Cjroen 2rwarL-Jexelsin het „Marsdiep" op stenen: vrij ernstige schade Grote en kleine attenties voor moeder nemen waar Oud-gediend en Reparatie in Amsterdam Raadslid J. J. Westdorp stelt vragen aan B. en W. Bakkers ijzerhandel -\rfv- iss§- CAMPINGMATRAS sm ffffiaa ar liffil „Togelbescherming te ver doorgevoerd H.H. CAMPINGHOUDERS! polyether matrassen voor campings en vakantiebedrijven Vanaf f 28. -■ per stuk. - Goede kwaliteit STARKS WONINGINRICHTING TO MA DO artikelen Moederdag artikelen tt-Lcms VRIJDAG 6 MEI 1966 TEXELSE 79e JAARGANG No. 8063 Uitgave N.V. v/h Langeveld de Roofl Postbus II - Den Burg, Texel - Tel. 2058 RedaktJe: Harry de Graaf, Wilhciminalaan 33, Deo Burg, tel. 2058, 't avonds 2382. COURANT •v-S Zo zag onze fotograaf de „Marsdiep" toen deze mini een uur na de aanvaring hulpeloos de haven werd binnengebracht door marine- slepers „IJssel" en „Dommel". Sinds gisterochtend ligt de diesel- elektrische veerboot de Marsdiep" in het droogdok van Verschure te Amster dam. Zoals intussen algemeen bekend is geworden, liep het vlaggeschip van TESO dinsdagmiddag om kwart voor twee op de stenen van een der haven hoofden bij 't Horntje. Een verklaring van het ongeluk heeft men tot op he den niet kunnen geven. Vast staat dat het schip voordat de bocht bij het bin nenvaren van de veerhaven moest worden ingezet, uit het roer Uep en zich enkele ogenblikken later in de stenen boorde. De schok was niet hevig, om dat de vaart reeds uit het schip was. Dat het niet naar het roer luisterde, kan het gevolg zijn van een technisch defekt in de elektrische installatie. Na de aanvaring was de Marsdiephul peloos en gaf daarvan blijkt door sig nalen op de stoomfluit en het hijsen van de voorgeschreven tekens. Twee sleepboten van de Kon. Marine, de „IJssel" en de „Dommel" arriveerden, maakten vast en trokken het vaartuig voorzichtig de haven binnen. Om 10 minuten over drie konden auto's en passagiers het schip verlaten. Onmiddellijk trof de TESO-directie maatregelen om de stagnatie in de veer dienst het hoofd te bieden. De „Konin gin Wilhelmina" werd gereed gemaakt en vertrok reeds een half uur later naar Den Helder De N V. Doeksen op Ter schelling werd gevraagd de „Noord- Nederland" (De Dageraad) tijdelijk af DEZE MAAND EERSTE STEEN LEGGING NIOZ-STATION De plannen voor het vele miljoenen kostende NIOZ-station in de polder 't Horntje zijn nu zo ver gevorderd, dat met de bouw kan worden begonnen. Nog deze maand zal de eerste steen worden gelegd. Begonnen wordt met de woning van de havenmeester, nabij de reeds gerede haven. Ook de netten- schuur en de zeewateropslagplaatsen zijn in deze eerste fase, die nog dit jaar gereed komt, begrepen Dit jaar wordt ook begonnen met de bouw van het experimenteeraquarium en de studen tenbehuizing. Met de bouw van het hele complex is de Bataafse Aannemings maatschappij te Den Haag belast. te staan, aangezien de „Koningin Wil helmina" alléén er niet in zou slagen een uurdienst te varen een wachttijden te voorkomen. Omdat vorig jaar, toen De Dageraad werd verkocht, in het koopcontract een clausule werd opgeno men, waarin Doeksen zich verplichtte in 1966 bij geval van nood haar aan winst weer ter beschikking van TESO te stellen, gaf dit geen moeilijkheden. Sinds woensdagochtend onderhoudt de Noord-Nederland samen met de Konin gin Wilhelmina de dienst Texel-Den Helder. De boten varen tegen elkaar in en vertrekken zowel vanuit Den Helder als Texel op de hele uren. Het vracht vervoer ondervindt van deze toestand wel moeilijkheden, aangezien grote op leggers niet vervoerd kunnen worden. Via radio en dagbladen is dit echter uitvoerig bekend gemaakt. Hoe lang deze toestand zal duren, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet te zeggen.- De sleepboot „Stortemelk" van Doek sen assisteerde toen de „Marsdiep" woensdagochtend via de Noordzee naar Amsterdam voer. Het schip deed het gedeeltelijk op eigen kracht aangezien schroef en roer aan één kant wel werk ten. Niettemin duurde de tocht tameiijk lang. Eerst om half vijf 's middags meerde TESO's vlaggeschip bij het dok van Verschure af. Gisterochtend werd het drooggezet. Men rekent op minstens vier reparatiedagen. De verzekering zal waarschijnlijk de schade dekken. Het raadslid J. J. Westdorp (PvdA) te De Cocksdorp heeft Burgemeester en Wethouders over een drietal zaken vragen voorgelegd. Het gaat over de inkrimping van het vrije duingebied bij De Cocksdorp, over een bedrijfs woning, die aan een niet-Texelaar vrij is verkocht en over de gebrekkig func tionerende ambulancedienst. „Is het het college bekend", zo vraagt de heer Westdorp, „dat het nog vrije duingebied bij De Cocksdorp weer is in geperkt? Dat door deze maatregel nog maar een klein stuk duinterrein bij de vuurtoren open is voor publiek? Hij vraagt zich voorts af of B. en W. weten dat in De Cocksdorp en Eierland prak tisch geen vrij toegankelijk duin meer is. De PvdA-fractieleider zegt van me ning te zijn, dat de overigens nuttige vogelbescherming, nu toch te ver wordt doorgevoerd. Door de steeds verdere afsluiting van het duingebied wordt het toerisme, vooral in dit deel van het eiland, nadelig beïnvloed, temeer daar de perioden van afsluiting vallen in een tijdsperiode, waarin de recreatie voor een groot deel bedreven moet worden in het duingebied. De heer Westdorp vraagt B. en W. contact op te nemen met de instanties die de genoemde maatregelen hebben genomen om te bereiken, dat er meer vrij toegankelijk duingebied ter be schikking komt. Bedrijfswoning verkocht De heer Westdorp vraagt of het waar is, dat op Texel een woning, die moet worden beschouwd als een bedrijfswo- Zoek niet langer overal naar de juiste Wij leveren Oesterslraat 21, Oosterend, telefoon 391 of 436 ning, door de eigenaar is verkocht aan een nieb-Texelaar. De eigenaar zou de bedoelde woning vrij kunnen hebben verkopen, wat betekende dat de nieuwe eigenaar er direkt de beschikking over kon krijgen. Gevraagd wordt of het juist is dat deze nieuwe eigenaar deze woning niet gaat bestemmen als woning maar als recreatief object. „Was het 't college niet bekend, dat een Texels ge zin, dat in een veel te klein huis zit en daarom als crepeergeval moet worden besohouwd, deze al geruime tijd leeg staande woning had willen huren voor een bepaalde periode?", zo vraagt de heer Westdorp. Ziekenauto „Kan het college in de eerstvolgende raadsvergadering een uitleg geven over het feit dat, bij het ongeval van vrijdag 15 april op de Pontweg, het geruime tijd duurde voordat een arts en zieken auto aanwezig waren? Kan het college zeggen, welke maat regelen zijn genomen of welke genomen zullen worden om de Peugeot zieken auto, wat betreft z*n vering, te verbete ren?", zo vraagt het raadslid tenslotte. Nu ook voor volwassenen WEER EXCURSIES NAAR P.W.N.-POMPSTATION Het Provinciaal Waterleidinbedrijf van Noordholland is voornemens op 17 en 18 mei weer gelegenheid te geven voor klassebe^oeken door de Texelse scholen aan het pompstation aan de Hollewalsweg te Den Burg. Deze keer wil men ook volwassenen in de gelegen heid stellen het interessante bedrijf te bezoeken, aangezien het in april tien jaar geleden is dat de watervoorziening op Texel officieel in gebruik werd ge steld. Daartoe zal men op dinsdag 17 en woensdag 18 mei groepen van 30 per sonen samenstellen, steeds om half acht 's avonds. De duur van de excursies be draagt rond één uur, inclusief de tijd die nodig is voor het vertonen van een aantal dia's. Belangstellenden kunnen zich van een gratis deelnemerskaart voorzien bij het VW-kantoor Den Burg. Aan alle scholen wordt een uit nodiging toegezonden. TOT DIJKGRAAF HERBENOEMD Bij Koninklijk Besluit is de heer A. de Visser herbenoemd tot dijkgraaf van de Prins Hendrikpolder, met ingang van 5 juli. VOGELWANDELTOCHT OP 19 MEI Op 19 mei, Hemelvaartsdag, zal op Texel weer de vogelwandeltocht wor den gehouden, een sportief evenement, dat wordt georganiseerd door de ver eniging ,,'t Gouden Boltje" in nauwe samenwerking met de Nederlandse Wandelsportbond. In de zeer interes sante route (10 of 20 km) zijn de mooiste gedeelten van het eiland opgenomen. Wandelaars van 8-13 jaar lopen de 10 km.-route; (8- en 9-jarigen alleen in groepsverband onder leiding), 14-jari- gen en ouder lopen 20 km. Gestart wordt vanuit Hotel „De Zwaan" van 13.00 tot 14.00 uur. Het startbureau wordt een half uur voor de start ge opend en om 18.30 uur gesloten. Allen, die de tocht binnen de vastge stelde tijd volbrengen, ontvangen een herinnering, bestaande uit een fraaie medaille aan lint, terwijl verenigingen, die voor tenminste elf personen hebben ingeschreven bovendien een vereni gingsherinnering ontvangen. Ook kan men inschrijven tegen organisatiekos ten, in welk geval men geen medaille ontvangt. Personen tot en met 15 jaar betalen 1,25; ouderen ƒ1,75. (tegen organisatiekosten resp. ƒ0,75 en ƒ1,25). Aangeslotenen bij de wandelsportbon den genieten reduktie, evenals militai ren beneden de rang van onderofficier. Deelnemers van de overkant kunnen zich voor inschrijving wenden tot de heer W. J. Witte, Weverstraat 36, Den Burg, tel. (02220) 2179. Betaling per postwissel. De deelnemers zijn w.a.- verzekerd. De voor-inschrijving voor Texelaars is morgenmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in „De Zwaan". Tevens kan men daar medailles afhalen van de onlangs ge houden lcntewandel tocht. Men wordt verzocht zoveel mogelijk van deze voor inschrijving gebruik te maken. Men geniet dan reduktie op het startgeld, men hoeft op Hemelvaartsdag niet te wachten en kan direct na afloop de me daille in ontvangst nemen. KANDIDATENLIJSTEN GENUMMERD Het centraal stembureau heeft op 3 mei j.l. de kandidatenlijsten voor de raadsverkiezingen genummerd. Volgens de bepalingen van de Kieswet moest hierbij tussen de C.-H.U. en de V.V.D. geloot worden, omdat deze lijsten door een gelijk aantal zitting hebbende raadsleden voor een nummer waren aanbevolen. Loting was ook nodig tus- ten de lijsten van de Bóeren-Partij, de P.S.P. en Texels Belang, die momenteel geen vertegenwoordigers in de raad hebben De nummering is als volgt 1. P.v.d.A. 2. K.V.P 3. C.-H.U. 4. V.V.D. 5. A.R. 6. Bocren-Partij 7. Texels Belang 8. P.S.P. AUTO VLOOG IN BRAND Bij het verlaten van de boot vloog woensdagochtend de motor van de Melco-vrachtwagen in brand, waar schijnlijk ten gevolge van kortsluiting. De vlammen werden snel door TESO- personeel gedoofd. De wagen kon zijn weg, na provisorische reparatie, vervol gen. OVERDENKING EEN eenmaal maal-tijd tijd van God God in de wereld wereld vol van mensen mensen op weg naar het huis huis van God, thuis bij de Vader; de Vader, Die Zijn Zoon en Geest gaf, gaf om dat, wat Hij zich dacht in Liefde; Liefde die ieder op ieder betrekt, samenvoegt; samenvoegt naar Zijn bedoelen, werkzaam is, ordent, ordent: mensen op de voor hen bestemde plaatsen stelt; stelt zo jou en mij hier, doet dat ook met hem en haar, hen; hen, die ander, die er ook bij hoort, ook deel van Gods werk uitmaakt; maakt, dat wij ons geroepen weten naar hem toe, om hem, om ons, voor hem, door Hem Die verstond wat leven was, Die zelf het eenmalige Leven was; het leven uit God met hen die geen leven hadden, door ons niets hadden; niets hadden om te eten, niets te drinken, zij waren naakt, waren alleen, alleen op de wereld, geen dak boven 't hoofd; er zijn zo weinig naasten, naasten die hun deuren zullen openen, die klaar zijn, zeggen: kom binnen; kom binnen, kom neem en eet van wat wij kregen in ons leven nu vandaag; vandaag, op deze dag, elke dag nodigt God zó de mensen van overal, kom. kom samen, kom met elkaar, maak enigheid ontvang het maal brood en wijn, brood, wijn, het leven dat gegeven is om te laten leven, het is bereid; bereid voor wie in de tijd gestalte geeft aan 't ver staan van het Woord; het woord dat eens in Gods tijd ten volle verstaan zal worden door elk; elk mens in de wereld van toen en nu en straks, die zoekt en vindt en dan gevonden zal worden in die Eenheid, onder één dak, waar het goed is. G. v. Z. VerschUnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,95 p. kw. -f 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert 12 ct. p. mm. Daalderop Koffiezetapparaat Vervaardigd van roestvrij staal. Werkt geheel auto matisch. Inhoud 1V* liter Prijs ƒ74,50 Geheel nieuwe gla zen Melita koffie kan met plastic filter In één keer opschenken en klaar Inhoud 1 liter. Prijs ƒ13,95 Edet keukenrol en houder Praktisch in de keuken voor aller lei schoonmaak- karweitjes. Compleet ƒ2,65 Inventum koffiemolen. Zeer sterke motor. Prijs ƒ22,50 Brabantia spaardoos voor het huishoud budget Prijs ƒ5,75 Elektrische gasaansteker. Een praktische keukenhulp. Prijs ƒ3,95 Alum, tuinstoel Geheel roestvrij en vederlicht. Prijs ƒ15,90 Alum, tuinstoel, zware uitvoering, in 4 standen ver stelbaar met uit- neembare schuim- plastic kussens ƒ39,80 ~m Een solide keuken- hulp ƒ52,50

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 1