RANG RANG RANG VEEL Li F8VSN RONNIE Wij vragen Uw aandacht voor Verbetering grasland Woningruil LANDBOUW en VEETEELTC. *ait GroninfifU is alleen als er op staat Fruitdrops en diverse andere smaken Texels vliegveld krijgt internationaal karakter Bolleupellers (sters) stenen bungalow rubriek voor I Omlrr r.-,J..Mir Als U slecht grasland wilt omzetten in goed grasland, zonder deze percelen één of meer jaren te gaan gebruiken als bouwland, dan is het daarvoor op het moment de hoogste tijd. We bedoe len de methode, waarbij het slechte grasland wordt gefreesd, geploegd en na enkele andere bewerkingen inzaai met een goed graszaadmengsel volgt. Het is opvallend hoe deze methode de laatste jaren ingang heeft gevonden in verschillende delen van ons land. Wij menen, dat er ook nog geen betere werkwijze is voor deze gevallen, waarbij men de grond niet tijdelijk als bouw land wil gebruiken. Ook op Texel lig gen daarvan tientallen voorbeelden. Wel menen wij te moeten opmerken, dat de behandeling van het nieuwe grasland nog lang niet altijd ideaal is. Een eerste fout is, dat men verzuimt dit jeugdige gewas een goede voeding mee te geven. Veelal wacht men daar mee tot men de zekerheid meent te hebben, dat er uit dit gewas ook wer kelijk iets goeds zal groeien. Stel U voor, dat we zoiets ook zouden uithalen met onze jonge kalveren en lammeren! Dit jonge grasland moet van meet af aan over alle nodige voedingsstoffen kunnen beschikken. En daarom zal in veel gevallen een volledige bemesting op zijn plaats zijn. Dus een mengmest- stof als bijv. 14-14-14 of 12-12-12, of wel met enkelvoudige meststoffen. Op veel plaatsen zal daarbij ook slakken- meel op zijn plaats zijn. Het is zo langzamerhand wel bekend, dat op zeer veel percelen op ons eiland het koper- en cobaltgehalte van de grond laag of zelfs zeer laag is. Om zetting van slecht in goed grasland geeft een uitstekende gelegenheid om het koper- en cobaltgehalte van de grond te verhogen. Omdat deze sporen elementen zich nl. zeer moeilijk in de grond verplaatsen, is het zaak ze door een bewerking door de grond te men gen. De bewerkingen, die bij de omzet ting plaats hebben zijn hiervoor zeer geschikt. Met een hoeveelheid van 400 kg. koperslakkenbloem per ha. brengt U de grond, wat het koper- en cobalt gehalte betreft voor enkele jaren op peil. Ook na opkomst van het gewas laat de behandeling in diverse gevallen te wensen over. Veelal wacht men te lang met het inscharen van vee. Op zeer veel bedrijven op ons eiland beschikt men over de ideale beweiders voor dit nieu we grasland, nl. schapen. Hun „gouden voetjes" en fijne snuitjes kunnen al zeer spoedig na opkomst ingezet wor den om het nieuwe grasland de beste kansen te geven. Gebeurt dit, dan wor den naast het jonge gras heel wat on gerechtigheden" opgeruimd. In een jong stadium wordt nl. ook het onkruid voor lief genomen. Het resultaat van te FEUILLETON iiiiiiiiiimiimiMiiiiimiiHHMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii door Maartje Zeldenrijk 15. Toen hij haar terugreed naar huis, vroeg ze: „Waarvoor studeer je eigen lijk? Heb je bepaalde plannen, Ronnie?" Hij dacht even na, alvorens te ant woorden. „Ik heb natuurlijk iets be paalds op het oog. Maar ik zwijg er nog even over, omdat ik nog altijd niet weet, of ik zal doorzetten of niet, zie je? Als ik verder ga. moet ik rekenen op drie a vier jaar. Voor ik geheel klaar ben" „Zeg, Ronnie. je maakt me nieuwsgierig. Mag ik het echt niet we ten?" Na enige aarzeling antwoordde hij: ,,Dit blijft voorlopig onder ons, Aagje. Ik zing tegenwoordig. Men zegt. dat ik een goede tenorstem heb. Misschien is het zoik weet het nog niet. Maar mondje dicht!" „Mijn hand erop, Ronnie, dit blijft een geheim tussen ons tweeën". Maar in de zomervakantie kwam er geen Ronnie Beelen naar de Beemster. Tot groot verdriet van de gehandicapte Aagje. Want Yolanda besliste, dat hij met haar meeging naar Spanje. „Een maandje vakantie, meneer de student Dat is ook een onderdeel van het leer programma, dus protesten helpen niet. Ik heb een huisje, dicht bij San Sebas tian, waar het klimaat fantastisch is, en daar gaan we ons vermaken. Met ons drieën". HOOFDSTUK 8 Als Ronnie Beelen later nog eens terugdacht aan die augustusmaand m Spanje, dan wist hij, dat hier het keer punt in zijn leven definitief was geko men. Daar raakte hij over het dode punt heen. Daar wist hij; als ik doorzet, kan ik het halen. Terugziende op het jaar, waarin hij zes dagen van de week gestudeerd had, theorie en praktijk, be greep hij: ik heb in dit jaar heel veel geleerd. Mijn stem is al heel wat beter en mijn talenkennis breidt zich uit. Frans, Duits en Italiaans zing ik al vrij gemakkelijk Yolanda is een grote steun voor me en Jan Pottenberg staat ook altijd klaar om te helpen. Als ik dan niet bereik, wat ik nu graag wil berei ken, weet ik het niet. Ik moet er komen. Ik ben het nu ook aan mezelf verplicht. Tijdens de vakantieweken in Spanje werd er echter alleen maar gezwom men, gezonnebaad en geluierd. Soms wias Bep van de partij, maar doorgaans gingen Yolanda en Ronnie er samen op uit. Al vroeg waren ze 's morgens in het water, zwommen een eindje en gin- lang wachten kan men de laatste maan den weer op diverse plaatsen op ons eiland bekijken. Men denkt dan eerder aan een mono-cultuur van rood schin kel of melden dan aan nieuw grasland. Dit is beslist niet nodig. Ook voor nieuw grasland geldt: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. De uitwendige omstandigheden Door het landbouwconsulentschap Sneek is een brochure uitgegeven, waarin door enkele zeer deskundige landbouwkundigen gewezen wordt op de zeer belangrijke invloed van de zgn. uitwendige omstandigheden op de pro- duktie van het rundvee. De achter grond van deze uitgave is te zoeken in de teleurstellende resultaten met de productie van het rundvee, speciaal op de Friese rundveebedrijven. Met cijfers wordt duidelijk aangetoond, dat on danks alle inspanning op het gebied van de fokkerij de melkproduktie op veel bedrijven terugloopt. Wij hebben dit vlugschrift met bui tengewoon veel belangstelling gelezen en zijn er zeer door aangesproken. Heel veel zaken, die wij wel in ons achter hoofd hadden, worden hier door veel meer deskundige personen dan wij zijn op positieve wijze naar voren gebracht. Waarschijnlijk zullen wij nog wel eens op bepaalde punten uit deze brochure terug komen. Voor dit ogenblik laten wij het bij het volgende. Als oorzaken voor het achterblijven gen dan ontbijten. Soms wandelden ze 's morgens door het stadje, bekeken de souvenirwinkeltje en op een keer bleef Ronnie voor een stalletje met kaarten staan en nam er één uit. Hij betaalde en ging hem schrijven. „Voor je familie?" informeerde Yo landa. Hij schudde zijn hoofd. „Een ken nisje van me. Een ongelukkig meisje, dat gebonden is aan een rolstoel. Ze spaart afbeeldingen van kerken en to rens. Deze heeft ze zeker nog niet". Yolanda keek naar de adreszijde en zag, dat hij er onder geschreven had: „Veel liefs van Ronnie". Gelijktijdig werd de jaloezie in haar wakker. Maar ze ging er niet verder op in. Het enige wat ze dacht: Wat typisch, iemand in de Beemster. Het kon niet anders, of de verstand houding tussen de twee jonge mensen werd in deze dagen anders, als hij tot nog toe geweest was. Soms stoeiden ze in het water of op het strand. En toen ze op een late middag een strandwan deling maakte, betrapte Ronnie zich er op, dat hij haar hand vasthield. De jonge vrouw scheen dit helemaal niet iets bijzonders te vinden. Terwijl zij babbelde over de jongen, die elke mor gen boodschappen deed en iedere keer fouten maakte met de bestellingen, keek hij haar van terzijde aan. Nu viel het hem eigenlijk pas goed op, dat Yo landa een bijzonder knappe vrouw was met een uitstekend figuurtje. Zoals ze daar liep in haar badpak, waarover ze alleen maar een shortje droeg, en de bruine hals fel afstak tegen het crème badpak, was ze een schoonheid. Dik wijls had hij gezien, dat vakantiegan gers en inboorlingen haar nakeken, maar het was nooit tot hem doorge drongen, dat zij zo'n volmaakt figuur had. Nog altijd liepen ze hand in hand. Toen ze een poosje gezwegen had. vroeg ze opeens- „Wat ben je vanmiddag toch stil, Ronnie? Is er wat? Heimwee soms7" Hij schudde lachend zijn hoofd. „Ik geniet iedere seconde en heimwee nee, dat gevoel ken ik niet. Ik denk, dat ik me alleen maar gelukkig voel Bij jou". Ze keek verrast op. „Bij mij? Dus ik verveel je niet?" Hij bleef opeens staan, maakte zijn hand los en ging voorover op het zand liggen, vlak bij het water. Ze keek op hem neer. „Toch is er wat", consta teerde ze. „Je bent opeens heel anders.' Hij grinnikte. „Misschien. Jij hebt alles meteen door, he?" Ze knielde bij hem neer en speelde met het aankomende water. „Moeilijk heden? Nee toch?" „Welneeik zei toch al, dat ik van de productie worden oun. genoemd: a. Als gevolg van het opvoeren van de stikstofbemesting wijzigt zich de sa menstelling van het gras. De verhou ding eiwit tot de zgn. koolhydraten en mineralen wordt nauwer, d.w.z. naar verhouding is meer eiwit aan wezig. b. Het gras wordt in een jonger sta dium gemaaid. Ook hierdoor kan de onder a. genoemde wijziging nog worden versterfet. Bovendien gaat het gewas dan te weinig ruwvezel bevatten. Ruwvezel ofwel ruwe cel- stof is in veel gevallen alleen als ballast beschouwd. Het is echter on ontbeerlijk voor goede omzettingen in de pens. c. Er wordt te weinig ruwvoer gewon nen van de eerste snede. De inhoud en structuur van voorjaarsgras is duidelijk anders dan van gras, dat in de zomer of herfst groeit. Het blijkt uit deze brochure wel zeer duidelijk, dat voorjaarsgras niet is te vervangen. Uit dit oogpunt is het streven, van de landbouwvoorlich ting op Texel om de ruwvoedervoor ziening in de eerste maanden van het seizoen veilig te stellen, geheel in de roos. d. Het grasbestand is op veel Friese weiden minder goed of slecht. Spe ciaal op de laagveengronden komen veel fijnstengelige grassen als fiorin, geknikte vossenstaart, witbol e.d. grassen voor. Gewezen wordt op de hoge waarde van Engels raaigras. Wellicht vinden we hier ook één van de oorzaken van de goede resultaten met kunstweiden, die immers voor een zeer groot deel uit Engels raai gras bestaan. e. Op de meeste bedrijven zijn de voer- bieten verdwenen. Het spreekt o.g. zeer aan, dat de schrijvers dit als een verlies beschouwen. f. Op veel bedrijven laat het minera- lengehalte en speciaal het gehalte aan koper en cobalt te wensen over. g. Door de gewijzigde samenstelling van het ruwvoer is op zeer veel be drijven de opname van ruwvoer klei ner geworden. Het valt ons telkens op, dat op bedrijven met werkelijk goed hooi en kuilgras hiervan mas sa's door de dieren worden verwerkt. h. De winning en speciaal de bewaring van het ruwvoer laat op veel bedrij ven te wensen over. De schrijvers hechten vooral ook waarde aan een goede bewaring. Er gaat nog te veel echte voederwaarde verloren door broei en schimmel. In dit verband mogen wij nog wel wijzen op het belang van de hooiventilatie. We laten het hier voor dit keer bij. Maar we kunnen U wel zeggen, dat door de inhoud van dit vlugschrift het „raadsel" van de zeer goede opbreng sten op enkele ons bekende bedrijven wat minder raadselachtig is geworden. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 8 aug. op om 5.12 uur en gaat onder om 20.18 uur; 11 aug. op om 5.16 uur en ondei om 20.12 uur. Maan: 12 aug. V.M.; 19 aug. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 6 aug. 2.29 en 14 55; 7 aug. 3.38 en 16.08; 8 aug. 4.52 en 17 20; 9 aug. 6.02 en 18.25; 10 aug 7.00 en 19.21; 11 aug. 7.55 en 20.09; 12 aug. 8.41 en 20.53; 13 aug. 9.22 en 21.32; 14 aug. 9.59 en 22.06. iedere sekonde geniet? Nee, het is. ik dacht na over jou". „Mij?" Ze ging naast hem zitten, half liggend en leunde naar hem toe op haar arm. „Waar heb ik die eer aan te dan ken?" „O, het is natuurlijk idioot en ik heb er niets mee te maken. Maar eh. waarom heb je Augie niet meegeno men? En Han?" „Han had wel mee gekund, als hij gewild had, maar hij ging naar Italië. Augie heb ik om bepaalde redenen in Nederland gelaten. Ik heb zo het idee,, dat jullie niet al te best met elkaar overweg kunnen, niet?" Hij gaf niet dadelijk antwoord. „Ik heb persoonlijk niets tegen hem", ver klaarde hij, niet geheel naar waarheid. „Mag ik eens onbescheiden zijn?" Ze keek hem lachend aan. „Jij en on bescheiden Welke vraag brandt er op je lippen?" „Wat zie je in Augie? Betekent hij wat voor je?" De jonge vrouw ging nu ook voor over liggen en keek naar de aankomen de golfjes. „Hij doet doorgaans erg stoer, Ronnie, maar als je hem net zo goed zou kennen als ik, zou je weten, dat hij in wezen maar een hulpeloze jongen is. Die druktemakerij van hem is alleen maar pose. Hij was een vriend van mijn man. een protégé. Hij is wees en komt uit een zeer goede familie. Mijn man was zijn voogd en toen Ber nard stierf, achtte ik het mijn plicht zijn werk voort te zetten. Die jongen wil wat worden en ik help hem". Een schop onder zijn achterwerk was wellicht beter, dacht hij, maar hij vond het raadzaam er niet op door te gaan. „Wat was je man voor een type, Yo landa?" Ze knikte. „Die vraag kon ik een keer verwachten. Eerlijk gezegd heeft het me al verwonderd, dat je hem niet eer der stelde. Je zult waarschijnlijk wel te weten zijn gekomen, dat ik vroeger op hei Plein in Amsterdam danste?" „Inderdaad". „Het is allemaal heel simpel. Daar- heb ik hem op een avond leren kennen. Aanvankelijk moest ik niets van hem hebben. Hij was om te beginnen veel ouder ik was toen 19 en hij 34 en in de tweede plaats kwam hij uit een heel ander milieu. Maar Bernard zo heette hij was erg vasthoudend. Ove rigens, hij was een knappe jongen, erg getapt bij zijn vrienden, bijzonder royaal met fooien en de vrouwen waren weg van hem. Ik kwam al gauw te we ten, dat hij eigenaar was van een paar textielfabrieken een familievennoot schap maar ik hield hem desondanks op een afstand, want ik wilde mijn baantje niet in de waagschaal stellen. i(Wordt vervolgd) EIERLAND Het Texelse vliegveld zal in de toekomst een internationale luchthaven worden met douane faciliteiten. Do mogelijkheid is dan voor ons eiland geschapen buitenlandse vliegtuigen te ontvangen. Het wachten is nu nog op het douanebesluit. Haven meester De Bruin hoopt dat volgend jaar de eerste buitenlandse toestellen reeds op Texel kunnen landen. De huidige accommodatie op het vliegveld zal volstrekt ontoereikend zijn en in het geheel niet in overeen stemming zijn met de verworven inter nationale status. In de eerste plaats zal er zeker een hangar gebouwd moeten worden, die plaats zal moeten bieden aan de vliegtuigen, die Texel zullen aandoen. De andere berichten, die wij van het vliegveld ontvingen, waren al even gunstig. De vluchten, die elke dinsdag en donderdag naar Ameland worden ondernomen zijn iedere keer volge boekt. Opmerkelijk is dat zeer veel Texelaars met de Gelderse Luchtvaart maatschappij een uitstapje naar Ame land wagen. Nog tot eind augustus zal er de gelegenheid bestaan door de lucht dit andere waddeneiland te bereiken. Ook de rondvluchten boven net eiland zijn een groot succes. In de maand juli werden honderd vluchten 'boven Texel gemaakt. Zweefvliegen Gedurende twee weken maakt de AKU-zweefvliegtuigclub gebruik van het vliegveld Texel. De derde week zullen twintig Texelaars de eerste be ginselen van het zweefvliegen worden bijgebracht. Misschien zal het enthou siasme na deze week bij hen zo groot zijn, dat er een Texelse zweefvliegclub opgericht kan worden met eigen in structeurs en vliegtuigen. De mogelijk heden zijn beslist aanwezig. AUTO SLIPTE Maandagmorgen om ongeveer half elf raakte de Volkswagen van de 19- jarige J. V. uit Den Dolder aan het slippen bij het nemen van een bocht van de Zaandammer dijk. De wagen kwam terecht in het naast de weg ge legen weiland. De jongeman aan het stuur en twee passagiers liepen enkele lichte verwondingen op. De ernstig be schadigde wagen werd versleept door Garage Kaczor. WANDELTOCHT IN DEN HOORN DEN HOORN Zondagmiddag or ganiseert de mondharmonikavereniging „De Vrolijke Cowboys" een wandel tocht over een afstand van 15 en 20 kilometer. Tussen 1 en 2 uur kunnen de deelnemers zich opgeven in het Dorpshuis „De Waldhoorn", vanwaar tevens wordt gestart. De tocht heeft de bijzondere aantrekkelijkheid, dat ze de wandelaar vele prachtige stukjes van Texel laat zien De organisatoren reke nen op een grote deelname van toeris ten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg: zwarte vulpen Gim- bom; groene nylon regenjas, mefk Eldis; wit kousehemd met opschrift Radio Veronica: autopapieren tnv, Hek; zwarte hond tcef met gele halsband; zwarte portemonnee met rits- sluitng, vestmodel, inh. wat klein geld; zwarte koffer met inhoud; transistor radio merk Ebc- ha in zwarte étui; grijze portemonnee inh. 2 jongensfoto's en 47 ct.; wollen rode sjaal, ge ruit; autosleuteljc met hangertje hotel R'dam; autosleutel met parkeerschijf; herenpolshor loge merk Comodore, rond, goudkleurig, knopje gebroken, zwart plastic bandje; bruine portemonnee inh. ƒ3,30 en naam Sassen H; bruine damesschoen; bruine portemonnee inh. 3 foto's en 1 cent; lederen bruine motorkap; bos sleutels .w o. autocontactsleuteltje; jon gensschoen m. 35 merk Fort; gele plastic re genjas; blauw jongenszwembroekje met wit streepje; autosleuteltjes; autosleutel Opel in plastic hoes; Duits gebedsboekje met zwarte kaft; blauwe jongensstrandbroek en blauw met grijs trainingsjack; bruine kinderportemonnee met ritssluiting, inh. ƒ9,72; Sparta bromfiets groenige kleur; lichtblauw damesrijwiel, grijze spatborden, merk Loco Star, velgremmen en grijs rokzadeltje; zwart damesrijwiel met witte streepjes, merk Gazelle, velgremmen; zwart herenrijwiel, sport, geen kettingkast, geen jas- beschermer; zwart damesrijwiel merk Gomo, lamp, terugtraprem, kettingkast (linnen ont breekt), bagagedrager, blauw-grijs zadeldek; zwarte bromfiets Puch; blauw met witte kin derfiets; herenrijwiel merk Gruno type 2, zwart, op de achterstand staat Arsenal. UITSLAG RINGRIJDERIJ De uitslag van de woensdagavond gehouden ringnjderij luidt: 1. de heer Zijm met mej. Bruin: waar debon van ƒ10,schemerlampje; 2. de heer Witte met mej. Keijser: fles likeur platenbon; 3. Ewald en Marja 'Keijser: fles likeur handdoek en washandje; 4. de heer Joh. C. Roeper en echtge note: doos sigaren handdoek met washandje. Dertien wagens namen aan de wed strijd deel, die onder zeer veel publieke belangstelling op de Groeneplaats ge houden werd. Voor de aanvang maak ten de soms prachtig versierde wagens eerst een ronde door Den Burg. In te genstelling tot andere jaren, werd de prijs voor de schoonste wagen niet toe- gëkend. OVERLEDEN IN AMBULANCEWAGEN In de ambulancewagen, op de Pont- weg schuin tegenover de Katholieke jeugdherberg „De Eyercoogh", overleed dinsdagavond om kwaret voor zes tij dens het vervoer naar het ziekenhuis, een 63-jarige Duitse toerist, afkomstig uit Duisburg, die zijn vakantie hier op Texel doorbracht in „De Bremakker". De man was hartpatiënt. VECHTPARTIJ IN ZWAANSTRAAT Maandagnacht om ongeveer twee uur werd de Rijkspolitie gewaarschuwd voor een vechtpartij in de Zwaanstraat te Den Burg. Toen zij op de bewuste plaats arriveerde, waren de jeugdige luidruchtige vechters reeds verdwenen en was zij genoodzaakt onverrichter zake terug te keren. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016 (voor praktijken doktoren Coutinho. Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02220) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 augustus 1965 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes H. Doop De Cocksdorp 10 uur ds. Giethoorn Extra collecte kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds. Oskamp Na afloop van de tweede dienst (om plm. half twaalf) gezamenlijk koffiedrinken in „Ons Huis". 10.30 uur Kinderdienst in „Ons Huis" De Koog 9 00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Van der Ende 10.30 uur Kinderdienst in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Dc Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds Beerthuis Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes rcstauratiecollectc DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur ds. Zühlke, van Hamburg, in de „Kleine Vermaning". GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. D. A Vogel, van Geleen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg Den Burg 11.00 en 15.30 uur ds. C. van Kalkeren, van Holwerd GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. SAMENKOMST VAN GELOVIGEN Den Burg 10 uur in het Fanfaregebouw aan de Wittekruislaan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur de heer C. Inja Oosterend 11.00 uur mevr da Reinhold-Scheuermann De Koog 19.30 uur de heer C. Inja Den Hoorn 10.00 uur de heer J. Wieringa ROOMS-KATH. KERKDIENSTEN Parochie St. Joannes de Doper Den Burg Missen: Den Burg 7.30; 9.30 (hoogmis) en 11 uur. Den Hoorn; 7.30, 9.00 en avondmis om 19.30 uur; De Koog: 9.00, 10.30 en avondmis om 19.30 uur; Oosterend: 0.30 uur. Lof: Den Bürg 19.00 uur. TEXELAARTJES Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. 3 regels ƒ1,—; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Elke dag verse zeepie- ren te koop. Schilderend B 145 Den Burg Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Nu volop rode bessen. M. Huisman, „De Veen", telefoon 2203 Rijschool „Groot", eig. K H. Boon Vamor gedipl. Voor al uw rijbewijzen. Opel Kadett ƒ8,-. Tel. (02230) 3252 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Na de vakantie weer naar school op 'n jeugd- of kinderfiets van de Peerless rijwielhande laar. Vakantietijd, Peerless- tijd. Alles voor de fiets. Meer dan 1000 Peerless- rijwielhandelaren in Ne derland Gevonden een wagen- bord. Telefoon 2783 Den Burg Te k. Renault Fregate keuring toegest. en Sin ger trapnaaimach. naait prima. Gasthuisstraat 8, Den Burg Te koop Renault 4 we gens aanschaf grotere. Billijke prijs J. Dooren, Gasthuisstraat 6A Te k. VW 1952, t.e a.b. Beatrixlaan 82 Den Burg Te k. AGA-fornuis m. boiler 80 1. Te bevragen Buutteveld, Eierlamd E 148 Te koop kinderwagen/ wandëlwagen en reis- wieg. C. Vlaming, Peper- str. 36, tel. 02223-387 Te koop Vespa scooter bwj. '59, type GL, 26.000 km. gelopen. D. J. Boon. Dennen H 94 b Te k. aangeb. nog enig bloembmiateriaal, o.a. manden, zeven. enz. G. Koorn, Kogerstr 69 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Niels Martin H. P. Kooger J. S. M. Kooger-Zegers Texel, 2 augustus 1965, Hogereind 41, De Waal gevraagd C. SCHERMER WilheJlminalaan 9 Den Burg Te koop gevraagd mooi landhuisje Brieven met opgave van prijs, grootte, ligging en staat van onderhoud on der no. 809 aan bureau van dit blad. Aangeboden een 3-ka- merwoning in Rotter dam voor woning op Texel. Brieven onder nr 810 aan bureau Texelse Courant.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2