RANG RANG RANG AGENDA U lil UI alk Al Ter visielegging plan van toedeling rubriek voor °n,l"r c"'uu''^ LANDBOUW en VEETEELTC. >hr (ïwmlntfew. is alleen als er op staat Fruitdrops en diverse andere smaken Het is nu zover. Er is een begin gemaakt met één van de belangrijke zaken, die betrekking hebben op de afsluiting van de Ruilverkaveling, nl. het ter visie leggen van het Plan van Toedeling. De aula van de Jac. P. Thijsse-school is tijdelijk tot een deel van het Gemeentehuis verklaard om het mogelijk te ma ken, dat deze ter visielegging op die plaats kan worden gehouden. Belangheb benden kunnen daar op de normale werkdagen in de periode van 27 juli tot 13 augustus kennis nemen van dit plan. Naast de kennisgeving in de Texelse Courant heeft iedere eigenaar in het blok hiervan via een aangetekend schrijven mededeling gekregen. Dit be tékent echter niet, dat het nu ook voor iedere eigenaar van belang is om hier van gebruik te maken. De kennisgeving is nl. ook verzonden aan alle eigenaren van een woonhuis met tuintje in de buitenwijken van de dorpen, waar de ruilverkaveling geen enkele wijziging in de bestaande situatie heeft gebracht. Het is voor hen volkomen onnodig de reis naar de Jac. P. Thijsseschool te maiken. Een enkele eigenaar aan de rand van een dorp maakte zich zorgen, dat het aan hem toegezonden aangete kend schrijven betrekking had op een mogelijke onteigening van een gedeelte van zijn grond. We kunnen hen op dit punt volkomen gerust stellen. Het heeft hiermee niets te maken. Ook een groot gedeelte van de directe belanghebbenden bij de ruilverkave ling heeft geen directe boodschap in de Jac. P. Thijsseschool. Iedere eigenaar en pachter is in de loop van de laatste ja ren één of meerdere malen in het kan toor van de Ruilverkaveling geweest. Hier zijn de plannen aan hem voorge legd. En verreweg de meesten van hen kunnen dit plan op het moment in na ture op het eigen bedrijf bekijken. Als zijn met dit uitgevoerde toedelingsplan akkoord gaan, kunnen ook zij zich een reis naar Den Burg besparen. Wat is er te zien en te horen? Er hangt in de aula een negental kaarten, waarop de kavel van iedere eigenaar met een nummer is aangege ven. In bijbehorende registers is met hulp van één van de aanwezige perso nen na te gaan wat de grootte en schat tingswaarde van elke kavel is. Om mis verstand te voorkomen wijzen we er met nadruk op, dat de oppervlakte van elke kavel kan worden genoemd en niet van van ieder perceel. Een eige naar, die achter zijn boerderij een aan gesloten blok van bijv. 20 ha. heeft lig gen, krijgt alleen de juiste oppervlakte van die kavel te horen en niet de opper vlakte van de door tuinwallen, sloten of ander materiaal gevormde percelen. Ook in de toekomst wordt de afzonder lijke oppervlakte van deze percelen niet verstrekt. Ieder zal dit op het eigen be drijf moeten opmeten of laten opmeten. De eigenaren kunnen verder inlich tingen krijgen over de hypotheek, die eventueel op de kavel ligt. In de oude toestand kon het gebeuren, dat een apart liggend perceel met hypotheek was bezwaard, terwijl op andere perce len geen hypotheek lag, ofwel hypo theek van een andere geldgever. Zijn deze percelen nu tot één kavel samen gevoegd, dan wordt aangegeven welk gedeelte van de kavel met hypotheek is bezwaard en wie de hypotheeknemer is. Verder is er een register, dat aan geeft welke erfdienstbaarheden op de kavels liggen. Het aantal overpaden is uiteraard door de ruilverkaveling tot een minimum teruggebracht, maar ge heel verdwenen zijn ze niet. Verder zijn er erfdienstbaarheden in de vorm van een leiding van de P.W.N. of een kabel van de T.E.M. In enkele gevallen moest voor de afvoer van water ook een sloot, ceen of ondergronds buizenstelsel door de grond van een eigenaar worden ge legd om een goede ontwatering van de grond van en achterliggende collega mogelijk te maken. STOPPELGEWASSEN OP POOTGOEDPERCELEN Bij de verbouw van stoppelgewassen geldt heel sterk: Iedere dag is er een Het ziet er naar uit, dat de percelen, waarop dit jaar graan wordt verbouwd weinig mogelijkheden zullen bieden voor de nateelt als het weer het karak ter houdt, zoals het is op het moment, dat we dit schrijven. .Alleen een periode van droog, warm weer kan de rijping aanmerkelijk versnellen. We betwijfe len overigens of speciaal hoge tempera turen bevorderlijk zullen zijn voor een goede opbrengst. De eerste percelen, die nu vrij komen zijn die, waar aardappelen voor poot- goed zijn verbouwd. We zullen het voor de stoppelgewassen dit jaar vooral van deze percelen moeten hebben. Ook hier is het echter zaak geen dag verloren te laten gaan. Vorig jaar gaven we U het resultaat van een methode, waarbij inderdaad met de tijd wordt gewoekerd. Het be treft het inzaaien van het stoppelgewas direct vóór het rooien van de aardappe len. Het zaad wordt hierbij dus over het niet gerooide veld uitgezaaid en door de bewerkingen bij het rooien onderge bracht. Het geval, waarover we vorig jaar schreven had betrekking op stoppel knollen. Het moet echter ook mogelijk zijn met andere gewassen. Waarschijn lijk zal het nodig zijn de hoeveelheid zaaizaad iets groter te nemen dan nor maal. Dit kan speciaal bij gewassen, waar de kosten van zaaizaad vrij hoog zijn, een bezwaar zijn. De voordelen zijn o.i. echter groter. hebt het zaad een paar dagen eerder in de grond en spaart bovendien enkele werkzaamheden uit. Het komt ons voor, dat een dergelijke werkwijze aanbeveling verdient bij in zaai van Westerwolds raaigras voor j groenbemesting. 1 Ook gegevens voor de pachters De pachters weten in de meeste ge vallen al hoe groot de oppervlakte is van de door hen gepachte percelen. Is dit niet het geval, dan kunnen zijn hier over inlichtingen krijgen. Hierbij is het van belang het volgende op te merken. In een flink aantal gevallen zijn ver pachter en pachter bij elkaar gebleven. De oppervlakte kan dan iets gewijzigd zijn, maar verder is er weinig veran derd. In deze gevallen wordt ook de tijd van het einde van de pachttermijn vol gens het oude contract normaal aange houden. Eindigde deze termijn bijv. in 1968 dan zal ook het nieuwe contract, dat door de Ruilverkaveling wordt ge maakt deze einddatum aanhouden. In de gevallen, waarin verpachter en pachter niet dezelfde personen zijn als in de oude toestand, wordt als regel met ingang van 20 maart 1966 een nieuwe pachttermijn begonnen. De pachttermijn loopt dan tot 6 jaar na 20 maart 1966, ofwel tot 20 maart 1972. Wat U beslist niet te horen krijgt Als U naar de Jac. P. Thijsseschool gaat met de gedachte nu eens te horen welk bedrag U in de toekomst zult moe ten betalen voor het werk van de Ruil verkaveling, dan zult U teleurgesteld terug komen. Men kan hierover geen enkele informatie krijgen. Te zijner tijd volgt nl. de ter visielegging van een lijst met de kosten voor iedere eigenaar. Maar U kunt er wel op rekenen, dat voor het zo ver is het jaar 1965 al lang gepasseerd is. Mogelijk schrijven we dan wel 1967 of 1968. Het vervolg van de ter visie legging Na het verstrijken van de termijn voor de ter visielegging kunnen de belanghebbenden hun bezwaren tegen dit Plan van Toedeling indienen. Iedere eigenaar en pachter heeft bericht ge kregen over de periode, waarin dit mo gelijk is. Bezwaren moeten ingediend worden bij de secretaris van ae Plaat selijke Commissie. Direct daarna worden de bezwaren door de Commissie beoordeeld en volgt een gesprek met de betrokkenen. Men hoopt op deze wijze met het grootste deel van de eventuele reclamanten tot overeenstemming te komen. In de ge vallen, waarm dit niet mogelijk blijkt, moeten de bezwaren op de voorgeschre ven wijze via rechter-commissaris en de rechter worden behandeld. Uiteraard hoopt de Commissie, dat het aantal be zwaren minimaal zal zijn, opdat het mogelijk is in het eerste gedeelte van 1966 de Ruilverkavelingsakte te passe ren, waarbij iedere eigenaar ook ka dastraal de aan hem toegedeelde grond in bezit krijgt. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 augustus op om 5.01 uur cn gaat onder om 20 30 uur; 4 augustus op om 5.05 uur en onder om 20.25 uur. Maan: 4 aug. E.K.; 12 aug. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 juli 10.21 en 22.53; 31 juli 11.05 en 23.37; 1 aug. 11.43 en 2 aug. 0.13 en 12.15; 3 aug. 0.44 en 12.43; 4 aug. 1.09 en 13.09; 5 aug. 1.40 en 13.49; 6 aug. 2.29 en 14.55; 7 aug. 3.38 en 16.08. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. INGEKOMEN PERSONEN Jan Telman en gezin, van Amster dam, Zamenhofstr. 54hs. naar Oude schild, De Ruyterstr. 74; Cornells K. Vermeulen, van Den Helder, Hoofd gracht 14 naar De Koog, Plevierstraat 7; Josephina A. M. Kuip, van Bergen NH., Loudelsweg 20 naar De Koog, Ruijslaan 3; Arend Jongejan en gezin, van Zijpe, H 90 naar Texel, B lila, Den Burg; Janneke Kooijman, van Amsterdam, Gabr. Metsustr. 8 naar Den Burg, Witte Kruislaan 7; Willem J. Boon, van Die ver, Geeuwenbrug 4a naar Texel, C 87a. STRANDFEEST DE COCKSDORP DE COCKSDORP Zondag 1 augus tus 's middags 2 uur begint aan het strand Noordbatterij een strandfeest. Er zullen evenals de vorige jaren weer vele spelletjes worden gedaan, waar onder schatgraven. Er wordt gerekend op veel jeugdige bezoekers. Hedenavond laatste voorstelling ACROBAAT VERZORGT „ONE MAN SHOW" IN WEZENTUIN Woensdag- en gisteravond heeft de Amsterdamse trapeze-acrobaat Bernar do in de Wezentuin te Den Burg een „one man show" met acrobatiek, tele- patie en andere attracties verzorgd. Vier jaar geleden was Bernardo Bronk- horst ook op Texel, waar hij veel suc ces oogstte. Ook hedenavond zal de veelzijdige artiest in het park enkele voorstellingen geven, aanvangende 8 uur. STRANDKIOSK OPENGEBROKEN Vorige week werd de strandkiosk aan het strand Westerslag door onbekenden opengebroken. Een vrij grote hoeveel heid chocolade, kauwgum e.d., totaal ongeveer vijf kilogram, werd 's morgens vermist. Een groot deel van het ge roofde snoepgoed werd enkele dagen later wijd en zijd verspreid teruggevon den bij het kampeerterrein „Dennen- oord" van de heer v.d. Berg. De politie stelt een onderzoek in. JOYRIDING MET BOERENKAR Onbekenden, waarschijnlijk een vijf tal jongens, hebben zich in de nacht van woensdag op gisteren vermaakt met een der boerenkarren van de Stich ting Texels Folklore. De kar werd weg gehaald van het terrein bij de Hollewal en naar „Casino" gebracht. Later werd er een tocht mee door Den Burg ge maakt. De kar werd tenslotte netjes achter de Waag op de Vismarkt gepar keerd. Vernielingen zijn niet geconsta teerd. JONGE DUITSER GEWOND Maandagmiddag om ongeveer 1 uur werd in de Kogerstraat te Den Burg 'n tienjarige Duitse jongen aangereden. De jongen stak plotseling vanachter 'n geparkeerde auto de straat over en werd geraakt door een taxi van de fir ma J. Reij. De jongen liep enkele lichte verwondingen op, die door dokter Cou- tinho werden behandeld. De bioscoopbezoekers kunnen voor het komende weekend een keus maken uit een gevarieerd programma van vier films. Vrijdag- en maandagavond draait „Een vrouwtje aan de haak", een vro lijke rolprent, waarin Rock Hudson en Paula Prentiss de hoofdrollen spelen. Hudson zien we als de eerste verkoper Roger Willoughby, die in een zaak werkt, waar o.a. vistuig wordt ver kocht. Roger is een autoriteit op visge- bied hij heeft er een groot boek over geschreven en wordt daarom uitge nodigd mee te gaan doen aan de grote jaarlijkse viswedstrijd in het Waka- poogee-meer. Vooral de dochter van de eigenaar van het bungalowpark aan het meer is daar zeer op gesteld. Roger wordt in het nauw gedreven, want hij is helemaal geen ervaren visser en heeft zijn wijsheid alleen maar opge diept uit gesprekken van andere sport vissers. Maar Roger moet vissen om te voorkomen dat hij wordt ontslagen. Dat dit tot allerlei vreemde verwikkelingen aanleiding geeft, laat zich denken. Na veel gekke avonturen wordt hij zelfs kampioen De film is toegankelijk voor alle leeftijden. Een produkt uit de bekende Freddy- serie is „Freddy unter fremden Ster nen", dat men zaterdag- en woensdag avond en zondagmiddag in het City- Theater kan zien. Het is een muzikale film, waarin Freddy Quin verschillende van zijn succesnummers ten gehore brengt, terwijl hij gewikkeld is in span nende avonturen. Deze keer gaat hij scheep naar Canada in gezelschap van de 11-jarige ouderloze Stefan. Aan de voet van de Rocky Mountains wil Fred dy samen met zijn kleine beschermeling een bestaan opbouwen. Hij wordt even wel gedwarsboomd door de farmer O'Brian. Hij alleen weet dat onder het land van Freddy koper zit. Om dit te krijgen laat hij zelfs zijn beeldschone dochter Manuela proberen Freddy week te krijgen. Het helpt niets en O'Brian zint o-p nieuwe listen. Natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht. Alle leef tijden. Mensen die alléén maar eens „lekker" willen lachen, kunnen zaterdag- en dinsdagmiddag in het City-theater te recht, waar de film „Laurel en Hardy in Wonderland" wordt vertoond. Stan en Oliver zijn bij de weduwe Piep in de kost, die uit haar huisje zal worden ge zet omdat zij haar hypotheek niet lan ger kan afbetalen. Stan en Oliver bera men plannen om het benodigde geld bij een te krijgen door het te lenen van de directeur van een speelgoedfabriek, waar zij werken. Dat mislukt, maar het tweetal geeft de moed niet op en tracht de arme weduwe uit de klauwen van de onsympathieke Barnaby te redden. Dit alles gaat gepaard met tegenslag en onwaarschijnlijke verwikkelingen. Maar.de „dikke en de dunne" sla gen tenslotte in hun opzet. Alle leef tijden. Als dat niet trekt, trekt niets meer: Een schokkende film met Amerikaaanse militairen, lichte meisjes, smokkelaars, corrupte zakenlieden. De titel „Zonder zeden en moraal" liegt er ook niet om, al vrezen wij dat de nu hooggespannen verwachting van onze Texelse bioscoop bezoekers niet geheel zullen worden be waarheid Het verhaal speelt in Duits land, waar in en rond het dorpje Soh- nen en grote welvaart ontsetaat als er 6000 man USA-troepen worden gele gerd. Met de jongens komen ook de bars, dancings, nachtclubs, drank en vrouwen en dat alles speelt een rol in het verhaal. Toegang boven 18 jaar. LICHTMAST GEVELD Een lichtmast bij de hoek Pontweg- Gerritslanderdijk is in de nacht van woensdag op gisteren door een onbe kende automobilist aangereden. De -paal is als een lucifer afgeknapt, hetgeen een schade van ca. ƒ800,betekent. De po litie is op zoek naar de dader. Bij de afgeknapte mast werd een stuk sierstrip en een wieldop gevonden, waaruit kon worden geconcludeerd, dat het een rode DKW personenauto is geweest, waarvan hij gebruikt heeft gemaakt. De politie zoekt op het ogenblik intensief naar deze, waarschijnlijk duidelijk zichtbaar beschadigde wagen. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 21 tot en met 28 juli 1965 Geboren: Astrid, dv. Jelle Timmer en Ymkjen Betsema; Jan, zv. Jan Kooij en Catharina S. Goeman; Cornelia Marga- retha, dv. Comelis J. J. Ran en Dieu- wertje T. Dam; Elisabeth Nanda. dv. Jacob Stark en Hendrika J. C. Z. Roe per; Geertruida Katharina Jeannette, dv. Jan Vlas en Jeannette M. C. Jenck. Ondertrouwd: Maarten Drijver en Jannetje C. Riemens; Theodoor A. M. de Graaf en Cornelia M. Smit; Fokko Wiersma en Martha van der Molen. Overleden; Hendrika Wilhelmina van der Heide ev. Marinus van der Meer. oud 73 jaar. WEER ZONNESTRAALLOTERU In de komende dagen zullen de Texe laars weer in de gelegenheid worden gesteld „Zonnestraal"-loten te kopen. Er zijn 500 prijzen beschikbaar ter waarde van ƒ18.000,De eerste vijf prijzen bestaan uit geldsommen van ƒ1000,Sedert jaren verricht Zonne straal haar zegenrijk werk, aanvanke lijk alleen in het belang van de tuber culosebestrijding; later op meerdere ter reinen, o.a. de bestrijding van asthma, rheuma etc. Ten dienste van de lijdende mens kon aldus steeds worden gebouwd en uitgebreid. Dat dit werk moet door gaan, is vanzelfsprekend en men rekent erop dat ook deze keer de loten weer vlot van de hand gaan. De prijs per lot is 50 cent; een boekje van tien stuks ƒ5,De organisatie van de loterij op Texel is in handen van mevrouw Tromp, Gasthuisstraat 33, Den Burg, tot wie men zich voor nadere inlichtin gen kan wenden. DR. JAC. P. THIJSSE (Vervolg van pagina 1) keer teweeg zouden brengen in de wijze van natuurbeschouwen van het hele Nederlandse volk. In 1894 kwam het eerste boekje van de pers: „Van vlin ders. bloemen en vogels". Daarna ver scheen „In sloot en plas" (1895), „Door het rietland" (1896), „Hei en dennen" (1897), „In de duinen" (1899) en „In het bosch" (1901). Al deze boekjes beleefden verscheidene herdrukken en zijn ook nu nog verkrijgbaar. Veel bekendheid heeft ook het „Wandelboekje voor na tuurvrienden" verworven, dat in 1900 verscheen en elf drukken beleefde. Nog steeds wordt herdrukt de „Geïllustreer de flora van Nederland", dat Heimans en Thijsse met Dr. H. W. Heinsius sa menstelden. Heiman? en Thijsse kregen door hun publicistische arbeid steeds grotere bekendheid en werden de vraagbaak voor allerlei natuurvrienden in Nederland. Er moest nog meer voor lichting komen, vonden zij. Zo werd be sloten tot de uitgave van het tijdschrift „De levende natuur". Het werd een uit stekend verzorgd blad met veel teke ningen, voor een deel door Thijsse zelf gemaakt. Honderden keken telkens gre tig uit naar elke nieuwe aflevering. Het blad had binnen drie maanden zijn dui zendste abonnee en dat was voor die tijd iets bijzonders. Waarschuwing Door het werk van Heimans en Thijsse nam de belangstelling voor het natuurleven in Nederland in belang rijke mate toe en eveneens de interesse voor universitaire studie in de biologie. In juni 1900 plaatste de Amsterdamse hoogleraar Hugo de Vries zelfs een arti kel in „De levende natuur", waarin hij waarschuwde tegen een te groot aantal studenten in de biologie, omdat hij bang was dat zij later niet allen een plaats in de maatschappij zouden veroveren. Thijsse begon in 1901 met het schrij ven van artikelen in het Handelsblad, terwijl Heimans tot zijn dood in 1914 wekelijks een artikel publiceerde in „De Groene Amsterdammer". Na Hei mans' overlijden werd de serie in „De Groene" voortgezet door Thijsse. Deze artikelen vormden het begin van het verschijnen van populair-biologische lectuur in onze dag-en weekbladen. Thijsse had invloed, wat bijvoorbeeld blijkt uit het feit, dat hij de Amster damse gemeenteraad met succes bewoog af te zien van het plan om het Naar- dermeer tot stortplaats van vuilnis te maken (1904). Mens en boom Wij steiden reeds dat Thijsse geen hysterische natuuraanbidder was. Hij ging uit van een gelukkig mens in een gelukkige natuur. De kennis van de na tuur lijkt in deze tijd van snel vorde rende verstedelijking langzamerhand een tamelijk nutteloos vak op de school roosters te worden. Ieder jaar valt meer natuurgebied ten offer aan de bouw drift. Zou Thijsse geleden hebben onder deze ontwikkeling? Een feit is, dat hij deze wel heeft voorzien en zelfs eens schreef: „Ik heb medelijden met mijn achterkleinkinderen". De verstedelij king vervulde hem met zorg, maar hij heeft toch altijd de mens als het be langrijkste gezien; de mens die wonen moet. Kort voor zijn dood vertelde Jan P. Strijbos hem, dat men in de buurt van zijn woonplaats enkele schitteren de oude bomenlanen wilde kappen en vroeg of hij dat niet verschrikkelijk vond. Het antwoord van Thijsse was tekenend voor hem: „Ja, het is afschu welijk. het is heel erg, maar de mens is belangrijker dan een boom". Op een evacuatieadres in Overveen overleed Jacob Pieter Thijsse op 8 januari 1945. „MAX" RIJK OVERLEDEN DEN HELDER In het ziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder is woensdag avond op 59-jarige leeftijd overleden de heer J. C. Rijk, beter bekend als „Max". Hij was reeds geruime tijd ziek. De heer Rijk was op Texel een zeer bekende fi guur, die intensief bij het openbare leven was geïnteresseerd. Nauwkeurig lette hij op de ontwikkelingen op veler lei gebied en uitte hierop vaak felle kritiek, veelai door zijn ingezonden stukken in de Texelse Courant. De heer Rijk was veehandelaar en commissio nair. In de zomer exploiteerde hij aan het Westerslag de fietsenstalling. HANDELSREGISTER Onder „Nieuwe inschrijvingen in het Handelsregister" lezen wij in „Handels belangen": Vivo Supermarkt, Texel, Den Burg, Groeneplaats 7 en 8; Texel, Oudeschild, de Ruij terstraat 55 (fil.), Kruideniers- bedrijf enz. Venn.: F. Eijk; H. J. Neijens. Volm. v.a. A. Bonte (bedrijfsl.) (b.'b.) En onder „wijzigingen": H. J. Neijens. Texel, Den Burg, Groe neplaats 8. Kruideniersbedrijf enz. o.a. de v.o.f. „Fa. Eijk en Neijens". F. Eijk, Texel, Den Burg, Groene plaats 7. Slagersbedr. enz. Bedr. o.a. v.o.f. „Fa. Eijk en Neijens". CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 4 augustus a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.3014.00 uur; Oosterend en De Waal: 14.0014.45 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.4515.30 uur; De Koog: 15.3016.00 uur. Vrijdag 30 juli Oudeschild, 't Skiltje, klaverjasdrive. Zondag 1 augustus Den Hoom. viswedstrijd bij paal 9, van 9.00 - 11.30 uur. De Cocksdorp, Noordbatterij, strandfeest van af 14.00 uur. Den Burg, dorpshuis, 19.30 - 22.30 uur, expo sitie van tekeningen, aquarellen en gouaches van J. Brum en F. Drevel. Maandag 2 augustus Den Burg, dorpshuis, 10.00- 13.00 en 19.30 - 22.30 uur, expositie J. Bruin en F. Drevel. Dinsdag 3 augustus Den Burg, Hotel De Lindeboom-Texel, 20.15 uur bridge-drive. Den Burg, dorpshuis, 16.00- 18.00 uur en 19.30-22.30 uur, expositie J. Bruin en F. Drevel. Woensdag 4 augustus Den Burg, vanaf 15.00 uur, folklore-program- ma met medewerking van de jeugddansgroep cn 's avonds de grote dansgroep. Den Burg, dorpshuis, 14.00- 18.00 en van 19.30- 22.30 uur, expositie J. Bruin en F. Drevel. Dondeidag 5 augustus Den Hoom, N.H. kerk, 20.00 uur samenzang en orgelspel. Den Hoom, dorpshuis De Waldhoorn, dansen met muziek van „De Typhoons". ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter ELLAS, tel. (02220) 2039. (voor praktijken doktoren Coutinho. Elias en Van Loon) Dokter SIEBINGA, tel. (02222) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 1 augustus HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur Eerw heer Veldhuis Extra collecte kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Giethoorn Na afloop van de tweede dienst (om plm. half twaalf) gezamenlijk koffiedrinken in „Ons Huis". 10.30 uur Kinderdienst in „Ons Huis" De Koog 9 00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur drs. J. F v.d. Kooi 10.30 uur Kinderdienst in „De Schuilhut" 19.30 uur ds Froentjes, jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Extra collecte kerkeraadskas Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur ds. Zühlke, van Hamburg, in de „Kleine Vermaning". GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. Koetsveld Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds M. N. de Wolf, van Siddeburen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg Den Burg 11.00 en 15.30 uur ds. A. Duits, van Emmercompascuum GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. SAMENKOMST VAN GELOVIGEN Den Burg 10 uur in het Fanfaregebouw aan de Wittekruislaan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans De Koog 19.30 uur ds. Koopmans Den Hoom 10 uur ds. M. C. Postema ROOMS-KATH. KERKDIENSTEN Parochie St. Joannes de Doper Den Burg Missen: Den Burg 7.30; 9.30 (hoogmis) en 11 uur. Den Hoorn; 7.30, 9.00 en avondmis om 19.30 uur; De Koog: 9.00, 10.30 en avondmis om 19.30 uur; Oosterend: 9.30 uur. Lof: Den Burg 19.00 uur.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2