband; damespolshorloge Uvlcr; verrekijker en foto toestel Voigtlandcr; lichtbeige wollen vest (dames); bovenstuk van bikini. Gevonden te Oosterend: set schroeven draaiers; bosje sleutels; bandhanddoek met blauwe zwembroek cn drijfband; badtas inh. badlaken, zwembroek, damesbadpak, rok cn blouse; verchroomde autodop; paar bruine hercnsandalcn; nikkelen fietspompje; paar brui ne kinderslippers Verloren te Oostcrcnd: blauw jack. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden cn/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. de held, de ridder zonder vrees, de red der van zijn meisje zijn. En als het dan niet voor elkaar kwam.... Enfm, hij had er honderd gulden voor over en het ging bovendien nog om een wedden schap. Zo vertelde hij het allemaal. Ik vond het wel een leuk iplan, we lachten er wat om en dronken nog wat. Toen vroeg hij me, of ik die honderd gulden niet wilde verdienen. Hij liet me een foto zien van zijn meisje dat was u, niet, wie u in werkelijkheid was en mevrouw, maar ik wist toen natuurlijk zei, dat u dikwijls 's middags in de om geving van Bolïega fietste. Gisteren re den we in een auto hierheen en hij zag u op de fiets wegrijden. Via een omweg bereikten wij de grote weg, waar hij me alleen liet en zich in de nabijheid op stelde. Alles ging goed, maar toevallig waren die twee mannen vlakbij aan het werk, en zodoende had hij misschien geen gelegenheid meer om in te grijpen, of misschien durfde hij niet meer. of was het alleen maar een gemene streek om mij er in te laten lopen. Ik weet het met, mevrouw, maar als ik geweten had, dat het hier een gehuwde vrouw, een weduwe betrof, zou geen haar op m'n hoofd er aan gedacht hebben me ervoor te lenen. Ik houd wel van een grapje, maar dit niet. Dit beslist met". IfWordt vervolgd) ZONDER COMMENTAAR De hypnotiseur Edwin Baron in Chi cago staat bij de dames zeer in de gunst. Wie er een niet gering honorarium voor over heeff hypnotiseert hij namelijk op een zodanige manier, dat zij slank wor den toch roomsoezen kunnen blijven eten. 81. En nu gingen er belangrijke dingen gebeuren. Pepi. de brigadier, de opper wachtmeester, de kapitein en dan ook nog alle vrijwilligers beklommen het karretje en eentje van de vrijwilligers begon samen met Pepi aan de krukken te rukken. Langzaam zette het vehikel- tje zich in beweging, doch dank zij de gespierde armen van de twee kruk- rukkers had het al gauw zoveel snel heid te pakken, dat het met een be hoorlijke vaart over de rails stoof. Nauwlettend speurde de zwaargewapen de bemanning van het wagentje naar de vluchtelingen, doch hoe ze ook ke ken, nergens was iets te zien. Ook de afgekoppelde koelwagen konden ze maar nergens ontwaren. Slechts de spoorlijn van Parijs naar Ottoburg lag leeg en verlaten in het bergmassief van de Dolopathen. „Het lijkent wel hekse rij!" gromde opperwachtmeester Zwie- belmann. „Stóp!" riep brigadier Piet, toen plot seling uit, en nog vóór het karretje stil stond was hij er al afgesprongen. „As jeblieft!" riep hij uit, en met een mach tige zwaai van zijn politiearm wees hij op het afbuigend e spoorlijntje, dat ginds in een tunnel verdween. „Daar zijn ze heengegaan!" voegde hij er aan toe. „Het is een oude lijn, die niet meer wordt gebruikt", gromde Pepi. Maar Pepi, de ervaren spoorman, zag al gauw, dat er met de wissel was gëknoeid. „Wel pofferrröikkeme!" snoof hij, „ze hebben de wissel omgetimmerd met een stuk steen of zo iets!" „Net wat ik dacht", grijnslachte de brigadier. „Zie je wel hoe sterk de bo dem hier helt? Als die goederenwagen eenmaal een beetje gang heeft, dan rijdt-ie vanzelf de helling af en de tun nel in. En let dan nou óók eens op die bloemen en planten, die tussen de rails groeien. Een aantal ervan is helemaal geplet en platgereden. Dat bewijst, dat er nog maar kort geleden een trein overheen is gegaan

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3