WIJ RUIMEN OP dè zaak St VEEL LIEFS VAN ROHHIE Zie onze speciale etalages in onze CONFECTIEZAAK en WONINGINRICHTING BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF japonnen vanaf 10, mantels vanaf 40, meisjesjacks meisjesmateis 50 pet korting mantelpakjes 29,75 meisjesrokjes vanaf 6,90 dames- en meisjesshorts 1,90 vanaf 89, jongensjassen 50 pet korting Kerko overhemden 19,90 vanaf 2,90 bankstellen vanaf 198, clubs 59,90 bergmeubels iets moois 169,90 eethoek 129,50 moderne stoel 25,- divanbedden 34,90 dekens 150 x 200 10,- cocktailclubs in Skai 49,90 linnenkast Lanto tapijt 5,p. meter Bouclé tapijt 10,p. meter 35,— Deze opruiming vangt aan donderdag 15 juli 8.30 uur W en herencostuu ms 15,90 en 19,75 nu 2 voor 20, jongenscolberts jongens- sporthemden gestoffeerd met Skai 4 stoelen plus tafel Skai gestoffeerd 2-persoon8 1-deurs 99,75 2-deurs 129,50 100 breed 100 breed Polyeter matras 10 cm dik GESLAAGD EN BEVORDERD AAN DE TECHNISCHE SCHOOL TE DEN HELDER Aan de Technische school te Den Helder werd aan de volgende Texe laars een getuigschrift uitgereikt: Afd. Schilderen: G. H. Beukers, R. P. Kuyper en W. Timmer. Afd. houtbcwerkcn: D. Dijker, M. Dijker, A. de Hoog, P. B. Kooger J. A. Veeger, E. B. v.d. Vis, A. W. v.d. Vliet, P. J. Witte. Aid. machinebankwerken: T. C. J. Buisman, T. Dogger, A. Dros, A. J. Keijzer, A. Schaatsenberg, M. G. M. Veeger, A. Witte. Afd. scheepmakcn: H. B. Boks, B. Hooijberg, E. D. Keijser, B. C. Klippel, en J. H Rijk. Afd. elektriciens: A. van Hoorn. Afd. automonteurs; W. J. v. Beek, L. H. Segerink, A. J. Witte, G. T. Zoetelief. Aid. brood- en banketbakkers: F. Dijkstra. Bevorderd naar de derde klasse wer den de volgende leerlingen: Afd. metaalbewerken: C. J. Dijksen, J. W. H. van Heerwaarden, M. C. Kooy, M. Laan, B. Moor, P. A. Ran, C. Schuyl, R. H Witte. Afd. constructiebankwerken: C. Boks, J. Schilling, A. A. Tuinema. Afd. schilderen: J. P. Hillen. Afd. brood- en banketbakken: C. Kaczor en B. Mulder. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Afd. elektrotechniek: P. M. Schoo. Afd. automonteurs; A. M. Kalis, J. Oosterhof, J. Schouwstra en S. v.d. Zee. EINDDIPLOMA ULO Bij het te Alkmaar gehouden examen werd het einddiploma ULO-A behaald door mej. L. E. Visser en de heren W. Hoogewoning, P. A. Schagen en N. C. Barendregt. INGEKOMEN PERSONEN Margaretha Dros, van Schagen, Land- bouwstraat 3 naar E 34, Bep Outmans, van Heemstede, H W. Mesdaglaan 25 naar K 99c; Ferdinant E. Heyne, van Den Helder. Buitenhaven 5 naar H 131; Antonia G. M. van den Berg, ev. Meel dijk, van Anna Paulowna, Zandvaart 15 naar H 19a; Reijer Meeldijk, van Anna Paulowna, Schorweg 22 naar H 19a; Adrianus Langendam, met gezin van Tiel, a/b ws. „Noord-Holland" naar Den Burg, Binnenburg 13; Riemer Zijl stra van Hoorn, Proostensteeg 14 naar C 9i. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 14 juli a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 1.30 - 2 uur; Den Burg van 2-4 uur. POSTZEGELNIEUWS Op woensdag 14 juli wordt een een extra ruilbeurs georganiseerd in het dorpshuis te Den Burg. Belangstellen den zijn van harte'welkom. Door de Nederlandse Antillen is, evenals door Nederland, een postzegel uitgegeven ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de Internationale Telecommunicatie Unie. Deze zegel kost 0,25. Verder hebben de Surinaamse posterijen een serie van 2 postzegels la ten vervaardigen in verband met het jaar van de internationale samenwer king 1965 De prijs van de zegels be draagt per serie ƒ0,60. Tenslotte is in de Nederlandse Antillen een serie van 3 postzegels uitgekomen ter herdenking van 50 jaar olie-industrie op Curagao. Kosten ƒ1,20 per serie. De leden der vereniging worden verzocht de zegels vóór of op de a.s. ruilbeurs af te halen bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7, Den Burg. 129. Intussen waren de spelers van beide elftallen al het veld opgekomen, uit de aard der zaak onder een donderend ge juich der kijkers aan de kant. Brigadier Piet was daar natuurlijk ook bij en hij liep met zijn arm om Karei Kleuntjes heen. „Luister goed, Karei", zei Piet, ,.Ik zit al achter je aan van het moment af, dat die twee schavuiten je in dat ijskarretje ontvoerden. Ik breng je in elk geval terug naar ons eigen landje. Zou je dat wel willen?" „Nee-toe-dan-weer-niet-soms!" zei Karei fel, „Al moes ik terugkroepen. Ik heb dat hele voetjeballen om de ping ping al wel bekeken. Slaven bent het! Sportslaven, die ze straks doodgewoon an de kant schoppen, als ze een ander hebben, die wat jonger of wat beter is. Nee hoor, geef mien maar een rustig slootje achter de boerderie van va, waar ik lekker kan zitten vissen op baars en bliek!" „Als je er zó over denkt, dan heb ik een mooi plan in mijn hoofd", lachte Piet, en hij begon de verbaasde Karei zo het een en ander in diens oor te fluis teren. Karei begon toen zowaar te lachen en zei: „Dat liekt mien een best plan! Jao...., dat mosten we maar doen, dan ben 'k misschien ook wel gauw weerumme in de boerdeire van va!" Meer gelegenheid kregen de heren echter niet om verder uit te weiden over hun plannetje, want intussen had de scheidsrechter al laten tossen en de aftrap kon nu elk ogenblik plaats vin den. Piet, die natuurlijk nog steeds doorging voor de beroemde Alfredo Pinanti, stond dienovereenkomstig als midvoor opgesteld en hij wachtte vol spanning op de eerste bal, die in zijn richting zou komen. En jadaar kwam het leer! Piet rende er snel op af en haha, jongens, nu zou hij de mensen hier eens laten zien, wat ze nog nóóit gezien hadden! Maar ach lieve help, juist toen hij schoppen wilde, gleed hij uit op het vochtige gras. Hij trapte een levensgroot gat in de lucht en de bal knalde met een doffe dreun tegen zijn welgevormde schedel aan Dinsdag 13 juli Den Burg, De Lindeboom-Texel, 20.00 uur, bridgedrive. Woensdag 14 juli Den Burg, Groeneplaals, 14 00 uur Folklore Donderdag 15 juli De Cocksdorp, 20 uur, lampionoptocht met medewerking van de drumband Margaretha Sinclair. Den Burg, City-theater, 20,00 uur Texelfilm. Den Hoorn, N.H. Kerk, 20.00 uur, samenzang met orgelspel. De Koog, N.H. Kerk, 20.30 uur samenzang. FEUILLETON nu nullum ii iiimi. ii ui hi minim imiiiiii ii nu nullum in in minimum iiihi mui iiiiHiiui luuuiiuuiiinuiiiiiiiiiiiuiiiiiuuiiiui door Maart je Zeldenrijk 8. „Laat Ronnie ze eerst maar eens keuren". Voorzichtig begon hij te drinken. De koffie was werkelijk uitstekend. Hij proefde nog eens en knikte. „Yolanda heeft gelijk". Met het kopje in zijn hand keek hij naar het bleke meisje, dat nu ook was gaan zitten. „Hoe is het, juf frouw Interna. „O, alsjeblieft Bep". „Nou Bep, ik heet Ronnie. Ik heb al jaren gezocht naar een vrouw, die zulke heerlijke koffie kan zetten. Maar nooit in Wassenaar gekeken natuurlijk". Het meisje bloosde. Yolanda ant woordde lachend: „Ze is niet verloofd, dus Maar ze moet bij mij drie maanden van tevoren opzeggen". Hij keek haar met een ondeugende blik aan. „Het is vandaag 6 juni. Wat denk je van 7 september, Bep?" Het meisje had hem wel door. „Ik zal het aan m'n moeder vragen", pareerde ze, toch wel gevleid door zijn lof. „Dan hoor ik het resultaat wel". Yolanda vervolgde, nu weer serieus: „Ik zei net tegen Ronnie, dat hij meer in zijn stem heeft, dan hij vermoedt". Het meisje knikte. „Dat kon wel eens waar zijn. Je zingt bijzonder, Ronnie. Je hebt iets in je stem.ja, hoe moet ik het zeggen?dat opvalt". „Heb je wel eens zangles gehad?" in formeerde Yolanda. Hij knikte heftig. „Nou, en of: zes jaar". „Dat dacht ik al. Van wie?" „Van een juffrouw en twee meesters. Om precies te zijn: van mijn zesde tot mijn twaalfde jaar. Op school". Bep begon te proesten. „Dat hebben we allemaal". De weduwe keek verstoord en Ronnie bemerkte het. Ik moet niet te ver gaan, dacht hij „Als je bedoelt, dat ik daarna een opleiding heb gehad, moet ik je te leurstellen. In het stadje, waar ik ge woond heb, was ik een paar jaar lid van de zangvereniging. Maar verder.... Och, ik zing graag, dat wel". „Je weet natuurlijk, dat je een tenor stem hebt". Hij dacht na. „Ja, ik kan tamelijk hoog zingen". „Heb je enig idee, waarvoor ik je vroeg hier te komen?" „Om je eerlijk de waarheid te zeggen, nee. Ik wil niet verhelen, dat ik een tikkeltje nieuwsgierig ben geworden". „Dan zal ik je nieuwsgierigheid met een maar bevredigen. Als ik je aanbied, als ik je in de gelegenheid stel om enige jaren te studeren met de bedoeling een klassieke, een operazanger van je te maken, zou je dit aanbod dan aan nemen?" O HOOFDSTUK 5 Ronnie knipperde een paar keer met zijn ogen. Hij zette het kopje neer en keek Yolanda aan. Ze weerstond zijn blik. Bep stond intussen op en verliet het vertrek. Toen begon hij een beetje béte te lachen. „Veel verstand heb ik er niet van", begon hij aarzelend, „maar ik heb indertijd wel eens gelezen, dat een gedegen zangopleiding, een allround scholing met conservatorium en zo ka pitalen kost. Dat kunnen slechts enke lingen zich veroorloven en betalen. Af gezien nog van het feit, dat misschien één op de tien miljoen werkelijk de top bereikt. Een dusdanige hoogte, dat hij bekend wordt in de gehele wereld. Wie kwamen er zover? Caruso, Gigli, Ru dolph Schocken nog enkele ande ren. Gezwegen nog van een leven van opofferingen, dat vooraf gaat voor men zover is, dat men een ster is geworden" Ze ging er niet op in. maar vroeg en kel: „Hou je van zingen? Ik bedoel; doe je het graag? Vind je het prettig?" Hij knikte overtuigend. „Zeker. Na tuurlijk bouw je in je jonge jaren lucht kastelen. Op school had ik al een vrij goeie stem, volgens onze hoofdonder wijzer. Tijdens een openbare les op de ouderavond zong ik solo Ik was erg trots op het complimentje, dat ik toen kreeg. En soms droomde ik een groot zanger te zullen worden. Och, hoeveel toekomstdromen komen er werkelijk uit in het leven? Dat hindert ook niet. Ik ben best tevreden met mijn baan. Ik verdien goed, ben vrijgezel, dus wat wil ik nog meer? En of mijn stem nu wer kelijk zo bijzonder is...." Hij haalde zijn schouders op. De vrouw dacht na. „Je zoudt hem kunnen laten testen door een deskun dige". Hij keek haar aan. „Door wie? Wie is er in dit opzicht deskundig in Neder land?" „O, die zijn er wel. Voel je wat voor een test? Voor mijn rekening uiteraard" „Dat kan ik anders best zelf betalen". „Maar ik kom met het voorstel, dus dan is het redelijk, dat ik de kosten Hij ging rechtop zitten en keek de vrouw enige tijd aan. „Waarom wil je dat, Yolanda? Heb je daar een speciale reden voor?" „Misschien wel. Laten we vaststellen, dat ik er wat verstand van heb, he? Hoe. dat doet er nu niet toe. Ik ken iemand, een zangleraar, die al menige jongeman en jongevrouw geleverd heeft aan het Conservatorium, Je zoudt het moeten proberen". Hij dacht een poosje na. „Hoe lang duurt dat? Die test bedoel ik?" Ze haalde haar schouders op. „Enkele dagen, een week misschien. Dat hangt van verschillende factoren af". „Enne.... neem eens aan, dat die man wat ziet in mijn stem? Wat dan?" „Hoe oud ben je eigenlijk?" „Drieëntwintig. Doet dat er wat toe?" „Zo ongeveer schatte ik je. Als de test positief uitvalt, zou je dan je baantje er aan willen geven om enkele jaren te studeren? Dat zou bovendien betekenen, dat je heel wat moet opoffe ren. Minder roken bijvoorbeeld, weinig drinken. Op tijd naar bed. Zoals een sportman" Er was enige tijd stilte in het ver trek. Langzaam begon de jongeman te lachen. Haast geluidloos: „Ik zei al: dat kost een kapitaal. Niet verdienen maar men moet eten en drinken, en ergens wonen en slapen. Kleding, stu dieboeken, muziek.noem maar op. Wat gaat dat kosten? Dertig-, veertig duizend gulden? Of nog meer? Ik heb er geen idee van. Welke Sinterklaas neemt dat voor zijn rekening?" Ze kwam overeind en begon door het vertrek te lopen. „Geld speelt in dit ge val geen rol, Ronnie. Ik heb gevraagd, of je hier wilde komen om erover te praten. Hierin ligt uiteraard de conse quentie opgesloten, dat ik een en ander voor mijn rekening neem. Voor honderd procent". Hij keek verbaasd naar de heen en weer lopende vrouw. ,En dacht je wer kelijk dat ik dit zou aannemen? Me la ten onderhouden door een vrouw, ter wijl ik zelf best in staat ben om in mijn onderhoud te voorzien? Zie je me voor zo imbeciel aan? Ik zou me schamen!" „Tut-tut-tutZe bleef halver wege het vertrek staan en keek hem aan. „Dat zie je verkeerd. Ik ga jou niet onderhouden, en dat je zelf je brood kunt verdienen, heb ik gisteren en eergisteren gehoord en gezien. Dat weet ik dus. Het zou voor mij een kapi taalsbelegging zijn Slaag je niet, dan is dat mijn risico van zakendoen. En dan is er nog niets om zorgen over te ma ken, want voor een goeie pianist als jij is er altijd werk. Dat maak ik dan in orde. Het zou al het minste zijn, dat ik dan voor je deed. Maar.slaag je wel, dan ga jij met je stem kapitalen verdienen. Na één of twee jaar zou het bedrag, dat gebruikt is voor je oplei ding, een bagatel zijn in vergelijking met je inkomen. Als je het zo nu eens beziet?" HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 13 juli 8 12 en 20.29; 14 juli 8.53 en 21.10; 15 juli 9.33 en 21.47; 16 juli 10.12 en 22.21; 17 juli 10.48 en 22.52. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4