AGENDA h?PT?Pampo Andijk FILMNIEUWS Niet alle mannen zijn egoïsten Bronchi letten SPORTPROGRAMMA VOOR BABY'S HUIDJE Echtpaar Broer naar Uw oude straalkachel is f20.- waard! Bakker's Ijzerhandel - ■vMSw^$ Koperen jubileum in Texels Museum Demonstraties met Heemmaster Hobby-sets Bakker's Ijzerhandel ZATERDAG 9 JANUARI 1965: Adspiranten Texel-De Koog, 3 uur ZDH-Oosterend, 3 uur. Pupillen: Tex. Boys a-Texel a, 3 uur ZDH-Oosterend a, 2.15 uur. ZONDAG 10 JANUARI 1965 4e klas A KNVB. Hollandia T.-LSW Helder-Grasshoppers Schagen-SRC Succes-Texel BKC-VZV Afdeling Noordholland Tex. Boys-St. Boys, 2 uur ZDH-Oudesluis. 2 uur Cocksdorp-JVC, 2 uur Geel Zwart 3-Óosterend, 2 uur De Koog 2-Watervogels 6, 2 uur Texel 3-ZDH 2, 2 uur. Adspiranten Texel b-Succes c, 2 uur. MEDEDELINGEN S.V. Texel. Het ziet er naar uit, dat er zondag weer gespeeld kan worden. Voor Texel 1 een lastige opgaaf, maar we hopen, dat Texel nu weer compleet is en haar ritme zal weten te vinden en be lust op revanche door de onbillijke ne derlaag thuis, zich tot het uiterste zal inspannen om het succes mee naar huis te nemen Thuis krijgen we de derby Texel 3-ZDH 2. Je kunt nooit weten, terwijl we voor de B's "hopen, dat ze het er nu weer goed zullen afbrengdh. Ze reizen samen met Texel 1. Denkt U om de toto?! Texelse Boys. Voor zondag een klein programma: Boys 1 thuis tegen St. Boys, aanvang 2 uur. Vanavond trainen voor junioren en senioren. Terreindienst: Th. v. Heer waarden en S. Hoogenbosch. VOLLEYBAL Morgen speelt GDS om 3 uur 's mid dags twee thuiswedstrijden in de Jac P. Thijsseschool. Er wordt gestreden tegen HCSC en HAV. Belangstellenden worden er op attent gemaakt, dat zij gratis toegang tot de wedstrijden heb ben. Ontslag per 1 april gevraagd CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 13 januari worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht van 13.30 - 16.30 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. Bij aankoop van een „Schuco" ven- tilatorkachel met automatische tem- peratuurregelaar ad. f89 - betaalt u bij inruil slechts f 69.-. Mevrouw J. Broer-Aalbersberg en de heer D. Broer hebben aan het bestuur van de Sociale Dienst van de gemeente Texel ontslag gevraagd als resp. direc trice en mannelijke hulpkracht in huize „Irene" te Den Burg. De directrice wil haar ontslag per 1 april laten ingaan, de heer Broer per 1 juni. Beiden willen echter 1 april vertrekken naar Andijk, waar zij in het bejaardencentrum huize „Sorghvliet" soortgelijke functies op zich zullen nemen als op Texel. De heer Broer heeft verzocht van 1 april tot 1 juni op non-actief te mogen worden gesteld in verband met zijn pensioen regeling. Het echtpaar Broer is tien jaar aan huize „Irene" verbonden ge weest. Van de zijde van de Sociale Dienst vernamen wij, dat men nog niet heeft kunnen uitzien naar een nieuwe directie. Het verzoek om ontslag heeft het bestuur in het begin van deze week ontvangen. HUISHOUDBEURS IN „DE ORANJEBOOM" GEOPEND Gistermiddag om vijf uur heeft de Huishoudbeurs in „De Oranjeboom" te Den Burg haar deuren geopend. Van daag en morgen bestaat de gelegenheid om een bezoek aan deze expositie te brengen. Onder de deelnemers zagen we onder meer Volkswagen, Philips met de nieuwste artikelen op het gebied van huishoudelijke apparaten, Heinz 57, TEO, „Leeuwenzegel", Van der Heem met de laatste onderdelen voor de Heemmaster hobbyset. Voor een overzichtelijke opstelling heeft men onder andere gebruik ge maakt van fraai verzorgde stands en een grote draaischijf. Het geheel biedt door een verzorgde versiering een bij zonder prettig aanzicht. Vertegenwoor digers van de diverse firma's dragen zorg voor een deskundige voorlichting. Zaterdagavond en zondagmiddag ver toont de bioscoop een grootbeeldfilm in kleuren over de strijd tussen de Gepi- den en de Longobarden „Het zwaard van de veroveraar". Jack Plance, Guy Madison en Eleanora Rossi Drago spe len de voornaamste rollen in de ge schiedenis over het rijk van de Longo barden, dat na verraad tenslotte door le Gepiden verslagen wordt. Deze film kan worden gezien door personen van veertien jaar en ouder. De liefhebber van een geestige lief desgeschiedenis kan zondag- en dins dagavond genieten van de Zweedse film „Een meisje met sex-appeal". Jan Froman (Jarl Kulle) een schuchtere jongeman, kiest een loopbaan bij het bankwezen. Tijdens zijn werk maakt hij kennis met een bijzonder aantrekkelijk meisje, Margaretha, de dochter van een oude generaal. Dank zij handel in oude huizen, speculatie op de beurs en een ouderwets geweer, ziet Jan Froman kans om Margaretha tot de zijne te maken. De leeftijdgrens is 18 jaar. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 januari op om 8.45 uur en gaat onder om 16.50 uur: 13 januari op om 8.43 uur en onder om 16.55 uur. Maan: 10 jan. E.K.; 17 jan. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 8 jan. 11.20 en 23.49; 9 jan. 11.55 en 10 jan. 0.20 en 12.21; 11 jan. 0.56 en 13 04; 12 jan. 1.47 en 14.13; 13 jan. 3.05 en 15.35; 14 jan. 4.30 en 17.05; 15 jan. 5.54 en 18.29; 16 jan. 7.08 en 19.39 Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. FEUILLETON DOOE DE VRIES 12. Hij schoot in een lach, en zocht in zijn zakken. Hij haaide een zakmes te voorschijn, knipte het open en bood het haar aan, met zijn vingers op het lem met. „Alsjeblieft, Marne, als ik je een plezier kan doen". Ze keek naar het mes en na enige aarzeling pakte ze het heft beet. Ze keek naar zijn lachende gezicht en zag, dat hij zich naar haar toe boog en zijn colbertjasje wijd open hield. „Ga je gang, liefje". Ze liet spiegeltje en lippenstift op haar schoot vallen. In haar vuist hield ze het. mes. Langzaam bewoog ze het staal in de richting van zijn borst, maar plotseling opende haar vuist zich en het mes viel tussen hen in. Gelijk sloeg ze haar handen voor het gezicht en be gon te huilen. HOOFDSTUK 7 De morgen was al bijna verstreken, toen de wagen terugkwam in Waalwijk. Hij zei: „Donderdagavond moet ik nog even naar Eipdhoven. Half zeven rijd ik weg. Ik wacht je op aan het begin van de nieuwe weg". Marrie zat kleintjes in de uiterste hoek bij het portier. „Maak je geen illu sies ik kom natuurlijk niet". Hij lachte. „Wedden, dat je wel komt?" Ze haalde haar schouders op, en gaf verder geen antwoord. „Anders ben ik om vijf over half Ze ven bij je koshuis". „Je weet niet eens, bij wie ik woon". „Dat is voor mij een koud kunstje om te weten te komen, liefje". Ze draaide zich naar hem toe. „Ik wil dat je me met rust laat, anders niet. Ik eh.ik heb verkering". „Probeer niet me voor de gek te hou den, liefje, ik ken je door en door. Jij kunt niet liegen, zonder dat ik het merk". „Ik vertel hem alles", vervolgde Mar rie, „en ik zal vragen, of hij je donder dagavond opwacht. Om je een pak slaag te geven". „Die Marrie. Straks doe ik het nog in m'n broek van benauwdheid. Slaat-ie erg hard?" „Hij was vroeger bokser". „Leuk. En ik ben vierde dan Judo. Kunnen we eens zien, wie het sterkst is. Hoe heet-ie?" „Dat gaat je niet aan". Hij lachte schaterend. „Je weet niet eens een naam te bedenken...." Met een ruk draaide ze zich naar hem toe, opende haar tasje en zocht. In eens herinnerde ze zich, dat ze eens een kaartje gehad had van de jongen, die haar tussen Wamel en Rossum had opgeduwd. Ze vond het terug en over handigde het hem. „Alsjeblieft.... hij kan je maken en breken Enigszins verrast stopte hij voor in het dorp en zette de wagen aan de kant. Toen las hij: J. Wouterse, verte- Op deze foto ziet men de heer. Gerrit J. de Haan met zijn vrouw A. de Haan- Langeveld. Zondag zijn ze 12,/2 jaar ge trouwd. Het wekt misschien verwonde ring, dat wij op deze wijze van een dergelijk „alledaags" feit in onze krant gewag maken, aangezien we tot dus verre alleen gouden cn diamanten bruidsparen belangrijk genoeg vonden voor een plaatje. De uitzondering voor dit koperen jubileum leek ons echter gerechtvaardigd, want het echtpaar De Haan-Langeveld heeft zich voor Texel in het algemeen en het Texels Museum in het bijzonder, verdienstelijk gemaakt op een wijze, die nauwelijks voorstelbaar is. Gerrit de Haan (40), geboren in Zaan dam en sinds 1945 woonachtig op Texel, een man die niet alleen alles weet van vogels, vissen en alle mogelijke andere dieren, heeft zich ook tot een expert ontwikkeld op het gebied van archeo logie en monumentenzorg. Het blijft niet bij de wetenschap alleen; hij blijkt er ook niet tegen op te zien een com plete half-vergane potvis of ander zee zoogdier te ontleden, tientallen zee- aquaria te verzorgen, vogels op te zet ten, een omvangrijke administratie bij te houden en er voor te zorgen, dat alles in en om het Texels Museum naar wens „draait". Voor werk van dergelijk uiteenlopend karakter, heeftt men een duizendpoot nodig en dat is Gerrit de Haan ongetwijfeld. Hij heeft het lange tijd alleen gedaan en velen achtten het onwaarschijnlijk, dat een vrouw bereid zou zijn dit merkwaardige leven met hem te delen. Toch was die vrouw er: mevrouw A. de Haan-Langeveld ver wierf zich in binnen- en buitenland faam als de zeehondenmoeder, die sinds 10 juli 1952 haar man enthousiast bij staat. Van een landelijk dagblad kreeg ze op Dierendag eens tien rode rozen gestuurd, omdat zij zich op uit zonderlijke wijze voor het dier had ingespannen. Wij verwachten dat het zondag niet bij tien bloemen zal blijven. Het Texels Museum mag hopen, dat het nog lang kan profiteren van de kwaliteiten van deze twee mensen, die, ondanks hun opmerkelijke kwaliteiten, de bescheidenheid zelve zijn. Ho*stdrank in tabletvorm. 95ct CURSUS BETER BEWEGEN Op 26 januari, komt de heer Van Heijningen weer naar Texel voor de cursus Beter Bewegen. Deze cursus, die weer wordt gegeven onder auspiciën van de Huishoudelijke Voorlichting Texel, bestaat uit twaalf lessen. De kosten bedragen 4,50. De bedoeling is, dat de cursus wordt gegeven in ver schillende Texelse dorpen: Den Burg, De Cocksdorp, De Koog en Oosterend. De heer Van Heijningen is op Texel geen onbekende. Eerder gehouden cur sussen bleken een groot succes. Het is zaak dat belangstellenden aan de deze maand startende cursus deelnemen, aangezien een soortgelijke cursus de eerste twee jaren zeker niet weer zal kunnen worden gehóuden. Opgave dient te geschieden bij de commissieleden van de Huish. Voorlichting. BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN Tot en met 15 januari a.s. bestaat ge legenheid om zich in te laten schrijven voor deelname aan de biljartwedstrij den om het kampioenschap van Texel tweede klasse. Deelnemers moeten een gemiddelde van 2-3 libre kunnen ma ken. Opgave in hotel „De Graaf". genwoordiger Adar-bromfietsen Tiel. Hij schudde zijn hoofd en gaf, zonder haar aan te kijken het kaartje terug. „Jij bent niet het type, dat zich door een ploffiets-reiziger op sleeptouw laat ne men. Je zult met een beter smoesje moeten aankomen". Plotseling maakte Marrie gebruik van het feit, dat de wagen stilstond, opende het portier en sprong naar bui ten, waarna ze het portier met een slag dichtsmeet. Ze keek hem met gefronste wenkbrauwen aan en zéi op kalme toon; ,.Als je me nog één keer lastig valt, stuur ik hem naar je huis. Dan weet je dat tenminste. En reken niet op een bloemetje van me, als je in het zieken huis ligt". Hij grinnikte en riep, terwijl hij de wagen optrok, door het geopende raam: „Tot ziens, donderdagavond half zeven" Half twaalf stapte Marrie bij tante Ans binnen en deze schrok van haar uiterlijk. „Wat is er met jou gebeurd? Ben je niet lekker geworden in het zwembad?" Ze haalde haar schouders op. „Het gaat wel weer over. Het zal de warmte zijn, veronderstel ik". Marrie had echter niet de moed om het weekeind in Waalwijk te blijven, dus pakte ze haar weekendtas en reisde 's avonds naar Tiel, waar ze op harte- DOE-HET-ZELVERS LET OP in hotel „De Oranjeboom" vrijdag 8 jan. zaterdag 9 jan. 15.00 - 22.30 uur 15.00 - 22.30 uur De nieuwe WV-krant. De eerste uitgave van ons blad „Voor Vrienden van Texel" is deze week aan de leden gezonden. Het is niet uitgeslo ten, dat enige leden deze uitgave niet ontvangen hebben door een onjuiste adressering of het ontbreken van een adresplaatje. Wij verzoeken om mede deling hiervan Ondanks intensieve controle op de vermelding van de ge gevens, is het voorts niet uitgesloten, dat er onjuistheden in de vermelding geslopen zijn. Ook hiervan ontvangen wij gaarne bericht, opdat voor een cor rectie kan worden gezorgd. Aanvraaglijst. Gelijktijdig met de nieuwe krant werd de eerste aanvraaglijst aan de le den gezonden. Wilt U van een verdere wekelijkse toezending verzekerd zijn, geeft U zich dan hiervoor op. Het abon nementsgeld bedraagt ƒ4,voor het gehele aanvraagseizoen, om administra tieve redenen bij vooruitbetaling te voldoen. Gegevens lijst van vrye accommodaties Met het oog op de zeer vele aanvra gen verzoeken wij de leden, ons steeds door middel van de toegezonden strook jes op de hoogte te willen houden van de nog beschikbare accommodatie. U dient hiermede de aanvragers, Uzelf en ons. Vrijdag 8 januari Den Burg. dorpshuis, fotoclub Zaterdag 9 januari Den Burg, Casino, dansavond Musette. Oosterend. Gebouw voor Chr. Belangen, to neelgroep Zuid-Eierland met „Zwijgen uit angst". Dinsdag 12 januari Den Burg, fa. Keijser Co., „Veevoeding" met filmvertoning Woensdag 13 januari Den Burg, Hotel Texel, bridgecompetitie. Donderdag 14 januari Den Burg, LTB, Oogstdankdag. Eierland, Vliegveld, 13 30 u Graszaadmiddag Vrijdag 15 januari De Cocksdorp, De Hoop, Holl. Mij. van Landbouw afd. Eierland, vergadering, spreker de heer Schroevers, inspecteur landbouw onderwijs. Zaterdag 16 januari Den Burg, Ruilbeurs in de Paardestal vanaf 3 uur Midden-Eierland, Schooltoneelvereniging Md.- Eierland „Moeders wil is wet". De Koog, De Toekomst, toneelgroep Zuid- Eierland, met „Zwijgen uit angst" PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag J0 januari 1965 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Cocksdorp 10 uur ds. Socsan De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, H. Avondmaal Oudeschild 11 uur ds. Barnard rcstauratiecollccte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam, H. Avondmaal 3 uur ds. Uidam H Avondmaal en nabetrachting Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen, H. Avondmaal 3 uur ds. Van Leeuwen, H. Avondmaal en nabetrachting GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis. Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur mej. Van Zetten De Koog 11.15 uur mej. Van Zetten Den Hoom 19.30 uur mej. Van Zetten lijke wijze door tante Duuk werd ont vangen. „Dat vind ik nog eens leuk, Marrie, en dat kan morgen gezellig worden, want Barend heeft zijn vrije dag en komt al vroeg. Je had er zeker op gerekend, dat hij morgen vrij is?" Het meisje keek de vrouw stom ver wonderd aan. „Hoe kon ik dat nu we ten?" Tante Duuk schrok. „O, neem me niet kwalijk, ik dacht zo Die avond zei Marrie, voor het naar bed gaan: „Tante Duuk, probeer me als jeblieft niet aan de een of andere man fe koppelen, want uw pogingen zullen geen enkel succes hebben. Misschien hebt u het niet goed begrepen, maar na Fons hebben mannen geen plaats meer in mijn leven". HOOFDSTUK 8 Evenals de vorige keer, wasten ze zondags na het eten samen af en de man had al een paar malen onderzoe kend haar aangekeken. „U ziet er niet zo florissant uit als de vorige maal, of vergis ik me?" Waar hij al niet op let, dacht het meisje geïrriteerd. „Het zal de warmte van de laatste dagen wel zijn", ant woordde ze met vlakke stem. „Boven dien heb ik slecht geslapen". „Als u soms wilt rusten.ik kan het ook alleen af". „Welnee. Maakt u zich om mij alstu blieft geen zorgen". Nadat ze gereed waren, wilde hij weer achter het huis gaan zitten, maar Marrie zei: „Ik ga een wandeling ma ken, de stad uit. Iedere dag zit ik al binnen, en „Is het toegestaan, dat ik mee ga?" „Waarom niet? U loopt op uw eigen voeten". De man aarzelde. „Erg enthousiast klinkt het niet, dus zal ik me niet op dringen. Een prettige wandeling, juf frouw Laan". Ze draaide zich naar hem toe. „Neem me niet kwalijk, meneer Van Ewijk, dat had ik niet mogen zeggen. Ik stel het op prijs, als u mee gaat". „Meent u het?" „Werkelijk". Ze wandelden rustig de stad uit en bij het Amsterdam-Rijnkanaal zakten ze naar beneden, waar ze aan de water kant gingen zitten. Er was weinig ge sproken en ook nu zaten ze enige tijd voor zich uit te kijken naar de enkele auto's, die aan de overkant passeerden. Een dieseltje rammelde over de spoor brug, een eind verder stond een een zame hengelgar als een standbeeld op zijn dobber te turen. Enkele brutale meeuwen scheerden vlak over het wa ter, waarop de zon als door een spiegel werd weerkaatst. Alles ademde de rust van de zondagmiddag. Op een gegeven ogenblik keek Marrie naar de man naast zich en begon te lachen, „Wij zijn niet erg spraakzaam vanmiddag". Hij schrok min of meer op. „U hebt gelijk Ik ben niet erg beleefd". „O, dat heeft er niets mee te maken. En soms vind ik het ook niet erg. Er zullen wel eens omstandigheden in het leven zijn, waarin je liever zwijgt". Barend knikte. „Dat ben ik met U eens. Misschien ben ik de laatste paar jaren wat stiller geworden. Bovendien als je altijd alleen bent „U zult toch wel eens passagiers in uw bus hebben", merkte Marrie droog jes op. Hij glimlachte. „Ik bedoel, buiten werktijd. Met de passagiers praat je over het weer en eventuele streek- nieuwtjes. Maar verder.vandaar, dat ik nog wel eens een dagje naar tante Duuk ga". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2