3 ZI »7il zijweg pimoL Doodlopende Texel staat voor miljardenplannen FILMNIEUWS KJ verkouden de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Burgemeester C. De Koning: In zijn traditionele nieuwjaarsrede aan het begin van de woensdag gehou den raadsvergadering blikte burge meester C. De Koning met voldoening terug op hetgeen in het afgelopen jaar tot stand kwam, zodat hij kon zeggen dat 's raads activiteiten niet zonder vrucht bleven. In de nabije toekomst wachten pro jecten van enorme omvang op uitvoe ring. Het belangrijkste is wellicht het onlangs aangenomen recreatiefacetplan, dat op dit ogenblik nader wordt uitge werkt. Het plan wil een poging tot vormgeving zijn, waarbij voor de re creatie zoveel ruimte wordt beschik baar gesteld dat de leefbaarheid ver zekerd blijft, aldus de heer De Koning. Hij waarschuwde dat in de toekomst weerstand geboden zal moeten worden aan touwtrekkerij van personen, die hetzelfde graantje willen meepikken, dat anderen toevallig toevalt. De uit voering van het recreatieplan zal bui tengewoon kostbaar zijn. Alleen de bos aanleg zal weinig minder dan een half miljard vergen. De burgemeester zei te hopen, dat rijk en provincie zullen in zien dat Texel met zijn recreatiemoge lijkheden ten dienste van heel Neder land staat en dat met de verstrekking van financiële middelen daarmee spoe dig rekening zal worden gehouden, ten einde een chaos te voorkomen. Sprekende over de verschillende Texelse bestaansbronnen wenste hij de visserij spoedig een grotere haven toe. De gemeente kan in deze weinig in vloed uitoefenen; drie ministeries heb ben er mee te maken. De vergroting van de haven houdt ten nauwste ver band met de mogelijkheden tot vesti ging van enige industrie. De heer De Koning zei, dat men zal moeten wen nen aan de enorme bedragen, die met belangrijke veranderingen op Texel ge paard gaan. De ruilverkaveling was het grootste en duurste plan ooit op Texel uitgevoerd. De komende dijkver hogingen vergen nog aanzienlijk meer en met de uitvoering van het recreatie- plan zal een veelvoud van het ruilver kavelingsbedrag gemoeid zijn. Met de beste wensen voor 1966 voor de gemeente Texel en de raadsleden en hun gezinnen, besloot de voorzitter zijn rede. SCHOOLBUSJE IN GEBRUIK GENOMEN Dinsdag is in Eierland een Volkswa genbusje in gebruik genShien voor het vervoer van kinderen naar de kleuter school. Zoals bekend werd vorig jaar een loterij gehouden om dit busje te kunnen aankopen. Het leerlingenaantal dreigde nl. on der het vereiste minimum te komen, waardoor de school met opheffing werd bedreigd. Door het busje, dat de kleu ters uit de meest afgelegen hoeken van Eierland haalt, is het leerlingental tot 34 gestegen, 14 meer dan vereist is. Ze worden in twee reizen opgehaald. Chauffeuse is mevrouw Moonen. echt genote van het hoofd van de o.l. school. Het' busje werd tweedehands overge nomen van de heer C. C. Handgraaf. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 23 januari op om 8.34 uur en gaat ondei om 17 10 uur; 26 januari op om 8.30 uur en onder om 17.15 uur. Maan: 21 januari N.M.: 29 januari E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 21 jan. 8.07 en 20 33; 22 jan. 8.49 en 21.14; 23 jan. 9 27 en 21.53; 24 jan. 10.00 en 22.25; 25 jan. 10 32 en 22.56; 26 jan. 11.01 en 23.24; 27 jan. 11.27 en 23.52; 28 jan. 11.52 en 29 jan. 0.17 en 12.21. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. FEUILLETON door Gré de Boer 11. Ze dacht opnieuw een poosje na. Zo'n avontuurtje leek haar wel. Te meer, omdat het om een soort wedden schap ging. En Huib Hartog was een vlotte vent. ..Luister eens, meneer Hartog, ik zal er over nadenken. Als ik toestem, wan neer wilt u dan gaan?" Hij draaide op zijn schreden terug. „Bedoel je, dat jij „Ik zei, dat ik er over zal denken. Vandaag". ,.0, dat laat ik dan aan jou over. Maar in ieder geval voor 8 juni". „Vanzelf Wel,. morgenavond heb ik niets. Dan zou u om zeven uur over me kunnen beschikken". „Als je dat zou willen doen, Josefien dan krijg je een extraatje van me. „Dat is niet nodig. Het gaat er maar om.ik wil u helpen. Ik begrijp, wat er in u omgaat, dat u in dit opzicht uw gezicht niet wilt verliezen. Goed, van avond zal ik u mijn antwoord zeggen. Ik neem aan, dat u. eh.Ze be gon te kleuren. Hij knikte rustig. ,,Je zult zo veilig zijn als bij je moeder thuis. Mijn woord als man van eer. Het is allemaal een formaliteit, meer niet". „Oké. Zie ik u vanavond ergens? Ik ben om vijf uur klaar". ,.Je woont in Het Wied, he? Goed, je ziet m'n wagen wel in de omgeving staan. Vijf uur vanavond". Om kwart over vijf zag hij het meisje aankomen op haar fiets. Hij stond bij zijn wagen een sigaret te roken. Ze her kende hem en begon te glimlachen. Vlak bij stopte ze en sprong van haar fiets. „Ha, mijn galant-in-spé!" RAADSVERGADERING (Vervolg van pagina 1) Naar aanleiding van deze motie ont stond een discussie, die langer duurde dan de gehele overige raadsvergadering en waarbij men tenslotte tot de con clusie kwam, dat de PvdA-motie niet moest worden aangenomen. De motie werd ingetrokken, maar B. en W. zeg den toe met de inhoud rekening te zul len houden, wanneer zij in een volgende vergadering met een nieuw voorstel zouden komen. VVerktuin Tijdens de rondvraag informeerde de heer J. Zwan naar de exploitatie van de Sociale Werktuin De Boogerd. De voor zitter stelde een uitvoerig rapport in het vooruitzicht. De heer N. van Schoonhoven had vernomen, dat de strandbewaking in het komende sei zoen door andere, gemiddeld veel jon gere studenten zal worden uitgevoerd, dan in het afgelopen jaar het geval was. Hij verzocht te willen nagaan of deze jongens van 16-17 jaar voor hun taak berekend zijn. In de groep studenten zijn slechts twee vertegenwoordigers van de „oude garde" aanwezig. Op de vraag van de heer A. Dros of de Post weg nog voor het komende seizoen kan worden verbreed, antwoordde de bur gemeester ontkennend. Gemeentewer ken heeft het voorlopig veel te druk met andere belangrijke zaken. Bulten De lieer J. J. Westdorp wees op vreemde bulten, die in het wegdek van de Waalderweg (bij de Ruitersplaats), de Oosterenderweg nabij Oosterend en op de Akenbuurtswe- zijn ontstaan. Het is mogelijk een gevolg van opvriezen, zodat maatregelen getroffen dienen te worden. De heer J. Daalder tenslotte verzocht voortaan de raadsvergaderin gen bij voorkeur niet op maandag en donderdag te houden, aangezien op die dagen de pers in de aangrenzende drukkerij van de Texelse Courant in werking is, welk geluid de besprekin gen stoort. STIERENKEURING Dinsdag 22 maart om 9.00 uur wordt op het K.I.-station de jaarlijkse stieren- keuring gehouden. Aangifte dient te ge schieden vóór 15 februari a.s. bij het Landbouwhuis te Alkmaar. Formulie ren hiervoor en nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer B. Oostra, Schilderweg S 26b te Oudeschild, tel. (02220) 2688. ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING Nog enkele dagen en het is weer zo ver. Zoals we in het vorige artikeltje al schreven, hopen we ook nu weer op een volle zaal. Naast de leden zijn ook mee werkende zoons en belangstellende per soneelsleden welkom. Toch moeten we voor de algemene vergadering een be perking maken. Normale voorlichtings bijeenkomsten zijn zowel voor boeren als burgers toegankelijk! Het is de laat ste jaren echter een paar maal gebeurd, dat op de algemene vergadering Texel se agrariërs aanwezig waren, die geen lid van de vereniging zijn. Nogmaals, als niet-leden op de normale voorlich tingsbijeenkomsten aanwezig zijn. dan juichen wij dit alleen maar toe. Het bestuur staat echter op het standpunt, dat Texelse landbouwers, die de alge mene vergadering van onze vereniging willen bezoeken, dit alleen kunnen doen als zij het voornemen hebben lid te worden en dit ook doen. Opgemerkt mag worden, dat het recht om de algemene vergadering bij te wonen niet het enige voordeel van het lidmaatschap is. Het is zo langza merhand wel gemeengoed, dat naast- landbouwonderwijs en landbouwonder zoek ook de landbouwvoorlichting een belangrijke taak heeft op de boerenbe drijven. En het geven van voorlichting is de hoofdtaak van onze Vereniging. Daarom hopen wij, dat we op de vergadering diverse niet-leden zullen zien, die aan het begin van de vergade ring komen vertellen, dat ze zich als lid willen laten inschrijven. Zijn gezicht klaarde op. „Doe je het, Josefien?" Ze knikte. „Ik doe het. Ik wil wel eens een avondje met u uit. meneer Hartog. Tenslotte vind ik het sneu voor u. als u verliest, dus ga ik u helpen winnen. We gaan naar Zwolle, daar be kijken we een mooie film, waarna we wat gaan drinken en tenslotte brengt u me weer heelhuids en veilig thuis. Met de auto. Afgesproken?" Hij greep haar hand en drukte die. „Josefien, je bentje bent. ,»En geen namen noemen. U zegt maar. dat ze ons morgenavond kunnen vinden in een bioscoop. Liefst een. waar een spannende film draait. U zoekt dan verder maar een beschaafd restaurant uit en desnoods wil ik dan wel bij het raam met u zitten, zodat ze ons goed kunnen zien. Tenslotte mogen ze zien, dat wij in de auto stappen en wegrij den. Is dat voldoende?" Hij keek verheugd. „Meer dan vol doende. Maar ehnog één ding. Be zwaar, als u dan ergens.... hetzij on derweg. of in de bios misschien ne men ze plaatsen vlak achter ons, je weet nooit één keer kus?" Ze dacht na en begon te lachen. „U ULO HIELD SCHAATSWEDSTRIJDEN Dinsdag werd door de ULO-school een ijssportdag gehouden in Waalen burg. De wedstrijden hadden bij goed weer een vlot verloop; er werd door vrijwel alle leerlingen met enthousias me aan deelgenomen. De uitslagen van de verschilende nummers zijn Korte baan: Meisjes tot 15 jaar: 1. Nellie Dijks hoorn; 2. Tineke Kooy; 3. Ella Houwing. Jongens tot 15 jaar: 1. Wim v.d. Linde; 2. Henk van Wijk; 3. Dirk Blom. Meisjes van 15 jaar en ouder: 1. Ada Bakker; 2. Gemma Boekei; 3. Souw Duinker. Jongens van 15 jaar en ouder: 1. Dick Koning; 2. Gert Pansier; 3. Kees Vla ming. Lange baan 1. Hein Smit; 2. Gert Pansier; 3. Wim v.d. Linde; 4. Dick Koning. Behendigheidswedstrijd 1. Kees Vlaming; 2. Irene Bakker; 3. Annelies Uitgeest. Dr. Palmer, een arts die op een vaccin wacht, dat per karavaan moet worden aangevoerd, wordt verdacht van moord op een zekere Walsh, waarmee hij ruzie heeft gekregen. De moord is gebeurd in de buurt van het paleis van de resi- den van Mdanpur, waar Palmer naar de karavaan informeerde, op het moment dat de dokter zich ophield met de vrouw van de Resident, die voor haar huwelijk met Palmer verloofd is ge weest. Deze gebeurtenis is het begin van een mysterieuze geschiedenis „Kali Yug, de godin van de wraak", die men zaterdagavond in het City-theater kan meebeleven. Palmer komt in contact met Amrita, die de moedige dokter is gaan waarderen en liefhebben en be kent, dat zij haar leven heeft gewijd aan Kali, de godin der wraak. Zij moet alles doen wat haar wordt opgedragen door de geheimzinnige Heilige Leider. Palmer krijgt spoedig met deze ge vreesde figuur te maken. Hij wordt ge grepen en zal worden geofferd aan de god Kali. Op het laatste ogenblik weten Engelse troepen dit te voorkomen. Een harde strijd is nodig voordat Palmer en de vrouw, die hij temidden van alle strijdgewoel heeft veroverd, een nieuw leven kunnen beginnen (In kleuren toegang boven 14 jaai). Hoewel beiden reeds geruime tijd geleden zijn overleden, leven Stan Lau rel en Oliver Hardy nog voort in de vele tientallen kolderfilms, die zij maakten. Zondagmiddag kan men ge nieten van „Straatmuzikanten", waarin het tweetal zich presenteert als ver koopteam van befaamde wonderpillen, die water in benzine kunnen verande ren. Stan en Ollie worden evenwel op gelicht door de handige Chester Wright, maar de ellende is voor de twee goed willende verkopers als de kermisbezoe kers de opzet dóórhebben. Het is het begin van een reeks dolle avonturen. Een film zonder diepere zin of achter grond; alleen maar bedoeld om te laten lachen. (AJle leeftijden). Bar spannend is „In opdracht van O.O.M.", een vei haal over spionage en contra-spionage van de geheimzinnige internationale organisatie WASP en de tegenspeler O.O M. Een O.O.M.-agent wordt vermoord met medewerking van de knappe Angela maar Kan nog juist een boodschap doorgeven aan zijn op drachtgever. dat als de premier van de nieuwe Afrikaanse staat West Natumba een bezoek brengt aan de grote chemi sche fabriek van WASP, er een moord aanslag gepleegd zal worden. Hierop komt de contra-spionage in beweging. Een zekere Solo wordt belast met de opdracht de aanslag te voorkomen Na een zenuwslopende strijd lukt dit, maar dan is hij meerdere malen aan de dood ontsnapt (In kleuren toegang boven achttien jaar). RUWE HANDEN denkt ookvan deze gelegenheid moet ik profiteren, niet?" ,.Als u nee zegt, moet ik me er na tuurlijk bij neerleggen. Ze knikte. »,Oké, dat is toegestaan. En.Ze boog zich naar hem toe en keek hem met opgetrokken wenkbrau wen aan. „Dat is dan ook de uiterste grens. In dit opzicht begrijpen we el kaar zeker goed?" Hij knikte en stak zijn hand uit. „Heel goed. Hier, mijn hand er op. Ik zal er voor zorgen, dat je alleen maar goede herinneringen aan deze avond zult hebben". ,.Daar reken ik op. Oké, meneer Har tog. Morgenavond half zeven kunt U op me rekenen. Hier ze wees naar het hoekje op dit punt wacht u op me. U ziet me dan wel verschijnen". „Ik zal er zijn, Jos. En. hartelijk dank voor je medewerking. Als ik je nog eens een dienst kan bewijzen, kun je op me rekenen". Ze stapte op haar fiets en zwaaide, waarna ze spoedig uit het oog verdwe nen was. Huib keek haar een poosje na, waar na hij een nieuwe sigaret opstak. In de wagen op weg naar huis. dacht hij: Heb ik dat even fijn voor elkaar gebokst? Zul je dat gezicht van Van Oorschot zien. En van broertje Klaas. HOOFDSTUK 5 De film was boeiend, maar Huib had RIJKSSTUDIETOELAGE Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat een aanvrage om Rijksstudie toelage vóór 1 februari a.s. behoort te zijn ingediend bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, afdeling Rijksstudietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, 's-Gravenhage. Inlichtingen omtrent deze studietoe lagen worden verstrekt door het hoofd van de school, die door de leerling thans wordt bezocht. Lezing voor Bloembollencultuur IIET ZO GOEDKOOP MOGELIJK TELEN VAN KWALITEITS. BLOEMBOLLEN Met het stijgen der kosten is het voor alle soorten bedrijven van het grootste belang zo economisch mogelijk te wer ken. Dit geldt vooral voor het bloem bollenvak, waarbij de prijs van het pro- dukt geheel afhankelijk is van vraag en aanbod. De hogere produktiekosten kunnen niet altijd in de verkoopsprijzen worden doorberekend, vooralnu het aanbod als gevolg van de jaarlijkse uit breiding van het bloembollenareaal steeds groter wordt. Bij industriële pro- dukten, waar .vraag en aanbod beter geregeld kunnen worden, is dat wel het geval. De voorlichtingsdienst in de bloembollensector heeft zich daarom toegelegd op het verkrijgen van een voor de kweker zo laag mogelijke pro- duktieprijs en heeft daarvoor de werk methoden onderzocht bij een zevental bloembollenkwekerijen. Aan de hand van de verkregen uit komsten hield de heer Van Ursem een lezing, daartoe uitgenodigd door de afd. Texel van Bloembollencultuur, die werd bijgewoond door een dertigtal kwekers. Gebleken is, aldus de heer Van Ursem, dat bij de door ons gecontro leerde bedrijven de tijdsduur der diver se oogstwerkzaamheden zeer uiteen liep als gevolg van verschillende manieren van werken. (650 tot 1000 manuren per ha. Aan de hand van deze onderzoekin gen behandelde hij de diverse werk methoden inzake machinaal rooien, uit ploegen, rapen trilzeven, sorteren en aflevering leverbare bollen. Steeds kwam hierbij duidelijk naar voren, dat een goede dag- en ook een goede schuurindeling van het grootste belang zijn. Maar het allerbelangrijkste is wel, zo besloot spreker zijn betoog, dat er aan het hoofd van het bedrijf een goede organisator staat. Leverbare bollen De heer v.d. Zwet behandelde hierna de vraag wat we onder leverbare bol len moeten verstaan. Dit zijn bollen, aldus spreker, die niet alleen aan de buitenkant mooi zijn, maar ook van binnen aan de hoogst mogelijke kwali teitseisen voldoen. Het gaat er om dat een tulp een zo best mogelijke bloem voortbrengt. Tijdens de groeiperiode kunnen we dit bereiken door scherpe selectie Uitsteken van dwalingen, vi- rusplanten. dieven, stekers, elke week opnieuw. Bespuiten tegen vuur. Vooral de eerste bespuiting is belangrijk. Doe dit als eerste bezigheid zodra het dek er af is. Het juiste tijdstip van rooien bepaalt de kwaliteit. Gebruik een mid del met schimmeldodende werking om tulpen aan het eind van de groeiperiode dood te spuiten. Voorkom tijdens ver werking beschadigingen. Behandel de tulpen als eieren. Probeer die warmte aan het leverbaar te geven, die nodig is voor een goede bloemvorming. Daar zullen de afnemers in het bui tenland van profiteren en, zo besloot de heer v.d. Zwet zijn betoog, tevreden klanten zijn voor de kwekers van het allergrootste belang. H. Bruijn. INGEKOMEN PERSONEN Hendrikus A van Veen, van Haar lem, Roskamstraat 16 naar H 94b; Afke C. T. de Boer, van Baarn. Hilversumse- straat 14 naar Den Burg. Julianastraat 14; Adriana E. Mak, van Den Haag, Valkenboslaan 326 naar K 25b; Cornelis L. Makelaar, van Den Helder, Dahlia straat 118 naar Oosterend, Kotterstraat 17. er maar weinig belangstelling voor. Hij dacht nog terug aan de reactie van zijn buurman» toen hij hem de avond tevo ren zo langs z n neus weg gezegd had: „Buurman, ik ga morgenavond om acht uur naar de bioscoop in Zwolle. Met een jong, knap meisje, zoals afgesproken. Schuin tegenover de bios is een restau rant, daar gaan we na afloop wat drinken. En misschien wat eten. Ik zal een plaatsje bij het raam reserveren, zodat je ons goed kunt zien. Als je dat nog niet voldoende vindt, zul je ten slotte kunnen zien, dat ik haar met de wagen naar huis breng. Ik geloof, dat dat dan wel genoeg zal zijn voor een paar flessen oude klare, niet?" De ouurman had hem stom verbaasd aangekeken. „Doe je het heus?" „Natuurlijk. Dat was toch afgespro ken?" „Ja, afgesproken.... ik had al half en half verwacht, dat je je gewonnen gaf. Je broer was van mening, dat geen enkele griet zo gek zou zijn om. „Dan was dat een misrekening van mijn broer, zeg hem dat maar. Jullie werken toch bij dezelfde baas, niet? Nou, het zal me een genoegen zijn jul lie beiden morgenavond in Zwolle te zien. „Wie is het?" „Dat doet er niet toe. Als je je ogen wijd open doet» zul je zelf kunnen vast stellen, dat het niet mijn grootmoeder is. Integendeel. Over namen is niet ge sproken, of wel?" De buurman had hem enige tijd na denkend aangekeken. „Wat zegt je vrouw daar van?" Toen was Huib even nijdig geworden. „Buurman, als mannen onder elkaar zou ik zeggen, dat je over zulke dingen niet verder spreekt. Of wel? Het gaat hier niet om een slippertje, maar voor mij om het winnen van een gokje, dat we op de bruiloft zijn aangegaan. Dit blijft onder ons, daar moet ik op kun nen rekenen. Ik zeg maar zo: wat niet DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 18 januari 1966: P. Bruijn-C. Dijker 02 P. Bakelaar-C. Meedendorp 11 J. Hooijberg-C. v. Heerwaarden 20 P. Kooiman-G. Dros 20 C. Meedendorp-P. Kooiman 20 P. Kooiman-C. Meedendorp 02 P. Kooiman-C. v. Heerwaarden 11 P. Jansen-P. Kooiman 02 J. Stam-J. Schoo 02 J. A. v.d. Slikke-J. v. Heerwaarden 0—2 P. W. Kooi-P. Jansen 1—1 C. v.d. Werf-C. P. Burger 02 E. Bonne-C. Groenhof 20 W. Bakker-D. v.d. Werf 02 Jb. Koorn-J. Bosch 11 Deze week werden enkele inhaal- partijen gespeeld, waaruit C. Meeden dorp zeer goed vandaan kwam. Boven dien maakte hij'na een stuk verlies op uitgekookte wijze remise tegen P. Ba- keiaar. Hij komt hiermee op de vierde plaats op de ranglijst, nog net voorge gaan door J. Hooijberg, die de derde plaats bezet. C. Dijker liep weer een punt uit op P. Bakelaar, die nu drie punten achterstand heeft en ook al met gelijk aantal wedstrijden o>p twee pun ten wordt gevolgd door no. 3. P. Bruijn werd 5de en C. v. Heerwaarden 6de, ge volgd door J. Schoo, J. v. Heerwaarden en C. Vinke. alle drie met een punt boven de 50%. J. Vinke, G. Dros en E. Bonne volgen met rond 50%, evenals J. A. v.d. Slikke. P. Jansen viel iets terug, terwijl de staart wordt gevormd door C. Groenhof, W. Bakker en J. Bosch. Inmiddels won ook Damlust 1 van HDC 1 en moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen Damlust en ROE. Hetzelfde geldt voor HDC 2 en Texel 2. De laatste wedstrijd wordt ge speeld op zondag 6 februari. De wedstrijd Noorderkwartier-Zaan streek werd gewonnen met 2416. C. Dijker en P. Bakelaar namen hieraan deel en boekten resp. winst en remise. Vrijdag 21 januari Den Burg, Dorpshuis, fotoclub De Kiekendief Zaterdag 22 januari De Koog, Buteriggel, jongcrcnsociëteit. Maandag 24 januari Den Burg.. De Graaf, Sti eekontwikkeling, de monstratieavond kip- en eigerechten Dinsdag 25 januari Den Hoorn, De Waldhoorn, Streekontwikke- hng, demonstraticavond kip- en eigerechten ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dokter COUTINHO, tel. (02220) 2023 (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga). DIERENARTSEN ingaande zaterdagmiddag 12 uur: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis): ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 23 januari 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes H Avondmaal De Cocksdorp 10 uur ds. Socsan Bediening H. Avondmaal Den Hoorn 9.30 uur ds. Oskamp De Koog 10 uur ds Waardenburg 19.30 uur Interkerkelijke jeugddienst. Voor ganger ds. P Uidam. De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 uur ds. Oskamp GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oostcrend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Koopmans Den Hoorn 19.30 uur ds. Koopmans weet, wat niet deert. En het blijft na tuurlijk bij deze éne keer". De buurman was tenslotte gaan lachen. „Verhip. Hartog, je bent een bijdehande jongen. Nou krijg ik respect voor je. Dat je het voor elkaar gekregen hebt. Vertel eens, hoe is je dat gelukt?" Huib had op afgemeten toon geant woord. „Buurman, dat doet hier niet terzake. Neem maar aan, dat het mijn charme is. Ik heb je immers gezegd, dat ik er nog best kan zijn met m'n vieren veertig jaren? Al ben ik al twee keer grootvader?" De buurman had gelachen. „Dat heb je haar vast niet verteld". „In ieder geval kun je ons morgen avond in Zwolle aantreffen. Dat is dan de 5e juni. Binnen de gestelde termijn. Ga de flessen alvast maar bestellen. En doe morgen mijn hartelijke groeten aan Klaas, wil je? Hij zal ook wel in zijn nopjes zijn. dat zijn broer nog in staat is een leuk jong meisje te veroveren, als hij dat wil. Enne.mondje dicht tegenover derden, he?" „Maar als je vrouw die vier flessen ziet? Wat dan?" „Laat dat nu maar aan mij over, vriend. Geloof maar, dat ze leeg komen. Ik zal in ieder geval op jouw gezond heid de eerste drinken". Om tien voor acht had hij de wagen in de buurt van de bioscoop gepar keerd. Het meisje had gevraagd: ,»Hebt U de twee controleurs al gezien, me neer Hartog?" Glimlachend had hij alleen maar ge wezen naar de mannen, die recht te genover de bioscoop op de rand van het trottoir stonden. Bij het naar binnen gaan had Huib zich even omgedraaid en zijn buurman en broer Klaas met een blik van verstandhouding aangeke ken. Als wilde hij daarmee zeggen: Nou? Heb ik dat niet netjes gefikst? Haal je portemonnee alvast maar voor de dag voor die flessen (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2