Veel nuttige voorlichting op drie forumavonden Doodlopende zijweg Belangstelling bleef beneden verwachting De drie forumavonden over schooi en beroepskeuze., die deze maand in verschillende dorpen werden gehouden, hebben minder belangstelling getrok ken dan men had gehoopt. Niettemin is men er van overtuigt, dat degenen, die er behoefte aan hadden zich in het be lang van hun kinderen op de hoogte te stellen, van deze mogelijkheid ge bruik hebben gemaakt. De avonden werden gehouden in het vliegveldhotel te Zuid-Eierland, in „De Lindeboom- Texel" te Den Burg en in „Jatry" te Oosterend. De bezoekers van de avon den kregen vooral veel te horen over de opleidingsmogelijkheden, die de vijf Texelse instituten voor voortgezet on derwijs bieden. De forum stond onder afwisselend voorzitterschap van een der functionarissen, verbonden aan de hoofdkantoren van de drie landbouw organisaties. De forumavonden waren een der laat ste activiteiten van de Streekontwikke- ling Texel, in het kader waarvan ge durende de afgelopen jaren meer ge richte voorlichting op gebied van land en tuinbouw werd gegeven, niet alleen economisch, maar vooral ook sociaal. Voorlichting over mogelijkheden van beroepskeuze wordt tot dit laatste ge rekend en men is voornemens daar m het komende jaar nog eens extra aan dacht aan te besteden. Van 21 tot 26 februari zal de beroepententoonstelling op Texel worden gehouden, die enkele jaren geleden ook al veel belangstelling trok. Medeverantwoordelijk Aan het begin van de forumavonden werden de ouders erop gewezen, dat zij medeverantwoordelijk zijn voor de be roepskeuze van hun kinderen. Daarom is het zaak dat ook zij de tentoonstel ling bezoeken en zich een beeld vormen van de vele honderden mogelijkheden. Kinderen, die in de zesde klasse van de lagere school zitten zullen spoedig moe ten weten welke opleiding zij zullen gaan volgen. De keuze van het school type is uiterst belangrijk, aangezien hierdoor wordt uitgemaakt welke soor ten van beroepsopleiding men later zal kunnen volgen en welke niet. Het was daarom begrijpelijk dat veel meer werd gesproken over schoolkeuze dan be roepskeuze. Mej. T. Brand vertelde over de vele mogelijkheden, die meisjes krij gen na het volgen van de cursus aan de Landbouwhuishoudschool. Na de twee jarige primaire opleiding, waarin veel lessen nog aan algemeen vormend on derwijs zijn gewijd, kan de leerling een getuigschrift krijgen dat toegang geeft tot de zg. assistentenklasse. Deze op leidingen worden onderscheiden in A-, H- en N-richtingen. In de A-klasse ligt de nadruk weer op het algemeen vor mend onderwijs, in de H-klas op de huis houdelijke vakken, terwijl in de N- klasse vooral de naaldvakken aan bod komen. Na de assistentenklas zijn ver schillende beroepsopleidingen mogelijk: kinderverzorgster (1 jaar), inrichtings assistente (2 jaar, waarvan één prak tijk), etc. Via een 3-jarige vooropleiding kunnen de meisjes gaan studeren voor lerares, kleuterleidster, apothekers assistente etc. Maar na de assistenten klas is ook een vooropleiding voor di verse verzorgende beroepen mogelijk. Mej. T. Brand wees ook op de 1-jarige vormingscursus, die aan de school wordt gegeven en waar afgestudeerde ULO- en HBS-leerlingen o.m. een plezierige algemeen vormende cursus kunnen vol gen. LTS: óók voor meisjes De heer E. G. Bouwman sprak over de jongste tak van de Texelse scholen- stam, de LTS. Hij gaf een kort over zicht van de geschiedenis, die de „am bachtschool" sinds de oprichting in 1861 heeft doorgemaakt. „De leerlingen wor den niet direct volgepompt met tech nisch vernuft!", aldus de heer Bouw- FEUILLETON door Gré de Boer 12. In de bioscoop, tijdens de pauze tussen het voorprogramma en de hoofd film had hij wat rondgekeken en ge zien, dat beiden op enige afstand ach ter hem zaten. Toen het licht uitging, legde hij behoedzaam zijn arm om de schouder van Josefien. Hij voelde enige weerstand. Ze keek hem in het donker aan. „Is dat nodig, meneer Hartog?" „Nee, nodig is het natuurlijk niet. Maar ze zitten een paar rijen achter ons. Het leek me daarom niet meer dan normaal, als ik dit deed. Doch als je werkelijk bezwaren hebt „Laat maar. Per slot van rekening is het donker". De film was bijzonder boeiend. Al spoedig waren beiden gevangen in de ban ban het spel, dat zich op het witte doek afrolde voor hun ogen. Vandaar dan ook, dat ze een zucht slaakten, toen het licht weer opging „Ik neem aan, dat ik een gelukkige keuze gedaan heb", zei hij. opstaande om haar in haar korte jasje te helpen. Josefien knikte. „Het was machtig mooi. Ik houd wel van een goei film. En u?" „O ja. Niet dat ik er voor naar de stad zou gaan. Behalve dan in dit spe ciale geval". Hij lachte. In het restaurant namen ze bij het raam plaats en gaven hun bestelling op. Na enige tijd zag hij het tweetal aan komen. Gelijk greep hij over tafel haar handen. „Sssst". waarschuwde hij, „niet terugtrekken. Ze komen er aan. Probeer een. beetje verliefd te kijken, wil je?" man, die uitvoerig uiteenzette hoe de jongens eerst een oriëntatiejaar door maken, waarin nog niet voor een be paalde technische richting wordt ge kozen. Het komt aan op algemene vor ming, wat niet wegneemt dat men de jongens zoveel mogelijk de gelegenheid geeft met de techniek kennis te maken. Ook de handvaardigheidslessen zijn bedoeld om de leerlingen al spelende hun voorkeur voor een bepaald am bacht te laten ontdekken. De LTS Texel kent voorlopig slechts de richtingen: me taalbewerking en houtbewerking. De spreker vond dat jongens die b.v. elek tricien willen worden, eerst het getuig schrift van LTS Texel moeten halen om daarna te Den Helder hun verdere vak opleiding te volgen. De theoretisch goed onderlegden kunnen na de LTS naar de UTS; de praktisch onderlegden kunnen de maatschappij in en volgens de me thode van het Leerlingenstelsel zich verder bekwamen. De jongens kunnen via de nodige vooropleiding echter ook leraar bij het nijverheidsonderwijs worden. De heer Bouwman besloot zijn praatje met de opmerking, dat ook meisjes toegang hebben tot de opleidin gen aan de Texelse LTS. Landbouwschool Dat ook de landbouwschool tal van beroepsmogelijkheden ontsluit, leerde het praatje van de heer C. P. Laan. Deze vertelde onder meer dat pogingen wor den ondernomen de Landbouwschool land- en tuinbouwschool te maken. Op dit ogenblik wordt naast het landbouw onderwijs reeds één tuinbouwrichting onderwezen nl, bloembollenteelt. Ten behoeve van dit laatste heeft de school een eigen bloembollenbedrijfje, waar het praktische onderwijs kan worden gegeven. In de eerste jaren van de 4- jarige cursus aan de landbouwschool wordt evenals aan de LTS veel alge meen vormend onderwijs gegeven. De leerprogramma's lijken veel op elkaar en dat zal nog meer het geval zijn als de wet op het voortgezet onderwijs (Mammoetwet) van kracht wordt. De eerste tijd kunnen landbouwschool- en LTS-leerlingen dus vrij makkelijk van school verwisselen. Na 4 jaar heeft een geslaagde landbouwschoolleerling toe gang tot de Middelbare landbouwschool of tuinbouwschool te Schagen, Alkmaar, Hoofddorp of Hoorn. Te Lisse kan men zich verder in de bloembollenteelt ver diepen, terwijl ook bosbouw en fruit teelt tot de mogelijkheden behoren. De heer Laan gewaagde van de zeer goede samenwerking met de LTS, waardoor het onder meer mogelijk is dat agra riërs aan de LTS een lascursus volgen. ULO De heer J. G. de Winter vertelde iets over de opleiding aan de ULO-school die, in tegenstelling tot de eerder be sproken scholen, niet gericht is op een bepaald beroep. Het onderwijs is lou ter algemeen vormend; de eigenlijke beroepsopleiding volgt na het behalen van het diploma. De verschillen met het leerprogramma van de HBS zijn niet zo heel groot, al wordt daar dieper op de stof ingegaan en wordt meer nadruk gelegd op wis- en natuurkunde. Onder scheiden wordt de A- en de B-oplei ding, waartussen na twee leerjaren moet worden gekozen. De A-opleidmg is meer gericht op handelsrekenen en boekhouden; de B-opleiding op algebra meetkunde, natuur- en eventueel schei kunde. Het B-diploma geeft o.a. toe gang tot de kweekschool voor onderwij zers, de zeevaartschool en de HTS. Bij het A-diploma kan de aantekening voor handelskennis worden verkregen wat zoveel waard is als een midden standsdiploma. Ook de HBS geeft een algemeen vor mende opleiding, maar tot een hoger niveau dan de andere besproken scho len. Op de HBS wordt van de leerlin gen veel geëist en dit is begrijpelijk aangezien het diploma toegang geeft tot het wetenschappelijk onderwijs. Ge slaagde HBS-ers kunnen tenslotte de „hoogste" posities in de maatschappij verwerven. Adspirant-leerlingen dienen „Maar meneer Hartog. ,Ach. wat geeft dat nou. Denk maar aan dat meisje in de film, die zwom van gelukzaligheid, toen de held haar in haar armen nam". Ze begon te glimlachen, net toen buurman van Oorschot en Huib's broer langs slenterden, een sigaret in hun mond. Verstolen keken ze naar binnen, naar het tafeltje, waar Huib en het meisje zaten. Toen ze uit het oog verdwenen wa ren, liet hij haar handen los. „Dank je Jos. Waarom ben je niet op de toneel club? Je zou uitstekend comedie kun nen spelen". „Ja, dat zal best. Dus ik speel m'n rol wel goed?" Hij knikte en keek haar ondeugend aan. „Best. En ik begin de smaak ook al te pakken te krijgen". Het meisje keek hem enige tijd in het lachende gezicht, maar ze hield het hare in de plooi en antwoordde op enigszins bitse toon: „Wilt u er rekening mee houden, meneer Hartog, dat we van avond inderdaad toneel spelen en dat we morgen beiden weer over gaan tot de orde van de dag?" Hij knikte. „Vanzelfsprekend. Maar mag ik desondanks vanavond niet in mijn schik zijn, omdat zo'n knappe jon gedame mij de eer heeft aangedaan met me uit te gaan?" Haar trekken verzachtten. Ze begon enigszins te blozen, maar keek, om zich een houding te geven uit het raam. Opeens stak ze haar handen weer uit PROBLEMEN DOOR GROTE HOEVEELHEDEN GROF HUISVUIL De gemeentereiniging kampt de laatste tijd met een lastig probleem. De hoe veelheden zg. grofvuil die naast de ge bruikelijke vuilnisemmers worden aan geboden, zijn zo groot geworden dat de voor dit vuil bestemde afdeling in de vuilnisauto vol is. De wagen moet daar om lang voordat de andere afdeling is gevuld naar de stortplaats rijden, de vracht te lossen en daarna zijn route vervolgen. Vooral in de zomermaanden was het aanbod van grof huisvuil enorm. Zeer grote bundels, veel groter dan is toegestaan, werden langs de weg ge zet. Officieel is het toegestaan naast de vuilnisemmer ten hoogste één bundel van het formaat 50 x 50 x 100 centime ter aan te bieden. Tot op heden was men echter soepel en werden ook grotere bossen in de wagen geladen. Daarmee zal vandaag echter worden gestopt om dat anders het werkschema van de wa gen (één auto voor heel Texel) gevaar loopt. Het aantal vuilnisemmers is in de afgelopen jaren gestegen van 2500 tot 4500 stuks, zodat men ook zonder het grove vuil al zwaar genoeg belast is. De gemeentereiniging zal daarom voortaan alleen nog bundels van het voorgeschreven formaat meenemen en bedden, kisten, grote dozen, etc. laten staan. Mensen die grote hoeveelheden vuil kwijtwillen kunnen dit iedere dinsdag en zaterdagmiddag van 2.5 uur terecht op de stortplaats De Rode Zee. De in houd van zestien emmers (een halve m3) kan daar gratis werden gestort. Hotel houders en andere bedrijven die regel matig grote hoeveelheden grof en ander vuil kwijtwillen kunnen ook gebruik maken van de gemeentelijke vuilcontai ners die een inhoud van 1,8 m3 hebben en die van tijd tot tijd door een speciale auto worden geleegd. DIRECTEUR NUTSSPAARBANK OVERLEDEN DEN HELDER De heer D. Sche- ringa, directeur van de Nutsspaarbank Den Helder is zaterdag ten gevolge van een hartverlamming plotseling overle den. Morgen zal de begrafenis plaats vinden te De Beemster. Op die dag zullen de kantoren van de Nutsspaar bank. ook dat te Den Burg, gedurende de gehele dag zijn gesloten. AUTO REED HOND AAN Op de Schilderweg nabij de Coöp. Zuivelfabriek reed de heer P. v.d. Vis uit Oosterend met zijn personenauto een Schotse colly aan. Merkwaardiger wijze werd het dier niet gewond, maar de auto liep enkele flinke deuken op. Men is er niet in geslaagd uit te vinden wie de eigenaar van de hond is. BOEIENDE FOTOBESPREKING VOOR FOTOCLUB De Texelse fotoclub „De Kiekendief" kreeg vrijdagavond bezoek van de heer C. Kelder uit Koog-Zaandijk, die een grote collectie eigen foto's besprak. De heer Kelder, die een vooraanstaand fotoamateur is, sprak reeds eerder voor de Texelse club. Deze keer zorgde hij voor een verrassing door met heel an dere foto's te komen dan men had ver wacht. Zelf zei de spreker, dat hij „een andere Kelder" was geworden. Hij had de gebaande wegen verlaten en opna men gemaakt, die geen rekening meer houden met oude vaste juryregels. De resultaten waren de moeite waard en de avond heeft zeker veroorzaakt, dat ver schillende leden een bredere kijk op hun hobby hebben gekregen. eerst een toelatingsexamen te doen, wat gebeurt door middel van een proefklas. Of een leerling tenslotte het diploma zal halen, hangt af van zijn doorzettings vermogen en mentaliteit. Gedurende de vijf studiejaren wordt zoveel mogelijk aan het vervolmaken van dit geestelijke gesteldheid gedaan. Na drie jaar kan men eventueel vertrekken en men heeft dan een graad behaald die te vergelij ken is met MULO B. Leerlingen die de HBS kunnen volgen moeten dit ook beslist doen. De verschillende uiteenzettingen werden met aandacht gevolgd en na de pauze maakten velen van de gelegen heid gebruik om naar bepaalde zaken nader te informeren. „Vlug. pak m'n handen weer beet. Ze komen er weer aan". Hij greep haar handen en glimlachte. Automatisch begon we ook te lachen. Terwijl de mannen opnieuw langs het raam wandelden, fluisterde ze: „Wat een flauwekul eigenlijk, niet? Ze moes ten eens weten, hoe ze voor de gek ge houden worden". „Waarom? U bent toch met me uit? U bent toch een tikkeltje gek op me? Anders liet u me niet uw handen vast houden. Weet u wel, dat u verbazend verliefd kunt kijken?" Ze trok met een ruk haar handen te rug. „Denkt u nu werkelijk...." begon ze, maar hij viel haar knikkend in de rede. „Ik denk, dat Josefien Bijl in ieder geval geen hekel aan me heeft. Of vergis ik me?" Ze haalde haar schouders op. ,,U bent een wonderlijk mens. Wat zou uw vrouw ervan zeggen, als ze wist, dat u vanavond.Ze zweeg plotseling en keek hem met grote ogen aan. „Weet ze het?" Hij dacht even na. „Toen we dit gokje aangingen, was ze erbij en zei. dat ze geen bezwaar had. Dus. „Maar u hebt het haar niet verteld, vanavond. Huib Hartog schudde zijn hoofd. „Waarom zou ik?" Het meisje zuchtte. „Ergens vind ik het toch niet prettig. Het is en blijft een soort bedrog". „Kom, kom, niet zo zwaartillend. Je helpt me alleen maar een gokje te win nen, dat is alles. We zijn samen naar de bios geweest, waarna we hier nog een poosje zitten luisteren naar de muziek en wat drinken". Hij hief zijn glas naar haar op. „Proost, Josefien. Op je ge zondheid. En dat je alleen maar goede TWEE AUTO'S BIJ AANRIJDING BESCHADIGD DEN HOORN De heren J. E. Geus en J. P. Beers uit Den Burg kwamen op de Diek te Den Hoorn met elkaar in botsing. De heer Beers had zich laten afleiden en was daardoor op de linker weghelft geraakt. De uit tegengestelde richting naderende J. Geus in zijn Ford Cortina, kon hem niet ontwijken. Bij de aanrijding werden de voorkanten van de betrokken wagens ernstig bescha digd. De politie maakte proces verbaal op. LANDBOUW EN VEETEELT UW DRAINAGES IN ORDE De kwestie van heet onderhoud is 'n moeilijke zaak. Dat geldt voor een rij wiel, een brommer, een auto» een trac tor, landbouwwerktuigen, landbouwbe drijfsgebouwen enz. De levensduur van al deze genoemde zaken wordt sterk bepaald door het onderhoud. Ik geloof, dat er maar heel weinig mensen zijn, die hier kunnen zeggen: „Daar man keert bij mij niets aan!" Wat voor de hier bovengenoemde voorwerpen betreft, geldt in niet min dere mate voor de drainreeksen. Ook hier is het onderhoud zeer belangrijk en zijn de gevolgen van verwaarlozing even funest als voor werktuigen en ge reedschappen. Naar ik meen hebben we daar iets van kunnen zien in de afgelo pen natte periode. Op een groot aantal gedraineerde percelen heeft langere of kortere tijd veel water gestaan. We durven niet te zeggen, dat dit in alle gevallen het ge volg was van verwaarlozing van het onderhoud. Wij kunnen ook voorbeel den noemen, waafbij niet de drains, maar de toestand van de grond de di recte oorzaak was. De structuur van de grond kan bijv. door een bepaalde be werking (machinaal rooien van aard appelen en bieten) zo hebben geleden, dat bij de minste regenval het water op het land blijft staan. Ook het voorko men van een ondoorlatende laag kan tot gevolg hebben, dat er grote plassen op het perceel staan, terwijl er met het drainage-systeem toch niets aan de hand is. Dit is vrij gemakkelijk te con troleren. In deze laatste gevallen is de bovengrond nl. nat, maar op een diepte van bijv. 40 cm. is er geen sprake van wateroverlast. Hoe worden drainreeksen onderhouden Wij menen, dat op ieder bedrijf een apparaat aanwezig moet zijn voor het reinigen van drains. In zeer veel geval len kan dit een eenvoudig doorsteek- apparaat zijn» waarmee de drainreeksen geraagd kunnen worden. Voor een be drag van ƒ150,bent U wel klaar voor reeksen van plm. 150 meter lang. Een dergelijk apparaat kan bij goede be handeling 3-5 jaar worden gebruikt. Als er regelmatig gebruik van wordt gemaakt kan men op deze wijze de drains een flink aantal jaren schoon houden. Met dit apparaat moet men bij voor keur werken als er flink water in de grond zit. Het effect van het ragen wordt dan versterkt door de stroom water, die los komt, waardoor de bui zen geheel schoon gespoeld worden. Een paar dagen geleden vertelde ons iemand, die regelmatig met bedoeld apparaat te velde gaat. dat één dag na het ragen de plassen, die op het land stonden geheel verdwenen waren. Een zeer dankbaar werk dus Als het erg is De vcrenbedoelde methode voldoet zeer goed als het reinigen regelmatig gebeurt en de verontreiniging in hoofd zaal uit neergeslagen ijzer bestaat. Zo als gezegd spoelt het aanwezige water de drains dan schoon. Moeilijker wordt het als in de buizen vrij veel zand voorkomt. Dit is vooral het geval als er in jaren mets aan de buizen is gebeurd. Het doorragen met een eenvoudig doorsteekapparaat zal dan in veel gevallen onvoldoende effect geven, gesteld al, dat het lukt om de rager voldoende ver de reeksen in te krijgen. De oplossing is dan het door- spuiten van de drainreeksen. Op ons eiland is materiaal aanwezig om deze behandeling toe te passen. Weliswaar bent U dan belangrijk duurder uit dan in het eerste geval Maar ook dan moeten we nog zeggen, dat dit kosten zijn, die dubbel en dwars terug komen. herinneringen zult behouden aan dit uitje". Ze glimlachte en dronk eveneens. Na een zucht antwoordde ze: „Nu ja, het is mijn schuld eveneens. Ik heb u min of meer aangemoedigd, dus ben ik mede schuldig, zo er van schuld sprake is. Enfin, we drinken ons glas leeg en u rijdt me terug naar Het Wied Op dat moment heb ik aan alle verplichtingen voldaan". „Inderdaad. Maar we hoeven ons helemaal niet te haasten. Ober. geef me de spijskaart eens aan". Ze schrok. „Nee. „Klets, je lust best wat, een gezonde jonge meid.... ga nou.... Een half uurtje korter of langer maakt niets uit. Zoek iets uit, wat je lijkt. Ik kan je toch zeker niet op een flesje cola naar huis brengen?" Ze pakte automatisch het vel papier, hem onderzoekend aankijkend. ,,U bent ook vasthoudend?" „Misschien brengt m'n vak dat wel mee, wie zal het zeggen? Nou? Wat zal het zijn? Een uitsmijtertje? Een slaatje? Of een bami speciaal?" Doch om elf uur vond ze het wel letjes. ,.En nu ga ik naar huis. Mij dunkt, dat u wel aan uw trekken ge komen bent. Of niet soms?" „Ik mag niet mopperen", grinnikte hij raadselachtig. „Oké, ik reken even af". Een paar minuten later ontsloot hij de wagen en opende voor het meisje de portier. Nadat beiden zaten, startte Huib de motor, maar opeens schoof hij zijn arm om haar schouder en fluister de: „Ik ga je een zoen geven. ze staan achter ons.... één zoen.... dat was immers toegestaan?" Josefien probeerde achterom te kij ken, maar hij hield haar zo vast, dat ze U KOMT TOCH? Als we hier over „U" spreken, dan zijn dit de leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting met hun mee werkende zoons en eventueel belang stellend personeel. Graag willen we tot de leden ook rekenen, zij die vóór of op de algemene vergadering lid worden. Aan alle leden is een uitvoerige con vocatie toegezonden. Daarnaast ontving U met de convocatie een aantal stuk ken. die naar we hopen Uw belangstel ling zullen hebben. In de eerste plaats hebt U ontvangen een bedrijfseconomisch overzicht van een aantal Texelse bedrijven. Dit stelt U in de gelegenheid bedoelde bedrijven op een groot aantal punten met elkaar te vergelijken. Vorig jaar ontving U een zelfde overzicht voor het boekjaar 1963/ '64. Nu heeft het betrekking op het boekjaar 1964/'65. De vorige keer heb ben we van diverse zijden gehoord, dat een dergelijk overzicht zeer op prijs wordt gesteld. Wij hopen, dat het ook dit jaar weer het geval zal zijn. In de tweede plaats is er een uitvoe rig overzicht van het in 1965 verrichte mineralenonderzoek. Wij hopen, dat de lengte van het verhaal U niet zal af schrikken. Wij menen, dat dit onder zoek belangrijk materiaal heeft ver schaft. dat voor de veehouders en de landbouwvoorlichters van veel belang is. Neem er de tijd voor om het rustig te lezen en eventueel te herlezen. Wij hopen, dat de bestudering van beide stukken voor diverse leden aanleiding zal zijn hierover op de algemene verga dering van gedachten te wisselen. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING „GRATIE EN CHARME" Voor de cursus „Gratie en charme" van de Huishoudelijke voorlichting be staat nog gelegenheid zich op te geven bij de leden van de werkgroep. In de cursus, die mede wordt verzorgd door de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande, worden o.m. de volgende onderwerpen behandeld: de houding bij arbeid en ontspanning, schoonheidsverzorging, kleding en assesscires. pers, hygiëne. De cursus bestaat uit 5 lessen; totale kosten ƒ4,50. De cursus begint op: maandag 31 januari in De Koog, Jeugd huis. aanvang 13.45 uur; maandag 31 januari in De Cocksdorp, o.l. school, aanvang 20.00 uur; dinsdag 1 februari, Den Burg, Rode Kruis-gebouw, aanvang 9.45 uur; maandag 14 februari in Oosterend, aanvang 13.45 uur; maandag 14 februari in Oudeschild, aanvang 20.00 uur. Men kan zich opgeven bij: mevr. Eelman, Schilderend 98. Den Burg, tel. (02220) 2074; mevr. Visser, Loodssingel 42, Oudeschild, tel. (02220) 2768; mevr. Visser, ..De Wijde Bliek", De Cocksdorp. tel. (02222) 273; mej. N. Breman, „Veld- heim", 't Noorden, tel. (02223) 326. S.V. TEXEL Toto. Zondag 30 januari speelt reser vetoto no. 2. Dit oranje formulier heeft men een dezer dagen in de bus gehad en het wordt donderdag 27 januari opge haald. Het reeds in Uw bezit zijnde for mulier no. 22 (paars) dient U goed te bewaren. Deze wedstrijden spelen, ijs en weder dienende, 7 februari. De wedstrijden, die bij de reserve toto horen, zijn maandag in alle dag bladen vermeld. Tevens kan men donderdag nog na- inleveren toto 21 (groen), voor zover dat vorige week nog niet gebeurd is, tot 21 uur bij Hotel De Graaf. WEDSTRIJDEN VAN HET RESERVEFORMULIER SPORTTOTO 1. Aston Villa-Sheffield U. 2. Burnley-Chelsea 3. Fulham-Blackpool 4. Liverpool-Leicester 5. Sheffield W.-Manchester U 6. Stoke C.-Arsenal 7. Sunderland-Leeds U. 8. West Ham-West Bromwich 9. Stuttgart-F.C. Köln 10. Kaiserlautern-Werder 11. Hannover-Miinchen 1860 12. Nürnberg-Eintracht Fr. 13. Schalke '04-Meidericher S.V. 14. Hamburger S.V.-Borussia N. 15. Borussia M.G.-Karlsruhe haar hoofd niet kon omdraaien. „Kom, Josefien, dit is dan de bekroning en is er geen enkele twijfel meer bij hen overgebleven". Langzaam trok hij haar naar zich toe, hoewel hij haar voelde tegenstreven. Zijn greep verslapte. „Tja, als je persé niet wilt. „Goed", fluisterde het meisje, terwijl ze voelde, dat ze gloeiend rood werd. „Maar vlug dan Hij drukte zijn lippen op de hare, die beefden van de emotie en liet ze er enige tijd op rusten. Toen ze haar vuis ten tegen zijn borst plantte, liet hij haar los. „Sorry. Josefien", verontschuldigde hij, „maar je moest eens weten, welk een goddelijke lippen je hebt. Ze draaide zich om en keek door de achterruit en daarna door de zijruiten. „Ik zie niemand", riep ze uit. De wagen trok al op. toen hij ant woordde; „Dan zijn ze zeker al weg gegaan". Ze zat naast hem, de handen in de schoot en keek hem verstoord aan, „Dat was maar een smoesje, he?" „Ik dacht toch werkelijk...." begon hij. „Houdt uw mond", viel ze de man in de reden. „Waarom maakt u op het laatste ogenblik nog misbruik van de gelegenheid?" (Wordt vervolgd) TEXELSE MARKT Gisteren werd één vaars aangevoerd, die ƒ1100,opbracht. VERTROKKEN PERSONEN Maria A. W. van Dop, van Den Burg, Schoonoordsingel 14a naar Schiedam, Dr. Noletstraat 1; Gustaaf H. A. Bog- netteau met gezin, van K 93a-17 naar Zwolle, Porporastraat 5.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2