Bang voor de Chinese bom? Archeologische Werkgroep Texel ontving Hoogovengroep Zeer interessante ver kenn ing stochten SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Cocos, Sisal, biezen op de vloer Amerikaanse deskundigen: ,Nog geen reden voor" De werkgroep Texel van de Archeo logische Werkgemeenschap voor Neder land bracht in het najaar een bezoek aan Velsen. Het afgelopen weekeind bracht de Hoogovengroep een tegenbe zoek aan de Texelaars. Het 20 leden tel lende gezelschap arriveerde vrijdag avond. Na aankomst op „De Brem akker", waar men ook logeerde, volgde een causerie over Texel door de heer H. Alta, toegelicht met kaarten en dia's zodat de gasten zich enigszins konden oriënteren. De excursies van de vol gende dagen waren uiteraard gericht op de archeologie, hoewel natuur en landschap zeer zeker niet vergeten werden. Zaterdagochtend bracht men een be zoek aan de Oudheidskamer in Den Burg, waarvoor de heren De Haan en Steehwey zich speciaal hadden vrijge maakt. Vervolgens werd een bezoek giebracht aan de Ned. Herv. kerk. waar ook de toren werd beklommen. De rest van de ochtend kon men het gezelschap aantreffen in en buiten Den Burg, De Westen en Den Hoorn, waar archeo logische vindplaatsen werden bezocht. De Texelse werkgroep heeft reeds een 15-tal van deze vindplaatsen weten te localiseren. De zaterdagmiddag werd besteed aan verdere verkenningen van Texels zuid punt: het Russenkerkhof, de Hoge Berg, PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede Vrijdag, 8 april HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes 19.30 uur ds. Froentjes, Heilig Avondmaal De Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan Heilig Avondmaal Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp 19.30 uur ds. Oskamp, Heilig Avondmaal De Koog 19 30 uur Heilig Avondmaal De Waal 10.00 uur Heilig Avondmaal Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, Heilig Avondmaal Oudeschild 19.30 uur ds. Beerthuis Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds Uidam Viering Heilig Avondmaal DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Koopmans Heilig Avondmaal (voor alle wijken) LANDBOUW EN VEETEELT WAT IS WILDE HAVER Het blijkt ons, dat lang niet iedere landbouwer het onkruid wilde haver, waarover wij enkele malen hebben ge schreven, kent. Dit blijkt ons uit enkele vragen, die werden gesteld. Het is nl. zo, dat zeer veel landbouwers en met name de veehouders, een bepaalde grassoort, die iets op haver lijkt voor het onkruid „wilde haver" houden. We hebben hier te maken met de grassoort zachte dravik. Deze grassoort vindt men vooral op percelen, die regelmatig gehooid wor den vrij veel. Het is een grassoort, die ieder jaar opnieuw uit zaad wordt ge vormd en op percelen, die vrij laat wor den gemaaid voor hooiwinning krijgt dit gras ieder jaar opnieuw de kans om zaad te vormen. Krijgt dit gras deze kans niet, dan makt men het op de duur beslist kwijt. Hoewel zachte dravik een minder waardige grassoort is en het dus voor de veehouders van belang is dit gras kwijt te raken, mogen we toch niet spreken van een „plaag". Dat is met de echte wilde haver wel het geval. De wilde haver is uitsluitend op bouwland een vraagstuk. In grasland krijgt het geen kans. De plant lijkt ook veel meer op een echte haverplant dan de zojuist genoemde zachte dravik. De lengte van de plant komt overeen met die van haver en voor „leken" is het vrij moeilijk de plant te onderscheiden van echte haver. De tros is wat ruimer en er zijn duidelijke kafnaalden aan wezig. Zoals wij kort geleden schreven zijn er op het moment goede chemische middelen voor de bestrijding van wilde haver. De eerste kans krijgt U direct na het zaaien van zomergerst en zomertar- we. Door een bespuiting met Avadex BW kan bij een juiste toepassing een groot gedeelte van de kiemende zaden van wilde haver worden vernietigd. Met voldoening hebben we vernomen, dat de bestrijding op de eerste percelen al heeft plaats gehad. TEXEL-JUNIOREN WAREN KAAGVOGELS DE BAAS (5—0) Spoedig was het duidelijk, dat Texel de sterkste partij was. Wel stelden de gasten zich aanvankelijk flink te weer, maar hun stootkracht was te gering om Jan Bakker en z'n medeverdedigers te doen wankelen. Aanvankelijk werd het aanvalsspel van Texel te veel door het midden opgebouwd, waarop Kaagvogels vaak een goed anwoord had. Vooral de pittige doelman van Kaagvogels speel de een uiterst belangkrijke rol. Na 25 min. nam Texel de leiding door Klaas Dirk Koorn. Door veelal goed opbou wen van Rob Dapper en Douwe Dros, kon Gerrit Pansier menig goede kans scheppen, waaruit Douwe Dijker en Klaas Dirk de score op 30 brachten. Nog voor de rust benutte Douwe Dijker een goede pass van rechts: 40. Ook op de linksbuitenplaats was Klaas Dirk weer in goede vorm. Na de rust was Texel steeds in de aanval. Uit een corner scoorde Klaas Dirk het 5de doelpunt. Door goed ver dedigen van K's keeper werden verdere doelpunten voorkomen. Jan Bakker ging in de voorhoede, maar op de spil- plaats is hij beter. Rozenhout, Brakstein, enz. De avond werd grotendeels verzorgd door de Hoogovengroep. Een serie prachtige dia's van de opgravingen in Velsen werd vertoond, alsmede van buitenlandse reizen van deze werkgroep naar Duitsland, Denemarken en Frank rijk. Tot slot volgde een (toepasselijke) film „Laurel en Hardy in het Stenen Tijdperk". De heer J. D. Roeper vertoonde daar na een serie fraaie dia's van Stockholm en de conserveringswerkzaamheden aan het 17e eeuwse schip „Wasa". Voor de zondagochtend stond de ver kenning van de noord- en oostkant van het eiland op het programma. Na de middagmaaltijd vertrok het gezelschap met de boot van 3 uur, ver moeid maar uiterst tevreden over ons mooie en ook aan archeologische vond sten nog zo rijke Texel. S.V. DE KOOG NAAR BERLIJN DE KOOG De Sportvereniging De Koog vertrekt donderdagavond naar West-Berlijn om daar deel te nemen aan een toernooi, samen met clubs uit München, Luzem en Berlijn. De Koog vertrekt met de boot van 18.00 uur. Het elftal wordt vergezeld van een aantal supporters. Vrijdag worden de clubs in de voormalige Rijkshoofdstad ontvan gen door een der burgemeesters. Het toernooi wordt zaterdag gehouden en valt samen met het 10-jarig bestaan van de club „Süd-West", die deze interna tionale ontmoeting organiseert. BOOTJE GEBORGEN Vanaf de „Marsdiep" werd zondag middag om vijf uur een verlaten plat boomd bootje gesignaleerd, 's Avonds om zeven uur slaagde de botenverhuur der Eilander jr. erin het vaartuigje, dat het merkteken GAF droeg, vier kilometer oostelijk van Oudeschild vast te maken. Het bootje werd de haven van Oudeschild binnengebracht en zal daar worden bewaard tot de eigenaar zich heeft gemeld. UITSLAGEN Adspiranten Texel a-Succes a 6—1 Cocksdorp-Texel c 7—0 Oosterend-Tex. Boys 0—0 Texel b-ZDH 1—0 Tex. Boys b-De Koog 2—17 4de klasse A KNVB: LSW-Texel 1—2 Afdeling Noordholland SVC-Tex. Boys 3—1 Oosterend-Sint Boys 4—2 HRC 6-ZDH 0—1 Helder 9-Oosterend 2 2—5 De Koog 2-Texel 3 4—3 Oosterend 3-Helder 8 6—1 ZDH 2-HRC 7 3—2 Junioren Texel-Kaagvogels 5—0 wordt en ook meer geschikt voor dub bele woonfunctie als studeren, admini stratie bijhouden e.d. Sisaltapijt in de vorm van jabo is nu ook in de breedte van 3.80 m. te verkrijgen. Twisted matting In de dertiger jaren een groot artikel, dat nu weer duidelijk terug komt, zij het op bescheidener schaal. Verdiend, want het is een zeer goedkoop eerlijk materiaal, dat tegen een stootje kan en goed te onderhouden is. Liever in slaap kamers dan in huiskamers toe te passen, ook al om de geringere uitdroging. De meeste voldoening geeft het z.g. New Borden, dat een fijnere bies heeft, dich ter geweven is en een minder kwets bare randafwerking heeft dan de ge wone. Deze soort kost 5,95 per m. op 100 cm. breed, terwijl de bewone ƒ3,95 per m. kost op de yardbreedte van 91 cm. Bij de opmars van plastic- en nylon vloerbedekkingen leek het ons toch zin nig de simpele, maar zeer nuttige plan- tenvezels de eer en de aandacht te ge ven, die ze toekomt. In de tijd van kunstvezels en kunst manen beleggen we nog vele honderd duizenden vierkante meters van onze vloeren met plantaardige vloerbedek kingen. Vreemd eigenlijk. Maar niet on verstandig, want die plantaardige ve zels bezorgen ons nog steeds aardige vloeren. Aardig in verschillende opzich- en. In eerlijkheid, in aanzien en in kwaliteit-voor-hun-prijs. Laten we ze daarom maar een beetje in ere houden, zolang ze er nog zijn in ons keuze-veld. Over een x-aantal jaren zijn ze er waarschijnlijk niet meer. Gaat U maar na. Cocos komt van de dikke buitenbast van de cocosnoot. In India moeten die basten een jaar lang in het brakke wa ter van getijrivieren liggen. Dan wor den de vezels losgeklopt, gespoeld, ge droogd en gesorteerd, waarna vrouwen en meisjes ze met de hand spinnen en twijnen tot garens. Dan volgt het transport naar Nederland, waar geverfd gedroogd, opgespoeld en geweven wordt. Sisal is de bladvezel van een grote agave, die in Noord-Afrika, Me xico, Indonesië en tegenwoordig ook Israël enige jaren nodig heeft om oogstrijp te worden. Grote ontvezel- machines verwijderen het bladmoes en de vezels moeten weer gedroogd, gesor teerd, overzee getransporteerd en hier geverfd en geweven worden. Biezen voor twisted matting goeien alleen in de rivierdelta's van China. Ze worden in huisindustrie door de bevolking ge oogst. gedroogd, getwist, getwijnd en verweven, alles met de hand. Dan volgt een zeer lang. transport. En dan kost een cococvloerbedekking U hier in de winkel ƒ10,a ƒ12,per m2, sisal (met jute, ook uit India) 7,75 en Twisted ƒ4,tot ƒ6, Hoe lang nog, dacht U? Laten we ze haastiglijk toepassen, nu het nog kan. Ze voldoen in een aantal gevallen beter dan duurdere oplossin gen. Cocos Over lopers en karpetten van cocos willen we het nauwelijks hebben. Daar weet iedereen alles wel van, dachten we. Al neemt men ganglopers vaak te smal, niet bedenkende dat een bedek king van muur tot muur de gang bre der doet lijken, en al neemt men kar petten vaak te klein, niet bedenkende dat dan stoelpoten de randen perma nent in de krul zetten. (Het ontkrullen is overigens een kwestie van de rand met een borstel goed natmaken en te- genbuigen tot hij weer recht ligt. maar waarom zou U dat iedere avond doen?) Vast tapijt van cocos is sinds een jaar nu ook te kust en te keur op 3.80 m. breed te koop. Als regel in de vorm van sico, d i. een fijn en dicht weefsel met een ketting van cocos en een inslag van sisal, in rustige, bijna effenwer- kende patroontjes. De kleuren zijn in hoofdzaak de geel- achtigen, de herfsttinten en wat rood groen in opkomst. Dit seizoen is ook het geheel uit cocos bestaande effen cocostapijt in de z.g. panamabinding (twee op, twee neer) zowel in naturel als in enige kleuren op 3.80 m. breed te verkrijgen. Vast tapijt van brede cocos is uitste kend geschikt voor woonkamers van ge zinnen met wat grotere kinderen en eenvoudige, moderne meubelen. In ver gelijking met de vroegere hele grote cocoskarpetten, op een ondergrond van viltzeil of linoleum, die men nog eens kon verleggen en omkeren, heeft vast tapijt natuurlijk het nadeel van de fixa tie, waardoor de zwaarste laten altijd op dezelfde plaatsen drukken, zoals bij deuren, onder tafel en voor de haard (convectorhaarden met felle uitstraling naar beneden zijn trouwens funest voor alle vloerbedekkingen en dwingen ge woon weer tot toepassing van haard kleedjes e.d.!) Bovendien kan vast tapijt bij ongelukken minder gemakkelijk ge reinigd worden. Voor gezinnen met kleinere kinderen geven we daarom in overweging om een zo groot mogelijk stuk breed cocostapijt. afgeboord aan de kopkanten, los neer te leggen op een onderlaag van gematteerd luxe viltzeil. Goedkoop en sterk en zonder rampen voor het budget zonodig om de vijf jaar te vervangen door nieuw. Sisal Minder vuilafstotend dan de droge cocosvezel. Velen hebben met jabo en andere sisal vloerbedekkingen dan ook de ervaring opgedaan dat het goedkoop en oersterk is, maar moeilijk mooi te houden Toch nemen vraag en produktie nog van jaar tot jaar toe, waarbij onge twijfeld massale hoeveelheden nu in slaapkamers worden toegepast. Dat is verstandig, want het is voetwarm, ge makkelijk stofvrij te houden en zeer duurzaam. Vlekken komen er minder voor en zijn minder hinderlijk, terwijl de slaapkamer er bewoonbaarder door SVC-TEXELSE BOYS 3—1 De wedstrijd SVC-Texelse Boys ein digde met een ruime zege voor Cocks dorp. Voor de rust had Texelse Boys zich flink ingespannen en had daarmee een 10 voorsprong bereikt. Na de rust wist Jaap Boon van Cocksdorp spoedig de gelijkmaker te scoren, waarna de stand door twee treffers van Arie Veen op 31 kwam. TEXEL-SUCCES ADSP. 6—1 Texel a speelde tegen Succes. Het veld was spekglad geworden, evenals de bal. Toch werd er aardig gespeeld. Bij Texel meestal te kort Vrij spoedig scoorde Hans Witte met een goed schot. Regelmatig werd de stand opgevoerd tot 60. Slechts een enkele maal moest Dirk handelend optreden en deed het goed in die glibberige omgeving. Een maal vlak voor het einde, wist het uit stekende linksbuitentje door goed door zetten de Texel-keeper te verrassen. Einde: 61. D. ZDH 2-HRC 7 3—2 ZDH 2 heeft de laatste thuiswedtrijd van het seizoen gewonnen en wel met 32. Ruststand 10. Na de rust wist ZDH het eerst het doel te vinden HRC maakte echter nog gelijk, maar ZDH wist uit een vrije trap de stand in haar voordeel te wijzigen: 32. buurnaties van China, zal het feit, dat Peking over honderd A-bommen be schikt, een enorme indruk maken. De Amerikaanse regering maakt zich daarover dan ook grote zorgen. De Chinese A-bom betekent voor de Amerikanen nauwelijks een bedreiging omdat China niet over militaire midde len beschikt om de A-wapens op hun doelen te brengen. Vrijwel het enige middel, dat Peking daarvoor op dit mo ment ter beschikking staat, is de oude Russische straalbommenwerper IL-28 Dit toestel dat nauwelijks harder vliegt dan een Spitfire uit de tweede wereld oorlog, heeft een actieradius van slechts duizend kilometer. De vraag is boven dien of China op dit moment de kern wapens zo klein kan maken, dat zij door deze lichte bommenwerpers kunnen worden meegenomen. Anders zou Pe king de ongeveer honderd zware TU-4 toestellen moeten gebruiken. Dit zijn Russische versies van de Amerikaanse B-29 bommenwerpers. Viermotorige, met propellors uitgeruste vliegtuigen, die tegen een moderne luchtbescher ming geen vijf minuten in de lucht zouden kunnen blijven. Vuurpijlen. Heel weinig is bekend over de Chine- W1 NNP Ruim een jaar geleden, in maart 1965, ontplofte boven een verla ten Chinese landstreek de tweede atoombom, die Peking-Chin a had ge produceerd. De nucleaire explosie zorg de voor een verrassing in de top van de Amerikaanse en naar men aanneemt ook de Russische regering. Luchtmon sters, genomen door hoog vliegende Amerikaanse verkenningstoestellen, toonden aan, dat deze tweede Chinese A-bom niet van het primitieve Iliro- sjima-type was, maar veel weg had van de „schone" moderne A-bommen, die slechts een geringe radio-actieve neer slag geven. De Amerikaanse deskundi gen werden zich er van bewust, dat China op het gebied van de nucleaire techniek verder vooruit was gegaan dan menigeen voor mogelijk had gehouden of voorspeld. Zij werden er wat bleek van om de neus. Sindsdien heeft men tijd gehad de schok te verwerken en rustig de gevol gen te bekijken De gemoederen zijn inmiddels merkbaar gekalmeerd. Want, en daar zijn de Amerikaanse militaire specialisten het voorlopg wel over eens, de Chinese atoombom betekent nog lang geen bedreiging voor de Ameri kaanse of Westerse macht. De Ameri kaanse minister van defensie, Robert S. McNamara, vertelde onlangs aan de commissie voor de atoomenergie uit het Amerikaanse congres, dat China binnen twee of drie jaren in staat zal zijn een atoomaanval uit voeren op landen, die niet verder dan vijfhonderd mijlen van China af liggen, maar dat het nog minstens tien jaren zal duren vaor com munistisch China in staat zal zijn een A-bom in de buurt van het Ameri kaanse vasteland te deponeren. Twee factoren De nucleaire kracht van China, voor zover die van militaire betekenis is, hangt af van twee factoren: de hoeveel heid A- of H-wapens en de middelen om deze over te brengen naar het doel, dat zij zouden moeten vernietigen. Vooral op dit laatste punt staat China nog zeer zwak, menen de Amerikaanse deskundigen. Waarschijnlijk zullen de twee Chine se A-explosies nog dit jaar worden ge volgd dooi een experiment met een H- wapen, een waterstofbom, die vele ma len krachtiger is dan een atoombom. Splijtbaar materiaal wordt nu overal in China verzameld tot nu toe is op een vijftal plaatsen in China uranium ge vonden. De politieke belangstelling van China voor Afrika wordt ook ver klaard uit het Chinese verlangen een greep te krijgen op de Afrikaanse ura- niummijnen. De hoeveelheid splijtbaar materiaal, waarover China op het ogen blik beschikt, zou voldoende zijn voor tien tot vijfijtwintig atoombommen van twintig tot vijftig kiloton (De Ameri kaanse strategische A-wapens hebben een kracht van gemiddeld tien megaton. De Russische bommen zouden nog zwaarder zijn.) In twee of drie jaren zou China honderd van deze kleinere kernwapens kunnen bezitten. Niet indrukwekkend Amerikaanse militaire deskundigen halen hierover hun schouders op. Zij kunnen deze kernmacht nauwelijks in drukwekkend noemen. Militair heeft zij dan ook weinig betekenis. Politiek des te meer. Op de Aziatische landen, de se raketstrijdkrachten^ Het feit, dat China eeuwen geleden vuurpijlen ge bruikte in de oorlogvoering is een te kinderachtig argument om te zeggen, dat men voorzichtig moet zijn met be weringen over Chinese raketten. De Amerikanen hebben tot nu toe niet veel meer kunnen ontdekken dan enkele de fensieve raketstellingen, voor het groot ste deel uitgerust met raketten van het primitieve V-l type. Langs de kust en in Noord Vietnam schijnen moderne systemen te worden toegepast, die ech ter alleen bestemd lijken voor verde diging tegen vliegtuigen en schepen, Volgens de Amerikanen zal het nog ze ker tien jaren duren voor de Chinese technici er in zullen slagen een ballis tische raket te transporteren. „Tot dan behoeven we nog niet bang te zijn", lij ken ze te verzuchten. Maar wat ge beurt er daarna? HRC 6-ZDH 0—1 Op een moeilijk te bespelen veld, heeft ZDH met 10 van HRC gewon nen. Het veld was door de regen glad en modderig, wat veel van de spelers vergde. Nadat beide partijen elkaar hadden afgetast, kwam ZDH in het of fensief. Maar de HRC-achterhoede zette de buitenspelval met succes open. Het laatste kwartier voor rust zag men bij ZDH echter in, dat men door de bal snel af te geven buitenspel kon voor komen. Daardoor ontstonden enkele gevaarlijke situaties voor het HRC-doel. Doelpunten werden er niet gescoord, ook al omdat de gladde bal moeilijk te bespelen was. Na de rust heeft ZDH het even moeilijk gehad maar de achter hoede wist goed stand te houden. Na ongeveer een kwartier nam ZDH het offensief weer over. Tien minuten voor het einde was het raak; mid voor De Ruyter werd van de bal gezet en schoot vervolgens de vrije trap dwars door het „muurtje" in doel 01. HRC had geen kracht meer om terug te komen, zodat de stand 10 bleef in het voordeel van ZDH. 2de Paasdag komen beide elftallen in Den Hoorn tegen elkaar in het veld. S.V.O.-ST. BOYS 4—2 S.V.O. startte met een lichte veldmeerderheid, maar de St. Boys verdediging gaf voorlopig nog geen krimp. Het was zelfs St. Boys, dat de leiding zou nemen, want Joop gleed uit bij een terugspeelbal en dat betekende 10. Maar SVO had zijn antwoord klaar en uit een goed door Frits geno men corner liep Gerrit de bal het doel in. De strijd ging hierna gelijk op, waarbij het doel van SVO aan grote gevaren ontsnapte, doordat de rechts binnen van St. Boys, alleen voor doel, tegen de keeper opschoot. Pim nam de bal over, passeerde vijf man en gaf toen een mooie trekbal naar Piet, wat 21 betekende Maar St. Boys bracht de partijen weer op gelijke voet. SVO probeerde het nog wel, maar verder dan een schot op de lat, van Rikus, kwam het niet. Na de rust was S.V.O. duidelijk de meerdere, maar wist het voorlopig nog niet in doelpunten uit te drukken, door goed optreden van de St. Boys keeper. Een kwartier voor tijd had hij echter geen verweer tegen een hard schot van Gerrit. St. Boys ging nog wel in de aanval, maar de SVO-verdediging greep resoluut in. Vijf minuten voor tijd kwam SVO nog op 42, uit een vrije trap van Frits, door Piet goed afgerond, wat tevens de eindstand betekende. DE KOOG 2-TEXEL 3 4—3 De Koog 2-Texel 3 was een aardige wedstrijd met vele kansen voor beide partijen. Voor de rust was De Koog sterker en in de 15de minuut kreeg Theo Kooiman een goede kans. Een goed aangegeven bal van Douma bracht hem in schietpositie en Sam Wonder kon de bal uit het net halen. Hij ver weerde zich overigens ook en samen met zijn achterhoede hield hij de zaak voor de rust gesloten. De voorhoede van Texel 3 probeerde het ook wel, maar De Koog kon deze aanvallen rustig ver werken Zo ging de rus in met 10 voor De Koog. Na de rust een herhaal delijk aanvallend De Koog 2. In de 3de minuut kogelde Sieb Keijser in: 20. Twee minuten later kreeg Charles van Kleef de bal en wist ook het doel te vinden, dat was 30. De Koog blies wat stoom af en dacht het makkelijker te doen, wat Texel prompt benutte om het spel te verplaatsen. In de elfde minuut kreeg Rien Bakker van Texel een vrij veld voor zich en knalde hoog in en 3 minuten erna bracht Wim Vendel de stand op 32. De Koog begreep op tijd dat het zo niet ging en begon er weer wat beter in te komen. Het zorgde voor vele angstige momenten voor het doel van Texel. Siem Verseput moest uit vallen wegens een onwillige spier; Mar tin Duyzer nam zijn plaats in. In de 32ste min. wist Martin Duyzer Wonder te verschalken en bracht De Koog op 42, maar 2 minuten erna bracht Rien Bakker Texel op 43. HELDER 9-OOSTEREND 2 2—5 Ondanks het vroege tijdstip waarop de wedstrijd gespeeld werd. kwamen de spelers goed uitgerust en enthousiast in het veld. De toss werd gewonnen door Helder 9 en SVO had de aftrap SVO zorgde al snel voor mooie kansen. Een van deze kansen werd benut door mid- voor Karsman en met een hard schot van buiten het strafschopgebied bracht hij de stand op 01 SVO bleef in de aanval en vrij snel na het eerste doel punt wist midvoor Karsman wederom te scoren: 02. SVO had een veel gro tere voorsprong kunnen hebben, maar Vrouwe Fortune was niet op de hand van de Oosterenders. Schoten van rechtsbuiten Visman troffen twee keer de paal. Vlak voor de rust bracht rechtsbuiten Visman de stand op 03 en met deze stand ging men de rust in. De tegenpartij begon direct na de rust een fel offensief en wist twee keer te scoren 23. SVO was ontmoedigd, maar dank zij de bemoedigende kreten van de coach kwam het er snel boven op. De aanvallen werden nu via de goed draaiende middenlinie opgebouvvd en er ontstonden vele kansen voor SVO. Een van deze kansen wist rechtsbinnen Halsema te benutten: 24. Even voor het eindsignaal bracht mid voor Karman, na een mooie pass van linksbinnen v.d. Kooi de stand op 25. COCKSDORP A KAMPIOEN Zaterdag speelden de adspiranten van SVC de laatste competitiewedstrijd thuis tegen Texel c. Ze wisten het tot een glansrijke overwinning te brengen: 70. Van groot tot klein is hard ge werkt om dit tot stand te brengen. Cocksdorp kan zich nu kampioen noe men, een feit waar men terecht bijzon der trots op was. Na afloop werd een receptie gehouden in café Marinus ter ere van de 16 mannen, die ervoor zorg den, dat SVC a ongeslagen kampioen werd. Op 4 april overleed tot onze diepe droefheid op 73-jarige leeftijd on ze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder Aaltje van Willigen echgenote van A. A. Jellema De Koog A. A. Jellema Den Burg A. Kiljan-Jellema J. Kil jan Pietermaritzburg A. Jellema Den Helder R. van Loo-Jellema L. van Loo De Koog J Jellema J. Jellema-van Boven Amsterdam R. Nagel-Jellema B. Nagel Boodtlaan 32, De Koog. Begrafenis donderdag a.s. om 2 u. op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleantie woensdag van 7-8 uur, Boodt laan 32.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2