m Juli: tijd voor Groenbemestingsgewassen BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Jt m LANDBOUW en VEETEELTvan i.tNjnintjru HET GEHEIM VAN rubriek voor I 0n,,,'r TlFl TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 JULI 1966 Op onze laatste zitting op de maan dagse markt kregen we al weer enkele vragen over groenbemcsting. Die vra gen hadden betrekking op het meest gewenste gewas en de zaaitijd. Ik zal U wel zeggen, dat we blij zijn met deze vragen. We zijn nog altijd van mening, dat aandacht voor de organische bemes ting een zeer belangrijke zaak is. We zagen daar juist dezer dagen nog weer een voorbeeld van. Het viel ons op, dat in een perceel aardappelen de groei op een bepaalde strook belangrijk minder was dan op de rest van het per ceel. De hoogte was het gewas was daar minstens 20 cm. minder dan van het direct daarnaast gelegen gedeelte. Toen we de betreffende landbouwer naar de oorzaak van dit verschil vroe gen, kregen we de volgende medede ling. Op het grootste gedeelte van het perceel stonden vorig jaar bloembollen. Na de bloembollen waren stoppel knollen gezaaid, die later onderge- ploegd waren. Op de strook waar het gewas minder stond was de voorvrucht bieten en uiteraard kon daarna geen stoppelgewas meer volgen. Weliswaar is hier ook sprake van verschil in voorvrucht. We zijn echter van mening, dat de veel royalere ont wikkeling van de aardappelen op de voorvrucht van bloembollen plus knol len vooral te danken is aan het groen- bemestingsgewas. Speciaal aardappelen zijn buitengewoon dankbaar voor een groene bemesting. Diverse mogelijkheden Met de percelen, die nu vrij komen, kan men wat de keuze van de groen bemester betreft alle kanten nog uit. We noemen er een paar. Stoppelknollen Ze kunnen gezaaid worden tot 10 augustus. Een gemakkelijk groeiend ge was, dat vooral als het tijdig gezaaid wordt een grote ipassa organische stof kan leveren. In het algemeen verdient het aanbeveling de grond flink los te maken. Doet men dit niet, dan kan na een aantal weken en vooral als er vrij veel water valt een paarsrode verkleu ring optreden. De grootste groei is er dan uit. Stoppelknollen vragen veel stikstof. Op schrale grond plm. 100 kg. zuivere stikstof per bunder. Op vrucht bare gronden kan dit iets minder zijn. Bladramenas (Siletta) Kan nog iets later gezaaid worden dan stoppelknollen. Een zeer snel groeiend gewas. De stikstofbehoefte is gelijk aan die van stoppelknollen. Het onderbrengen van dit gewas vraagt wat meer arbeid dan bij stoppelknollen. In het algemeen is het nodig dit gewas voor het onderploegen te frezen. De waarde als groenbemester achten wij ongeveer gelijk aan die van stoppel knollen. Italiaans of Westerwolds raaigras Van deze gewassen kan men zowel een flinke onder- als bovengrondse massa knjgen. De zaaitijd moet voor het verkrijgen van een flinke hoeveelheid organische stoffen in ieder geval niet later liggen dan 10 augustus. Vroeger is beter. Na 20 juli is iedere dag bij dit gewas van belang. Na het ploegen van een gewas gras kan men zien, dat de hele grond met draden doorstrengeld is. Dit is buiten gewoon belangrijk voor het tegengaan van verslemping van de grond. Van Italiaans raaigras moet per bunder plm. 30 kg. worden gezaaid, voor een tetra-ploïde ras liefst nog 5 kg meer. Van Westerwolds raaigras moet 40 - 50 kg. per ha. worden gezaaid. Daar er een stikstofbemesting moet worden gegeven, die gelijk is aan die op stoppelknollen, is het een vrij duur ge was. Hier geldt echter ten volle; Alle waar is naar zijn geld. Wikken Ze worden op ons eiland weinig als groenbemester gebruikt. Het is vooral een gewas voor de betere gronden. Als de grond veel onkruid bevat kan de teelt van dit gewas moeilijkheden ge ven, omdat de beginontwikkeling vrij traag is. Ze dienen in ieder geval in juli te worden gezaaid. De kosten van zaaizaad zijn hoog, maar daar dit gewas wat de stikstof betreft zelfvoorziening toepast, zijn de kosten belangrijk lager dan bij gebruik van grassen en niet ho ger dan bij stoppelknollen en Siletta. KALKSALPETER EN KALKAMMONSALPETER Het is voldoende bekend, dat we dankbaar zijn voor iedere tip omtrent de groei van de gewassen onder diverse omstandigheden. Zo waren we het ook voor de volgende mededeling. Een Texelse veehouder had door om standigheden een gedeelte van een per ceel grasland bemest met kalksalpeter en een ander gedeelte met kalkammon- salpeter. Het viel hem op, dat de koeien het gedeelte, waar kalksalpeter was gebruik veel beter afweidden dan het deel met kalkammon. Nu kan ik U wel zeggen, dat we een dergelijke mededeling altijd vrij kri tisch bekijken. We vragen ons nl. altijd af of er geen andere omstandigheden in het spel kunnen zijn, die het verschil veroorzaken. We hebben het ook in dit geval gedaan. Bij het bekijken van het bedoelde perceel was zeer duidelijk te zien, dat een bepaald gedeelte van het perceel veel minder goed afgeweid was dan een direct daarnaast liggend deel. De grens tussen beide delen kwam volgens de veehouder precies overeen met die van de kalksalpeter en de kalkammon. We zijn bereid dit aan te nemen. We houden het voor mogelijk, dat het feit, dat de kalkammon een dag of vier eerder was gestrooid dan de kalksal peter een rol heeft gespeeld bij de voor keur van de dieren. Toch vinden we dit geval belangrijk genoeg om eventuele ervaringen te ver nemen. En mochten er veehouders in de gelegenheid zijn op een zelfde perceel een gedeelte met kalksalpeter en een ander deel met kalkammon te strooien, dan houden we ons voor hun ervarin gen hartelijk aanbevolen. BESTRIJDING VAN KWEEK Iedere bouwboer weet, dat de be strijding van kweek een kwestie van lange adem is. Het lijkt me niet on mogelijk, dat het spreekwoord; „On kruid vergaat niet" zijn ontstaan mede te danken heeft aan het onkruid kweek. Hoewel het waarschijnlijk nog eerder van toepassing is op de wilde haver. Tot nu toe is de bestrijding van kweek hoofdzakelijk een kwestie van bewerken en nog eens bewerken ge weest. Als dit bewerken kan gebeuren in de zomermaanden, dan is daarmee echt wel wat te bereiken. Als regel moet het echter een zaak zijn, die in de nazomer en herfst plaats vindt. Vooral door het feit, dat op het moment vrij wel alle graan met de combine geoogst wordt en de oogsttijd daardoor later valt, is de mechanische bestrijding van kweek moeilijk. Vorig jaar hebben we daar weer en kele voorbeelden van gezien. In die ge vallen heeft men werkelijk ernst ge maakt met de bestrijding en vooral in de mooie maand oktober zat men er bij wiize van spreken op als een bok op de haverkist. Toch is het resultaat nog te leurstellend. Een paar landbouwers heeft vorig jaar een proef genomen met de chemi sche bestrijding van kweek. Dit is ge beurd in de stoppel of na een stoppel bewerking. Aanvankelijk meenden we, dat de resultaten maar zeer matig wa- TESO BIEDT „VOORWAARTS" TE KOOP AAN De N.V. TESO heeft het stalen mo torschip „Voorwaarts" te koop aange boden. Het vaartuig is na de ingebruik neming van de „Marsdiep" en de „Texelstroom" overcompleet geworden. De „Voorwaarts" '(lang 32 meter, breed 5.30 meter) werd in 1940 gebouwd in opdracht van een andere maatschappij. Tussen werf en opdrachtgever ontston den tijdens de bouw moeilijkheden, waardoor TESO in de gelegenheid kwam 't te kopen. Het kleine vaartuig is vooral als reserve-schip gebruikt naast de „Dokter Wagemaker," de oude „Marsdiep" en later „De Dageraad." De akkommodatie bood plaats aan 100 pas sagiers en op het dek konden enkele auto's worden geplaatst. Ook voor het vervoer van scholieren is de Voor waarts veel gebruikt. De laatste jaren heeft het schip echter vrijwel werkeloos aan de kade gelegen. In 1955 werd nog een nieuwe motor ingebouwd, waar mee de Voorwaarts, die een laadvermo gen van 40 ton heeft, 10 knopen kan lopen. GESLAAGDEN VOOR MIDDENSTANDSDIPLOMA Te Schagen behaalden het Midden standsdiploma de dames: J. M. Goënga, Den Hoorn; D. M. Keijser, Den Burg, en A. J. van der Vis, Oosterend; en de heren P. M. Bakker, Den Burg, J. F. Halsema, Oudeschild, C. W. J. Hoogen- raad, Den Hoorn, A. R. L. van der Kamp, 't Horntje, D. Medema, Ooster end, G. J. M. Timmer, P.H. Polder, J. S. Jimmink, Bargen, en W. Witvliet, 't Horntje. Ze werden opgeleid aan de I.M.O.-Middenstandsavondschool te Den Burg. ren. Dezer dagen hebben wij het resul taat nog eens bekeken of daarnaar ge ïnformeerd bij de betreffende land bouwers. En we menen op grond daar van te kunnen zeggen, dat deze bestrij ding goede kansen geeft. Eén van de landbouwers, die op vrij grote schaal gebruik heeft gemaakt van het middel, is buitengewoon tevreden en beslist van plan het in de toekomst in gevallen, waarin het nodig is te gebruiken We houden het voor mogelijk, dat de bestrijding van dit lastige onkruid in de toekomst een zaak wordt van che mische middelen, ook al is de toepas sing vrij kostbaar. We menen evenwel, dat het speciaal voor bedrijven, die de mechanische bewerking moeten laten uitvoeren, een mogelijkheid kan zijn, die niet kostbaarder is dan de ouder wetse wijze van bestrijding. AUTOMATISCHE IJSMAN Een dezer dagen werden wij opgebeld door de heer P. Swarthof uit Den Burg, die ons vroeg eens kennis te komen maken met een nieuwe werkkracht in zijn bedrijf, een nieuw soort ïjscoman. De kennismaking verliep nogal koel, want de ijscoman bleek een machine te zijn, die na inworp van een kwartje een vers ijsje produceert. Het apparaat kost ƒ15.000,maar die investering is ver antwoord, omdat er een man personeel mee wordt uitgespaard. De ijsautomaat is een Sweden freezer, die zg. soft-ice produceert. Het enige dat de exploitant heeft te doen, is van tijd tot tijd de voorraad kuipjes en ïjsmelk aanvullen. Een licht- of geluidssignaal waarschuwt als het zover is. De heer Swarthof gaf toe dat het niet het eerste apparaat van dit type op Texel is. Twee jaar ge leden schafte de heer R Daalder te De Koog er al een aan. De eerste tijd heb ben de automatische ijsserveerders veel te kampen gehad met kinderziekten, die nu allen zijn overwonnen MU ZIEK WEDSTRIJD De Nederlandse Vereniging voor de Volkszang organiseert t.-g-v. haar 60- jang jubileum een „Wedstrijd- Hootenanny," onder het motto: „Mo derne Presentatie van het Volkslied." Deelnemers kunnen een repertoire in dienen van tenminste 5 liedjes, waar van er 3 van Nederlandse origine moe ten zijn De begeleidingsinstrumenten kunnen varieren van blokfluit tot beat- gitaar. In oktober en november 1966 zullen gewestelijke voorronden worden gehouden. De eindronde is gepland op 26 november 196 te Haarlem in het In ternationale Troubadourscentrum, de Waagtaveerne. Geldprijzen van ƒ500, en ƒ200,zullen worden beschikbaar gesteld. Aanmeldingsformulieren kun nen worden verkregen bij C. Schreijer, Anslijnstraat 29 te Haarlem. De in schrijvingsdatum sluit op 31 juli a.s. GESLAAGD Mej. Oda Nauta te Den Burg slaagde te Den Bosch voor het vakdiploma Boekverkoper. De heer H. A. Bakker deed met goed gevolg eindexamen aan de HTS te Am sterdam, afdeling weg- en waterbouw kunde. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 27 juli u.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht: Oudeschild van 13.00 13.30 uur; daarna Den Burg tot 15.15 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 13 juli 1966 Gevonden te Den Burgzwarte vulpen merk „Pelikaan" met gouden pen; bosje sleu tels aan ring; jongensblouse met naam R. Woudman; groen-zwart geruite zwembroek; bruine herenportemonnce inh. ƒ10,53; licht blauw kinderjasje; damespolshorloge double met zwart bandje; 1 wit-zwart badpak; zwarte portemonnee inh. ƒ10,35 en enkele zegels; bruine leren dameshandschoen met motieven; grijs wollen damesvest; 1 kampeerkaart; grijs herensportjack inh. pakje v. Nelle shag en 2 sleuteltjes; tomatenrood jackje: rode trui met kraag; nylon sjaal, zwart bewerkt. Verloren te Den Burg wit kinderschoentje sandaalmodelletje; rood meisjesgympak met AZ in kraag; zilveren 4-kleuren ballpoint; lichtbruine portemonnee met ritssluiting inh. ƒ10,en foto's; goudkleurige damesporte- monnee knipmodel inh. ƒ4,blauwe knip- portemonnee inh ƒ5,wollen donkerblauwe jongcnssjaal met rode strepen aan het eind; donkerbruine portemonnee inh. ƒ18,boekje de vogelgids; werphengel; zwarte herenbril, zwaar montuur met zonnekleppen erop; da- mesknipportemonec inh. ƒ11,zonnebril, double montuur, Zeiss glazen, lichtbruin; lichtblauw meisjesvest; herenpolshorloge met datum en nylon bandje; witte rieten dames boodschappentas, inh. paar plastic regenjassen en bril; creme herenregenjas met naam Bays Texel; donkerbruine herenportemonnee, druk knoopsluiting, inh. rijkdaalder, gulden en wat klem geld; chroom herenpolshorloge merk Emko en bruin nylon bandje; rode portemon nee, inh. 95 cent; bromfietspapieren; wit plastic schoolétui met vulpen en een paar ball points; zilveren armband grof model met naam ingegraveerd Wicia; 180 Mark, bestaan de uit 1 DM 100, 1 DM 50. 1 DM 20 en 1 DM 10; camera. Kodak Retina met belich- tingsmeter en bruin lederen tas met zonne- filter. Gevonden te De Cocksdorp: portemonnee inh ƒ9,50; portemonnee inh. ƒ4,05. Verloren te De Cocksdorptrouwring; portemonnee inh. 54. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uui ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 24 juli op om 4.49 uur en gaat onder om 20.43 uur; 27 juli op om 4.52 uur en onder om 20 40 uur. Maan: 24 juli E.K.; 1 augustus V M. Hoog water ter rede van Oudeschild 22 juli 11.54 en 23 juli 0.23 en 12.26, 24 juli 0.56 en 12.57; 25 juli 1,26 en 13.30; 26 juli 2.09 en 14.30: 27 juli 3.15 en 15.47; 28 juli 4 33 en 17.07; 29 juli 5 49 en 18 20; 30 juli 6:54 en 19.18. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. COPYRIGHT STUDIO AVAN r&. I 18. „Wat wirt ge van kreine Ooster- ring," vroeg dr. Yokito kalm. „Ik wil, dat ge me het geheim van uw sport-computer uitlevert," ant woordde Kille Bill minzaam. „Nooit!" zei dr. Yokito scherp. „Laten we de zaak prettig regelen, mijn waarde," vervolgde Kille Bill, in wie wij natuurlijk allemaal het mees terbrein herkennen. „U kunt mij het geheim van uw sport-computer vrij willig uitleveren. U kunt het ook on vrijwillig doen. In het laatste geval zal ik U helaas op pijnlijke wijze moeten dwingen. Het resultaat zal echter in beide gevallen hetzelfde zijn: ik, Kille Bill, krijg de computer. „Kirre Birr krijgt niks!" hield Yokito hardnekkig vol. ,Ik krijg de computor. siste de meester-misdadiger. „En omdat ik zo'n klein, gevoelig hartje heb, zal ik er slechts met de grootste tegenzin toe overgaan U pijn te doen. Eilaas, ge dwingt nre. „Yokito niet bevreesd voor pijn," zei de Japanner. „Richt uw oog op deze wekker," zei Kille Bill toen. ..Hij staat op Uen voor twaalf. Om twaalf uur loopt hij af en begin ik met speciale behandeling. Ge hebt dus tien minuten bedenktijd „Ik heb geen tijd van bedenk nodig," zei Yokito dapper. „Kreine Yokito zar pijn manmoedig ondergaan, want pijn maakt een man sterk! Mag ik geduren de die tien minuten misschien nog een goede sigaret rook?" „Natuurlijk," zei Kille Bill minzaam. „Geniet er maar van, want het zal uw laatste wel zijn Toen verhief hij zijn stem en riep luid: „Jonathan!" En nauwelijks had deze naam ge klonken of daar trad een zwaarge bouwd en bijzonder stompzinnig indi vidu binnen, blij zwaaiend met een re volver „Schiete?" vroeg hij gretig. „Nee. losmaken," beval Kille Bill. „Jammer....," zei Jonathan treurig en met enkele ruwe, maar bekeken gre pen ontdeed hij de kleine dr. Yokito van zijn touwen. door Agatha Christie DE BLAUWE TREIN 18 HOOFDSTUK XII Op Villa Marguerite „Dus je hebt de hele zaak meege maakt," zei Lady Tamplin met een zweem van afgunst in 'haar stem. „Wat buitengewoon interessant!" Ze opende haar blauwe ogen wijd en zuchtte. „Een echte moord," voegde mr. Evans erbij. „Chubby had er natuurlijk niet het minste idee van waarom de politie je nodig had. Kindlief, wat een voorrecht! Ik geloof, o zeker, er zou iets van te maken zijn." „Ik wou dat ik met u mee had kun nen gaan in de coupé en alles had kun nen zien," bromde Chubby. Katherine zei niets. De politie had haar geen geheimhouding opgelegd en het was absoluut onmogelijk geweest de eenvoudige feiten te verzwijgen voor haar gastvrouw. Maar ze wilde dat dit wél mogelijk was geweest. „Ja," zei Lady Tamplin, die had zit ten nadenken. „Ik vind dat er iets ge daan dient te worden. Een berichtje, handig opgesteld. Van een* ooggetuige. Iets vrouwelijks erin. „Hoe ik met de vermoorde vrouw sprak, weinig ver moedend" of iets dergelijks." „Krankzinnig idee!" zei Lenox. „Je weet niet," ging Lady Tamplin onverstoorbaar voort, „wat kranten voor een klein berichtje willen beta len. Natuurlijk alleen als het geschre ven is door iemand van onaanvechtbare maatschappelijke positie. Je zult het zelf liever niet doen, denk ik, Kathe rine, doch geef mij alleen de naakte feiten, dan maak ik de hele zaak wel voor je in orde. Monsieur de Haviland is een speciale vriend van mij. Een al leraardigste man, helemaal geen jour nalist. Hoe denk je erover, Katherine?" „Ik zou liever helemaal niets van die aard doen," zei Katherine kortaf. Lady Tamplin was zeer teleurgesteld door deze geheel onverwachte weige ring. Ze zuchtte en begon alle mogelijke bijzonderheden te vragen. Katherine vond het buitengewoon onaangenaam, en Lenox, die dat merkte, vroeg haar of ze meeging om haar kamer te zien. Daar liet ze haar alleen. Voordat ze wegging merkte ze vriendelijk op: „U moet zich van moeder maar niet te veel aantrekken; als haar grootmoeder stierf zou ze ook proberen or geld uit te slaan." Lenox ging naar beneden en vond haar moeder en haar stiefvader in een discussie over Katherine gewikkeld. „Presentabel," zei Lady Tamplin, „zeer presentabel. Overigens een beetje bekrompen, maar dat is in haar om standigheden moeilijk anders te ver wachten." „Ik denk dat u wel uw best zult doen haar blik te verruimen," zei Lenox, schamper lachend, „maar het zal u wei nig baten." „Ze is in ieder geval volstrekt niet ordinair,' zei Lady Tamplin hoopvol. „Sommige mensen hechten veel te veel waarde aan geld, als ze dat krijgen." „O, u zult makkelijk genoeg loskrij gen wat u wilt hebben," zei Lenox. „Tenslotte, zaken zijn zaken, niet waar? En daarvoor komt ze toch ook hier." „Ze is mijn eigen nicht," sprak Lady Tamplin waardig. „Je nicht, niet waar?" zei mr. Evans nu op zijn 'beurt. „Ik mag haar wel Katherine noemen, vind je niet?" „Het is van niet het minste belang hoe jij haar noemen zult, Chubby," zei Lady Tamplin. „Goed," zei mr. Evans, „dan zal ik het maar doen." Lenox liep weer naar boven, naar Katherines kamer. „Ik mag je graag," zei ze zonder enige inleiding. „Ik kwam eigenlijk naar boven om je te waarschuwen te gen moeder, maar ik geloof niet dat het nodig is. Je bent vreselijk ernstig en oprecht en al die andere zonderlinge dingen, maar dom ben je niet. O hemel, wat is er nu weer?" Lady Tamplins stem riep klagend van beneden: „Lenox, Derek heeft juist opgebeld. Hij wil vanavond komen dineren. Gaat dat?" Lenox stelde haar gerust en kwam terug in Katherines kamer. Haar ge zicht stond vrolijker en minder onver schillig. „Ik ben blij dat die goeie Derek komt eten," zei ze, „je zult hem vast aardig vinden." „Wie is Derek?" „De zoon van Lord Leconbury, ge trouwd met een rijke Amerikaanse. De vrouwen dwepen eenvoudig met hem." .Waarom?" „Och, de gewone reden heel knap uiterlijk en verre van braaf. Iedereen maakt hij het hoofd op hol." „Jou ook?" „Soms," zei Lenox, „en soms denk ik dat ik zou willen trouwen met een bra ve dominee en mijn hele leven door brengen op het platteland. Een Ierse dominee zou zo kwaad nog niet zijn; en ik zou kunnen jagen." Een paar minuten later keerde ze terug tot haar oorspronkelijke onder werp. „Er is iets eigenaardigs aan De- rek. De hele familie bestaat uit spelers. In vroeger tijd verdobbelden ze hun vrouwen en hun bezittingen en deden de gekste dingen, louter voor hun ge noegen." Ze ging naar de deur. „Kom naar beneden als je er lust in hebt." Toen ze alleen was bleef Katherine in gedachten verzonken zitten. Ze voel de zich niet op haar gemak. Ze dacht lang en ernstig na over de vermoorde vrouw Ze had medelijden gehad met Ruth, maar ze kon niet zeggen dat deze haar sympathiek was geweest. Vreemd, dat de dood tussenbeide was gekomen en een eind had gemaakt aan die fatale reis van de rijke vrouw. Plotseling schoot Katherine iets te binnen, een klein voorval, dat ze mis schien aan de politie had moeten ver tellen, maar waaraan ze niet had ge dacht toen ze ondervraagd werd. Zou het werkelijk van belang zijn? Ze had stellig gemeend dat ze een man het be wuste compartiment had zien binnen gaan, maar ze hield zich voor dat ze zich gemakkelijk had kunnen vergis sen. Het kon ook de volgende deur ge weest zijn en de man in kwestie kon ze ker geen treinbandiet zijn geweest. Ze herinnerde zich 'hem zeer duidelijk, daar ze hem bij die beide andere gele genheden gezien had eens in Savoy en eens bij Cook. Neen, ze vergiste zich ongetwijfeld. Hij was het compartiment van de vermoorde vrouw niet binnen getreden, en het was misschien maar goed dat ze er niets van aan de politie gezegd had. Ze had er misschien veel leed mee voorkomen. Ze ging naar beneden, naar de ande ren op het terras. Door de mimosa- takken heen zag ze uit over de blauwe wateren van de Middellandse Zee, en terwijl ze met een half oor luisterde naar het gebabbel van Lady Tamplin, was ze blij, dat ze hierheen was gegaan. Dit was beter dan St. Mary Mead. Die avond deed ze het mauve toilet aan dat de naam droeg van soupir d'automne en na zichzelf te hebben toe gelachen in haar spiegel ging <ze de trap af. Ze voelde zich, voor het eerst in haar leven, een beetje verlegen De meesten van Lady Tamplins gas ten waren al aanwezig en aangezien Lady Tamplins partijen zich altijd ken merkten door veel lawaai, was de her rie al verschrikkelijk. Chubby rende naar Katherine, drong haar een cocktail op en nam haar onder zijn hoede. „Ah, ben je daar, Derek," riep Lady Tamplin, toen de deur openging om een nieuwe gast toegang te verlenen. „Nu kunnen we eindelijk iets gaan eten. Ik sterf van de honger." (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 5