Gebr. SCH00RL tippa ACCU'S De eerste series rollen voorjaarsstoffen zijn bij ons binnen 100 gulden korting GAAT U TROUWEN? Autobedrijf A. KIEVIT PANKLAAR General Electric koelkast Fa. P. v. Etten Triumph Portable Schrijfmachines f250,- f325,- f450,- T.V. Kijken i waar men wil Gemakkelijk met TELEFUNKEN N.V. ELECTROHUIS BAKKER pony 18/8 roestvrijstalen aanrechten GEBR. SCHOORL Niet alle mannen zijn egoïsten C^clLlcibLi Langeveld de Rooij Kijken in woon- of slaapkamer zelfs in het tijdelijke zomerverblijf Gemakkelijk te plaatsen in een wandmeubel Prijs f 795.- kosterswoning voeraardappelen Gelijkrichters ALS EXTRA 95 ct. 2V2-vlams gascomforen Carnaval St. Jan Carnaval „Liefde in een duiventil Nutskleuterschool „De Woelige Hoek" machineberging op een sublieme, originele tafelmodel, van 130 liter inhoud, met magnetische deursluiting aan 4 zijden -fr diepvriesvak over de gehele breedte, -fr uitschuifbare rekken ■fr royale groentelade -jV doorlopend tafelblad tot de muur •fa aparte boter- en kaasvakken fa sublieme afwerking èn.GE-kwaliteit fa 5 jaar garantie. Alléén bij de Waalderstraat 30 - 35, telefoon (02220) 2550 Dinsdag Raapjes 750 gram 25 ct. Woensdag Rode kool 750 gram 25 ct. Donderdag waspeentjes 750 gram 25 ct. Den Burg telefoon 2908 De Koog telefoon 473 Een serie solide kof telmachines, waarvan wij de meeste modellen in voorraad houden: TRIUMPH klein handig Serie TRIUMPH GABRIELE „1" Iets zwaardere uitvoerinq GABRIELE „E" f355,- Met de eigenschappen van een standaardmachine GABRIELE „3" bijna 80 jaar in de Parkstraat, telefoon (02220) 2058. Draagbare TV in volmaakte vorm TELEFUNKEN echt draagbaar gewicht slechts 12. kg., afmetingen 46x35x28 cm Toch een beeld van 41 cm met de recht- hoekigeSpanorama beeldbuis. Aansluiting op het lichtnet 220 volt wis selspanning, ingebouwde telescoop ant. voor UHF en VHF Aansluiling voor extra luidspreker en hoofdtelefoon. telefoon 02220-2000 voor auto, motor en scooter Vraagt eens prijs bij M. en A. J. VONK Een prachtige 4-jarige ruin, met dressëerkar plus prima tuig, ƒ900, Eerlijk en mak in tuig. B. Kramer. Warder N.H Tel. (02991) 402 Gegadigden voor de vrijgekomen te Den Hoorn, kunnen zich voor inlichtingen vervoegen bij M. W. Koorn, Wilhelminalaan 54, Den Burg. Aangeboden prima TARWE- en CrERSTESTRO C. P .EELMAN. Schilderend 126, Den Burg, tel. <02220) 2452 voor het laden van accu's ƒ32,50 ƒ49,50 ƒ95,00 M. en A. J. VONK prachtige wol, mooie kleuren, bollen van 50 gr. 'T IS BI) Ook de nieuwste dessins in: Heren- en jongensoverhemden en shirts. Enorme keuze. WARMOESSTRAAT WEDEROM ONTVANGEN DIVERSE MATEN ORIGINEEL OLOFSTRÖM, SWEDEN. in de maten; voor minder dan de halve prijs.- 1,25 m. met dubbele bak ƒ150, 1,60 m. met enkele bak ƒ165, 1,75 m. met enkele bak ƒ175, 2,20 m. met enkele bak ƒ225, 2,20 m. met dubbele bak ƒ250, 2,75 m. met dubbele bak ƒ275, SPLINTERNIEUWE met afdekplaat en lekbak, zonder gebreken voor ƒ42,50. (winkelprijs 85, WAALDERSTRAAT 30 - 35 Zaterdag 27 februari en zondag 28 februari brengl de Toneel vereniging St. Jan in hotel .De Oranjeboom" het blijspel in drie bedrijven door Anke Wildonck Met groot Carnavalsbal Kaarten a f2,50 verkrijgbaar bij A van Heer waarden, Centra-kruidenier, Weverstraat 70, Den Burg Telefonische bestellingen worden niet aange nomen. Vraag dan eerst prijsopgave voor uw trouw- auto en volgwagens bij Telefoon 02220-2525 Er bestaan plannen om te trachten op korte termijn te komen tot de aanstelling van een derde leidster aan de Nutskleuterschool te Den Burg. Daarom worden ouders, die voornemens zijn hun kindl(eren) in de 'loop van 1965 bedoelde kleuter school te laten bezoeken, verzocht hiervan mede deling aan de school te doen. (telef. no. 2976). Van zelfsprekend behoeven kinderen, die reeds tot de school zijn toegelaten, niet opnieuw te worden aangemeld. Op korte termijn gevraagd ruimte voor Coöp. Ver. tot Expl. van Landbouw werktuigen „De Samenwerking" G.A., p.a. de heer Th. Witte. Beatrixla*n 110, Den Burg. tel. 2915 FEUILLETON DOOR DE VRIES 22. „Marrie... vanavond geen „u" en geen „meneer". Op de fabriek noemen jullie me meneer Tjeu, dat weet ik best. Een enkele keer zei je het ook wel openlijk tegen me. Ik zeg er nooit wat van, hoewel ik die Brabantse afkortin gen verafschuw. Vanavond ben ik voor jou Matthieu, begrepen?" Ze voelde zich jolig. „Ik zal er aan denken, Matthieu". „Zelf vind ik het een snertnaam, maar ik zal er toch mijn hele leven mee moeten doen". „Het klinkt toch wel mooi: Matthieu". „Wel. als jij het een mooie naam vindt, ben ik al tevreden". „Waar is het eigenlijk?" „O, m Den Bosch. Lieve help, Marrie, weet je hoe ik me op het ogenblik voel?" „Geen idee", antwoordde ze lachend. Hij keek recht voor zich, terwijl hij vervolgde: „ik was nog maar kort in dienst met veel moeite hebben ze me tot eerste luitenant gebombardeerd, hoewel die hele dienst me gestolen kan worden toen we eens een avond met z'n drieën uitgingen. Het was in Breda. We ontmoetten ergens drie dames en we bezochten gezessen alles, wat de moeite van het bezoeken waard was. We brachten persoonlijk onze dames thuis en ik kon een afspraak maken voor een zondagmiddag en -avond. Het was een lief ding en die zondagmiddag voelde ik me in de zevende hemel, toen ze aan mijn arm door de stad liep. Het was m'n eerste meisje. Iets daarvan voel ik nu weer, Marrie. Misschien vind je het idioot. „Welnee, ik kan het me wel enigs zins voorstellen". En jij? Verheug je je op deze avond? „Nou en of. Sinds ik terug ben in Nederland ben ik nooit ergens geweest. Feestje of zoiets, bedoel ik. En in Australië was ik er nauwelijks voor in de gelegenheid. Daarvoor moesten we naar Perth en dat was een kleine hon derd kilometer bij ons vandaan". „Zoiets als van van hier naar Dussel- dorf". „Ja, dat zal wel. Eens in het jaar gin gen we, want omdat iedereen die twee dagen in Perth ging feesten, gingen wij ook, daar konden we niet onder uit". Twintig minuten duurde de rit, toen stond de wagen bij de zaal, waar het jaarlijkse feest gehouden zou worden. In de hal knapte Marrie zich wat op, waarna ze aan de arm van Matthieu Verdugt de grote zaal betrad. Het was al tamelijk druk en direkt stevende enkele mannen op het tweetal aan. Matthieu stelde voor: Marrie Laan. Het meisje produceerde haar liefste glim lach. drukte handen en kreeg namen te horen, die ze door de veelheid ternau wernood kon onthouden. Matthieu wees discreet naar enkele heren en noemde hun namen, waardoor Marrie tot de conclusie kwam, dat zo ongeveer alle belangrijke Brabantse industrieëlen aanwezig waren, zelfs van de grootste fabrieken rond Eindhoven Het diner was niet alleen voortref felijk, het was ook gezellig. Marrie had aan haar andere zijde een prettige oude heer, die begon met haar te complimen teren over haar smaak om zich te kle den en Matthieu Verdugt een gelukkig mens noemde. Marrie genoot met volle teugen, was vrolijk en vond, dat haar baas best mee kon doen, want Matthieu was vlot en zat vol grappen. Doch bij het dessert, terwijl ze de grote zaal eens rondkeek, bleef haar blik plotseling hangen op twee paar stekende ogen, die naar haar keken. Ze voelde zich verbleken en klemde haar lepel zo stevig vast, dat haar knokkels wit werden. De vier ogen, die niet be paald vriendelijk keken, behoorden aan Fons Hagen en zijn vrouw Grada. Met grote moeite wist Marrie zich te beheersen en ze boog zich naar haar tafelheer, die haar wat vroeg. Nadat men gereed was met het dessert, hield een der heren een speech, waarin hij hoopte, dat iedereen tevreden was over de ouverture van deze avond, zoals hij het diner noemde en wenste de aanwe zigen verder nog veel plezier en ver zocht het gezelschap naar de aangren zende zaal te gaan, waar koffie geser veerd zou worden. Terwijl Marrie aan de arm van Mat thieu met de anderen meeliep, dacht ze: Natuurlijk, Fons behoort ook tot de industriëlen, dus het is logisch, dat hij en zijn vrouw er ook zijn. Maar dat ze zwaar de smoor in hébben, dat ik hier ben als Matthieu's dame, staat op hun gezichten te lezen. Fons kan er bij voorbaat al op rekenen, dat zijn vrouw hem zal verbieden mij ten dans te vragen. Afgezien nog van het feit, of Matthieu dat goed zal vinden. In de koffiekamer was een klein to neel, waar een cabaretgezelschap op trad en Marrie besteedde nu alle aan dacht aan de spelers en speelsters. Ze vond het leuk. Matthieu genoot waar schijnlijk meer van haar enthousiasme dan van hetgeen ten tonele werd ge bracht. Intussen was de grote zaal opgeruimd en na het cabaret brak men opnieuw op om in de grote zaal te gaan dansen. Matthieu boog lachend voor haar en ze legde haar hand op zijn schouder. Ze had in lange tijd niet gedanst en daar om was ze in het begin wat onzeker, doch Matthieu bleek de kunst op voor treffelijke wijze meester te zijn, zodat ze al 9poedig haar zelfvertrouwen terug had. ,Je danst goed, Marrie' meende hij te moeten opmerken „Ik heb het anders in maanden niet meer gedaan, maar jij danst ook voor treffelijk. Ik moet wel mee, of ik wil of niet" „En wil je?" Ze knikte beslist. „En of. Het is heer lijk. Ik geniet waarschijnlijk net zo als jij die middag en avond in Breda". Tussen de dansen door werden er spelletjes gedaan en op een gegeven ogenblik moest de heer de dame kus sen. Hij keek haar lachend aan en vroeg op zachte toon: „Geen bezwaar? Of wel?" Ze voelde zich kleuren. „Ik mag na tuurlijk geen spelbreekster zijn", was haar diplomatieke antwoord en het vol gende ogenblik voelde ze zijn lippen op de hare. Terwijl hij weer verder danste, lag ze min of meer verward in zijn armen. Idioot, dat ze altijd zo werd, als men haar kuste. Dikwijls had ze gedacht, omdat alleen Fons haar tot nog toe ge kust nad, dat het door hem kwam. Om dat ze vroeger zoveel van hem gehou den had, maar nu begreep ze, dat hij in dit opzicht althans geen invloed op haar had. Waarschijnlijk reageerde ze zo, onverschillig, wie haar kuste. In stilte geneerde ze zich ervoor. Waarom maak ik me er zo druk over? Wat steek er nu in een kus op een avond als deze? Op een gegeven ogenblik was er, wat Marrie er afklapdans noemde. Terwijl ze met Matthieu danste, tikte een cor pulent heertje hem op zijn schouders en lachend liet hij het meisje aan het man netje over. Ze danste met hem verder en de oude heer zei: „Dat is het voorrecht van deze dans, dame, dat we dan in de ge legenheid zijn enkele ogenblikken een behoorlijke jongedame als u bent in de arm te mogen houden". Ze lachte om dit compliment en zei op hartelijke toon: „U mag me straks nog wel eens een keer vragen, hoor, als u dat pretttig vindt". „Ik houd u aan uw woord, mevrouw of is het juffrouw?" „Nog steeds juffrouw". Hij schudde verbaasd hte hoofd. „Dat een zo'n knappe jongedame als u het presteert om tot op dit ogenblik onge huwd te blijven. Dan was dat in mijn tijd anders dat verzeker ik u". (Wordt vervolgd) HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 23 febr. 0.33 en 12 53; 24 febr. 1.06 en 13.37; 25 febr. 2.03 en 14.42; 26 febr. 3.16 en 16.00; 27 febr. 4.41 en 17.24.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4