Herfst 1964 t Kleuterhuis eü"* Dinnenburg 3 De vierde dag Reeds een buitengewoon grote najaars-collectie ontvangen Kwaliteit, Lage prijzen, Gratis dividendzegels Ran's Vleeshouwerij MET VAKANTIE woonhuis VAN ALLE GOEDE MERKEN THUIS! Klercq in de Koningstraat, bekende naam voor wie houdt van de jonge, onopgesmukte woonstijl van nu. Bekend om de grote keus in alle goede merken: Spectrum, Artifort, Pastoe, Royal, etc. Maar ook (en vooral!) om de deskundige, objectieve voorlichting bij het creëren van een persoonlijk inte rieur. Komt u eens kijken. Moeite waard! KLERCQ KONINGSTRAAT 43-45 DEN HELDER Kleuterjasjes en jacks, mooie winterjassen, jurkjes, pakjes, dikke truien, helanca broeken vanaf 1 jaar t/m 8 jaar, schattige ruiten en effen, de beste kwaliteit. Na oolr nylon-velours sweaters met col, iets nieuws in vele mooie Llenren. in draion truitjes en vestjes de nieuwste dessins, wollen Azet broeken lang en kort, maar ijzersterk. De grootst gesorteerde c I ar Gemengde koekjes 250 gram 79 ct. 10 zegels Bij 100 gram Thee 150 gram Bonbons van 1,05 voor 89 ct. 25 zegels 1 pakBlookcr cacao 500 gram 1,79 50 zegels Agar de Luxe 200 gram 69 ct. 20 zegels Bij 100 Levertraancapsules 100 gr. boerderij drop gratis 200 gram Boerderijdrop 89 ct. 15 zegels Potgrond 2 zak voor 98 ct 25 zegels Bij 1 pak Custard 65 ct. 2 fl. puddingsaus 98 ct. 20 zegels Bij 1 pak zuurkool 1 Gelderse worst 1,45 15 zegels Speldjes bij: Siebrand Limonade; Vens hagel, Ruiter hagel, Vitella pudding en Van Houten cacao. Pé Dé - Cor de Jong - Fa Lagerveld. Kogerstraat, Den Burg van 28 september t/m 3 oktober Te koop leeg te aanvaarden. Te bezichtigen 25 en 26 september van 3-6 uur. Sleutel te verkrijgen bij G Eelman, Peperstraat 4 Brieven in te leveren t/m 30sept indeGollardsstich- ting. Gunning voorbehouden FEUILLETON: door H van Omme. 36. ..Bij de politie hebben ze voor dit soort grapjes geen gevoel voor humor, neef. Nou je bent familie van me en ik wil niet, dat de anderen een stok in handen krijgen om me opnieuw te ranselen, figuurlijk dan. Want als jij de gevangenis ingaat voor dit geval, zullen ze alle schuld wel op mijn hals schui ven. Jij schrijft vanmiddag een verkla ring, netjes op de schrijfmachine in tweevoud, waarin je de hele opzet uit eenzet Precies, zoals je gedaan hebt. Dat alles bedoeld was als een grap, dat die Van der Spoel niet wist, dat het hier geen jong meisje betrof, maar een weduwe, dus dat hij geheel te goeder trouw was. Je biedt daarin je veront schuldigingen aan, zegt, dat je dit al reeds aan mij hebt gedaan en verzoekt de politie van Bollega, indien dit mo gelijk is, deze zaak niet verder te ver volgen. mede ook met het oog op je carrière. Getekend: Jacob Derkindere, Ais je klaar bent, stap je op de trein en komt naar mij toe. Met die verkla ring. Ik breng die dan naar de politie en dan zal ik proberen, of ik op de een of andere manier deze onverkwikke lijke historie kan sussen. Want ik wil niet, dat die jongen door jouw schuld achter slot en grendel blijft, begrepen?" Jacob dacht een poosje na. „Ja, maar. als je dat nu niet lukt? Ik voel er weinig voor". Ze knikte. „Zoals je wilt. Ik kan je niet dwingen. Maar dan ben ik binnen het uur weer in Bollega en rijd ik meteen naar het politiebureau en ver tel, dat het verhaaltje van Van der Spoel klopt en dat de man achter de schermen een zekere Jacob Derkindere is, notarisklerk in Leeuwarden. Kun je Van der Spoel vanavond nog gezel schap houden". Hij loosde een diepe zucht. „Oké, Akke, ik zal het doen. Tegen half acht ben ik bij je thuis". „Daar reken ik op. Tot vanavond. Ik betaal vanmiddag wel. En doe nooit meer zulke stomme dingen, als je wer kelijk eens een meisje hebt. Je bereikt precies het tegendeel". HOOFDSTUK 21. Voor wat u voor mijn zoon gedaan hebt „Thuisgekomen belde Akke meteen het politiebureau op. „Die rechercheur, welke met het onderzoek belast is in de aanrandingszaak, weet u wel? Wilt u zo vriendelijk zijn hem te vragen om acht uur bij mij aan huis te komen? Dan heb ik waarschijnlijk de inlichtingen, die hij nodig heeft". „We zullen het doorgeven, mevrouw" Daarna had ze een lang telefoonge sprek met Heerenveen. Ze vertelde, dat zij degene was die door Jan van der Spoel zogenaamd aangerand was, dat alles berustte op een soort studenten grap en dat Jan in deze geheel te goeder trouw was geweest. „Mevrouw, maakt u zich over uw zoon verder geen zorgen. Lk trek vandaag mijn aanklacht in en zal alles doen om hem vrij te krijgen. Misschien breng ik hem zelf wel bij u thuis. En dan kunnen we eens rustig verder pratenNee, geen dank.... Ik wil beslist niet, dat die jongen voor zo'n onnozel gevalletje voor z'n hele verdere leven gebrand merkt wordt. Ja, zo denk ik er over, Piekert u dus maar niet over Jan. en misschien is het leergeld, dat hij in deze dagen betaalt, voor hem nuttig. Tot ziens, mevrouw, en sterkte". Precies half acht betrad Jacob Der kindere via de achterdeur de keuken, waar beide vrouwen zaten aan de koffie. Hij groette verlegen en haalde meteen een langwerpige envelop uit zijn zak, die zij zwijgend voor Akke op tafel 'legde. Akke keek hem aan en knikte. „Ga zitten. Mem heeft wel een kop koffie voor je". Ze opende de envelop, nam de getypte velllen er uit en begon te lezen. Nadat ze alles nog een keer overgelezen had, knikte ze nogmaals. „Ja, dat is zo wel in orde. Nu komt straks die rechercheur, welke met het onderzoek belast is Gedraag je als een man, betuig je spijt over het gebeurde en geef eerlijk antwoord op alle vra gen, die hij je zal stellen. En laat dan verder de rest aan m'j over. Is dat goed begrepen?" „Ja, Akke. Enne. hij strekte zijn hand uit.„ik ben je ontzettend dankbaar, dat je me op deze manier wilt helpen". Akke kneep een oog dicht, en ant woordde; „Ik doe het in de eerste plaats voor die Jan van der Spoel, want hij is in feite het slachtoffer geworden van dat idiote plannetje van je. Dus je hebt er werkelijk spijt van?" „Eerlijk waar, Akke. Ik wou wel, dat het nooit gebeurd was. Ik wou, dat ik het op de een of andere manier goed kon maken''. Ze drukte stevig zijn hand. „Dat komt misschien nog wel". Die avond had er een lang gesprek plaats tussen de rechercheur, Akke en Jacob. Akke betuigde op zeer besliste toon, dat ze haar aanklacht introk, om dat ze nu wel begrepen had, dat alles maar als grap bedoeld was, zij het dan ook een, die getuigde van een zeer slechte smaak. En dat voor wat haar betrof de kous nu af was. En als de politie in Bollega nu ook wat wilde meewerken, want het ging toch niet op om een jongeman als Van der Spoel voor dit alles te laten opdraaien, niet waar? Maar zo gemakkelijk ging dit toch niet. De rechercheur verklaarde, dat hij graag alle medewerking wilde verlenen om deze zaak te seponeren, maar dat hij daarin niet alleen te beslissen had. Bovendien, grap of geen grap, het was en bleef een aanranding en als je van alles een grap wilde maken, waar bleef je dan op het laatst? Vandaag een aan randing, morgen een mishandeling, overmógen doodslag. Allemaal als grap bedoeld „Nee. mevrouw, zulke dingen 2ijin geen grapjes meer. De verantwoor delijke personen moeten maar eens aan het verstand gebracht worden, dat een dergelijke verregaande en schandalige streek niet zo maar met een excuusje afgedaan kan worden. Maar ja.... als mevrouw haar aanklacht introk Akke keek eens van de een naar de ander. „Hoe zit het met hem?" Ze wees op Jacob „Kan hij gaan, of De rechercheur antwoordde: „Ik moet hiervan in ieder geval een proces-ver- baal opmaken, maar dat kan in Leeu warden wel ondertekend worden. Zoals de zaken nu staan, is er geen aanleiding om hem vast te houden". Ze keek op haar horloge. „Smeer 'm, deugniet, dan kun je tenminste de laatste trein naar huis nog halen. En bedank meneer hier, dat hij je zo schap pelijk wil behandelen Je kruipt door het oog van een naald, neef". Binnen een halve minuut was Jacob verdwenen en toen ze de deur achter hem in het slot hoorde vallen, begon nen Akke en de rechercheur gelijktijdig te lachen. „Zesentwintig jaar is hij, maar in feite een grote kwajongen". „Was-ie maar een kwajongen", be toogde de politieman, „dan zouden we hem een pak slaag gegeven hebben en naar zijn ouders gebracht hebben. VERKEERDE BERICHTGEVING? (Ingezonden) In Uw blad van 8 september schrijft U: „Een met gasolie geladen tankauto verzuimde een volkswagen voorrang te verlenen". Verder schrijft U dat de tankwagen op de Pijpersdijk reed en uit de richting van De Koog kwam. De Volkswagen reed op de Westerweg door Waalenburg en kwam uit de richting van De Cocksdoip. In de verkeers- boekjes ten behoeve van het verkrijgen van een rijvaardigheidsbewijs lezen wij dat bij gelijke of nagenoeg gelijktijdige nadering van een kruispunt door twee voertuigen, het voertuig van rechts vóór gaat. Bij nader inzien zult inzien, dat de tankwagen die van rechts kwam niet verzuimde de Volkswagen voor rang te verlenen. Hij had nl. zelf voor rang. Het is dus juist andersom: de Volkswagen verzuimde voorrang te verlenen aan de tankauto. Er is de laatste tijd zoveel veranderd op Texel, maar bij mijn weten ligt De Koog nog steeds westelijk op het eiland en De Cocksdorp noordelijk. W. van Heerwaarden, Amsterdam-Slotermeer COMMENTAAR: Geachte heer Van Heerwaarden, de Westerweg door Waalenburg is al sinds 23 juli 1958 voorrangsweg. Red. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 22 sept. 9 18 en 21.27; 23 sept. 9.59 en 22.04; 24 sept. 10.36 en 22.40; 25 sept. 11.09 en 23.13; 26 sept. 11.40 en 23.44 Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 september worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 14.00 - 16.30 uur. Maar zo'n lange slungel kun je moei lijk over de knie leggen". „Ik neem hem verder wel onderhan den, meneer, reken maar. Zo goedkoop komt hij er niet af. Maar nu die Jan van der Spoel, meneer. Die is nu min of meer het slachtoffer, vindt u zelf ook niet? Is er niet wat aan te doen, dat die jongen morgen ook naar huis kan gaan? Mij dunkt, die paar dagen bij jullie in de celdat lijkt me voor dit geval toch wel voldoende straf, niet?" (Wordt vervolgd) STICHTING SOCIAAL TOERISME VERKOOPT KAMPEERHUISJES DEN HOORN De Stichting Sociaal Toerisme Texel is overgegaan tot de verkoop van 10 houten kampeerhuisjes. Men neeft hiertoe besloten, omdat het niet langer gewenst was, gezien hun toestand, deze bungalows te verhuren. Bovendien zal men in de komende jaren overgaan tot de bouw van stenen bun galows. Een van de voorwaarden bij de ver koop is. dat de gebouwtjes niet meer met de vroegere bestemming gebruikt zullen worden. Enkele huisjes gaan nu dienst doen als werkkeet, strandhuisje enz. INGEKOMEN PERSONEN Pieter Koopman, van Velsen, Guli- kerstraat 10 naar Oudeschild, De Ruy- terstraat 17; Marretje Garritsen, ev. Van Seeder, van U.S.A. naar H 96, Guurtje A. Roeper, van Engeland naar1 Oosterend, Schoolstraat 4; Johannes C.jj Groot, van Amsterdam, Marinewerf-fc kade 9 naar Den Burg, Molenstraat 15 VERLOREN VOORWERPEN TE DEN BURG tot 16 september 1964. Grijze pet. plat zakmes, zilverkleurig. 2 mesjes; bruine herenpullover; kort blauw kin- j derbroekje; bruine plastic portemonnee met knipsluiting; 2 stuks groen met zwarte meisjes l jacks (kindermaat) popeline; kort groen kin I derjasje met ritssluiting; damespolshorloge I merk Draga, rond, kl. wijzerplaat lichtgrijs, j bruin lederen band; prijzen plastic kinderpor 1 temonnee, olifantsmodel; grijze kinderjas mei capuchon, teddy voering met split midden acb-fl ter; zilveren bedelarmbandje met rb 8 bedel f tjes; rode damesportemonnee met rits en druk l knoopsluiting, inh. ƒ0,25; zwart damesvestl grijsgroene legerjack met een visvergunning ii? een der zakken; rose meisjesvest met knoopjes I 1 paar houten slippers met rode lederen bandl grijs kabelslot voor bromfiets; groen tot doeg kergroen herenjack met capuchon, soort lieg nen; achterkant van aanhangwagen, planll grijs met zwarte band; lichtblauw meisjesjadl kindermaat, met rode binnenvoering, en eel rood vest, gouden halsketting met heel fijfll schakels met hangertje schorpioen watermal! geldsbedrag ad 75,tot 80,portemotl nee inh. 1 tientje, 2 pap. rijksdaalders, wil klein geld en huissleutel; gouden trouwring ij 7 mm breed, inscriptie Annelise; jongen; I polshorloge mte zwart lederen band; wolk I damesvest met knoopsluiting.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4