Grote drukte op eerste avonden Beatcentrum „Sarasani" officieel geopend Bromfiets ketting M. A. J. Vonk JUDOVAKANTIE Wie heeft Zeeschuimi OVERJARIGE RIJWIELEN M. en A. J. Vonk Onder grote belangstelling is zater dagavond het beat-centrum „Sarasani- beat" aan de Kogerweg bij Den Burg officieel geopend. Aanwezig waren on der meer burgemeester C. De Koning en adjudant J. Gulmans. Tot de sprekers hoorde ook de heer C. Wonder uit De Koog („ome Cor"), die een goede relatie is van de grondleggers van dit tijdelijke centrum van jeugdvermaak. In zijn toe spraak wees de burgemeester op het grote belang van de juiste wijze van vermaak. Hij sprak de hoop uit dat „Sa rasani", waarvan de leiding geheel bij jongeren berust, hiervan doordrongen zou zijn. Emotievol en idealistisch waren de woorden van de heer Wonder. Hij vond het overigens vanzelfsprekend dat zo iets als „Sarasani" van de grond is ge komen. „De jeugd die op ons eiland de vacantie doorbrengt, moet de gelegen heid hebben zich naar hun zin te ont spannen". Hij wenste de initiatiefne mers (De Helderse Soundtrack club m.m.v. de Texelse beatclub „Satisfac tion") veel succes toe. Daarop was het woord aan de muziek. LAGERE LANDBOUWSCHOOL Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Kees Hin, Ieperen; Arie Lap, Klif; Jacob Lap, Den Hoorn; Jos Veeger, Fonteinsweg; Peter Verberne, Agncola; Cor Witte, Agnes; Kees Witte, Julia; Kees Zijm, Hoekzicht, en Peter Com mandeur, Den Hoorn. Afgewezen geen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: Jan de Boer, Den Burg; Bertho Hooge- veen, Het Noorden; Teun Koorn, De Krim; Bert Lap, Den Burg; Dik Rikken- berg, Waalenburg; Jan Roeper, De Fenne; Roel Terpstra, Den Burg; Jan Vlaming, Veelust; Henk Witte, Zuid- haffel, en Jos Witte, Gerritsland. Afge wezen één. Bevorderd van de derde naar de vierde klas Gerard Bakker, De Koog; Rudi Bakker, Den Hoorn; Henk Broekman, De Waal; Jaap Duinker, Den Hoorn; Jaap Kager, Den Burg; Sjors Keijzer, Semper Avan- ti; Arie Kikkert, Den Hoorn; Henk Kleinhuis, Den Burg; Albert Koorn, De Hemmer; Piet Wim Roeper, Ora et La- bora; Dik Terpstra, P.H. Polder, Mar- tien Veeger, Duinweg, Wim Veeger, Grensweg; Jos Witte, Den Burg, Theo Witte, Martinushoeve, en Kees Zijm, De Leemkuil. Afgewezen twee. GESLAAGDEN L.T.S. DEN HELDER Aan de Technische school voor Den Helder en omstreken slaagden de vol gende Texelse leerlingen Afd. Schilderen: J. P. Hillen. Afd. Brood- en banketbakkers: C. Kaczor en B. Mulder. Afd. MachinebankwerkenW. S. Keijzer; M. C. Kooy en P. A. Ran. Afd. Scheepmaken C. Boks, J. Schil ling en A. A. Tuinema. Afd. Elektrotechniek: C. C. H. Bar- horst en P. M. Schoo. Afd. Automonteurs; A. M. Kalis, J. Oosterhof, J. Schouwstra en S. v.d. Zee GESLAAGDEN LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Het getuigschrift Primaire Opleiding ontvingen Mary Bakker, Anneke Barhorst, Gretha van der Berg, Nelly Betsema; Hanneke Bruin, Marian Boon, Ineke Daalder, Karin Daalder, Thea Dogger, Beppie Eelman, Ina Medema, Willy Medema, Jelly Mosk, Frouk Pool, Henny Silias, Dia de Vey, Lina van der Vliet, Els de Zwart, Annelies Bakker, Hiddy Bakker, Ina Barhorst, Netty van Beek, Betha Boogaard, Ineke de Graaf, Tineke Groen, Petra van Heerwaarden, Vera Jaspers, Ria Kager, Alie Kiewiet, Afke Kloosterman, Zina Lap, Gerda Leber, Marjan Moojen, Afke Platte, Maria van der Star, Corrie Vlaming, Duwie Stark, Elly Westdorp, Anneke Witte, Anneke Zandee Het getuigschrift Assistente in de huishouding werd behaald door: Tiny ,Flokstra, Ans de Graaf, Margot de Graaf, Joke Hin, Janzien Kooiman, Sonja Koorn, Jennie Leber, Paula Prins, Ineke Schoo, Rietje Tjepkema, Ina Veeger, Frouke Vonk, Nely Witte, Tineke Witte, Chris Keijser, Tineke Veeger, Elly Barhorst, Marja Eelman, Agnes Gieles, Marja Goénga, Janny Huisman, Trudy Oosterhof, Els de Rid der, Ans Segerink, Tineke Slik, Olga Timmer, Rosita Verver, Rommy Visser, Martha de Waard, Renet de Gorter. Het getuigschrift Vooropleiding Ver zorgende Beroepen behaalden: Elly Blom, Joke van Beek, Greet Boeyen, Ria Boom, Hanny Kikkert, Nella Koorn, Greet Kuik, Thea vam Strien, Nanda Terpstra, Corrie Visser., Rennie Visser, Hanny van Wilsunu., Martha Witte, Annemarie Zielman. Van de eerste naar de tweede klasse* (primaire opleiding) werden bevorderd: Toos Bakker, Nel de Boer, Wicia Haarsma, Agaath van Heerwaarden., Agda Hin, Martha Hin, Ida Kaczor,, Petra Kikkert, Ada Lexmond, Douwe- lien Roeper, Ina Schaatsenberg, Ria Slim, Dorien Snik, Libberdien van der Star, Els Veeger, Leida Voorthuizen, Anneke Witte, Margriet Zijm; Minke Bakker, Ria van Benthum, Trees Bet sema, Antje Blom, Dime Eelman, Hiltje Eelman, Bertha Hooschuur, Reinette Huisman, Anneke Knol, Fijtje Kooger, Nannie de Ridder, Ina van der Slikke, Nelie Smit, Anna Trap, Guurtje Wuis* Lies Nowak, Martha Bakker, Monica Bakker, Ivonne Bezuien, Rommy de Boer, Gerda Heerschap, Fenny de Jong, Emmy Hin, Tiny Jonker, Cornelia Huis man, Anneriet Keijzer, Corrie Maas* Etty Mechielsen, Janny Medendorp, Willy van der Meer, Els van der Schans, Siebregje Schouwstra, Olga Witte en Johanna Zoetelief. De „Falcons" begaven zich op witte fietsen naar het podium, om daarna het langdurige beatlawaai over de stamp volle dansvloer te laten daveren. De eerste avond werden 580 bezoe kers geteld; ook zondagavond was de belangstelling zeer goed: ruim 500 man. De organisatoren, geholpen door vele werkwillige handen, zijn erin geslaagd de hoge ongezellige schuur te herschep pen in een sfeervolle, schaarsverlichte ruimte. De hoge kap werd aan het oog onttrokken door op geringe hoogte bo ven de dansvloer plastic te spannen. Het nadeel daarvan deed zich zaterdag en zondag ook voelen: het werd bijzonder warm en benauwd. De meeste jongelui trokken zich hier niets van aan en dans ten zich in het zweet. De reacties van onze jonge gasten op deze langverbeide vermaakgelegenheid waren bijzonder gunstig. Aangenomen mag worden dat het de komende weken bijzonder druk zal zijn in „Sarasani". Er is daar plaats voor ongeveer 700 per sonen. VERGADERING VAN DE RAAD (vervolg van pagina 1) dat de situatie op de geldmarkt zo krap is geworden, dat de gemeenten in de naaste toekomst rekening moeten houden met een minder vlotte verstrek king van het benodigde kapitaal. Dit zal mogelijk vertragende consequenties hebben voor vele plannen. Staatsbosbeheer had alle raadsleden een kaartje doen toekomen waarop de verschillende perioden van afsluiting van diverse broedterreinen staan aan gegeven. De heer Westdorp merkte op dat de situatie nog ernstiger is, dan hij aanvankelijk had verondersteld. Zoals bekend had het raadslid in de vorige vergadering kritiek geuit op de uitbrei ding van de afgesloten broedterreinen, waardoor het vrije dum sterk wordt ingekrompen. In verband met het te verwachten parkeerprobleem m het komende sei zoen te De Koog, zijn daar twee terrei nen aangewezen, waarop ongeveer 400 auto's kunnen staan. Dorpshuis Oosterend De raad ging akkoord met de toeken ning van een gemeentelijke subsidie voor de bouw van en dorpshuis-gymna stieklokaal te Oosterend. De heer J. Daalder had op de stichting van deze combmatie in zijn dorp kritiek. Hij vond het onjuist, dat er geen andere mogelijkheid bestaat om tot stichtmg van een gymlokaal te komen dan juist op deze manier, terwijl toch het vak gymnastiek als verplicht op de lesroos ters van de scholen is opgenomen. Dan zou het rijk toch ook voor een lokaal moeten zorgen. Hij zei er overigens verheugd over te zijn dat Oosterend nu eindelijk een gymlokaal zal krijgen, maar tegenover het dorpshuis stond hij sceptisch. „Ik ben van het belang van een dorpshuis in Oosterend niet over tuigd. Er zijn daar reeds diverse lokalen waar diverse verenigingen gebruik van maken.' Hij had voorts kritiek op het schrijven van B. en W. aan de raad, waarin een opsomming wordt gegeven van de uren, die de verschillende ver enigingen van het dorpshuis gebruik zouden willen maken. Dat was over trokken voorgesteld, zo meende hij. Zelf was hij als voorzitter van de muziek vereniging door de dorpscommissie be naderd met het verzoek het aantal uren dat zijn vereniging van het te stichten dorpshuis gebruik zou maken, op te geven. Hij had toen de verwachting uit gesproken dat dit alleen voor de jaar lijkse uitvoering zou zijn, dus ongeveer drie uren per jaar. Maar in het prae- advies van B. en W. staat dat de mu ziekvereniging er zes uren per week georuik van zou maken. Hetzelfde geldt voor de zangvereniging. „Ik vind dit een onwaarachtige voorstelling van zaken." Gezien het grote belang van het gymnastiekondeiwijs wilde hij echter zijn steun aan het voorstel niet onthou den. Op een vraag van mej. Luijster- burg of de dorpshuisplannen gevaar lopen in verband met de aangekondigde bestedingsbeperking, antwoordde de burgemeester dat de gevolgen van dit besluit zeker wel ondervonden zullen worden. Dat mag echter geen reden zijn om bij de pakken te gaan neerzitten. Vervolgens kwam het nieuwe fiets pad De Koog-Vuurtoren ter sprake, dat volgens de heer S. Keijser hier en daar zeer slechte plekken zou vertonen. De heer Hin meende dat dit wel vooral op het gedeelte tussen 's Hertogenbosch- weg en Slufterv/eg het geval zou zijn. „Wij hebben getracht op dit gedeelte auto's toe te laten, in één richting (het pad was met het oog daartoe twee maal zo dik gemaakt als voor rijwielen nodig was red.) maar dat heeft Haarlem niet willen tolereren." De heer West- dorp vertelde dat zowel zwaar als licht autoverkeer van het pad gebruik móet maken, omdat er geen andere mogelijk heid is om de recreatieterreinen aan deze weg te bereiken. Er is wel een provisorisch autopad naast het fietspad gemaakt, maar dit is zo slecht, dat zelfs de gemeentelijke vuilniswagen over het fietspad moet rijden. De voorzitter kon meedelen dat voor deze kwestie waar schijnlijk binnenkort een goede oplos sing zal worden gevonden. Over de benoeming van de heer W. Loning als onderwijzer aan de o.l. •school te Den Burg sprak de heer G. Westerlaken zijn spijt uit. „Als hij in Den Hoorn een woning had kunnen krijgen, was hij daar nog enige tijd ge bleven," zo zei hij. De heer J. Daalder (lid woningcommissie) vestigde er de aandacht op dat zijn commissie volle dige aandacht heeft gehad voor dit ge val. Er was zelfs al een voorlopige op lossing gevonden met uitzicht op een definitieve regeling. De heer Loning heeft dit echter niet afgewacht en heeft gesolliciteerd in Den Burg. Hij is te hard van stapel gelopen, want er zou zeker een oplossing gevonden zijn, zo WEEKEND BRACHT GROTE DRUKTE In het afgelopen weekend is de toe- ristendrukte op Texel enorm toegeno men. Hoewel de bouwvakvakantie pas op de 16c beginnen, leek het alsof men er een voorproefje van moest verwer ken. Beide schepen van TESO hebben de gehele zaterdag gevaren en daarbij circa 1800 auto's naar Texel gebracht. Dit getal overtreft alle verwachtingen en met enige zorg ziet men daarom de bouwvakdrukte tegemoet. De twee TESO boten slaagden er niet in de aanvoer bij te houden. In Den Helder ontstond een lange rijk wach tenden, waardoor sommigen vier uren geduld moesten oefenen, voordat zij naar hun vakantie-eiland konden wor den gebracht. Het overgrote deel van de toeristen bestond uit kampeerders; en kele kleine terreinen waren geheel vol geboekt. Het is opvallend dat de cate gorie caravanbezitters belangrijk groter is als vorig jaar. Op de kampeerterrei nen is dat duidelijk te zien. Op „Loods mansduin" is zelfs een compleet „cara vandorp" ontstaan. Veel logieszoeken- den waren er met. De vraag naar logies- met-ontbijt was dan ook met bijster groot, een verschijnsel dat zich langë de gehele Noordzeekust voordoet. Vertraging veerdienst DEFEKT AAN STUURMACHINE „TEXELSTROOM" Gisterochtend ontstond een defekt aan de hulpmachine van de stuur- machine van de nieuwe veerboot „Texelstroom." Het euvel deed zich voor toen de boot de haven om acht uur verliet en uit de koers raakte. De „Texelstroom" keerde terug en zette auto's en passagiers weer aan wal. Daarop werd de „Marsdiep in gebruik genomen. De passagiers kwamen door deze gebeurtenis een uur later in Den Helder aan. De reperatie aan de hulp machine vergde enkele uren, zodat de „Texelstroom" later op de dag weer in gebruik kon worden genomen. VRACHTWAGEN VELDE LANTAARNPALEN Vrijdagavond om tien voor zeven ver loor de VTB-chauffeur J. Waaijer (30) de macht over het stuur van zijn vrachtwagen, kort nadat hij het haven terrein van 't Horntje had verlaten. Toen de chauffeur een andere wagen wilde inhalen schoof het voertuig de berm in, velde twee lichtmasten en kwam in een gjeppel tot stilstand. Met hulp van een andere VTB vrachtwagen kon het voertuig worden losgetrokken. De schade aan de auto was zeer gering. GESLAAGD De heer H. J. Bakker te Den Hoorn slaagde zaterdag te Hilversum voor het vakdiploma Aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw. zei de heer Daalder. De burgemeester zei, dat de heer Loning het recht had te solliciteren en voegde er aan toe, dat de gemeente zich zeer mspant om wo ningen voor haar onderwijzers te reser veren. Vaak lukt dat, hetgeen veel kri tiek veroorzaakt van anderen, die zich daardoor achtergesteld voelen. Alle overige agendapunten werden zonder discussie goedgekeurd. Rondvraag raadsvergadering Tijdens de rondvraag van de donder dagmiddag gehouden raadsvergadering drong de heer J. K. P Zwan erop aan in het seizoen het centrum van Den Burg voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten. De voorzitter zei dat dit verlan gen reeds jaren bij velen leeft, maar tot een besluit is het nog steeds niet ge komen. De middenstandsorganisaties voelen ervoor, maar naar aanleiding van vele protesten die tegen het voor nemen binnenkwamen, werd de maat regel telkens uitgesteld. B. en W. heb ben toen gemeend dat de tijd wel zou leren, dat aan afsluiting van de dorps kern op den duur niet is te ontkomen. Volgens Zwan moest de gemeente nu optreden „De middenstanders kunnen er nooit ernstige bezwaren tegen heb ben, want zij gaan er alleen maar op vooruit." De heer Zwan bracht voorts een compliment aan de uitvoeders van de rioleringswerkzaamheden te Den Hoorn. Hij meende, dat op goede en prettige wijze is gewerkt, waarbij de belangen van de dorpsbewoners zoveel mogelijk werden ontzien. Naar aanleiding van een vraag van mevr. J. Koning-Bruin vertelde de voorzitter dat de begrotingspost voor meer reddingsmiddelen aan het strand is goedgekeurd. Mevrouw Koning vroeg of ook bij de strandhuisjes van Kooi man (De Koog) een reddingslijn kan worden geplaatst. De voorzitter beloof de te zullen laten nakijken of er nog een over is. De heer P. Smit drong erop aan, dat het voormalige erf van de heer H. W. Keesom (aan de Keesomlaan), dat in tussen als bouwgrond aan diverse par ticulieren is verkocht, snel bouwrijp wordt gemaakt. Op het terrein staan nog schuren, mestplaten en een var kensstal. Hierdoor worden de bouw plannen van de betrokkenen opgehou den. De heer Westdorp vroeg of wellicht een fout is gemaakt bij het aanbrengen van een slijtlaag op verschillende Texelse wegen. Hel was hem opgevallen dat de teer aan de oppervlakte kwam, waardoor de auto zwarte sporen ver oorzaakten. Zelfs moest de zandstrooier van gemeentewerken er aan te pas ko men om de ergste last te keren. Volgens de voorzitter was geen fout gemaakt, maar hield het verschijnsel verband met het warme weer. Tenslotte werd geïnformeerd waar de indertijd toegezegde onderwijzers wo ning te Oosterend blijft. De voorzitter kon verzekeren dat eraan gewerkt wordt maar dat zich een vertraging had voorgedaan. De aangekondigde beste dingsbeperking zal mogelijk ook een ongunstige rol spelen, zodat het nog niet zeker is of de woning er op korte termijn zal komen. Meisje wilde naar huis AUTO HET KORENVELD IN Zaterdagavond omstreeks het mid dernachtelijk uur raakte een personen wagen, bestuurd door de 23-jarige Duitser Dieter Karp, van de Pontweg en reed het bouwland van „Hermes- hoeve" in. Tegenover de politie ver klaarde de Duitser, dat een der meisjes, die met hem waren meegelift, de oor zaak van het ongeval was. De chauf feur en zijn vrienden hadden de avond doorgebracht in „Sarasani" en hen op de terugweg naar het kampeerterrein Kogerstrand meegenomen. De jongens voelden er niet voor om direct naar hun kampeerterrein terug te rijden en wil den daarom de Duinweg inrijden. Het naast de chauffeur zittende meisje pro beerde dit te voorkomen door een ruk aan het stuur te geven met het gevolg, dat de wagen via berm en greppel het koren inreed. De auto kwam daar tol stilstand en direct maakten de meisjes zich uit de voetenDe chauffeur, kennelijk de kluts kwijt, reed daarop dwars door het koren naar „Hermes- hoeve" waar hij in verband met de ver oorzaakte schade niet al te vriendelijk werd ontvangen. Na tussenkomst van de politie werd de schade evenwel on derling geregeld. MET SCOOTER OVER DE KOF Zaterdagavond omstreeks acht uur sloeg de 19-jarige scooterrijder J. J. Mulder uit Hilversum op de Pontweg tussen de Akenbuurtsweg en Duinweg over de kop. Hij en zijn duopassagier W. Smit werden gewond en moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De heer Mulder had zich tijdens de rit door zijn vriena laten afleiden, waar door hij in de berm raakte en daar de buiteling maakte. AVO-COLLECTE BRACHT ƒ773,51 OP De collecte ten behoeve van de Ne derlandse Vereniging A.V O. (zorg min- dervaliden) bracht J 773,51 op. Den Burg 339,94; De Cocksdorp ƒ19,40; Eierland 59,52; Den Hoorn ƒ79,81; P.H. Polder 8,92; De Koog ƒ72,58; Oosterend ƒ61,78, Oost ƒ13,60; Oudeschild 95,77; De Waal J 15,13, gift. ƒ7,06. Totaal 773,51. Het bestuur dankt allen hartelijk die hebben meegewerkt tot het bereiken van dit resultaat. GESLAAGD In Wormerveer zijn geslaagd voor Machineschrijven diploma 130, de heren J. Spanjer, Den Burg en V. Vos te Oosterend; voor praktijkdiploma 165, de dames: G. den Braven, Oudeschild. A. Hin, Spang, C. Prins, Eierland, en F. Witte, Zuidhaffel. De examens werden afgenomen door de VSLM (Vereniging van staatsgediplomeerde leraren machi neschrijven) en de kandidaten zijn opge leid door A. C. Peetoom. TEXELSE MARKT Gisteren werden 440 lammeren aan gevoerd. De weidelammeren brachten ƒ60,tot ƒ80,op; de zuiglammeren ƒ90,tot ƒ105,Voorts werden 8 schapen aangevoerd, die ƒ90,tot ƒ115,noteerden. HULPVERLENING DOOR WIJKVEPLEEGSTERS AAN VAKANTIEGANGERS Vakantiegangers, die in hun woon plaats regelmatig hulp ontvangen van de wijkverpleegster van een kruisver eniging, kunnen deze verpleging in de meeste gevallen ook verkrijgen op het vakantie-adres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn, wanneer het het geven van injecties betreft. Alvorens deze verpleging verleend wordt, dient men zich eerst in verbinding te stellen met een der plaatselijke artsen. S.V. TEXEL Donderdagavond werd de wedstrijd Texel-AOK (de Mok) gespeeld in het kader van de bekerwedstrijden geleid door de Texelse Sportraad. Voor de rust waren de gasten sterker, vooral door snelheid, maar de Texel- verdediging gaf goed partij en weinig kansen weg. Na 15 min. loste de links half der gasten een hard schot op het Texel-doel waarop Henk Stiggelbout, gehinderd door de zop, misgreep en de Mok de leiding nam. De Texel-verdedi- gers en kanthalfs mochten vele malen de bal in de Texel-voorhoede brengen, waar het nog niet helemaal klopte. Slor dig doorgeven en slecht opbouwen wa ren oorzaak van mislukte aanvallen. Ook het tempo lag te laag. Twee opge legde kansen werden gemist. Met verre harde schoten probeerden de gasten het T.-doel te doorboren, maar hier was Henk St. op z'n post en in samenwer king met z'n spil bleven ze de toestand beheersen. Toen Douwe Dijker in vrije positie de bal gelanceerd kreeg, zette hij veel te hard voor. Eenmaal kwam De Mok gevaarlijk voor het Texel-doel waar Henk over een eigen speler heen de bal nog juist kon bemachtigen. Uit een mooie pass van Rennie Rozeboom scoorde Max v.d. Kerkhof 1-1. Jammer dat Max geblesseerd raakte en op halve kracht meehuppelde. Rust 1-1. Zo van de aftrap verscheen Ide Moer beek voor het Mok-doel maar kogelde juist naast. Texel bleef aanvallen wat in een aantal corners resulteerde die allen werden afgeslagen. Texel werd sterker maar voerde de combinatie te ver door en werden Texel enige kansen onthouden. Rennie kreeg een goede pass van Peter Groen maar schoot naast. Toch zaten er wel doelpunten in de lucht. Na 25 minuten profiteerde Ide van een voorzet van Douwe 2-1. Max verliet het veld en moest Texel met 10 man verder. Ze pakten allemaal nog even beter aan. Goede kans voor Ide door keeper tot corner verwerkt. Spoe dig zorgde Ide voor 3-1. Goed doorlopen van Wim 4-1. Samen met Ide en Wim 5-1. Een goede tweede helft. Spil Rootlieb maakte een zeer goede indruk. D. SCHIETOEFENINGEN Op dinsdag 5 juli wordt geschoten te Breezanddijk (uitwijkdag 7 juli) van 10.30 - 18.00 uur met de 105 mm hou witser, afstand 12 km; hoogte 4 km. Richting Den Oever. Kaarthoek 180 - 225°. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer J 0,25 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Voor zonwering, alu minium jaloezieën enz. naar B. van Veen, War- moesstr. 24, Den Burg Voor klepelmaaien Kampstra, telef. (02223) 295 Nu aardbeien eten. Denk ook om uw diep vries. M. Huisman, „De Veen", tel. 2203 Opleiding vloor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Te koop aangeb. goed onderh. brommer merk Berini. Herenstraat 5 Den Hoorn Te k. Opel Rekord '55 en een autobak i.z.g.st. 430 x 220 met zijborden, 2-delig, 30 hoog. J. A. Eelman, Keesomlaan 7 Te k. een z.g.a.n. Miele wasmachine met wringer D. Schilling, Herenstraat 61, Den Hoorn, telefoon (02226) 318 Ter overname voor elk aann. bod: 3-zitsbank (2 m.), 2 fauteuils (gobelin bekl.), salontafeltje. Inl. tel. (02220) 2939 Wie heeft donderdag op de receptie in hotel Kikkert een verkeerde blauwe regenmantel mee genomen W. Langeveld, De Zes 11, Den Burg Bij ons vertrek van Texel groeten wij familie, vrien den en bekenden en wen sen hun het allerbeste. Fam. De Jager, Prinses Margrietstraat 8, Millingen a. d. Rijn. Heden overleed in het ziekenhuis „Park zicht", Den Helder onze lieve vader, be huwd- en grootvader Jan Dekker weduwnaar van Annie Hoogerheide eerder van Dievertje Berends in de ouderdom van 65 jaar Haarlem G. Nieuwveen- Dekker G. Nieuwveen Clara Dekker Robby en Anja Texel, 1 juli 1966 De Ruijterstraat 29, Oudeschild De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 4 juli n.m. 2 uur van af De Ruijterstraat 29 op de Oudeschilder begraafplaats. Heden ontvingen wij bericht uit Pieter Maritzburg (Zuid Afrika) dat aldaar op 1 juli 1966 plotseling is overleden onze geliefde broer en zwager JACOBUS CORNEL1S GRAAF echtgenoot van Johanna Hin in de leeftijd van 61 jaar Den Burg, 2 juli 1966 fam. Graaf fam. Hin Met grote dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje Tjitze Sjouke Cornells T. de Vries 1. de Vries-Duyzer Kamerstraat 17, De Koog Texel, 4 juli 1966 Tijdelijk: Lidwinazieken- huis, Den Helder Nog steeds met garantie van ƒ6,50 voor ƒ3,25 Kogerstr. - Jonkerstr. Telefoon 2078 van 1 juli tot 12 augustus mijn helderblauwe da- messportfiets gezien? Merk BSA Margo de Graaf, Wilhel- minalaan 33, telef. 2382 Te koop gevraagd iedere hoeveelheid Moeten hele stukken zijn en kurkdroog. Wij geven de hoogste waarde. FA. ENGELHART, Trompstraat 92, IJmuiden, telefoon (02550) 4146 Wij gaan door met de verkoop van z.g. Let wel dit zijn geen rij wielen in goedkope uit voering maar originele Engelse kwaliteitsrijwie len tegen sterk verlaagde prijs. Kogerstraat schowroom Jonkerstraat telefoon 2078

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2