VEEL LIEFS VAN RONNIE FILMNIEtJWS Hoi, da's een goed Idee, moet tt vaker doen: Bakkers Ijzerhandel Lepelrex Gootsteen- vergietje BAKKERS IJZERHANDEL Het waswonder uit Italië Snuif en wrijf TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 AAN- EN VERKOPEN VAN GROND li Zoals gewoonlijk vermeldt de agenda van de op 6 december te houden raads vergadering een reeks aankopen, ver kopen en ruilingen van grond. Het ge meentebestuur heeft met de heer C. Huisman te Den Hoorn overeenstem ming bereikt omtrent aankoop van een 3200 m2 groot stuk grond, gelegen aan de Watermolenweg. Het perceel is voor de gemeente van belang aangezien de verbindingsweg Den Hoom-Ponthaven over een gedeelte van het stuk is gepro jecteerd. Het raad wordt voorgesteld de grond voor ƒ3200,te kopen. Met de Gebr. van Heerwaarde te Den Burg werd overeenstemming bereikt omtrent aankoop van twee stukken grond gelegen aan weerszijden van de verlengde Keesomlaan. De gemeente wil over de grond beschikken omdat deze volgens het uitbreidingsplan is bestemd voor parkeerterrein, openbaar groen, begraafplaats en bijzondere doel einden. Voorgesteld wordt de stukken, die totaal 7850 m2 groot zijn, te kopen voor ƒ19.000, Over een ruiling van grond werd overeenstemming bereikt met de heer M. P. van de Wetering te Den Burg, Warmoesstraat 19. Ter plaatse wordt dan een voor de gemeente gunstiger verkaveling verkregen. De heer v.d. Wetering geeft een smal strookje (nau welijks 1 m2, en krijgt daarvoor terug een stukje van 3 m2. Voorts zal aan de heer v.d. Wetering een 7 m2 groot per ceeltje in erfpacht worden gegeven, te- roestvrijstaal 14,25 roestvrijstaal 5,95 FEUILLETON: lil illlllllllllllllllllllll llllllllllllllllltllltll llllllllllllllll llllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllHIIUIHMIIIIIIII door Maartje Zeldenriik 44. Ze ging lachend zitten, toch ge troffen door zijn bezorgdheid. „Geef me maar een sigaret. Overigens, slank staat me betei. En als ik met jou optrek, komt het er wel weer op. Ik heb een stuk of wat nieuwe contracten. Berlijn was enthousiast over je. Heb je de re censies gelezen? Ze hebben me gebeld. Drie avonden in januari moet ik voor hen reserveren. Wat denk je ervan?" Hij zat tegenover haar. „Liefje, ik laat het aan jou over. dat weet je. Ik moet weer een schep geld verdienen, zie je? Er is namelijk iets.Enfin, jij mag van de anderen de eerste zijn, die het hoort. Ikik ga trouwen. Met Aagje'. Ze knikte, zonder met haar ogen te knipperen. „Dat had ik al verwacht", voegde ze er lachend aan toe. „Ik was het ook. bijna. Jij hebt iets over je, dat voor vrouwen aantrekkelijk is. Nee, ik kan het niet definiëren". Ze kwam overeind en ging op de leuning van zijn fauteuil zitten. Rustig drukte ze een kus op zijn voorhoofd. „Mijn gelijk- wensen, Ronnie. Ik hben ervan over tuigd, dat jullie een ideaal paar zullen vormen, dat je gelukkig met haar zult zijn. Ik heb het de eerste dag, dat ik haar zag, al een lief kind gevonden. En ik verheug me er over, dat de operatie zo geslaagd is. Je hebt haar natuurlijk meegebracht hierheen". Hij keek verrast op. „Hoe weet je dat?" Ze streek hem over zijn hoofd. „Lie verd. ik ken je door en door. In som mige dingen ben je een groot kind. Toen je binnenkwam.... het geluk straalde uit je ogen. Ik gun het je, Ronnie, dat weet je. Ei ik weet ook, dat ze niet jaloers zal zijn te weten, dat ik steeds in je nabijheid ben, als jij ergens optreedt". ,Ze heeft een groot hart, Yolanda". Ze sprong van zijn stoel. Midden in de kamer bleef ze staan om in haar boekje te bladeren. „Na je optreden hier heb je vijf dagen. Waarom vier je na je optreden hier je verlovingsfeest niet?" Hij keek opnieuw verrast. „Zeg, dat is een idee. Ik bespreek het vanavond nog met Aagje". Moeder Vet had geen bezwaar en om dat het weekend in het zicht kwam, zou vader Vet wel naar Brussel kunnen komen om het feest bij te wonen. „Zeg nog niets", vroeg Ronnie. „Mor gen, na de repetitie, heb ik een paar uurtjes. Dan gaan we ringen kopen. Ik neem haar mee, de stad in". De volgende middag, na het eten. zei gen ƒ17,50 per jaar tot en met 31 de cember 2015. Mevrouw A K. Grisnigt-Koning zal van de gemeente voor ƒ350,een stukje grond van 25 m2 kopen. Het stukje, gelegen in de nabijheid van de Waalderstraat te Den Burg, vormt een enclave in een aan mevr. Grisnigt toe behorend perceelsgedeelte. Aan de N V. TEM zal een stukje grond in erfpacht worden uitgegeven. Het 40 m2 grote stuk is bestemd voor de bouw van een transformatorhuisje. Omdat het bestaande transformator- huisje nabij het fanfaregebouw aan de Wittekruislaan wordt gesloopt, wordt de erfpachtovereenkomst voor dit per ceeltje beëindigd. Aan de firma Texlielhuis Zegel wordt een gedeelte van de grond gele gen tussen de Burgwal en de Wever straat in erfpacht uitgegeven. Het stuk meet 40 m.2 en is nodig voor het nieuwe winkelpand van de firma. Een goede oorlogsfilm is „Commando des doods" (The secret Invasion), die za terdag-, zondag- en dinsdagavond in het City-theater wordt vertoond. Om een van de stoutmoedigste en voor de uitslag van de tweede wereldoorlog meest beslissende acties uit te voeren, heeft het geallieerde oppercommando een groep samengesteld van vijf kei harde misdadigers. Voor een van hen, de veroordeelde moordenaar Durrell (Henry Silva) uit de Amerikaanse Al- catraz gevangenis, betekent deze op dracht zelfs de redding van de elek trische stoel. De anderen hebben weinig meer te verkiezen dan lange gevange nisstraffen. Elke man is echter een specialist op een apart gebied van de misdaad. De kans van slagen, zo wordt hen verteld, is gering maar als zij sla gen, krijgen zij onvoorwaardelijke kwijtschelding van hun straffen.... Het vijftal komt in Cairo aan en onder gaat een zware militaire training. Bij een tocht per vissersboot op de Adria- tische Zee probeert een hunner te ont snappen op het moment dat een Duitse patrouilleboot in zicht komt. Plotseling geconfronteerd met de vijand slaan de vijf de handen ineen en weten het Duitse schip te veroveren om er mee naar de Dalmatische kust te varen. In een schuilplaats van Partisanen in het Joego-Slavische bergland krijgen de vijf eindelijk hun opdracht te horen; De gealliëerde invasie in Italië zal binnen twintig dagen beginnen en het doel van de groep is het redden van de Italiaanse generaal Quadri. Deze wordt nl. door de Duitsers als gijzelaar vastgehouden. De vijf moeten proberen ondergronds het fort in Dubrovnik binnen te drin gen, waar de generaal gevangen zit. Op het laatste moment dreigt het plan te mislukken als een partisaan door de Duitsers wordt gegrepen en na lange martelingen het hele verhaal vertelt. Dat alles op het laatste nippertje in orde komt, is te danken aan het illegale vernuft van de vijf. (Zwart-wit toe gang boven 18 jaar). Een gezellige lachfilm is „De blikken Ronnie: „Maak je mooi, Kruimeltje, dan laat ik je wat van de stad zien. Ik heb een paar uurtjes vrij". „Fijn", antwoordde ze opgewekt. „Ga je mee. mams?" Mevrouw Vet schudde haar hoofd, Ronnie ongemerkt een knipoog gevend. „Ik ga lekker een uurtje rusten, m'n kind. Jij en Ronnie zullen zich wel zonder mij kunnen vermaken, veron derstel ik". Het meisje keek de jongeman schalks aan. „Zou het?" Hij haalde zijn schouders op. „Dat zullen we moeten proberen. Kruimel tje". Ze trok zijn arm door de hare „Het is in ieder geval wel de moeite waard hei te proberen". Bij een juwelierszaak stopte hij en keek naar de etalage. „Mooie winkel", zei hij langs zijn neus weg. „Zullen we even kijken?" Ze zag hem even verbaasd aan, want het was nauwelijks vijf minuten gele den, dat ze bij het hotel vertrokken wa ren. Maar ze kwam toch overeind, ge holpen door Ronnie. Op de stoep sloot hij de wagen en gaf haar een stevige arm. Goedkeurend knikte hij. „Meid. je loopt elk uur beter". „Vind je het gek. als ik zo'n steun heb aan mijn aanstaande man?" Voor de etalage keken ze naar de uitstallingen. „Is het hier niet vreselijk duur?" vroeg het meisje: „Ik bedoel, over het algemeen7 In Belgie?" ,Niet duurder dan in Zwitserland. Kom. we gaan binnen eens kijken. Mis schien is er wat bij, dat ik mooi vind". No altijd had Aagje niets door. Aan zijn arm liep ze langzaam naar de deur en in de winkel bleef Ronnie staan voor een vitrine met ringen. Hij keek naar Aagje. „Hoe vind je ze?" Ze zuchtte. „Prachtig.en onbe taalbaar". ,Daar moet jij je hoofd maar niet over breken". Hij riep een bediende. „Maakt u die vitrine eens open. We willen een ring uitzoeken". Nadat de man aan zijn verzoek voldaan had, maakte Ronnie een uitnodigend gebaar. „Zo, Aagje, kijk maar eens rustig of je iets ziet, wat je lijkt. Jij moogt kiezen". Ze verschoot van kleur en keek hem met grote ogen aan. „Bedoel je, dat.." Hij knikte lachend. „Een verlovings ring. ja. Jij kiest een ring uit en over- morgenavond gaan we hier, in Brussel onze verloving vieren. Afgesproken?" Hij voelde, dat ze begon te wankelen van de emotie, zodat hij stevig een arm om haar heen sloeg. „Of.wil je je niet met me verloven?" „Dat weet je wel beter.maar, moet het zo duur zijn, Ronnie? Dat vind ik niet leuk „Kruimeltje", antwoordde hij zacht, „ik vraag je maar één ding: of je dit ridder" (The girl on he boat), waarin Norman Wisdom de hoofdrol speelt. Het verhaal is gebaseerd op het gelijk namige verhaal van de bekende schrij ver P. G. Wodehouse. Norman zien we als telg uit een welgestelde familie. Hij zoekt zijn tante in New York op en dat is dan het begin van een gekke en on waarschijnlijke geschiedenis. (Zwart wit; toegang alle leeftijden). BRIDGECLUB GROOT SLEM Uitslag 7de competitiedrive op 24 november: Groep A: 1. Bruin-Duin 61.31% 5) 2. Gebr. Van Sambeek 55.95% 2) 3. Echtp. van den Heerik 52.98% 9) 5. Bakker-Blom 51.19% (13) 5. Blonk-v.d. Galiën 51.19% 4) 5. Mantje-Veenema 51.19% 3) 7. Stolk-Luyckx 39.88% 8) 8. Dam^Dros 36.31% (12) Groep B: 1. Echtpaar Jouwersma 64.58% 1) 2. Backer-Raven 63.19% 6) 3. Grootjen-Zegers 56.25% (15) 4. Echtpaar Gilijamse 56.25% (lij 5. Dijkstra-Smits 52.78% (14) 6. Bos-Grootjen 49.31% 7) 7. Kellner-van Lenten 43.75% (10) 8. Wessels^Huizinga 37.50% 9. Dekker-de Vries 26.39% (16) VOLLEYBAL TEXEL WON VAN R.A.P. EN DE GROENEN Maandagavond werden de wedstrij den gehouden tussen: dames Texel 1 en R.A.P. 20; heren Texel 1-De Groenen 2—1. De heren van Texel 2 konden door verscheidene misverstanden niet spelen. Als iedere spelei zich houdt aan het telefoonnummer, dat op de aanschrij- vingskaart vermeld is, zullen zulke misverstanden in het vervolg hopelijk niet meer voorkomen! De dames van Texel speelden een goede wedstrijd tegen R.A.P. Het is duidelijk merkbaar, dat het team meer en meer ingespeeld raakt. Dit blijkt wel uit deze vierde overwinning. De set standen waren 154 en 154. Zaterdag 11 december spelen de dames tegen HCSC 1 Hier zullen zij moeten tonen, wat ze waard zijn. Het zal geen gemak kelijke wedstrijd worden! Het herenteam heeft na een zeer spannende strijd een overwinning be haald op De Groenen Er werd goed ge speeld en het was een prettige wed strijd om te zien. De setstanden waren 1513 en 156 voor Texel en 1 set van 1315, die dus verloren werd. m Dampende chocolademelk met slagroom: origineel en vurrukkulluk/ dan voor mij wilt doen. Jij hebt al zo veel.... alleen het feit, dat je weer kunt lopen. Gun mij dan dit ple ziertje, wil je?" Ze keek hem onderzoekend aan. „Meen je het?" „Echt" Een diepe zucht was het antwoord. Toen boog ze zich over de vitrine, haar handen steunend op de toonbank. Een half uur later zat ze weer in de wagen naast hem, onophoudelijk haar linker hand bekijkend, waarin aan een der vingers een ring met een flonkerende steen glinsterde. Zacht beroerde ze zijn arm. „Nu ben ik de verloofde van de liefste en schattigste man van de hele wereld", zei ze zacht. „Waaraan heb ik al dit geluk verdiend, Ronnie?" Hij legde behoedzaam even zijn arm om haar heen. „Misschien, omdat je in je jonge leventje al zoveel tekort ge- kmen bent, Kruimeltje. Ben je blij?" Ze knikte overtuigend. „Wat ik ben. het is niet meer te definiëren. Blij en gelukkig zijn maar armzalige betitelin gen, zie je?" „Kruimeltje, we hebben nog een uur tje. Gaan we samen, als kersverse ver loofden heerlijk ergens thee drinken". In een intiem restaurant zaten ze te genover elkaar en kregen er niet ge noeg van elkaar met hun blikken te liefkozen. „Wil je echt een feest geven overmorgen?", vroeg ze. Hij knikte positief. „Ik zal er voor zorgen, dat je vader er ook is, Kruimel tje. En Yolanda komt eveneens. Ze is trouwens 'al in Brussel. O ja. ik moet je van haar feliciteren. Dat doe ik dan bij deze. Ze wenst je veel geluk en is ervan overtuigd, dat ik de juiste keuze gedaan heb". „Dank je, Ronnie. Als ik haar zie, zal ik haar zelf nog eens bedanken Mis schien is het idioot, maar ik dacht al tijd, dat jij met Yolanda zou trouwen" „Aagje Vet, wij zijn vrienden, heel goede vrienden zelfs en je mag niet jaloers zijn. als we elkaar af en toe kussen, want we voelen voor elkaar als AUTOMATIC 3 EN 5 KG Programma: zaterdag 11 december: dames Texel 1-HCSC 1, 16 uur; heren Texel 1-HKV 1, 14.15 uur. Maandag 13 december te Den Helder: dames HCSC 2-Texel 1, 19.00 uur. Uw verkoudheid van neua, c borat wer met DAMCLUB TEXEL Damlust 1-Texel 1: P. Beers-P. Bakelaar 11 J. v. Straalen-C. Dijker 20 Th. Koopman-J Hooijberg 11 J. Zijp-P. Bruijn 20 Th. de Haas-C. Meedendorp 0<2 K. v.d. Hoven-Jo Schoo 20 A. Beemsterboer-J. Vinke 20 Jb. Kramer-C. Vinke 02 B. Hoogeboom-J. Stam 1il C. Schuffelen-J. v. Heerwaarden 02 11—9 Damlust 2-Texel 2: A. v.d. Welle-G. Dros 02 J. Hoogeboom-C P. Burger 20 C. J. Cools-P. Jansen 11 M. Kramer-E. Bonne 02 P. Beers Czn.-C. Groenhof 11 F. de Boer-P. W. Kooi 02 D. Bogerd-D. v.d. Werf 02 B. Rijkers-Jb. Koorn 02 J. Vreeken-A. de Haan 02 B, Grootjes-W. Bakker 02 4—(16 C. v. Heerwaarden-P. Kooiman 11 Jb. Koorn-J. Hooijberg 02 C. Groenhof-G. Dros 02 Het tweede tiental had al spoedig de zege veilig gesteld. De aandacht ging het meest uit naar de verrichtingen van het eerste. Wat niet wegneemt dat de reserves een grandioze overwinning be vochten P. Bakelaar bracht z'n tegenstander al spoedig in moeilijkheden, wat hem een stuk opleverde. Dit voordeel bleef, maar Beers zou niet Beers zijn als hij niet op de valreep remise wist te for ceren. C Meedendorp won via een damslag en J. Vinke liet het afweten, waardoor de stand op 33 kwam. Daarna liep Texel uit tot 59, door winst van J. v. Heerwaarden en C. Vin ke en remises van J. Stam en J. Hooij berg. De resterende partijen hadden een voor Texel dramatisch verloop. C. Dijker strandde op een door niemand onderkende finesse in het eindspel, J. Schoo door tijdsverschrijding in een weliswaar nadelige stand en P. Bruijn in een eindspel van een dam met vier stukken tegen een dam met vijf stuk ken. Waarschijnlijk onnodig, als hij de dam tijdig had durven offeren. Zoals de zaken nu staan tipt Texel Damlust als kampioen in de eerste klasse, HDC 2 in de tweede klasse. Voor Texel blijft er de mogelijkheid twee tweede plaatsen te bemachtigen. BEËDIGING TOT TAXATEUR Door dc voorzitter van de Kamer van Koophandel zijn heden beëdigd tot taxateur in onroerende goederen de heren A Pastoor te Middenmeer !(gem. Wieringermeer) en P Eelman te De Koog (gem. Texel). een broer en een zus, snap je? Meer niet. Ze is erg lief en verdient eigenlijk een flinke man, maar ja. ze heeft éénmaal een grote teleurstelling in haar leven gehadHij ging plotseling rechtop zitten. „Verdraaid", zei hij, meer tot zichzelf dan tot zijn ver loofde, „dat is een idee. ik doe het meteen!" „Wat bedoel je, Ronnie?" „Een ogenblik, Kruimeltje, ik moet even telefoneren. Naar Holland Ver maak je intussen, wil je?" Het duurde niet eens zo lang, voor hij verbinding had met Leiden. En tot zijn geluk was Han van Oirschot thuis. „Hallo, Han, je spreekt met Ronnie. Luister eens goed, amice, overmorgen, zaterdag dus, vier ik mijn verlovings feest. houd je mond. want je weet niet eens, wie het is.nee, idioot, het is Yolanda niet! Je kent mijn verloofde niet eens, maar als je zaterdag komt, kun je kennis met haar maken. Apro pos, ik heb een paar nieuwtjes voor je Augie is van de baan, voorgoed. Ik weet dit positief, neem dit maar van mij aan. Hij komt trouwens niet eens zaterdagavond Weet je, wie er wel van de partij is? Juist. Yolanda. Een lieve vrouw, die heel hard troost nodig heeft van een man, die veel om haar geeft. Die misschien wel van haar houdt. Ik bedoel een zekere Han van Oirschot, begrijp je? Nee, ik kan niet in je hart kijken, maar ik ben ook niet op m'n achterhoofd gevallen Ik nodig je bij deze uit alseh. als nou ja: tafelheer van ons aller geliefde Yolan da. En voor de rest moet jij dan maar zorgen. Als jij het goed aanpakt, steen ezel, Kun je binnen een half jaar of zo Yolanda naar het altaar begeleiden. Want in deze dagen en uren is me veel duidelijk geworden. Ik heb zo het idee, dat Yolanda in stilte al jaren van je houdt, suffie. Nou. wat doe je? Juist, je bent gelukkig nu wat doortastender dan vroeger. En denk er om: met alleen aangapen middels die kalverogen van je, krijg je haar met. Je zult meer moe- Völautomatisch... en verrassend laag in prijs ten doen. Bijvoorbeeld haar stevig in je armen pakken en wat je vervolgens behoort te verrichten, daar hoef ik toch zeker geen les in te geven? Oké, brui- degom-in-spè, ik zie je zaterdagavond niet te laat verschijnen Je mag ook eerder komen. Tot ziens. Nee, ik zeg niets tegen Yolanda Ik houd ook wel van verrassingen, al is het nog lang geen Sinterklaas. Toen hij terugkwam aan haar tafel tje, keek ze hem vragend aan. „Ik zeg niets, Kruimeltje, maar ik hoop, dat ik twee andere mensen gelukkig heb ge maakt. Als je overmorgenavond je ogen wijd open houdt, zul je zelf ontdekken, wie ik bedoel" Ze bestudeerde enige ogenblikken zijn blijde gezicht. „Ik heb zo het idee, dat de ene luistert naar de naam Yo landa", antwoordde ze nadenkend. Hij ging weer tegenover haar zitten. „Weet je wel, Kruimeltje, dat je eigen lijk veel te wijs bent voor je leeftijd?" „Zeg eens. ik ben. ,Je leert pas lopen", constateerde Ronnie droog. „En zulke paslopende snoezige baby's moeten niet al te wijs zijn, vind ik". Aagje begreep hem. „Schat", zei ze enkel, maar in dat éne woordje lag een wereld van liefde opgesloten, Hij stak een sigaret op. Gelijk greep het meisje hem bij de arm. „Kijk eens, Ronnie". Ze wees naar de overkant". „Wat bedoel je?" Ze wees nog eens. „Wie winkel. Wat staat daar naast?" „Is dat niet een boekenstalletje?" „En ansichtkaarten. Zie je het niet?" Hij knikte. „Wil je een kaart ver sturen?" „Naar paps. Mag dat?" „Dwaas Kruimeltje, dat hoef je toch niet te vragen?" Voorzichtig, voet voor voet, liepen ze over het zebrapad naar de overkant, terwijl een paar automobilisten gedul dig wachtten. Op het trottoir keek ze even om, hijgend van inspanning. „Wat een emd, he? Doe ik niet goed mijn best? Want ik doe het voor mijn ver loofde, zie je? Om zo gauw mogelijk te kunnen trouwen". Hij drukte haar arm. „Ik houd iedere dag meer van je". Ze zocht een grote kaart uit. „Geef me je pen eens, Ronnie. Ik wil hem zelf schrijven". Ronnie ondersteunde haar, terwijl ze voor het stalletje de kaart schreef. Éven later was ze gereed en wapperde met de kaart, terwijl ze begon te lachen. „Kijk maar eens, wat ik er onder heb geschreven, Ronnie, liefste". Hij nam de kaart uit haar handen. In een hoekje had het meisje geschreven: „Veel liefs, van Ronnie en Aagje". EINDE.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3