Teveel mensen, wel gezellig, maar riskant BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF ul mmm wou :M rubriek voor °n,K" LANDBOUW en VEETEELT Wat er op de bedrijven te zien is Nederland moet op zijn zaakjes passen (II) *C. >a» Het is zeker niet de eerste keer, dat ik de volgende opmerking maak. Een landbouwvoorlichter moet het voor zijn adviezen voor een groot deel hebben van de ervaringen, die hij in de maanden april tot augustus opdoet. Daarom zal een landbouwvoorlichter het in deze maanden altijd extra druk hebben. En het is daarom ook zo jammer als je door omstandigheden niet alles uit deze maanden kunt halen. Het betekent nl. dat je ook in de rest van het jaar niet voor de volle 100% voor je taak berekend bent. Ook dit maal willen we weer enkele ervaringen van de laatste tijd doorgeven. De winning van wintervoer Nu we gelegenheid hebben gehad de In de landbouwbladen van de laatste nieuwe methoden ook mee te maken 'bij Woensdag 4 augustus RINGRIJDERIJ OP GROENEPLAATS In samenwerking met de Stichting Texels Folklore organiseert de Vereni ging voor Vrienden van het Paard op woensdag 4 augustus de traditionele ringrijderij op de Groeneplaats te Den Burg. Deelnemers kunnen zich nog tot uiterlijk maandag opgeven bij mevrouw B. Keesom-Karsten. Voor de bus naar de Tentoonstelling en het Concours Hippique te Opmeer op maandag 4 augustus, kunt U zich even eens opgeven bij mevr. Keesom-Kar sten, tel. (02220) 2729. Vertrek 't Horn- tje 8.00 uur v.m.; van Opmeer plm. 6.00 uur n.m. Opgave s.v.p. uiterlijk vrijdag avond a.s. weken vinden we herhaaldelijk berich ten over de tegenslag, die er bij de win ning van het hooi is opgetreden. Door overmatige regenval en te lage tempe raturen liet de groei van het gras aan vankelijk veel te wensen over. Boven dien werd door het vee veel gras ver trapt. Toen het eenmaal zo ver was, dat het gras voor de hooiwinning gemaaid kon worden, waren de weersomstandig heden zo slecht, dat het niet mogelijk v/as goed hooi te maken. Als je dit leest zou je werkelijk gaan denken, dat ons eiland een „gouden bol- tje" is De grasgroei is op ons eiland over het algemeen zeer goed geweest. Weliswaar was het in de periode, dat het eerste gras voor de hooiwinning werd gemaaid geen ideaal hooiweer. Heel wat gras moest twee weken of langer op het veld blijven liggen. Het was echter opvallend, dat de kwaliteit maar betrekkelijk weinig achteruit liep. Dit kwam in de eerste plaats door het vrij koele weer Maar wij zijn van me ning, dat op tijd gemaaid gras ook veel minder lijdt van ongunstig weer dan gras, dat volkomen uitgegroeid is. Een feit is, dat in de meeste gevallen van dit vroege gras goed hooi in de schuur is gekomen. Later kwam een periode van zeer gunstig hooiweer en heel veel Texelse boeren hebben hiervan geprofiteerd. We kunnen dan ook rustig stellen, dat op ons eiland veel hooi is gewonnen en dat de kwaliteit over het algemeen goed tot zeer goed is. Een bewijs daarvoor is de animo van de handelaren om hooi op ons eiland te kopen. Dagelijks wor den meerdere vrachten van ons eiland afgevoerd De bestemming is goeddeels het midden of oosten van ons land. Nieuwe methoden bij de hooiwinning Mogelijk zult U zich herinneren, dat we na de demonstratie, die dit voorjaar in polder Eierland werd gehouden, niet direct enthousiast waren over de nieu we methoden, waarbij het gras voor de hooiwinning een kneus- of pietbewer king ondergaat. We meenden toen nl. te moeten vaststellen, dat de droogtijd door deze 'bewerkingen minder wordt verkort dan wel eens wordt vóór gege ven. Waarschijnlijk is dit sombere geluid toen wat te veel beïnvloed door de weersomstandigheden, zoals die in die periode waren Zonder zon, een vol doende hoge temperatuur en een dro gende wind is het onmogelijk om zelfs met de beste methoden hooi te maken LOOFPLUKKEN OF DOODSPUITEN? De heer C. Zijdewind schrijft ons: Er worden de laatste dagen vrij veel vragen gesteld hoe of wij dit jaar te genover bovengenoemde mogelijkheden staan. Het is een uitgemaakte zaak, dat ihet zeer gevaarlijk is om in een gewas, waarin aardappelziekte voorkomt te 'gaan loofplukken. Wanneer nl. in der gelijke gewassen de grond in beweging komt vooral op de zwaardere gron den is er een grote kans dat ziekte sporen snel op de knollen komen. In gewassen waarin aardappelziekte voorkomt zijn we zelfs bang voor het loofklappen en daarna spuiten. De kans bestaat nl dat met het loofklappen ook hier en daar de grond nog geraakt wordt. De veiligste methode om deze gewassen te behandelen is spuiten in het volle gewas. Denkt u dit jaar echter niet te licht over de aardappelziekte, want ze komt in vele gewassen al voor. De weersomstandigheden (koude en vrij veel, op zijn hoogst 24 uur) regen) waren gelukkig de oorzaak, dat het dit jaar geen ramp geworden is. SCHIETOFENINGEN Op vrijdag. 30 juli a.s. zal te Oude Zeug worden geschoten van 11.00 - 18.00 uur met de 105, lang 23, vuur mond. Plaats: Wieringermeer, richting 335 tot 25°, hoogte 5 km afstand 12 km. 52°51'30" N.Br.; 5°6'00" O.L. TEXELSE MARKT Gisteren werden aangevoerd: 195 lammeren 90,tot ƒ110,voorts 3 schapen 90,tot ƒ100,en 5 nuch tere kalveren ƒ190,tot 300,Han del vlot. goed hooiweer moeten we toegeven, dat we ons enigszins hebben vergist. Er blijkt meer perspectief in te zitten dan we dit voorjaar dachten. Op enkele bedrijven zagen we hooi, dat 55 urn- na het maaien van het gras in balen geperst in de schuur kon wor den geborgen. Hoewel de kleur van dit hooi eerder aan gras dan aan hooi deed denken, was toch het gehalte aan droge stof zodanig, dat het gewicht van de balen duidelijk aan de lage kant lag. In de meeste gevallen was van broei of schimmel niets te bemerken. We kunnen daarbij nog opmerken, dat het hier zeker geen gevallen betrof van volkomen uitgewassen hooigras, maar goed op tijd gemaaid gras. Uiteraard zullen we in de loop van dit jaar en speciaal in de komende win ter, de kwaliteit van het op deze wijze gewonnen hooi in de gaten blijven hou den. Op het moment zijn we echter ge neigd te geloven, dat er in deze nieuwe methoden toch meer muziek zit dan we aanvankelijk meenden. Een interessante proef Op het bedrijf „De Halm" van de heer L. Stroo ligt op het moment een proefveld, dat de aandacht van de akkerbouwers waard is. Het betreft een proef op het gebied van de winning van bietenzaad. Het is een gewas, dat op ons eiland de laatste jaren praktisch niet voor komt. Dit is o.i. te wijten aan het feit, dat het telen van bietenzaad bij de vanouds toegepaste methode niet aan trekkelijk is. De werkwijze was: In de zomermaanden werd op een zeer vroege stoppel een veld bieten gezaaid. Deze bieten werden in de herfst gerooid en gedurende de wintermaanden be waard in kuilen, die ongeveer de groot te van aardappelkuilen hadden. In het voorjaar werden de zgn. pootbietjes na een bewerking uifcgeplant. Daar de ont wikkeling van het gewas vrij traag was, vroeg ook de onkruidbestrijding veel tijd. Het zal de lezer duidelijk zijn, dat op deze wijze geteelde zaadbieten een arbeidsintensief gewas vormen. Op het proefveld bij de heer Stroo is de werkwijze heel anders geweest. In mei 1964 zijn bieten uitgezaaid onder dekvrucht van zomergerst, erwten en veldbonen. In het gewas erwten en veldbonen werden op een rij enafstand van 44 cm direct naast de rijen erwten en veldbonen de bieten 'gezaaid. In de zomergerst gebeurde het als i volgt. Naast twee rijen zomergerst volgde tel kens een regel, waarin geen gerst werd gezaaid. Op deze open plaats kwamen later de bieten. Op deze wijze kregen de bieten een rij enaf stand van 3 x 22 cm. of 66 cm. In augustus zijn zowel zomergerst, erwten als veldbonen normaal geoogst. Daarbij bleek, dat de opbrengst van de zomergerst, ondanks het ontbreken van één derde gedeelte van de regels, slechts zeer weinig beneden het normale lag. Na de oogst van de hoofdgewassen is aan de bieten een stikstofbemesting ge geven. Vóór het invallen van de vorst stond het gewas plm. 20 cm. hoog. Uiteraard is dit blad gedurende de en kele vorstperioden van de afgelopen winter vrijwel geheel verdwenen. In de maand maart is het gewas en kele keren met een zware egge bewerkt. Verder werd ook een onkruidbestrij ding met chemische middelen toegepast. Handwerk is er dit jaar niet aan te pas gekomen. Het resultaat is op het moment in één woord fantastisch. Sommige plan ten hebben een lengte van zeker 2V* meter. Door de dichte stand en het feit, NNP Terwijl de deskundigen zich zorgen beginnen te maken over de vraag of wij er in de toekomst in zullen slagen voldoende te voorzien in de meest eenvoudige dingen, die wij nodig hebben om te leven, dreigen andere moeilijkheden dan de heel erg mate riële. Zo vraagt men zich bezorgd af of het in de toekomst nog wel mogelijk zal zijn een stukje „privacy" te bewa ren. Een vrijwel onvertaalbaar woord, het best nog omschreven met „vrijheid in eigen sfeer". Ons veel geprezen hui selijk leventje bijvoorbeeld behoort er bij. Zullen wij nog in staat zijn ons in de toekomst in ons gezin terug te trek ken zonder dat wij er almaar aan wor den herinnerd, dat wij met vele mil joenen bij elkaar wonen? Het is een niet minder essentiële menselijke be hoefte dan de vraag naar water en lucht. Maar ook hierin worden wij be dreigd, zo concludeert het jongste ver slag van de Rijksdienst voor het Natio nale Plan. De toenemende bevolkingsdichtheid en de verstedelijking vormen een forse bedreiging voor het privéleven. De men sen kunnen elkaar in een overbevolkt land als Nederland steeds minder ont lopen. Bij minder gelukkige vormen van samenleven in een stad kan het ge dwongen dicht opeen wonen nog meer als een storende invloed op de persoon lijke levenssfeer en --vrijheid worden aangevoeld. Het met zijn allen op een kluitje zitten kan best gezellig zijn, maar het is ook riskant. Het kan een bedreiging zijn voor de geestelijke ge zondheid. Rust en stilte Iedereen heeft op zijn tijd behoefte aan rust. En hij wil ook wel eens ver stoken zijn van lawaai. Maar ook hierin worden wij nu al bedreigd, zo meent de Rijksdienst. Niet zo zeer door het dicht op elkaar wonen dat speelt natuur lijk ook mee maar vooral ook door onze technische beschaving, die ons da gelijks leven steeds vollediger verovert. „Allerlei vormen van geluidshinder gehorigheid in woningen, het verkeers lawaai op straat en in de lucht, om nog niet te spreken van de massaal weerge geven mechanische muziek, tot in de recreatiegebieden toe kunnen de stil te verstoren, die ieder mens op zijn tijd voor zijn rust nodig heeft. En niet al leen voor zijn rust, ook voor zijn con- dat de biet op dezelfde plaats is blijven staan, is het gevaar van omwaaien praktisch niet aanwezig. Bij de oude methode gold dit bezwaar, speciaal voor ons eiland, wel heel sterk. Ter vergelijking zijn in het veld een aantal planten te zien, die volgens de oude methode zijn behandeld. We kun nen hier werkelijk spreken van een ver schil als dag en nacht. Hoewel het nog te vroeg is om een positief oordeel te geven, menen we toch wel te kunnen zeggen, dat de teelt van bieterzaad op deze wijze weer een kans gaat maken. Uit eerder genomen proeven is al gebleken, dat de zaad opbrengst in de meeste gevallen 500 kg. per ha. hoger ligt dan bij de oude me thode. v...' 131. Die knallende schop van de won- dervoetballer uit Holland, ene Karei Kleuntjes tegen het beroemde zitvlak van de vermeende Alfredo Pinanti deed een golf van verontwaardiging door het publiek slaan en weldra loeide het hele stadion van boeboe.boe. Aille minachting, die de vurige Italiaan se toeschouwers maar konden opbren gen, legden zij in dat boe.boe boeen op de tribunes ontstonden zelfs hele knokpartijen tussen lieden, die het vóór en die het tegen Karei Kleuntjes opnamen. Het werd werkelijk een rel van belang. „Waarom schopt die kaaskop uit Olanda de grote mid- voor Pinanti?" vroeg een deel van het publiek. „Omdat-ie jaloers is", antwoordde een ander deel. ,,Hij kan niet hebben, dat Alfredo zo'n mooie goal heeft gemaakt. Die had hij liever zélf willen maken, want de spelers krijgen voor iedere goal een tientje! Dat heb je ervan als ont spanning gedegradeerd wordt tot een beroep, waar de een de ander het brood in de mond niet gunt!!" Ja, zo kletsten en knokten ze maar raak daar op de tribunes en de een wist voor de ander niet wat er nu precies aan het handje was. Middelerwijl was op het veld het spel weer hervat en daar kreeg Karei Kleun tjes de bal. Hij deed er een paar won derlijke fijnzinnige dingetjes mee, zo- dat-ie plotseling een héél vrij veld voor zich had. En toen kwam de grote sen satie: met een serie bliksemsnelle schijnschaaibewegingen van het heup zwaaigrendel type legde Karei zowel de spelers van zijn eigen elftal als die van de tegenpartij in de luren. Hij switschte het hele veld over, werkte alle tegen stand afdoende tegen de grond en be sloot zijn solo-rush toen met een dave rend hard schot in eigen doel! Goal! De stand was alweer gelijk! Eénéén! Doch het publiek huilde van woede en drift. Dót namen ze niet! Nou...., en berg je dan maar als het publiek in Italië iets niet neemt! Dan kunnen de spelers hun lol wel op! En daar begon het lieve leventje. Een regen van lege limonadeflesjes en leren zitkussentjes daalde neer op de hoofden van de arme spelers centratie, zijn bezinnning, zijn schep pende arbeid", zegt het verslag. Als moeilijkheid komt daar nog bij, meent de Rijksdienst, dat o.a. door de ploegen- arbeid de fasen (slapen, werken, ont spanning) voor verschillende bevol kingsgroepen verschillend komen te lig gen. De lichamelijke en nerveuze span ningen bij lange verplaatsingen in de spitsuren tussen huis en werk, de stij gende inspanningen van het werk zelf, om een paar voorbeelden te noemen, doen bij dit alles onze vraag naar rust alleen nog maar toenemen. Een van de belangrijkste manieren, waarop wij onze rust zoeken, is, naast het verblijven in de eigen huiskamer, het contact met de natuur, zegt de Rijksdienst. Maar ook hier maken we steeds minder kans. De brokjes vrije natuur worden almaar schaarser. De steden, grote en kleine, zullen in de ko mende jaren door de groei van het aan tal inwoners van ons land tot twintig miljoen, almaar groter worden. Als wij doorgaan zoals nu met veel 'kleine kernen van bebouwing zal Neder land in het jaar 2000 zijn volgegroeid, meent de Rijksdienst voor het Nationale Plan. „Er zou onherstelbare schade worden aangebracht aan veel van de waarden voor de menselijke levens sfeer". Kostbare grond Vooral de recreatieterreinen worden voortdurend bedreigd, meent de Rijks dienst. Als de overheid niet ingrijpt, zullen er steeds minder overblijven doordat de grond maar al te snel voor andere bestemmingen wordt verkocht. Dit is een gevolg van de almaar stijgen de grondprijzen: levend voorbeeld van de schaarste aan ruimte, waarmee Ne derland zit. Vorig jaar stegen de prijzen van de boerderijen met tien percent, van los grasland met 17 percent, van los bouwland met 18 percent. In de tuinbouwgebieden was de stijging nog opmerkelijker: hier werden de boerde rijen in één jaar veertig percent, dus bijna de helft duurder. Hoe weinig de Nederlanders er eigen lijk voor gevoelen om dicht opeen ge pakt te zitten in onafzienbare huizen massa's, blijkt uit de nu plotseling waargenomen tendens uit de Randstad Holland het dichtstbevolkte deel van ons land weg te trekken naar de provincies. De bevolkingsgroei in de Randstad is vorig jaar namelijk kleiner geweest dan in de rest van het land. Grote steden, zoals Amsterdam en Den Haag, daalden in inwonertal; alleen Rotterdam groeide iets. Merkwaardig is, dat de kleine randgemeenten van deze grote plaatsen enorm groeiden. Rond Rotterdam zagen enkele plaatsjes hun inwonertal vorig jaar zelfs meer dan verdubbeld. Voor het eerst is er ook een rem ge komen op de uittocht van mensen uit de Noordelijke provincies. Deze kunnen nu bogen op een vestigingsoverschot. Er komen meer mensen naar toe dan er weg gaan. Dit is een gevolg vón het kernenbeleid. Bepaalde gemeenten wor den sterk gestimuleerd in hun ontwik keling, krijgen meer industrie en dus ook een grotere bevolking. Het Noorden telt nog honderden gemeenten, waarin het aantal inwoners almaar afneemt, maar dit wordt weer goedgemaakt door de zich goed ontwikkelende kernen. In de Zuidelijke provincies is het beeld al tijd anders geweest. Noord-Brabant is de snelst groeiende provincie van het land. Na een sterke uitbreiding van de industrie is er nu een snelle groei in de dienstensector. Limburg blijft wat ach ter. De werkgelegenheid in de industrie nam sinds 1958 met slechts zes percent toe, terwijl het landelijk gemiddelde dertien is. Het is een gevolg van de achteruitgang bij de mijnen. Verdeling De minder sterke groei van de Rand stad Holland is veelbetekenend. Het is nog niet zo lang geleden, dat ieder zich zorgen maakte over een „leeglopen van het platteland". De overheid greep in door een krachtig industrialisatiebeleid. Men zou het nooit kunnen dulden, dat bepaalde gebieden in ons land de bevol king zien wegtrekken. We moeten nu eenmaal woekeren met de ruimte, die we hebben Er kan, bij wijze van spre ken, geen gaatje ongevuld blijven. De sterke bevolkingsgroei, welke wij in de komende jaren nog moeten verwerken, zou anders tot nog grotere moeilijk heden aanleiding geven. Het is zaak het toenemend aantal Nederlanders zo goed mogelijk over ons land te verdelen. Om dat men niemand kan dwingen zich in een bepaalde streek te vestigen, is het zaak alle gebieden zo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Een evenwichtige in dustrialisatie- en ontwikkelingsbeleid blijft daarom geboden. Dit is de con clusie, die de Rijksdienst voor het Na tionale Plan ieder voorhoudt. (Nadruk verboden). Grote prijzen nog niet afgehaald GESLAAGDE BLIKSEMVERLOTING VAN „ADVENDO" DE KOOG Vorige week hield de zangvereniging „Advendo" te De Koog een bliksemverloting ter versterking van de kas. Het werd een succes, want er kwam een bruto-bedrag binnen van ƒ1266,Medewerking aan de verlo ting werd gegeven door het orgel van de heer J. Zwan, waarbij de actie op muzikale wijze werd ondersteund. De winnaars van de volgende num mers hebben zich nog niet gemeld, le prijs een bungalowvakantie, waarbij 'n keuze kan worden gemaakt uit 12 Ne derlandse bungalowkampen: lotnum mer 1278. Lotnummer 33: levensmidde len tot ƒ60,nummer 2180; mixer; 1823 naaimand. Voorts kleinere pnjzen op de nummers: 1549, 1584, 798,11341, 736, 1286, 775 320, 810, 1383, 2225, 863 1249 en 2420. Brio*» looi bult*» ..rol.oor^IrkHd <1* r.d.ktl* HULDE VOOR HET INITIATIEF Wij vonden het maar een zeer be scheiden verslagje, dat U plaatste in het laatste nummer van Uw blad over het grandioze tienerdansfeest van vorige week. Dat is wel begrijpelijk: men blaast niet makkelijk de loftrompet over een eigen geslaagd initiatief. Daar om wil ik het bij deze doen en ik hoop van harte dat U het zult plaatsen. Zelf ben ik geen tiener, al sedert twintig jaar niet meer (ik ben dus 39) maar heb otch geen weerstand kunnen bieden aan de reclamebiljetten en de mondelinge oproepen via de luidsprekerwagen op ons kampeerterrein. Met intens genoe gen heb ik met mijn vrouw zitten kijken en luisteren naar al die fameuze ster ren en gezien hoe zij hun publiek tot enthousiasme brachten. Terloops hoorde ik dat dit alles was georganiseerd onder auspiciën van uw blad.. Niet door een ervaren team van vak-organisatoren, maar door jonge mensen, die zonder veel financiële reserve het waagstuk onder de open hemel hebben aange durfd. Ik kan me voorstellen hoe zij zich 's morgens hebben gevoeld, op het zelf de ogenblik dat wij bezig waren het water uit onze tent te scheppen. Zij heb ben het verdiend, dat het opklaarde rond het middaguur en dat er juist vol doende bezoekers naar Den Burg stroomden om de dreigende financiële ramp te keren. Wat me echter de mees te voldoening heeft gegeven, is het feit, dat zich zoals U al schreef geen onregelmatigheden hebben voorgedaan. Geen vechtpartijen, geen vernielingen. Helemaal niets. Ook na afloop hebben de 2200 jongelui niet voor overlast ge zorgd. Dit is toch wel een duidelijk be wijs, dat een tienerfeest niet tot wan orde moet leiden. Ik vernam dat een soortgelijk evenement vorig jaar ook werd gehouden, waarbij evenmin narig heid ontstond. Ik geloof, dat we het misverstand opzij moeten zetten, dat een tienerfeest 'n nozemfeest is. Ik ge loof er niets van. Ik durf zelfs te bewe ren, dat men door de organisatie van 'n dergelijk evenement juist wanordelijk heden voorkomt. De jongens en meisjes, die zich misschien hebben lopen verve len bij het vaak niet te beste weer, heb ben eens heerlijk stoom af kunnen bla zen. Het lijkt me ook voor het toerisme op Uw eiland op langere termijn gezien van groot belang. Duidelijk is gebleken, dat er op Texel in de zomer heus nog wel iets valt te beleven, afgezien dus van de lofwaardige activiteiten van die volksdansers en gecostumeerden, waar voor de ouderen waarschijnlijk meer belangstelling hebben dan de jeugd. Als U volgend jaar weer zoiets doet, ben ik van de partij en wens U bij voorbaat succes. C. H. v. W., Den Haag NASCHRIFT REDACTIE: Natuurlijk willen wij trachten ook volgend jaar weer een dergelijk evene ment te organiseren. Wij moeten dan trachten een iets ander programma te brengen, zo mogelijk ook aantrekkelijk voor ouderen. Het is nl. beslist noodza kelijk dat nog iets meer mensen naar de Wezentuin worden getrokken, want het resultaat is bij een toeloop van ca. 2200 personen bitter klein, na aftrek van de enorme kosten Alleen al aan vermakelijkheidsbelasting hebben wij ƒ1000,moeten betalen. Mogelijk dat de gemeente Texel de mening deelt van de schrijver en 'tfindt dat een dergelijk feest in een behoefte voorziet en ons daarom een volgende keer op dit punt iets tegemoet wil komen. Daarop mogen we echter niet rekenen. De gemeente heeft overigens in ruime mate mede werking verstrekt door verschillende artikelen gratis in bruikleen te geven. CONCOURS HIPPIQUE (Vervolg van pagina 1) Tweespannen Het concours van tweespannen land- bouwtuigpaarden leverde de volgende uitslag op: 1. Goudster-Zatopek; 2. Cor- rie-Caroline; 3. Dik-Dollie; 4. Rozina- Vossie; 5. Carlos-paard van H. Koorn. Springconcours Aan het springconcours werd ook door de Amsterdamse politie deelgeno men. De uitslag: 1. Joke, berijder hoofd agent Nijman 0 straf punten; 2. Paula, ber. hoofdagent Rijkenhuizen, 3 strafp.; 3 Wim, ber. hoofdagent Kabout 7 straf- punten; 4. Jaap, ber. hoofdagent Hol dorp, 9 strafp.; 5. Kees, ber. brigadier Boogaard 0 strafp.; 6. Sandra ber. hoofdagent Dekker 7 strafp.; 7. Harrie, ber. hoofdagent Frelink 12 strafp.; 8. Irma, ber. R. Keijser Czn. 4 strafp. Barrage: 1. Nijman, 2. Boogaard. 3. Rij kenhuizen, die de prijs afstond aan R. Keijser. Dit onderdeel werd weer ge volgd door een demonstratie van „De Kleppertjes", nu onder leiding van de heer L. Brouwer. Als de best in tuig gaande LTP fok- merrie van het hele middagprogramma werd Vossie van de heer M. C. Bakker aangewezen.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2