AGENDA Voederbieten en grasland Niet alle mannen zijn egoïsten FILMNIEUWS Dameskoor vraagt om bijdragen voor concoursprijzen rubriek voor I omi« LANDBOUW en VEETEELT C. »an Gi-onJntffi» TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT DINSDAG 6 APRIL 1965 Op mijn artikeltje van enkele weken geleden, waarin in zekere zin het pleit werd gevoerd voor de teelt van vocr- bieten, kreeg ik een paar reacties. Ze zijn volkomen tegengesteld, maar toch zijn beide opmerkingen mij even lief. Ze bewijzen nl., dat het artikeltje gele zen is en in het ene geval zelfs kritisch gelezen. Ik heb al eerder opgemerkt, dat het volkomen onjuist zou zijn als alles in deze rubriek maar als „zoete koek" werd aanvaard. „Nu is hij er naast De kritische opmerking bereikte mij via een derde. Mijn artikeltje was voor hem aanleiding om tegen een collega veehouder op te merken: „Maar nu is van Gr. er toch wel naast!" Dit betrof de slotconclusie van het artikeltje over de voerbieten. Dat was nl. deze: „Als er grasland wordt gescheurd voor de teelt van voerbieten betekent dit niet, dat er minder kansen voor het vee komen, maar er is een mogelijkheid voor uit breiding van de veestapel". De betref fende veehouder kan het hiermee niet eens zijn, omdat hij van oordeel was, dat een bunder grasland meer voeder- waarde kan leveren, dan een bunder voerbieten Daarom willen we dit eens bekijken. Kuilgras plus hooi tegenover bieten Laten we eens aannemen, dat 1 ha. grasland ons de mogelijkheid geeft om in een vol jaar 15 ton kuilgras en 8 ton hooi te leveren Het kuilgras wordt ge maakt volgens de maaikneusmethode. Voor hooi gaan we uit van de kwaliteit „goed", zoals die aangegeven wordt in de tabellen van het Centraal Veevoe- derbureau We krijgen dan deze opstel ling 15 ton kuilgr. 8 ton hooi Droge stof 3150 kg 6560 kg. Zetmeelwaarde 1470 kg. 2688 kg. Vert. ruw eiwit 255 kg. 496 kg. Dit geeft de volgende totalen. Droge stof 9710 kg Zetmeelwaarde 7600 kg. Vert. ruw eiwit 751 kg. Wij zijn van mening, dat het geen toer is om op de Texelse gronden, spe ciaal wanneer er enige wisselbouw is, een opbrengst van 80 ton voerbieten '(groenkraag) te taelen. Gaan we ook hier de hoeveelheid droge stof, zetmaal- waarde en vert. ruw eiwit bekijken, dan krijgen we dit. Droge stof 12400kg. Ztemeelwaarde 7600 kg. Vert. ruw eiwit 560 kg. Zetmeelwaarde komt in de knel Bij de richting, waarin zich op het moment de voederwinning ontwikkelt, is het van belang de zetmeelwaarde- Zondag 11 april WEER PALMPAASOPTOCHT De buurtvereniging Witte Kruislaan- Schoonoordsingel-Kogerstraat heeft zich voor de achtste maal belast met het organiseren van een Palmpaasop- tocht te Den Burg, waaraan alle kinde ren kunnen deelnemen. Ze zullen wor den ingedeeld in drie groepen: groep I van 3-6 jaar; groep II van 7-9 jaar en groep Hl van 10 jaar en ouder. Na afloop van de optocht zal op de Groeneplaats de prijsuitreiking worden gehouden. Een deskundige jury zal dan hebben uitgemaakt wie de mooiste palmpaasversieringen hebben gemaakt. De deelnemertjes moeten zich met hun palmpaas om twee uur zondagmiddag op de Groeneplaats opstellen. Een kwar tier later vertrek de optocht, waarin ook zal worden meegelopen door het Kon. Texels Fanfarekorps. De volgende route zal worden gevolgd: Groene plaats, Parkstraat, Weverstraat, Ste nenplaats, Kogerstraat, Witte Kruis- laan, Schoonoordsingel, Kogerstraat, Jonkerstraat, Jan Dirkszoord, De Zes, Gasthuisstraat, Hollewalsweg, West straat, Molenstraat, Zwaanstraat, Groe neplaats. voorziening in de gaten te houden. Op diverse bedrijven, waar aan de voeder winning goede aandacht wordt geschon ken blijkt, dat het op het moment de zetmeelwaarde is, die in het minimum dreigt te komen. Er zijn heel wat be drijven, waar de verhouding tussen eiwit en zetmeelwaarde in kuilgras en hooi zo nauw is, dat produkten met een ruime verhouding zeer welkom zijn. Vergelijking van bovenstaande cijfers maakt U duidelijk, dat ten aanzien van winning van zetmeelwaarde de voer bieten zeer goed naar voren komen. We willen nog opmerken, dat een opbrengst van 415(8 kg. zetmeelwaarde per ha. grasland eerder aan de hoge dan aan de lage kant is. Verder menen we te mogen opmerken, dat de combinatie van hooi, kuilgras en voerbieten uitermate gunstig is voor een goede melkproduk- tie en dat ook in dit opzicht de teelt van voerbieten een intensivering kan bete kenen. De tweede opmerking Zoals gezegd was deze van heel an dere aard. Letterlijk was deze als volgt: „Ik heb je artikeltje over de voerbieten gelezen. Er ligt nog driekwart bunder slecht grasland op mijn bedrijf. Zou ik het nog maar niet scheuren?" Bedoeld grasland is inmiddels al „zwart" ge maakt. Er zullen dit jaar voerbieten verbouwd worden. Ik wil nog eens onderstrepen, dat beide opmerkingen me even lief zijn. Als iedereen reageerde als de tweede man, zou schrijven een angstige verant woordelijkheid betekenen. Er moeten ook lezers zijn, die zo nu en dan de op merking maken: „Maar nu is hij er toch naast!" Tevens 75-jarig jubileum BAKKERIJ KIKKERT WERD HEROPEND Vorige weck opende de familie L. Ofrein in aanwezigheid van talrijke genodigden de gemoderniseerde en uit gebreide winkel en bakkerij aan de Weverstraat. De plechtigheid werd ver richt door mevrouw A. Kikkert-v.d. Vis, wiens schoonouders bakkerij „Kikkert" 75 jaar geleden zijn begonnen. Een dubbel feest dus: de heropening en het jubileum Mevrouw Kikkert ver telde, nadat zij het lint had doorge knipt, dat zij en haar man dertig jaar in de zaak hebben gewerkt De winkel heeft vooral een enorme verandering ondergaan. De vloeropper vlakte is bijna drie maal zo groot ge worden. Toch is de gezellige besloten sfeer gebleven, wat zeker te danken is aan de fraaie betimmering van de fa. Koning uit Haarlem en de „uitgekien de" verlichting. De achter de winkel gelegen bakkerij is bijna dertig m2 gro ter geworden; een deel van de oor spronkelijke woonruimte is er in opge gaan. De familie Ofrein gaat wonen in het aangrenzende pand. waar tijdens de verbouwing de noodwinkel was geves tigd. Namens de Texelse bakkersbond bood de heer J- S. Dros uit Oudeschild zijn gelukwensen aan. Hij noemde de heer Ofrein, die sinds drie jaar zelf standig werkzaam is, een eerste klas ondernemer, die thans over een zaak beschikt, die met de beste bedrijven in de stad vergeleken kan worden. De verbouw werd uitgevoerd door het aan nemersbedrijf Veenema naar ontwerp van de architect C. R. Alkema. Fa. D. Roeper en Zoon voerde het schilderwerk uit en de elektrische installaties wer den aangelegd door C. Bruijn. Voor het loodgieterswerk zorgde de fa. J. Velt- kamp. Aan een groot aantal verenigingen, bedrijven en particulieren heeft de or ganisatie van het zangconcours, dat op 12 en 13 juni op Texel wordt gehouden en waaraan 25 koren deelnemen, een brief gestuurd met het verzoek prijzen beschikbaar te stellen voor de win naars. Het Dameskoor Den Burg, dat met de organisatie van dit jubileum concours is beiast, heeft reeds enkele toezeggingen van prijzen en geldelijke bijdragen ontvangen. Omdat men de prijzen centraal wil aankopen, wordt een geldelijke bijdrage het meest op prijs gesteld. Ten einde een inzicht te geven in de bedragen, die met de aan schaffing van de verschillende prijzen zijn gemoeid, wordt meegedeeld, dat de kosten van een lauwerkrans 25,be dragen, die van en lauwertak ƒ15,en die van een medaille 7,50. De geadres seerden worden verzocht vóór 15 april te reageren. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het Dameskoor steeds klaar staat om waar mogelijk medewerking te geven bij- diverse eve nementen. Herinnerd wordt aan de medewerking aan de Kerstzangdien sten, kerkdiensten, het optreden in de bejaardenhuizen, avonden voor de plat telandsvrouwen etc. Voorts wordt meegedeeld, dat ter ge legenheid van het concours een pro- grammaobekje zal worden uitgegeven in een oplage van 800 exemplaren. Er POSTZEGELN1EU WS Ter gelegenheid van het bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan de Neder landse Antillen is aldaar een postzegel van ƒ0,25 uitgegeven. Door de Suri naamse posterijen is een serie van 4 postzegels uitgegeven in het kader van de viering van 50 jaar Groene Kruis op Suriname. Waarde der serie 0,80. De zegels kunnen door de leden der vereniging worden afgehaald bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7, tegen be taling van respectievelijk ƒ0,60 en ƒ1,70 bestaat gelegenheid om in dit program maboekje te adverteren. De adverten tietarieven zijn: voor een hele pagina ƒ50,een halve pagina ƒ30,3 en een kwart pagina ƒ15, De commisie, die belast is met het in ontvangst nemen van prijzen en bijdra gen, bestaat uit de volgende personen: mevr. M. C. Langeveld-van Rossum, De Zes 5 te Den Burg; mej. T. Bakker, Bin- nenburg te Den Burg; mevr. Klomp- Stolp. De Ruyterstraat 60 te Oudeschild en mej. K. Beekenkamp, Beatrixlaan 1 te Den Burg. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 7 april a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren. Den Hoorn: 13.3014.00 uur; Oostcrend en De Waal: 14.0014.45 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.4515.30 uur; De Koog: 15.30—16.00 uur. DAMCLUB TEXEL Uitslagen; J. Vinke- J. v. Heerwaarden 02 C. Dijker-G. Dros 20 P. Bruijn-Jb. Koorn 20 J. Stam-P. Bakelaar 02 C. Vinke-C. Dijker 02 H. Bruining-J. Hooijberg 20 J. v. Heerwaarden-J. Vinke 11 G. Dros-P. Kooiman 02 Jo Schoo-D. v.d. Werf 20 Jb. Koorn-C. P. Burger 20 P. Bakelaar-H. Bruining 20 C. Dijker-C. Vinke 20 J. v. Heerwaarden-P. Bruijn 20 J. Hooijberg-J. Vinke 20 D. v.d. Werf-C. P. Burger 02 C. Groenhof-G. Dros 20 J. A. v.d. Slikke-Jb. Koorn 20 P. Bakelaar leidt nog steeds met vier punten voorsprong op C. Dijker. Piet simultaneerde voor de tweede maal in de oGllardsstichting. Dit keer behaalde hij de volle winst aan veertien borden. O.L. SCHOOL OUDESCHILD HIELD JAARVERGADERING OUDESCHILD Aan het begin van de ouderavond van de o.l. school te Oudeschild deelde de voorzitster mee, dat door de oudercommissie is besloten, met ingang van het nieuwe schooljaar de contributie voor het schoolreisje met vijf cent te verhogen. Het ouderfonds van ƒ1,per jaar komt te vervallen. Op deze wijze wordt iets meer geïncas seerd en men hoeft niet eens per jaar de ouders te bezoeken, om nog eens een extra bijdrage te vragen. Meester Visser deelde mee, dat het totaal aantal leerlingen aan de school aanzienlijk dreigde terug te lopen door verhuizingen, maar intussen hebben zich weer gezinnen met schoolgaande kinderen in Oudeschild gevestigd. Ei zijn nu 110 leerlingen, waardoor de vierde leerkracht gehandhaafd kan blijven De zesde klas gaat op 14 juni samen met de CVO-school te Den Burg voor drie dagen op schoolreis, naar een jeugdherberg te Arnl^pm. De derde, vierde en vijfde klas gaan naar Den Haag en klas één en twee maken de traditionele trip naar Bergen en Alk maar. De zesde klas deed op 9 maart schriftelijk verkeersexamen; het prak tisch gedeelte volgt in mei. Voorts staan bezoeken aan de Shell-jeugdverkeers- school op het programma en een excur sie naar de staatsbossen. De bouw van het vierde klasselokaal zal nog wel enige jaren moeten wachten. De burge meester, \yaarmee de oujdercommissie over dit probleem heeft gesproken, kan daar weinig aan doen. Wel staat vrijwel vast, dat deze zomer centrale verwar ming in de gehele school zal worden aangelegd. Alle klassen hebben een be zoek aan het Nederlands Pantomime theater gebracht. Hetgeen geboden werd, werd door de kinderen zeer ge waardeerd. De oudste kinderen hebben een folder mee naar huis genomen in het kader van de anti-rook actie. Mees ter Visser verzocht de ouders zich thuis hierover niet geringschattend uit te la ten. Het effekt zou erdoor teniet gedaan kunnen worden. Na de rondvraag, waarvan overigens geen gebruik werd gemaakt, bracht de voorzitster de col lectieve ongevallenverzekering voor de kinderen ter sprake. De kinderen zijn één uur voor de aanvang van schooltijd tot één uur na het uitgaan van de school, verzekerd van geneeskundige hulp en uitkeringen bij invaliditeit of overlijden bij een ongeval, ook als het kind de schuldige is. Aan het slot van de avond werden door de heer Visser enkele fraaie films gedraaid over Ierland en Denemarken. PLATTELANDSVROUWEN HIELDEN AVOND OVER CANADA EIERLAND In het Vliegveldhotei werd de maandelijkse bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen De Cocksdorp- Eierland gehouden. De avond was ge wijd aan Canada en er werd aan mee gewerkt door verschillende leden. Er werden Canadese programma's uitge reikt, getracteerd en gemusiceerd. Voorts werd iets over Canada verteld en er werden twee Canadese liederen ten gehoie gebracht. Nadat ook iets over de geschiedenis van dit emigratieland was verteld, werden enkele films ver toond. De leden van de afdeling zien terug op een geslaagde avond. ZON. MAAN EN HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 6 apr. 11.17 cn 23.33; 7 apr. 11.51 en 8 apr. 0.08 en 12.27; 9 apr. 0.56 en 13.25; 10 apr. 1.46 en 14,26. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water Donderdag 8 april Den Burg, Landbouwschool, Plattelandsvrou wen. Lezing door mevr. M. v Sluijs-Bijl, „Paasbouquet" Vrijdag 9 april Den Burg, Hotel Texel. Kamerlid Harmsen spreekt. Zaterdag 10 april Oosterend, Jeugduitvocring Gymvereniging Oosterend. Naar het bekende boek „08'15" De Kazerne van Hans Kirst werd de film „08/15" gemaakt, die men donderdag avond in het City-theater kan zien. In 08/15 wordt op huiveringwekkende wijze de domme stupiditeit geschilderd van de gang van zaken in een Duitse kazerne, vóór de tweede wereldoorlog. We zien hoe binnen de grauwe muren de even domme als sadistische haupt- wachtmeister Schultz zijn gezag uit oefent. Hij terroriseert zijn manschap pen en kneedt hen naar het Pruisische levensideaal. Zijn voornaamste hand langer is wachtmeester Platzek, een stompzinnige bruut, die te vinden is voor elke uitspatting van sadistische en andere aard. Het aangewezen slacht offer van dit tweetal is de kanonnier Vierbein, een gevoelige knaap, die er voortdurend wordt uitgepikt voor cor vee, straf en oefening. Zo zeer lijdt de jongeman onder deze toestand, dat hij besluit zelfmoord te plegen. Zijn vriend, gefreiter Asch, weet dat op het laatste ogenblik te voorkomen. In het met veel karakteriserende anecdotes opgebouw de verhaal spelen ook twee meisjes een rol. Elisabeth, een aardig dienstertje uit de kantine, die haar toekomst met alle levensmoed die in haar is aan gefreiter Asch verbindt en Ingrid Asch, die de vereenzelvigde Vierbein wil vereenzel vigen met haar levensideaal. Een bij zonderheid van dezè film is dat de re gisseur het heeft gewaagd de hoofd rollen te laten bezetten door weinig be kende acteurs en actrices en sommige rollen zelfs door mensen, die nog nooit voor de camera hadden gestaan. Het geheim van zijn succes is. dat zijn spe lers ook werkelijk eens de figuren zijn geweest, die zij moeten uitbeelden. Het resultaat is stellig de moeite van het zien waard. Toegang boven 18 jaar 'T AMATEURTJE VERGADERDE DE WAAL Maandagavond hield de toneelvereniging ,,'t Amateurtje" te De Waal in het Dorpshuis haar jaar vergadering. Voor de bijeenkomst be stond goede belangstelling. De heer W. A. Sweere verwelkomde 23 leden, het geen hem zeer verheugde. De toneel vereniging bloeit. Op het ogenblik telt 't Amateurtje 33 leden en met ingang van 1 september zullen het er zelfs veertig zijn. Het jaarverslag van de se cretaresse, mevrouw T. Luiken-Kete laar, werd onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van mevrouw J Plaatsman-Voigt bleek, dat 't Ama teurtje" haar kas flink heeft versterkt. Was er vorig jaar nog een tekort van ƒ140,thans bedraagt het positieve banksaldo 352,Deze gunstige ont wikkeling werd veroorzaakt door de subsidie van de Stichting Cultureel Werk, de verminderde kosten van repe tities, de bijdrage van de heer P. Bake laar voor de balmuziek en de vele op voeringen, die de vereniging dit seizoen had: in het totaal zeven! Nu het er met de kas weer gunstig voorstaat, kon wor den besloten, de baten van de eerstvol gende uitvoering op 24 april, die door de jongere leden zal worden verzorgd, ter beschikking te stellen van het dorpshuis als bijdrage in de kosten voor een nieuwe verwarming. Deze mede werking wordt door het dorpshuisbe stuur zeer op prijs gesteld. De voorzitter sprak woorden van dank tot de aftredende penningmeeste- resse. mevrouw J Plaatsman-Voigt. Door drukke werkzaamheden thuis was zij niet langer in staat zich voor een bestuursfunctie beschikbaar te stellen. De hartelijke woorden van de voorzitter gingen vergezeld van een bos bloemen. Het penningmeesterschap zal nu wor den waargenomen door mevrouw A. Keijser-Zegel, die in het bestuur werd herbenoemd. Ook werd in het bestuur de heer G. Jimmink gekozen. De nieu we kascontrolecommissie bestaat uit de heren Albers en Reij. Tijdens de rond vraag, die in gezellige sfeer verliep, werden diverse organisatorische proble men besproken, waarna de voorzitter de bijeenkomst besloot. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 33. Het meisje dacht enige tijd na. Ze voelde haar wangen rood worden. In wendig voelde ze zich een beetje ge vleid. De grote baas wilde haar tot zijn vrouw maken. Dat zou betekenen, dat ze een goed huwelijk deed. Want Ver- dugts wa;en rijk, dat was in deze streek genoegzaam bekend. Doch ze hield helemaal niet van hem. Ze had respect voor hem en bewonderde zijn slanke, atletische gestalte. En ook, om dat ze hem knap vond. Maar verliefd was ze helemaal niet op hem. Langzaam schudde ze haar hoofd. „Ik ben er een beetje van ondersteboven", bekende ze eerlijk. „Maar het antwoord is desondanks: nee. Ja zeggen zou dwaasheid zijn. Wat kennen we elkaar? Die enkele weken, dat ik hier nu werk? Dat ene avondje dat we samen uit zijn geweest? Bent u een man van de we reld? Nu wilde ik u toch wijzer heb ben". „Je kunt protesteren, Marrie. maar jij hebt de verstokte vrijgezel Matthieu Verdugt verslagen. Ik zwicht voor je charmes, je prachtige figuur, je leuke toet.kortom.ik ben verloren. Ik houd van je en hoewel in brand van verlangen, om je in mijn armen te heb ben en je te kussen, sta ik zelf ver baasd over m'n zelfbeheersingdat ik hier blijf zitten, op enkele meters af stand van je". „Dat zou dan ook het toppunt van dwaasheid zijn", merkte ze op vaste toon op. „want het resultaat werd, dat ik binnen enkele minuten vertrokken was. Voorgoed. Misschien weet je nu zo'n beetje, hoe ik ben. Blijf dus rustig zitten. Het is al erg genoeg, want nu is er een scheve verhouding ontstaan. Ik wou.ik wou.dat je je mond ge houden had". Ze had er zelf geen erg in, dat ze hem het ene ogenblik met jij aansprak en dan weer met u. Ook hem ontging dit en zo hij het al gemerkt had, vond hij het wellicht onbelangrijk. Per slot van rekening was hij ziek van ver liefdheid. Om het met zichzelf uit te vechten, was hij een volle dag wegge bleven, maar toen wist hij dan ook, dat hij niet zonder haar zou kunnen leven. Tenminste, zo voelde hij zich. „Je hoeft niet direkt te beslissen, Marrie. Ik weet. dat je een heel ver standig meisje bent. Menige andere jonge vrouw zou anders gereageerd hebben. Daarom heb ik veel respect voor je, ook op dit ogenblik. En wat on ze verhouding betreft.in het bijzijn van derden blijf ik natuurlijk je baas en jij mijn receptioniste. Tot het mo ment, dat je „ja" zegt. Maar nog eens ik wil niets forceren. Ik heb je se rieus ten huwelijk gevraagd. Denk er eens rustig een poosje over na. Een week, desnoods twee of drie. Dat doet er allemaal niet toe. Vanmiddag ga ik op reis, voor enkele dagen. Dus heb je rustig gelegenheid om mijn aanzoek te overwegen. Dat is toch billijk, niet waar? Je hebt me zo een en ander uit je leven verteld. Niet veel. Van anderen ben ik bij stukjes en beetjes ook wat te weten gekomen. O nee, ik wilde hele maal met indiscreet zijn, maar je weet, hoe mensen in deze zijn. Je hebt nogal wat teleurstellingen te verwerken ge had in je jonge leven. Als je zoudt kun nen besluiten om ja te zeggen.Mar rie, ik zou je verwennen en liefhebben. We kunnen een pracht van een huwe lijksreis maken, waarheen je wilt. Je krijgt een wagentje en er is voldoende personeel in huis. Vader wil toch er gens anders gaan wonen, als ik trouw, dus dan hebben we het hele huis voor ons zelf. Je wensen zullen bevelen voor me zijn. Geloof me, Marrie, ik houd echt veel van je. Maar nog eens.nu zeg ik verder niets meer. Neem alsje blieft mijn aanzoek in ernstige overwe ging, wil je? Ik ben ervan overtuigd, dat we uitstekend met elkaar overweg kunnen. Toe nou, Marrie, zeg nu niet dadelijk op zo'n besliste toon „nee". Ze speelde met de ceintuur van haar pakje, die ze heen en weer schoof en keek hem van tijd tot tijd aan. Wat hij nu van haar vroeg was in itder ge val niet onredelijk. Best, ze kon het in beraad houden. Daar stak niets in en ze bond zich evenmin. Tenslotte knikte ze. „Goed, het zou onmenselijk zijn om dit verzoek te wei geren. Ik zal alles overwegen, het voor en tegen. Natuurlijk is er veel voor. ik ben niet achterlijk. Er zijn veel meer pluspunten. Ik ben een vrouw en niet anders als andere vrouwen. Dus voel ik me gevleid, dat de grote baas Tjeu me vraagt zijn vrouw te worden. En als ik me nu op je schoot neerzette en mijn armen om je hals sloeg om uit te roe pen: Matthieu, jij bent het, dan zou dat een grote leugen betekenen. Dat wil ik ook natuurlijk niet. Ik heb al veel na righeid door leugens en bedrog onder vonden. Daarom wil ik ook in dit op zicht eerlijk zijn. Heel eerlijk. Ik vind je sympathiek en.... knap. Waarom zal ik het niet zeggen? Ik was erg trots vrijdagavond in m'n mooie avondjurk. Zoiets moois heb ik nog nooit gehad. Maar dat was het niet alleen. Ik was trots, omdat ik zo'n knappe en beroem de begeleider had. Ik heb goed rondge keken die avond, naar andere mannen, maar jij was verreweg de knapste en elegantste. Dat vond ik prettig. Een avond uit met een knappe man. Dat je ook mijn baas bent, vergat ik vrijdag avond. Je was erg attent en aardig voor me. Het was een knal-avond, zoals ik nog nooit beleefd heb en...." „Als je met me trouwt, Marrie, mag je, wat mij betreft, elke week zo'n feestje hebben". Ze schudde haar hoofd. „Stil, laat me nu uitspreken. Ik weet best, dat je zo gek zult zijn om dit te doen. Maar daar gaat het met om. Het gaat helemaal niet om die feestjes. Het gaat er om, houd ik ook van jou? Daar ga ik nu eens goed over nadenken. Je weet het.ik heb eens ontzettend veel van een jon gen gehouden en toen ik hem kwijt was, dacht ik krankzinnig van verdriet te worden. Je kunt je niet voorstellen, hoe ik verlangde naar zijn stevige armen, zijn lippenJaren waren we geschei den en toen.toen ik weer hier was, bleek hij getrouwd te zijn met een an der. Ik heb niets laten merken en alles alleen opgekropt. Maar in het begin heb ik in m'n eentje vaak gehuild. Dat een man dit kon doen, kan ik nog niet be grijpen. Ik zou zoiets nooit gedaan heb ben. Daargindsin Australië was een man, een broer van Grace Grace is de tweede vrouw van m'n vader, ja ren jonger. Hij, haar broer.John heet nijprobeerde met me te flir ten en één keer heeft hij me piotseling overvallen en probeerde me te kussen. Ik heb me met alles, waarmee ik me kon verweren, verdedigd en mijn na gels over zijn gezicht gehaald. Ik gilde half Australië bij elkaar en tenslotte kwam vader naar buiten, waarop John de benen nam. Vader vroeg, of ik gezien had wie het was, maar ik was teveel overstuur en antwoordde niet. Later wilde ik zijn naam niet noemen. Ergens vond ik het onsportief. Achteraf beke ken steekt er natuurlijk niets in als een verliefde jongen het meisje zijner dro men probeert te zoenen. Een dag later bood hij zijn excuses aan. Hij had er werkelijk spijt van en probeerde alles te doen om het weer goed te maken. Na dien was hij erg netjes en raakte me zelfs niet meer aan, maar in zijn ogen las ik de begeerte en op het laatst werd ik bang voor hem. Zelfs al zou ik hem sympathiek gevonden hebben, zou ik het niet willen, want ik had toch mijn woord aan Fons gegeven? Ik wist toen nog niet, waarom ik niets van hem hoorde, maar dat veranderde voor mij niets. Fons mocht er op rekenen, dat ik hem trouw zou blijven, al zwier ven er tien Johns om me heen. En dan later tot de ontdekking komen, dat hij met een ander getrouwd was.Je krijgt dan ergens een knauw, Matthieu, en als Fons dan, trots het feit, dat hij getrouwd is, toch nog met me probeert aan te pappen.dan krijg je een he kel aan mannen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3