Ook vandaag stierven weer 10.000 mensen van de honger De Staat: 's lands grootste handelaar in lompen ANTI-HONGER ACTIE 1965 SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend SPORTPROGRAMMA De aprilmop van de televisie van dit jaar verdient een plaatsje in een cul tuurhistorisch boek. Aangekondigd werd de uitvinding van de „decalo- staat". Op het scherm verscheen een broodjeswinkel. „Met of zonder?" vroeg een witte jas achter de soepbar. „Zon der", zei de weldoorvoede klant. De tv- kijkers zagen daarna hoe het rijkelijk met lappen belegde broodje enkele se conden in een onbekend apparaat werd geplaatst voordat de klant het kreeg voorgezet. „Astublieft, écn broodje zon der caloriën". Smakelijk hapte de klant toe. 't Is oktober, nu ik dit stukje schrijf, maar die aprilmop weet ik nóg. 't Was een goeie. Feilloos legde de tele visie een van de diepste behoeften bloot van ons. welvaartswesterlingen anno domini 1965. „Hoe kunnen we nog eten zonder dik te worden?" Het zijn de ca loriën, die het 'm doen, weten we sinds de oorlogsjaren. In de tv-serie „De Be zetting" herinnerde dr. L. de Jong ons dit voorjaar er nog aan. Hij zei: „Een volwassene heeft per dag nor maal 2400 caloriën nodig. Begin oktober (1944) kreeg men in West-Nederland per dag op zijn bonnen voedsel tot een waarde van iets meer dan 1400 caloriën. Die lijn daalde en daalde en had begin januari een peil bereikt waar ze op bleef: nog geen 500 caloriën per dag". Dat was twintig jaar vóór de „uit vinding" van de „decalostaat", het ap paraat dat de caloriën uit het voedsel zou kunnen verwijderen. Want we voe len intuïtief aan dat je van teveel eten ook kwalen kunt krijgen. Noemde niet onlangs een dokter in een dagblad-in terview als een van de oorzaken van hartinfarcten: „De vetrijke voeding in de welvaartslanden"? Twintig jaar geleden stierven er in één winter in ons land 15.000 mensen van honger en kou. Aan dit cijfer moest ik denken toen ik onlangs een met aan grijpende foto's versterkt artikel las in een geïllustreerd weekblad. „Tienduizend mensen, onder wie heel veel kinderen, zijn vandaag weer ge storven", zo begon het. „Niet door ver keersongelukken, door ziekte of over stromingen, maar door honger. Morgen zijn er weer tienduizend aan de beurt". Dat is zwaar overdreven, kan men denken. Zoveel zijn het er vast niet. Hoeveel mensen lijden aan ondervoe ding? Pater S. Jelsma sprak onlangs in een artikel over twee miljard mensen, die op 't ogenblik geen of zeer onvoldoende voedsel krijgen. Prof. J. E. de Quay had het vorig jaar in een televisie-toe- spraak over 1 miljard mensen, die een tekort hebben aan voedsel. Maakt het veel verschil voor u? Prins Bernhard zei enkele jaren ge leden „Men kan natuurlijk van mening ver schillen over de juistheid van aantallen en percentages. Maar wie zich in alle ernst over het vraagstuk van honger en ondervoeding in de wereld wil bui gen, behoeft zich waarlijk niet van de wijs te laten brengen door discussies over de exactheid van het aantal mil joenen, maar zal voldoende hebben aan de waarheid dat miljoenen in deze we reld nog verstoken zijn van het meest elementaire dat een mens kan eisen: brood om van te leven." Vast staat dat er ook vandaag vele kinderen geboren zullen worden, die geen andere toekomst wacht dan de hongerdood. Wij weten daarvan. Het gebeurt nauwelijks een dagreis van hier, waar we behoefte hebben aan een „decalostaat". De tegenstelling is schril en wordt elk jaar nog schriller. Minis ter Bot constateerde in een nota op 23 september dat de kloof tussen arme en rijke landen groter wordt". Dat kan niet goedgaan. Koningm Juliana zei het tien jaar geleden al in haar belangrijke rede in de Leidse Pieterskerk: „Nu reeds is bijna tweederde der we- TEXELSE MARKT Maandag werd aangevoerd: 20 scha pen 75,tot ƒ110,—.. 23 ramlamme- ren ƒ140— tot ƒ200,36 weidelam- meren flO tot ƒ90,10 oude ram men ƒ140— tot 230,—; 1 koe 800,—; 1 veulen ƒ700,13 pinken ƒ675,tot ƒ740,2 geiten 20, NIEUWE JUDO-LERAAR TE OOSTEREND OOSTEREND De Judo-afdeling van de gymnastiekvereniging Oosterend krijgt a.s. zaterdag een nieuwe instruc teur, de heer Bais uit Den Helder. De heer Bais zal de heer Van der Velde opvolgen, die Texel heeft verla ten. Hierdoor zijn de lesuren veranderd en zijn nu als volgt: 9.15 uur jongens vanaf 9 jaar; 10 10 uur jongens vanaf 6 jaar en om elf uur meisjes vanaf 9 jaar. Jongens en meisjes, die lid willen worden van de judo-afdeling, worden verzocht zich spoedig aan te melden. BOEKENTENTOONSTELLING IN NUTSKLEUTERSCHOOL Dinsdag 12 oktober wordt van 16.00 tot 17.30 uur een tentoonstelling gehou den van boeken voor kinderen tot ze ven jaar. Voorts is een vijftigtal boe ken over de opvoeding van de kleuter te bezichtigen. Deze collectie boeken is afkomstig van het bureau Boek en Jeugd te Den Haag. Omdat de collectie voortdurend met nieuw uitgekomen werken wordt aangevuld, wordt een volledig beeld verkregen van verant woorde jeugdlectuur in Nederland. Ieder, die er interesse voor heeft, kan deze tentoonstelling bezoeken en zich alvast oriënteren voor de komende kin derboekenweek. relbevolking onvoldoende gevoed en het verschil tussen rijke en arme lan den wordt steeds groter. Geen van bei de kunnen voor hun eigen welzijn on gestraft toestaan, dat de afgrond tussen hen in zich verbreedt". Van Koningin Wilhelmina zullen in de geschiedenisboekjes de Londense redevoeringen worden vermeld. Ik ben ervan overtuigd, dat men later bij Ko ningin Juliana vooral zal denken aan de rede van 1955 in de Pieterskerk in Leiden. De Koningin vertolkte toen het groeiende gevoel van onrust over ar moede en honger in de wereld. Steeds meer mensen in het westen raken er in de tweede helft van deze eeuw van overtuigd, dat de strijd hiertegen met alle kracht moet worden aangebonden. De rede van Koningin Juliana was in Nederland het startschot voor vele nieuwe activiteiten. De taak van de rijke landen formuleert zij als volgt; „Daar de welvaart van het westen na de oorlog zeer gestegen is en nog steeds stijgende is, is de tijd nu rijp de hand uit te steken om de steeds wijdere gaping tussen haves en have-nots tot stilstand te brengen, te verkleinen en tenslotte te laten verdwijnen". Toen de Koningin deze rede uitsprak bedroeg ons nationaal inkomen onge veer 27 miljard gulden. Thans is het ongeveer 61 miljard. De aktie Daadwerkelijke Gerechtig heid, waarbij honderden Nederlanders zich verbonden l°/o van hun inkomen voor de arme landen af te staan, ging in 1955 van start. De NOVIB werd op gericht. Legio zijn de akties van kerke lijke en niet-kerkelijke organisaties, waarmee ons volk thans wordt gecon fronteerd. Het duizelt de mensen wel eens. Akties voor India, voor Ceylon, Zuid-Amerika, Kameroen. Men hoort van Unicef, van een Freedom From Hunger Campaign, een UNESCO, een FAO, een aktie ..Een Gast aan Tafel" en van een Jaar van Internationale Sa menwerking (dat is dit jaar). Een leger vecht op tal van fronten. Er zijn over winningen al gaat het traag en er zijn nederlagen. Van 18-24 oktober richt de NOVIB, de Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand, zich tot het Neder landse volk in de Anti-Honger-Aktie. Ook op u wordt een beroep gedaan. Het geld is voor projecten op Ceylon. Een vooraanstaand Nederlander zei het dit jaar keihard; „Wanneer er nu in Nederland en in andere welvarende landen velen sterven, omdat ze teveel eten, dan kunnen wij zeggen; .JDat moe ten zij zelf maar weten". Maar laten wij bedenken dat wij dat niet kunnen zeg gen, wanneer elders in de wereld men sen van honger sterven". Anti-Honger-actie, giro 100200. Den Haag. ■n££^ SrUtas >i> l*i«ra bulla» taraalw»or4«50Aal4 4. radatrtla V^TC?. HET DAGBOEK In de beschouwing, die u wijdde aan het stuk „Dagboek van een gek" (Tex. Crt., 5/10), houdt u zich voornamelijk bezig met een probleem dat in dit ver band volstrekt irrelevant is, terwijl aan de essentie van het verhaal (toneelstuk) wordt voorbijgegaan. U vraagt zich namelijk af in hoeverre het beschreven ziektebeeld van Pro- pritsjin reëel medisch verantwoord) en daarmee het hele gebeuren voor ons, die in een latere tijd leven en andere maatstaven hanteren aanvaardbaar is. Dit doet echter niet ter zake: ieder verhaal heeft zijn eigen realiteit, waar binnen in beginsel alles mogelijk is. Naar gelang van het talent van de auteur, en in het onderhavige geval vooral ook (juist) dat van de acteur zal deze gecreëerde werkelijkheid in meerdere of mindere mate „overko men" naar het publiek. Het is dus onzin als u schrijft: „Er wordt ons met alle mogelijke en onmogelijke middelen (wat zijn dat?) een wereld voorgeschoteld, die „niet bestaan kan". Waarom niet? Met bovenstaande is tevens de door u opgeworpen vraag uit de wereld ge holpen of Van Ulsen gelooft in de ont wikkelingsgang van de gespeelde krankzinnige natuurlijk doet hij dat! Juist dit geloof stelt hem in staat zo be klemmend echt'fjaja) te acteren, en niét de door u gesuggereerde observatie van krankzinnigen. Beter dan met dit vermeende reali teitsprobleem, had u zich kunnen bezig houden met de grondgedachte van Go- gols verhaal, dat niet slechts is „het lot van een ambtenaartje dat z'n geeste lijke tegenstromen niet meer goed de baas kan", zoals u nogal bagatelliserend schrijft, maar oneindig veel tragischer: het thema is de verschrikkelijke een zaamheid waaraan een hopeloos ver liefd mens ten onder gaat. Zijn ver geefs hunkerend verlangen naar een onbereikbare geliefde en naar menselijk kontakt in het algemeen, verklaart de houding van Propritsjin ten opzichte van zijn omgeving en leidt tenslotte tot zijn waanzin. „Op het eerste gezicht een tragisch gegeven" lees ik. Dat is het inderdaad, maar niet alleen op het eerste gezicht het verhaal is diep-tragisch. Het ge bruik van het woord „mild", waarmee u de uitwerking van het gegeven kwali ficeert, lijkt me op zijn minst aanvecht baar, maar dat u haar „zeer zeker in een nadere detaillering van het ziekte beeld niet gespeend van humor" vond, is voor mij onbegrijpelijk, evenals trou wens deze zinsnede uit de voorlaatste alinea avn uw artikel: een stuk, afwisselend utopie en werkelijkheid, vooral, waar we tot een zelfbespiege ling komen in al de kleinheden, die de gek manifesteren en die ons doen. glimlachen!" Wie het weet. mag zijn vinger op steken. Theun de Winter, Den Burg. Soesterbcrg (NNP) Het is vreemd, maar waar, de grootste handelaar in oude metalen, lompen en aanverwandte artikelen in Nederland is de staat zelf. Of, als men die staat in personen wil zien, de minister van financiën. Onder zijn verantwoordelijkheid valt de Dienst der Domeinen, die het beheer voert over vrijwel alle roerende en onroerende za ken, die in ons land staatsbezit zijn. Doordat ook staatsgoederen veroude ren, verslijten of door andere oorzaken onkruikbaar worden, beschikt deze Dienst voortdurend over flinke hoeveel heden overtollige goederen. Nederlan ders hebben de naam zuinig te zijn en stevig op hun centjes te zitten. De mi nister van financiën wil daarbij niet achterblijven. Zijn Dienst probeert voor de „afdankertjes" nog zoveel mogelijk geld voor 's rijks kas terug te krijgen. En dat gelukt meestal heel aardig. Een van de grootste filialen van de Dienst der Domeinen is gevestigd in Soesterberg. Een aantal verslaggevers heeft daar onlangs samen met minister Vondeling (de huidige bewindsman van financiën) een bezoek gebracht. Op dit terrein wordt een flink deel uitgestald van de goederen, waarvan de Domeinen af willen. De meest wonderlijke zaken zijn er te vinden. Oude tanks, pantser wagens. zakmessen, plastic hamers, drukketels, sneeuwkettingen, zelfs 'kunstmeststrooiers, welke op het staats- landbouwbedrijf in de nieuwe polders een leven vol harde dienst achter de stalen rug hebben. Honderden verschil lende artikelen, soms totaal verroest, vaak verouderd, maar soms ook nog heel goed bruikbaar voor de handige knutselaar. Het filiaal in Soesterberg verkoopi vooral veel overtollig legermateriaal. Dat verkopen gaat nogal simpel in zijn werk. Iedereen kan hier kopen. Er zijn regelmatig kijkdagen, waarop de be langstellende kan zien in welke staat alles verkeert. Daarna mag hij een bod doen. Dat moet schriftelijk gebeuren. De Dienst kan dan gemakkelijk nagaan wie het meest wil betalen. Tegen elkaar opbieden is niet mogelijk. Heel moeilijk is het ook om via afspraakjes onder elkaar de prijs te drukken. Als de geboden prijs al te ver beneden de werkelijke waarde ligt. gaat de verkoop gewoon niet door. Het merendeel van de kopers bestaat uit handelaren. Wel ke particulier zou trouwens belang stelling hebben voor een partijtje van 4.200 borstels (in niet zo'n beste staat), 5000 metalen doosjes of 93 „metalen kisten met klemmend deksel", welke in september op het terrein bij Soester berg te koop werden aangeboden. Alle goederen worden in kavels verdeeld. Wie een bod doet, krijgt, als zijn prijs goed genoeg is. de gehele kavel. Hij kan dan met 'de wonderlijkste combinaties thuiskomen. Zo bestond een kavel bij een van de laatste verkopingen uit één restant van een naaimachine, één res tant van een air-conditioningsapparaat, 2 ketels, één slijpmachine, één stalen magazvjnkast, één stalen tafel, één vlak- iplaat, één aambeeld en 19 stalen stoel tjes. Streng Strenge voorschriften gelden voor de verkoop van oorlogsmateriaal. De tanks en pantserwagens ((compleet met kanon) moeten na de koop ter .plaatse worden „gedemilitariseerd". Alles wat hen maar enigszins geschikt maakt voor de oorlogvoering moet onder het toeziend oog van een militaire commandant worden vernietigd. Er blijft overigens voor de koper altijd wel een zacht winstje over. De gevechtsvoertuigen worden als schroot verkocht. Ook oude geweren en pistolen worden via Soes terberg aan de handelaren gesleten. Zij zijn tevoren echter met snijbranders be handeld, zodat zeker is. dat er nooit meer een schot mee kan worden afge vuurd. Vreemd genoeg bestaat er nog altijd wel belangstelling voor. Het toe zicht op de verkoop van strategisch materiaal (hoe oud ook) kan soms ver gaan. Zo bleek een jaar of wat geleden een groot aantal door het leger afge dankte jeeps via de verkoping in Soes terberg naar de Philippijnen te ver dwijnen. Amerikaanse militaire autori teiten stonden in Manilla op de schepen te wachten, waarmee de jeeps aankwa men. Hun zorg bleek overigens over bodig: de jeeps werden op de Philip pijnen omgebouwd tot busjes en inge zet op de niet al te beste wegen. Jaarlijks bereikt het filiaal van de Dienst der Domeinen in Soesterberg een omzet van twee tot tweeënhalf miljoen gulden. Daarbij zijn ook inbe grepen de tientallen verkochte perso nenauto's. die door de justitie in be slag zijn genomen. Deze auto's mogen nooit meer op de weg komen. De koper moet dan ook ter plaatse het chassis doorbranden. Wat er over is, mag hij dan voor de sloop meenemen. „HET MEISJE MET HET LEEUWENJONG" DE WAAL De toneelvereniging ,,'t Amateurtje" zal op de zaterdagen 13 en 20 november a.s. opvoeren „Het meisje met het leeuwenjong", een spel van het land, geschreven door Hans Nesna. De opvoeringen vinden plaats in het Dorpshuis „De Wielewaal". DE KOOG VERLIEST VAN HELDER 3 De Koog speelde thuis tegen Helder 3 een harde wedstrijd. Het moest,met 20 de vlag strijken. Helder zat vast op de bal en liet geen kans onbenut. In de eerste helft ging het spel snel heen en weer en was het aanvalsspel van De Koog nog wel veelbelovend. Maar alle schoten werden door de vaardige keeper van Helder gestopt. Het zat De Koog niet mee. Bij een onbeduidende aanval van Helder was het de snel sprintende linksbuiten van Helder, die de bal op de lijn stopte, Leo Daalder naar zich toe lokte en de 'bal vervolgens voor het Koger doel schoof, waar de linksbinnen inmiddels was gearriveerd, die niets anders had te doen dan het leer in het verlaten doel te schoppen. De Koog wil de het na deze treffer forceren, echter vergeefs, want de achterhoede van Helder ruimde alles op. Na de rust zwoegde De Koog extra hard om de achterstand weg te werken. Vergeefs. Wél werd in de laatste minuut van de strijd van een dekkingsfout geprofi teerd en de rechtsbuiten van Helder knalde naar 20. De adspiranten gingen op bezoek bij Texel b en kwamen in de laatste mi nuut tot winst: 10. ZDH BOEKTE EERSTE OVERWINNING Texel 2 heeft in een vrijwel gelijk op gaande strijd de eer aan ZDH moeten laten. In de verdediging was Texel niet gelukkig, waardoor de gasten tot 4—0 uitliepen. In de voorhoede liep het niet zo vlot en gingen enkele goede kansen verloren. In de 2e helft probeerde Texel terug te komen, wat ZDH niet toestond. Het werd 42, spoedig daarop 52, waarna Texel nog eenmaal scoorde. JVC 3-OOSTEREND 2 1—0 Oosterend 2 had deze keer een ster kere tegenstander en moest dan ook genoegen nemen met een 01 neder laag. Door wegblijven van de scheids rechter begon de wedstrijd een half uur later. JVC zorgde voor een plaatsver vanger. Na de toss trapte JVC af en zette het doel van Oosterend onder ziware druk. Maar doelman Grootjes wist het ook nu weer prachtig vrij te houden. Na tien min. spelen had Oos terend het spel weer onder controle en zorgde er voor, dat JVC zich vele keren moest terugtrekken. Maar ondanks de mooie aanvallen kwam het niet tot scoren. Na de rust zette JVC alles in om een doelpunt te maken en na 20 min. slaag den ze daar dan ook in. Doelman Grootjes had weinig uitzicht, doordat er teveel spelers voor het doel stonden en na kort spel werd uit een zacht schot gescoord. 10 voor JVC. Oosterend kon deze achterstand niet meer weg werken en de stand bleef 10 voor JVC 3. SVO 3-HELDER 7 3—6 Als om 2 uur Oosterend aftrapt is meteen de linker vleugel in de aanval, maar de Helder-spil weet het gevaar te keren en Helder zet een tegenaanval op, die over de snelle rechtsbuiten gaat; maar ook dit levert niets op. De ploegen wegen vrij aardig tegen elkaar op met Helder iets gevaarlijker. Na plm. 20 min. is het de r.-binnen, die Helder op 01 brengt. Helder blijft nu steeds terugkomen en vrij spoedig is het 02. Oosterend geeft de moed niet op en probeert het steeds weer. Bij een aanval van links speelt de spil de bal met de hand en Oosterend mag een penalty nemen. Aad geeft de keeper geen kans en het is 12. Nog voor de rust maakt Helder 13. Oosterend krijgt iets meer vat op het spel en het is de midvoor. die 2 doelpunten maakt: 33. Rust. Na rust een sterker Helder. Zij weten nog 3 doelpunten te scoren, zodat O. met 36 verliest. UITSLAG VERLOTING PAARDENSPORT Vorige week heeft notaris J R. van Wijland de trekking verricht van de loterij, die door de Vereniging voor Vrienden van het Paard was georgani seerd Prijzen vielen op de volgende nummers; 1853. 2577, 3814, 144, 964, 2639, 644, 692, 3644, 1792, 128, 2392, 1307, 2002, 665 169, 626, 1100, 3531, 761, 3760 3036, 59i, 1523, 2119, 2252. 1492, 1671* 1765. 508, 2373, 2973. 3356, 473, 1232, 3708, 764, 1239, 3804, 693, 3455, 3930,3656. 3756, 3249. De eerste prijs viel op nummer 128; de tweede prijs op 761 en de derde prijs op 3356. Winnaars hebben in de ko mende week gelegenheid op vertoon van het winnende lot hun prijzen af te halen bij mevrouw De Lugt, Wilhel- minalaan 2 te Den Burg. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Oosterend: rode plastron, kin- derportemonnec van zeehondenleer met inh rood met zwart kant afgezat kinderjuponnetje- bruine lederen motorwant. AANRIJDING MET GOEDE AFLOOP Ernstig hadden de gevolgen kunnen zijn van een aanrijding, die zich dins dagochtend omstreeks half acht voor deed op de Hallerweg nabij Den Burg. Voor de woning van de familie J. Gris- nigt werd de bromfietser R. Eelman bijna klemgereden door een tractor, die bestuurd werd door de heer A. Koop man. De heer Eelman werd geraakt en •kwam te vallen. Zijn brommer werd beschadigd, maar zelf liep hij geen ver wondingen van betekenis op. WATERVOGELS 5-ZDH 2 6—1 ZDH 2 heeft met invallers met 61 van Watervogels 5 verloren. Het mid denveld moet door de ZDH-spelers meer bezet worden, zodat vandaaruit sneller kan worden aangevallen. De ZDH-adsp. waren met slechts 9 man te Oosterend en wisten toch nog gelijk te spelen. Toch is het onbehoor lijk zonder afbericht weg te blijven. De welpen verloren met 90 van de Oosterend-welpen. TEXEL JUN.-WGW 2 JUN. 6—3 De junioren van Texel wonnen weer; nu met 63 van WGW 2. Bij Texel klopte het in de linker verdediging niet. Telkens moest Jan Bakker de aanvallen afslaan, waarbij hij weinig steun on dervond. Toch nam Texel spoedig de leiding. Douwe Dijker passeerde een paar spelers, gaf door naar Klaas Dirk Koorn, die zuiver inschoot. Vrij spoedig maakte de W.-midvoor gelijk, doordat het linker verdedigingsblok niet in greep. Nog voor de rust werd het 12, toen Guus Zegel zich verkeek en met de •bal over de doellijn kwam. Na de rust kwam Texel terug door een schot van Rob Dapper, dat via de keeper doel trof. Uit een vrije schop ging de bal via de rug van Douwe bui ten het bereik van de keeper in het doel. Rob. Klaas Dirk en Jan Dogger brachten de stand op 62. Uit een vrije schop op het Texel-doel werd no. 3 voor WGW geboren. Guus Zegel greep juist mis. De b-adspiranten speelden een span nende wedstrijd tegen De Koog. Pas in het laatst van de strijd werd de bal gemeenschappelijk over de doellijn ge- werk. Texel liet enkele mooie kansen zitten. BRIDGECLUB GROOT SLEM Uitslag eerste competitie-drive: Groep A: 1. Echtp. Jouwersma 61.31°/o 2. Stolk-Luyckx 55.95% 3. Echtp. Gilijamse 53.57% 4. Kellner-van Lenten 51.79° o 5. Bruin-Duin 47.02% 6. Blom-Kellner 45.24% 7. Dijkstra-Smits 43.45% 8. Gdbr. Van Sambeek 41.67% Groep B: 1. Blonk-v.d. Galiën 61.46% 2. Grootjen-Bos 58.33°,'o 3. Dam-Dros 51.04% 4. Backer-Raven 50.00% 5%. Echtp. v.d. Heerik 48.96% 5%. Mantje-Veenema 48.96% 7. Dekker^De Vries 31.25% SCHAAKCLUB „EN PASSANT" 'De eerste competitiewedstrijden le verden de volgende resultaten op: Drevel-Vlugt jr. afgebr. Feitsma-Hoogerheide 01 Vlugt Sr.-Schulte 10 Eelman-Joustra 10 Dit laatste was wel een grote ver rassing. Afgebroken werden verder nog Hoogerheide-Vlugt sr.; Feitsma-Eelman en Terpstra-Halsema. ZATERDAG 9 OKTOBER 1965: Adspiranten ZDH-De Koog, 4 uur Tex. Boys-Oosterend, 4 uur Texel b-Cocksdorp, 4 uur Pupillen: Tex. Boys-Oosterend, 3 uur Texel-Cocksdorp, 3 uur ZONDAG 10 OKTOBER 1965: 4e klasse A KNVB: Texel-ZAP Hollandia T.-Helder Grasshoppers-Succes SRC-Watervogels SVW '27-LSW Afdeling Noordholland: Oosterend-Tex. Boys, 2 uur Berdos-Cocksdorp, 2.30 uur Geelzwart 3-De Koog. 2.30 uur ZDH-WGW 3, 2 uur Helder 3-Texel 2, 2.30 uur De Koog 2-Helder 9, 2 uur Oosterend 2-Texel 3, 12 uur HRC 7-Oosterend 3, 2.30 uur Tex. Boys 2-ZDH 2. 2 uur Junioren Watervogels-Texel. 2.30 uur Tex. Boys-Helder 2, 12 uur Adspiranten: Texel-Helder MEDEDELINGEN: S.V. Texel Na j.l. zondag zijn ZAP, BKC en Texel ieder op 1 punt gekomen. Dat wil dus zeggen, dat om hieronderuit te ko men, nu eens echt op winst gespeeld moet worden. Nu ook de tweede helft alles er op èn tot het einde. Texel 2 en 3 zullen wel weer een harde dobber hebben. De junioren zullen tegen Watervogels wel in hun beste vorm moeten aantre den. Watervogels heeft 3 wedstrijden gespeeld, 2 gewonnen en 1 gelijk. De adspiranten krijgen het moeilijk, even als Texel b. Zet 'm op lui! D.D. Texelse Boys; Zondag a.s. twee derby's. Het eerste tegen Oosterend, zal uit een ander vaat je moeten tappen dan afgelopen zondag tegen Oudesluis. Het was toen van de Boys-kant een zeer matige vertoning. Jullie zijn het aan je stand verplicht nu eens een paar punten binnen te halen. Het tweede tegen ZDH 2 zal er ook goed tegenaan moeten om ook zondag de punten in eigen bezit te houden. De junioren spelen thuis om 12 uur tegen Helder 2 De start was zondag prima. Probeer het zo te houden. De training gaat prima. Er wordt door trainer en spelers hard gewerkt. Houden zo. Terreindienst: R. Been en J. Zoete lief Gzn. A. W. Z.D.H. De afberichten in het vervolg bij B. Timmerman, Klif 4, tel. 273, ook voor de adspiranten en welpen.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4