Cjrom ^wartj-Jexels in het harL, AGENDA Heistelling stortte ineen Slechts één gewonde Spoedig aanleg verbindingsweg FEESTPROGRAMMA 5 MEI 1965 Dinsdag a.s. geen Texelse Courant Een levende hoop VRIJDAG 16 APRIL 1965 TEXELSE 78e JAARGANG No. 7958 COURANT (Jltgave N.V. v/h Langevcld de RooQ Postbus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2058 Redaktie: Harry de Graaf, Wilhelminalaan 33. Den Burg, tel. 2058, 's avonds 2382. Bij de uitvoering van de havenwer ken ten behoeve van het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIVOZ) nabij 't Horntje, deed zich maandag een geheimzinnig ongeluk voor dat wonder boven wonder aan niemand het leven heeft gekost. Een twintig meter hoge drijvende hei installatie zakte plotseling in elkaar, toen een 3 ton wegende 19 meter lange houten paal van een dekschuit werd ge hesen. Op het moment van het ongeluk bevonden zich 6 arbeiders van de N.V. Hei- en baggerbedrijf C. Jooiman uit Harlingen in de onmiddellijke omge ving. Toen de zaak bezweek, stortte de paal met daverend geraas in zee en kwamen de drie spanten van de instal latie naar beneden. De heibaas. de 29- jarige R Boomstra uit Den Helder, werd aan het hoofd getroffen en moest met een lichte hersenschudding naar huis worden gebracht. Alle anderen konden zich in allerijl in veiligheid stel len en bleven ongedeerd. Raadsel Hoe de installatie heeft kunnen be zwijken is nog een raadsel. De heistel ling had eerder veel zwaardere stuk ken gehesen. Bovendien hing de paal er nog niet met het volle gewicht aan. Een der punten steunde nog op de dek- NIEUYVE AANWINST VOOR KOTTERVLOOT Sinds vorige week is de Texelse Noordzeékottervloot een fraaie aan winst rijker. Het is de TX 38 ..Bran ding", gebouwd in opdracht van de Gebr. Betsema te Oosterend. De lengte van het nieuwe .«chip bedraagt 21.15 meter, de breedte 5.50 en de holte 2,60 meter. Van dit type kotter zijn al ver schillende exemplaren tot tevredenheid van de schippers in gebruik Op 3 sep tember van het vorig jaar werd met de bouw van de „Branding" begonnen op de scheepswerf van de firma Laan en Kooy te Den Oever. De motor is een Lister Blackstone van 280 pk bij 750 omwentelingen. Voorts is een hulpmo tor van 10 pk ingebouwd. Zoals de meeste Texelse kotters, is ook de TX 38 voorzien van uitgebreide elektronische hulpmiddelen. De „Branding" heeft in middels zijn proefvaart op de Wadden zee gemaakt, waarbij bleek dat het schip geheel aan de verwachtingen vol doet. OUD-ONDERWIJZERES VEROORZAAKTE AANRIJDING OOSTEREND Woensdagmiddag om kwart voor vijf deed zich in de Mul derstraat te Oosterend een aanrijding voor, waarbij twee auto's weiden be schadigd De 59-jarige oud-onderwijze res, mej. B. Scheepmaker» reed in haar 20 km. Goggomobil auto de straat in, bracht haar linker richtingaanwijzer in werking en gaf ook door naar de lin kerzijde van de weg te rijden de indruk dat zij links wilde parkeren. Een ach teropkomende Volkswagen met aan hangwagen dacht daarom rechts te kun nen passeren. Plotseling bedacht mej. Scheepmaker zich en zwenkte naar rechts, naar het trottoir om daar de auto te stallen. De Volkswagen botste met de linkervoorzijde tegen net rech terportier van de Goggo Het portier werd ontzet en bumper en spatbord van de Volkswagen werden beschadigd. Mej. Scheepmaker was all-risk verzekerd. Zondag 18 april De Koog, Buteriggcl. Den Burg, Rondgang drumband. Maandag 19 april Den Burg, Paasrit M.A.B.-club Donderdag 22 april Den Burg, De Zwaan, N.K.V Zuster Groot spreekt over Algerije. Vrijdag 23 april Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub. schuit. Gedacht wordt aan metaalmoe heid. Op de foto ziet men de hei-instal latie zoals deze er na het ongeluk uit zag. Van het torenhoge gevaarte zijn alleen de vijf meter hoge palen blijven staan. Op de voorgrond de dekschuit. De 19 meter lange paal ligt nog op de havenbodem. OFFICIEEL AFSCHEID VAN DE HEER S. VAN HEERINGEN Donderdag 29 april ^al officieel af scheid worden genoemen van de direc teur van de Sociale Dienst Texel, de heer S. van Heeringen. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel „De Linde- boom-Texel". Na een besloten bijeen komst voor personeelsleden etc. van 3 uur tot half vijf zal voor ieder gelegen heid zijn om van de heer Van Heerin gen, die per 1 mei met pensioen gaat, afscheid te nemen. DIENSTEN DOKTOREN TIJDENS DE BEIDE PAASDAGEN van zaterdagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen 8 uur Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho. Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 i(voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: DE BOER, tel. (02220) 2527 TTE KRUIS van vrijdag 24 uur tot dinsdag middag 1 uur HOL en zr. MANNESSEN. Den g, tel. (02220) 2414. Aan het begin van de dinsdag gehou den raadsvergadering deelde burge meester De Koning mee, dat de aanleg van de nieuwe verbindingsweg tussen de Watermolenweg en 't Horntje (zijweg nummer 1) is gegund. Het heeft lange tijd geduurd voordat tot de uitvoering van het plan toestem ming kon worden gegeven, omdat bij de provinciale waterstaat een misverstand was ontstaan over de kosten van de aanleg. Lange tijd verkeerde men in de veronderstelling dat de weg ƒ400.000, zou kosten; in werkelijkheid was het een nul minder: ƒ40.000,Er is een goede kans dat men er nog voor het komende seizoen in slaagt deze belang rijke toegangsweg naar Den Hoorn te realiseren. Hierover bestaat onzeker heid, omdat nog diverse andere spoed eisende wegverbeteringen op het pro gramma staan, met de aanleg waarvan vrij veel tijd gemoeid is. SPARWINKEL VAN FA. VAN DER SLIKKE UITGEBREID Dinsdagmiddag werd tijdens een een voudige plechtigheid de sterk vergrote en gemoderniseerde „Spar" winkel van fa. Van der Slikke op de hoek Park straat-Weverstraat te Den Burg her opend. Het vloeroppervlak van de win kel is met de helft toegenomen en be draagt nu ruim 100 m2. Dit werd moge lijk door het bij de winkel trekken van magazijn en kantoor en het naar voren verplaatsen van de voorgevel. De win kel heeft van buiten een prettiger aan zicht gekregen doordat de ingang op de hoek is gemaakt. De ruime zaak, die nu geheel op zelfbediening is ingesteld, munt uit door overzichtelijkheid van de levensmiddelen. De artikelen staan in fraaie stellingen, die werden geleverd door Tiessen en Heerjon te Antwerpen. Van het interieur maakt een vrieskist deel uit met eenjengte van 2,60 meter. De,.vleeswarenafdeling doet aan een vol waardige vleeshouwerij denken. De heropening van de winkel valt onge veer samen met het 45-jarig bestaan van de zaak van de fa. Van der Slikke. Ter gelegenheid van de opening hield de directeur van de Spar Noordholland, de heer Doets, een toespraak, waarbij hij zijn bewondering uitsprak voor het initiatief van de heren Van der Slikke en de wens uitsprak, dat de investerin gen in de nieuwe Spar-zaak hun vruch ten rijkelijk zullen afwerpen. De ver bouwing werd uitgevoerd door de aan nemers G. Witte (metselwerk), De Porto en De Jong (timmerwerk), Jan Agter (elektra), J. Veltkamp (loodgie- terswerk) en Roeper (schilderwerk). Het bestuur van de Stichting Festival Texel heeft in nauwe samen werkinq met de verschillende dorps- en feestcommissies het programma voor 5 mei vastgesteld. Zoals bekend zullen op 30 april de dorpsfeesten gehouden worden en staat 5 mei meer in het teken van een centrale viering voor het gehele eiland. (Den Hoorn zal evenwel het dorpsfeest ook op 5 mei vieren Het programma is in grote lijnen als volgt vastgesteld en is overigens op detailpunten nog wel voor wijzigingen vatbaar: 8.00 - 8.10 uur Klokgelui op alle dorpen en waar mogelijk aansluitend muziek van de toren. 10.00 uur Wezentuin. Centraal jeugdappèl. Ceremonieel vlaghijsen Zingen van een aantal vaderlandse liederen door de schooljeugd. 10.30 uur Groeneplaats, feestmarkt georganiseerd door de geza menlijke jeugdverenigingen van het eiland. 13.30 uur Wezenland, ringsteken met trekkers door de Ver. van oudleerlingen landbouwschool. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het bestuur van de vereniging. 14.30 - 15.45 uur Voetbalwedstrijd „De Mok-rest van Texel", onderbroken door een gymnastiekdemonstratie. 14.30 - 15.45 uur Volleybaltoernooi op de schoolsportveld 14.30 - 15.00 uur Judo- en jiu-jitsu demonstratie. 15.15 - 15.45 uur Demonstratie Waddenruilers. 15.40 uur Start van een veldloop over 4 km. lengte, waarvoor ingeschreven kan worden door personen van 16 jaar en ouder. Opgaven en inschrijvingen voor deze veldloop worden ingewacht bij de heer J. M. de Vries, jeugd- en recreatieconsulent. 16.00 uur Touwtrekwedstrijden voor dames en heren tussen teams van de verschillende dorpen. De toegangsprijzen voor de verschillende sportevenementen zullen 2 kwartjes voor ouderen en 1 kwartje voor kinderen tot 14 jaar bedragen 19 30 - 20.30 uur TELEFOONQUIZ. Gedurende dit uur zal met medewer king van PTT 'n schakelverbinding tot stand worden ge bracht tussen alle Texelse dorpen. Het geluid ervan zal worden versterkt. In dit uur zullen teams uit de ver schillende dorpen de dorpseer verdedigen en trachten een aantal theoretische vragen op het terrein van heden en verleden van Texel en de bezetting en de bevrijding van Nederland te beantwoorden en aldus punten voor hun dorp kunnen scoren. Een en ander speelt zich af in ver schillende dorpshuizen en zalen. Aan het eind van de tijd zullen de dorpen nog een aantal praktische opdrachten te volvoeren krijgen, die vóór 21.30 uur vervuld moeten worden. 21.30 - 22.15 uur volgt een verrassingsonderdeel, waarover nu nog geen mededelingen kunnen worden gedaan. 22.15 uur Volgt een bal-champêtre op de Groeneplaats m.m.v. één van de draaiorgels van de heer Zwan. Het bestuur van de Stichting Festival Texel acht het niet mogelijk een vervangend programma vast te stellen in het geval van slecht weer. Zo enigszins mogelijk zal het programma dus doorgang vinden, ongeacht de weersomstandigheden. Slechts bij bijzonder slecht weer zal het feestprogramma of bepaalde on derdelen ervan geannuleerd worden. A. VAN DIENST BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN KRIMPEN AAN DE LEK Met ingang van 1 mei is bij Konink lijk Besluit de heer A. van Dienst, thans Burgemeester van Midwoud, benoemd tot Burgemeester van Krimpen aan de Lek in Zuid-Holland. Voordat de heer Van Dienst in 1956 burgemeester van Midwoud werd, was hij veertien jaar lang ambtenaar ter gemeentesecretarie op Texel. VEEL WERK VOOR TEXELSE DRAAIORGELS De Texelse draaiorgels van de heer J K. P. Zwan komen steeds meer in de belangstelling. Morgen gaat één der orgels naar Haarlem, waar op de Grote Markt gespeeld wordt ten bate van een stichting, die de belangen van het de biele kind voorstaat. Dit zal gedurende zes zaterdagen worden herhaald. Op vijf mei» tijdens de bevrijdingsfeesten, speelt een orgel te Den Burg. Op He melvaartsdag gaat „De Gouden Engel" naar een contactdag te ZaRbommel, waar het instrument zal kunnen wor den vergeleken met de „Dubbele Bi- foon", óók een 90-toets orgel van Carl Frei. Op 13 juni komen vijftig leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Kring van Draaiorgelvrienden naar Texel om in de boerderij „De Gouden Reaal" te Den Hoorn de „Tiet" en »,De Gouden Engel" te beluisteren en te be oordelen. Het gezelschap komt 's mor gens per bus en gebruikt het diner in hotel „Bosch en Duin". Van diverse eigenaren van kampeerterreinen kwa men bij de heer Zwan verzoeken bin nen om in de zomer voor hun gasten te komen spelen. Ook voor bruiloften en jubilea worden de Texelse orgels steeds meer gevraagd. Zoals bekend, zal een der orgels ook in de komende zomer maanden luister bijzetten aan de folk- loreactiviteiten. Vandaag komt de heer Carl Frei uit Waldkirch naar Texel om de orgels voor het laatst te controleren. Van „De Tiet" zal een kleuren&nsicht- kaart worden gemaakt, waarvoor de gasten waarschijnlijk grote belangstel ling zullen hebben. „DE DAGERAAD" ZORGDE VOOR GOEDE MUZIEKAVOND Zaterdagavond trad het uit 25 jon gens en meisjes bestaande Texelse or kest „De Dageraad" op in „De Oranje boom". Een bijzonderheid was, dat de leden van het orkest zich voor het eerst presenteerde in uniform. De meisjes droegen blauwe jurken met matrozen kragen; de jongens blauwe costuums. Het orkest slaagde er in voor een avond te zorgen, die op hoog muzikaal niveau stond. Maandenlang repeteren onder de deskundige leiding van de heer Peter Kok hebben duidelijk resul taat gehad. Men had het zich overigens niet makkelijk gemaakt, want het pro gramma vermeldde een aantal num mers. waaraan vele amateurs zich lie ver niet zouden wagen. Zang en accor- deonspel wisselden elkaar regelmatig af. De belangstelling van de zijde van het publiek was goed; vrienden en ouders hadden vrijwel alle plaatsen in de zaal bezet. T^och heeft Peter Kok bij deze avond met veel pech te kampen gehad. Maar liefst 7 nummers van het programma konden niet worden ge speeld, omdat de benodigde solisten ziek waren. Dankbaar was geprofiteerd van de hulp van Margriet Breeuwer, die als reddende engel op het laatste ogen blik als vervangster optrad. Het zou ons te ver voeren de muzikale en vocale prestaties van alle leden stuk voor stuk te bespreken. We houden het bij een 'bijzondere uitschieter: Rita Wilner die een staaltje accordeonspel weggaf met ongelooflijke virtuositeit. Zoals door gaans, was in het programma een aan tal nummers opgenomen die door Peter Kok zelf waren gecomponeerd. De di verse stukken werden op vlotte wijze „aan elkaar gepraat" door drummer P. Keijser, tevens de geestelijke vader van „De Dageraad". Verschiet dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,65 p. kw. 4- 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm Op dinsdag 20 april a.s. zal de Texelse Courant NIET verschij nen. Advertenties voor het nummer van vrijdag 23 april dienen op woensdag vóór 12 uur in ons bezit te zijn. Van later ontvangen op drachten kan plaatsing niet wor den gegarandeerd. Directie Texelse Courant OVERDENKING Hopen behoort tot één van de eigen schappen van de mens. Dit hopen kan op allerlei dingen gericht zijn. Wij ho pen op een goede toekomst voor onze kinderen. Wij hopen, dat wij lang voor elkander gespaard zullen blijven. Wij hopen, dat het morgen mooi weer zal zijn. Want dan gaan wij uit. En vult U het zelf maar verder aan. Een mens, die helemaal geen hoop meer heeft, is wanhopig. Wij mogen hoop hebben. Natuurlijk. En onze hoop mag gericht zijn op de dingen van deze wereld Wij mogen ho pen, dat God ons in deze dingen wil zegenen. Maar het blijft hopen op dingen, die tijdelijk zijn. En nu spreekt Petrus in zijn eerste brief, dat wij door de op standing van Jezus Christus wederge boren zijn tot een levende hoop. Dit is een andere hoop, die zich niet allereerst richt op de lammeren, of deze wel een goede prijs zullen doen, ook niet op de hoop, dat het een goed gastenjaar zal worden voor ons, of liever voor onze portemonnee. Neen, Petrus bedoelt een hoop, gericht op de gehele wereld en alle mensen. De opstanding van Jezus Christus, het onbegrijpelijke Paasgebeuren. betekent, dat het mogelijk is als herboren mensen te leven, in alle wanhoop en hopeloos heid tóch nog te hopen. Ik bedoel niet in de zin van het spreekwoord: „Na regen komt zonneschijn". Dat is te oppervlakkig Neen, onze hoop. een levende hoop, is gegrond op het feit, dat bij God de woorden wanhoop en hopeloos nooit voorkomen. Deze woor den bestaan voor Hem niet. Het groot ste wonder is niet, dat wij in staat zijn de ruimte te onderzoeken, ook niet. dat wij het economisch zo ver gebracht hebben, maar dat na Pasen de dood en de ellende niet meer het laatste woord hebben. Het blijft hoop. Inderdaad. Want je ziet het niet. Maar de hoop in de leven de Heer kan het fundament worden van Uw leven, de motor voor alles wat U doet en de aantrekkingskracht voor an deren. Op Pasen is het nieuw geworden. Het is aan U deze nieuwheid te aan vaarden en te leven als een nieuw schepsel, dat met God verzoend is. Ik hoor nog al eens zeggen: „Ik kan niet geloven". Is dat wel waar. Hebt U er wel ernstig naar gestreeft en ge zocht? En weet U, dat Uw zoeken ook beloond zal worden? Want wanneer U Hem zoekt, dan ligt daarin de belofte, dat u Hem waarlijk zult ontmoeten. Jezus zelf zegt: „Zoekt en gij zult vin den". Pasen De Heer is opgestaan. De Heer leeft. En wij kunnen de levende Heer in ons leven ontmoeten. Moge dit ons allen gegeven worden, want dan pas is het echt Pasen. W. A. S. In Den Burg, De Koog en Oudcschild wer den zondag weer palmpaasoptoehten gehou den. Bovenstaande foto maakten we op de Groeneplaats tijdens het opstellen van de stoet. De organisatie van de optocht berustte bjj de buurtvereniging Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Kogcrstraat. Muzikale medewerking verleende het Kon. Tcxels Fanfarekorp. In Oudcschild zorgde de gidsendrumband Marga- retha Sinclair voor muzikale ondersteuning.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 1