(D spaarbank "er is keuze in sparen bij de Post!" Paulus Rozendaal is morgen 30 jaar lid van S.V.O. sparen bij de JPCDSTT FILMNIEÜWS Bijzonder voetbaljubileum te Oosterend Nooit kreeg hij een waarschuwing rubriek voor, LANDBOUW en V Diverse a e t u a 1i t e i t e n Er is keuze in sparen bij de Post... "Gewoon" spa ren, "babysparen" (de Post geeft meteen al een rijksdaalder voorsprong!), schoolsparen, jeugdspa- ren, bedrijfssparen, "ambtenarensparen" of sparen op een beleggingsrekening. En iedere spaarvorm geeft een eigen aantrekkelijke rente en... soms nog een flinke extra premie van het Rijk. Ook voor u en uw kinderen heeft de Post een uitgekiende spaar vorm. Ja... goed bekeken! Sparen bij de Post heeft grote voordelen!* Voordelen die meetellen. 4 x goed bekeken. >^v- „Of ik er na dertig jaar nog niet ge noeg van heb? Welnee, voetballen is immers mijn mooiste ontspanning. Weet je dat ik na een wedstrijd minder moe ben dan ervoor? Ik zou nog jaren willen spelen, maar ik ben bang dat ik op den duur de jonge jongens in de weg zal lopen. Als er straks een derde elftal komt, ga ik daar natuurlijk in. Voor voetbal ben ik nu nog net even enthou siast als toen ik achttien was". Zo spreekt Paulus Rozendaal (48 )over de liefhebberij, waar hij zich elke zon dag met fanatiek enthousiasme voor inzet. Dertig jaar voetballen is een bij zonderheid, dat weet hij zelf ook. Alle jongens, waarmee hij indertijd het eer ste elftal van de sportvereniging Oos terend vormde, zijn er al jaren mee op gehouden Namen van spelers uit die eerste uren noemt hij vlot op: Kees de Kort, Jaap Visman, Kees en Jaap Schraag. Willem van Dijke, Wim van Liere, Cor Steigstra en Rinus en Arie Mosk Pril begin ,,Ik voetbalde al veel eerder", vertel de „Paulus" ons „Eigenlijk al sinds het ogenblik dat ik leerde lopen. Maar dat was natuurlijk niet georganiseerd, al had ik wel wat aan die training toen Jaap Visman en Kees Piet (C. P. Bur ger) SVO van de grond hielpen. Dat was een moedig initiatief in die dagen, want voetbal was nog weinig populair, voor al in Oosterend. De mensen, die om principiële redenen op zondag niet wil den voetballen, droegen ons zelfs een kwaad hart toe. Voetballers waren vol gens hen onbeschaafde wildemannen Nu, dat was wel een beetje te begrijpen, want er werd toen veel ruwer gespeeld: soms vroeg je je af of het erom ging de bal te raken of de man. Maar de sfeer was toch fantastisch. Er vas een prima teamgeest. Het gebeurde zelden dat er iemand op een wedstrijd weg bleef. Daar kunnen ze tegenwooidig wat van leren Maar afgezien daarvan gaat het lek ker met S.V.O Een mooi jong eerste hebben ze nu. Daar zit ik niet bij, want sinds twee jaar zit ik in het tweede!" Eén bijzonderheid willen we beslist niet onvermeld laten: Paulus Rozendaal heeft in zijn dertig-jarige voetbalcar rière nog nooit een waarschuwing tij dens de wedstrijd gekregen. Dat is een unicum. ,,Ik heb bij de NHVB een blanco-strafregister" zegt hij trots. Tijd maken Heeft Rozendaal naast zijn drukke werkzaamheden kippenhouderij steeds gelegenheid gehad om elke zon dag te voetballen? Uit zijn antwoord blijkt dat als iedere sportman er zoveel voor opzij wilde zetten als Rozendaal doet, ze allemaal een bijzondere presta tie zouden leveren. ,,Ik moest Tijd ma ken. Toen ik nog bij mijn vader werkte, stond ik 's morgens om half vier op om de koeien te melken. Daarna zorgde ik dat de boot van kwart voor acht werd gehaald. In die dagen ging je voor een uitwedstrijd met de eerste boot weg en kwam met de laatste terug. Dan was je om een uur of negen weer thuis en ston den er achttien koeien die nog gemol ken moesten worden. Lange dagen wa ren dat.. Maar denk niet dat mijn vader daar erg mee ingenomen was. Mijn ouders zijn altijd tegen voetbal geweest, maar ze hebben me toch niets in de weg gelegd. Ook nu is het niet eenvoudig om weg te lopen, maar aan mijn vrouw heb ik enorm veel steun. Zonder haar had ik er al tien jaar geleden mee moeten stoppen. Nu blijf ik door het voetballen jong. Geen wonder, want je werkt mei jongens wiens vader ik zou kunnen zijn Morgen is de populaire sportman dus jubilaris We zijn er van overtuigd, dat zijn vrienden hem dit duidelijk zullen laten merken Onder red» Mie «rr r I- >nw E fc-TTCC 1-"T 0. v*n(.mlnftr» Chemische bestrijding onkruid De bestrijding van onkruid met che mische middelen is op de meeste be drijven een normale bezigheid gewor den. Toch zouden we niet durven bewe ren, dat de toepassing in alle gevallen goed is. Een v'eel voorkomende fout is een te laat gebruik van deze middelen. Soms is dit te wijten aan het feit, dat men het eerst nog eens wil aankijken, maar in diverse gevallen heeft men niet in de gaten, dat men te laat is Vooral voor het gebruik van de gele kleurstoffen in granen geldt, dat men op tijd moet zijn. Bij een te late toepas sing kan het graan veel meer lijden dan nodig is en bovendien bereikt men niet die doding van het onkruid, die met dit uitstekende middel bij tijdig gebruik is te bereiken Zeer binnenkort is het zo ver, dat U met de gele kleurstoffen aan de gang kunt. Als U zelf niet spuit, stel dan de loonwerker tijdig op de hoogte. Kopzickte ligt op de loer We hoorden al weer van een dodelijk geval van kopziekte. Als dit reeds op stal optreedt, dan is het dubbel oppas sen als de dieren de wei ingaan. U be hoeft met dit oppassen niet te wachten tot de dieren de stal verlaten. In de eerste plaats kunt U, als U hiermee nog niet begonnen bent, het rundvee kopziektekoek gaan verstrek ken. Het is gebleken, dat hierdoor de ziekte flink kan worden teruggedron gen. Mogelijk moet U ook nog een tweede gift stikstof geven. Hiervoor kunt U dan de magnesiumhoudende stikstofmeststof Magnesamon nemen. Als een derde mogelijkheid noemen een goede overgang van stal naar wei de. We bedoelen daarmee vooral het gedurende geruime tijd van en naar stal gaan. Vooral in het begin is het zaak de tijd, waarin de dieren in het gras lopen zo kort mogelijk te houden. Als de die ren voordat ze 's morgens van stal gaan nog wat. hooi opnemen, wordt er minder van het „gevaarlijke" gras op genomen. Ook al hebt U de dieren ver zekerd betekent het verlies van een goede melkkoe een flinke schadepost. Houdt Uw grond in ordel We hebben de indruk, dat er weer wat meer bouwland op ons eiland komt. Dit in tegenstelling met de rich ting, die het de laatste jaren ging. De laatste tien jaar is er nl. nog al wat bouwland in gras gelegd. De oorzaak van deze ommekeer is mogelijk de wat geringere animo voor het melken en de OOK OUDESCHILD VIERT PALMPASEN OUDESCHILD Ook Oudeschild zal op zondag 11 april Palmpasen vieren. De kinderen worden verzocht zich om kwart over twee met hun versierde Palmpaasjes op het schoolplein op te stellen. Uiterlijk om half drie wordt vandaar vertrokken. De Drumband uit Den Burg verleent muzikale medewer king en zal aan de optocht extra luis ter bijzetten. Na afloop zal voor een aantrekkelijk filmprogramma worden gezorgd in 't Skiltje. waarmee ongeveer twee uren gemoeid zullen zijn. De en treeprijs bedraagt ƒ0,25 voor alle leef tijden. In verband met de lengte van het filmprogramma wordt een dringend verzoek gedaan, op tijd aanwezig te zijn. Het zal voorts op prijs worden ge steld als een zeer groot aantal kinderen aan de Palmpaasoptocht deelneemt. De oorlogsfilm, die men zaterdag avond en zondagmiddag in ons bioscooptheater kan gaan zien, draagt de merkwaardige titel „Vernietigings commando Bikini" (Operation Bikini). Het is beslist geen lachfilm, want in dit geval wordt met Bikini de naam van een eiland in de Stille Oceaan bedoeld, dat een rol speelt in het verhaal. Va rende in de Stille Oceaan krijgt in augustus 1944 een Amerikaanse onder zeeboot opdracht om van de kruiser „Albany" zeven man over te nemen, die een zg onderwater vernietigingsploeg vormen Officieren en bemanning zijn niet erg blij met dit zevental als zij ho ren, dat de mannen door vijandelijke wateren naar een plaats moeten worden gebracht, waar een andere Amerikaan se onderzeeboot, de Grayfin" gezonken is. De geheime radarinstrumenten aan boord van dit gezonken schip moeten worden vernietigd om ze uit handen van de Japanners te houden. Maar de Jappen hebben intussen al stappen on dernomen om het begeerde vaartuig te bergen Een ontmoeting met hen op het eiland Bikini verloopt dus niet zo pret tig en er vallen heel wat doden. Uit eindelijk slagen de Amerikanen in hun opzet, mede door een list. De hoofd rollen in de film worden vervuld door Tab Hunter en Frankie Avalon. Beide keuringen achten deze film toelaatbaar voor personen van 14 jaar en ouder. Een spectaculaire film, die veel gun stige beoordelingen heeft uitgelokt, is „Barabbas", de man die volgens de Bij bel zijn leven te danken had aan het feit, dat Pontius Pilatus zich gedwon gen zag Jezus Christus in zijn plaats te kruisigen. Toch is „Barabbas" geen Bij belse film. Omdat zijn figuur maar een enkele keer in het Boek wordt ge noemd, kregen schrijvers en filmers de gelegenheid de gestalte op te roepen van een ruig en primitief levende mens, die zich in een leven vol woestheid en verschrikkingen omhoog worstelt naar een vaag begrepen licht. De film plaatst Barabbas in zijn tijd en in de situaties, waarin hij als veroordeelde bandiet thuishoort. Wij zien hem in de kerker, waarnaast Jezus wordt gegeseld en we zien zijn vrijlating op de dag van Jezus' dood, toen de duisternis over de aarde kwam. Als een visioen van de onderwereld zijn de scènes in de zwa- velmijnen van Sicilië, waar Barabbas lange tijd dwangarbeid verricht. Later is hij gladiator en staan we in de barre sensatie van de Romeinse arena's. Kort daarop volgt de grote brand van Rome. De massale kruisiging der Christenen, die als schuldigen zijn aangewezen, vormt het slot van deze stellig indruk wekkende film. Toegang 14 jaar. Niet geschikt voor consumptie OOK OP TEXELSE STRAND DODE VIS AANGESPOELD In de afgelopen week zijn langs de kust van Noord- en Zuidholland veel dode vissen aangespoeld. De afgelopen dagen werden ook op het Texelse strand veel exemplaren aangetroffen Vooral tussen Westerslag en paal 9 hebben strandwandelaars veel dode bot gevon den. De oorzaak van de massale vis sterfte langs de Nederlandse kust staat nog niet definitief vast. Aangenomen kan echter worden, dat de dieren ver giftigd zijn door in het water gestorte chemische afvalstoffen. Het is derhalve duidelijk, dat de gevonden vis niet voor consumptie geschikt is, en zelfs ernstig gevaar kan opleveren voor de gezond heid. BEVRIJDINGSWANDELTOCHT TE HEERHU GO WAARD Op zaterdag 1 mei zal te Heerhugo- waard een bevrijdingswandeltocht wor den gehouden, georganiseerd door de plaatselijke wandelcommissie. Deze wandeltocht staat open voor iedereen, dus ook voor mogelijke Texelse wande laars, zowel individueel als in groeps verband. Er wordt gelopen over afstan den van 10 en 20 kilometer, afhanke lijk van de leeftijd. Deelnemers van 8- 11 jaar lopen 10 kilometer en van 12 jaar en ouder 20 kilometer. Gestart wordt vanuit het Café-restaurant „De Zwaan", Middenweg 178, Heerhugo- waard-centrum, 10 minuten vanaf het station Heerhugowaard-Langedijk. Ge start wordt om twee uur 's middags voor de afstand 20 kilometer en om drie uur voor de afstand 10 kilometer. Alle deelnemers ontvangen na het volbrengen van de tocht een speciaal ontworpen bevrijdingsmedaille met lint, waarop met toestemming van de Engel se Ambassade, de beeltenis van Sir Winston Churchill is geplaatst. Het inschrijfgeld voor personen tot en met 14 jaar bedraagt ƒ1,voor deel nemers van 15 jaar en ouder ƒ1,75. De Texelaars kunnen zich laten inschrijven bij de heer J. M. de Vries, p.a. Raadhuis, Den Burg, tel. 2141, of bij zijn huis adres Boogerd 28. telefoon 2473. NOODWONING VOOR GEMEENTEBODE In de Wezentuin. naast de drukkerij van de Texelse Courant, zijn deze week enkele bomen en een groot aantal strui ken gerooid om ruimte te maken voor een voorlopige woning voor de ge meentebode; de heer A Poel. Ook het kantoor van de Stichting Cultureel Werk wordt in dit noodgebouw onder gebracht. Wanneer de woning over enige t:jd zal zijn gebouwd, kan het huis van de heer Poel aan het Raaksje wor den gesloopt Zoals bekend zal het ge hele Raaksje in de loop van het ko mende jaar verdwijnen om plaats te maken voor het nieuwe raadhuis. Ook het gebouw van gemeentewerken aan dc Parkstraat zal binnenkort worden afgebroken De kantoren worden over gebracht naar het nieuwe gebouw aan de R. P. Keijserweg. vrij goede uitkomsten met diverse bouwlandgewassen. Vooral de granen en suikerbieten hebben het laatste jaar goede uitkomsten gegeven. We moeten ei wel om denken, dal een wijziging in de verhouding bouw land-grasland ten gunste van het eerste een gevaar voor het „onderhoud" van de grond betekent. Het is echter een gevaar, waartegen we niet machteloos staan. Het telen van groenbemestings- gewassen geeft de mogelijkheid de or ganische stofvoorziening op peil te hou den. De laatste jaren komen als groen- bemestingsgewassen vooral de grassen naar voren. In de eerste plaats kan dit door doorzaai van een kleine hoeveel heid Westerwolds raaigras Dit gras laat vóór het oogsten van het graan zijn zaad op de grond vallen Onder goede omstandigheden geeft dit zaad in de herfst nog een flinke groene massa. Een andere mogelijkheid is inzaai van 30 - 35 kg.. Italiaans raaigras. Dit.kan in de loop van deze maand gebeuren. De kosten liggen vrij wat hoger dan bij inzaai van een paar kilo W W. raaigras, maar de kans op succes is ook aanmer kelijk groter. Zo'n grasgewas kan een opvallend goede structuur achterlaten. Wat weet U van Uw bedrijf? Kunt U, als dat op de man af ge vraagd wordt, een positief antwoord geven op de vraag of Uw bedrijf winst oplevert? Neen, we bedoelen niet of U kunt zeggen wat Uw fiscaal inkomen is. Dat fiscale inkomen kan n.l. ook wel uit andere bronnen komen. Het gaat er echt om of Uw bedrijf winst geeft. De beantwoording van die vraag is alleen mogelijk als U over een bedrijfsecono mische boekhouding beschikt. Voor de gemengde en veehouderijbedrijven is er thans nog de mogelijkheid om daarmee per 1 mei a.s. te beginnen. De overheid is zo zeer overtuigd van het belang van een dergelijke boekhou ding, dat zij U tegemoet komt met een flinke subsidie in de kosten. Het eerste jaar is de subsidie zo hoog, dat de boek houding U maar weinig kost. Maar ook van het tweede tot het vijfde jaar blijft de subsidie nog best de moeite. We durven rustig te stellen, dat ook zonder subsidie het geld. dat U betaalt voor een bedrijfseconomische boekhou ding zeer goed besteed is. U krijgt daar mee een kompas in handen, waarmee de koers, die Uw bedrijf moet varen, kan worden vastgesteld. Als U direct Uw opgave instuurt, is er goede kans om nog voor de subsidieregeling in aanmerking te komen. CHEQUES GIROOENST STOBtSE* SPAAftflANK 1. "De Post is altijd In de buurt I" Het postkantoorwaar u kunt sparen, is altijd in de buurt: méér dan 2200 vestigingen ver spreid over geheel Nederland! Gaat u op reis, neem dan uw boekje mee: een praktische manier om altijd geld op zak te hebben! tost SPAARBANKBOEKJE 1 2178 - 801 L'. Or JMtrwtw „■-OM #Een schat aan gegevens vindt n in de folder "Sparen by de Post", gratis verkrygbaar in ieder postkantoor. 3. "Gemakkelijke manier van sparen!" Profiteer van alle gemakken die de Post u te bieden heeftSpaar bij het postkantoor (u kunt terecht zolang het open is!), spaar per giro of spaar automatisch door één keer een machtiging uit te schrijven I Een machtigings formulier ligt voor u klaar op ieder postkantoor. 4. "Tegen verlies en diefstal verzekerd" Spaarbankboekje kwijt? Spaargeld veiligl Uw boekje staat op naam: niemand kan aan uw geld komen. En zou het al lukken op een verdwenen boekje geld te incasseren, dan nóg blijft üw garantie onverminderd van kracht!

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4