AGENDA VEEL LIEFS VIN RONNIE PUROL FILMNIEÜWS BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Bronchi Bette in de Vergadering van raad SPORTPROGRAMMA Vergadering van de raad der ge meente Texel op donderdag 18 novem ber 1965, n.m. 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 8 november 1965. De burgemeester van Texel, C. H. Roeper, loco-b. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Vaststelling van de begroting van de dienst van gemeentewerken voor 1966. 4. Vaststelling van de eerste wijziging van de begroting van de dienst van ge meentewerken voor 1966. 5. Vaststelling van de begroting van de sociale dienst Texel voor 1966. 6. Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor 1966. 7. Vaststelling van de gemeentebegro ting voor 1966. 8. Vaststelling van de le tot en met 12e wijziging van de gemeentebegroting voor 1966. 9. Indiening van een verzoek om toe kenning van een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefondster dekking van het tekort van de gemeentebegroting voor 1966. 10. Goedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis te Texel over 1956. 11. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1966. 12. Bepaling van het maximaal toelaat bare crediet voor 1966 op grond van de met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten aangegane rekening-cou rant-overeenkomst. 13. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Coöperatieve Boe renleenbank te Den Burg voor het jaar 1966. 14. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het kantoor Den Burg van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. voor het jaar 1966. 15. Verlenging van de verhoging van het maximaal toelaatbare crediet voor 1966 op grond van de met de N.V. Texelse Electriciteitsmaatschappij aan gegane rekening-courant-overeenkomst. 16. Vaststelling van een besluit ex artikel 22 bis der Lager-onderwijswet 1920 tot instandhouding van de open bare lagere school te De Waal. 17. Voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar lager en uitgebreid lager onderwijs over 1964, als bedoeld in artikel 55ter der Lager-onderwijswet 1920. 18 Voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar buitengewoon lager onderwijs over 1964. als bedoeld in artikel 33 van het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949. 19. Vaststelling over 1964 van de®' be dragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs, als bedoeld in artikel 103 der Lager-onder wijswet 1920. 20. Verhoging van het aan de heer P. Arensman verleende hypothecaire cre diet. 21. Beslissing op het beroep op de Scha devergoedingsverordening gemeente Texel, ingediend door de heer J. Hooij- berg. Het ligt in het voornemen op 1 de cember a.s. wederom een vergadering van de raad te beleggen. RUWE HANDEN BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO Werkdagen Van Texel: 6.00 7 00 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 21 30§ v.DenHelder 6.30 7.30 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 14 30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 22.00§ is alleen op vrijdag Zon- en alg. erkende Chr. feestdagen: van Texel: 8.00 9 00 10.00 12.00 13.00 15 00 16.00 17.00 18.00 20 00 v.DenHelder 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 15.30 16 30 17.30 19.10 21.00 Vrijdag 12 november Den Burg, Casino, Sonaie-avond Kunstkring door de Gebrs. Röntgen. De Cocksdorp, Garage Van der Linde, bazar Zaterdag 14 november Den Burg, De Oranjeboom, St. Jan met het stuk: „Valstrik vooi een man alleen". Den Helder, Huwelijkscursus, extra bijeen komst met dokter Faber, aanvang 2.30 uur. De Cocksdorp, Garage Van der Luide, bazar Dinsdag 16 november Den Burg, De Lindeboom-Texel, Streekont- wikkeling en bedrijfsvoorlichting, aanvang 1.30 uur: „Machinaal melken". Den Burg, Dorpshuis, Vrouwenclub NVV. Spreker de heer Haay over consumenten belangen. Ook voor niet-leden. Woensdag 17 november Den Burg, De Lindcboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. De Koog, Contactavond Lubcrtischool. Den Burg, De Oranjeboom, Huishoudelijke Voorlichting van de Streekontwikkcling. Fo rumavond voor oud-cursisten van de finan cieringscursus. Aanvang 20.00 uur Donderdag 18 november Den Burg, Landbouwschool, Plattelandsvrou wen. Spreker de heer Van Neerijnen. Vrijdag 19 november Den Burg, Dorpshuis, fotoclub „De Kieken dief". Den Burg, De Lindeboom-Texel, vergadering van de Boerenpartij. Spreker de heer H. Koekoek. Den Burg, Landbouwschool. Huishoudelijke voorlichting van de Streekontwikkcling. Kader cursus voor plattelandsorganisaties. Mr. H. Wieringa spreekt over de Algemene ontwik keling van Noordholland. Zaterdag 20 november Den Burg, De Lindeboom-Texel, Opening Bibliotheek-Leeszaal om 11.15 uur. VOORKOM DE SLIP Het vermijden en opvanqen van een slip vraagt vaardigheid en praktische oefening. Om als automobilist eniger mate paraat te zijn bij najaars- en winterverkeer, adviseren KNAC en Verbond voor Veilig Verkeer iedere automobilist onderstaande regels in acht te nemen: Hoe groter de kracht is die ineens wordt toegepast om een wiel te ver snellen. te vertragen of van richting te doen veranderen, des te groter is de kans dat dit wiel gaat slippen. Anders gezegd: Vermijd bruusk optrekken, evenals sterk remmen of scherp sturen. Het is natuurlijk denkbaar dat men toch door een of andere oorzaak in moeilijkheden komt. In dat geval: hoofd koel en voeten warm, ofwel: Blijf kalm, rem niet, ontkoppel en stuur snel in de richting waar U heen wilt. Kies op gladde wegen altijd de hoogste versnelling die voor het toeren tal van de motor toelaatbaar is. Hier door wordt de kans op overdosering voorkomen. De banden hebben een belangrijke taak, des te groter hun greep op de weg des te minder de kans op een slip. Dus: Draag zorg voor goede banden en vooral ook voor de juiste banden spanning. Direct hiermee verband houden de schokbrekers. Veel automobilisten me nen dat schokbrekers dienen om com fortabel te kunnen rijden. De belang rijkste taak van de schokbreker bestaat echter uit het in stand houden van het contact tussen band en wegdek. Zij zijn het die moeten zorgdragen dat de wie len geen ongewenste uitstapjes maken en het wegdek verlaten. Het verdient aanbeveling om zorg te dragen dat de wielen goed zijn uitgelijnd. Bekende gladde wegen zijn bere gende. besneeuwde en beijzelde wegen. Minder bekend is dat los zand of grind formidabele slips in de hand kunnen werken. Schenk aandacht aan de toestand van het wegdek; let op beschaduw de iplekken op zonnige winterse wegdekken, op betegelde over steekplaatsen, op tramrails en aan verandering van het wegdek, bij voorbeeld van asfalt of beton in klinkers of keien en op- en afritten van bruggen. GOLFVELDEN OP WADDENEILANDEN In de ANWB-brochure Strand- en duinrecreatie 1965, pag. 30, wordt een pleidooi gehouden voor de aanleg van golfvelden op de Waddeneilanden. ,,De aanleg en het onderhoud van een golfveld van 40 a 50 ha. vergen hoge uitgaven, die uiteraard gecompen seerd moeten worden door hoge in komsten afkomstig van clubleden en/of incidentele spelers. Dat betekent overi gens niet, dat een golfveld altijd nabij een grote bevolkingsconcentratie moet liggen; het eiland Norderney b.v. heeft een openbaar 9-holes veld. Dit draagt ertoe bij, dat het eiland ook ver buiten het badseizoen door financieel krach tige toeristen wordt bezocht of m.a.w., draagt bij tot de welvaart van het eiland. Aangezien uitbreiding van het aantal golfvelden in de Nederlandse kuststrook bv. op de Waddeneilanden of in de Delta, het assortiment van recreatie mogelijkheden zou vergroten en daar door de kuststrook aantrekkelijker zou maken, verdient het naar onze mening aanbeveling om te onderzoeken waar zulk een uitbreiding mogelijk zou zijn". ZATERDAG 13 NOVEMBER 1965: Adspiranten: De Koog-ZDH, 3.00 uur Texel b-Oosterend, 1.45 uur Tex Boys b-Cocksdorp, 3.00 uur Texel c-Tex. Boys, 3.00 uur ZONDAG 14 NOVEMBER 1965: Afdeling Noordholland: Zeemacht 3-De Koog 2, 10 uur Junioren HRC 3-Tex. Boys, 12.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel. Deze week, in verband met de wedstrijd Zwitserland-Nederland alleen twee adspirantenwedstrijden. Deze wedstrijden worden zaterdagmid dag gespeeld. VOLLEYBAL „TEXEL" Vorige week speelden de dames en heren van „Texel" een thuiswedstrijd. Texel 1 heren-Seahawks 2 leverde een 21 overwinning op voor Seahawks. De thuisclub won 1 set met een klein verschil, nl. 1614. De twee overige sets werden verloren met 4—15 en 615. De dames brachten het er beter af. Ze speelden tegen het Helderse HA..V. 1. Er werd 1 set verloren, 2 sets gewonnen, hetgeen dus een 21 over winning opleverde voor Texel. Zeker geen slecht resultaat! Programma 15 november te Den Hel der: dames: Texel 1-L.O.S.; heren: Texel 1-Seahawks 1; Texel 2-Zeemacht Kort na „De grote stilte", die op Texel veel belangstelling trok, heeft het City-theater nu ook de beschikking gekregen over een andere top-film van Ingmar Bergman, nl. „Het zevende zegel". De film werd op het filmfestival in Cannes bekroond met de ereprijs voor de meest artistieke film. Het ver haal van „Det sjude inseglet" voert ons terug naar het midden van de veer tiende eeuw als de pest. de Zwarte Dood, in Europa rondgaat. Ridder An- tonius Block en zijn schildknaap Jöns keren huiswaarts van hun tocht naar het Heilige Land. Op hun weg zien zij steeds meer sporen, die de Zwarte Dood achterliet. De ridder is verzonken in gepeins over God, de Satan en de IJdelheid der dingen. Toen hij naar het Heilige Land vertrok was hij vol on wankelbaar vertrouwen, maar nu wordt hij door twijfel gekweld. Is er geen God? Die gedachte is voor hem onver- dragelijk. Ook hij is gedoemd te ster ven, maai wanneer hij oog in oog staat met de Zwarte Dood, smeekt hij om uitstel en stelt de Dood voor een partij te schaken. Voor hij sterft wil hij nog 'n betekenisvolle daad verrichten. Wan neer hij speelt zal een kleine familie van toneelspelers een kans hebben ge spaard te blijven. Het is een familie, die in deze lijdende en slechte wereld vol vertrouwen is en plezier heeft in het leven. Wanneer het schaakspel bijna is geëindigd, breekt de ridder het af en geeft daarmee de toneelspelers en hun kind gelegenheid om aan de dood te ontsnappen. Die avond bereikt hij zijn huis. Zijn vrouw leest voor uit het boek der Openbaringen, over de engel met de zeven bazuinen, 's Nachts neemt de Dood de ridder, zijn vrouw, Jöns en vele anderen tot zich, behalve Jof. Mia en de kleine Michael, die zich schuil gehouden hebben in hun wagen toen de Engel des Doods voorbijtrok. „Het ze vende zegel" wordt alleen woensdag avond a.s. vertoond. (Zwart-wit toe gang boven 18 jaar). Zaterdagavond en zondagmiddag een onvervalste wild westfilm „Opstand der roodhuiden". Het is de geschiedenis van de jonge legerarts Dr. Seward (Robert Francis), die naar een afgelegen cavaleriepost in het Westen wordt ge detacheerd. De dokter wint gauw het vertrouwen van de militairen, maar men wordt weer wantrouwig als men vindt dat hij zich wat teveel met de Indianen in de omgeving ophoudt. Moeilijkheden ontstaan als de Indianen hun district verlaten en zich vestigen in de bergen om de malaria te ontlopen. Dit is tegen de militaire voorschriften en men begrijpt, dat de dokter de In dianen tot de verplaatsing heeft aan gezet. De Indianen bestormen het fort en de militairen komen lelijk in het nauw. Dan wordt de zoon van het op perhoofd gewond en op aandrang van de medicijnman wordt de hulp van de dokter ingeroepen, de enige die de jonge krijger kan redden.De opera tie lukt en dat betekent dat er weer vrede is tussen blank en rood. (In kleu ren toegang boven veertien jaar). Producer Carl Foreman, die ,,De Ka nonnen van Navarone" maakte, heeft zijn reputatie gestand gedaan in „De Overwinnaars", een oorlogsfilm, die zondag- en dinsdagavond wordt ver toond. Het is het verhaal van de zege tocht van een Amerikaanse infanterie- groep door Italië, Frankrijk, België en Duitsland tegen het einde van de Twee de Wereldoorlog. De film wil laten zien hoe demoraliserend de oorlog werkt, óók op de soldalen die aan de winnen de hand zijn. (Zwart-wit breedbeeld toegang boven veertien jaar). GEWIJZIGDE TIJDEN CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 17 november a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 13.00 - 13.30 uur; daarna Deu Burg tot 15.15 uur. MASSA-ONDERZOEK NAAR T.B.C. Programma doorlichting: Maandag 15 november: 13.30-16.30 uur Den Burg, Vismarkt; 18.00-20.45 uur Den Burg, Vismarkt. Dinsdag 16 november: 8.30-10.00 uur Den Burg, St. Jan; 10.45-12.15 uur Den Burg, Irene. Nadere mededelingen: 1. Onderzocht worden alle personen geboren vóór 1 oktober 1951. 2. De kosten bedragen ƒ1,70 per per soon en dienen in de auto te worden voldaan; Per minuut worden 3 personen ge fotografeerd en daarom.... betaalt U dus om oponthoud te voorkomen met gepast geld; 3. Ontkleden is niet nodig; wel wordt verzocht er op toe te zien dat knopen in de kleding alleen voorkomen over het midden van borst en rug; 4. Alleen in bijzondere gevallen (ziekte, verhuizing, vakantie, beroepswerk zaamheden b.v.) mag men op een an dere tijd of plaats dan op de oproep kaart staat vermeld, worden onder zocht; 5. Het personeel van de PTT ontvangt 2 oproepkaarten. Verzocht wordt, beide oproepkaarten naar de onder- zoekauto mee te nemen. 6. Oproepkaart meenemen naar de röntgenauto 147 Nauwelijks had het alarmerende „alle hens aan dek" geklonken of daar kwamen van alle kanten de matrozen en dekknechten reeds aanhollen, „thuchten, Karei!" riep Piet, „We zijn erbij! Misschien kunnen we ons vei- stoppen!" Maar daar zouden ze niet veel kans voor krijgen, want het kleine stuur mannetje, alias scheidsrechterde, volg de hen op de voet, dreigend zwaaiend met een dik stuk manillahennep, waar mee hij blijkbaar enkele stevige pakken ransel wilde gaan toedienen. Gelukkig waren zijn beentjes erg kort. zodat dat slaan voorlopig beperkt bleef tot een vrome gedachte. FEUILLETON: mini hi mm nullum mm muit mm him mini hi ui mini minium iiimiiiiiiii inn ii ii mini door Maartje Zeldenriik 40. Hij slaakte een ingehouden zucht van verlichting, toen Augie opstond en zijn hand uitstak. „Tot ziens, zullen we maar zeggen. Ik neem het er nu een beetje van en maak een kort vakantie reisje naar Italië. Ik hoorde van Yo- landa, dat je hier zat met dat ingeluk- kige kind Daarom heb ik een korte om weg gemaakt. We kennen elkander al zoveel jaren, nietwaar? En ik weet, dat je blij zult zijn met ons geluk. Het bes te, kerel, we sturen je wel een berichtje als het zover is. Apropos, we trouwen natuurlijk nog in rijtuigen met palfre niers en witte schimmels. Alles heel stijlvol, zoals dat bij onze stand past. enfin, dat zie je zelf wel.... tot ziens, he? Ik zal Yolanda je groeten overbren gen. Morgen schrijf ik haar". Die avond bracht Ronnie maar een kort bezoek aan kamer 7, was ver strooid, hetgeen overigens niet gemerkt werd, omdat alleen Aagje het middel punt was. zodat Ronnie geen toneel be hoefde te spelen. Doch terug in zijn hotelkamer wist hij zich ternauwernood te beheersen. Als een gevangen tijger liep hij heen en weer door het ruime vertrek, heftig ro kend en nadenkend. Dus dat was Yo landa ten voeten uit, alias Jopie Peters, het danseresje, dat carrière wilde ma ken en in de smaak was gevallen van de rijke textielfabrikant Van Poel geest. Met wie ze trouwde en op de dag van haar huwelijk een bruidsschat kreeg van honderdduizend gulden in contanten. Vrij op naam. zoals dat heet. •Het huwelijk, dat na enige maanden al volkomen mislukt was. Een scherts vertoning werd het voor het oog van de wereld. Maar wat kon de mensen zo iets schelen? Dat zal wel schering en inslag zijn in die kringen. Het kon Yolanda al bitter weinig deren. Voor haar zal wel 't geld het belangrijkste geweest zijn. En vooral na de dood van haar man. Zo belangrijk, dat ze ieder aanzoek van hem afsloeg, zelfs toen hij zelf al veel geld verdiende met zingen. Maar.die avond wilde ze toch wel met hem trouwen. Wat had ze ook weer gezegd, nadat hij onverwacht uit Spanje vertrokken was en ze hem ach terna ging en hem had opgezocht in dat Amsterdamse hotel? „Je mag me nu helemaal hebben, als je wilt". En juist toen wilde hij haai niet meer. Wat had hem gemankeerd in Spanje. Was 't de sfeer daar? Het feit, dat ze dagelijks in badpak voor hem paradeerde? Was het dan toch alleen maar het oerinstinct van het willen bezitten? Het willen veroveren? Hij ging zitten en drukte zijn sigaret uit. Ik houd niet meer van Yolanda. nu weet ik het zeker. Al sinds die bewuste morgen in Spanje niet maer. En even min van Bep. Ik vind haar een sympa thieke meid, maar om er mee te trou wen.nee. Yolanda dan? Met haar is het nu heel anders. Ze is mijn mana ger, mijh zaakwaarnemer. Ze regelt alles voor me, zodat ik me daarover geen zorgen behoef te maken. We zijn goede vrienden, meer niet. Misschien houd ik nu van haar als van een zuster. Nee. ik wil niet meer met haar trouwen. Nu zeker niet. Augie heeft recht op haar. Ze hebben tien jaren op elkaar gewacht. Vandaar, dat Yolanda zo dik wijls zei: je kent me nog lang niet. Gelijk heb je, kind; eigenlijk heb ik je nooit goed gekend. Dat bijkt nu weer. Augie.wat ter wereld kan een vrouw in zoiets zien HOOFDSTUK 11 Twaalf dagen na de operatie ver klaarde dokter Schellenboom op een zonnige morgen: „Zo. jongedame, nu •gaan we eerst eens nieuwe foto's ne men. Waarna we morgen een eind gaan maken aan dat luieren van je, want ik ben van mening, dat je al veel te lang door iedereen hier verwend bend ge worden. Een koningin kan het niet be ter hebben". Aagje glimlachte, omdat ze wel wist, dat hij overdreef en het goed met haar meende. Vanuit haar bed keek ze naar haar bewegende benen. „Ga ik morgen proberen te lopen, dokter?" „Staan", verbeterde hij. „Beschouw jezelf nu maar weer als een babvtje, babytje Aagje. Je begint precies een der als een kind van een maand of zes, zeven. Eerst ga je proberen te staan". Hij dacht na „Wacht eens.... dat is een idee. Ik denk, dat ik een box voor je ga aanschaffen. Kun je je aan de spijlen leren optrekken". Aagje schoot in een lach. „Als u toch het hart hebt, dokter De arts knipoogde. „Dat versier ik wel, let eens op". De foto's wezen uit, dat de opera tie in ieder geval aan het beoogde doel had beantwoord. Nu moest alleen de praktijk uitmaken, of de patiënt vol doende kracht in haar benen zou heb ben om er op te staan en in de toe- Toch werd de toestand van Karei en Piet al gauw véél minder rooskleurig, want daar dook in het gangboord een grove matroos op, die er beslist niet erg vriendelijk uitzag. „Nou zitten we tus sen twee vuren en bennen we d'r bie!'' riep Karei Kleuntjes uit. „Geen sprake van!" antwoordde Piet, en met een forse greep tilde hij de niets kwaads vermoedende Karei om hoog om hem vervolgens achteloos in het koude water te werpen. Met een fraai uitgevoerde snoekduik sprong hij de arme Karei toen achterna. „Ik heb nog zo gezegd, dat ik mis schien wel een goeie voetballer was, maar zeker geen kanaalzwemmer. klappertandde de arme Karei. komst ermee te lopen. Hoewel Aagje vóór het grote ogen blik in duizend angsten en vrezen ver keerde omtrent hetgeen haar te wach ten stond, beheerste ze zich op het eigenlijke moment wonderwel en aan de armen van de twee zusters, die haar stevig ondersteunde, kwamen haar be nen op de vloer. Dokter Schellenboom stond erbij te kijken, goedkeurend knikkend. „Nou, langzaam er op gaan steunen. Je niets aantrekken van de prikkelingen, die je gaat voelen. Alleen maar denken: ik kan ze bewegen, dus ik kan er ook op staan. Ja.ja.kijk.daar heb ben we het prille begm. Ik zei al: je moet net als een baby van voren af aan beginnen. Met dit verschil, dat jij als volwassen vrouw voldoende intelli gent bent om te weten, wat je moet doen en wilt doen. Probeer het nog eens? Heel kalmniets forceren Wacht, sla nu je arm eens om de hals van zuster Baumhegger. Ja.en nu langzaam zakken. Je voeten iets wijder uit elkaar. Ja.kijk toch eens aan. Ziet u, zuster? Er is al een beetje kracht in. Zie je nu zelf, dat je met beide benen op de grond staat, jonge dame? Dus wat voor conclusie trekken we hier vanmorgen uit? Juist, ik zie ai aan je gezicht, dat je me begrijpt: er is al een beetje kracht in. En dat wordt iedere dag beter Het werd iedere dag beter. Hoewel de pogingen, die meerdere malen .per dag gedaan werden, de patiënt duidelijk vermoeiden, hield ze hardnekkig vol, daarbij trouw terzijde gestaan door de beide verpleegsters en de dokter. En op de vierde dag was Aagje op een middag plotseling zover, dat ze enige seconden, „Zwam niet en zwem naar de kant!" brulde Piet in zijn oor. „Als je niet verder kunt, help ik je wel!" Nu was er zeker wel enige haast bij deze zwempartij geboden, want het kleine stuurmanneke was boze dingen van plan. Met gezwinde spoed had hij een groot machine-pistool te voorschijn gehaald, waarmee hij in het wilde weg begon te paffen. Gelukkig was het te donker voor hem om duidelijk te kun nen onderscheiden, waarop hij nu eigenlijk mikken moest en daarom stel len we alleen maar de vraag: wat heeft een brave stuurman op een brave ri vierboot nu eigenlijk met een machine pistool te maken? Ho»»tdrank in tabl#tvorm. 95ct zij het dan ook wankelend, alleen stond naast haar ledikant, stralend van geluk, met een hoogrode kleur op haar wan gen. Nog een paar dagen verstreken, toen heel voorzichtig de eerste loop oefeningen werden gemaakt. Dokter Schellenboom slaakte die avond in het ziekenhuis een diepe zucht, toen mevrouw Vet en haar man. die telegrafisch naar Bern geroepen was en onmiddellijk per trein naar Zwitser land was vertrokken, tegenover hem zaten. „Ik kan u geiuk wensen, mevrouw, meneer, uw dochter zal weer kunnen lopen. Maar.realiseert u zich alstu blieft, dat ze waarschijnlijk voor de rest van haar leven gebruik zal moeten ma ken van een derde been. in casu een stevige wandelstok. Het kan nog weken duren, misschien maanden dat is op het ogenblik nog niet met zekerheid te zeggen maar ik heb goede hoop, dat ze in ieder geval in staat zal zijn zich op een rustige, kalme manier voort te bewegen en dat was het uiteindelijke doel. Uw vrouw weet, meneer Vet. dat ik vooruit gezegd heb, dat honderd pro cent slagen uitgesloten was. Daarvoor was de beschadiging, die evenwel in de loep der jaren iets vergroeide, te ern stig. Weest u dankbaar voor het feit, dat de rolstoel straks afgeschaft kan worden. U krijgt weer een dochter thuis, die haar benen zal kunnen ge bruiken". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 4