Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! Ei l RAirmSENB/ IN K Ha, dat moet u vaker doen: Slagroom erop HET GEHEIM VAN loJfnllElDJIfliNIII IhiHN mA\ iN yiyJitiMyiluiLÊiLilvJ [öj /AlUvJ Vaak doen dit seizoen: aardbeien met slagroom. TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 JULI 1966 NIEUWE KANTOORRUIMTE VOOR SOCIALE DIENST EN SOCIAAL TOERISME Voor de som van ƒ102.025,zal de gemeente het pand De Zes 2 te Den Burg van het Algemeen Weeshuis ko pen. Deze aankoop zal moeten voorzien in de behoefte aan kantoorruimte van de Sociale Dienst Texel en de Stichting Sociaal Toerisme Texel. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan een besluit van B. en W. in deze rich ting hun goedkeuring onthouden, op grond van het feit, dat aan een verzoek ter verkrijging van een vaste geldlening ter financiernig van de uit dit besluit voortvloeiende kapitaalsuitgave door de Ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën nog geen gevolg is gegeven. Bij brief heeft Gedeputeerde Staten het college geadviseerd een nieuw besluit van gelijke strekking te nemen. Vrijdag- en woensdagavond om 8 uur en zondagmiddag om drie uur is .Freddy („Junge komm bald wieder") in de film „Heimweh nach St. Pauli" in het City theater in Den Burg te zien. Andere bekende sterren in deze film zijn Jayne Mansfield en Bill Ramsey. In de films van Freddy neemt de zee altijd een be langrijke plaats in, ook weer in deze produktie. Nadat Hein Steineman, een Hamburgse jongeman (Freddy Quinn), van zijn moeder geld heeft meegenomen vertrekt hij naar zee. Na enkele jaren komt hij dn Amerika terecht, waar een carrière als zanger aanvangt. Daar ont moet hij tevens Eveline (Jayne Mans- field). De populariteit als zanger stijgt met de dag, maar desondanks knaagt er iets in zijn binnenste: Zijn moeder. Hoe wel hij haar het geld heeft teruggege ven, hoort hij nooit meer iets van haar. Op een bepaald ogenblik besluit hij naar zijn geboortestad Hamburg terug te keren en zijn moeder op te zoeken. Hierdoor haalt hij zich een enorme ruzie met zijn beide managers op de hals. Na veel verwikkelingen in deze Duitse havenstad lukt het Freddy uiteindelijk zijn managers van zich af te schudden. De geheel van zorgen bevrijde „Ham burgier" ziet zijn wens aan het einde van de film toch in vervulling gaan: hij gaat weer naar zee!! Toegankelijk voor personen van alle leeftijden. „De dolle generaal" met in de hoofd rol Danny Kaye draait zaterdag- en dinsdagavond in de Texelse bioscoop. De grote komiek speelt in deze film de rol van de enigszins timide soldaat Ernie, die tijdens de Tweede Wereld oorlog op een Britse militaire basis is gestationeerd. Door zijn grote talent iemand te imiteren en zijn sprekende gelijkenis met de belangrijke generaal Mackenzie-Smith wordt soldaat Ernie voor de meest gevaarlijke operaties in gezet. (b.v. de operatie met de zeer rea listische codenaam „Ten Dode Opge schreven"). Hierbij zijn de romances niet van de lucht! Tenslotte weet hij op een zeer komische manier alle problemen en moeilijkheden op te los sen en de film „happy" te doen ein digen. Toegang alle leeftijden. „Spionnendans" is de titel van de film, die zondag- en maandagavond m Den Burg is te zien. Het verhaal be helst de avonturen van de Engelse ge heim agent Kolonel Drexel (Jack Haw kins), die van zijn regering en een beetje van de Anglo-American Oil Company de opdracht krijgt een veertienjarige Arabische prins te ont voeren en hem een paar weken in Spanje in veiligheid te houden. Dit alles in verband met een olie-overeenkomst, die ten gunste van Engeland moet wor den getekend. Als helper voor deze ope ratie zoekt Drexel een vroegere vriend uit, de Amerikaan Frazer (Cliff Robert son). Het loop uit op een avontuur, dat even bizar als opwindend is, een ont wikkeling die een voorlopig slot vindt op een griezelige hangbrug ergens in de buurt van Valencia. Het uiteindelijk slot vindt plaats in het kantoor van de chef van de geheime dienst, waar de bedde avonturiers hun honorarium in ontvangst nemen van een sardonisch glimlachende chef. Toegang boven 14 jaar. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder INGEKOMEN PERSONEN Gerbrand Dros, van Andijk, Knok kel 55 naar Oosterend, Kotterstraat 21; Marinus A. Jacobs, van Rotterdam, Toe pad 120 naar H 131; Marrigje M. Rei- card, van Vreeswijk, Pr. Hendriklaan 9, naar Den Burg, Gasthuisstraat 46; Maria T. den Braven, van Hengelo, Sloetsweg 130 naar Den Burg, Molen straat 73; Gerrit C. Visser, van Amster dam, Pr. Hendrikkade 189, naar Oude- schild, Loodssingel 42; Hendrik C. van Es, van Rotterdam, a.b. „Karei Door man" .naar H 131; Cornelia van der Zee, van Haarlem, Sdhouwtjeslaan 16zw. naar Oosterend, Peperstraat 38. Ingrid Y. Zijlstra, van Amsterdam, Bos en Lommerweg 259 I naar Den Burg, Wïlhelminalaan 28; Maria A. van Voo- ren, van Bergen, Loudelsweg 20 naar W 76; Arie en Pieter R. Wuis, van Me- demblik, Westerhaven 9 naar Den Burg, Schilderend 45; Wolter Koops, van Odoorn, Valtherweg 28 naar Oosterend, Peperstraat 37; Mariska M. A. Kunst, van Bussum, Gr. Hertoginnelaan 31 naar Den Burg, Kogerstraat 100. GESLAAGD De heer W. Dernison is geslaagd voor het eindexamen aan de Hogere Bos bouw en Cultuur-Technische School te Arnhem, afdeling cultuur-techniek. GESLAAGD Voor het eindexamen van de U.T.S. te Scheveningen slaagden onze vroegere plaatsgenoten H. W. C. Moerbeek en F. W. B. Moerbeek. AAN- EN VERKOPEN IN DE RAAD In de gisteren gehouden raadsverga dering is ter sprake gebracht de ver koop van een bouwterrein, gelegen tus sen de Bernhardlaan en de Jac. P. Thijsselaan aan de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Het ligt in het voornemen van de N.V. op dit terrein 33 woningen te bouwen. Dit voornemen is in overeenstemming met het Uitbrei- dingsplan-in-onderdelen Den Burg 1965, aangezien het onderhavige terrein in dit plan is bestemd voor woningbouw. De verkoopprijs is ƒ226.260, Voorts is er gesproken over de ver koop van woningwetwoningen aan de heer J. Kramer (Beatrixlaan 58) en de heer P. A. Zegers (Eierland C 45j) voor respectievelijk ƒ15.781,en ƒ14.517, In Oosterend zal de gemeente over gaan tot de aankoop van het pand Pe perstraat 17 De verkrijging in eigen dom van dit pand is voor de gemeente van belang te achten, aangezien de on dergrond in het Uitbreidingsplan-in- onderdelen Oosterend 1965 is bestemd voor de stichting van een „openbaar of bijzonder gebouw en bijbehorend ter rein. De aankoopsom bedraagt 25.000,—. Overeenstemming is tenslotte bereikt met de heer C. Zegel omtrent een rui ling van grond. De gemeente zal een perceel grond te Oudeschild verkrijgen, dat in het Uitbreidin^splan-in-onderde- len voor dat dorp is bestemd voor weg aanleg en woningbouw. De heer Zegel zal de beschikking krij gen over een perceel grond met daarop staande schuur in de Warmoesstraat te Den Burg AANWIJZING LIJKSCHOUWERS Bij een raadsbesluit in 1956 werden de artsen H. Schalkwijk, H. A. Elias, W. Renout en A. van Loon als gemeente lijke lijkschouwers aangewezen. Sedert dien hebben zich in onze gemeente de artsen L. Barnard, R. Coutinho en R. R Siebenga gevestigd. Het college van B. en W. heeft voorgesteld deze laatste doktoren eveneens als lijkschouwer aan te wijzen. MORGENAVOND MUZIEK EN GYMNASTIEK IN OOSTEREND OOSTEREND Morgenavond zullen de Muziekvereniging „Excelsior" en de Gymnastiekvereniging Oosterend ge zamenlijk een avond in de Muziektuin te Oosterend verzorgen. De week daarop, eveneens op zater dag, heeft de Dorpscommissie een grote Drumbandshow georganiseerd. In plaats van de Margaretha Sinclair Band zal de drumband van Turnlust uit Den Helder aan deze zeer speciale avond haar medewerking verlenen. De avond met „The Typhoons", vo rige week, is een groot succes geworden. Er was sprake van een behoorlijke be langstelling, ondanks het niet zo mooie weer. Een groot voordeel van de Mu ziektuin is ongetwijfeld haar beschutte ligging. Als Miss en Mister Twist (mo derner klinkt misschien Miss en Mister Beat of Shake!) werden gekozen mej. Reynders uit De Koog en Leendert v.d. Berg uit Oosterend. In de pauze werd een kruiwagenrace voor paren gehouden, waarbij onderweg met water gevulde ballonnen moesten worden doorgeprikt. TEXEL VERLOOR II HA. CULTUURGROND In 1965 werd op ons eiland 3 ha. in beslag genomen voor woningen, scholen enz., terwijl 11 ha in gebruik werd ge nomen voor sportterreinen. Deze 14 ha. werden wat betreft 11 ha. onttrokken aan cultuurgrond, wat betreft 3 ha. aan toekomstig bouwterrein. Door beplanting van cultuurgrond nam de oppervlakte bos op ons eiland met 4 ha. toe. Vergeleken met de hele provincie Noordholland In 1965 bedroeg de ach teruitgang van de 'hoeveelheid cultuur grond 2000 ha. Ten behoeve van de woningbouw werd 432 ha. in gebruik genomen, voor industrieterrein 78 ha., sportterreinen 245 ha., straten en wegen 807 ha. VERTROKKEN PERSONEN Jozef C. P. Swarthof, van Den Burg, Weverstraat 23 naar Terschelling, Mo lenstraat 15; Edo Kleinhuis, van Den Burg, Schilderend 131 naar Beverwijk, Spoorsingel 54. 13. Er liep even een huivering door hem heen; in sommige opzichten was hij bijgelovig. Hij had lachend gezegd dat die vrouw hem ongeluk zou kunnen aanbrengen. Veronderstel nu eens dat dat waar zou blijken te zijn Van de deur keek hij om naar haar, terwijl ze met de klerk stond te praten. Hij had de eerste keer in ieder geval goed ge zien Een dame, een dame in de volle betekenis van het woord. Niet bijzon der jong, niet bepaald een schoonheid Maar met iets met grijze ogen, die misschien te veel zouden zien. Toen hij de deur uitging, voelde hij dat hij bang was voor deze vrouw. Hij was fatalis tisch aangelegd. Hij ging terug naar zijn kamers in Jermyn Street en riep zijn huisknecht. „Hier is een cheque, Pavett! die moet je morgen eerst verzilveren en dan ga je naar Cook in Piccadilly Daar liggen een paar biljetten op jouw naam; die kun je betalen en breng ze dan hier." „Uitstekend, mijnheer." Pavett verdween. Derek ging naar een tafeltje en nam een handvol brieven op. Ze waren alle van een maar al te bekend soort. Reke ningen, lage rekeningen, hoge rekenin gen, maar alle aandringend op betaling. De toon van de brieven was nog be leefd. Derek wist hoe spoedig die be leefde toon zou veranderen, indien indien een bepaald nieuws publiek werd. Hij wierp zich in een grote lederen fauteuil. Een verdraaid lastig parket was het waarin hij zat. Ja, verdraaid lastig! En veel kans om eruit te komen was er niet. Pavett verscheen met een bescheiden kuchje. „Een heer voor u, mijnheer majoor Knighton." „Knighton, zeg je? Laat hem binnen." Toen Knighton binnentrad, bevond hij zich tegenover een charmante gastheer. „Zeer vriendelijk van u mij op te zoe ken," zei Derek. Knighton was zenuwachtig, dat zagen de scherpe ogen van de ander direct. De boodschap die hij bracht vond hij blijkbaar niet zeer aangenaam en hij antwoordde slechts mechanisch. ,Wel," zei Kettering tenslotte, „wat verlangt mijn geachte schoonvader van mij? U is gekomen met een zakelijk doel, veronderstel ik?" „Ja," zei Knighton, „en ik wilde dat mr. Van Aldin een ander met de bood schap belast had." Hij kuchte. „De heer Van Aldin zendt mij om u een omlijnd voorstel te doen." „Een voorstel? Dat klinkt interes sant." „Zal ik verder gaan?" „Natuurlijk. U moet mij mijn verba zing niet kwalijk nemen. Maar me dunkt een voorstel van mijn waarde schoonvader is het bewijs dat hij zijn positie toch niet zo sterk vindt als hij eerst dacht dat ze was." Knighton luisterde beleefd naar de enigszins spottende stem, maar toonde niets van wat er in hem omging. Hij wachtte tot Derek was uitgesproken en zei toen rustig „De zaak is eenvoudig deze. Zoals u weet, is mrs. Kettering voornemens een eis tot scheiding in te dienen. Wanneer u zich daartegen niet verzet, zult u op de dag van de uitspraak honderddui zend pond ontvangen." Er heerste minstens twee minuten lang een doodse stilte. Kettering zat na te denken Honderdduizend pond dat betekende voortzetting van zijn zorge loos leventje. Het betekende Mirelle. Het betekende bovendien dat Van Aldin iets wist. Van Aldin betaalde niet voor niets. Derek stond op en leunde tegen de schoorsteen. „En als ik dat edelmoedige aanbod nu eens afsloeg?" vroeg hij op een toon van koude, ironische beleefdheid. Knighton maakte een afwijzend ge baar. „Ik kan u verzekeren, mr. Ketter ing," zei hij ernstig, „dat mr. Van Aldin in dat geval van plan is u te bre ken. Dat zijn zijn eigen woorden." Kettering verloor zijn uiterlijke vro lijkheid niet. „Zo zo," zei hij, „ik geloof dat hij ertoe in staat is. Ik zou natuurlijk wei nig kunnen beginnen tegen een Ameri kaan met zoveel miljoenen. Honderd duizend pond 1 Stel eens dat ik aanbood voor tweehonderdduizend pond te doen wat hij verlangt wat dan?" „Dan zou ik die boodschap aan mr. Van Aldin overbrengen," sprak Knighton, zonder enige emotie te tonen. „Is dat uw antwoord?" „Neen," zei Derek, „toevallig is het dat niet. U kuni teruggaan naar mijn schoonvader en hem zeggen dat hij met al zijn geld naai de maan kan lopen. Is dat duidelijk?" „Volkomen," zei Knighton. Hij stond op, aarzelde even en kreeg een kleur. „Ik... u zult me hoop ik toestaan te zeggen, mr. Kettering, dat ik blij ben dat uw antwoord zo luidt." Derek antwoordde niet. Toen de an der de kamer verlaten had, bleef hij een paar minuten^ in gedachten zitten. Een eigenaardige glimlach kwam om zijn mond. „Ziezo," zei hij zachtjes. HOOFDSTUK X In de blauwe trein Ruth Kettering keek onverschillig naar de trein. Bij de deur van een der pullmanwagens stond een magere, lange vrouw in het zwart Ruth Ketterings kamenier. Ze ging opzij toen haar meesteres met haar vader naderde. „Ik heb uw handkoffertje onder uw plaats gezet mevrouw, voor het geval u het nodig mocht hebben." „Goed Ga nu maar naar je eigen plaats, Mason." „Ja, mevrouw." De kamenier vertrok. Van Aldin trad met Ruth de pullman wagen binnen Ze ging op haar plaats zitten en Van Aldin legde een pak kranten en magazines op het tafeltje voor haar. De plaats tegenover haar was reeds bezet en de Amerikaan bekeek de vrouw die daar zat met een kritische blik. Hij kreeg een vage indruk van aantrekkelijke grijze ogen en een keurig reiscostuumpje. Hij zei nog een paar onverschillige dingen tot Ruth, zoals mensen doen, die aan een station af scheid nemen. Nu keek hij op zijn horloge. „Ik zal eruit moeten Vaarwel, beste kind. Maak je geen zorgen, ik zal alles wel in orde maken." „O, vader!" Twee minuten later vertrok de trein. Ruth zat onbeweeglijk; ze beet op haar onderlip en deed al haar best de tranen uit haar ogen terug te dringen. Ze voelde zich plotseling verschrikkelijk verlaten. Er was in haar ziel een wild verlangen uit de trein te springen en terug te keren, voor het te laat was. Zij, altijd zo kalm, zo zeker van zichzelf, voelde zich voor het eerst van haar leven als een blad, dat door de wind op gejaagd wordt. Als haar vader eens wist wat zou hij ervan zeggen? Ze keek nu op, en haar ogen ont moetten die van de vrouw tegenover haar. Ze zag in die grijze ogen begrip en ja medelijden. Het was slechts een voorbijgaande indruk. De gezichten der beide vrouwen verstrakten tot welopgevoede onver schilligheid. Mrs. Kettering nam een magazine op, en Katherine Grey keek uit het raampje naar een schijnbaar eindeloze reeks troosteloze straten en huizen. (Wordt vervolgd) door Agatha Christie DE BLAUWE TREIN Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50 - per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 5