MACLEAN- BOEK 3 O Electrohuis zakken Langeveld De Rooij Langeveld Oe Rooij De Ie dag LANGEVELD DE ROOli U komt toch ook. Montblanc vulpenhouders kopziekte en bemesting Toppy - een toppunt van gemak. November, grote keus, regenjassen, kostuums, Polyethylene viercl Het grote stoere mannen- boeken in één band: Algemene Ledenvergadering CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" Fa. Slaman Zn. ledenvergadering Betere zijn niet te koop. Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat BEKENDMAKING „Gieren op het veilig nest" telef. 2000 I De Kanonnen van Navarone 2 De laatste grens 3 Komplot op zee In voorraad bij: Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat Algemeen Ziekenfonds „Texel" Den Burg, Texel volgens artikel 10, 3e lid van het huis houdelijk reglement, op woensdag 18 november 1964, des avonds achi uur in „Casino" Den Burg Texel. Agenda: Opening. Notulen Alg vergadering 3 juni 1964 Begroting vrijwillige verzekering 1965. Contributieverhoging vrijw verz. 1965 Bestuursverkiezing. Aftredend: Alb Backer, A de Leeuw, Zijm, S Deze bestuursleden zijn terstond her kiesbaar. Eventuele andere kandidaten kunnen voor de vergadering opgegeven worden aan het bestuur Een praatje over de Ziekenfondswet en de gevolgen van de inwerkingtreding dooi Mr. J A Vrijburg, gedelegeerde van de Federatie V M Z Rondvraag. Sluiting. Voor bezoek aan deze vergadering kan men voor taxivervoer zich opgeven bij de bode in casseerder, bij P Zoetelief De Cocksdorp, bij Jn Bakker en S. Zijm te Oosterend, bij J Lok de Waal, bij'Alb Backer te Ondeschild en bij A de Leeuw te Den Hoorn, voorts bij het kan toor van het Ziekenfonds Tel 02220 2375 Telefoon 02220 - 2634 Oudesehild Maandags gehaald, vrijdags klaar Huishoudelijke artikelen en Elektrische apparaten Rijwielen en kinderrijwielen enz. Te veel om op te noemen. Oudesehild, telefoon 2612 Voor een welkom cadeau vindt U bij ons een enorme sortering V.V.V. Texel afd. Den Hoorn op donderdag 19 nov 1964 om 20 00 uur in „Loodsmanswei varen" Agenda: 1Notulen 2 Verslag van de penning meester 3 laaroverzicht 4. Mededelingen/ingek. stukken 5 Bestuursverkiezing 6 Inleiding door de direk- teur 7. Watverdertertafelkomt 8. Rondvraag Onderstaande organisatoren nodigen U uit voor de inleiding van de heer Ir. M. Miedema over in hotel „De Lindeboom-Texel" op vrijdag 20 november a.s. 's avonds Centr. Coöp. L.T.B. Coöp. Aankoop. Ver. Fa. A. Bakker Azn. Fa. Keyser en Co. Ver. v. Bedr. Voorl. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat tot 1 december a.s. gelegenheid bestaat tot het indienen van een aanvraag voor een kam- peerexploitatievergunning voor het jaar 1965. Een aanvraagformulier is kosteloos ter gemeen tesecretarie verkrijgbaar. Zij die in 1964 een exploitatievergunning hadden wordt automatisch een aanvraagformulier toege zonden. Texel, 13 november 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. De Koning De secretaris, P. Beemsterboer De toneelvereniging „0e Vriendenkring" te Oen Hoorn brengt vrijdag- en zaterdagavond in het dorpshuis „De Waldhoorn" de komische thriller van Harold Mc. Pherson Vrijdagavond ten bate van de bejaar- densocieteit. Zaterdagavond na afloop bal man.v. „The Islandjazzmonkeys" o.l.v. Jook Nauta. Aanvang 8 uur. De Toppy is een slangstofzuiger op wielen, met een bijzonder grote zuigcapaciteit. Een combinatie van robuuste vorm en grote wendbaarheid. Opvallend zijn de grote wielen, waardoor deze stofzuiger ge makkelijk verplaatsbaar is en zelfs over drempels heen kan rijden. De grote wendbaarheid is verkre gen door een klein zwenkwieltje. Een unicum is de stofketel, waarin de grote stofzak is aange bracht. De stofzak kan in gesloten toestand wor den uitgenomen om geledigd te worden, zonder dat u met stof in aanraking komt. Wilt u een stofzuiger voor een grote woning, of wenst u eenvoudig onze sterkste machine? Welnu de Toppy voldoet aan uw eisen. Enkele andere voordelen zijn: Voetschakelaar, om sponnen slang en doelmatige hulpstukken. Laat hem u demonstreren of vraag een uitgebreide folder. U zult er enthousiast over zijn. Opgenomen vermogen 550 W. Prijs compleet ƒ173, tijd voor een winterjas ook in moderne korte modellen terlenka, katoen en toam-back fraaie dessins in najaarstinten vormhoudend binnenwerk speciale twen-kollektie Moet U grotere hoeveelheden SNOEP verpak ken? of ONTBIJTKOEK - of EIERKOEKEN - of AARDAPPELEN - of KLEIN of GROOT BROOD? Wij kunnen U helpen tegen - scherp concur rerende - grossiersprijzen. Er zijn zelfs speciale zakken voor hazen en konijnen, voor lange koeken en zakken van diepvrieskwaliteit. (Dikte hiervan gegaran deerd 0,07 m.m.) Voor vrijwel alle maten geldt: fa handig verpakt in dozen van 500 stuks (overi gens zijn kleinere hoeveelheden ook verkrijg baar). fa de op de verpakking vermelde dikte wordt gegarandeerd (een zeldzaamheid bij dit arti kel). fa vrijwel alle maten - en dat zijn er wat! - uit voorraad leverbaar. P.S. Er zijn prachtige broodzakken, bedrukt met kerstmotief, ze kosten ƒ7,60 per 100. Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat FEUILLETON door H van Omme, 49. Tegen de avond was ze weer thuis, grijnsde tegen haar spiegelbeeld in de keuken en ging het eten klaarmaken. Idioot van haar om er nog heen te gaan. Maar ze hebben in ieder geval gezien, dat ze zich niet liet kennen. „Ik zal je schrijven, Akkeeen lange brief. En ik neem wat leuks voor je mee.Een kaartje. „met veel liefs", en daar bleef het bij. „Ik ben je een verklaring schuldig, Akke.Houd jij je verklaring maar voor je jongeman. Vertel later maar aan je vrouw, als ze goed Nederlands ver staat, dat je verliefd bent geweest op een rijke weduwe, een vroegere werk ster. Of misschien vertel je het nooit. Wees jij maar gelukkig met je Vivian een dame uit de betere kringen, precies passend bij jou, want jij zit ook in die betere kringen. Een werkster past niet in een betere kring, al bulkt ze van het geld. Idioot, dat je bent ge weest. en je hebt je nog laten kus sen ook op die afscheidsavond In haar eentje zat ze te eten en toen ze opnieuw de tranen naar voren voel de komen, werd ze nijdig. Gek ben je, om je er zoveel van aan te trekken. Je hebt geld. je bent een rijke vrouw. Lach om iedereen en ga genieten van het leven. Het is zomer.ga op reis en zie de wereld. Waarom sluit je het huis niet en trek je er op uit? Plotseling kreeg ze een idee. Ze was er zelf zo verbluft over, dat ze er ge ruime tijd over nadacht, maar des te meer leek het haar goed. Ze sprong op. „Ik doe het", mom pelde ze, en liep naar de telefoon. Na enige tijd in het telefoonboek ge zocht te hebben vond ze het nummer, dat ze draaide. Een vrouwenstem meld de zich. ,,U spreekt met mevrouw Schaarsma uit Bollega. Is meneer Derkindere ook thuis? Wat zegt u? Jacob, ja, die bedoel ik. Ja. Mag ik hem even hebben?" Ze wachtte even, tot ze zijn stem hoorde. „Jacob, met Akke. Luister eens, neef, ik ga een lange reis maken door Euro pa. Morgen koop ik een nieuwe wagen, een grotere en met een paar dagen smeer ik 'm. Maar ik heb een secretaris nodig, die met me mee gaat. Iets voor jou?" Ze hoorde de jongen grinniken. „Is dat een mop, Akke?" „Ik ben net thuis. Kom hierheen, dan bepraten we het samen. Of het moet je niet lijken...." „Als het menens is, Akke, ben ik binnen het uur bij je". „Het is menens, Jacob. Ik wil je mee hebben, als mijn secretaris, begrepen?" „Maak de koffie maar vast klaar. Over tien minuten gaat er een bus, die haal ik nog". „Oké, ik wacht op je". Twee uur later had Akke haar ver haal gedaan. „Ik heb er genoeg van. En ik heb van vandaag af maling aan iedereen Ze hebben het ook aan mij. Ik sluit de zaak hier af en deponeer de sleutels bij de notaris. En ga op reis. Ik weet niet, wat je op dat kantoor ver dient, maar bij mij krijg je hetzelfde. Plus gratis kost en hotel". De jongen dacht na. „Het klinkt alle maal ontzettend verlokkelijk, Akke. £Jaar ik kan toch niet op stel en sprong d&ar weg? Fatsoenshalve moet ik een maand van tevoren opzeggen". Ze haalde haar schouders op. „Zo je wilt. Morgen koop ik een nieuwe wagen en ga me verder reisvaardig maken. Woensdag wil ik vertrekken. Je weet nu mijn plannen. Je moet zelf beslis sen. Hoe je dat met je baas in orde maakt, is mijn zaak niet. Je kimt mee. Als mijn secretaris, begeleider, chape- ronneur, beschermer, chauffeur en pen ningmeester. Noem maar op. Maar dan ook woensdagmorgen acht uur present. Ben je er niet, dan blijf je maar rustig op je kantoor". Hij keek haar aan en zag aan haar gezicht, dat ze het meende. Dat het haar ernst was. Tenslotte knikte hij. „In orde, Akke, uw dienstwillige die naar. Woensdagmorgen vroeg hang ik aan de bel Als je wilt* dinsdagavond al". Hij stak zijn hand over de tafel uit en zij greep die en drukte die stevig. „Afgesproken, neef. Jij en ik.we horen bij elkaar. Jacob.... mijn man jouw oom. heeft me veel geld nagelaten. Ik weet nu precies hoeveel het is. En toen wij getrouv/d waren, zei hij 's avonds: „Akke, als ik er niet meer ben, dan moet je niet om mij blijven treuren, maar dan ga je genieten van het leven, dat wil ik. Er zal geld ge noeg zijn om te reizen. Je bent jong, profiteer van de gelegenheid, die je dan zult hebben". Dat zei hij. Maar ik wilde het niet, zo kort na zijn dood. Ik wilde anderen gelukkig maken en daarom bood ik aan te werken voor bepaalde verenigingen, die er zijn om anderen te helpen. Maar men had mij niet nodig met al mijn geld. Stel je voorIk paste niet in hun hokje, dat ze angst vallig voor me gesloten hielden. Nie mand had belangstelling voor mijn goe de wil, mijn verlangen om te helpen, omdat ik dacht anderen met mijn geld gelukkig te kunnen maken. Ik was lucht voor hen en dat zal ik altijd blij ven. Hier in de stad en in heel Fries land. Een geraffineerde werkvrouw, die een rijke oude man in haar web gevan gen heeft, zo ziet men mij en dat zal altijd zo blijven". „Maar zo heb ik nooit gedacht, Akke ik heb je wel begrepen.... ik snapte, dat je een hart vol liefde bezat en nog bezit En dat je van je liefde wilde geven aan oom Jacob. Ik weet immers, dat je hem nog gelukkig hebt kunnen maken?" Ze knikte en keek dromerig voor zich uit. „Ja", antwoordde ze zacht, „ik weet, dat hij gelukkig is geweest en ik was het ook. Drie dagen waren we zielsgelukkig met elkaar, alleen al, als we elkaar zagen.... alleen al, als we elkanders hand vasthielden. Meer ver langens hadden we niet.Drie volle dagen.De vierde dag was het afge lopen. „Akke ik heb altijd in je geloofd. echt waar". Ze keek op en glimlachte. Meteen stond ze op en liep om de tafel heen. Op de tafelrand ging ze zitten en legde haar arm om zijn schouders. „Ik heb soms aan je getwijfeld, Jacob, want mijn man zei wel eens; Hij kan, als hij wil, maar het nest, waaruit hij voorge komen is, deugt niet. Dat was voor mij een waarschuwing. Eén keer had je het bijna voor goed bij me verbruid. Toen je zag, wat de gevolgen waren, toonde je je toch nog een kerel en wilde je de consequenties dragen. Dat vond ik flink. En jij zult je fouten en gebreken best hebben. Als we samen op reis gaan, zullen we ook wel eens ruzie met elkaar krijgen. Ik ben ook geen heilige. Maar jij en ikmaatschappelijk staan we op gelijke voet. Daarom wil ik je mee hebben, zie je?" Hij greep de arm, die om zijn schou ders lag en drukte die heftig. „Akke, ik verheug me er op. Je kunt op me reke nen". „En je baas?" vroeg ze lachend. „Ik zeg het morgenochtend meteen. Ja, ik laat me daar zo'n kans lopen. iedere dag weer opnieuw in jouw na bijheid te zijn". Ze sprong van de tafel en trok hem overeind. Terwijl ze hem met beide armen vasthield, vroeg ze: „Is je dat wat waard?" „En of Dat ik me alles waard, Akke". Ze drukte een kus op zijn wang en liet hem los. „Dan doen we dat. neef". Drie dagen later reed een fonkelnieu we auto de stad uit. Aan het stuur een jongeman in een keurig costuum. Aan zijn zijde een jonge vrouw, alleen maar recht voor zich uitkijkende. De ge zichtseinder tegemoet. Een nieuwe, blijde verte. EINDE. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudesehild: 17 nov. 6.28 en 18.45; 18 nov. 7.29 en 19.43; 19 nov. 8.20 en 20.35; 20 nov. 9.05 en 21.19; 21 nov. 9.46 en 22.03. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4