a De laatste week van onze opruiming VEEL LIEFS VAN RONNIE i Damesconfectie 't Is bij FEUILLETON niiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiMiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimiinillllllllllllllllMIIIIIIIIIIIMMIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMIIIIIII door Maartje Zeldenrijk 12. Je moet kunnen beoordelen waarin het verschil ligt van de compositievormen van bijvoorbeeld een Bach en een Handel, een Verdi en een Von Weber. Ik noem zo maar een paar uitersten. Als je de top wilt bereiken, dan weet je nu, wat je voor de boeg höbt. Dit betekent blokken, maar har der blokken dan de laatste jaars stu dent van de Universiteit. Dit betekent, dat je nauwelijks vrije tijd zult hebben, dat je met de muziek naar bed gaat en er mee opstaat. Dit betekent voorts, dat je veel zult moeten opofferen, om te be ginnen die stinkstoffen, die jullie roken- Nog beter is helemaal niet meer roken. Geen of weinig alcohol. Kortom een 9peciale gedragsregel van nul tot vier en twintig uur. Op tijd naar bed en op tijd op. Sport beoefenen en opnieuw studeren, leren, toonladders zingen. Tien uur per dag kun je op rekenen, zes dagen in de week. Geen vrije zaterdag en zondags uitrusten, je gemak houden en zeker niet boemelen. Dat staat je te wachten, als je de moed kunt opbrengen om door te zetten. Zo, nu weet je het. Ik ben nieuwsgierig wat je antwoord zal zijn". Ronnie had aandachtig geluisterd en schudde langzaam zijn hoofd. Hij keek even naar Yolanda, die al die tijd zwij gend had geluisterd- Ze zat in een hoek van het vertrek en rookte. Maar aan de manier, waarop ze haar sigaret vasthield bemerkte hij, dat haar aandacht ge spannen was. „Daar is geen beginnen aan", ant woordde hij rustig. „Niet wat al die studies betreft, dat zou ik wel aan durven. Maar u zegt zelf, dat het wel zes jaar kan duren. Zes jaar. gaat u eens na, wat een kapitaal mijn oplei ding dan gaat kosten Wat is tegen woordig tienduizend gulden per jaar? En dat zes keer. De oude man haalde zijn schouders op. „Tja, ik kan niet in je portefeuille kijken. Mijn opleiding zal je niet failliet maken. Yolanda kent me en weet, dat ik met weinig tevreden ben Ik ben een idealist. Maar het Conservatorium kost geld en je boeken kosten geld en je mu ziek. En je moet ook leven, eten en drinkenSlechts weinigen zijn in staat om dit te bekostigen"- „Met het risico", vervolgde Ronnie sarcastisch, „dat u na twee of drie jaar zegt: het spijt me, maar u komt niet verder. Houd er maar mee op. Dus. weggegooide jaren. Om van het geld nog maar te zwijgen". „Studie is nooit nutteloos, dat weet u zelf. En wat dat slagen of niet slagen betreft, meneer Beelen, dat hangt voor negen en negentig procent van uzelf af. Ik zei: u hebt een natuurtalent. Zoals u zijn er maar weinigen. Ik zie moge lijkheden voor u, de maximum moge lijkheden. Mits u zich de opofferingen kunt getroosten, die ik opsomde. U zult een sterke wil moeten kunnen opbren gen. En doorzettingsvermogen moeten bezitten. Ik zou zeggen: probeer het een half jaar. Dan weten u en ik, of u het kunt volhouden. Van het najaar kunt u dan naar het Conservatorium, dat maak ik wel in orde. Ik zorg voor uw vooropleiding, zodat u na uw toelatings examen een redelijke kans hebt, dat u verder de voorbereidende klas kunt overslaan. Daarvoor hebben we nog bij na drie maanden. De school begint on geveer half september. Het Conservato rium is in Den Haag op de Korte Bees tenmarkt. dus niet eens ver hier van daan. Neemt u maar gerust van mij aan, dat ik u de waarheid zou zeggen, als ik ook maar enigszins aan u twijfelde. Maar ik geloof, dat u het kunt halen. Als u precies doet, wat ik u zeg. U bent Yolanda's vriend? Dan helpt Yolanda mee, dat weet ik. Dacht u niet, dat wij met z'n drieën kunnen bereiken, dat u een uitstekende tenor wordt?" Ronnie keek rond naar een stoel, vond er een, waarop een stapel muziek lag, welke hij op de grond deponeerde, waarna hij ging zitten. „Ik moet hier eens een poosje rustig over nadenken, meneer Pottenberg. U snapt wel: dit grijpt teveel in mijn leven tot nog toe". Opeens schudde hij zijn hoofd. „Ach welnee, ik hoef er niet eens over na te denken. V/aar zou ik het geld vandaan moeten halen? Een halve ton?" Hij schoot in een luide lach „Waar maak ik me eigenlijk druk over!" Yolanda kwam overeind en liep naar hem toe „De financiële afdeling neem ik voor mijn rekening, dat hadden we toch afgesproken?" Hij keek haar schaapachtig aan, maar schudde meteen zijn hoofd. „We hebben niets afgesproken. De gedachte alleen geheel afhankelijk te moeten zijn van „Van een vrouw. Verschrikkelijk, he? En als het nu om je toekomst gaat? Heb je dan geen eergevoel? Wil je niet ver der komen in het leven? Of blijf je lie ver tot je oud wordt pianist-handleider in een kroeg? Het is inderdaad de ge makkelijkste weg". Ze plantte haar handen in de zijden. „Ik durf het aan vijftigduizend gulden kapitaal in jou te steken. Ik ben ervan overtuigd, dat dit geld zijn rente dubbel en dwars zal opbrengen Ga mee, we gaan er thuis eens rustig over babbelen". Eind augustus zwichtte Ronnie Bee len. Ze had zijn toekomst zovele malen uitgestippeld en met zoveel overtui gingskracht verzekerd, dat hij binnen enkele jaren een der beroemdste tenors ter wereld zou zijn, dat hij er zelf in begon te geloven. Tenslotte dacht hij: Voorlopig nemen we een half jaar een proef. Daarna zien we wel weer. Dat half jaar kan ik zelf betalen, dus heb ik Yolanda niet nodig. Op die concessie werd men het eens. Bij Willem Volland kondigde hij de volgende avond zijn vertrek aan. Maar wat hij ging doen, vertelde hij niet, zelfs niet aan zijn drie collega's. HOOFDSTUK 7. Het winterhalfjaar is verstreken In de lanen van Wassenaar beginnen de takken uit te botten. De dagen lengen; 's morgens vroeg is er een vogelenheir, dat de dag met gejubel begroet. Het groen verkleurt. De bloemen beginnen hun pracht ten toon te spreiden. De da gelijkse ritten van Ronnie Beelen van Wassenaar naar Den Haag of Rijswijk zijn voor hem adempauzes in zijn over laden lesprogramma. Gelukkig kan hij zich altijd goed concentreren en achter het stuur is hij de muziek en het Con servatorium vergeten, want op de weg moet je terdege opletten. Het tweede hands eendje, dat Yolanda voor hem gekocht heeft, doet dagelijks trouw zijn dienst. Wel had het wat voeten in de aarde, voor hij de wagen wilde accep teren, maar tenslotte begreep hij, dat hij er iedere dag zeeën van tijd mee won. Met tram en bus in het spitsuur was het geen doen meer. En op de fiets was mooi als het weer meewerkte, maar met een pak sneeuw. In deze zes maanden heeft Ronnie Beelen hard gewerkt, gestudeerd en GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg: 1 autobinnenband zwat; briefje van ƒ10,-; jongenstruitje wol, kl. blauw, pyjamajasje blauw-wit gestreept, hoofd, doek rood met figuren, 1 blik boter, koffie filters; 1 huissleutel Lips; kinderbrillctje met sterke glazen, betere kwaliteit, groenige glazen, zwart montuur, binnenkant Nilsol Italy; grijze regenjas; vliegwieldeksel Avaros; briefje van ƒ10,-; damesknipportcmonnee kl. blauwachtig, inh. losgeld plm. ƒ10,-; 1 pr. sandalen; sleu teltje UR; bruin led. portemonnee inh. ƒ10,42; lederen jekker, zwart; herensportrijwiel kleur zwart, geen kettingkast, geen jasbeschermer; groen-witte sportfiets, bagagedrager, volledig licht, terugtraprem, kettingkast, verchroomde velgen; damesfiets zwart met rode modder vlekken; damesrijwiel sportmodel merk Bur gers kl. blauw-grijs, handremmen, versnelling, met plaatje Leemkuil Enschede. Verloren te Den Burg: witte valhelm; Van- ka fototoestel kleinbeeld; rose nylon nachtja pon; dameszonnebril polaroid, donker met lichtblauw randje montuur; damespolshorloge doublekleurig merk Endura, zwart nylon band je; dameskniptasje inh. portemonnee met 25,- en kammetje; autosleuteltje VW aan zakleer- tje; portefeuille kl. bruin, inh. rijbewijs, kaar tje Texel en adressen; damesbril met dubb. glas, goudmetalen montuur met hoorn; dames- slipper linker, zwart leder; meisjesbril met bl. montuur; damesportemonnee met drukknoop sluiting en ritssluiting inh. rijksdaalder en wat losgeld, pasfoto's, kl. portemonnee beige; da mesbril zwart; weekendtas kleur grijs-groen inh, wasgoed, lakens, onderkleding; jongens zonder meer iedere opdracht van zijn leermeesters aanvaard, zowel op het Conservatorium als in de Rijswijkse Emmastraat. 't Is vermoeiend en de eer ste zes weken was hij niet zeker van zichzelf, of hij dit zou kunnen volhou den. Soms dacht hij: Ik heb me wat op de hals gehaald Hoe kom ik ooit hier doorheen? Er komt geen eind aan. Als ik al die studieboeken moet doorwor stelen, ben ik honderd, voor ik ze alle maal uit héb. Doch dan was er de oude leermeester, die hem prees om zijn vorderingen en hem aanmoedigde rustig verder te gaan. En naast hem de kritische Yolanda. die hem onverbiddellijk tot werken en stu deren aanzette, zorgende voor de nodige rust in de grote villa aan de Pape gaaienlaan. Haar toewijding was wer kelijk ontroerend. ;(Wordt vervolgd) jack kl. donkerblauw met capuchon, blauwe voering; halsband hond met penning no. 38864; zwarte damestas inh. zwarte portemon nee met ƒ25,-, kam zakdoeken, naalden, enz.; grijs kindervest wol met ritssluiting; briefje van ƒ10,-; kristallen halssnoer rose; paspoort NA 052894; 1 manchetknoop kl. blauw, lang werpig; portemonnee inh. plm. 10,- en foto's; 1 pr. bruine sandalen; langwerpig rode porte monnee inh plm. ƒ25,-; bruine portemonnee inh. ƒ19,-; hercnhorloge merk rond, kl. wij zerplaat wit, metalen rekband; bruin suède tas met koperen ketting inh. knipportemonnee br. inh. wat los geld; gevlochten biezen bood- schapentas; bruin nylon jongens windjack met ritssluiting; damesrijwiel sportmodel kl. blauw grijs, handremmen, versnelling; meisjesrijwiel Rivel kl. blauw; damesrijwiel zwart, oud mo del, handremmen, merk Turner, metalen rok- beschcrmer. afgebroken snelbinder. Gevonden te De Koog: gouden armbandje met 2 steentjes; bril licht montuur; damesvest donkergrijs van kleur Verloren te De Koog: plastic regencape donkergrijs; gouden dameshorloge met zwarte perlonband; rode portemonnee inh. enig klein geld en Volvo autosleutel 72801; kleinbeeld- camera „Franka"; grijze damestrui met rood; grijze damestrui met lange mouwen (Dior); bril licht montuur. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16 00 tot 18.00 uur. STOEIENDE JONGENS DOOR WINKELRUIT OOSTEREND Twee Oosterender jongens vernielden zaterdag het etala geruit van het schildersbedrijf C. Bre mer. Het was geen opzet maar het ge volg van een wilde stoeipartij waarbij de ene de ander tegen het glas gooide. De schadevergoeding is geregeld. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 28 juli a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 1.30 - 2 uur; Den Burg van 2-4 uur, HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 27 juli 7.21 en 20.00; 28 juli 8.29 en 21.06; 29 juli 9.31 en 22.04; 30 juli 10.21 en 22.53; 31 juli 11.05 en 23.37. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. i&aftett'i japonnen blousen rokken peignoirs Nog enkele wollen en draion damesen kinder- vesten en truien spotgoedkoop. Nog 20 nylon jacks gevoerd en ongevoerd 14.00 - 11.00 - 10.00 Een klein restant zware ivollen herentruien per stuk 21.00 Enkele stuks karpetten wol, bouclé en haarvelours in 12 en 16 els spotgoedkoop Kleine karpetjes wol bouclé 130x175 25.00 Nog 3 stuks zuiver wollen AaBe dekens 190x230 63.00 ook donkere ruiten Dan nog onze beken de Hollands Glorie deken 100°l0 zuivere scheerwol nog éénmaal 150x220 52.50 180x230 59.80 Lakens en slopen ons grote succes baddoeken 2.50-1.75 flanellen lakens 180x240 6.95 Half wollen dekens 19.75 15.75 coupons stoffen restant wol spotgoedkoop

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4