Nieuw FIEXA a I n S n NIEUWS!! lilt Voor Ralston verf Visman, De Cocksdorp Bureau of Kantoorstoel Doodlopende zijweg £oed boek in de verf li li li ii ii UITNODIGING TEXTIELHUIS ZEGEL gemaskerd bal VOORJAARS SHOW 1966 N.V. Electrohuis BAKKER B0XEp Dokter Elias donderdag afwezig „Musette" weidewagen herenkappers- bediende DEN HOORN jaarvergadering Wijziging telefoonno. Sloop - Puch's Nog voorradig pootaardsppeien Acculaders accu's WEEKEND SYSTEEM I-et op Let op I MUZIEKUITVOERING BAL NA met het combo ..Da Pastogne en ..The Seagulls voor een boeiende blik op de van op 16, 17 en 18 maart in Casino te Den Bu^g middags van 2-6 uur 's avonds van 7.30-10 uur U bent van harte welkom van Miele Een merk mei een klinken de naam heeft nu een volautomatische wasmachine mei een klinkende prijs f 1345.- U doet de was in een handomdraai k._ Smederij C. DROS GESLAAGDE FEESTAVOND LUBERTISCHOOL DE KOOG Niet alleen donderdag-, maar ook vrijdagavond was de zaal van hotel „Dc Toekomst" te De Koog gevuld met belangstellenden, nu in hoofdzaak ouders van de schoolgaande jeugd, die niet wilden verzuimen de jaarlijkse feestelijke ouderavond bij te wonen. Voor de pauze voerden de leerlingen vna de beide laagste klassen der Luber- tischool het door W. M. Veenkamp ge schreven éénactertje ,,De berg van Sint André" op, een aardig spel met leuke liedjes. „Rover Jan", een toneelstuk in 3 bedrijven door G. H. Peeters, had vele aardige momenten en men heeft er zich dan ook kostelijk mee geamuseerd. De uitvoerenden waren leerlingen van de derde en vierde klas. Na de pauze-met-verloting en een enorme hoeveelheid prijzen, waren de twee hoogste klassen aan de beurt. Dit maal was de keus gevallen op „Detec tive Blomkwist", een Zweeds detective- spel dooi Astrid Lindgren. De kinderen hebben allen hun best gedaan en zeker heeft de instudering en het opvoeren der toneelstukken bij gedragen aan het doel, zich beter te leren bewegen en zich duidelijk en ver staanbaar uit te drukken. DAMCLUB TEXEL Uitslagen J Hooijberg-P. Bakelaar 02 C. Meedendorp-P. Bruijn 20 C. v. Heerwaarden-J. v. Heerwaarden 20 J. Schoo-G. Dros 11 J Vinke-C. P. Burger 11 J. A. v.d. Slikke-W. Bakker 2—0 Jb. Koorn-C. v.d Werf 20 C. Groenhof-H. Bruining 02 P. W. Kooi-D. v.d. Werf 2—0 J. Schoo-H. Bruining 20 C. Dijker-P. Bruijn 11 C. v. Heerwaarden-P. Bakelaar 02 J. Hooijberg-J v. Heerwaarden 20 C P. Burger-P. Kooiman 02 C. Vinke-G. Dros 0—2 C. v.d. Werf-P. Jansen 02 Jb. Koorn-Jn. Stam 02 G. Groenhof-P. W. Kooi 02 D. v.d. Werf-W. Bakker 0—2 P. Kooiman-C. Dijker 02 J. Vinke-P Bakelaar 2 J. Schoo-J. Hooijberg 11 E. Bonne-P. Bruijn 02 W. Bakker-J. Stam 11 P. Jansen-G. Dros 02 C. v.d. Werf-C. Vinke 02 (INGEZONDEN) DE BEJAARDENAVOND Het deed wel wat vreemd aan dat in „Casino" na afloop van de geslaagde bejaardenavond niemand der aanwezi gen een dankwoord uitsprak, temeer daar ieder over het gebodene toch wel zeer voldaan was. Toen dacht ik aan uw op Texel alom gelezen blad en wan neer de redactie bereid is dit epistel op te nemen kan de fout alsnog worden hersteld. De avond begon, zoals bekend, met een bijzonder goed verzorgde kof fiemaaltijd, die zich heerlijk liet sma ken. Na afloop werd het gezelschap Herman Tolen op dat met veel humor een programma verzorgde waar de mensen hartelijk om hebben gelachen. Dat vele ouderwetse liedjes ten gehore werden gebracht, was een goede greep. Minder goed geslaagd vind ik de twee Franse liedjes. Waarom toch dat zingen in een taal die vrijwel niemand ver staat? Een paar bij het oranjefeest pas sende liedjes zouden het veel beter heb ben gedaan. Ook de microfoon stond wet te ver open. Zó doof zijn de bejaar de mensen nu ook weer niet! Enorme waardering hadden we voor het orkest je onder leiding van de heer C. Rijf. Een pluim voor dit orkest en de man die het tot deze prestaties bracht is hier zeker op zijn plaats. Een woord van dank ook aan allen die zich belan geloos voor ons hebben ingezet gedu rende deze middag. Zij kunnen er van verzekerd zijn dat het doel, ons een mooie avond te bezorgen, volledig is geslaagd. Een bezoeker ZONDER COMMENTAAR Op een wandbord in de kamer van Herman Sotk staat nadrukkelijk de volgende waarschuwing aan het jonge talent, dat zich bij hem aanmeldt: „Drie gouden platen, dan rotte tomaten!" GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Oosterend: blauw kinder wantje met rood en wit geborduurd; grijs damestruitje; verrekijker; wit stoffen tasje be werkt met kraaltjes inh een paar nylon hand schoenen, een wit zakdoekje en gekleurd zak doekje; knipmes; duimstok; glacé handschoen Verloren te Oosttrend: zwarte meisjeshand- schoen; een paar groen met bruin gekleurde wantjes; blauw nylon jack; rood-blauw wantje; Frans boekje; portemonnee inh. ƒ0,50 en ANWB-kaart; zwarte portemonnee inh. twee rijksdaalders. FEUILLETON door Gré de Boe; 23. Wit van woede had hij zijn tas inge pakt, de hand van de leraar, die hem probeerde te weerhouden, van zich af schuddend, stormde hij het lokaal uit Een minuut later fietste hij als een razende het stadje uit, op weg naar huis. „Mam zal het wel begrijpen", zei hij tot zich zelf. „Hier kan ik niet blij ven. Ze kijken mij er op aan, net als Nelie". Die avond was er grote consternatie in huize Hartog, want Nelie was hui lend van school thuisgekomen, midden in het speelkwartier: niemand wilde meer, dat ze meespeelde. Els Buiten donk, zwaar gevleid door het feit, dat de dochter van schilderbaas De Vries nu naast haar zat, had openlijk verkon digd: „Dat kind van Hartog kunnen we ons niet meer mee bemoeien, die hoort toch zeker niet bij ons?" Met als gevolg, dat Nelie de school de school gelaten had en gedecideerd het hek was door gegaan, ondanks het roepen van een paar leraren. Zonder om te kijken was ze naar huis gelopen, maar daar braken de tranen los. Moeder Hartog had haar jongste in de armen genomen. In stilte dacht ze: Huib, jongen, als je eens wist, wat je allemaal bewerkstelligd hebt door je domme daad. Maar ze zei alleen: „Stil maar, mijn meidke, je bent nu bij je mam. Hier ben je veilig". Jaap wist het nog vóór sluitingstijd. „Ze hebben dat kind van Hartog weg gepest van de school. Om haar vader. Ze is in 't speelkwartier weggelopen". Dus was hij om zeven uur thuis om te vens te kunnen horen, dat Henk ook niet meer verkoos naar school terug te gaan. Hij begon weer te jeremiëren over alle ellende, die door vader's toe doen was veroorzaakt, doch mevrouw Hartog sneed hem kort en bondig de pas af. „Bemoei jij je er niet mee; zorg jij maar voor je eigen zaak. Of de kin deren al of niet naar school teruggaan, is een kwestie, waarin ik zal beslissen. En niet jij. Voorlopig blijven ze een paar dagen thuis om tot hun zelf te ko men. Daarna zien we wel weer". Doch 's avonds overlegde de beide kinderen fluisterend op Henk's kamer, wat ze zouden gaan doen. „In ieder geval ga ik nooit meer naar die school terug. Heb je gehoord, hoe mam van avond Van Dam de huid uitgeveegd heeft. Net goed voor die lammeling. Hij zei; „Mevrouw Hartog, het is een nare historie, maar u zult kunnen be grijpen, dat ik ock met de belangen van de andere leerlingen rekening moet houden. Meneer de Vries had er be zwaar tegen, dat zijn dochter nog lan ger naast de uwe zat in de klas. Moet ik dan zeggen: daar kan ik geen reke ning mee houden? Vergeet u niet, dat meneer De Vries bestuurslid is van de school. Daar kunnen moeilijkheden uit voort komen. Nelie heeft het te tragisch opgevat. Met een paar dagen zou alles geluwd zijn, mevrouw. Ze had geduld moeten hebben". Maar mams antwoord de: „Niet zij, meneer Van Dam, maar u. En de andere leraren. Het kind is on schuldig aan hetgeen haar vader deed. Moet zij daar desondanks onder lijden? Moet zij door meneer De Vries, door zijn dochter en de andere kinderen in haar klas, en niet te vergeten door u ge straft worden voor hetgeen haar vader heeft misdaan? Als u een kerel was ge weest, had u tegen bestuurslid De Vries gezegd: meneer De Vries, waar en bij wie de kinderen in de bank zit ten, is mijn zaak Maar nu heb ik alleen minachting voor u. Omdat u niet daad werkelijk hebt ingegrepen, toen mijn dochtertje dreigde uitgestoten te wor den. Denkt u daar maar eens aan, als u morgenochtend bijbelles geeft en met uw klas bidt. Mijn dochtertje komt niet meer bij u terug. En verder heb ik u niets meer te zeggen." „Vond je dat niet geweldig, Henk?" Ja, flarden van het gesprek had hij ook gehoord. Mam was fantastisch. Hij kreeg steeds meer bewondering voor haar. Zo flink als ze was in deze dagen. Op mam kon je rekenen! Toen ze naar bed gingen, hadden ze hun besluit genomen. „Ik ga naar een garage. Niet hier in de stad. Ik zal wel zien waar. Ga ik geld verdienen voor mam. Reken dat maar!" „Ik zoek ook een betrekking", was Nelie's besluit. „Morgenochtend ga ik de kranten doorkijken. Wat een geluk, dat er tegenwoordig overal werk is". HOOFDSTUK 11 Het voorjaar kwam onverwacht in volle glorie de natuur veroveren. Half maart lag er nog sneeuw, maar plotse ling begon het te dooien. De bekende borden met het opschrift „opdooi" wer den op de binnenwegen geplaatst, zodat het verkeer grote hinder ondervond en de boeren hun melkbussen soms kilo meters ver zelf weg moesten brengen, omdat de melkauto's de meeste wegen niet mochten berijden om stukrijden te voorkomen. Maar toen de grond weer normaal was, begon de zon met ver dubbelde ijver zijn schade in te halen. De bloemen schoten omhoog en begon nen met hun kleuren te pronken. Met voldoening bezagen de boeren de win terrogge, die zienderoog groeide. In de tuinen werd na werktijd met vlijt en ambitie gewerkt om zo vroeg mogelijk te kunnen profiteren van de gewassen. Overal was weer volop werk op het land en sommige boeren bekeken hun weiden onderzoekend, of die al vol doende voer zou bieden voor het jong vee, zodat dit naar buiten kon. De eer ste lammeren dartelden rond hun moe der in het lichter wordende gras. De autobussen, 's morgens vroeg, waren niet meer zo vol, omdat verschillende leerlingen weer op hun fiets de weg naar school vonden en menige arbeider zijn bromfiets uit de schuur had ge haald. Werklieden van de Waterstaat bezagen met hun bazen de schade, die de vorst aan de rijkswegen had veroor zaakt. Ook hier was de komende weken volop werk te doen. Op de nieuwbouw was de oude bedrijvigheid hersteld. Kolossale vrachtauto's brachten ladin gen stenen en rijdende betonmolens le verden hun inhoud af. De schilders be gonnen aan het buitenwerk of hingen de nieuwste dessins behang in de wo ningen. Een enkele kachel belandde al bij de smid om nagekeken te worden. Verenigingen hielden hun slotvergade ringen, omdat er nu geen tijd en geen zin meer was om na werktijd nog naar het verenigingsgebouw te gaan. Met het voorjaar kwam ook de mil dere stemming onder de mensen. Het geval Hartog sleet weg uit de gesprek ken. Er was daarna alweer zoveel ge beurd, wat de moeite waard was. Bo vendien, je zag de man immers niet meer? En niemand wist, waar hij met dat grietje van Bijl was gebleven. Vast naar het buitenland. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale mill imeter tarief) Bankstel, huiskamer- of slaapkamerameuble ment? Wij verzorgen het graag, goed en aan rede lijke prijs. Starks Wo ninginrichting, Ooster end, tel. 391 Rijschool „Groot", eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl. Opel Kadett ƒ8, Taunus 17 M, Lambretta scooter vrachtwagen. Telefoon (02230) 3252 Nog steeds volop hand en moesappelen. Goud- reinetten ƒ2,50 per kist. M. Huisman. „De Veen", telefoon 2203 Te k. gevraagd sloop- Puchs. Rijwielhandel Ze gel, Parkstraat 16, Den Burg Te koop 20 lamschapen S. S. Witte, Oudeschild Te k. tweelingwandel wagentje. Tel. (02223) 320 Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter Antoinette Maria Wilhelmina H. Standaart-Bijl F. Standaart 12 maart 1966, Den Burg, Texel, Witte Kruislaan 24 Met vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zus je Necltje Alida Marie (LIDA) A. Kooger R. Kooger-Eelman Pieter-Jan De Waal, Texel, 12 maart 1966, „Almenhoeve". Met blijdschap en dank baarheid berichten wij u de geboorte van onze dochter en zusje Karin Barbara Anne Rein en Nellie Dijt-Bakker Leon en Eric 8 maart 1966, 59 Wirrawaystreet, Moe, Vic., Australië Langs deze weg willen wij allen, die belangstel ling getoond hebben voor ons 40-jarig huwelijks feest, hartelijk danken. KI. Smidt M. M. V. Smidt- v. Kiedrowski Zwaanstraat 4. Hartelijk dank aan allen die ons 50-jarig huwe lijksfeest tot een onver getelijke dag hebben ge maakt. Fam. Jak. Bruin Oudeschild, Loodssingel 9. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlij den van mijn lieve man, onze vader en broer LU UT BURGMAN, betuigen wij onze op rechte dank. M. Burgman-de Vries Schilderweg S 27, Den Burg, Texel, maart 1966. Onze hartelijke dank aan Burgemeester, Wet houders, Directie en Per soneel gemeentewerken en buitendienst voor de belangstelling bij mijn afscheid van Gemeente. W. Dooren P. Dooren-v.d. Vis Wilhelminalaan 90. Den Burg. Doktoren Coutinho en Van Loon nemen waar. Zaterdagavond 19 maart in „Casino" mm.v. „The Typhoons". Het Bestuur. Te koop goed onder houden voor 25 koeien. W. J. Kikkert, „De Mient" H 80a. Den Hoorn, tel. (02226) 296. Biedt zich aan; Brieven te richten aan B. Gielis, Molgerdijk 17, Den Oever. Woensdagavond 16 maart a.s. wordt de gehouden van het dorps huis „De Waldhoorn". Er zal onder meer een schrijven van B. en W besproken worden aan gaande het rekreatieplan, waarover in december 1.1. een bijeenkomst gehou den werd. Overigens liggen ter inzage de tekeningen voor de verbouwing van het dorpshuis. Mevr. Dros-van Bommel Schilderend 58. Den Burg, is voortaan te bereiken onder nummer 2843 IANGEVELD DE ROOU N V Gevraagd één of meer Rijwielhandel Zegel, Puch Service Station, Tel. 2150 Alpha, Eigenheimer, Bintje, Doré en Record N.V. Selectiebedrijf De Lugt (gelijkrichters) ƒ34,50 ƒ51,25 beiden geschikt voor 6 en 12 volt. voor alle doeleinden 25% voordeel en.... 18 maanden garantie Vraagt prijs bij .A.J.VONK. Als het van hei merk Gispen mag zijn, neem dan c n kijkje in de showroom van in de Parkstaat, tele^on 2058 B. BEUMKES Kogerweg B 184 Den Burg heeft alles klaar staan Accordeon orkest ..DE DAGERAAD" geeft a.s. zaterdag 19 maart liaar in De ORANJEBOOM Kaarten verkrijgbaar J. Borgman. Brink 5. De Koog P. Bakelaar. De Waal L. Goenga Den Hoorn G. Stolk (kruidenierszaak) Oudeschild Roeper (schildersbedrijf) Den Burg a ii De nieuwe Miele volautomaat voor De Lely boxereg - een schudeg voor matige prijs. De Lely boxereg - een schud- eg met hoge werk- snelheid. (Lely-dealer voor Texel) Eierland, telefoon 229

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 3