II N.V. ELECTROHUIS BAKKER TELEFOON Knoopspel is een moderne hobby 2000 op donderdag 28 oktober, 's middags om 2 uur zijn geheel gemoderniseerde en uitgebreide zaak! Ter gelegenheid van deze heropening als extra aanbieding: Tevens enkele overjarige artikelen: Verder showen wij in onze zaak permanent: Voor de huisvrouwen demonstreren wij de gehele dag een GRATIS speldje ELEcmnms rar X- Bij aankoop van een Philips scheerapp., een tondeuse cadeau - waarde 14.75. X* Bij aankoop van een Philips radio vanaf f 368 - een platenspeler stereo voor 39.-, waarde 79.-. X Bij aankoop van een vol automatische was machine of afwasmachine een pracht van een koffiezetapparaat CADEAU I waarde 84.-. o.a. kleine radio's, platenspelers, elektrische bovendekens koelkasten, handsteelstofzuigers met een korting van 10 tot 20 pCt. X- Radio X- Televisie X- Bandrecorders X- Platenspelers X Grammofoonplaten X- Nieuwe serie verlich tingsarmaturen X Philips X- Aristona X- Grundig X Rondova X- Garrard X volautomatische wasma chines X- strijkmachines X afwasautomaten Voor Uw kinderen hebben wij een ballon en bij aankoop van een van onze artikelen van Muziek-Expres. Het waren vloer- en wandkledendie in lang vervlogen tijden in de kamers van de grote woonpaleizen der Farao's en de kasteelzalen der Middeleeuwse ridders de gerieflijkheid binnenbrach ten. Vooral in het noorden van Europa, toen het glas nog door de kruisvaar ders moest worden geïmporteerd, slo ten dikke wandtapijten de luchtgaten in de muren at en kon het vertrek door een machtig houtvuur heerlijk warm worden gestookt. Aan deze handgeknoopte tapijten was de uiterste zorg besteed. De hand werkster fantaseerde het patroon tij dens het knopen van het tapijt, waar bij slechts een ruwe schets het uit gangspunt was. Dikwijls ging er met het maken van één enkel tapijt jaren heen. Het is be grijpelijk, dat uit die praktische nood zaak ter verdrijving van de kilte het verlangen naar wand- en vloerbedek king bleef, ook nadat de techniek het leven comfortabeler had gemaakt. In de luchtopeninqen en kijkgaten waren ramen aangebracht en tegen de muren werden schilderijen gehangen. Het wandtapijt werd meer en meer als vloerkleed gebruikt. Het is tot op de dag van vandaag een sieraad gebleven! In deze moderne tijd, waar de beel dende kunst steeds meer de aandacht krijgt, die hij verdient, wordt ook het handgeknoopte tapijt in ere hersteld. Het wordt een begeerlijk bezit om een vloerkleed van deze tijd te bezitten. En terecht! Van alle dingen in het huis is de vloerbedekking de blikvanger. Er wordt het eerst bij binnenkomen naar gekeken. Er wordt de gehele dag op ge lopen. met schoenen en pantoffels Er wordt het meest van gevergd, meer dan van enig ander stuk huisraad. Het kan bij de inrichting één van de duurste onderdelen zijn, maar zonder kan het beslist niet De levensduur van een machinaal ge fabriceerd vloerkleed van bijvoorbeeld 2x3 meter is redelijk beperkt, maar altijd nog kort genoeg om na een jaar of zeven voor de aankoop van een nieuw vloerkleed te staan en de beslis sing wat het moet worden. Tenzij U durf heeft. In deze nieuwe tijd van snelheid en duizenden beeldindrukken, die de mens dagelijks krijgt te verwer ken, verlangt hij op gezette tijden naar rust. Ook de televisie is vaak tè in spannend en geeft niet de gevraagde o n t - spanning! Toch willen de han den bezig zijn; men kan niet stil zitten. En het is opmerkelijk dat de nieuwste en ontspannendste hobby van het zelf- knopen van kleden er steeds meer in komt. Mannen Wist u dat bijna 50n/o van de zelf- knopers uit mannen bestaat en toch is het geen uitgesproken mannenwerk, maar ook geen exclusief werkje voor vrouwen. Men krijgt echter voortdurend meer oog voor de ontspanning en de rust die van dit soort handenarbeid uitgaat, voor de kostenbesparing. Want een handgeknoopt tapijt gaat zeker vier maal langer mee dan een machinaal gemaakt en is daarom alleen al 't liefst maar ca. 70°/o goedkoper! Bovendien is het kleed geheel eigen keus; de maker heeft zelf grotendeels de kleuren be paald, Bij navraag bij de Leidsche Wolspin nerij Neveda zagen we dat zij het de Een voorbeeld van een modern smyrna vloer kleed (onder) en een met 'n klassieke tckcuing Samen een sterk tapijt zelf-knopen! VERKOOPDAGEN HERVORMDE ZUSTERKRING DE WAAL DE WAAL Donderdag en vrijdag, 28 en 29 oktober, houdt de Hervormde zusterkring te De Waal weer haar jaar lijkse verkoopdagen. Gedurende het hele jaar zijn de dames druk in de weer geweest, om vele fraaie handwer ken te vervaardigen. Ongetwijfeld zul len velen weer een bezoek brengen aan het Dorpshuis ,,De Wielewaal", omdat de ervaring hen heeft geleerd, dat alles, wat te koop wordt aangeboden, van uitstekende kwaliteit is. Traditiege trouw zullen aan de verkoping enkele attracties worden verbonden. De ope ningstijden zijn 's middags vanaf 3 uur en 's avonds vanaf half 8. klant nog gemakkelijker heeft gemaakt en gezocht naar een eenvoudiger en godkopere handelwijze. De draad van de d'Orient Smyrna tapijtwol, die is samengesteld uit 100% zuivere scheer wol, wordt gesponnen volgens het „High schoolsy9tem', waardoor de draad niet meer uit elkaar kan draaien en dus ook niet meer is te splitsen. Het tapijt wordt, als het eenmaal klaar is. niet open gelopen! Er is een aanmerkelijk grotere slijtvastheid bereikt. Dit ver groot de levensduur van uw vloerbe dekking aanzienlijk en nog afgezien van het betere materiaal waarmee wordt gewerkt, is dit alleen al een be langrijke kostenbesparende factor, die niet is te verwaarlozen. Korte stukjes Er wordt niet van de streng met een lange draad gewerkt, waarvan later de lussen moeten worden doorgeknipt, maar geknoopt met een speciaal geconstrueerde haak pen en draden van 5,5 cm. lengte. Dit houdt in dat de draden, nadat zij door middel van een maat- houtje en een snijapparaatje met een op de juiste maat zijn gebracht, niets meer aan lengte verliezen! De pool van het tapijt is direct be paald. Bij sommige oude procédé's ont staat verlies door scheren. Door de nieuwe werkwijze, waar geen kracht bij te pas komt, worden de kosten met ca. 10% teruggebracht, Een ander nieuw voordeel is, dat het gaas of stramien, zoals het meestal wordt genoemd, in kleur is voorgeschilderd. Dit smyrna stra mien wordt ook blank in allerlei grootten geleverd, maar de voorbe schildering werkt makkelijker. In de wol zijn prachtige kleuren. 6U verschillende, waarvan de ontwerpers in het voorbeschilderen van het stra mien op moderne en klassieke wijze ge bruik hebben gemaakt. Juist in deze gejaagd tijd brengt het zelf-tapijt- knopen velen de ontspanning die zij nodig hebben en het resultaat is een sieraad voor het huis. Bovendien een staaltje van eigen kunnen. „BUITENPLAATSEN AAN DE VECHT' Vrijdagavond sprak de heer J. de Bruin uit De Meern bij Utrecht voor de afdeling Texel van de Bond van Plat telandsvrouwen over het onderwerp „Buitenplaatsen aan de Vecht, voor heen en thans". Uit de opkomst bleek, dat veel dames belangstelling hebben voor deze romantische streek. De spre ker gaf er met behulp van fraaie dia's een uitstekend beeld van en gaf blijk van een uitstekende kennis van de ge schiedenis van dit gebied. De naam is afgeleid van Vecta vaart), door de Romeinen aan het water gegeven. La ter vestigde er zich de adel, die op haar beurt plaatsmaakte voor de rijke bur gers van de Oostindische compagnie. Vooral de invloed van de gouden eeuw is in de prachtige huizen duidelijk merkbaar. Van de pracht en praal is weinig overgebleven, maar wat er nog is, is de moeite van het bekijken waard. De gemeenten Maarssen en Breukelen hebben een prachtig buitenhuis als ge meentehuis ingericht. Aan de hand van fraaie reproducties van oude afbeeldin gen verkreeg men een goed beeld van de gebouwen, die er in de 17e eeuw stonden. Bekend is het huis van C. Du- dok de Wit (bijgenaamd Kees de Tip pelaar). dat overigens uit een veel la tere periode komt. Op grond van het testament van deze globetrotter eten de schoolkinderen van Breukelen op 3 oktober nog altijd poffertjes. Mevr. A. v.d. Eijk-Bierens toonde zich in haar slotwoord dankbaar jegens de heer De Bruin en sprak de veronderstelling uit, dat vele dames de besproken streek wel eens met eigen ogen wilden gaan zien. PUZZELTOCHT DOOR WADDENRU ITERS Het bestuur van de Waddenruiters organiseert op zondag 31 oktober een puzzelrit voor leden en belangstellen den. 's Middags wordt om half twee ge start bij de Ruitersplaats aan de Waal- derweg. Het inleggeld bedraagt ƒ1, per persoon Opgave uiterlijk 29 okto ber bij de heer Jac. de Graaf, De Wes ten, tel. 1(02226) 263. BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO Werkdagen Van Texel: 6.00 7.00 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 1600 17.00 18.00 20.00 21.30§ v.DenHelder 6.30 7.30 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 14.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 22.00§ Zon- en alg. erkende Chr. feestdagen; van Texel: 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 y.DenHelder 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 6