Tariefswijziging Afdeling Texel hield de eerste bijeenkomst in museum „De N.J.N. is een vrije jeugdbond GEHAKTDAG voor ingezetenen van Texel Vergadering Bedrijfsvereniging Watersportvereniging woensdag opgericht WOENSDAG D. C. VISSER N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Zoals u in ons blad hebt kunnen lezzcn, is Texel sinds kort (weer) een afde ling van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie rijk. Zaterdag j.l. is de oprichting officieel een feit geworden. Toen werd door de Texelse leden van de bond een propaganda- en oprichtingsbijeenkomst in het Texels Museum ge houden, waar o.a. enige leden van het bestuur van distrikt 5 (Noord-Holland zonder Gooi en Amsterdam) aanwezig waren. Op deze avond, die door een dertigtal NJN-ers en aspirant-NJN-ers bijgewoond werd, vertelde de dns (dis- trikts-natuurhistorische secretaris) iets over de organisatie van de bond. Waarschijnlijk zal veel van hetgeen de distriktsbestuurder vertelde door ve len niet helemaal duidelijk geweest zijn. Het NJN-jargon is voor een buiten staander onverstaanbaar. Weet u b.v. wat een „hybiewerkgroep" is, of een „sjocgroep", of een „Paka"? „Hybie" is de afkorting van hydro-biologisch, dus de biologie van het water (In de bond zijn een aantal werkgroepen tot stand gekomen, die zich op een bepaald terrein specialiseren). Een „hybiegroep" is dus een werkgroep, die zich met de biologie van het (zoete) water bezighoudt. Een „sjocgroep" is een werkgroep, die de plantensociologic (plantengemeen schappen) „bedrijft". En „Paka" is een afkorting voor Paaskamp. Elk distrikt (er zijn er 10) organiseert Paas- en Pinksterkampen. Het Paaskamp van dis trikt 5 wordt dit jaar op Texel gehouden, dus voor de Texelse leden dicht bij huis. Wat zijn nu zoal de activiteiten van de NJN? Het zijn er vele: in de eerste plaats zijn er de activiteiten van de af deling. Elke zondag, en soms ook zater dags, op excursie. Zo af en toe een avondje met een lezing of gewoon om wat te praten er» te zingen. Door het distrikt worden weekends en korte (meestal 4-daagse) kampen georgani seerd. Het hoofdbestuur van de NJN or ganiseert in de zomervakantie zomer kampen op een 5-tal plaatsen in Neder land (Terschelling, Schiermonnikoog, Zuid-Limburg, Drente e.a.) en in de Bel gische Ardennen. Tenslotte het congres van de bond tussen Kerstmis en nieuw jaar. Oudste vrije bond De NJN mag zeker wel uniek ge noemd worden. Zij werd in 1920 opge richt en bestaat dus al zo'n 46 jaar. Daarmee is zij de oudste vrije jeugd bond in Nederland. De AJC. die van dezelfde tijd stamt, heeft het niet vol kunnen houden. Een vrije jeugdbond is een bond die uitsluitend door de eigen leden wordt bestuurd en die leden zijn tussen de 12 en de 23 jaar oud. Al is een lid nog zo belangrijk; hij wordt on herroepelijk uit de bond gezet als hij de leeftijd van 23 jaar bereikt heeft. Zo'n oudgediende heet dan ouwe-sok. Ook de heer G. de Haan, die de NJN zo gastvrij in het museum ontving, is zo'n ouwe-sok. Op de zaterdagavond gehouden avond vertoonde de heer De Haan een serie dia's van het Natuur Noodfonds Neder land (World Wildlife Fund) onder de titel „Natuur in Noord" en de onder- wijstfilm De Varkevïssers", welke de vangst van bruinvissen in de Deense wateren bij Middelfart voor weten schappelijk onderzoekt in Nederland toont, 's Zondags werden excursies ge organiseerd naar De Mok en de Muy en Slufter, waarvoor de ouwe sokken An- dri Binsbergen en Ber van Aalderen werden aangetrokken. Gewoonlijk worden ook de excursies geleid door ei gen leden, maar in een jonge afdeling als Texel, waar men zelf nog geen er varen excursie-leider heeft zal men toch een oplossing moeten zoeken in het vra gen van NJN-ers van de overkant of van oud-NJN-ers. 't Is onmogelijk in zo'n kort bestek Texel is weer een vereniging rijker. Woensdagavond werd tijdens een bij eenkomst in hotel „De Lindeboom- Texel" tc Den Burg de oprichting van een watersportvereniging een feit. De samenkomst werd gelegd op initiatief van een aantal ingezetenen van ons eiland, teneinde de mogelijkheden voor een dergelijke vereniging onder ogen te zien. De vergadering werd voorgeze ten door de heer W. Pceters te De Koog, waterconsul van de ANWB, die uit hooide van zijn functie reeds be sprekingen met diverse instanties op watersportgebied heeft gehad. Aanwezig wraren twintig genodigden, die blijk hebben gegeven interesse te hebben voor een Texelse watersportvereniging. Na diverse uiteenzettingen werd be sloten de vereniging op te richten onder de naam „Watersportvereniging Texel" met als voorlopig bestuur de heren J. van Lare en W. Peeters uit De Koog en de heer J. H. Briigemann uit Den Burg, terwijl tot adviserend lid de heer P. C. Vlaming uit Oosterend werd benoemd. Bij de onderlinge verdeling van de be stuursfuncties werd de heer W. Peeters tot voorzitter uitgeroepen, de heer J. van Lare tot secretaris, en de heer J. H. Briigemann tot penningmeester. Dit be stuur zal zich bezig houden met het op stellen van de ontwerp-statuten en een ontwerp huishoudelijk reglement. Eerst daarna zal een openbare vergadering worden uitgeschreven, waarbij ieder die belangstelling heeft voor watersport, wolkom is. Tijdens de bijeenkomst zal men zich als lid kunnen opgeven, maar dat kan ook nu reeds gebeuren bij de penningmeester. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 2 februari a.s. worden de moe ders van Oudesehild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 13.00 - 13.30 uur; daarna Den Borg tot 15.15 uur. PUPILLENCOMPETITIE Programma a.s. zaterdag: Tex. Boys-ZDH Oosterend-Cocksdorp TEXELSE MARKT Gisteren werden aangevoerd; 3 geiten ƒ20,- ƒ50,1 vaars ƒ1100,3 rammen ƒ125,ƒ175,en 1 nuchter kalf ƒ75,ƒ150,— alles van de bond te vertellen. Om wer kelijk te weten te komen wat de bond is, zal men lid moeten worden of in ie der geval eens moeten meegaan op ex cursie. Elke zondagmorgen vertrekken de excursies van de Landbouwschool om 9.30 uur. Belangstellenden kunnen ook eens contact opnemen met een van de bestuursleden. Het bestuur wordt ge vormd door de volgende jongens en meisjes: Voorzitter: Hans Witte, Spang W 21, secretaris: Piet Pranger, Gerritsland K 96, nat. sec. (natuurhist. secr.): Maar- tje Goenga, Duinweg B 149, ping (pen- ningmeesteresse): Marijke Vos, Kotter- straat 11. Oosterend,lzf (lid zonder func tie); Kees Witte, Gravenstraat 2, Den Burg, redactrice: Gonnie Bakker, Boo- gerd 30, Den Burg. A.J.B. Voorzitter A. Dros Bzn. kon op de algemene vergadering van de Vereni ging, die donderdag gehouden werd een groot aantal leden en enkele andere be langstellenden welkom heten. Blijkens de presentielijst waren plm. 130 perso nen aanwezig. Na en woord van wel kom sprak de voorzitter zijn voldoening uit over het goede bezoelf, waarbij hij een overzicht gaf van het vergaderbe- zoek over de laatste 20 jaar. Dit gaf een gemiddelde van plm. 80 personen. De laatste vijf jaar kwam het gemid delde bezoek boven de honderd. De heer Dros herinnerde de aanwezi gen aan woorden, die kort geleden werden gesproken door Drs. Zijlstra, voorzitter van de landelijke C.B.T.B. Deze wees er op, dat op het platteland tradities worden opengebroken, wat tot gevolg heeft, dat een bepaalde groep, die deze veranderingen niet kan mee maken, alles op het terrein van de landbouworganisaties tot vijand ver klaart. In deze veranderingen heeft de landbouwvoorlichting een taak. Spr. wees er op hoe moeilijk het is om be paalde voorspellingen te doen over de ontwikkeling van de landbouw. Een aantal jaren geleden werd de verwach ting uitgesproken, dat het aantal tracto ren in 1970 zou opgelopen zijn tot 70.000. Dit aantal is nu reeds ver over schreden. Met de wens voor een goede en leerzame vergadering besloot voor zitter zijn openingswoord. Huishoudelijke zaken De notulen van de vorige algemene vergadering werden door de secretaris, de heer M. Roeper Pzn., voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Voorzitter deed enkele mededelingen over de zgn. fifty-fifty regeling. Het is nog niet gelukt om m 1965 personeel op deze basis aan te stellen. Het ziet er naar uit, dat zeer binnenkort voor Noordholland een specialist voor boer- derijbouw of mechanisatie kan worden aangesteld. In het jaarverslag van de secretaris werd gememoreerd, dat het jaar 1965 voor de Texelse boeren een vrij goed jaar was geweest. Weliswaar waren er moeilijkheden bij het bergen van het hooi en de graanoogst, maar in vergelijking met de bedrijven aan de vaste wal was er geen reden tot klagen. Secretaris sprak een woord van waar dering aan het adres van de graanont- vangende en -verwerkende bedrijven, die dank zij goede voorzieningen kon den zorgen voor een vlotte inname van het graan, waardoor bederf werd voor komen. Er werd op gewezen, dat het werk van de Streekontwikkeling in 1966 zal oplopen. Hierdoor komt de nadruk weer meer op het werk van de Bedrijfs vereniging te liggen. Het zal ook bete kenen, dat het extra-personeel van de rijkslandbouw voorlichtingsdienst van het eiland gaat vertrekken. De door de vereniging gehouden voorlichtingsbijeenkomsten werden zeer goed bezocht. Aan de Texelse Courant werd dank gebracht voor de royaal geboden gele genheid voorlichtende artikelen te plaatsen. De vereniging is hierin be voorrecht boven veel andere verenigin gen. Uit het financiële overzicht bleek, dat het saldo plm. ƒ1000,hoger was dan vorig jaar. Door de heer Jn. Huisman Tzn. werd namens rekeningnazieners verklaard, dat de boeken in orde waren. Als nieuwe rekeningnaziener werd be noemd de heer J. Witte, „Agnes". Werkzaamheden De heer P. A. Bakker sprak aan de hand van gehouden proeven over de voeding van schapen. Uit de mededelin gen van de heer Bakker bleek, dat het zeer goed mogelijk is om de schapen de laatste maanden van de dracht op een beperkte oppervlakte bij de boederij te houden. Als geen dure voorzieningen behoeven te worden getroffen voor het AUTO IN DE SLOOT Gisterochtend omstreeks half elf kwam ae bestelauto van Timnaers Bak kerij in de sloot terecht. De door de heer C. Timmer (23) bestuurde wagen kwam uit de richting De Koog en begon in de flauwe bocht nabij de kruising met de Duinweg te glijden. De auto raakte van de weg, kruiste berm en fietspad en bleef in de sloot steken. De chauffeur kwam met de schrik vrij. De wagen werd beschadigd en moest door de fa. Kaczor worden weggesleept. AUTO IN DE SLOOT (U) DE COCKSDORP Gisterochtend om half elf kwam een door de heer J. den Braven (23) bestuurde Volkswagen vrachtwagen in de sloot van de Vuur- torenweg terecht. De heer Den Braven kwam uit noordelijke richting en wilde ter hoogte van het sportterrein twee andere weggebruikers passeren. Bij het uitwijken naar links verloor hij de macht over het stuur en kwam tachtig meter verder in de rechtersloot terecht. Door de vrij hoge snelheid maakte de wagen een buiteling en werd daarbij zwaar beschadigd; de cabine werd in elkaar gedrukt. De chauffeur liep di verse kneuzingen op, maar dokter R. Siebenga achtte opname in het zieken huis niet noodzakelijk. GDS SPEELDE TEGEN TOC Zaterdag speelde GDS tegen koploper T.O.C., dat deze wedstrijd won met de setstanden 915, 915 en 715. Over het geheel gezien was het een aantrek kelijke wedstrijd, waarin GDS niet veel minder was dan TOC. Jammer, dat bij GDS het serveren nog steeds met geheel correct was. Hierdoor liet het vrij veel scoringskansen verlopen. GDS kwam ook iets aan snelheid te kort. Te laat reageren is tegen teams als TOC funest. Overigens werd er goed gespeeld. Ge hoopt mag worden, dat het spelpeil niet minder zal zijn, dan afgelopen zaterdag. De eerstvolgende wedstrijd is op vrijdag 4 februari tegen de Kenne- mers uit Beverwijk. bouwen van een onderdak kan op deze wijze op de kosten worden bezuinigd. De voeding met prima hooi en voor- droogkuilgras is nl. voordeliger dan bij de normale wijze van schapen houden, waarbij de dieren op diverse percelen lopen en hooi en krachtvoer wordt ver strekt. De heer Bakker wees op een vorig jaar genomen proef, waarbij werd na gegaan welke hoeveelheid gras begin mei aanwezig is, indien de percelen resp. 1 januari, 1 februari. 1 maart en 1 april leeg komen te liggen. Het ver schil tussen januari en april bleek in 1965 10 ton gras te zijn. De proef wordt dit jaar herhaald. De heer H. Sturkenboom gaf een overzicht van het in 1965 verrichte mineralenonderzoek. Uit het onderzoek is in de eerste plaats gebleken, dat het natriumgehalte van urine, gras en ruw- voer aan de lage kant is. In verband hiermee werd geadviseerd speciaal in het voorjaar een pekelbak bij de dieren te plaatsen. Per 100 liter water wordt 21/s kg. keukenzout gebruikt. De magnesiumgehalten waren over het algemeen laag tot zeer laag. Op de zandgronden zal in veel gevallen het strooien van 400 kg. kieseriet per ha. nodig zijn. Voor de zwaardere gronden moet meer heil worden verwacht van het gebruik van Magnesamon als stik stofmeststof. Eveneens laag waren de koper- en cobaltgehalten. Voor zeer veel zand gronden is een bemesting met koper- slakkenbloem beslist noodzakelijk. Men gebruikt hiervan plm. 400 kg. per ha. Deze meststof moet in de winter of het vroege voorjaar worden gestrooid. Na het strooien moet het vee zes weken van het land worden gehouden. Een goede methode is om ieder jaar één derde deel van het grasland met koper- slakkenbloem te bemesten. Op een vraag van een der aanwezigen antwoordde de heer Sturkenboom, dat likstenen in het algemeen niet volledig kunnen voldoen aan de mineralenbe- hoefte van de dieren. Gewaarschuwd werd voor het ge bruik van slakkenmeel op percelen met een hoge pH. Door een overmaat van kalk wordt de opneembaarheid van diverse sporenelementen minder goed. Door de heer Nieuwenhuis werd aan de hand van een aan de leden toege zonden bedrijfseconomisch overzicht een uiteenzetting gegeven van de be drijfsresultaten van een aantal Texelse bedrijven. Ook dit jaar waren er weer zeer grote verschillen te zien tussen de bedrijven. Tegenover een netto-overschot van 600,per hectare op een bepaald be drijf staat een verlies van 600,per bunder op een ander bedrijf. De bedrijfsuitkomsten waren belang rijk beter dan in het voorafgaande jaar. wat naar het oordeel van de heer Nieu wenhuis vooral te danken is aan hogere melk- en veeprijzen en aan de zeer goede opbrengsten van het bouwland. In vergelijking met bedrijven aan de vaste wal is de verbétering ten opzichte van het vorige boekjaar beduidend groter. Hier spelen de voor Texel goede weersomstandigheden in 1964 een be langrijke rol. Tenslotte wees de heer Nieuwenhuis nog op het belang van een goede ar beidsorganisatie. Een juiste verhouding tussen de arbeidsbehoefte enerzijds en de aanwezige mankracht, de werktui genbezetting en het loonwerk ander zijds is zeer belangrijk. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacature Jac. Bas en C. Verberne de heren KI. Eelman, „Noordwijk" en H. Bakker, „De Atlas" gekozen. Van het overzicht van de heer C. van Groningen wordt binnenkort een resu mé gegeven in de rubriek voor Land bouw en Veeteelt. Ook van de causerie van de heer P. C. Muntjewerf zult U in één van de volgende nummers nog een verslag aantreffen. CURSUS MACHINAAL MELKEN Bij genoegzame deelname begint in februari een cursus machinaal melken in de landbouwschool. Er worden eerst 10 lessen van 2Vi uur in het melklokaal van de landbouwschool gegeven en daarna 4 lessen aan de levende koeien. Aan het eind van de cursus wordt een examen gehouden en bij voldoende vak bekwaamheid een diploma uitgereikt. De toelatingseis tot de cursus is het bezit van het diploma lagere land bouwschool of 17 jaar oud. Het lesgeld bedraagt ƒ15,Aangifte voor deel name bij de heer C. P. Laan, Kogerstr. 21, Den Burg. tel. (02220) 2126. S.V. TEXEL Texel 1 speelde vriendschappelijk tegen D.E.C. uit Amsterdam, een der oudste clubs. We zagen een pittige, snelle wedstrijd, waarbij de gasten sneller waren, iets beter, veelal zuiver der plaatsten en over goede schutters beschikten. Bij Texel ging het doorge ven wat minder snel, maar er waren toch goed combinaties. Jammergenoeg met een soms niet al te beste afwer king. De Texel-verdediging had het soms moeilijk tegen deze snelle aanval lers. We hopen, dat ze straks weer beter in vorm komen. Vooral het middenveld moeten ze zien te behouden. Het was een prettige nuttige wedstrijd. D. liep uit tot 02, waarna Ide Moer beek zorgde voor 12. Door Max v.d. Kerkhof een pass naar Ide Moerbeek, die er 22 van maakte. Rust. Het werd een spannende 2de helft. Texel liep uit tot 32. D.E.C. kwam terug tot 33. Opnieuw Texel aan de leiding 43. Met een fraaie solo gmg de linksbinnen van D.E.C. door heel onze verdediging en bracht de partijen op gelijke voet: 44. een prettige uitslag. De leiding was in goede handen bij de heer v.d. Meer. A.s. zondag gaat het weer beginnen. Texel moet naar BKC. Een prima con ditie is uiterst belangrijk, dus mannen. Kijk in het kastje wanneer er deze week getraind wordt, waarschijnlijk dinsdag. Ook de andere elftallen komen in actie. D.D. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér J 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. m Boekh.) en onder nummer J 0,25 meer. Speciaal voor gelegen- hei dsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale tnillünetertarief). Rijschool „Groot", eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl. Opel Kadett ƒ8, Taunus 17 M, Lambretta scooter. vrachtwagen. Telefoon (02230) 3252 Te koop pr. aardappe len. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop prima piano, merk Steinbach, 3 clubs en enig meubilair, ge schikt voor zomerwoning Brink 14, De Koog. telef. 210 Aangeboden stukje tuingrond. Hollewal 17, Den Burg Met blijdschap geven wij U kennis van de ge- te van onze zoon en broertje Erik D. Kalverboer J. Kalverboer- Westdorp Jacky Houtmanstraat 6, Oudeschild. Texel, 27 januari 1966. Met grote blijdschap ge ven we kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Christina Dirkje Margaretha (TINA) G. Stolk L. Stolk-v. Leeuwen Wim Texel, 28 januari 1966, Heemskerckstraat 1, Oudeschild. Tijdelijk adres: Houtman- straat 3, Oudeschild. Langs deze weg betui gen wij onze oprechte dank voor de vele be wijzen van deelneming en medeleven ondervon den bij het overlijden van onze geliefde echtge note, moeder en oma SIJTJE BACKER. In het bijzonder zijn we erkentelijk voor de verpleging en verzorging. Vooral Directie, Gol- lardspersoneel en de heer Maat betuigen we onze oprechte dank. Familie Boon COÖPERATIEDAG 1966 Donderdag 3 februari wordt de jaar lijkse coöperatiedag gehouden. In te genstelling tot voorgaande jaren wordt dit een dag-bijeenkomst. We zien dit als een experiment. Het blijkt, dat spe ciaal bij de besturen de drang aanwezig is om een aantal vergaderingen van de avond naar de dag te verplaatsen. We moeten hierbij in het oog houden, dat diverse personen op ons eiland deel uitmaken van meerdere besturen, wat tot gevolg heeft, dat een groot gedeelte van de avonden bezet is. De bezwaren hiervan moeten we niet onderschatten. We zijn er echter van overtuigd, dat ook het regelmatig overdag vergaderen bezwaren heeft. Dit zal waarschijnlijk speciaal voor de dames het geval zijn. De jaarlijkse coöperatiedagen mogen zich verheugen in .een toenemende be langstelling van de zijde van de dames. We hopen, dat dit nu niet zal verande ren. De organisatoren zijn van oordeel, dat coöpereren niet uitsluitend tot de taak van de mannen behoort, maar dat ook de vrouwen hierin een actieve rol kunnen spelen. Verder menen wij, dat het programma punten bevat, die ook voor de dames van belang zijn. De heer Mertens, voorzitter van de KNBTB, of met andere woorden van de landelijke T.T.B., zal zijn visie geven over het landbouwbeleid, waarbij zeker ook de toekomstige ontwikkelingen in de landbouw aan de orde zullen komen. Het gebeurt niet zo vaak. dat men er in slaagt de „topfiguur" van één van de standsorganisaties naar Texel te krij gen. De film „Alleman" van Bert Haan stra is voldoende bekend. Diverse Texe laars hebben deze film waarschijnlijk als eens gezien, maar wij menen, dat dit eerder een reden is om te komen, dan om weg te blijven. Uiteraard ben U deze dag de gast van de Texelse Coöperaties. We hopen, dat zeer veel leden deze gastvrijheid zullen waarderen door zo mogelijk met hun dames te komen Heden overleed tot onze grote droefheid na een langdurig ziek bed voorzien van het H. Sacrament der Zie ken in het St. Lidwi- na ziekenhuis te Den Helder mijn zeer ge liefde vrouw, onze moeder. behuwd-, groot- en overgroot moeder Trijntje Barhorst echtgenote van Corn. G. Bos in de ouderdom van 73 jaar. De Cocksdor.p C. G. Bos R. de Geest-Bos G. de Geest C. A. Bos Den Helder Jac. Bos F. Bos-van Nijnatten Waarland Vr. Smit-Bos Th. Smit De Cocksdorp J. Bos D. Bos-Witte klein- en achter kleinkinderen Texel, 28 januari 1966 Hollandseweg C 57, De Cocksdorp. De begrafenis zal plaatsvinden heden, dinsdag 1 februari '66, na de H. Mis van 10 Heden is van ons weggenomen onze lieve oom Gerrit Willem Koom, in de ouderdom van 82 jaar. Namens de familie: N. Koegelberg-Koorn Texel, 31 januari 1966, Schilderend 85. De rouwdienst zal worden gehouden don derdag n.m. 1.30 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene be graafplaats. Gelegenheid tot con doleren dinsdag- en woensdagavond van 7.30 tot 9.30 uur Schil derend 85, Den Burg. Voor uw bewijs van deel neming en medeleven bij het overlijden van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader BIEM LAP betuigen wij onze oprech te dank. In het bijzonder aan dr. Coutinho en de zusters van Het Groene Kruis voor de liefdevolle verpleging en aan ds. Os kamp voor de woorden van troost tot ons gespro ken. Uit aller naam: S. Lap Bzn. F 2,00 PER 500 GRAM Topslagerij Hogerstraat 16 (Veerdienst) Ingaande 1 maart 1966. Personenauto, lengte t/m 3.00 meter, boekje 10 overtochten 25, Personenauto, langer dan 3.00 meter, boekje 10 overtochten 30, (geldigheidsduur onbeperkt) Deze boekjes zijn uitsluitend verkrijgbaar aan ons .kantoor te DEN BURG. Bij aankoop van deze boekjes, kan restitutie van niet gebruikte coupons plaatshebben. Tariefswijziging voor alle gebruikers. Motorrijwielen (tarief als bromfietsen) enkele reis 1, Motorrijwielen met zijspan enkele reis 2,

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2