RANG RANG RANG <>4 VEEL LIEFS VAN KONNIE A ?er dan 2000 bezoekers op tienerdansfeest Le FILMNIEUWS MEER DAN UW BROOD ALLEEN... T J^jtan Stok presenteerde uitstekend program ma W- is alleen als er op staat Fruitdrops en diverse andere smaken De bank waar u zich thuis voelt! het m zo lan^ er»fc pei welbertc re» p. j noment dat wij dit schrijven jjal bezoekers aan het door georganiseerde ticncrdans- j voensdagavond in de Wezcn- n Burg, niet precies bekend, van de resterende kaarten r verwachting uitwijzen, dat ingrijk meer dan 2000 zijn ge- schien 2300. Dit betekent, dat »ten ongeveer opwegen tegen )ge kosten en het feest dus al zit er geen grote reserve- )or een volgend evenement, anima dat in de muzieknis resenteerd door Herman Stok uitstekend gehalte. Het heeft !ers ademloos doen luisteren of fend dansen op de voor deze ge- j ld aangelegde houten vloer. Om- 6 weer zich uitstekend hield, kon /ele programma zonder storingen f afgewerkt, hetgeen de organi- s i op zichzelf reeds een zucht van yfekt ep" >r- iting deed slaken. -n. 'organisatoren hadden 's morgens ■et moeilijke ogenblikken doorge er t, toen het uit een loodgrijze hemel .ang bleef regenen ondanks het feit 'O Jilt had gesproken over wisselende o biking met hier en daar een bui. Q je stromende regen werden niette- i alle voorbereidingen voor het feest h loffen, want het evenement zou, on- P .cht de weersomstandigheden door- a in, zo stond op de toegangsbewijzen, far de natuur kwam tot inkeer en jgde voor 'n droge middag en avond. Iidat het merendeel der plaatsbewij zen van tevoren was verkocht, was het bij de kassa's aan de ingang van de Wezentuin niet bijzonder druk. De da mes Wassenaar, Ruiter en Smit konden het dan ook met weinig moeite af. Drukker had het 12 man sterke „bewa kingskorps" het. Voorkomen werd dat tientallen jongelui de zwakke plekken in de omheining van het park door braken of over de hekken klommen. Ook de Rijkspolitie was sterk vertegen woordigd om op te kunnen treden bij moeilijkheden Veel indruk maakte een tweetal beredenen en ook de twee poli tiehonden dwongen respect af. Gedu rende de gehele avond viel echter geen wanklank. Ondanks de talrijke jonge lui, die er naar uitzagen zeer wel in staat te zijn een rel te ontketenen, ble ven ordeverstoringen uit. Terugblik kend kan men zeggen dat het geheel smetteloos is verlopen. De reacties van de tieners op het gebodene waren in het algemeen zeer gunstig. Tevreden Herman Stok vertelde ons zeer tevre den te zijn over de houding van het publiek. „De mensen hebben heel pret tig kunnen werken. Het duurde even voordat het enthousiasme was aange wakkerd, maar dat is doorgaans het ge val bij tieneravonden onder de open hemel". Zoals gewoonlijk was er grote be langstelling voor handtekeningen van de artiesten. Er werden er honderden neergezet, niet alleen op papier, maar FEUILLETON iimiMiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmi "UtthU'flIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIMIIMtlllllimilHIIIIIIMIIMIIItlllMIIHimillimilMtllllll door Maartje Zeldenrijk Hij zag in het spiegeltje haar sme- J' de blik. Meteen zwichtte hij. „Als ik •r werkelijk een plezier mee doe". Dank je, Ronnie, dat doe je. Heb je morgen al gegeten? Nee, natuurlijk. :r een goed halfuurtje zijn we thuis. Bep heeft dan het ontbijt klaar. We hebben alle tijd". En opnieuw verwonderde Ronnie zich over deze vrouw, van wie hij voorlopig nog geen hoogte kon krijgen. Van die dag af was Yolanda iedere morgen acht uur precies in Amsterdam, waarna ze naar Wassenaar reden om te ontbijten. Precies half tien leverde ze haar leerling over aan Jan Pottenberg «n dan werd er twee en een half uur lang gerepeteerd; toonladders gezongen, ademhalingsoefeningen, weer zingen, een korte pauze voor de koffie, die Yo landa gereed gemaakt had, waarna het rijtje opnieuw werd afgewerkt, 's Mid dags reden ze in een snel tempo naar Wassenaar om te lunchen om vervol gens nog eens anderhalf uur te stude- •en onder de bezielende, maar harde en nverbiddelijke leiding van de oude ^ermeestc-r. Na ruim drie weken studeren had hij zervgr, dat hij hem de korte a-solo uit de Rigoletto liet zingen, ij Yolanda tegenwoordig was. In liuwelijks twee minuten durende ad de jonge vrouw toch de voor- g opgemerkt. Met een paar slot- rden beëindigde Pottenberg de k, waarna hij zich omdraaide en kend knikte. Ronnie, dat was een heel voor- g proefje. Laten we zeggen: een examentje na al deze dagen". Hij beurteling van de vrouw naar de man, die nog steeds met de mu- n zijn hand bij de piano stond. „Je raak van het Italiaans is natuurlijk verschrikkhjk- Ik heb nog een waarin Renato Cioni ditzelfde nent zingt". Hij kwam overeind. ;ht, kun je zelf het verschil horen". I liep naar een pick up, zocht in lange rij platen en haalde er één „De proloog. Cioni vertolkt in deze letto de rol van de hertog van tua. Je hoort ook Gilda. de dochter Rigoletto, welke rol op deze plaats olkt wordt door Joan Sutherland, sopraan, waar je wel eens van ge- -d zult hebben. Dit is een vrij recen- taliaanse opname, die hier niet in de del is. Moet je nu eens opletten. e plaat begon te draaien en Ronnie rde even later hetzelfde solootje, dat zoéven gezongen had. Maar gevoel- ler, warmer, zuiverder en met een el ander timbre. Ze luisterden alle ie aandachtig, terwijl de oude leer- ieester onwillekeurig de maat aangaf- De stem van de zanger op de plaat .donk voller en meer genuanceerd. Ron nie begon nu enigszins te begrijpen, wat er allemaal nog aan zijn stem man keerde. De man zette de plaat halverwege af. „Wat nu komt, is het koor van de Acca- demia Santa Cecilia, dat ik maar matig kan appreciëren, maar dat is natuurlijk een persoonlijke opvatting. Per slot van rekening ging het nu om de solo van ook op armen, benen en andere lichaamsdelen. Het was niet mogelijk gebleken het achttien man grote gezelschap 's nachts weer terug te brengen naar Den Helder, maar men toonde zich zeer tevreden met het logies dat wij ondanks de grote drukte op het eiland voor hen hadden gevonden. Dankbaarheid zijn wij verschuldigd jegens de heer K. van den Busken van „De Worsteltent", die zestien personen voor zijn rekening nam. Omdat niemand van het gezel schap voorlopig aanstalten maakte om naar bed te gaan, kreeg het tienerfeest in de zaal van het boerderij-hotel een uiterst gezellig staartje. Bij die gelegen heid spraken we een enthousiaste Trea Dobbs en haar vader, die zich direct bereid verklaarden een volgende keer weer naar Texel te komen om aan een tienerevenement mee te werken. Ook Conny van Bergen, die nooit eerder op Texel is geweest, was bijzonder tevre den. De heren van de New Orleans Syn- copators hadden aanvankelijk ernstige bezwaren gemaakt tegen het feit dat zij 's avonds niet meer naar de vastewal konden worden teruggebracht. Zij moesten de volgende ochtend een opna me maken voor de televisie en daar wilden ze volkomen fit verschijnen. Zo zwaar woog dit argument, dat bijna werd besloten van het optreden op Texel af te zien. Achteraf zullen de heren geen spijt van hun nachtje op Texel hebben gehad; zij amuseerden zich tenminste kostelijk. Rob de Nijs en zijn Lords bleven zelfs de volgende dag nog op Texel. KLAVERJASSEN IN 'T SKÏLTJE De uitslag van de eerste Klaverjas- drive in het dorpshuis 't Skiltje te Ou- deschild was als volgt: 1. Echtpaar D. M. Vlas 7522 pnt. 2. J. Meedendorp-C. J. Backer 7126 pnt. 3. C. C. Barhorst-T. Swaerts 6453 pnt. 4. Echtpaar H. Vermeulen 6376 pnt. 5. Van Lenten-Eelman 6349 pnt. 6. J. Borgman-G. Michels 6314 pnt De volgende drive wordt gehouden hedenavond, 23 juli, in 't Skiltje. i I 1 ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 25 juli op om 4.51 uur en gaat onder om 20.41 uur; 28 juli op om 4.56 uur en onder om 20.36 uur. Maan: 28 juli N M4 aug. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 23 juli 1.45 en 14.33; 24 juli 2.58 en 15.51: 25 juli 4 28 en 17.23; 26 juli 6.00 en 18.46; 27 juli 7.21 en 20.00; 28 juli 8.29 en 21.06; 29 juli 9.31 en 22.04; 30 juli 10.21 en 22.53; 31 juli 11.05 en 23.37. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Mantua". Hij keek naar zijn leerling. „Nou? En? Cioni is nog niet eens een van de beste. Ik had heel wat kunnen zeggen, maar dit zal je meer overtuigen, veronderstel ik". Ronnie knikte. „Brandhout, he?" Hij slikte moeilijk. De oude man schudde zo beslist zijn hoofd, dat de witte lokken om zijn hoofd' dwarrelden. „Welnee, hoe kom je erbij? Weet jij. hoe lang de opleiding van Cioni geduurd heeft, voor hij begon met bijrolletjes te zingen? Bijna zes jaar, meneer- En veel verder als Italië is hij nooit geweest. Dat hindert niet. Hij kan zingen, dat heb je zelf gehoord. En hij verdient geld. Meer in één week als jij op het ogenblik in een heel jaar. En dat is ook belangrijk. Zijn lessen zijn niet voor niets geweest. Zijn leermees ter smaakt in ieder geval de voldoe ning, dat hij een zanger heeft opgeleid en afgeleverd. En nu jij: je zingt drie weken bij me. Dat is een honderdste tijdsdeel van Cioni. Begrijp je, wat ik daarmee zeggen wil? Als jij wat wilt bereiken, en dan bedoel ik de top, voor iets anders wil ik aan jou niet werken, dan mag je rekenen op vier, vijf jaar. Of zes- Dat weet ik nog niet. Als je het aandurft hoe oud ben je ook weer? O ja. drie en twintig Dan kun je met je dertigste geld verdienen. Misschien eerder, dat kan ik nu nog niet bepalen. De een leert sneller dan de ander. Cioni moest van de grond af aan geschoold worden. Jij hebt een natuurlijke stem, waarmee je menigeen een slag op voor •bent. Het minste is drie jaar. Negenhon derd dagen studeren. En niet alleen bij mij. Je hebt Mulo-diploma, he? Dat is je geluk, nu kan ik je naar het Conser vatorium laten gaan. Dacht je, dat ik het alleen kon? Je hebt een hele muzi kale basisscholing nodig- Om te begin nen algemene muziekleer, solfège, mu ziekgeschiedenis, contrapunt-harmonie je kunt gelukkig piano-spelen, dus daar krijg je verder ook nog opleiding in. Je krijgt algemene en muziekpaeda- gogie, de methodiek moet je aanleren, de historische ontwikkeling van de mu ziekvormen. ik denk aan de libret to's, opera, operette, sonnetten, het Mid deleeuws lied, het Gregoriaansde ontwikkelingspsychologie. Je moet de verschillende vormen van kamermuziek kennen. Je kunt behoorlijk pianospelen, dus ;'v neem aan, dat je enige kennis zult hebben van de grote en kleine terts toonladders en drieklanken op alle trappen van de toonladders, de kennis van de intervallen, de maatsoorten, ritmes, tempo'sje moet volledig muziektechnisch geschoold worden. Je. moet een muzikale dictee kunnen note ren en nazingen met alle mogelijke rit mische figuren. (Wordt vervolgd) De film „De Nylonstrop", die vrijdag en zondagavond in het City-theater wordt vertoond, schildert de genadeloze jacht van Scotland Yard op een lugu bere moordenaar, die in hoge financiële kringen zijn slachtoffers zoekt. Als de Commissaris van Politie het slachtoffer wordt van een lafhartige misdaad tij dens een striptease-show, belast de Yard de jonge inspecteur Harvey met de oplossing van dit mysterieuze geval. Met koude logica tracht Harvey op het spoor te komen van de moordenaar, van wie men alleen weet dat hij een geraffi neerd chanteur is. De weinige aankno pingspunten. die Harvey ter beschik king staan, leiden naar het op een kas teel gelijkende landhuis van Lord El- ford, gelegen in een der meest romanti sche landschappen van Engeland. Hier is een groep kapitalisten bijeengekomen, die allen door een mysterieuze moorde naar worden gechanteerd. Elk van hen is steeds weer genoodzaakt de geëiste 15.000 Pond te betalen Standvastig, steeds dichter bij de oplossing komend, werkt inspecteur Harvey verder. Elk ogenblik kan de dader nu ontmaskerd worden. Maar nog voor het zover is, vecht de moordenaar in de katakomben van het landgoed vertwijfeld voor zijn leven. Toegang 18 jaar. Zaterdag-, zondag- en dinsdagmiddag draait in de bioscoop te Den Burg de vrolijke tekenfilm „De nacht van de koudo neuzen". In de eerste beelden toont zij ons hoe gelukkig het leven is van 2 jonge mensen Roger en Anita, en van hun honden Pongo en Perdita. Op zekere dag wordt dit geluk echter be~ dreigt door Cruella del Vil, een gewe zen schoolvriendin van Anita, die, be zeten door een razend verlangen naar een bontmantel, heel graag het honden echtpaar in haar bezit zou willen heb ben. Roger en Anita wijzen haar kort en bondig af. Dan koopt zij de diensten van twee boze gangsters, die opdracht krijgen zich van de honden meester te maken en ze in haar bouwvallig kasteel op te sluiten, waar reeds vier en tachtig andere, vroeger geroofde hondjes van hetzelfde ras, gevangen zitten. Dit komt Pongo ter ore, en hij besluit alle in Londen verblijvende honden op te roe pen om hem te helpen de hondjes uit het kasteel te bevrijden. De strijd, die nu ontbrandt, is genadeloos en eindigt in een overwinning voor de honden. „De nacht van de koude neuzen", een produktie van Walt Disney, is toegan kelijk voor personen van alle leeftijden. David Niven, Peter Seller, Robert Wagner en.de schone Claudia Car- dinale, namen, die de gemiddelde bioscoopbezoeker niet vreemd in de oren klinken, vertolken de hoofdrollen in de film „De Rose Panter", die zater dag- en dinsdagavond in het City- Theater wordt vertoond. De meest ge slepen internationale juwelendief (Da vid Niven) heeft de modieuze Italiaanse Riviera uitgezocht als operatiegebied, juist het territorium van de inspecteur van politie Peter Sellers. Een exotische Oosterse prinses met een diamant zo groot als een sinaasappel (zij noemt hem de Rose Panter) verschijnt ten tonele. Een kleinigheid voor de beruchte juwe lendief om zioh van deze diamant mees ter te maken. Maar wat zou U doen als inspecteur, wanneer de Rose Panter vlak onder Uw neus gestolen wordt en alle aanwijzingen zich richten op U als de dader. Een uitermate vervelende si tuatie natuurlijk voor een inspecteur. Hoe het afloopt?Dat weet alleen de Rose Panter. (Toegang alle leeftijden). r< „Gejaagd door de wind" is tenslotte de titel van de film, die maandag- en woensdagavond is te zien. Deze film, die in 1939 werd voltooid, ontving, in 1940, 10 Academy Awards. Toegang 14 jaar. SVO-DE MOK 6—1 Donderdagavond trad SVO 1, met en kele invallers aan tegen het elftal van de Mok. SVO trapte af met een flinke wind in de rug. Direkt al had SVO een veldoverwicht. Dat dit geen doelpunten opleverde, was vooral te danken aan het resoluut ingrijpen van de Mok- doelverdediger. Todh wist SVO voor de rust tot 20 uit te lopen. Het na de rust verwachte offensief van de Mok bleef uit. SVO drukte ver der door en maakte nog 4 doelpunten. De Mok wist door een vrij gelukkige treffer de eer te redden. De doelpunten werden gemaakt door: Piet Koopman 4, Rikus v.d. Wetering 1 en Gerrit Ter- wind 1. INGEKOMEN PERSONEN Dirk C. Bakker, van Apeldoorn, Sprengerparklaan 246 naar H 113; Cor nelia M. Koorn, van Amsterdam, v. Speijkstraat 115 I naar W 75; Ernst O. Brücher, van Utrecht, Lauwerecht 44 bis naar Den Burg, Warmoesstr. 44; Pieter Dros, van Vlissingen, Breewater- straat 14 naar Den Burg. Weverstraat 4b; Erna B. Dros, van Deventer, Prof. C. Eijkmanstraat 11 naar E 34; Marco Koopman, van Zaandam, Zuiddijk 52a naar De Koog, Brink 32; Afke Hofstra, ev. Kiewiet, van Opsterland, Gorredijk- Kortezwaag, Easterein 25 naar De Koog, Ruij slaan 12. ZANGAVOND TE DE WAAL Hedenavond om half negen wordt in de Herv. kerk te De Waal een zang avond gehouden voor Texelaars en gasten. Een ieder is in de gelegenheid zelf een lied op te geven. Medewerking van mensen met een muziekinstrument wordt zeer op prijs gesteld. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02220) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292 Zodra u méér verdient dan „goed uw brood" alleen, is het tijd voor u om naar de N.M.B. te gaan om er over be leggen of sparen te praten. Want bij de N.M.B. krijgt u een deskundig èn persoonlijk advies. En bij de N.M.B. NEDERLANDSCHE verdient uw geld er weereen belegde boterham voor u bijl MIDDENSTANDSBANK Den Burg: Binnenburg 11. Don Helder: Koningstraat 7 Vrijdag 23 juli Dc Koog. 's avonds viswedstrijd Oudeschild. 't Skiltje, 8 uur, klaverjasdrive. De Waal, Hcrv. kerk, 20.30 uur, Samenzang Zaterdag 24 juli Den Burg, Speelweide, Concours Hippique m.m.v. de Amsterdamse bereden politie, de drumband Marg. Sinclair, de ponyclub De Klcpperijcs en Dc Waddenruiters. Dinsdag 27 juli Den Burg, Dc Lindeboom-Texel, bridgedrive. Woensdag 28 juli Den Burg, Groeneplaats, 's middags en 's avonds folkloreprogramma. 's Avonds opvoe ring van de Strooppot. Donderdag 29 juli Den Burg, City Theater, Texelfilm. Den Hoorn, Ned. Herv. kerk, samenzang en orgelspel, van 8 tot 9 uur. De Koog, Ncd. Herv. kerk, samenzang. Vrjjdag 30 juli Oudeschild, 't Skiltje, klaverjasdrive. Zondag 1 augustus Den Hoorn, viswedstrijd bij paal 9, van 9.00 - 11.30 uur. De Cocksdorp, Noordbatterij, strandfeest van af 14.00 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 26 juli 1965 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes 19.30 uur ds. H. Kreb, jeugddienst De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Barnard Extra collecte kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds. Oskamp Na afloop van de tweede dienst (om plm. half twaalf) gezamenlijk koffiedrinken in „Ons Huis". 10.30 uur Kinderdienst in „Ons Huis" De Koog 9.00 uur ds. Beerthuis 10.30 uur Eerw. heer Veldhuis 10.30 uur Kinderdienst in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. Oskamp, jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Beerthuis Oosterend 10 uur ds. Waardenburg 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11.15 uur ds. Barnard DUITSE DIENST De Koog 10 30 uur ds. Zühlke, van Hamburg, in de .Kleine Vermaning". GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. D. A. Vogel, van Gelcen Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. G. Halsema, van Bolsward GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk tc Den Burg Den Burg 11.00 en 15.30 uur ds P P. Goosscns, van Schouwerzijl GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. SAMENKOMST VAN GELOVIGEN Den Burg 10 uur in het Fanfaregebouw aan dc Wittekruislaan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans Oosterend 11.00 uur ds. Koopmans De Koog 19.30 uur ds. Koopmans Den Hoorn 10 00 uur de heer C. Inja ROOMS-KATIL KERKDIENSTEN Parochie St. Joannes de Doper Den Burg Missen: Den Burg 7.30; 9.30 (hoogmis) en 11 uur. Den Hoorn; 7.30, 9.00 en avondmis om 19.30 uur; De Koog: 9.00, 10.30 en avondmis om 19.30 uur; Oosterend: 9.30 uur. Lof: Den Burg 19.00 uur.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2