Clubprijs f 259.- naar men Biskwie f Duyvis Pils of I Oud Bruin l Iepen Tomaten soep Appelmoes PMC-DIEPVRIESKAST CU albert: heijn Albert Heijn Gekookte Worst 79 Gedistingeerde Attaché-Case Albert Hem Koffiemelk m Zaanse Koeken Abrikozenjam huishoud Iper pot 88 Cream Crackers Cracks pak 23st. 49 Engelse Drop Originele import-. 300 gram 98 Clubprijs Sm-f 32.- Pachtbetalingen in de ruilverkaveling LITERFLES 500 gram nu i'&v - DE RAADSVERGADERING Toen ik het verslag van de laatstge houden raadsvergadering in de Texelse Courant las, was mijn eerste reactie: „Ach, ach, wat heeft de verslaggever het weer voorzien van een snedig com mentaar' Ik citeer: „Hoewel de agenda geen punten bevatte, die gewoonlijk aanlei ding zijn tot diepgaande discussie, duurde de vergadering toch ruim drie uur, waarin vooral de PvdA-fractie aan het woord was. Zelfs kreeg het ge meentebestuur een aantal kritische op merking te slikken. Mogelijk dat men zich, met het oog op de komende ver kiezingen, nog eens van zijn beste kant wilde laten zien, maar ook de opvallend girote belangstelling in de raadszaal kan een stimulans zijn geweest". Ziezo, daar kon de PvdA-fractie het dan maar weer mee doen. U zult wel gedacht hebben, waarde lezers, hoe durven ze, kritische opmerkingen aan het adres van B. en W.! Nu ja, de ver slaggever vermeldde het al reeds, de verkiezingen waren in het zicht. Stelt u zich echter gerust, het waren noch de verkiezingen, noch de grote publieke belangstelling, al was dat reuze gezellig. Het was doodeenvoudig het resultaat van de forumavonden, die wij in alle dorpen met de fractie van de PvdA hébben gehouden. Deze avonden hebben voor ons een bron van infor matie gevormd. Er zijn op deze bijeenkomsten vragen gesteld, waar ook wij niet altijd het juiste antwoord op konden geven. Onze fractie heeft deze vragen op haar beurt voorgelegd aan het gemeen tebestuur en er in sommige gevallen REMMEN WEIGERDEN Dinsdagmiddag weigerden de rem men van de (oude) vuilnisauto van de gemeente, waardoor het voertuig een tuinwal ramde en deze beschadigde Het ongelukje gebeurde op de hoek Leemkuilsweg-Schansweg Er ontstond geen schade van betekenis of persoon lijk letsel. ook antwoord op gekregen. Zo ziet u dus dat politieke forumavonden toch nog ergens good voor zijn. Óndanks het feit, dat de belangstel ling niet bijster groot was, hebben de genen, die wel aanwezig waren het ons met hun vragen en hun kritiek lang niet gemakkelijk gemaakt. Maar dit was dan ook juist de bedoeling van deze avonden, het gesprek tussen kiezer en gekozene. Van onze kant dan ook heel graag tot een volgende keer. J. Koning-Bruin, Oudeschild. WADDENRU ITERS ORGANISEREN PÜZZELRIT De Texelse Waddenruiters houden zondagmiddag a.s. weer een puzzelrit voor paarden en grote pony's. Er wordt gestart om 12 uur bij hoeve „Bloem- wijk", Gerritsland. Deelname staat open voor ieder. Men dient zich op te geven, liefst tevoren, bij de heer Jac. de Graaf, De Westen. Degenen, die in het ca. 25 km. lange parcours het kleinst aantal strafpunten maakt, komt in aanmerking voor de wisselbeker, die nu nog in het bezit is van de heren Bakker. Nog enkele weken en de kalender wijst 24 juni. Voor de meeste pachters op ons eiland betekent dit, dat de eerste termijn van de pachtsom voor het lo pende pachtjaar, d.w.z. 20 maart 1966 tot 20 maart 1967 moet worden betaald. Zoals wij enkele weken geleden reeds meedeelden ligt het in de bedoeling van de Plaatselijke Commissie voor Ruilverkaveling „Texel", dat de beta ling van de pacht voor dit pachtjaar volledig wordt aangepast aan de nieuwe pachtverhoudingen, die door de toede ling van de Ruilverkaveling zijn tot stand gekomen. Dat wil dus zeggen, dat iedere pachter van grond in het blok van Ruilverkaveling op 24 juni a.s. het eerste gedeelte van de pachtsom af draagt aan de verpachter, die in het Plan van Toedeling is genoemd. Voor een flink aantal pachters bete kent dit al geen wijziging meer In de eerste plaats is dit het geval met de pachters, die bij de toedeling een over eenkomstige oppervlakte grond van de zelfde verpachter hebben gekregen. Hier kan voorlopig hetzelfde contract worden gehandhaafd. In de tweede plaats zijn er de geval len, waarin al enkele jaren geleden een voorlopige overeenkomst werd gesloten tussen de twee nieuwe partijen. Voor een deel zijn deze nieuwe overeenkom sten al vastgelegd op de eenvoudige contracten, die de Plaatselijke Com missie hiervoor heeft ontworpen. Voor zover dit niet is gebeurd, is het aan te bevelen de overeenkomst alsnog schrif telijk vast te leggen. Deze mededeling is vooral bedoeld voor die verpachters en pachters, die tot nu toe de pachtsom ontvingen of betaalden volgens het oude contract, dat gold bij het begin van de Ruilver kaveling. Zij zullen dit jaar over moe ten gaan op de nieuwe toestand. Daarvoor is m de eerste plaats over leg tussen verpaohter en pachter nodig omtrent de pachtprijs. Wij hopen en vertrouwen, dat dit in de eerste geval len geen moeilijkheden zal opleveren. Na overeenstemming kan het resultaat schriftelijk worden vastgelegd op de eenvoudige overeenkomsten, die bij de secretaris van de Commissie verkrijg baar zijn De Commissie spreekt verder de hoop uit, dat deze voorlopige over eenkomsten zo spoedig mogelijk ver vangen kunnen worden door de officiële contracten. Voor inlichtingen omtrent het boven staande kunt U zich wenden tot de le den en de secretaris van de Plaatse lijke Commissie. C. v. Gr. S.V. TEXEL Uitslagen van maandag 2de pink sterdag, 4e kl. A. KNVB: Grasshoppers-SVW 00 (zaterdag gespeeld) Helder-LSW 2—3 Succes-BKC 51 ZAP-SVW 2—0 Hollandia T-SRC 0—5 Texel-Grasshoppers 02 Hiermede werd deze competitie afge sloten en is na een spannend slot BKC onderaan geëindigd en is daardoor te ruggewezen naar de afdeling Noord- holland. Texel is door deze nederlaag een plaatsje gezakt. De wedstrijd tegen Grasshoppers heeft ons enigszins teleurgesteld. Niet dat we een overwinning hadden ver wacht, maar, gezien het verloop had de uitslag gemakkelijk andersom kunnen zijn. In het veld ging het bij Grass hoppers vÜotter, sneller en er werd ook 'behoorlijk gecombineerd. In de aanval mislukte veel. Veelal golfde het spel van doel tot doel, maar verder dan de achterhoeden kwam het meestal niet. Enkele goede schoten op het Texel-doel werden veilig behandeld door Henk Stiggelbout. Na een aantal pogingen van Texel om door te stoten, had Grass hoppers succes met een verrassend lage schuiver, precies binnenkant verste paal. Doordat in de Texel-aanval geen behoorlijk verband zat, bleven doelpun ten uit. Akkie Bakker kopte mooi, maar precies naast het doel. Overigens was de rechtervleugel veelal verlaten. En kele harde schoten werden door Henk Stiggelbout vakkundig gekeerd: een harde kogel ging via de lat over hei Texel-doel. Na de rust werd er beter aangepakt. Zo van de aftrap ging Thijs Molenaar door de verdediging, maar vlak voor het doel faalde hij Wel bleef Texel sterk in de aanval, maar het slaagde er niet in het Grasshoppers-doel te doorboren. Kees Boot was er bijna door, maar werd stevig afgestopt, evenals Ide Moerbeek. Slechts eenmaal wist de Grasshoppers- linksbuiten door te dringen Hij gaf een tikje terug naar de vrijstaande midden voor, die geen fout maakte: 02 dus. Aan de Texel-achterhoede lag het zeker niet, die sloot heel goed, terwijl een prima samenwerking met de doel man een stevig geheel vormde. Met de als altijd ijverige Kees Boot en Max van de Kerkhof als backs is het een prima verdediging. De overige spelers bleven sterk onder de maat. Onzuiver en langzaam combineren. Daar moet nog wel aan gedokterd worden. Texel eindigt op de 4e plaats van onder af D. TEXELSE BOYS KAMPIOEN IN PUPILLENCOMPETITIE Ook deze competitie is geëindigd met het volgende resultaat: Tex. Boys 8 7 1 0 15 34— 1 Oosterend 8 3 3 2 9 198 Texel 8 3 3 2 9 18— 5 Cocksdorp 8 4 0 4 8 1917 ZDH 8 0 17 1 1—60 INGEKOMEN PERSONEN Hampjen Willems, van Deventer, Bloemstraat 97 naar De Koog, Ruijslaan 4; Karla Vennema, van Groningen, Steentilstraat 10a naar De Koog, Boodt- laan 5; Hinke Spijkstra, van Hennaar- deradeel, Wommels, van Sminaaleane 28 naai C 35; Arie A. C. Hansen, van Utrecht, van Brammendreef 45 naar E 38; Johanna Nieuwkerk, van Rotter dam, Groeneveld 15 naar E 38; Maria M. Jong, van Schagen, Magnusstraat 19 naar De Koog, Dorpsstraat 10. Nu ook lijndienst Texel-Groningen v.v. RONDVLUCHTEN BEGINNEN 25 JUNI Op 25 juni begint de Gelderse Lucht vaartmaatschappij weer met rond vluchten boven Texel. Deze zullen tot ongeveer half september voortduren. Er wordt gevlogen met een Jodel Mous- quetaire, een enkele maal wellicht ook met een Dornier DO 27. Een toestel van laatstgenoemd type heeft de maat schappij te Groningen gestationeerd. In de genoemde periode zal ook weer een lijndienst op .Ameland worden onder houden, waarschijnlijk telkens op maan dag Het is de bedoeling dat elke don derdag een vlucht Texel-Groningen v.v. zal worden uitgevoerd. TEXELSE MARKT Tijdens de dinsdag gehouden derde lammerenmarkt werden 1375 lammeren aangevoerd, die 75,tot ƒ95,per stuk opbrachten. De handel was vlot. Verder werd een koe aangevoerd ƒ850,5 nuchtere kalveren ƒ100, tot ƒ140.en 7 schapen ƒ120,tot ƒ140 inhoud 1068 gram nu [Zaanse Molen dubbelrol fles -87 Gelderse vacuum- verpakt Z5U gram nu f Albert Heijn Bier per fles VOOR DE WOLWAS PAK TX Dslicata m?lk, twurgg&pp of extra bi if or Albert Heijn met klik balletjes nu Prima 1/1 blik doos 18 stuks Weekaanbiedingen geldig t/m 8 juni Albert Heijn bracht de koelkast binnen ieders bereik Nu introduceert Albert Heijn de voor iedereen Onmisbaar in de moderne keuken Een eigen diepvneskast in huis, vol diepvries groenten, sappig fruit, kip, vis en heerlijk ijs voor toedat is de toekomst. Dat ismodern. Weinig tijd om te winkelen? Onverwachte gasten? Er zijn geen pro blemen meer, want de verstandige huisvrouw heeft grote keus uit haar eigen diepvriesassortiment. De meer dan 20° onder nul garan deren versheid. Maanden en maanden-, ja zelfs vaak jarenlang! Ruim van binnen, klein van buiten Het polyurethaan dat zich tussen binnen- en buitenwand van de dicpvrieskast bevindt, heeft een hoge isolaticwaarde. Hierdoor blijven bij de grote inhoud van 70 litc-r (DIN-norni), de buiten maten gering. Deze afmetingen zijn: 60 cm hoog, 55 cm breed en 62'/» cm diep Als u in het bezit bent van een PMC-koclkast, plaatst u dc dicpvrieskast eenvoudig er boven op. Bij de constructie is hier rekening mee gehouden! Technische gegevens Maximum vriestemperatuur -28° C. In zeven fasen regelbare ther mostaat. Stroomverbruik ca. 1 kilowatt per etmaal. Geruisarme compressor-aggregaat. Magnetische dcursluiting. Buitenzijde wit moflelwerk, binnenzijde reukloos plastic 6 DfEPVRiESCHEQUES f OA GRATIS I WAARVAN f 52.- IN PMC-CHEQUES BESTELNUMMER A-333 (ter vergelijking: een diepvrieskast van 55 liter kost f 328.- De PMC- diepvrieskast geeft u 70 liter (DIN-norm) inhoud voor minder geld!) k Iedere man kan zo'n gedistingeerde PMC Attaché-Case uitstekend ge bruiken. Vooral wanneer hij dage lijks met paperassen op stap gaat. Koffer van zwarte A.B.S. kunststof. Alu minium sluitranden cn platte schuifsloten. Binnenkant met suède-effcct. In het deksel: documentenmappen en opbergvakken. Af metingen: 42 x 30 x 8.5 cm. Vergelijkbare winkelwaarde f 49.-. 'Bestelnummer: F-370.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 7