Henk van Ulsen met „Dagboek van een gek" form meubelen KLERCQ'S FILMNIEUWS Nog stikstof strooien? 1 oktober in „De Oranjeboom Aangrijpend stuk solotoneel uitsluitend verkrijgbaar bij woninginrichting n.v. rubriek voor LANDBOUW en VEETEELT SPORTPROGRAMMA De arme geesteszieke kleine ambte naar Aksentei Ivanovitsj Propritsjin is de man uit Gogols beklemmende novelle „Dagboek van een gek", waarvan een toneelbewerking werd gemaakt. De to neelgroep Studio heeft dit stuk solo toneel op het repertoire genomen en het is de van de televisie bekende Henk van Ulsen, die de enige rol in het stuk voor zijn rekening heeft genomen. Hij ver tolkt op voortreffelijke wijze de kans loos naar krankzinnigheid afglijdende Propritsjin. De Nederlandse vertaling van het oorspronkelijke, door Roger Coggio en Sylvie Luneau geschreven „Journal d'un fou" is een indrukwek kende voorstelling geworden, waarvar ook de Texelaars zullen kunnen genie ten. De Stichting Kunstkring Texel heeft bewerkstelligd, dat Henk van Ulsen het drama onder regie van Kees van Iersel hedenavond in ,.De Oranje boom" zal opvoeren. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Voor ƒ6,kan een abonnement worden gekocht, waarmee men tevens toegang heeft tot een twee de, nog te organiseren toneelevenement in de komende winterperiode. Fragmenten uit recensies: Henk van Ulsen heeft laten zien, dat hij in staat is ver uit te stijgen boven een acteur, die een grote rol realiseert. Alléén op het toneel heeft hij met een groot creatief vermogen het karakter van de kleine klerk Aksentei Iwano- witsj Propritsjin uitgetild boven diens ziektebeeld van krankzinnige naar een aangrijpende algemeen menselijke een zaamheid. Zo zag men Gogol's kleine novelle uit 1834 „Dagboek van een Gek" in een Franse toneelbewerking als een eeuwige, tragische strijd tussen droom en werkelijkheid met de mens, die het spoor bijster raakt en geestelijk verongelukt. Gogol was een opstandige, maar hij ging veel verder dan de strijd om sociale rechtvaardigheid. Hij heeft wat er tussen aarde en hemel is betrok ken in zijn werk, dat hier zelfs door trokken is van de duivelen, waarin hij geloofde. Propritsjin is krankzinnig, maar het is niet in de eerste plaats zijn krankzinnigheid, die op ons afkomt, maar zijn grote algemeen menselijke eenzaamheid. Doorleefd Henk van Ulsen heeft in zijn onna volgbare creatie, die onder regie van Kees van Iersel is tot stand gekomen, ■dat element vooropgesteld en daarbij zo doorleefd, dat het sprak uit ontel bare finesses en details. Décor (Kees van Iersel), muziek (Georges Delerue) en dia's (Frits Muller) vormden de geëigen de sfeer voor het brein van Propritsjin op zijn tragische uittocht. („De Telegraaf") Henk van Ulsen beschikt over een zo gevarieerde scala van uitdrukkingsmo gelijkheden en zo rijke mimische ex pressie. dat deze voorstelling in hoge mate zijn schepping wordt, met een su blieme literaire tekst als aanleiding. De bewerking is te dicht bij de oorspron kelijke tekst gebleven, in plaats van het gegeven geheel en al dramatisch te transponeren. Van Ulsen brengt het, zeker aan het slot, een heel eind met zo'n transpositie. Over het geheel is er behoudens detail-bezwaren, die berus ten op een opgedrongen tekstinterpre tatie ten gevolge van een voorgespeeld in plaats van voorgelezen dagboek een vaak hoogst boeiende avond een-mans toneel ontstaan. (Algemeen Handelsblad) Het proces, dat wij als toeschouwer meemaken, is het overslaan van de verhitte waandenkbeelden naar de Koningstraat 43-45 Spoorstraat 30 - Den Helder officieel TOP-FORM adviseur werkelijkheid. De held van het verhaal hoort stemmen, voert een briefwisseling met het hondje van de dochter van zijn baas op wie hij verliefd is en verbeeldt zich tenslotte de koning van Spanje te zijn. Gogol heeft met nauwkeurige re- gistratiegave de ontwikkelingsgang van een duidelijk omschreven ziekteproces getekend. De uitbarstingen van hoog moed, de angst voor achtervolging en de vlucht in de schijnwerkelijkheid van de waan zijn bekende symptomen van een bekend ziektebeeld. (Algemeen Dagblad) Henk van Ulsen moet dit Dagboek wel gezien hebben als de kans van zijn leven. Het is solo-toneel in de ware zin en het is toneel dat deze acteur de ge legenheid biedt zijn intelligentie en zijn talent voor het macabere volkomen uit te leven. Het was een merkwaardige ervaring, te zien dat deze betrekkelijk korte novelle inderdaad tot toneel was gemaakt. Tot een avondvullend stuk nog wel. De acteur, die het op zijn naam krijgt, speelt de dagboekbladen van de steeds krankzinniger wordende Aksen tei Ivanovitsj Propritsjin, de kleine ambtenaar, die niet tegen het leven op kan en die zich tenslotte verliest in de waan dat hij Ferdinand VIII, kroon pretendent van Spanje is. Het navrante slot geeft de indrukken weer die Aksentei opdoet in een krankzinnigen gesticht, waar de verplegers zijn zieke hersenen trachten te genezen met stok slagen en door ijskoud water over zijn kaalgeschoren hoofd te gieten. (Het Vrije Volk) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden in Den Burg: herenpolshorloge merk Remova met stalen rekband; rode poes met witte achterpoten; donkerbruin 2eer kleine skai-lederen damestas met sleutels en DM 1,11 en ƒ0,09; bruinledcren portemonnee inhoud ƒ10,ƒ1.en 6 dubbeltjes en lot. nationale loterij; lichtgrijs jasje; zijden sjaal, kl. paars, rood en geel; kinderportemonnee blauwgrijs inh. 2 kwartjes; portefeuille inh. 7 mark;l pet; kentekenplaat MV 67-07, hoofddoek zwart; kindersandaaltjes; wollen sjaal met div. kleu ren; verrekijkeretui aan riem; spaniel bruin- wit; dubbele fietstas kunstleder kleur zwart; bovenzeil kinderwagen kleur blauw; alpino muts donkerblauw; plastic bal kleur rood; 1 pr. bruinlederen kinderschoenen (gebruikte) in doos; haarlint rood; tafelblad rond; zilv. sou venirlepeltje van Texel in doosje; klein hondje kl. lichtbruin; wieldop Mercedes; groene trui met kol; bril met donker montuur en dubb. focus glazen; regenbroek zwart; grijze kinder trui; Poppel gasaansteker blauw; rubb. snel binder bromfiets; Solex bromfiets. Verloren in Den Burg: windscherm kleur blauw in witte hoes; damesbril met dubb. fo cus; damesportemonnee kleur grijs inhoud ƒ1,40 en wat foto's; rode badtas inh. rode badlaken, blauw-witte badpak, rode portemon nee inhoud ƒ45,gouden kettinkje met huge noten kruis en paspoort; windscherm oranje in dito hoes plus 4 stokken; gouden hangertje, steentje ovaal van vorm; gladde trouwring; le gitimatiebewijs; damesportemonnee zwart leder inh. ƒ18.en boodschappenlijstje; lichtgrijs jack met zwarte manchetten, m zak wat gul dens; wieldop Daf personenauto; groen etui met o.a. vulpen, kinderportemonnee zwart le der inh. ƒ0,35; kinderjasje kleur groen-blauw, binnenkant zwart poplin; goudeu ring met in scriptie Rosemneke: boordje voor jack kleur donkerblauw; damesleesbril licht montuur; nieuw 4-tands vork; damcsrijwiel; damesrijwiel Gazelle sport kleur blauw; damesrijwiel merk Gazelle. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uui. c\ V, t - Ni v Onil«-r rcduklii' C< van Gronings Alle jaren krijgen we om deze tijd van het jaar vragen over de mogelijk heid en wenselijkheid van het strooien van stikstof op het grasland. Wat moet hierop ons antwoord zijn? Veelal houdt men als uiterste datum 15 september aan. En we menen, dat dit in het algemeen wel juist is. Plet gaat echter ook in dit geval als met zoveel zaken: men moet het geval voor geval bekijken. Ik geloo dat er factoren zijn, die er voor pleiten om met de stikstofbemesting op ons eiland iets lan ger door te gaan dan op veel plaatsen aan de vaste wal. We denken aan het volgende. De nachttemperaturen liggen in deze tijd van het jaar op Texel belangrijk hoger dan bijv. in het midden en oos ten van ons land. Een belangrijke oor zaak voor het stagneren van de gras- groei in deze tijd is de te lage tempe ratuur. Wat dit betreft kunnen we dus op ons eiland spreken van gunstige om standigheden. Hetzelfde geldt voor de waterhuis houding van de grond. Op lage, natte gronden houdt de groei eerder op dan op hogere gronden, die goed uit het wa ter liggen. Ook in dit opzicht komt Texel gunstig naar voren. Tenslotte is er het feit van de flinke schapenbezetting. De behoefte aan gras en de mogelijkheid om het late gras tot waarde te brengen is op de Texelse be drijven groter dan op veel bedrijven aan de vaste wal. In veel gevallen ge lukt het op de bedrijven van de „over- kantse" boeren niet om het gras tot waarde te brengen omdat de draag kracht van de grond onvoldoende is om vee te laten grazen Wij menen, dat vooral voor de scha- penbedrijven het strooien van een lichte stikstofbemesting van bijv. 200 kg kalkammon per ha op een aantal per- U.D.I NEEMT STUK IN STUDIE De Rederijkerskamer U.D.I. heeft het blijspel „Een maand voorwaardelijk" in studie genomen. Het drie bedrijven tellende stuk zal op 26 en 27 november voor het voetlicht worden gebracht. NA AANRIJDING DOORGEREDEN DEN HELDER De 35-jarige W. V. uit Den Burg veroorzaakte woensdag ochtend op de Rijksweg nabij Den Hel der een ongeluk, toen hij een voorge sorteerde personenauto aanreed. V. was in een gehuurde volkswagen op weg naar Den Helder. Voor hem reed een Opel Kadett. bestuurd door J. K. uit Anna Paulowna. De Opel wilde linksaf de Doggersvaart oprijden, gaf daartoe richting aan en sorteerde voor. Omdat hij een tegenligger voorrang moest ver lenen, stopte hij langs de as van de weg. Een ogenblik later werd hij van ach teren aangereden door V. De Opel werd licht beschadigd; de Volkswagen aan de voorzijde vrij ernstig. V. reed zijn wa gen echter onmiddellijk achteruit en ging er vandoor in de richting Den Helder. De verbolgen bestuurder van de Opel zette de achtervolging in en wist de Volkswagen in Den Helder klem te rijden. De politie werd ge waarschuwd. die V. meenam naar het bureau, waar bleek dat hij onder in vloed van alcohol verkeerde. Zijn rijbe wijs werd daarop ingenomen. De Volks wagen was gehuurd van het bedrijf J. Geus te Den Burg. TEXELAAR VEROORDEELD ALKMAAR De Alkmaarse recht bank heeft dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de Texelaar v.d. K., die ƒ1300,wegnam bij een collega. Hij werd conform de eis veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek. celen nog zeer goed verantwoord kan zijn. U moet er wel op letten,dat dit ge beurt op percelen, die kaal zijn. Als ok tober nog een aantal goede dagen wil geven krijgt u hierdoor zeker nog een opleving van de grasgroei en vooral ook een betere smakelijkheid van het gras. De stikstof moet er dan echter deze week nog op. ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1965: Adspiranten: HCSC-Texel De Koog-Oosterend, 4 uur ZDH-Cocksdorp, 4 uur Pupillen: ZDH-Cocksdorp. 3 uur Oosterend-Texel, 3 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER 1965: 4de klasse A KNVB: Texel-Helder Grasshoppers-IIollandia T. SRC-ZAP SVW '27-Succes BKC-W a tervogels Afdeling Noordholland: Wiron-Cocksdorp JVC 2-Texel 2 ZAP 4-De Koog 1 Geelzwart 3-ZDH De Koog 2-JVC 3 Oosterend 2-Watervogels 6 Texel 3-Helder 6 ZDH 2-JVC 4 Junioren Texel-JVC MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag a.s. gaat Texel tegen Helder een zeer zware wedstrijd tegemoet. Het zal heel moeilijk worden er een punt van over te houden, hopelijk is Texel dan eindelijk weer eens volledig. D.D. Grasshoppers-Texel (nagekomen) In een zeer sportieve wedstrijd moest T. het hoofd buigen voor G. en dit wa ren heel kostbare verliespunten. Door invallers was de achterhoede verzwakt. Voor de rust, die met een 1-0 stand voor T inging, werd aardig gespeeld. Door dat er steeds 4 verdedigers waren voor het doel lukte het de G.voorhoede in bedwang te houden. Maar na de rust werd er „gewoon" gespeeld en kwamen de tegendoelpunten. Waarom nu niet constant de achterhoede dicht gehou den? Hans Geus zorgde voor 0-1 met rust. het werd toen 2-1 voor G. en Bob Bakker maakte uit een penalty 2-2. G. liep weer uit tot 3-2 waarna we weer een penalty mochten nemen, deze ging helaas naast en van de doelschop maak te G. 4-2 Texelse Boys In verband met het aanbiddingsfeest zijn voor het komend weekend voor de Boys geen wedstrijden vastgesteld. De training van vanavond gaat evenwel normaal door. Duidelijk is gebleken, dat de lichamelijke conditie van de meeste spelers moet worden verbeterd en voor de anderen is het zaak die con ditie op peil te houden. Het is dus zaak dat ieder present is. Het eerste elftal van de Boys trad zondag aan tegen Kaagvogels met twee invallers Aadje in het doel heeft zich kranig geweerd. Het liet zich lang aan zien, dat het een gelijk spel zou worden, maar tien minuten voor het einde kreeg Kaagvogels een vrije trap toegekend, waaruit het winnende doelpunt ont stond. Eindstand 21. Het tweede elftal, dat ook met inval lers speelje, behaalde op ZAP 7 een verdiende 32 overwinning. Het re sultaat had nog beter geweest als alle kansen waren benut. De legende van Jason, die met de Argonauten uittrok om het Gulden Vlies voor zijn geteisterd vaderland te veroveren, werd tot leven gebracht in de groot opgezette kleurenfilm „Juson en de duistere machten", die zaterdag avond in het City-theater wordt ver toond. Het gulden vlies is de tover- krachtige ramshuid, die Thessalië kan bevrijden van alle plagen. De schurk achtige Pelias, die de troon van Thessa lië heeft veroverd, laat Jason vergezel len door zijn zoon Acastus met de op dracht het plan te doen mislukken. Ja son zoekt raad bij de Goden. Zeus vindt goed dat Hera hem vijfmaal te hulp zal komen. Zij openbaart dat het gulden vlies in Colchis ligt. Met de stoerste mannen van Griekenland zeilt Jason uit. Na dagenlange windstilte wijst Hera hem het bronseiland, de smidse der goden, maar waarschuwt hem niets anders mee te nemen dan proviand. Als enkele Argonauten zich toch juwelen toeëigenen, staat de ko lossale God Talos op en keert het schip van Jason ondersteboven. Maar Hera verraadt het kwetsbare punt van de reus. Jason opent de hiel en de god stort ter aarde. Nog meer belemmerin gen worden het schip in de weg gelegd. Als een smalle doorgang moet worden gepasseerd is het een enorme Triton, die uit het water oprijst en de door gang verspert. Maar ook deze hinder nis wordt genomen en tenslotte berei ken de dapperen het doel. De grote ver rassing van deze film is het bijna feil loze trucwerk, dat alleen al het bezoek aan de bioscoop de moeite waard maakt. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag kan men de bekende komiek Harold Lloyd bewonderen in de film „Lachen is niet verboden". Het is niet één verhaal, maar een reeks frag menten, die tot de beste van Lloyds werk behoren. De lachparade omvat onder meer een scène in de onder grondse, angstige momenten aan boord van een schip, de bruiloftsgasten uit „For Heaven's Sake". Harold als taxi chauffeur en daarna volgt in zijn geheel de film „The Freshman" uit 1925, waarin men Harold ziet als de student, die zich wil laten kennen als een royale vlotte vent. Ogenschijnlijk is hij direct populair, maar in werkelijkheid steken de medestudenten de draak met hem en exploiteren hem schaamteloos. Dat hij tenslotte werkelijk populair wordt is te danken aan het meisje Tate, dat hij voor zich weet te winnen. Toegang alle leeftijden. „Eerst de vrouwtjes" (Les femmes d'Abord) is de rolprent, die men zon dag- en dinsdagavond kan zien en waarin Eddie Constantine de hoofdrol speelt. Tot de voor niets terugdeinzen de mensen behoort de Parijse zaken man David Griffin, die niet alleen Europa's grootste handelaar in verdo vende middelen is. maar zich ook niet heeft ontzien een medevennoot te do den, die hem aan de kaak wilde stellen. Weliswaar had het alle schijn, dat hij door een auto-ongeluk om het leven is gekomen, maar er zijn enkele mensen, die daaraan twijfelen. Dat is o.a. Bobby Carraud (Eddie Constatine), die voor niets of niemand bang is en ondanks de vele hachelijke situaties, waarin hij verzeild raakt, tenslotte het recht laat zegevieren. Toegang boven 14 jaar. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 26 september op om 6.32 uur en gaat onder om 18.29 uur; 29 september op om 6.37 uur en onder om 18.23 uur Maan: 25 september nieuwe maan Hoog water ter rede van Oudeschild: 24 sept. 8.11 en 20.55; 25 sept. 9.06 en 21.43; 26 sept. 9.52 en 22.22; 27 sept. 10.27 en 22.52; 28 sept. 10.53 en 23.19; 29 sept. 11.19 en 23.42; 30 sept. 11.43 en 1 okt. 0.03 en 12.03; 2 okt. 0.27 en 12.26. INGEKOMEN PERSONEN Aaltje van Eijk, van Amsterdam, Balth. Floriszsti. 41 hs naar De Koog, Dorps- steraat 4; Francisca A. van Alem van Vlissingen, Boul. Evertsen 54 naar De Koog, Badweg 2; Petrus J. C. Boiler- man van Amsterdam, Haarl. houttui nen 49hs naar Den Burg, Molenstraat 18; Trijntje Groenewoud ev. Appel en Peter en Simon Appel, allen van An- dijk, Kleingauw 56 naar K 83; Govert van Asperen met gezin van Schoonho ven, Scheepmakershaven 4 naar Ooster end, Oranjestraat 31; Willem A. K. H. Broere van Den Haag, Steenwijklaan 37 naar Den Burg, Groeneplaats 6; Sjut- je Zwaan ev. Muider, van Staveren, Smidstraat 11 naar B 156 a; Jozina A. van der Slikke, wv. Le Noble van Den Haag, Klatteweg 1 naar Oosterend, Verlorenkost 9; Monica B. Vogelzang, van Ideradeel, Warga 64 naar Den Burg Schilderend 101; José van den Berk van Utrecht, Oud Wulvenlaan 51 naar Den Burg, Parkstraat 14; Frouwtje G. G. Keijser van Utrecht, v. Alphenstraat 481 naar Den Burg, Waalderstraat 1; Janke C Veenstra van De Bilt, Biltho- ven, Soestdijkseweg 251 Z naar Den Burg, Warmoesstraat 32. VERTROKKEN PERSONEN Mariska Kunst van Den Burg, Koger- straat 100 naar Bussum, Gr. Hertogin- nelaan 31; Carla Kempenaar van Den Burg, Emmalaan 10 naar Hilversum, Blijdensteinlaan 9; Jan C. van Heer waarden van K 79 naar Amsterdam, Roelof 't Hartstraat 12 III; Helena Vijfschaft van K 83a naar Amsterdam, Herman Robberstraat 8 II; Helena Krij- nen van C 35 naar Amsterdam, de Kem- penaerstraat 13 hs; Jacobus W Lut van De Koog, Dorpsstraat 2 naar Alkmaar, Oosterestraat 35; Andreas J. Keijser van De Waal Hogereind 47 naar Heems- kerek, W. v. Velzenstraat 39. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 september worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.3014.00 uur; Oosterend en De Waal: 14.0014.45 uur; De Cocksdorp en Eierland 14.4515.30 uur; De Koog: 15.30—16.00 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutmho. Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02220) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: J. BEEKMAN, tel. (02220) 2936 WITTE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Socsan Den Hoorn 9.30 uur ds. Oskamp De Koog 10 uur ds. Waardcnbur H. Avondmaal 10.00 uur Kinderkerk in „De Schuilhut" De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg H. Avondmaal Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Oskamp Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek (Leiden) Den Hoorn 11.15 uur ds. Van Bilderbeek (Leiden) De Koog 19.30 uur mej. Van Zetten TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0.25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Wij garanderen elk door ons vervaardigd kledingstuk. Toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, Tel. 13615. Elke week op Texel Rijschool „Groot", eig. K H. Boon Vamor gedipl. Voor al uw rijbewijzen. Opel Kadett ƒ8,—. Tel. (02230) 3252 ƒ100,TERUG voor uw oude bromfiets (hoe oud die ook is) bij aankoop nieuwe JAWA ad. 475, Rijwiel- en Bromfiets- handel H. Troost, Heren straat 67, Den Hoorn, Texel, tel. (02226) 213 Te koop een watertank en een krachtmotor, 2 één-persoons bedden met ledikant, 1 theewagen. Warmoesstraat 64, Den Burg Wegens plaatsgebrek mijn Ford-Thames open bestel, met of zonder bijp. aanhangwagen te koop aangeb. Het geheel is in goede staat, met verz. en bel. Ook afz. te koop. Uiterste prijs ƒ900, Bezichtiging en proefrit na afspraak. A. Boonaerts Dageraad 12. 't Hornt.je, tel. 358 Te koop z.g.a.n. raam kozijn met draairaam, compleet met glas, 260 - 160 cm. H. G. Witte, De Zes 7, Den Burg, tel. 2302 Goed tehuis gezocht voor lief hondje. Park straat 36 Prima hooi te koop. Dijkstra, bij de Zuivelfa briek Te koop moesappelen en kookperen. J. Kiljan Jzn, Gasthuisstr. 22, Den Burg Te koop droog haver- stro en een klamp oude koemest. Th. Smit, tel. (02220) 2905 Goed tehuis gezocht voor jachthondje. Oud 9 weken. Te koop 2 kin derjasjes, z.g.a.n. Gast huisstraat 38 Te koop 3V2 mud plant goed tijgerlelies. F. v.d. Gracht, Beatrixlaan 38 Te koop goed onderh. kolenhaardkachel. War- moasstr. 51 Te koop plm. 300 één jarige hennen W.L. en een klamp oude mest. Jac. van Heerwaarden, Vuurtorenweg C 71a, tel. (02222) 220 Te koop een vette vaars. Kogerweg K 70, De Koog Te koop uitneembaar schuurtje, 3x4 m. H. Stevens, Hoofdweg E 32 Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Jetta Marianne A. Bakker N. Bakker-Keijser Plevierstr. 22, De Koog, 23 september 1965. Jaap Kager en Hanna Hin geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op don derdag 14 oktober 1965 's morgens om 9.45 uur in het Polderhuis te Den Burg, waarna zij elkaar om 10.30 uur het H. Sa crament van het huwelijk zullen toedienen in de kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel. 't Noorden O 177, Texel Ongeren B 195, Texel Receptie op de trouwdag van 3.30 tot 5 uur in „Casino". Toekomstig adres: Klif 29, Den Hoorn. Texel. Piet van Leeuwen en Ank Sweere hebben de eer u, mede namens wederzijdse ou ders. kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaatsvinden op vfijdag 1 oktober 1965, n.m. 3 uur in het Polder huis te Den Burg. Texel. Fak-Fak, H 45, P.H. Polder, Texel Hogereind 4, De Waal, Texel Receptie van 4 tot 5 uur in „Happy Days" te Den Hoorn. Toekomstig adres: P.H. Polder, Fak-Fak, H 45 a.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2