AGENDA f 200.- geven wij DROS' MAGAZIJN clwmfudecfatm/c Bezoekt de Sint Nicolaas-show in onze zaak Sociaal Toerisme tevreden over afgelopen seizoen sportieve flair m JAN AGTER T IS LEKKER! T IS FRIS'T IS... 15 procent meer overnachtingen dan in 1963 „Goud Aaltje" 3 prachtige 30 cm langspeelplaten voor slechts f 9,50 Tachn. bureau JAN AGTER voor uw oude wasmachine bij aankoop van een Philips, Edy of Zanussi wasauto maat. Komt u eens even kijken? 4 m f Te koop aangeboden: N. J. WITTE op woensdag 4, donderdag 5 en vrijdag 6 november a.s. s avonds van 8 tot 10.30 uur. Wij tonen u onze grote collectie tafelserviezen, drinkserviezen, luxe artikelen, speelgoed, tassen, lederwaren, bijoux, enz. met talloze nouveauté s. Demonstratie met elektrische treinen (Marklin, Trix, Jouef) Faller-autobahnen en ander mechanisch speelgoed. Den Burg telefoon '2421 De Stichting Sociaal Toerisme Texel ziet met tevredenheid terug op het afgelopen seizoen. In het verslag over het boekjaar 1963-'64 constateert de directeur van de stichting, de heer F. L. Faber, dat de weersgesteldheid ge durende de afgelopen zomer belang rijk beter is geweest dan de vier voor afgaande jaren. Door het uitblijven van zomerstormen werden de kam peerders niet gedwongen hun vakantie voortijdig te beëindigen. Mede door deze oorzaken werd een aanmerke lijke vooruitgang van het aantal over nachtingen geboekt. In het totaal werden in het verslagjaar 19.933 gas ten genoteerdtegen 18.360 in 1963 en 15.062 in 1962. Het aantal overnach tingen beliep voor beide terreinen („Loodsmansduin" te Den Hoorn en „Kogerstrand" te De Koog) tezamen 243.614 tegenover 179.768 in 1961 en 211.942 in 1962. De toename ten op zichte van vorig jaar beloopt dus bijna 15%. De grootste winst werd dit jaar geboekt in het aantal Nederlandse overnachtingen. Dat van de Duitse gasten nam ook wel iets toe, maar bleef procentueel toch achter. In 1963 vormde het aantal Duitse overnachtin gen op het „Kogerstrand" 44,2van het totaal; in 1964 was dit 40.04%. De spreiding over de seizoenmaanden lag bijzonder gunstig. Op „Koger strand" werd in april/mei 6077 over nachtingen geboekt (3,2°/o van het to taal) tegenover 3595 (2,1%) in 1963. In juni bedroegen deze percentages res pectievelijk 8,2 en 10,1. In juli 47,7 en 55,1. In augustus 39,3 en 31,2. In sep tember 1,6 en 1,5. Weliswaar is het voorseizoen (april t/m juni) iets achter gebleven bij vorig jaar (11,4% tegen Technisch bureau Telefoon 2114 12,2%), maar det grote winst ligt in de toename van het aantal overnachtin gen in augustus, dat met rond 20.000 steeg en in procenten van 31,2 tot 39,3! Dit is volgens de heer Faber voor het grootste deel te danken aan het feit, dat de vakanties in Rheinland-West- falen dit jaar vrijwel aansloten op de Nederlandse bouwvakvakanties, zodat van overlapping geen sprake was en dat vele plaatsen reeds waren vrijge komen toen de Duitse gasten in groten getale arriveerden. Het aantal in augus tus op „Kogerstrand" geboekte Duitse overnachtingen beliep dan ook onge veer 53% van het totaal, tegen 47,5 in 1963. In juli was het aantal Duitse overnachtingen beduidend minder dan vorig jaar nl. 27.892 tegenover 41.452. Helaas ziet het er naar uit dat volgend jaar de Nederlandse en Duitse vakan ties elkaar weer gedeeltelijk zullen overlappen, met alle nadelige conse quenties van dien. „Vol" Evenals vorig jaar heeft de stichting het terrein „Kogerstrand" aan het be gin van de bouwvakvakantie „vol" moeten verklaren, doch dit kon reeds na enige dagen worden herroepen, be halve voor het jongensterrein. Dit laat ste heeft tot gevolg gehad, dat heel wat jongelui op „Loodsmansduin" te recht kwamen Het zag er naar uit dat de rust op dat terrein daardoor zou worden aangetast, maar door passende maatregelen kon dit worden voorko men. Gesteld mag worden, dat op beide kampeerterreinen het seizoen bijzonder rustig is verlopen. Het aantal kamp- kaarten dat de beheerders moesten in trekken (vrijwel uitsluitend op grond van het feit, dat jongens in het meis jeskamp waren en omgekeerd, na het tijdstip waarop dit niet meer is toege staan) is beperkt gebleven. Verbeteringen Op „Kogerstrand" werden drie nieu we toiletgebouwtjes geplaatst; de si tuatie op sanitair gebied is daar zeer bevredigend. In totaal wordt nu op „Kogerstrand" beschikt over 94 toilet ten en 34 douches, waarvan er zes van een geyser zijn voorzien. Een en ander is ondergebracht in 26 toiletgebouwtjes en bij de opslagloods op het parkeer terrein. De situatie op de parkeerter reinen is ongunstig gebleven. Hierin is geen verbetering te verwachten voor in De Koog in totaal meer parkeerruimte ter beschikking komt. De meest prak tische oplossing zal dan worden, dat het gehele terrein voor kampeerders wordt gereserveerd, al zal het in de praktijk moeilijk blijken niet-kampeer- ders geheel te weren. Het bagagever- voer met jeeps wordt van steeds min der betekenis. Steeds meer kampeer ders komen per auto en verzorgen zelf hun vervoer wat door de verbetering van de wegen op het terrein bijzonder eenvoudig geworden is. Anderzijds neemt de opslag van kampeeruitrus tingen steeds groter vormen aan. Vroe ger waren het vrijwel alleen tenthuis jes van derden, die werden opgeslagen, maar steeds meer gaan vaste klanten, waaronder steeds meer Duitsers, er toe over hun kampeeruitrusting achter te laten. De stichting is hierdoor genood zaakt opslagruimte in De Koog of om geving te huren. Het terrein Koger strand is opnieuw ingedeeld in vakken en van nieuwe betonnen tentpaaltjes voorzien. Over 47 ha. verspreid staan nu ruim 1100 van deze plaatjes, voor zien van letter van het vak en num mer. „Loodsmahsduin" Op het terrein „Loodsmansduin" te Den Hoorn zijn een aantal klinkerwe gen gereed gekomen en het zg. tweede terrein is daardoor veel makkelijker bereikbaar geworden, hetgeen tot uit drukking kwam in de veel betere oe- zetting. Het parkeerprobleem op dit tweede terrein is opgelost door aanleg van parkeerstroken langs de wegen In de omgeving van huisjes en stenen bunkers zullen nog nadere voorzienin gen moeten worden getroffen op par keergebied en de toegang tot het ge hele emplacement zal moeten worden verbeterd. Ook de kampwinkel is te klein. Op het terrein werden twee toiletgebouwtjes bijgeplaatst en een derde fietsenstalling werd gebouwd. Aan de bunkerwoningen werden di verse vernieuwingen aangebracht, o.a. door het bijplaatsen van ramen, maar vooral door vernieuwing van toiletten. De verhuur van huisjes is iets ge stegen: 395V2verhuurweken tegenover 381 in 1963 en 373 in 1962. Behalve voor de houten huisjes die overigens volgens een recent besluit in 1964 voor het laatst zijn geëxploiteerd was de toename van de bezetting vrij regel matig verdeeld over de verschillende huizentypen. Overeenkomstig de verwachtingen liep de verhuur van tenten terug. Het aantal kampeerovernachtingen onder ging een krachtige stijging. 40.144 tegen 28.881 vorig jaar. Op „Loodsmansduin" liep de gemiddelde verblijfsduur van gasten op van 9.32 dagen in 1963 tot 10.59 dagen in 1964. Op „Kogerstrand" van 12.24 tot 12.75. Ook dit jaar ver toefden de Duitse gasten gemiddeld twee dagen langer dan de Nederlandse. In het verslagjaar zijn de nieuwe sta tuten van de stichting effectief gewor den; deze zijn thans geheel aangepast aan de sinds 1955 wel heel sterk gewij zigde omstandigheden. WOENSDAG GEEN CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Men deelt ons mede, dat er morgen, woensdag, geen consultatiebureau voor zuigelingen wordt gehouden. met slan Met Dinsdag 3 november Den Burg. Eyercoogh, Damtoernooi C.J.O.T. Den Burg, De Graaf, Postzegelruilbeurs. Den Burg, Hotel Texel, bridgecompetitie. Woensdag 4 november Den Burg, Eben Haczer, N.H Huwelijkscursus Den Burg, Casino, demonstratieavond Mu ziekschool. Donderdag 5 november Den Burg, Casino, demonstratieavond Mu ziekschool. Oudeschild, 15.45 uur opening dorpshuis 't Skiltje en 's avonds 8 uur gelegenheid tot be zichtiging van het dorpshuis. Vrijdag 6 november Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub. Den Burg. Oranjeboom, bejaardenuitvoering door 't Amateurtje. Oosterend, Herv. Centrum, Herv. Vrouwen- ver. Helpt Elkander, verkoopdagen, 3 uur. Zaterdag 7 november Den Burg, Ruilbeurs in de Paardenstal. Oosterend, Herv. Centrum, Herv. Vrouwen- ver Helpt Elkander, verkoopdagen, 3 uur. Oosterend, S.O.O.S., toneeluitvoering door 't Amateurtje. Oudeschild, Dorpshuis, feestavond i.v.m. ope ning dorpshuis. De Koog, Buteriggel. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 nov. 8.04 en 20.36; 4 nov. 8 41 en 21.06; 5 nov 9.11 en 21.32; 6 nov 9.37 en 21.58; 7 nov 10.01 en 22.22. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. OFFICIËLE OPENING 'T SKILTJE Op donderdag 5 november 's middags 15.45 uur zal het verbouwde dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild officieel in ge bruik worden genomen. De plechtig heid zal worden verricht door de heer Ir. W. J. L. J. Merkx, lid van gedepu teerde staten van Noordholland. Voor deze voor Oudeschild zeer belangrijke gebeurtenis zijn talrijke personen uit genodigd. ger-beha'tje van Sanfor poplln. Geeft figuurtjes sportlef silhouet. Voorge le AA en BB cups A.50. Gaine van 1 ajour-elastlek. U kunt er zich vr(J air In bewegen. Maakt ook nog mooi door gekruiste voorpanden 12.25. tay-up-topband 16.25 verkrijgbaar bij: S.O.O.S. - OOSTEREND - S.O.O.S. Uitvoering van het toneelspel door 't Amateurtje uit De Waal, in o 1 s. Oos terend. Entree f 1.25 Donateurs vrij toegang Aanvang 8 uur. Tijdalljke aanbieding: bij aankoop van een Philips gramofoon Prijzen vanaf f 64 Telefoon 2114 *sO«c Een verrukkelijke chocoladedrank. TOSTI! Met slechts 1% vet en daardoor héérlijk fris en pittig van smaakt TOSTI lest de dorst, is lekker luchtig en eerbiedigt de slanke lijn! Vraag ook in café en restaurant naar TOSTI, de lekkere, frisse chocoladedrank.* Tosti is vooralsnog uitsluitend verkrijgbaar in de provincies Friesland, Noord-Holland (exclusief Het Gooi), in het Noordelijk deel van Zuid-Holland, alsmede in de stad Utrecht. C.P.I.-hsnnen van nieuw opfokbedrijf 220 W L 3% maand f 5 25 400 zwartjes 3ll2 maand f 5 50 5C0 zwartjes a en t. de leg f 8 50 Ook bij gedeelten, vóór 6 november. Schilderend 121, Den Burg, telefoon 2238. Kaarten gratis verkrijgbaar in onze zaak. Tijdens deze show mag niet worden verkocht.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4