De heer C. van Groningen op grootse wijze gehuldigd Geslaagd concert fanfarecorps De heer W. Munters verlaat NAK SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Afscheid tijdens jaarvergadering Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als landbouwvoorlichter bood de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting de heer C. van Groningen zaterdagmid dag in hotel „De Lindeboom-Texel" een receptie aan. Een zeer groot aantal be langstellenden maakte van deze gele genheid gebruik om de jubilaris te feli citeren. Dat de heer Van Groningen zich in brede kring in een grote popu lariteit kan verheugen, bleek ook uit de rij van maar liefst tien sprekers, die allen uitvoerig de voortreffelijke eigen schappen schetsten, waardoor Van Gro ningen zich in de afgelopen kwart-eeuw voor de Texelse landbouw onmisbaar kon maken. Namens het bestuur van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting sprak als eerste de heer Alb. Dros, die vaststelde, dat het bestuur van de vereniging voor het eerst zonder Van Groningen een taak te vervullen had gekregen: nl. de huldiging van de jubilaris. Spreker zei verbaasd te zijn over de enorme werk kracht en het enthousiasme, dat de heer Van Groningen aan de dag legt. Nog goed herinnerde hij zich het eerste artikel, dat Van Groningen in 1940 in de Texelse Courant schreef: over het scheuren van grasland. De heer Dros meende, dat de voorlichting zoals Van Groningen die in de praktijk brengt, enorm veel voor de boerenstand van het eiland betekent. Ook zijn werk als secretaris van de plaatselijke ruilverka- vélingscommissie, heeft Van Groningen bijzonder serieus opgevat, ondanks de miskenning, die hij bij de tegenstanders van de ruilverkaveling ondervond. De heer Dros overhandigde een geschenk onder couvert en een bloemstuk. Roeping Burgemeester C. De Koning meende, dat Van Groningen zijn taak op zo'n voorbeeldige wijze kon vervullen, doordat hij zijn taak als landbouwvoor lichter als een roeping zag. Die instel ling blijkt reeds uit het feit, dat Van Groningen aanvankelijk predikant had willen worden. Texel heeft reden om U dankbaar te zijn, aldus de heer De Koning. Vervolgens sprak Ir. L. R. Dijkema, Hoofdingenieur-directeur van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst te Haar lem. Hij verklaarde bijzonder graag naar Texel gekomen te zijn om in het openbaar van zijn waardering voor het werk van Van Groningen te kunnen getuigen. Spreker riep de crisisjaren in herinnering, toen Van Groningen zijn taak begon. In die tijd verlieten velen de landbouw in verband met de on gunstige economische situatie. De echte boeren, die hart en ziel in hun werk legden, gingen door en slaagden ten slotte Zo is het ook met Van Gronin gen. Het werk is niet eenvoudig, zeer moeilijk zelfs, maar beslist mooi. Van Groningen slaagde erin het vertrouwen van de boeren te winnen, zodat de juiste ondergrond ontstond om de voor- lichtingsboodschap te kunnen brengen. Achteraf gezien blijkt ook de houding van de jubilaris ten aanzien van de ruilverkaveling juist te zijn geweest, al heeft zelfs de Minister indertijd wel eens bedenkelijk gekeken toen Van Groningen zich in het openbaar liet kennen als een overtuigd voorstander. Dat zeer velen op deze receptie aanwe zig waren, vond de heer Dijkema een bewijs van erkentelijkheid. Ook mevr. Van Groningen wilde spreker in zijn huldiging betrekken. Zij zat alleen thuis als haar man zich op de meest onmo gelijke tijden met het belang van de Texelse landbouw bezig hield. De heer Dijkema overhandigde een enveloppe met inhoud en bood tevens een ge schenk aan van het College van Land- bouwconsulenten, dat in de afgelopen zomer door Van Groningen over Texel was rondgeleid. Idealisme Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer C. J. de Lugt, oud-voor zitter van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Ook de heer De Lugt be nadrukte het idealisme waarmee Van Groningen zijn taak voor Texel ver vulde. Dat kwam vooral naar voren UITVOERING 'T AMATEURTJE EEN SUCCES DE WAAL Zaterdagavond gaf de toneelverenigmg ,,'t Amateurtje" een opvoering van het blijspel „In de Ver gulde Os". Gezien de reacties van het publiek, zag zeer zeker van een succes worden gesproken. Meermalen barstten cle aanwezigen in een lach uit. Er werd dan ook vlot en goed gespeeld. Dit was opmerkelijk, want op de avond daar voor werd na afloop van de generale repetitie bekend, dat een der hoofdrol spelers, de heer A. C. Kager, door fami lieomstandigheden niet mee zou kunnen spelen tijdens de uitvoering. In de late avonduren werd de heer H. Hooyschuur uit Eierland, die dezelfde rol vorig jaar had gespeeld in de Eierlandse to neelvereniging, bereid gevonden voor de heer Kager in te vallen. Op uitste kende wijze heeft de heer Hooyschuur zich van deze taak gekweten. Daar het stuk op zaterdagavond, 6 maart, nogmaals wordt opgevoerd, wil len wij hier niet verder ingaan op de inhoud. Het verrassende element zou dan verloren gaan. Aan het slot van de avond dankte mevr. Plaatsman-Voigt de spelers voor hun inspanningen. Tevens kon zij mede delen. dat vele jongeren te De Waal zich hebben opgegeven als lid van de toneelvereniging. In verband hiermede zal in april een uitvoering worden gegeven, die dan geheel door de jon gere leden zal worden verzorgd. toen Van Groningen een aanbieding kreeg om hoofdassistent te worden, maar daar van afzag, omdat hij het eiland dan moest verlaten. Van Gro ningen heeft zich verdienstelijk ge maakt als schakel tussen de wetenschap en de bedrijven. Aangezien de weten schap telkens tot nieuwe inzichten komt. moet de landbouwvoorlichter zich voortdurend op de hoogte stellen. Dat was niet makkelijk. Het eiland Texel vertoont een bodemstructuur met verschillen, zoals nergens anders in Nederland, maar Van Groningen bleek de veranderende eisen voor de ver schillende gebieden uitstekend te ken nen en uit te kunnen dragen. Artikelen De heer Ir. B. G. de Glee. de Rijks- landbouwconsulent uit Schagen, vertel de dat een 25-jarig jubileum een zeld zaamheid is in het consulentschap. Dit is de tweede maal. Ir. De Glee prees naast de werkkracht en de vakkennis van de jubilaris vooral ook het gehalte van zijn artikelen in de Texelse Cou rant. Stellig zullen deze stukken veel goed effekt hebben gehad. Namens de Texelse standsorganisa ties sprak de heer N. Eelman. Ook hij toonde zich dankbaar voor hetgeen Van Groningen voor de Texelse boeren en hun gezinnen heeft gedaan. „Dat God je de kracht mag geven om met dit werk door te kunnen gaan", zo luidde zijn wens. Hij verraste de jubilaris met een kostbaar cadeau: een radiotoestel. Het woord werd vervolgens gevoerd door de heer N. Heinsbroek namens de personeelsvereniging. Hij haalde enkele herinneringen op en toonde aan dat Van Groningen bij zijn collega's veel sympathie heeft verworven. Hij be krachtigde zijn gelukwensen met een cassette tafelzilver en een fotoalbum. Voorts sprak de heer P. Stoepker na mens de Coöp. Aankoopvereniging Texel en ook namens de L.T.B. en de N.V. vil. C. R. Keijser Co. De drie verkooporganisaties hadden herhaalde lijk de invloed van Van Groningen on dervonden. Als aandenken bood hij een fraaie lederen poef aan. Namens de vereniging „Ons Belang" te Den Hoorn sprak de heer W. H. Bak- UITSLAGEN: 4de klas A KNVB: Tcxel-Schagen 2—1 Afdeling Noordholland Callantsoog-ZDH 1—1 AGSV-Tex. Boys 7—1 SVC-St. Boys 2—2 SVO-Helder 4 7—3 De Koog-JVC 2 52 Tex. Boys 2-Helder 8 4—1 Watervogels 4-SVO 2 7—0 Junioren: WGW 3-Tex. Boys 3—3 Adspirantcn: Texel b-ZAP d 6—1 ker vriendelijke woorden. „Hoewel de Hoornders als het om voorlichting gaat. bepaald niet staan te dringen, zal van hetgeen door U is gezaaid veel in vruchtbare aarde zijn gevallen", aldus de heer Bakker, die zijn woorden on derstreepte met een geschenk onder couvert. Ook de heer J. Nieuwenhuis bood een geschenk aan, namens het personeel dat Van Groningen dagelijks ter zijde staat. Tenslotte sprak de heer Th. Rutten, die vooral de bemoeiingen van Van Groningen met de Streekontwikkeling Texel schetste ,,U hebt zeer veel goed gedaan", aldus de heer Rutten. die een lederen tas als geschenk overhandigde. De heer Van Groningen toonde zich in zijn dankwoord zeer onder de indruk van deze grootse huldiging. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om nog eens naar voren te brengen hoe graag hij op Texel werkte, niet alleen om de natuur, maar vooral om de mensen, die zo bijzonder gemoedelijk zijn. Het werk als landbouwvoorlichter noemde hij een mooi werk, dat hij nog vele jaren hoop te te kunnen doen. BESCHONKEN AUTOMOBILIST RAMDE GEVEL Zaterdagavond omstreeks 11 uur bot ste de 22-jarige kottervisser W. de F. uit Den Burg met zijn personenauto te gen de woning van de familie Zoetelief in de Parkstraat te Den Burg. De man, die in beschonken toestand verkeerde, kwam van de Groeneplaats en wilde rechtsaf slaan Dat deed hij dus te vroeg met het gevolg, dat hij de voorpui van het pand met een daverende klap raakte. Het pleit voor de degelijkheid van het huis, dat aan de muur geen schade ontstond. De auto, een Citroën IS 19 was echter totall loss en moest door de fa. J. Kaczor worden wegge sleept. Tegen de politie verklaarde De F. dat. hij verblind werd door een tegen ligger. De politie bracht de man naar zijn pension en maakte proces verbaal op. JAARVERGADERING KLEUTERSCHOOL OUDESCHILD OUDESCHILD Dinsdagavond j.l. hield de kleuterschool „Hummeloord" haar jaarvergadering, waarvoor 23 ouders naar de kleuterschool gekomen waren, terwijl de voorzitster, mevrouw Visser-Spaan, in haar opening ook wel kom kon heten de inspectrice voor het kleuteronderwijs, mej. W. Muller, die na de pauze een zeer interessante in leiding over het opvoeden van kinderen in de moderne tijd zou houden, en de leidsters van alle Texelse kleuterscho len, die speciaal voor deze inleiding naar Oudeschild waren gekomen. Vóór de pauze werd het zakelijke deel van de bijeenkomst afgewerkt. Juffrouw Dekker gaf een overzicht van het wel-en-wee van de school in het afgelopen jaar, en de heer Van der Heerik het financieel verslag, waaruit bleek, dat het jaar met een voordelig saldo kon worden afgesloten, een gun stig geluid dus. In plaats van de aftredende bestuurs leden, mevrouw Hoogenbosch en de heer S. Hemelrijk, welke beiden niet herkiesbaar waren, werden gekozen Mevrouw Boersen en de heer H. Groot- jen. De voorzitster dankte de aftreden de bestuursleden voor wat ze voor de school hebben gedaan, mevrouw Hoo genbosch ook jarenlang als leidster Na de pauze, zoals gezegd de inlei ding van Mej. Muller, waarnaar door de ouders met veel belangstelling werd geluisterd. Tegen half twaalf werd de bijeenkomst besloten. VERTROKKEN PERSONEN Hans Beringen, van E 38 naar Haar lemmermeer, Hoofddorp. IJweg 1095. Dirkje Zwitser wv. Brouwer, van Den Burg, Weverstr. 87 naar Heemstede, Herenweg 126; Gerbrand J. van Heer- waarde. van Den Burg, Weverstr. 87 naar Velsen, Schulpweg 286; Engeltje Chr. Dogger, van Oosterend, Peperstr. 22 naar Noordwijk, Zwarteweg 20. IN VOLGEND NUMMER Wegens plaatsruimtegebrek moeten enkele sportverslagen en artikelen blij ven overstaan tot volgend nummer. Alle overige wedstrijden werden afgeT last. Pupillenprogramma a.s. zaterdag: SVO b-Texel a. 3 uur ZDH-Tex. Boys a, 3 uur Tex. Boys d-Texel b, 3 uur. TEXEL BEDWONG SCHAGEN IN LAATSTE MINUTEN De strijd tussen Texel en Schagen is van begin tot eind bijzonder spannend geweest. Voor de rust was Schagen dui delijk sterker en dit overwicht vond zijn bekroning in een prachtig doel punt, dat door de Schagen-midvoor uit een dieptepass werd gescoord. Texel wist enkele uitstekende tegenaanvallen op te bouwen, maar er werden vele scoringskansen gemist. Tot de rust bleef de stand op 01 gehandhaafd. In de tweede helft zag het er niet naar uit dat de stand nog zou veranderen. Texel speelde prima, maar doelpunten bleven uit. In de 24e minuut gaf Thijs Molenaar de bal op uitstekende wijze door aan Niek Bakker, die de score onmiddellijk in evenwicht bracht. Texel verhoogde de druk op de Schager doel maar de bezoekers wisten het hoofd koel te houden. Kort voor einde zette Max van de Kerkhof de bal hoog voor en Wim Koorn gaf de keeper op beheerste wijze het nakijken: 21. Het was een bijzonder sportieve krachtme ting, die door de heer Melder uitstekend werd geleid. CALLANTSOOG EN ZDH DEELDEN DE PUNTEN In een gelijkopgaande eerste helft werd het enige ZDH-doelpunt door Piet Schuil gescoord. Na de rust werd het spel aanmerkelijk ruwer en probeerde Callantsoog de zo nodige winst binnen te halen Slecht wegwerken van de ZDH-defensie maakte het de Callants- oog-rechtsbinnen mogelijk de gelijkma ker te scoren. SVC EN ST. BOYS SPEELDEN GELIJK Al direct na de aftrap bleek, dat dit twee elftallen waren, die elkaar niet veel zouden toegeven. St. Boys was technisch duidelijk de betere ploeg, maar de weinige schoten troffen geen doel. Gerrit Terwindt bracht kort voor rust met een fraai boogballetje de stand op 10. Na de rust zette St. Boys een sterk offensief in en het was de SVC-achterhoede onmogelijk een doel punt te voorkomen. Na een schitterende aanval werd de stand op gelijke hoogte gebracht: 11. Een hard schot bracht de stand op 12. Het zag er naar uit, dat SVC een geslagen ploeg was, maar vlak voor het laatste fluitsignaal bracht Aris de stand op 22. Uit dc enigszins verminderende publi citeit rond het Koninklijk Texels Fan farekorps heeft men afgeleid, dat het korps minder actief is geworden, aldus de heer P. J. Koorn in zijn welkomst woord aan hot begin van de uitvoering, die het korps zaterdagavond in „Do Oranjeboom" verzorgde. De heer Koorn wees erop, dat deze conclusie volkomen onjuist is. Het korps heeft zich zelfs op bijzondere wijze gemanifesteerd door de opmerkelijke prestatie, die in de afgelo pen zomer tijdens het concours werd geboekt. Dat zowel leden als dirigent hun taak zeer serieus opvatten, bleek overigens ook duidelijk tijdens het zeer geslaagde concert, dat echter door min der bezoekers werd beluisterd dan ver diend was. Traditiegetrouw werd op forse wijze begonnen met het openingsnummer, de Boadicea-mars, waaraan de drumband meewerkte. De trommelvliezen van de aanwezigen werden zwaar beproefd, maar gezegd moet worden dat het ge heel een gave en gedisciplineerde in druk maakte. Minder overtuigend was de vertolking van Ouverture For an Epic Occasion van Denis Whright, dat het publiek bovendien weinig aansprak. Naarmate het programma vorderde, kwamen de muzikanten beter of dreef. Fragmenten uit Aïda, waaronder de be kende triomfmars, deden het bijzonder goed en werden perfekt uitgevoerd. Hetzelfde geldt voor de rapsodie van negro-spirituals. Fris en modern klonk het American Fantasy van Fernand Ruelle. Als het Texels Fanfarekorps zich ook in de toekomst dezelfde popu lariteit wil blijven verwerven dan nu INGEKOMEN PERSONEN Johanna M. C. E. Hartland ev. Bult huis, van Alkmaar, Schermeerstr. 2 naar Den Burg, Wilhelminalaan 106; Hendrika M. Pet, van Leiden, L. v. Deijsselstr. 17 naar Oosterend, Kerk straat 3; Hendrik Holtman en gezin, van Woerden, v. Helvoortlaan 5 H naar Den Burg, Wilhelminalaan 61. Antje van der Vis, van Beverwijk, Vondellaan 13 naar Oosterend, Kotter- str. 21; Johanna A. M. Geerts, van En schede, Deurningerstraat 70 naar E 71; Derk Rubingh en Berend M. Rotteveel van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131. BRIDGEN Uitslag 15de competitiewedstrijd: A.: 1. Bos-Grootjen 2. Kellner-van Lenten 3Vs. Echtp. Gilijamse 3V2. Riteco-Zegers 5. Echtp. Jouwersma 6. Bruin-Duin 7. Backer-Raven 8V2. Echtp. v.d. Heerik 872. Luyckx-Wessels B.: 1. Mantje-Veenema 2. Blonk-v.d. Galiën 3. Gebr. v. Sambeek 4. Smits-Dijkstra 5. Stolk-Verstegen 6. Dam-Dros 7. Echtp Beemsterboer 8. Huizinga-de Vries De kopgroep is weer veranderd en is nu als volgt 1. Bos-Grootjen 2. Mantje-Veenema 3. Kellner-van Lenten 4. Echtp. Jouwersma 5. Luyckx-Wessels 6. Dam-Dros De volgende drive wordt woensdag 3 maart. het geval is, zal het accent in het reper toire nog meer naar nummers van een dergelijk karakter verlegd moeten wor den. Het werd duidelijk, dat men daar nu al naar streeft. Ook het „Five minu tes with Jerome Kern" met tal van be kende melodieën maakte een uitsteken de indruk en deed het publiek zichtbaar genieten. Met de pittige Olympia-mars werd de uitvoering besloten. Het geheel stond onder bekwame leiding van de heer C. Rijf. Na de pauze werd van de traditie afgeweken door in plaats van het toneelstukje door een Texelse ver eniging, nu enkele hoogtepunten uit het cabaret van de Landbouwhuishoud- school voor het voetlicht te brengen. Uniek in Nederland PROEFBANK VOOR BROMFIETSEN Als eerste bromfietshandelaar in Nederland heeft de fa. B. Dros Zn. een proefbank voor bromfietsen in ge bruik genomen Op de bank kunnen alle soorten bromfietsen worden getest op goede werking. De constructie is zo danig, dat de werkende brommer, die met het door de motor aangedreven wiel op een rol staat, op dezelfde wijze wordt belast als op de weg. Door in stelling van weerstanden kan zelfs het effekt van tegenwind worden opge wekt. Op een snelheidsmeter wordt het aantal kilometers per uur afgelezen en met andere instrumenten wordt de remweg gemeten, de ontsteking be proefd, de verlichting geprobeerd en de trekkracht getest. De installatie staat in de werkplaats, zodat de knalpijp van de brommer op een afzuiger moet wor den aangesloten, terwijl een frisse luchtstroom de cylinder afkoelt. Het apparaat is van Franse makelij en moest door de fa. B. Dros zelf worden geïmporteerd. JOY RIDERS KWAMEN NIET VER Zaterdagavond om ongeveer half elf hebben enkele tot op heden onbekende personen getracht er vandoor te gaan met de Volkswagenbestelwagen van de heer J. Schoo uit Den Burg. De zoon van de eigenaar had de wagen gepar keerd voor een huis nabij de Coöp. Zui velfabriek „De Eendracht" en was naar binnen gegaan. Toen hij hoorde dat de motor werd gestart, rende hij naar buiten, maar zag de wagen al wegrij den. De onbekende chauffeurs bleken niet bijzonder ervaren te zijn, want de wagen kwam al ter hoogte van het se- lectiebedrijf met geweld tot stilstand, toen deze tegen een grote steen op het pleintje voor het bedrijf botste. De in zittenden maakten zich snel uit de voe ten. De politie heeft de zaak in onder zoek. TEXELAAR IN CANADA OMGEKOMEN In Calgary, Canada, kwam dinsdag de 31-jarige Herman Haarsma om het leven. De oud-Texelaar was tijdelijk in de bouw werkzaam en stond met een andere Nederlandse emigrant, de 24- jarige Robert Kostuik in een werklift van een in aanbouw zijnd hoog flatge bouw. Door een verkeerde bediening van het mechanisme van de lift werd deze scheef getrokken en vielen beide mannen 7 verdiepingen, 20 meter, naar beneden. Haarsma kwam op beton te recht en was op slag dood. Zijn collega brak enkele ribben en werd in zorg wekkende toestand opgenomen. De heer Haarsma was sedert 11 maanden ge trouwd. De begrafenis heeft vrijdag in Calgory plaatsgehad. TEXELSE MARKT Op de Texelse markt werden gisteren aangevoerd: 2 koeien ƒ1100 - ƒ1250; 7 ooilammeren ƒ110 - ƒ140 en 7 scha pen ƒ80 - ƒ185. 1) 61.11% 3) 57,64% (10) 56.94% (12) 56.94% 4) 54.17% 9) 48.61% 8) 39.58% (15) 37.50% 5) 37.50% i( 2) 61.31% 7) 60.71% (14) 53.57% i(17) 51.19% (11) 50.60% 6) 45.83% «(16) 45.24% (13) 31.55% totaal 824,02 816,94 806,37 800,73 788,68 788,05 gehouden Tijdens de laatstgehouden telersver gadering van de Keuringsdienst Noord holland werd officieel afscheid genomen van de heer W. Munters als keurmees ter van de dienst. Namens de drie standsorganisaties sprak de heer Th. Rutten dc heer Munters toe. Hij noemde hem stipt, correct, gestreng doch eerlijk. In een lang gedicht werden de tien ja ren, die dc heer Munters op Texel werkte, de pootaardappeltcelt van het begin tot het eind, gememoreerd. Ver schillende geestige passages veroor zaakten veel hilariteit. De heer Munters kreeg een geschenk onder couvert aan geboden, mevrouw Munters werd ver rast met bloemen. Ook de heer Ir. Bcelcn, directeur van de N.A.K. Noord holland, sprak tot de scheidende mccle- werker. Hij noemde hem een deskun dige keurmeester, die zijn taak tot volle tevredenheid verrichtte. Ook de door hem gevoerde admini stratie zag er altijd tot in de puntjes verzorgd uit. Doe-het-zelver als de heer Munters is, toonde deze zich zeer ver blijd met de elektrische boor met hulp stukken, die hij uit handen van Ir. Beelen kreeg aangeboden. Vervolgens werd de heer Munters toegesproken door de voorzitter van de N.A.K. Noordholland, de heer C. J. de Lugt. Hij had de heer Munters in de vele jaren, dat hij de controle in zijn pakhuizen uitvoerde, leren kennen als iemand die zijn verantwoordelijk werk nauwgezet uitvoerde en daarbij voor niets of nie mand op zij ging, zelfs niet voor de voorzitter van de N.A.K. Toch was de samenwerking steeds uitstekend, wat bij het controlewerk onmisbaar is. Ook districtscontroleur De Wolf benadrukte de goede verstandhouding, die steeds onder het N.A.K.-personeel heeft be staan. Van hem ontving de heer Mun ters een regenmeter. Tenslotte sprak namens de Graancoöperaties en de N.V. v/h C. R. Keijser Co. de heer L. v.d. Geest. In zijn speech roemde hij de heer Munters om zijn opofferingsgezindheid. Ook de heer Van der Geest wees op de betrouwbaarheid en onpartijdigheid van de scheidende controleur. Namens de gezamenlijke handelaren bood hij een imperial aan. De heer Munters toonde zich dank baar voor de waarderende woorden en de ontvangen geschenken. Hij stelde het op prijs dat ook zijn vrouw in de huldi ging betrokken werd. Hij wenste de pootaardappeltelers een even goede op brengst als in 1964 en een prijs per kg. die een dubbeltje hoger ligt. Voor de telersvergadering bestond goede belangstelling. De heer Rutten, die dit jaar als voorzitter fungeerde, zei het echter te betreuren, dat het steeds dezelfde vaste kern is die de ver gaderingen bezoekt. Er moeten ook nieuwe gezichten verschijnen. De heer Groen, adjunctdirecteur van de N.A.K. uit Alkmaar vertoonde daarop een serie fraaie dia's. Vervolgens hield Ir. Beelen een inleiding over: „diverse keurings problemen". Hij besprak vooral de rhizoctoniabestrijding bij de pootaard- appelen. Hij wees erop vooral blank uitgangsmateriaal te gebruiken en dit toch nog eerst te ontsmetten. De beste tijd van ontsmetten is in de herfst in badwater van boven 10 graden C. Men dient een sterk werkend middel te ge bruiken. Tijdens de hieropvolgende ge- dachtenwisseling bleek, dat op Texel nog veelvuldig een grondbehandeling met P.C.N.B wordt toegepast naast de ontsmetting van het pootgoed. Hierna kwamen nog enkele S.T.O.P.A.-proble men aan de orde, waarbij de heer Saai wees op voorwetenschap van de han del. Hij zei, dat de aardappelhandelaren eerder met de voorwaarden van over name en prijzen op de hoogte waren dan de telers. Ir. Beelen gaf dit toe en hoopte dat dit niet meer zou voorko men. Hierna sloot de heer Rutten deze zeer geslaagde vergadering. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0.25 meer. Nog steeds volop hand en moesappels. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 Te koop een Van Wer ven kinderwagen. Gra venstraat 19 Te koop een straal kacheltje, 2-snaar. Te be vragen bureau v.d. blad. Te koop witte satijnen trouwjapon, kort, maat 33 - 40. Warmoesstr. 19, Den Burg Te huur gevraagd van 1-8 maart ledikantje en box. Mevr. Sikkens, Bea- trixlaan 126. Den Burg Met dankbaarheid en vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broer tje André Roland (André) Joh. J. Sligman H. A. Sligman- Ligtenberg Paulientje Woubrugge, 17 febr. 1965, Dokter Lothlaan 22.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2