dat zegt genoeg -95 3„,„J08 Shampoo 89 naar men Grote Repen Mini-Cakes I?5 19 f WITTE POMP op de dijk Appelsap 69 Reuzekoek 69 Theezakjes AH-Koffiemelk Silver Queen TAFELMARGARINE WORST PMC-T uinfauteuil albert heijn Pudding Ë:wat in» mmm w@tu :.ii Vc moeder mei een boel» van Langeveld De Rooij het voordeligst tankt u aan de blijvende A. VAN BOVEN Oudeschild De 8 voordeligste advertenties van deze week Frambozen/ Bessen huishoud I per pot Jè9 Maximum kwaliteit Minimum prijs LITERFLES l?9 PER PAK per pakje 39 GEKOOKTE vacuum-verpakt 200 gram 79 Clubprijsf 49.- WATTENBOLLEN 1» DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 6 MEI 1966 DE NIEUWE HAZEWIND-COLLECTIE IS UITI U vindt er bij ons een royale keuze in. Stijlvol en sportief, voortreffelijke pas vorm en onberispelijke afwerking. Komt u eens kijken, kiezen, passen. U zult zeker slagen. (•XtlOthUia 9 modellen in vele kleurencombinaties vanaf f 698.- Eierland C 49 GARAGE TEXEL tel. 233 I Vilvertcntle No. 1 Advertentie No. 2 BUTTERSCOTCH 8 VOOR Windsor (groenmerk) grote doos 68 Advertentie No. 3 Advertentie No. 4 kant-en-klare Cakemix met rozijnen voor 16 cakejes (bijver- pakt 16 vormpjes). Even mixen... ovenklaar! 75 Advertentie No. 6 Advertentie No. 7 Advertentie No. 5 Witgemoffeld buisframe. Brede armleuningen. Oranje rode bekleding. Hoge, in 5 standen verstelbare rugleu ning. Verstelbare zonneluifel. Afneembaar voeteneinde. Vergelijkbare winkelw f.75,- [C-cheques ch hailitflUM 'glans shampoo flacon 1.- j'W j-.\ originele ei-shampoo flacon 1.45 Speciale aanbieding draagtas 150 stuks nu Advertentie No. 8 div. smaken per pakje WeekaanbiedlBgea geldig t/m woensdag. 11 mei SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend 1—4 1—2 -1 NAGEKOMEN UITSLAGEN Tex Boys-Callantsoog JVC 4-Tex. Boys 2 Junioren Tex. Boys-Schagen 2 3- WATEKVOGELS-TEXEL 3—1 Het was blijkbaar weer geen homo gene Texel-ploeg zondag. Een treuzelen in eigen verdediging betekende 10 voor Watervogels. Twee strafschoppen tegen Texel kostten ook een doelpunt. Er waren veel mislukte aanvallen. Het excuus; „het was ook zo warm!", kun nen we niet accepteren. Zolang Texel zich niet volledig en met een vaste wil om te winnen, inzet, is het al half ver slagen. Zou dan toch de jeugd moeten aantreden? Dat één speler zich zelf buitenspel zette, is wel heel erg te be treuren. Laten we hopen, dat het zon dag wat beter gaat. D. ZDH-GEEL ZWART 3 3—0 ZDH heeft in de laatste thuiswed strijd van dit seizoen voor een verras sing gezorgd door met 30 te winnen. Na 2 min. opende ZDH de score en 3 min. later was het al weer raak: 20. Meer doelpunten liet de Geel-Zwart- achterhoede niet toe. Het opende de buitenspelval, waar ZDH maar al te vaak inliep. Tien minuten voor rust leek het er op, dat ZDH de voorsprong zou vergroten, maar de Geel-Zwart- back sloeg de bal uit het verlaten doel, waarna De Ruyter de toegekende penalty naast schoot. Na de rust was ZDH vaak voor het Geel-Zwart doel te vinden, maar doelpunten bleven uit om dat het te lang duurde voor de bal af gegeven werd. Maar 15 min. voor het einde wist Zijm- de voorsprong toch tot 30 op te voeren, wat ook de eindstand werd. 30 april 1966 Had volgens sommigen, reeds een jaar eerder moeten geschieden en mogelijk terecht, min of meer als reactie op het pagina-artikel (april '65) aan onze „be scheidenheid" gewijd. Bovendien ont komen we niet aan de gedachte, dat met een aan zekerheid-grenzende-waar schijnlijkheid „enige" Texelaars een aandeel hebben gehad t.a.v. de onwe zenlijke huldiging in de schouwburgzaal „Marcanti", verleden jaar. Vooral die head-line in dal bewuste artikel.... „Volgende maand voorgoed op ons Eiland", daar zat voor ons iets beklem mends in. Zoiets van „uitkijken-jon- gens", anders dan ben je.... Enfin, vandaar dan die distantie ook vanwege de ondervonden publiciteitdouche, die we ondergingen Of we al een „bietje" wennen? Nou, en óf! Geen heimwee naar Mokum? Geen snars! Wel mis 'k mijn jongens en meisjes uit de Jordaan, dat moet wél wennen, maar.daar zijn weer anderen voor in de plaats ge komen. Met Pinksteren komt er weer een lekkere groep kamperen. Er is nog steeds een wisselwerking tussen het Jan Ligtharthuis in de Jordaan en hier. Hetgeen we zelf niet meer mochten meemaken, is dan toch na ons afscheid tot werkelijkheid gekomen. De zo lang voorbereide en zeer noodzakelijke res tauratie van het Clubhuis aan de Lin- dengracht (ƒ15.000,is voltooid. Een zo lang gekoesterde wens is in vervul ling gegaan. Een gezéllige huiskamer met een koffie/cola-bar, een leuke ka mer, waar jongens en meisjes hun huis werk kunnen maken onder deskundige leiding, omdat in de ..ruimte" thuis, waar z-.j ternauwernood gezond geeste lijk kunnen ademhalen, de nodige rust ontbreekt. Al ben 'k dan niet meer in functie, toch geloof 'k wel een woord van dank te mogen brengen aan vele Texelaars, die mede door hun bijdragen zo n kostbare restauratie helpen moge lijk te maken. Dank aan de Hcrv. Ge meenten Den Hoorn en Oosterend, die ons in 1965 niet vergaten. Dank ook aan de Directie TESO, die zo'n belangrijk bedrag schonk Ach ja, 't is al weer 16 jaar geleden, dat we voor het eerst met onze karavaan op Texel met onze kampspullen aankwamen. Hoe we in Oudeschild ontvangen werden door een soort „opper-wal-majoor" die ons hielp het spul op de wagen van de heer Duin- ker te laden. Deze Jan de Vries van de TESO, hoewel ik toch een knap eind van m'n A.O.W. af was, profeteerde toen al: ,,'k Zie jou nog 's op Texel ko men wonen!" Met z'n glunderende lach wist hij altijd moeilijkheden, zo die er waren, weg te wuiven. Zo. dan heb 'k die ook eens met de stal der waardering weten aan te raken. Het J.L. huis aan t Horntje heeft eveneens een metamorphose ondergaan. Het interieur is door de firma Arie Bakker Piet Koorn op een dusdanige wijze onder handen genomen, dat het nu geschikt is om iedere zaterdagavond jongeren uit het z.o. hoekje van ons eiland te ontvangen. De oude gejutte balken zijn verwijderd en door nieuwe j spanten vervangen, zodat niemand meer kan zeggen: „een kampschuur waar je vloeken leert!" Vanwege die lage bal ken werd nog al 't kopje gestoten, om het netjes te zeggenIedere week is 't een gezellige boel, zelfs als 't water uit de hemel gutst. Nou, en dan mochten we ook praktisch alle nieuwe bewoners van de Dageraad ontvangen, bij wijze van onderlinge kennismaking. Natuurlijk speelt de vereiste ruimte 'n belangrijke rol. Maar goed, de avonden worden langer, dan zal het volleybal en badmintonnet gespannen kunnen worden en de liefhebbers kunnen de buitensport beoefenen, hun hart opha len aan buitenspel. Over buitenspel gesproken, Is zaterdag 30 april een historische dag geworden, voor de „ge schiedenis" van t Horntje? Zou moge lijk de heer J. A. van der Vlis een aan tekening' willen maken. dat A.D. 1966, voor het eerst hier Koninginne- OOSTEREND-WIRON 1—4 In een matig duel heeft Oosterend beide punten aan het bezoekende Wiron moeten laten. Tot de rust wist Ooster end goed stand te houden Wel had Wiron na een kwartier de leiding geno men, maar vlak voor rust bracht Van Asperen Oosterend met een mooi af standschot naast Wiron. Ook na rust ging de strijd aardig gelijk op, maar Vrouwe Fortuna had Oosterend de rug toegekeerd. Wiron kwam vlak na rust op 21 door een doelpunt, waarvan velen dachten dat het buitenspel was. Door slecht wegwerken van de verdedi- ding werd het 31 en toen J Koning ook nog een blunder maakte kwam Wiron op gemakkelijke wijze aan deze 41 eindstand. HELDER 3-DE KOOG 1 5—1 De Koog 1 moest het opnemen tegen Helder 3. Lange tijd heeft De Koog de leiding gehad in deze afdeling. Later wisselde het: óf Do Koog óf Helder 3 had de leiding. De laatste drie wedstrij den begon De Koog wat af te zakken en Helder 3 nam nu definitief de lei ding. Na de nederlaag, die De Koog bij Texel 2 moest incasseren, was de fut er helemaal uit. Enkele spelers raakten ge blesseerd en enkele afberichten deden de rest. Zo moest De Koog 1 de reste rende wedstrijden met diverse invallers spelen. Nu, tegen Helder 3, moesten er 5 spelers van het 2de aantreden om met De Koog 1 kamp te leveren. Dat dit een te zware opgave was, blijkt uit de uit slag. Het had nog veel erger kunnen zijn als Helder de kansen had benut, die zij kreeg. Ruststand 21 voor Hel der 3; eindstand 51. TEXEL 2-WATERVOGELS 3 4—4 Texel 2 begon goed. Uit een vrije schop gaf Niek Bakker een goede inzet, die tot corner werd gewerkt. Dick Dros plaatste naar voren, Niek liep door en zorgde met een knap doelpunt voor 10. Watervogels kreeg een goede kans, die naast ging. Texel ging vele malen in de aanval, maar de voorzetten belandden steeds in de handen van de W.-keeper. Texel mocht een aantal cor ners nemen, maar deed het zeer slecht, Akkie Bakker plaatste enige goede schoten Rob v.d. Kooi speelde als spil een prima partij; z'n ingrijpen en door geven was in orde. Jammer, dat Arie de Veij weer te veel met de bal liep, waar door de W.-defensie behoorlijk kon ingrijpen. Akkie Bakker maakte de bal goed vrij, waaruit de zeer actieve Bas Texel op 20 bracht Watervogels brak door over rechts, waar Sieb Keijser miste; de vrij gekomen rechtsbuiten ko gelde tegen de paal. Wel profiteerde Niek Bakker var» een fout in de W.- achterhoede, maar het doelpunt werd niet toegekend wegens buitenspel. De voorzetten van Jan Raven en Maarten Boon waren te scherp. Na de rust zette W. flink op. De eer ste aanval miste Rob v.d. Kooi: 21. Toch werden de Texel-aanvallen niet feller. Vooral in de voorhoede boterde het niet te best, de kanthalfs plaatsten slecht, waardoor V/. sterker werd. Maar een zuivere pass van Akkie Bakker stelde Niék Bakker in staat er 31 van te maken. Akkie nam een vrije schop, waaruit Niek de stand op 41 bracht. Watervogels gaf zich niet gewonnen, verhoogde het tempo en met een mooie kopbal was het 42. Onze keeper Siem de Jong redde een moeilijke situatie. Uit een voorzet van Jan Raven, die werd ingekopt: corner. E-en pracht schot van M Boon: corner. Na goed doorlopen van de W.midvoor kon Siem de Jong de bal niet vastkrijgen; de terugspringende bal werd in het doel geplaatst: 4—3. In de allerlaatste minuut li -t Siem de bal weer los en het was 44. Ondanks dat Rob mee naar voren ging. bleef 't gelijk. De junioren wonnen weer, nu van Petten met 61, na met 10 achter te zijn geraakt dooT een strafschop. De adspiranten namen het wat kalm op, wat hen er niet van weerhield regel matig de score op te voeren. (72). Henk Groen rpeelde een prima spil- Dartij. In de voorhoede vonden we Eddy niet best Trainen is noodzakelijk. dag is gevierd met ruim 50 jongens en meisjes, variërend van 4 tot 17 jaar. Geen „rooie-cent" voor dit feest en tochroyaal getracteerd, mooie prij zen, dank zij de mildheid van een elftal (geen voetbal) firma's en winkeliers. Hun namen durf en wil 'k niet noemen ifmisschien staat de redactie zulks niet toe) uit vrees, dat andere zakenlieden met spandoeken gaan demonstreren met leuzen als: „Recht voor allen" en of „Wij willen ook geven!" Nee, a.u.b. geen rumoer om 't Horntje meer! Trouwens, de jeugd heeft zich ook niet onbetuigd gelaten en zelf ook prijzen meegebracht. Kortom, 't was leuk en.. stralend weer, m'n liefje wat wil je nog meer? Hartelijk dank, dames Boersma en Van Leeuwen, dat U zo voortreffelijk hebt geassisteerd. De goede gevers(sters) hebben allen een persoonlijke dankbetuiging ontvangen. Och, die aantekening van de ge schiedschrijver behoeft nu niet in een loden koffer onder de wortels van een boom gelegd te worden, zoals de Jor- daanjeugd heeft gedaan bij d „Bevrij dingslinde" aan het Marnixplantsoen. Maar, welk een verheffende gedachte, in het bijzonder voor het nageslacht, te weten, dat in de royale archief-kelders van het veel besproken nieuwe raad huis, zo'n belangrijke gebeurtenis wei geborgen ligt. Straks zullen dan de „Carillon-klok ken" hun liefelijke klanken uitstrooien over het wijdse Texelse landschap. Ten slotte de opmerking, dat de Vroede Vaderen zich nog geen zorgen behoeven te maken voor aanvraag van subsidie. Het jeugdwerk hier heeft zich in de voorafgaande maanden in alle stilte voltrokken, zonder financiële mid delen en draagt gelukkig geen speciale kleur, als U begrijpt wat 'k bedoel. Bedenkt echter wel, dat het jeugdwerk hier de zaak van U. Texelaars is en niet van een geïmporteerd „A.O.W.-man- netje"! Zo is dat. Joh. K. A. Schreuder

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 9