Veertien bezwaarschriften tegen uitbreidingsplan Oosterend Gemeentebestuur wil problemen te De Koog drastisch aanpakken ALGEMEEN BELANG MOET PREVALEREN Bronchi letten Gemeentebestuur: Slechts één ervan is ontvankelijk VOOR BABY'S HUIDJE Dringend nodig: parkeerterreinbouwterrein en parallelweg Nu reeds plan tot onteigening van groot aantal percelen TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 In haar vergadering van dinsdag 19 oktober zal de gemeenteraad de uitbrei dingsplannen voor Den Burg, De Waal en Oosterend moeten vaststellen en be slissen over een aantal bezwaren, dat na de tervisielegging van de plannen bij Burgemeester en Wethouders is binnengekomen. Vooral tegen de plannen te Oosterend zijn veel bezwaarschriften gericht: 14 stuks. Van deze reeks acht het gemeentebestuur er slechts één gegrond, mede op basis van adviezen van het stedebouwkundige bureau Wieger Bruin en Van de Kuilen te Amster dam. In een bijgevoegd schrijven merkt dit bureau ten aanzien van het uitbrei- dingsplan-in-onderdelen „Oosterend 1965" het volgende op: De uitbreiding is gedacht ten westen van het centrum. Daar is via een eenvoudig ontsluitings patroon de bouw mogelijk gemaakt van ongeveer 100 ééngezinswoonhuizen en 12 bungalows. Het ontsluiten van de Vliestraat kan slechts gebeuren door het afbreken van een aantal slechte gebouwen. De nieuwe uitbreiding wordt omgeven door een beschuttende groensingel. Het Bijenkorfwegje is weer in zijn functie hersteld ten behoeve van de bereikbaarheid van het nieuwe par keerterrein, de ten noord-oosten van Oosterend geplande rioolwaterzuivcrings- inrichting en het in het uitbreidingsplan-in-hoofdzaken gelegen recreatieter rein. Er zijn aan dit wegje twee openbare en bijzondere gebouwen geprojec teerd. Daarbij is gedacht aan een nieuwe gereformeerde kerk en een dorps- huis-gymnastieklokaal. Aan de oostzijde van de Oranjestraat is een terrein van 1 hectare bestemd voor volkstuintjes. Ten zuiden hiervan ruim omgeven door een boomsingel de begraafplaats, waarvan de situe ring overigens iets is gewijzigd. Aan de Ach ter tune werd nog een tweede par keerplaats geprojecteerd, terwijl ten be hoeve van enkele bestaande bedrijven een mogelijkheid voor bedrijfsbebou- wing werd geschapen. In de kern van het dorp werden de bestaande rooilijnen zoveel als mogelijk was, ongewijzigd gelaten, om het hui dige karakter van het dorp niet aan te tasten. Protesten Zoals gezegd zijn tegen de plannen binnen de daarvoor gestelde termijn veertien bezwaarschriften binnengeko men. Mevrouw G. Roeper-Eelman te Den Burg is het er niet mee eens dat bij de ingang van Oosterend een weg is geprojecteerd, waardoor de woningen Schoolstraat 8 en 10 moeten verdwij nen. Zij heeft in het aan de pastorie van de R.K. Kerk grenzende pand enige jaren gewoond en heeft het in goede staat gebracht. Het pand is een waar devol monument, aldus mevrouw Roe per, en kan 'gespaard worden door de geplande weg enige meters te verleg gen. „U doet het dorp geen dienst door het gebouw aan de vernietiging prijs te geven en ik acht mij genoodzaakt mij hiertegen te verzetten in familie- en burgerbelang". Ook mej. G. A. Roeper te Den Burg vindt de aanleg van de weg geen gelukkig besluit, omdat het huis Schoolstraat 4, dat volgens haar nu een prachtig hoekhuis is, beklemd raakt. De waarde en het uitzicht van dit hoekhuis wordt ernstig geschaad als er iets voor wordt gebouwd, zo meent zij. Vlamings Bouwbedrijf te Den Haag is het er niet mee eens, dat een perceel aan de Kotterstraat (15 are en 18 cen tiare) agrarisch is gehouden en ver zoekt het stuk tot bouwterrein te be stemmen. De Coöperatieve Vereniging Verzor gingsflat Texel te Den Haag merkt op, dat het perceel Peperstraat 15, dat nu aan twee straten ligt, in waarde daalt als de Bijenkorfweg komt te vervallen. De bestuurder van de Coöp. Vereniging, de heer S. Vlaming, is het ook niet eens met de bestemming, die de grond in het uitbreidingsplan heeft. (Openbare en bijzondere bebouwing). Liever zag hij enkele bungalows aan deze weg gepro jecteerd of één grote villa. Het R.K. Kerkbestuur van Oosterend is het er niet mee eens, dat de naast de kerk gebouwde pastorie zal moeten worden verplaatst. Het bestuur is van mening, dat kerk en pastorie één geheel behoren te vormen en dat de financiële offers, die met de verplaatsing van dit monumentale gebouw gepaard gaan, niet door het bestuur kunnen worden opgebracht. Mej. G. A. Roeper te Den Burg vindt dat de plannen te Oosterend haar be zittingen bedreigen. Zij vindt, dat het huis Schoolstraat 4. dat deel uitmaakt van het oude visserscentrum „Het hou ten peerd", niet mag worden inge bouwd. „Ik zal er alles aan besteden en naar mijn uiterste kracht te werk gaan om er een belangrijk centrum van te maken, tot éér van Oosterend". De heer C. Timmer Pzn. heeft er be zwaar tegen, dat zijn woning School straat 18 moet worden gesloopt. Het is een uitstekend huis, dat van alle mo derne comfort is voorzien en bovendien is verhuizing naar elders in verband met zijn leeftijd 76 jaar zeer be zwaarlijk. Hij is van mening, dat hij zich moeilijk aan andere huisvestings omstandigheden zal kunnen aanpassen. Het aannemersbedrijf fa. Gebr. Tim mer voert aan, dat het uitbreidingsplan de dringend noodzakelijke uitbreiding en vernieuwing van het bedrijf ernstig in de weg staat. In het ontwerp staat de aan de vennootschap toebehorende grond niet als bedrijfsgrond aangege ven. Door de aanleg van een weg wordt het terrein in tweeen gesplitst. De drin gend noodzakelijke nieuwe werkplaats en opslag voor materialen kan derhal ve niet worden gebouwd. Nu reeds moet de firma materialen en machines elders onderbrengen. De heer F. Stark, vakantieoord „De Verrassing", heeft geconstateerd, dat hij een deel van zijn grond zal moeten afstaan. Het perceel wordt nu gebruikt als kampeerterrein. Dit is mogelijk, om dat het niet aan de openbare weg in het dorp ligt en omdat het stuk vanuit de pension-boerderij rechtstreeks is te overzien in het belang van het hand haven van orde en rust. Voorts kan het perceel op het ogenblik in twee terrei nen worden verdeeld, waardoor ge scheiden kamperen van dames en heren mogelijk is. Dit alles wordt onmogelijk als het uitbreidingsplan wordt gereali seerd. Bezwaar heeft hij ook tegen de bestemming van een ander gedeelte van zijn terrein: de vestiging van een open bare instelling. De auto-ingang naar de boerderij komt daardoor ongunstiger te liggen en bovendien is nog helemaal niet bekend wat deze openbare instel ling precies behelst. Dit acht de heer Stark in verband met de positief Chris telijke beginselen van zijn bedrijf niet aanvaardbaar. Samenvattend betoogt hij, dat een tekort ontstaat aan recrea tieterrein, dat veel voorbereidend werk voor niets is verricht en dat de finan ciële gevolgen daarvan voor het bedrijf niet te overzien zijn. De heer J. Dijt vindt dat de verwer kelijking van het uitbreidingsplan bete kent, dat de uitoefening van zijn pen- sionbedrijtf aanzienlijk wordt bemoei lijkt. De geplande woningen aan de Schoolstraat (achter de Oesterstraat) komen er ten koste van grond en gara ges, die een wezenbjk deel van het be drijf uitmaken. De heer Dijt vindt dat aldus het bezit van het pand Oester- straat zo onaantrekkelijk is geworden, dat hij bereid is het te verkopen aan de gemeente Texel. Gezamenlijk schrijven Onder de bezwaarschriften bevond zich ook een gezamenlijk schrijven van mevr. M. Dros-Eelman, P. Dros, K. Linnhose, D. Bakker-Maas, K. Eelman, G. Roeper-Eelman, J. Dijt, G. A. Roe per, C. Timmer, W. Stark en A. W. Koning: „Zij constateren, dat zeker 9 ge zinnen hun woning moeten verlaten om in een nieuw huis te worden gezet. De algemene mening is, dat zij dit niet willen wegens te hoge kosten. De eige naren constateren, dat het ook van hun standpunt uit geen aanbeveling ver dient, dat U een rij huizen plaatst in of achter de tuinen van de percelen Oes terstraat. waarbij de N.H. Pastorie, ho tel Dijt, en de percelen van P. Dros, K. Linnhose e.a. hun vrijheid verliezen. Deze huizen hebben belang bij een vrije achteruitgang op een veilige verkeers weg. Daarom verzoeken wij U er van af te zien, direct achter hen nieuwe huizen te bouwen. De mooie stand van deze percelen mag er niet onder lijden. De achtergevels komen namelijk prach tig uit tegen het silhouet van de toren van de N.H. kerk, hetgeen voor iedere burger en toerist een waarlijk Texels beeld vormt! Daar gaat het om. Tevens spaart U de gehele Kath. pastorie! Wij zijn hier niet in Amsterdam! U kunt o.i. ook aan het eind van deze weg de schuur van K. Linnhose laten staan. Deze is zeer solide, zéér passend bij de Z.O.-ingang van Oosterend en een be kend centrum van wolleveranties. De burgerij, zowel eigenaren als huurders, verzoeken U rekening te houden met hun bezwaren". De heer C. de Kort vraagt de raad het uitbreidingsplan niet goed te keu ren, omdat zijn eigendom, het bedrijf Achtertune 3, door het gemeentelijk bouwplan moet verdwijnen. Hij voor ziet belangrijke schade als hij dit (nieuwe) bedrijf zal moeten verplaat sen. Harde woorden In felle bewoordingen is het protest van de heer B. Bcuving gesteld.. Hij vindt het niet nodig een deel van de Schoolstraat af te breken omdat elders plaats genoeg is om te bouwen. Onder de af te breken woningen bevindt zich zijn pand Schoolstraat 5, dat hij als be drijfswoning beschouwt, omdat het in de zomer wordt verhuurd. De inkom sten daaruit zijn voor hem onmisbaar, aangezien hij als oorlogsinvalide niet in staat is ander werk te doen. Hij zegt in de loop der jaren veel kosten te hebben gemaakt om de woning in goede staat te houden. „Ik heb er heel wat geld tegenaan gegooid, maar daar heb ben jullie lak aan. Maar ik zal toch een zelfde woning als ik nu heb (28 meter lang, 14 vertrekken, grote tuin) terug moeten hebben met een stuk tuin, waar ik groente uit kan halen, alles zonder schuld". De heren Joh. J. en J. C. Roeper werd twee maanden geleden door het bureau Bouw- en woningtoezicht van de ge meente toegezegd dat zij binnen twee jaar een woning zouden kunnen bou wen op het hen door de ruilverkaveling toegewezen land voorbij de brandweer kazerne aan de Spangerweg. Inmiddels is aan de architect opdracht gegeven voor het maken van een bouwplan, maar dit plan wordt nu doorkruisd om dat het uitbreidingsplan voorziet in een parkeerterrein ter plaatse. Derhalve verzoeken zij het plan te wijzigen, om dat op eigen terrein niet te dicht bij de boerderij een dienstwoning met behoor lijk erf kan worden gebouwd. Reacties stedebouwkundige Met betrekking tot de bezwaarschrif ten van mevr. G. Roeper-Eelman, mej. G. A. Roeper en de heren B. Beuving en C. Timmer, die bezwaar maken te gen de opheffing van de Schoolstraat, merkt het Stedebouwkundig bureau Wieger Bruin, Vink en Van der Kuile op, dat het onvermijdelijk is, dat de weinig waardevolle bebouwing van de Schoolstraat verdwijnt. Dit om de ten westen van Oosterend gedachte uit breiding goed toegankelijk te maken. Daarvoor is de Schoolstraat te smal en het beloop ervan verkeerstechnisch erg ongelukkig. In hun schrijven aan de raad merken B. en W. op, dat de percelen 8 en 10 op de ontwerp-moniunentenlijst staan. Hoewel het op zichzelf te betreuren is, dat deze huizen, die vorig jaar door de raad op de lijst werden gehandhaafd, nu gedoemd zijn te verdwijnen, wordt geen andere mogelijkheid gezien om het bouwplan Oosterend-west doelmatig te ontsluiten. Hetzelfde geldt ook voor een groot deel van de overige bebouwing van de Schoolstraat, waaronder de op de ontwerp-monumentenlijst staande percelen 6, 8 en 10. Tegelijkertijd heb ben B. en W. ook de consequenties van het uitbreidingsplan voor de overige op de monumentenlijst voorkomende Oos- terender percelen bezien, waarbij bleek dat te zijner tijd zouden moeten ver dwijnen: het perceel Koetebuurt 9 van W. J. Koning voor verbreding van de toegang naar de Verlorenkost; het per ceel Oesterstraat 10 van de gemeente voor doortrekking van de Oesterstraat en het perceel Peperstraat 35 van Jac. Visman, in verband met de doortrek king van de Oranjestraat. In het ont werpplan is evenwel gekozen voor handhaving van de Koetebuurt en de Verlorenkost in de huidige staat. Daar bij paste volgens B. en W. ook de hand having van Koetebuurt 9, hoewel de toegang naar de Verlorenkost er niet fraai door wordt. Het gemeentebestuur heeft het uitbreidingsplan daarom als nog ambtshalve gewijzigd teneinde dit gebouwtje te kunnen handhaven. De andere twee genoemde panden zullen evenwel beslist moeten verdwijnen. Met betrekking tot het bezwaar van Vlamings Bouwbedrijf merkt het stede bouwkundig bureau op, dat het niet ge wenst is de bestaande lintbebouwing aan de Kotterstraat uit te breiden. Dit advies houdt verband met het afwij zende standpunt van GS inzake de ge vraagde vergunning ex art. 20 voor de bouw van een aantal Bogaerswoningen ter plaatse. M.b.t. het bezwaar van de Coop. Vereniging Verzorgingsflat merkt het stedebouwkundig bureau op, dat het onttrekken van het Bijenkorfwegje aan het verkeer reeds was vastgelegd in het vigerende uitbreidingsplan. De waarde vermindering van het perceel wordt bo vendien gecompenseerd door een nieuw openbaar pad aan de andere zijde. Het bezwaar van het R.K. kerkbe stuur wordt niet ontvankelijk geacht omdat het ééngeheelzijn van kerkge bouw en pastorie niet door de verplaat sing wordt geschaad. Integendeel: de kerk zal een duidelijker naar zijn func tie waardige plaats in het dorpsbeeld verkrijgen. De fa. Gebr Timmer wordt aangera den het bedrijf over te plaatsen naar een meer geschikt terrein. Een bedrijf met een dergelijke expansiebehoefte past niet temidden van de woonbebou wing. Eigen verantwoordelijkheid Ook aan de bezwaren van F. Stark kan niet tegemoet worden gekomen. Dat het te stichten openbaar of bijzon der gebouw niet aanvaardbaar zou zijn in verband met adressants bedrijf, lijkt een ongegronde vrees. Voor een goede doorstroming van het verkeer is de verlenging van de Mulderstraat een vereiste. B. en W. voegen eraan toe: Als betrokkene een deel van het perceel recreatierijp heeft gemaakt en daarmee hoge kosten heeft gemaakt, heeft hij dit op eigen verantwoordelijkheid gedaan, aangezien het stuk geen recreatieve be stemming had. De bezwaren van J. Dijt worden reëel geacht, maar het algemeen belang zal moeten prevaleren. Met betrekking tot het gezamenlijk bezwaarschrift van mevrouw M. Dros- Eelman c.s. wordt gesteld dat Oosterend vroeger al in oostelijke en noordelijke richting is uitgebreid. Om het huidige centrum, het Kerkplein, zijn centrale plaats te laten behouden, moet nu de uitbreiding in het westen worden ge zocht. Dat dit voor de adressanten niet aantrekkelijk is, is begrijpelijk maar het claimen van een eeuwigdurend vrij uit zicht is onaanvaardbaar en heeft bo vendien geen wettelijke steun. Het is begrijpelijk, dat de adressanten voor hun eigen belang opkomen, maar het algemeen belang vraagt in Oosterend echter om nieuwe mogelijkheden voor de eigen bevolxing. Dat voor deze nieu we buurt, waarin ca. 116 woningen zijn geprojecteerd, een goede ontsluiting nodig is, is een duidelijke zaak. Dat daarvoor een aantal bestaande wonin gen moet verdwijnen, is helaas onver mijdelijk. Het bestaande silhouet zal daardoor wel veranderen, maar niet in ongunstige zin, zo meent het stede bouwkundig bureau. B. en W. merken hier bij op, dat het voornemen bestaat het blok Oesterstraat-Kerkplein-Kerk- straat en Blazerstraat aan te wijzen als „beschermd dorpsgezicht" in de zin van de Monumentenwet. In hoeverre de projectie van de onderhavige bouw- strook zich met deze bescherming laat verenigen, is nu nog niet te overzien. Toegestaan In de bezwaren van de heer C. de Kort kan wel worden tegemoetgeko men. Door een kleine wijziging in het plan kan zijn bedrijf gehandhaafd blij ven. Deze wijziging is inmiddels in het plan aangebracht, maar is van zo on dergeschikt belang, dat tervisielegging achterwege kan blijven. De heren J. J. en J. C. Roeper moe ten echter worden teleurgesteld. Welis waar kon in het bestaande plan op het bedoelde terrein worden gebouwd, maar deze bestemming is in het nieuwe plan verdwenen Het wordt van belang geacht een vrij uitzicht langs een deel van de zuidzijde van de Achtertune te handhaven. Daarom zal ook het nog ter plaatse staande brandweerhuisje wor den afgebroken. Een zo dicht bij de woonkern gelegen agrarisch bedrijf dient volgens het stedebouwkundig bu reau verdere benodigde woonruimte in de dorpskern te zoeken. Dit is door een eenvoudige grondruil op te lossen. Met het bouwen van agrarische nevenwo ningen op enige afstand van het bedrijf werkt men bovendien verkapte burger- bouw in agrarisch gebied in de hand. deel der eigenaars mogelijk zal zijn, de gronden bij minnelijke overeenkomst te verkrijgen. De resterende stukken, die niet aangekocht kunnen worden, verhinderen door hun ligging dan vaak een realisering van een belangrijk ge deelte van het uitbreidingsplan. Deze vertragingen zijn vooral in het geval De Koog niet duldbaar en daarom wordt de raad voorgesteld thans reeds maatregelen te treffen om deze vertra gingen zo beperkt mogelijk te houden. Voorlopig plan Daarom wordt voorgesteld een voor lopig onteigeningsplan voor alle be trokken percelen goed te keuren. B. en W. verwachten en hopen, dat met het overgrote deel van de eigenaars tot overeenstemming kan worden geko men, zodat hun percelen uit het plan kunnen worden gelicht vóór tot defini tieve vaststelling van het onteigenings plan wordt overgegaan. Ho«stdrank in tabletvorm. 95ct GEMEENTEBESTUUR VRAAGT VERGUNNING TOT SLOPEN VAN VAN HUIZEN B. en W. verzoeken de raad akkoord te gaan met het slopen van een aantal opstallen te Den Burg, Den Hoorn en Oosterend. Het tijdstip zal door hen zelf worden bepaald. Het gaat om de vol gende percelen: Groeneplaats 4a en Parkstraat 1 te Den Burg voor ver ruiming van de Groeneplaats en Raad- huisbouw; schuur voorheen van D. Room op de hoek Wilhelminalaan- Schilderend voor wegaanleg, schuur, voorheen van W. N. de Wijn achter de Wilhelminalaan, eveneens voor weg aanleg; schuur en hokken, voorheen van H. J. Zijm aan de Emmalaan, voor de bouw van de nieuwe Rijks HBS; schuur naast het S.V. Texel-terrein aan de Slingerweg wegens bouwvalligheid; hokken, voorheen van M. J. Witte, ach ter de Wilhelminalaan voor wegaan leg; Hogerstraat 1 te Den Burg, voor hoek verruiming; schuur, voorheen van C. W. Bakker, achter de Diek te Den Hoorn, wegens bouwvalligheid; schuur aan de Oranjestraat te Oosterend, even eens wegens bouwvalligheid en het voormalig brandspuithuisje aan de Achtertune. voor landschapsverfraaiing. GESLAAGD Aan de Kweekschool te Den Helder deed de heer Fokko Y. Plantinga een dezer dagen met gunstig gevolg examen voor volledig bevoegd onderwijzer. Nu mede door het voeren van een aankooppolitiek in het kader van ont eigeningsplannen te Den Burg de beschikbare hoeveelheid bouwterrein wat groter is geworden, richt het gemeentebestuur de aandacht op de buiten- dorpen. De Koog is het eerste dorp, dat aan de beurt komt omdat de proble men daar vooral bijzonder nijpend zijn geworden. Bovendien werd het uit breidingsplan voor deze badplaats reeds in 1962 vastgesteld. De Koog is in enkele tientallen jaren uitgegroeid van een rustig duindorpje tot een bad plaats, die in de zomer aan vele duizenden vakantiegangers onderdak biedt. Deze ontwikkeling gaat nog steeds onverminderd voort en uit zich onder meer in een sterke drang tot modernisering en uitbreiding van de accommodatie. Door de stormachtige ontwikkeling kampt De Koog nu met drie problemen: GEBREK AAN BOUWTERREIN (zowel voor hotels en pensions als voor eigen bouw), GEBREK AAN PARKEERTERREIN voor het in onevenredige mate stijgende aantal auto's in het seizoen en VERKEERSMOEILIJKHEDEN in het seizoen, met name in de Dorpsstraat. Burgemeester en Wethouders menen dat het uitbreidingsplan-in-onderdelen voor De Koog de enige mogelijkheid is om deze problemen op te lossen of aanzienlijk te verminderen. In het uitbreidingsplan is ten oosten ten dat aanleg van dit terrein betekent, van de Dorpsstraat en de Boodtlaan een woonbebouwing geprojecteerd van ge mengde samenstelling, waardoor niet alleen de bouw van woningwetwonin gen, maar ook die van pensions e.d. mo gelijk is. Voorts is ten zuiden van de Epelaan een uitbreiding van enige om vang gepland, bestemd voor de bouw van bungalows. De ervaring heeft in de afgelopen jaren geleerd, dat, hoewel de behoefte aan bouwterrein voor woning wetwoningen overal groot is. met name in De Koog de vraag naar andere bouwmogelijkheden niet mag worden onderschat. B. en W. achten het voor een harmonische opbouw van het dorp van groot belang, dat ook in deze secto ren een gelijke kans tot ontwikkeling wordt geboden Steeds nijpender Evenals elders langs de kust wordt ook Texel, en dan in bijzondere mate De Koog gedurende het seizoen het ge brek aan voldoende parkeerruimte steeds nijpender. Het aantal auto's, dat gedurende de zomermaanden door de N.V. TESO wordt vervoerd, neemt veel sneller toe dan het toch ook in belang rijke mate stijgende aantal gasten. De ervaringen van de afgelopen seizoenen hebben geleerd tot welke wanordelijke toestanden dit heeft geleid Voor dit parkeerprobleem biedt het uitbreidingsplan de oplossing in de vorm van een groot parkeerterrein ten oosten van de Dorpsstraat dat plaats zal bieden aan 800 auto's. B en W verwach- dat het parkeerprobleem in het dorp geheel zal zijn vrdwenen, althans voor een aantal jaren. Parallelstraat In nauw verband hiermee staan de verkeersmoeilijkheden, die zich in het dorp voordoen, veroorzaakt door het stijgende aantal vakantiegasten en auto's, met name in de Dorpsstraat. Deze straat mag vroeger ruim zijn op gezet; een feit is dat het verkeer er 's zomers niet meer vlot verwerkt kan worden. Hier zal de oplossing gevonden moeten worden in de ten oosten van de Dorpsstraat geprojecteerde parallel- straat, die het mogelijk maakt het ge motoriseerd verkeer in de Dorpsstraat te beperken of zelfs geheel te verbieden. Het is duidelijk, aldus B. en W. in hun schrijven aan de raadsleden, dat de moeilijkheden van zodanige aard zijn, dat de grootst mogelijke snelheid moet worden betracht bij het uitvoeren van het uitbreidingsplan. Snel onteigenen Zowel voor de aanleg van het par keerterrein aan de oostzijde van de Dorpsstraat als voor de aanleg van de parallelweg is het nodig, dat de ge meente snel over de gronden ten oosten van de Dorpsstraat kan beschikken. Een begin is reeds gemaakt met onderhan delingen met eigenaars. B. en W. ver wachten na te Den Burg opgedane ervaringen dat het met het meren-

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3