Recreatierapport werd door raad aarzelend aanvaard de W. A. Visser: Recreatierapport was voor ons een donderslag Aandrang op mogelijkheden bij dorpen aan Oostkust Aanzienlijke uitbreiding Krimplan VVD en J. Zwan stemden tegen BronchiEefte^i VVV afdeling De Koog vergaderde Over ziekenauto en strandhuren geen beslissing genomen nog flfaiiEPIJROL TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 De gemeenteraad heeft maandagmiddag langdurig gediscussiëerd over het door de Werkgroep Rekreatie Texel uitgebrachte rapport, dat diezelfde middag om 12 uur voor publikatie was vrijgegeven en waaraan wij in het vorige num mer reeds uitvoerig aandacht besteedden. De raad hechtte tenslotte haar principe-goedkeuring aan het plan, nadat het in stemming was gebracht. Tegen stemden mevrouw G. Vrijdag-Keijser, de heer S. Keijser (beiden VVD) en de heer J. K. P. Zwan (PvdA). De VVD-fractie had ernstig bezwaar tegen het voornemen van het gemeentebestuur om de voor recreatie bestemde gronden te onteigenen of te kopen en ze daarna in erfpacht uit te geven en vond bovendien dat de dorpen Oudescliild, Oosterend en Den Hoorn niet voldoende bij de ontwikkeling waren betrokken. Dat laatste wekte ook weerstand op bij de heer Zwan, die zich bovendien niet kon verenigen met andere ideeën, die in het rapport zijn neergelegd. De mening dat de genoemde dorpen er in het rap port karig afkwamen, werd gedeeld door mevrouw J. Koning-Bruin (PvdA), en de heren J. Westerlaken (CHU) en J. Daalder (AR). Laatstgenoemde gaf zijn fiat met veel aarzeling, omdat het rapport zich naar z'n mening ook niet vol doende duidelijk uitlaat over de recreatie mogelijkheden aan de oostkust van 't eiland. Veel van de ongerustheid kon door burgemeester De Koning worden weggenomen, die herhaaldelijk en met nadruk er op wees, dat het rapport slechts een richtlijn is. Mogelijkheden om er niet genoemde projecten later in onder te brengen, zijn er beslist. kent het recreatierapport het onteige nen van particuliere gronden op grote schaal", zo betoogde de heer Zwan, die ook vond dat het rapport geen moge lijkheden aangaf voor Oudeschild, Den Hoorn en Oosterend. Hij klaagde voorts weer eens over de onwetendheid van de raad met betrekking tot diverse belang rijke plannen. Gevraagd een voorbeeld te noemen, wees hij op de gang van za ken rond een recreatieobject bij Ceres", waarover men alleen maar iets in de krant had gelezen, hoewel men hiermee toch meer dan een jaar doende is. De burgemeester antwoordde, dat B. en W. geen ogenblik aanleiding heb ben gehad om de raad in te lichten. „Bijna iedere week wordt ik benaderd door iemand die iets wil bouwen. Het zou te ver gaan als wij verplicht wa ren daar de raadsleden van op de hoog te te brengen!", zo zei de voorzitter. Naar aanleiding van het te berde bren gen van de „Ceres"-kwestie ontstond een discussie, waarbij de voorzitter o.a. opmerkte, dat zich in de afgelopen an derhalf jaar drie verschillende gegadig den voor het ingepolderde stukje heb ben gemeld. Ook de gemeente was be langstellend, maar het bestuur van de P.H. polder is daar niet op ingegaan en heeft het kennelijk aan een particulier verkocht Volgens wethouder Roeper was dat laatste zelfs nog niet eens een feit. In dit verband kwam ook een be richt in het blad „Cobouw" ter sprake, waarin melding wordt gemaakt van 'n bungalowpark, dat aan het Mienterglop in De Koog zou moeten worden ge bouwd Het ontwerp is gemaakt door de Amsterdamse architect Hopman en met het geheel is ca. 6 miljoen gemoeid. Ook hier weten B. en W. weinig van. De betrokken initiatiefnemer, de Ex- plOxtatiemaatschappij Flakkee te Melis sant, heeft zonder meer gegokt door dit dat Zoals gezegd zullen de betreffende recreatiegronden slechts dan een feite lijke recreatiebestemming kunnen krij gen, wanneer de grond door aankoop of onteigening gemeentelijk eigendom is geworden. Dit betekent niet, dat B. en W. ook een gemeentelijke of semi-ge- meentelijke expoitatie van deze grond zullen voorstaan. Tegen uitgifte in erf pacht aan particulieren hebben zij geen enkel bezwaar. Een uitzondering op deze regel zal waarschijnlijk nodig zijn ten aanzien van de zuidelijk van de Duinweg nabij De Krim geplande uitbreiding. Het be treft hier het z.g. Krimplan. Met de stichting van dit 45 ha. grote recreatie object (bungalow-, caravan- en kam peerterrein met centrale voorzieningen) ging de raad bijna vier jaar geleden in beginsel akkoord. 35 ha. van dit gebied zal worden bebouwd en geëxploiteerd door de N.V. Coórdinatiebouw. De overige 10 hectare blijven in handen van de gemeente, die deze grond wil doen exploiteren door particulieren en/ of een Stichting. De gemeentelijke tien ha. „passen" in het gebied van Coórdi natiebouw. Beide gebieden vormen uiterlijk samen één project. De N.V Coórdinatiebouw heeft toegezegd te willen bijdragen in de kosten van en kele centrale voorzieningen. De onder handelingen met Coórdinatiebouw zijn in de afgelopen jaren bijzonder traag en moeizaam verlopen. Meerdere malen liepen de besprekingen zelfs volkomen vast. Naar het schijn, ziet het er nu naar uit dat de onderhandelingen bin nenkort zullen kunnen worden afge rond. Burgemeester De Koning vertelde maandagmiddag tenminste dat de raad binnenkort uitvoerig 2al worden inge licht. De burgemeester deelde voorts mee, dat het oorspronkelijke Krimplan aan zienlijk is uigebreid: tot ca. 80 ha. Het zal zich nu tot aan de Vuurtorenweg uitstrekken en bovendien een iets ander karakter krijgen dan oorspronkelijk was bedoeld; per hectare zullen minder huisjes werden gebouwd en er zal meer ruimte zijn voor tenten en caravans. Burgemeester en wethouders menen, dat zij op grond van hun onderhande lingspositie ook het gebied, dat nu aan het Krimplan is toegevoegd zonder meer aan Coórdinatiebouw moeten ver kopen en het dus niet eerst in eigen dom moeten verwerven en het daarna in erfpacht uitgeven. Tegen dit laatste maakte de PvdA- fractie, bij monde van de heer J. J. Westdorp ernstig bezwaar. Hij was zeer verheugd met het plan om de recreatie- gronden eerst tot gemeentebezit te ma ken en vond dat het bij de uitzondering voor het oorspronkelijke Krimplan moest blijven. Hij achtte de uitzonde ringspositie voor het stuk dat aan het Krimplan is toegevoegd onrechtvaardig tegenover het totale recreatieplan voor Texel. De voorzitter, burgemeester De Koning, legde uit dat tijdens de onder handelingen met Coórdinatiebouw door de gemeente deze toezegging is gedaan, waarmee een impasse werd voorkomen. Daar tegenover staat, dat Coördinatie- bouw met voorstellen kwam, die voor de gemeente zeer aantrekkelijk waren. De uitzonderingspositie voor wat be treft het eigendom van de grond is daarom juist. ,Het was een zaak van taktiek; niet van principe", aldus de heer De Koning. Ontevreden De heer J. K. P. Zwan (PvdA) was met het plan helemaal niet tevreden. Hij betreurde het, dat in de werkgroep alleen maar ambtenaren waren opgeno men en geen particuliere ondernemers. „Natuurlijk had dat tot gevolg, dat juist de gebieden waar deze mensen be lang bij hebben duinen en bossen van Staatsbosbeheer buiten de re creatie worden gehouden. Juist die ge bieden, die reeds bezit zijn van de ge meenschap, zouden voor recreatiebouw moeten worden vrijgegeven. Nu bete- Ho«»tdrank in tabl«t vorm. 95ct plan te ontwerpen in een gebied geen recreatiebestemming heeft. Oostkust De heer J. Daalder toonde zich ook niet bijzonder enthousiast over het rap port. Graag had hij gezien, dat aan de Waddenkust mogelijkheden zouden worden geboden. Hij dacht daarbij vooral aan het sterk toenemende aantal sportvissers, dat naar Texel komt om zich aan de oostkust te verpozen. Me vrouw Koning-Bruin vond de dorpen maar Karig bedeeld. Zij pleitte voor het inrichten van bungalowterreinen dicht bij de dorpskommen. Als deze terreinen niet te groot worden en aan het gezicht worden onttrokken door een boomgor del, zou daar geen bezwaar tegen moe ten worden gemaakt, zo meende ze. De bezwaren van de WD-fractie werden naar voren gebracht door de heer S. Keijser. Hij noemde het voorge stelde gemeentelijk beleid met het in- bezit nemen van de grond, gevaarlijk. Voor de N.V. Coórdinatiebouw moet nu al een uitzondering worden gemaakt; hoeveel van dergelijke uitzonderingen zullen er neg volgen? Hij verwachtte bovendien, dat de gemeente door dit beleid in financiële moeilijkheden zou raken. Verder had het hem bevreemd, dat de inhoud van het recreatierapport voortijdig ter kennis is gekomen van belanghebbenden, hoewel het rapport toch vertrouwelijk was tot 6 december 12 uur. De heer Keijser was nl. in de loop van vorige week telefonisch door een particulier benaderd, die er blijk van gaf nauwkeurig op de hoogte te zijn. Overigens had het WD-raadslid grote bewondering voor de totale opzet van het rapport. Hij was vooral ge lukkig met het streven om de land schappelijk waardevolle delen van Texel te sparen Hij drong erop aan in deze gebieden beslist geen nieuwbouw meer toe te laten. Den Hoorn sterft De heer Westerlaken zag het somber in voor Den Hoorn. Als daar niet wordt toegestaan, gaat het dorp dood. De voorzitter herinnerde eraan, dat het in dertijd ontworpen uitbreidingsplan voor Den Hoorn wel ruimte liet voor 'n be perkte gastenstroom. Dit plan is door GS afgekeurd, omdat men meer voelde voor een conserverend beleid. De ge meente is tegen deze afwijzing bij de Kroon in beroep gegaan en het resul taat daarvan moet worden afgewacht. Het was mej. A. G. Luysterburg op gevallen, dat volgens het landkaartje (zie vorig nummer) te De Koog een terrein voor centrale voorzieningen is gepland op de plaats waar nu enkele kampeerterreinen zijn. Zij pleitte voor het behoud van deze terreinen. Nog enkele malen kwamen de even tuele mogelijkheden aan de oostkust ter sprake. Mevrouw Koning vroeg waarom bestemmingen aan de west zijde van het eiland wél staan aange geven. terwijl het kaartje aan de oost zijde niets laat zien. Geantwoord werd, dat het rapport een algemene richtlijn is. Men heeft zich niet willen binden aan bepaalde adviezen, detailkwesties betreffende. Gevaarlijk Wethouder Roeper noemde het stand punt van de heer Zwan, die had be toogd dat recreatiebouw ook in de dui nen moest worden toegestaan, bijzonder gevaarlijk. Nog afgezien van het tech nische bezwaar, dat de kustlijn nog steeds door de zee achteruitgedrongen wordt, mag men zich gelukkig prijzen, dat op Texel maar heel weinig bordjes verboden toegang in het duin staan. De duinen komen daardoor volledig aan de recreatie ten goede, zij het niet voor re- oreatiebebouwing. Wanneer de duinen voor verblijfsrecreatie zouden worden aangewezen, zouden prikkeldraadafzet tingen en bordjes overmijdelijk zijn. „Als de verblijfsrecreatie elders wordt gepland, kunnen we de duinen nog lang vrij houden en dan hebben we bereikt wat we wilden bereiken!" aldus de heer Roeper. Hij meende voorts, dat de vreemdelingen tenminste één goede eigenschap hebben en dat is dat de gro te meerderheid geneigd is op een kluit je te gaan zitten.. Het gevolg is, dat iemand, die daar niet van houdt, in het topseizoen nog uren lang kan zwerven zonder iemand legen te komen. Naar aanleiding van de bezwaren van de VVD-fractie verdedigde burge meester De Koning het streven om de recreatiegronden eerst in bezit van de gemeente te brengen. Tot het recreatie gebied behoort een vrij groot stuk bos. De kosten daarvan en de kosten van wegen, paden, riolering en centrale voorzieningen moeten worden omgesla gen over alle exploitanten. Dat kan al leen als de grond in handen van de ge meente blijft, wat ook betekent dat een harmonieuze ontwikkeling van de plan nen wordt verkregen en dat versnippe ring en ondoelmatige beheerseenheden worden voorkomen. De heer S Keijser was het daar hele maal niet mee eens. Particulieren moeten ook worden ingeschakeld, want dan kan veel sneller tot realisering van de plannen worden gekomen. De kos ten van centrale voorzieningen e.d. kun nen evengoed over alle exploitanten worden omgeslagen, zo meende hij. Na een urenlange discussie werd tenslotte tot stemming overgegaan, met het genoemde resultaat. Het recreatieplan zal nu worden ver werkt in een ontwerp-structuurplan dan wel in één of meer ontwerp-bestem- mingsplannen conform de Wet op de Ruimtelijke ordening. Dan zal tevens worden vastgesteld, welke onderdelen van het plan direct zullen worden uit gevoerd en welke eerst na verloop van een aantal jaren voor realisering in aanmerking komen. POSTZEGELNIEUWS Zowel door de posterijen der Neder landse Antillen, als door die van Suri name is een serie van 4 kinderzegels uitgegeven. De postzegels kunnen door de leden van de vereniging respectieve lijk a ƒ1,90 en ƒ1,70 per serie worden afgehaald bij de heer M. J. Witte, Ju- lianastraat 7, Den Burg. Men wordt verzocht aan de ruilbeurs op dinsdag 14 december te denken. Wederom gratis verloting van enige series. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 12 december op om 8.39 uur cn gaat onder om 16 29 uur; 15 december op om 8.41 en onder om 16.29 uur. Maan 14 december L.K.; 22 december N.M Hoog water ter rede van Oudeschild: 10 dec. 9 39 en 22,00; 11 dec. 10.24 en 22.41; 12 dec. 11.14 cn 23.22; 13 dec 11 56 en 14 dec. 0.02 en 12.37; 15 dec. 0.42 en 13.25; 16 dec. 1.32 en 14.22; 17 dec. 2.39 en 15.36; 18 dec. 4.00 en 16.50. DE KOOG In zijn openingswoord op de ledenvergadering van VVV afde ling De Koog, maandagavond in Hotel „De Toekomst", deelde de voorzitter, de heer W. A. Visser, mede, dat het Re creatierapport als een donderslag bij heldere hemel kwam. Het bestuur kon zich van de inhoud ervan pas op de hoogte stellen door de krantenpublika- ties. De direkteur van de VVV is in de plannen niet gekend. Het rapport is een echt ambtelijk stuk. dat tot stand kwam door samenwerking van diverse over heidsinstanties. Van beoordeling wil het bestuur zich dan ook onthouden. Ook de leden zagen weinig heil in een discussie en namen het voor kennisgeving aan. Verscheidene middenstandsleden uit Den Burg hebben een filiaal te De Koog. Indien het Hoofdbestuur hier mede akkoord gaat, heeft het afdelings bestuur besloten, dat deze leden voort aan wel gerechtigd zijn in De Koog te stemmen; zij kunnen evenwel niet in het bestuur gekozen worden. De bestuursverkiezing nam nogal wat tijd in beslag. De heer J. v.d. Kerkhof werd met vrijwel algemene stemmen herkozen. Ook de heer W. A. Visser behield zijn plaats. Na een nek-aan- nek race tussen de heren J. van Bek- kum en J. P. Kikkert werd na de derde stemming de heer J. van Bekkum met Aan het begin van dc maandagmid dag gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mee, dat over de moeilijk heden met de gemeentelijke ziekenauto nog geen rapport kon worden uitge bracht. De zaak is nog in onderzoek. De in een \origc raadsvergadering geuite klacht, dat de oude ziekenauto volgens de politie niet meer op dc openbare weg zou mogen verschijnen wegens de zeer slechte staat, is onjuist gebleken. Men heeft het verantwoord geacht de oude wagen van een nieuwe carrosserie te voorzien. De desbetreffende post in de aanvullende begroting werd door de raad goedgekeurd. Ook over de strand- pachten is nog geen beslissing genomen. B. en W. hebben contact met het Minis terie van Economische Zaken opgeno men en nog geen antwoord ontvangen. In de vorige raadsvergadering was voorgesteld de sloot langs de Postweg te dempen, zodat naast de binnenkort te verbreden weg toch een berm van vol doende breedte ontstaat. Bij besprekin gen over de mogelijkheid hiervan kwam aan het licht, dat de drainage van de aangrenzende landerijen door het dem pen zou worden geschaad. Zou daar op een andere wijze in worden voorzien, dan zouden de kosten zeer hoog wor den. De burgemeester stelde daarom voor toch maar niet verder te springen dan de stok lang is. De heer Alb. Dros was het daar niet mee eens. De weg met zeer smalle berm wordt bijzonder ge vaarlijk, vooral voor kinderen en wiel rijders. Men mag zich niet door hoge kosten laten weerhouden om een derge lijke gevaarlijke situatie te voorkomen. Dat de drainage door het dempen van de sloot zou worden geschaad, kon hij zich niet voorstellen. Hij verzocht de voorzitter nog eens te willen nagaan of geen oplossing is te vinden. De bur gemeester beloofde dit. maar zei zelf de noodzaak niet zo groot te achten. Het aantal collectes zal niet worden beperkt. Mevrouw Koning-Bruin had in de vorige vergadering gezegd dat het de spuigaten uitliep, waardoor zelfs de offerzin nadelig werd beïnvloed. De voorzitter had vastgesteld, dat het aan tal collectevergunningen dat de ge meente afgeeft (één in de twee weken) niet bijzonder hoog is en in overeen stemming is met regelingen elders. Met de diverse aan- en verkopen van grond ging de raad akkoord. Ook met de aankoop van een 2467 m2 groot stuk terrein aan de Peperstraat te Ooster end, van de heei S. Vlaming te Den Haag, voor ƒ37.500, De heer J. Zwan stemde tegen de uit gifte in erfpacht van een stukje grond aan de TEM. De heer Zwan vond het niet billijk dat de pachtprijs lager is dan bij andere erfpachtovereenkomsten. Dat de N.V. TEM werkzaam is ten alge mene nutte, maakte voor de heer Zwan geen verschil. Naar aanleiding van het voornemen om in „Huize Irene" een wateronthar- dingsapparaat aan te brengen, waar voor ƒ3000,was begroot, werd ge vraagd of het niet beter is de PWN te verzoeken al het Texelse leidingwater centraal te ontharden. De burgemeester beloofde dit te zullen doen. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde mevrouw Koning-Bruin, wanneer rond de molen van Oudeschild het plantsoen zal worden aangelegd. De tuinders, die op dit terrein nu nog groente kweken en daar zo lang mogelijk mee willen doorgaan, moeten tijdig op de hoogte worden gesteld om te voorkomen dat ze onnodig kosten maken. Mevrouw Vrijdag-Keijser vroeg waarom Gemeentewerken de speelwei de te Den Burg niet onder water zet als de vorst invalt. De burgemeester zei, dat indertijd door hemzelf is bepaald, dat dit pas op 1 december mag gebeu ren. Gemeentewerken heeft zich daar aan gehouden. De burgemeester zei be reid te zijn zich voortaan aan de weers omstandigheden te willen aanpassen. De heer J. Daalder vertelde, dat het weg dek van de Oranjestraat te Oosterend zo is verzakt, dat de rioolputten er hoog bovenuit steken Dat kan gevaar ople veren. De voorzitter kon niet beloven, dat hieraan iets zou worden gedaan. Naar aanleiding van een vraag van de heer Zwan deelde de voorzitter ten slotte mee. dat de nieuwe zomerwo ningverordening nog niet van kracht is Tot het zover is. blijft de oude verorde ning gelden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden tc Den Burg: kindcrwantjes blauw, zwart, groen gemeleerde wol; zwarte haarkam; witte handschoen, rechter; zwart le deren motorkap (muts); grijze wollen kinder- want, linker; rode wollen dameswant, rechter; 20 stuks enveloppen met poliobonnen; schroe vendraaier met geel heft; plastic wit-grocne bloemcnbak; groene das, gebreid; damcspols- horloge, rond met blauw bandje met goud draad doorweven; 1 pullover en sjaal; grijze knipportemonnee inh. ƒ2,10; wollen sjaal kl. groenig; rode portemonnee inh. 35 ctbruine damesportemonnee, inh. ƒ2.85; 1 paar dames schoenen met hoge hak; zwart herenrijwiel, merk Rekvogcl met bagagedrager en rood zwart geruit tasje; grijsgroen damesrijwiel, merk Locomotief; blauw damesrijwiel, sport- model, merk R. S. Stokvis; grijsgroene jongens fiets met witte spatborden merk Rivel Verloren te Den Burg: polsketting met naamplaatje Siem; wollen ijsmuts voorkant rood, wit en blauwe kleuren; donkerblauwe dameshandschoen en 1 wollen want met ge mengde kleuren blauw, groen, geel; meisjesbril met lichtbruin montuur; 1 bruine motorwanl met voering en riempje met drukknoop; bruin zeildoek afm. 4x4 mtr.; zwarte sjaal soort stola met gat erin; herenpolshorloge Guda, doublé, rond, witte wijzerplaat en metaalkleurig fixo- flex bandje; grijze kindervciligheidsgordel auto; groene wollen want; 1 paar beige bruine kin derwanten gemeleerd; hcrcnbril met zwaar donkerbruin montuur; bruine wollen das mo hair; wieldop Taunus; portable transistorradio merk Rela; zwart damesrijwiel, met versnel ling, merk Locomotief; zwart herenrijwiel met lamp. merk Invicta; blauw damesrijwiel, sport, merk R. S. Stokvis; zwart herenrijwiel sport- model, merk Juncker; blauw jongensrijwiel, geen bel, merk onbekend. één stem meer als bestuurslid gekozen in de plaats van de heer N. Schoo, die niet herkiesbaar was. De inleiding van de directeur, de heer J. Dekker, voor het overgrote deel uit citaten bestaande, bracht weinig nieuws en kon de tongen dan ook niet in beweging brengen. Zoals altijd bracht de rondvraag aan het licht, wat er zoal onder de leden leeft. We doen hieruit een greep. De heer S. Langeveld bracht als eer ste van een lange rij naar voren, dat de door Staatsbosbeheer ingestelde rob- benbewaking nutteloos is. zolang de op de Vliehors oefenende straaljagers deze steeds zeldzamer wordende waterbe woners doodschieten. De heer C. Groen hof nam het als oud-marineman voor de militairen op. Hij kon zich beslist niet voorstellen, dat deze mededeling op waarheid berust. De heer Langeveld is echter bereid aan de bevoegde in stanties de namen van zijn zegslieden, die volledig betrouwbaar zijn, mee te delen. Winter toerisme Mevrouw R. T. v.d. Werf vrqeg of VW bereid is in dagbladen te adver teren om ook in de winter toeristen naar Texel te trekken. De voorzitter meende, dat als hiertoe zou worden overgegaan, dit onrechtvaardig zou zijn tegenover al die leden, die hiervan niet kunnen profiteren. Het door alle leden bijeengebrachte geld dient ook te alge menen nutte te worden aangewend! De rust in het dorp gedurende de nachtelijke uren was ook dit maal een onderwerp, waarover uitgebreid werd gediscussieerd. Over het algemeen meende men, een belangrijke verbete ring ten opzichte van voorafgaande ja ren te hebben mogen constateren. Het slechte weer heeft hierop stellig een gunstige invloed uitgeoefend. Ook het optreden van de rijkspolitie vond waar dering. Avondklok De heer C. Wonder vond de ingestel de avondklok voor jonge meisjes een uitstekende maatregel, die ook voor uitbreiding tot jongens vatbaar is. Niet alleen de Stichting Sociaal Toerisme, ook andere kampbeheerders dienen deze maatregelen volgens spreker te Voor huidgezondheid nemen. De rust in het dorp wordt er door bevorderd en de taak van de politie vergemakkelijkt. Voorzitter; Blijkbaar begrijpt De Koog nu, wat de directeur vorig jaar al bedoelde! De heer P Eelman was het er niet mee eens. Immers, ieder die hier met vakantie komt, wil zich uitleven. Voorzitter: Als een kampbeheerder een avondklok of hoe men dat ook noemen mag, wil instellen, moet hij hiertoe vrij zijn. Het gaat niet om uitleven, maar om verantwoordelijk uitleven en bij be paalde groepen van de jeugd vooral ontbreekt het aan verantwoordelijk heidsbesef ten opzichte van de andere gasten. De heer H. Veldpnan gaf op een geestige wijze zijn persoonlijke visie op dit probleem weer. Meer dan eens heeft hij zelf geconstateerd, dat sommige meisjes hun vrijheid niet aankonden en er misbruik van maakten. De genomen maatregelen voldoen goed en zullen zeer waarschijnlijk in het komend sei zoen ook voor jongens worden toege past. Hij kantte zich tegen de opvatting van de heer P Eelman. Dat de jeugd op tijd in het kamp terug moet zijn, wordt door de ouders gewaardeerd! Schone straat De heer H. de Jong had met genoe gen gezien, dat de Dorpsstraat dit jaar veel schoner was, dank zij het werk van de heer Roel Kiewiet. Zouden er op het strand papiermanden geplaatst kunnen worden? Het strand achter de strandhuisjes wordt vaak als toilet ge bruikt. Voorzitter: Bevuiling is ook een kwestie van opvoeding! De heer R. Kie wiet: De in de Dorpsstraat geplaatste bakken zijn doelloos, zij zijn veel te klein! De heer Koopman wees op het gevaar van het prikkeldraad aan het strand van Westerslag. Hij heeft niet kunnen ontdekken, die voor opruiming verant woordelijk is. het Gemeentebestuur of Rijkswaterstaat. De betreffende in stanties schuiven dit op elkaar af In zijn slotwoord deed de voorzitter nog een ernstig beroep op de leden. Ieder jaar heeft het VW-personeel moeite, voor zichzelf in De Koog een redelijk onderdak te vinden. Wie heeft voor deze informatrices woonruimte?

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 3