M Dagelijks 16 diensten in komeude zomer BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Rrwim ar Is liet houden van mestvee verantwoord? Doodlopende zijweg rubriek voor LANDBOUW en ömlcr is (luktit- n >v> r. i-r I— I C >an (.WMiiwgfH TESO neemt „tweede Marsdiep" in gebruik DE TESO-veerdienstrcgeling voor de komende zomer vermeldt twee over tochten meer per dag dan vorig jaar. Van 1 mei tot 25 september 1966 wordt van Texel van 6.00 tot 21.00 uur geva ren op ALLE hele uren. Van Den Hel der van 6.30 tot 21.30 op ALLE halve uren. Op zon- en feestdagen geldt hetzelfde schema; alleen de vroegste dienst valt dan uit. De diensten zullen worden onderhouden door de „Mars diep" en de in aanbouw zijnde tweede diesel-elektrische veerboot. Er zal gewoonlijk slechts één schip in gebruik zijn; de tweede neemt een reserve-positie in en wordt ingezet zo dra wachttijden dreigen te ontstaan. Er vanuit gaande, dat de belangstelling van automobilisten voor Texel het ko mende jaar weer met zeker 20% zal toenemen, mag worden aangenomen dat het tweede schip vooral in juli en augustus herhaaldelijk zal moeten „bijspringen". Het onderhouden van een half-uurs- dienst, door de tweede boot in principe mogelijk, wordt door TESO voor het komende jaar nog niet nodig geacht. „KONINGIN WILHELMINA" NIET VOOR DE SLOOP De N.V. TESO zal er waarschijnlijk binnen afzienbare tijd in slagen het m.s. Koningin YVilhelmina" te verkopen. In tegenstelling tot hetgeen beweerd werd in berichten in andere bladen, is het de bedoeling dat het vaartuig niet voor de sloop wordt bestemd. Het schip is goed genoeg om nog jaren dienst te kunnen doen. Enkele gegadigden heb ben reeds belangstelling getoond. YVITTE KRUIS-MEDAILLE VOOR H. C. REMMERS Gistermiddag is. in hotel „De Linde- boom-Texel" de heer H. C. Remmers onderscheiden met de Witte Kruis- medaille. Het ereteken werd hem op gespeld door de heer Hartman, be stuurslid van de Centrale Provinciale Vereniging Het Witte Kruis. Deze ver eniging bestaat 90 jaar en ter gelegen heid daarvan werden in de provincie verschillende medewerkers, die zich in het belang van het Kruiswerk bijzonder hebben ingespannen, onderscheiden. De heer Remmers is sinds 1946 als secretaris aan het Witte Kruis Texel verbonden. ZWALKERS BAKKEN OLIEBOLLEN Evenals vorige jaren zal de padvin- dersgroep „De Zwalkers" op Oude jaarsdag oliebollen bakken. Vanaf tien tot zes uur kunnen warme oliebollen bij het troephuis aan de Beatrixlaan wor den afgehaald. Verder zullen de welpen en verkenners zoveel mogelijk huis aan huis langs komen, zowel in de bui tendorpen als in Den Burg. BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO Werkdagen Van Texel: 6.00 7.00 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18 00 20.00 v.DenHelder 6.30 7.30 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 14.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 Zon- en alg. erkende Chr. feestdagen; van Texel: 8.00 9.00 10.00 12.00 13.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 v.DenHelder 8.30 9.30 10.30 12.30 13.30 15.30 16.30 17.30 19.10 21.00 ZONDER COMMENTAAR Een Zweeds sportblad heeft eens uitgerekend hoeveel doelpunten er in de diverse landen gemiddeld per wed strijd worden gescoord. Men kwam daarbij tot het volgende resultaat: Noord Ierland 4,27; Zwitserland 4,07; Luxemburg 3,66; Schotland 3,60; West- Duitsland en Ierland 3,57; Zweden en Oostenrijk 3,50; Nederland 3,44; Enge land 3,40; Denemarken 3,39; Portugal 3,32; Finland 3,20; Frankrijk 3,19; Polen 3,00; Tsjecho Slowakije 2,96; Roeme nië 2,93; Hongarije 2,90; Zuidslavié" 2,89; Noorwegen 2,85; Spanje 2,79, België 2,67; Bulgarije 2,61; Oost-Duits- land 2,56; Griekenland 2,35; Italië 2,11; Sowjet Unie 1,95; Turkije 1,61. ,JDe gemiddelde autorijder neemt ongeveer 20 besluiten per anderhalve kilometer en maakt elke drie kilometer een fout, elke 850 kilometer bijna een ongeluk en elke 100.000 kilometer een echt ongeluk", aldus de Zweedse rally- crack Erik Carlsson in een interview. In Amerika is uitgerekend, dat iemand die de zeventigjarige leeftijd heeft bereikt, een maximum van drie jaar besteed heeft aan wachten. Wach ten voor loketten van spoorwegen, con certzalen, post- en belastingkantoren e.d Van de Nederlandse huisvrouwen koopt 84 procent wel eens kip en ruim de helft van hen doet dat één keer per maand. Dit is gebleken uit een onder zoek dat is ingesteld door het Produkt- schap voor Pluimvee en eieren. Ruim 40 procent van de ondervraagden eet wel eens buitenshuis kip, meestal in een restaurant. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 21 december 1965: C. Dijker-C. Meedendorp 20 C. Vinke-P. Bakelaar 11 G. Dros-J. Vinke 11 Jb. Koorn-C. v.d. Werf 11 C. P. Burger-E Bonne 11 J. Stam-D. v.d. Werf 11 J. Schoo-J. Bosch 20 Uitslagen Bondscompetitie kl. I: Damlust 1-Andijk 1 137 Texel 1-HDC 1 13— 7 ROE-Winkel 128 Winkel-Damlust 1 812 HDC 1-GSZ 13— 7 Texel 1-ROE 9—11 Andijk 1-ROE 10—10 GSZ-Texel 1 9—11 Andijk 1-Winkel 128 Damlust 1-Texel 1 119 ROE-Damlust 1 155 Andijk 1-HDC 1 12— 8 HDC 1-ROE 1 10—10 Texel 1-Andijk 1 119 Damlust 1-GSZ 15— 5 Klasse 11: Damlust 2-Andijk 2 1010 Texel 2-HDC 2 6—14 HDC 2-EDC 1 9'11 Andijk 2-HDC 2 8—12 Texel 2-Andijk 2 146 Andijk 2-EDC 1 12—8 EDC 1-Damlust 2 137 Damlust 2-Texel 2 416 EDC 1-Texel 2 9—11 De stand in klasse I: (resp. gew., rem., verl., pnt., bordgem.) ROE 3 2 8 58—42 Damlust 1 4 1 8 56—14 Texel 1 3 2 6 53—47 Andijk 1 2 1 2 5 50—50 HDC 1 1 1 2 3 3842 Winkel 3 0 24—36 GSZ 3 0 21—39 De stand in klasse II: Texel 2 3 1 6 47—33 HDC 2 2 1 4 35—25 EDC 1 2 2 4 4139 Andijk 2 1 1 2 3 36—44 Damlust 2 1 2 1 21—39 C. Meedendorp kwam reeds in de opening in moeilijkheden, wat door C. Dijker goed wera benut. Door de remise van P. Bakelaar is de voorsprong van Dijker nu weer twee punten. G. Dros steekt in betere vorm dan in voor gaande jaren, terwijl het spel van J. Bosch op dammen begint te lijken. In de eerste klasse zijn voor de bo venste plaatsen nog van belang de wedstrijden: ROE-GSZ; HDC 1-Dam- lust 1 op 6 jan.; Winkel-Texel 1 op 9 jan. ROE en Damlust hebben de beste papieren. Indien beiden verliezen en Texel wint, zullen ze gedrieën beslis singswedstrijden moeten spelen. In klasse II staat Texel 2 bovenaan. Van belang is nog de wedstrijd HDC 2- Damlust 2 op 6 jan. Het is waarschijn lijk dat HDC gelijk eindigt met Texel. De reserves zullen dan moeten be wijzen dat de 614 nederlaag tegen HDC op een vergissing berustte. y/ 5 152. Brigadier Piet en Karei Kleuntjes schrokken zich natuurlijk een hoedje, toen ze plotseling in het lioht van een sterke schijnwerper werden gevangen en nog werden beschoten óók „Hèèèèlpü" gilde Karei en de brigges brulde: Als de bliksem omhoog en dan achter dat wandje weer naar beneden!" Nijdig ketsten de kogels tegen de rot sen, waarachter Piet en Karei zich in veiligheid trachtten te brengen. Totaal op van de zenuwen wisten ze echter een schuilplaats te bereiken, waar ze tenminste tegen de gemene kogels be schermd waren. Eilaas, toen raakte de kwistig schietende Rinaldo Piccolino een los stukje rots. Dat stukje rolde nu de bergen af, precies aan de kant, waar Karei en Piet zich verborgen hadden. Nu weet iedereen wel hoe gevaarlijk het is, als losliggende stukken rots in de sneeuw aan het rollen gaan. Dan ontstaan er gewoonlijk lawines. De sneeuw plakt aan de rollende rots vast, rolt mee, groeit aan, en dan kun je de rest wel vergeten. Zo ging het ook hier. De twee vluchtelinge hoorden plotse ling boven hun hoofden een angstaan jagend geraas. „Pas op! Een lawine!" wilde Piet nog schreeuwen, maar hij was al te laat, want daar stortte de verblindend witte massa reeds op hen neer, het geplaagde tweetal met niets ontziende kracht naar beneden sleu rend En wat deed de slimme Rinaldo, die best korporaal had kunnen worden. Wel, die streelde zijn verschrikkelijke vuurwapen en gromde vals: „Zo die bennen d'r geweest!" De laatste maand hebben wij ons bezig gehouden met de vraag of het voor een aantal bedrijven mogelijk is het melkvee te gaan vervangen door mestvee. We dachten daarbij speciaal aan de grotere gemengde bedrijven in de polders, waar het melken steeds meer als een bezwaar wordt gevoeld. In veel gevallen beschouwt men het houden van vee en speciaal van melkvee als een noodzakelijk kwaad. Men heeft heel goed in de gaten, dat de grond, die overwegend uit lichte zandgrond of lichte humusarme zavel bestaat, niet zonder organische stoffen kan en dat men daarom genoodzaakt is vee te houden. Dit is de achtergrond van de vrij snelle uitbreiding van de melkveestapel op de grotere bedrijven in de Texelse polders. Een uitbreiding, die in zekere zin een succes is geweest, want de pro- duktie van het rundvee is op een aantal van deze bedrijven zeer goed. Het is zeker ook niet zo, dat de financiële uitkomsten van de melkveehouderij de oorzaak zijn, dat er op het moment een zoeken en streven is om het melkvee te gaan vervangen door ander rundvee, met name mestvee. Hiervoor is zuiver het arbeidsprobleem en met name de gebonden arbeid aansprakelijk. Kan het ook met mestvee? Deze vraag bespraken wij op enkele voorlichtingsbijeenkomsten. Als voor lichters hebben wij er van opgekeken, dat op grond van onze berekeningen ook bij de goede vleesprijzen van de laatste tijd het houden van mestvee weinig perspectief biedt. En ik geloof, dat ook de meeste veehouders wat vreemd hebben gekeken van de cijfers, die wij op papier hadden gezet. De meeste veehouders hadden nl. „het ge voel", dat er met mestvee nog wel iets te verdienen is als voor dieren, die 20 - 24 maanden oud zijn prijzen worden betaald van ƒ1000,tot ƒ1200, Op grond van onze berekeningen is het mesten van vee bij de huidige prij zen zeker nog geen bezigheid, waarmee men direct een inkomen kan halen. Na aftrek van alle kosten is het bedrag, dat overblijft als vergoeding voor ar beid en bedrijfsleiding betrekkelijk klein. AJs onze berekeningen juist zijn moet men een flink aantal stuks mest vee houden om een zelfde bedrag over te houden als van één melkkoe. Het houden van mestvee is dan zeker niet aantrekkelijk op bedrijven met de voor ons eiland gemiddelde bedrijfsgrootte. Er zou dan alleen een mogelijkheid zijn voor de grotere bedrijven, die hun in komen weten te verkrijgen uit de ak kerbouwsector. Het mestvee is er dan in hoofdzaak voor het in stand houden van de vruchtbaarheid en men kan ge noegen nemen met vergoeding van de kosten plus een matige beloning voor de nodige arbeid aan het mestvee. KLAVERJASSEN Stand ei'landcompetitie na 2 avonden: Eerste tien: 1. Dekker-de Brok 14.092 12 2. Echtpaar J. Bruin 13.736 4 3. P. Hartog-C. Dros 13.709 7 4. P. Keijser-J. Brouwer 13.408 3 5. J. v. Dorp-D. S. Bakker 13.188 5 6. Echtpaar H. Vermeulen 12.829 4 7. mevr. Eelman-mevr. Klaasen Bos 12.814 4 8. J. de Zwart-C. Vinke 12.574 3 9. H. Bakker-J. Grisnigt 12.502 8 10. Tj. Huisman-Ch. v.d. Slikke 12.448 3 Stand ploegen: 1. De Graaf 1 77.409 23 2. Oudeschild 1 75.034 40 3. De Graaf 2 71.686 23 4. De Koog 71.006 25 5. Oudeschild 2 69.491 14 Onze berekeningen te pessimistisch? In grote lijnen was men het er op be doelde voorlichtingsbijeenkomsten over eens, dat met melkvee meer te verdie nen is dan met mestvee. Men twijfelt er echter aan of de uitkomsten van het houden van mestvee zo somber waren als wij op grond van onze berekenin gen stelden. Hierbij dacht men vooral aan de voederkosten. Diverse veehou ders waren van oordeel, dat deze door ons te hoog waren geschat. Daarom doen we ook nu weer een beroep op de praktijk. Er is een aan tal bedrijven op ons eiland, die al en kele jaren mestvee houden. We zouden het zeer op prijs stellen gegevens van deze bedrijven te ontvangen. Vooral gegevens over de hoeveelheid ruwvoer en krachtvoer, die de dieren in de twee jaar, dat ze op stal staan opmaken. Ook aanwijzingen omtrent het aantal stuks mestvee, dat men in de zomer per ha. kan houden, zijn ons zeer welkom. Eén veehouder, die het met onze be rekeningen wel eens was, stelde het zo. Met inbegrip van de aankoopprijs van het kalf kost een pink op halfjarige leeftijd ƒ400,De eerste winter, dus van 6 maanden tot 1 jaar bedragen de kosten ƒ250,In de daarop volgende zomer, dus van 12 - 18 mnd.. moet men ƒ100,weidegeld rekenen. De laatste winter zijn de kosten ƒ350,Op grond van deze cijfers komt men tot een kost prijs van ƒ1.100,op tweejarige leef tijd. De bedoelde veehouder drukte het dan ook als volgt uit: „Je mag blij wezen als je de broek heel houdt". Wat is Uw mening? NOGMAALS HET LAMMEN VAN DE ENTERLINGEN Wij ontvingen enkele reacties op het artikeltje over het laten lammen van de eenjarige schapen. Ze waren van verschillende aard. Aan de ene kant waren er schapenhouders, die meenden dat de door ons genomen proef een be vestiging was van de praktijkmening, die hierop neerkomt, dat onder Texelse omstandigheden het laten lammen van de eenjarige schapen niet verantwoord is. Er waren echter ook andere stemmen. Die luidden als volgt. Het is wel moge lijk de jonge dieren te laten lammen, maar dan moet het op een andere ma nier als in de proef. Men vond het nl. volkomen onjuist, dat er aan de dieren, die onder de ram kwamen maar ƒ6, tot ƒ7,krachtvoer meer was gegeven dan aan de zusjes, die niet bij de ram kwamen. Eén van deze veehouders zei het als volgt: „Die ƒ6,moet 25, tot ƒ30,zijn". En als het op deze wijze gebeurde, zou er geen sprake be hoeven te zijn van een achterstand van de dieren, die op eenjarige leeftijd lam- den. Bedoelde veehouder was van mening, dat het beter was de dieren in een weide met kort gras plus krachtvoer te houden dan in een wei met royaal gras. waarbij geen of weinig krachtvoer werd gegeven. De betreffende veehouder had zelf op deze wijze een goed resultaat ver kregen. De ram was toegelaten bij 32 enterlingen. Hiervan waren er 20 drachtig geworden. Er was dus geen sprake van het uitzoeken van de beste dieren. Van de twintig enterlingen, die lamden zijn er 18 lammeren groot ge worden. Deze hadden een prijs opge bracht van 90,per stuk. De redenering van de veehouder was dus als volgt. Tegen een extra-kosten van 20 x 30,ofwel ƒ600,aan krachtvoer staat een afzet van ƒ1.600, aan lammeren Het laten lammen van de eenjarige schapen heeft me dus een voordeel van ƒ1000,opgeleverd. Commentaren als van deze schapen houder zijn ons zeer welkom. FEUILLETON door Gré de Boer 5. HOOFDSTUK 3 „Beste mensen, vrienden, familie, kennissen en aanverwandte artikelen. allemaal heel hartelijk welkom van avond in ons midden. U weet, wat de bedoeling is, nietwaar? We vieren de zilveren bruiloft van onze zeer ge waardeerde heer Huibert Hartog, onze vader, schoonvader, broer, zwager en wat dies meer zij. En natuurlijk van zijn hoogst charmante vrouw, Petro- nella Arnmers, vandaag op de kop af vijf en twintig jaar de steun en toever laat van de zilveren bruidegom. En als ik dan bedenk, lieve mensen, dat dit knappe bruidspaar al vijfentwintig jaar samen lief en leed gedeeld heeft, de centen, die er verdiend zijn inbegre pen, ik kijk zo rond naar de vier schoonheden van dochters, en twee flink uit de kluiten gewassen zonen, die het resultaat geweest zijn van deze echtverbintenis, dan sta ik zelf een beetje beduusd te kijken, want dit zijn nog jonge mensen, waarde gasten. Je zou zo zeggen: hoe hebben ze dat zo gauw voor elkaar gekregen, he?" Een luid gelach onderbrak de spreker op het toneeltje, terwijl hij even wacht te, tot het wat rustiger geworden was, vervolgde hij: „Enfin, het boekje is nu half vol en het feit in aanmerking ne mende. dat bruid en bruidegom nog zo fantastisch jong zijn, zeg ik maar zo: je kunt nooit weten, mensen, wat ze van plan zijn in de volgende kwart eeuw Opnieuw brak een lachorkaan los, terwijl er enkele gasten in hun handen klapten. Henk keek even terzijde naar het meisje, dat onafgebroken naar de conferencier keek en meegelachen had met de anderen. Als ze het maar niet banaal vindt, dacht hij. Okke kan toch zo doordraven, als hij eenmaal op dreef is „En zo, beste vrienden, is er veel gebeurd in deze vijfentwintig jaren. U zult daar straks nog wel het een en ander over horen, want ik heb me wijs laten maken, dat er een paar doopcelen geiicht worden, dat de oren ervan gaan klapperen. Welke oren is nog niet be kend, maar dat zien we dan wel. We zijn blij met dit bruidspaar en dat be wijzen we vanavond in de eerste plaats door onze komst hierheen, met aange trouwde familie, buren, ooms. tantes, zwagers en verder toebehoren. We gaan er vanavond eens een echte, ouder wetse bruiloft van maken, nietwaar lui? „Ja!" klonk 't uit de meeste monden. „Dat dacht ik. We zullen dit stadje eens laten horen, wat we kunnen. Er is een orkestje, dat zo juist teruggekeerd is van een toernee door de Zwitserse bergen.Wat zegt u? O, hebt u gis teravond gespeeld in Bergen aan Zee. Nu ja, het zijn in ieder geval bergen. En dat ze het kunnen, zullen ze u laten horen. Geneertu zich niet, er mag ge danst worden, er mag gezoend worden, geflirt, gedronken en gegeten, gerookt en gesnoept.kortom, vanavond mag alles, behalve weggaan Huib Hartog stootte zijn vrouw aan. „Wat kan die jongen het leuk zeggen, he?" Nel knikte. „Dientje zei. dat hij wel vaker op bruiloften optreedt als cere moniemeester. Zo verdient hij nog wel eens een extraatje". „Dan hebben wij het dubbel getroffen meid, want ons kost het niet veel van avond". Ze schudde haar hoofd. „Maar we kunnen de kinderen toch niet alles al leen laten betalen??" Hij lachte. „O, dat komt wel in orde" Ze fluisterde hem in 't oor: „Maar goed, dat we een spaarpotje hebben, Huib". Herman Kedde kwam hij z'n schoon vader zitten. ,Een grapjas, die Okke., he?" Huib Hartog lachte. „Net wat je zegt. Een goeie voor vanavond. Zeg, wat jammer, dat je zo laat was van middag. Kon je niet eerder?" De jongeman zuchtte. „Vader, ik ben er uitgebroken, en vraag niet hoe. Je weet hoe dat gaat: Op 1 mei moeten hun balansen naar de inspecteur en dan komen ze een week voor de eerste met de gegevens op kantoor. Probeer dan maar eens om in één week zestig ba lansen te maken. Dat redt niemand". „Kom je dan niet in moeilijkheden met de belastingen?" informeerde Nel. „Welnee, dat niet bepaald. De inspec ties weten ook wel, dat onze klanten op het laatste ogenblik komen. We krijgen wel een maandje uitstel, maar om alles voor 1 juni klaar te hebben is nog al tijd een toer, zie je? We werkten de laatste dagen al tot 's avonds laat". „Dus de bruiloft kwam ongelegen?" Herman lachte vergoelijkend. „Zo erg is het natuurlijk ook niet. Maar ik wil de er vanmorgen nog één klaar hebben en dat is gelukt. Dan ga ik met minder zorgen weg, zie je?" Huib haalde zijn schouders op. „Beter druk dan geen werk, zeg ik maar. Doet je wagen het nog goed?" De ander lachte. „De vakman. Ja, hoor. Tot nog toe heb ik veel geluk gehad. Een heel jaar al schadeloos ge reden en dat is in deze tijd al heel wat". „Zo is het". „Zeg, vader, hoe was het vandaag met je huldiging? Veriel eens wat?" De man draaide zich om en wees naar de grote crapauds. „Van m'n ba zen, voor moeder en mij. Ze dachten natuurlijk: 25 jaar, Huib zal wel een oud mannetje worden zo langzamer hand. Maar ik ben er erg blij mee. En moeder vanzelf ook". „Vind je het niet leuk, Herman?" „Allicht. Een mooie blijk van waar dering. Hoe lang doet u dit werk nu al?" „Bedoel je de schade-expertise?" „Ja?" „Laat eens kijken.In '52 ben ik ermee begonnen. Dat is dus.... bijna elf jaar. Ja, ik heb er niet om gevraagd, want het beviel me in de garage ook wel. Maar ja.een mens stippelt z'n weg niet altijd zelf uit, he? Het gaf wat meer en ik werd wat vrijer in m'n doen en laten. En een aardig wagentje tot mijn beschikking.een mens zou dwaas zijn, als hij het niet accepteerde" „Hoeveel schadegevallen bekijkt u nu in een jaar?" „O, dat wordt elk jaar meer. Verle den jaar zo'n kleine zevenhonderd. Maar vergeet niet, dat ik een groot ra yon heb. Helemaal tot Zwolle en dan tussen Apeldoorn en de stad eveneens. Een stuk of vijf flinke snelwegen en dan gebeurt er natuurlijk wel eens een aanrijding". De muziek zweeg, er werd geklapt, maar Okke sprong op het toneel en nam weer het woord. Hij vroeg aan dacht voor het hoogtepunt van deze avond: de aanbieding van het geschenk van alle kinderen, zwagers, schoonzus ters en kleinkinderen. „Ja, mensen, we hebben botje bij botje gedaan om er iets moois van te kunnen kopen. De wens kennende van de bruid, die nog wel eens een avondje alleen thuis zit, heb ben we.enfin, bruidspaar, kom maar eens overeind. En op het scha votjepardon: toneel. Ja, daar zit niets anders op. We hebben het hier maar achter het gordijn verborgen ge houden. En de kinderen komen even eens naar boven. Kom op, lui. Of moet ik het alleen doen, vanavond?" De gasten zwegen en keken naar het toneeltje, dat weldra gevuld was met het paar en hun kinderen. Okke zei lachend tegen Nelie: „Zo meid, jij bent de jongste van het halve dozijn, zeg jij het nu maar eens. Heb je je lesje goed geleerd?" Ze stak hem uitdagend haar tong uit, maar ging toch zo staan, dat én het bruidspaar èn de mensen in de zaal haar goed konden zien. (Wordt vervolgd) TEXELSE MARKT Gisteren werd aangevoerd: 6 schapen ƒ50,tot ƒ110,1 nuchter kalf ƒ180,—. ZONDER COMMENTAAR Een 13-jarige leerling uit Wildes- hausen heeft op aandrang van zijn 26- jarige onderwijzeres een levende kikker opgegeten en daarvoor twintig mark van haar ontvangen.

Texelsche Courant | 1965 | | pagina 2