Grote slotmanifestatie damesconfectie SCHOOLTASSEN DROS' MAGAZIJN I 100 stuks a f25- per stuk Modehuis Moerbeek N.V. STICHTING TEXELS FOLKLORE GEHAKTDAG Frigidaire diepvrieskist WOENSDAG F0LKL0REDAG Boerenbruiloft met „echt" bruidspaar kwaliteits rijwielen M. A. J. Vonk Een origineel Engels rijwiel M. A.J. Vonk een jongen BRIDGEN Mobylette E.E.G. a f399,- M. A. J. Vonk WOENSDAG D. C. VISSER CHEMISCH REINIGEN STOOM WASSERIJ „TEXEL" N.V. Electrohuis Bakker uw modehuis JIUIIliflHfllllllHIIIIH in verschillende uitvoeringen vanaf f7,95 Kwaliteit Lage prijzen Gratis Dividendzegels Pé Dé - Cor de Jong - fa. Lagerveld De Stichting Texels Folklore zal woensdag, mor gen, het seizoen 1966 besluiten met een boeren bruiloft in oud-Texelse sfeer. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat het betrokken paar wer kelijk voornemens is in het huwelijksbootje te stappen, 's Morgens om half twaalf zullen mej. Riet den Braven uit Den Burg en de heer Tom Snijders uit Leeuwarden gaan „aantekenen". Het folklore- bestuur, dat kosten noch moeite heeft gespaard om deze slotdag tot een feestelijk evenement te maken, hoopt dat zeer vele belangstellenden van de feeste lijkheden rond deze plechtigheid getuige zullen zijn. He feest begint om erf uur 's mor gens, als het bruidspaar van huis wordt gehaald. Na het aantekenen, om half elf precies, volgt een feestelijke rondgang door Den Burg. De stoet komt om streeks half één aan bij het podium op de Groeneplaats, waar een folkloris tische groep voor de ontvangst zal zor gen. 's Middags zal men van 2.30 tot 3.30 uur getuige kunnen zijn van het beoefe nen van diverse oude of typisch Texelse beroepen. Zo zal men het wassen van schapen kunnen gadeslaan. Deze de monstratie zal worden gegeven door de heer Joh. Bakker, „Scholleboe", die daartoe zijn schapenwasinstallatie naar de Groeneplaats zal overbrengen. Het netten boeten wordt uitgevoerd door de heren Dogger en Dekker, met het hoef beslag belast zich de heer J. Kiljan, het echtpaar Van der Werf zal wol spinnen. Hoe het kantklossen in z'n werk gaat, wordt getoond door de dames Tiessen- Spaans en Munters-Roeper, het wanten knopen demonstreert mevrouw Koop man, mevrouw Wie ten werkt aan het weefgetouw en mevrouw Van Sam- beek-Schrama maakt kappen. Tractatie Om half vier danst de kindergroep o.l.v. de heer Kassenaar en om vier uur zullen de kinderen onder de toeschou wers worden getracteerd op snoep en ballonnen. De ballonnen zijn door de folklorestichting beschikbaar gesteld, maar duizend ijsjes zijn geschonken door Iglo, terwijl duizend rol snoep van de Spar afkomstig is en een groot aan tal lollies van de fa. Spanjer. De kin deren, die een ballon hebben gekregen kunnen deelnemen aan een ballonwed strijd. De afzenders van de verst gevon den ballonnen krijgen een aardige prijs. Na het oplaten van de ballonnen wordt „Help, help HULPGEROEP „VOOR DE GRAP" KAN FATALE GEVOLGEN HEBBEN Vooral kinderen roepen bij het baden in zee wel eens om hulp als er niets aan de hand is. De toeschietende ouders en andere strandbezoekers worden dan hartelijk uitgelachen. Het is begrijpelijk dat bij een tweede keer geen serieuze aandacht aan het hulpgeroep wordt be steed en dan kan het juist wèl nodig zijn. Een der strandbewakers aan het Westerslag wist ons te vertellen, dat door een dergelijke „grap" donderdag bijna mensen zijn verdronken. Enkele meisjes waren het water in gegaan en deden even later alsof ze dreigden te verdrinken, hartstochtelijk om hulp schreeuwend. Een strandwan- delaar ging onmiddellijk te water om het drietal te redden, maar al gauw had hij het spelletje door. Enkele ogenblik ken later stapten de meisjes in een kuil en verloren de grond onder de voeten. Ze dreigden nu werkelijk te verdrinken en schreeuwden andermaal om hulp. Nu wuifde de betrokken wandelaar vrien delijk naar de in nood verkerende meis jes en liep doorAndere strandbe zoekers zagen echter dat het menens was en waarschuwden de badmeesters, die met de motorboot de zee op gingen en de meisjes in veiligheid brachten. Eén hunner had echter reeds veel wa ter binnengekregen en moest door mond-op-mond beademing tot bewust zijn worden gebracht. VERLOTING ZWEEFVLIEGCLUB De trekking van de verloting van de Zweefvliegclub Texel heeft plaatsge vonden. De hoofdprijs werd gewonnen door een Haagse toerist; de transistor radio kwam terecht bij een der leden van de Helderse zweefvliegclub, de droogkap werd gewonnen door een in woner van Den Burg, de kunstfoto door iemand uit Eierland en de rondvlucht zal worden gemaakt door twee perso nen uit Den Burg De schemerlamp „viel" in Eierland en het horloge te Oosterend De genoemde prijzen zijn inmiddels in bezit van de winnaars. Prijzen zijn ook gevallen op de num mers 942, 511 en 905 De winnaars wor den verzocht deze af te halen tegen in levering van de betreffende loten. De zweefvliegclub Texel heeft in middels de Koninklijke goedkeuring ge kregen, wat betekent dat de club- rechtspersoonlijkheid heeft verworven. Dit is van veel belang, omdat dit als voorwaarde wordt gesteld om toestellen te kunnen huren. De club is voorne mens per 1 januari een Rhönlerche zweeftoestel te gaan gebruiken. Op het vliegveld Texel hebben de clubleden eigenhandig een noodhangar gebouwd, die in één dag overeind stond. In de ca. 9 x 19 meter grote ruimte kunnen drie zweeftoestellen worden gestald. De hangar is opgetrokken uit bekistingsplaat, dat gratis door een der leden, de heer Drijver, beschikbaar werd gesteld De Texelse club oefent intensief. Er zijn nu vier leden, die zeer binnenkort solo zullen mogen vliegen. een grote gezamenlijke dans gehouden, waarmee het middagprogramma wordt besloten. Optocht Om zeven uur 's avonds begint de g>rote optocht door Den Burg van het bruidspaar met gevolg, voorafgegaan door de Margaretha Sinclairband. Route vertrek Katholieke school, richting Secr. Jonkerstraat, Kogerstraat Stenenplaats, Hogerstraat, Graven straat, Zwaanstraat, Parkstraat, Wever straat, Binnenburg, Groeneplaats. De Gidsenband zal om 7.45 uur op de Groeneplaats een muzikale show geven, waarna om half negen de lampion optocht begmt, waaraan alle kinderen kunnen deelnemen. Zij moeten zich om half negen hebben opgesteld in de We- zenfcuin. Om kwart over negen zal de Texelse Volksdansgroep optreden op het po dium op de Groeneplaats, waarna om half tien een taptoe volgt door het Kon. Texels Fanfarekorps of de Marga retha Sinclairband. Daarmee wordt het programma besloten, maar verwacht wordt dat veie gasten en Texelaars de avond verder in feeststemming zullen doorbrengen in een der zalen. Directeur: „Volgend jaar weer!" „SARASANI" SLOOT ZIJN DEUREN Na een bijzonder succesvol (eerste) seizoen heeft de beatclub „Sarasani" zondagavond haar deuren gesloten. Voorlopig voor het laatst dreunde de beatmuzick door de grote ruimte. De directie besloot er voor dit jaar een punt achter te zetten, omdat het bezoe kersaantal de laatste dagen sterk is ver minderd. Zondagavond werden nog geen driehonderd kaartjes verkocht en bij die opkomst levert de exploitatie verlies op. De laatste twee dagen wer den muziekaal verzorgd door de Am sterdamse beatgroup „Moking Beat Five". De heer A. André de la Porte, één der directeuren, vertelde ons dat „Sara sani" in ieder geval het volgend seizoen weer zal draaien. Hij neemt aan dat de gemeente hiermee akkoord gaat, omdat indertijd als voorwaarde is gesteld dat de aanwezigheid van de beat-dansgele- genheid met tot wanordelijkheden mocht leiden. Niettegenstaande de vele andersluidende geruchten is aan deze voorwaarde ruimschoots voldaan. Men heeft de indruk dat in de dorpen veel overlast en herrie is voorkomen, omdat de jongeren die daar gewoonlijk debet aan waren, nu volop de gelegenheid kregen zich uit te leven. In het alge meen wordt het vermaak, dat Sarasani deze zomermaanden bood, door de jeugd zeer op prijs gesteld en men mag aannemen dat volgend jaar mede daar door een aanzienlijk groter aantal jon geren naar ons eiland zal komen. Bij sommigen heeft dit te verwachten ver schijnsel bezorgdheid gewekt. De ge meentelijke overheid zal zich wellicht gedwongen zien een tweede dancing van dit type toe te staan, hetgeen aan leiding tot een nog sterkere toename van de stroom jongens en meisjes zou kunnen zijn. Vooral de ho telhouders vinden, dat Texel dan in de eerste plaats een vakantieoord voor de jeugd wordt, waardoor de andere cate- kgorieën zich laten afschrikken. Ande ren zijn minder pessimistisch en menen dat het probleem zich niet zal voordoen omdat de beatrage tegen die tijd is uit gewoed. KLEUTER MAAKTE FLINKE STRANDWANDELING Zondagmiddag hebben de ouders van een 4-jarig meisje uit Overijsel enige tijd in ongerustheid verkeerd. De kleu ter was op het strand Westerslag weg gelopen en werd na lang zoeken aan getroffen bij het Hoornderslag, 6 kilo meter verder GROTE TONGVANGSTEN De Texelse vissers hebben in de afge lopen week grote hoeveelheden tong gevangen. Vangsten van meer dan 3000 kg. hoorden niet tot de uitzonderingen. Veel vis werd opgehaald bij Helgoland, maar ook bij Ameland werd veel ge vangen. De grote aanvoer heeft de prijs overigens zeer nadelig beïnvloed. JONGE MOTORRIJDER GEWOND Op de hoek Duinweg-Grensweg bot ste de heer Dick Vinke uit Den Burg zaterdagmiddag om 2.15 uur met zijn motor op de Volkswagen van de Am sterdammer Van der Linden. De heer Vinke liep een buikwond op en moest ter observatie in het ziekenhuis worden opgenomen. De schade aan beide be trokken voertuigen was niet ernstig. CORRECTIE In de krant van dinsdag maakten wij melding van een geval van dierenmis handeling te Oosterend. Daarbij werd gesteld dat veearts De Boer de helpen de hand had geboden, maar achteraf bleek ons dat deze niet aan het verzoek kon voldoen om de hond van de knel lende nylondraadjes te verlossen. Dit werd tenslotte wel gedaan door zijn collega J Beekman uit Den Burg. HOORNDER FEEST OP 9 EN 10 SEPTEMBER DEN HOORN Op vrijdag en zater dag, 9 en 10 september, zullen te Den Hoorn de bekende volksfeesten worden gehouden. De feestcommissie laat weten dat onder meer een allegorische optocht zal worden gehouden. Deze week zal een huis-aan-huis deurcollecte worden gehouden om gelden voor dit festijn, dat om de twee jaar wordt gehouden, in te zamelen. Natuurvrienden onder elkaar IS DE NATUUR WREED De mens kent het begrip „sentiment", de natuur kent dit niet In het zonnige jaargetijde zullen ve len het lange weekeinde en zeker de vakantie benutten om eens heerlijk van de natuur te genieten. Nu zijn er twee manieren om dit te doen. Er zijn men sen, die van „de natuur" genieten door domweg naar buiten te trekken en daar in bos, of hei heerlijk te gaan luieren. Iedere natuurliefhebber zal dit niet „ge nieten van de natuur" willen noemen, doch genieten van de buitenlucht. Wie van de natuur houdt en van haar wil genieten, doet het niet in passieve rust, die is acitef, heeft ogen en oren open en getroost zich desnoods veel inspanning om bepaalde facetten van de natuur te kunnen bestuderen. Waarnemen Bij dit waarnemen van de natuur ontdekt men soms merkwaardige din gen, die ons wel eens te denken geven en waarover natuurliefhebbers onder elkaar uren kunnen discussiaren. Zo bijvoorbeeld het volgende voorval. Aan de waddenkant van een onzer onvolprezen Noordzee-eilanden zaten op de kant enkele bergeend-moeders met hun talrijk kroost. Bij onze nade ring schrokken ze op en als een com plete vloot die te water werd gelaten, doken allen in de zacht kabbelende golfjes. Eén klein donzig eendje bleef echter wat langer soezen. Het had niet zo snel reageerd en kwam dus enkele meters achter de anderen aan. Het was een geestig gezicht de kleine te zien spurten om moeder, broertjes en zusjes in te halen. Maar de kleine was te laat. Een van de boven en oever wiekende meeuwen had het eendje al opgemerkt en dook pijlsnel uit de lucht neer, pakte de achterblijver op en verdween er mee in de lucht. Een gevoel van machteloze woede maakte zich van ons meester en spontaan verzuchtten we; „die ellende lingen toch! Dat is de natuur soms wreed!" Verkeerd Later was het gebeurde uiteraard onderwerp van discussie in ons groepje en toen kwam na diepzinnige beschou wingen toch tenslotte het begrip, dat wij mensen de dingen in de natuur soms geheel verkeerd zien. Want waarom pakte ons het gebeuren met het kleine eendje meer aan, dan wan neer de meeuw bijvoorbeeld een vis uit het water had opgepakt? Het zijn hier typisch menselijke sentimenten, die een rol spelen. Het kleine eendje is zo lief, het vertedert ons en dat speelt in ons oordeel een grote rol. Een vis, die wij onder de wateroppervlakte niet zien, doet ons aanmerkelijk minder als hij wordt gepakt en wanneer een vlieg of mug ons hindert, dan nemen we zonder scrupules de krant of de vliegemepper en slaan hem dood, waarbij we dikwijls nog een gevoel van voldoening hebben. Maar is in wezen het leven van welk dier ook niet evenveel waard als dat van het eendje? Doden wij zelf ook niet om te eten? Niet wreed Roofvogels en roofdieren zijn niet wreed. Instinctief doden zij om zelf te kunnen leven en precies passend in de strenge wetten der natuur doen zij dat zonder het slachtoffer te laten lijden. Kort en efficiënt. Martelen heeft voor hen geen zin. Zij pakken omdat de hon ger hen er toe drijft en ze moeten ten slotte eten. Slechts de mens is in staat om doelbewust te martelen en.... iets wreed te vinden, omdat de mens in te genstelling tot het dier „sentiment" kent. Als het er op aan komt zijn de dieren eerlijker dan wij. Wij nemen voor ons doel de mooiste en krachtigste dieren en doen daarmee de natuur schade. Roofdieren pakken de zwaksten, ouden of gebrekkigen of zij zoals het eendje die niet voldoende attent zijn en fouten maken, die in de natuur zonder pardon worden afgestraft. Door het werk van de roofdieren vindt er een selectie plaats en slechts de gezondste, de krachtigste en kwiekste dieren krij.- gen de kans zich voort te planten. Op die manier wordt de soort in uitste kende conditie gehouden. Dat zijn dingen die we goed voor ogen moeten houden, wanneer we de natuur in gaan. Daar past ons objecti viteit GEREF. GEMEENTE OOSTEREND Woensdagavond om half acht in het Gebouw voor Chr. Belangen ds. Hofman uit Zeist. TEXELAARTJES Opleiding voor al uw rijbefwijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild. Super 49 ct. Het motorschip „Rival" van J. v.d. Star vaart el ke dag voor sportvissers op de Waddenzee. Ook rondvaarten na afspraak. Groepen van 30 pers. zeer billijk. Tel. (02220) 2461 Verloren 'n dekkleedje van bollenkisten, van Po mona tot Den Hoorn, te gen beloning terug S. Lap, Herenstraat 43, Den Hoorn, telefoon (02226) 206 Te koop meisjesfiets. Marja Zijm, Klif 30, Den Hoorn Te koop balenslede. Dros, „De Volharding", Tel. (02225) 251 Hand- en moesappelen; hand- en compóteperen. Pruimen beperkt voorra dig. Fruitbedrijf H. J. Keijser, Molenbuurt, tel. (02223) 301 Nu volop pruimen. M. Huisman, „De Veen", telefoon 2203 Te koop partij sneeuw klokjes geen import. N. C. Rijk, Burdetstr. 13 Geboren 19 augustus 1966 Charlotte Maria Barnard Kotterstraat 24, Oosterend, Texel. Onmogelijk een ieder persoonlijk te bedanken, doen wij dit langs deze weg. Onze hartelijke dank aan allen, die er aan heb ben meegewerkt ons 25- jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijk dag te maken. K. Kuip A. C. Kuip-Hopman en kinderen Wilhelminalaan 12, Den Burg, Texel. Familie Daniëlse groet, bij haar vertrék naar Deventer, vrienden en bekenden van wie ze door vakantie niet per soonlijk afscheid kon ne men. U kunt nog steeds profi teren van onze zeer voordelige aanbieding in tegen sterk verlaagde prijs. Zie onze showroom Jonkerstraat 4 Kogerstraat - tel. 2078 - Jonkerstraat merk Triumph met Sturmey Archer 3 versnell.naaf (die ook in de allerduurste rijwielen wordt gemonteerd!) voorƒ190, Zie onze showroom Jonkerstraat 4 Kogerstraat - tel. 2078 - Jonkerstraat Gevraagd per 15 sept. D. Zuidewind, De Kamp Dinsdag 23 augustus wordt de laatste zomer- drive gehouden. Aanvang 20.30 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". De meest gekochte bromfiets Thans weer uit voorraad leverbaar. Kogerstraat - tel. 2078 - Jonkerstraat F 2,00 PER 500 GRAM Topslagerij Hogerstraat 16 Telefoon 02220 - '2634 Oudeschild MaGodcnns crehaaid, vrijdags klcor Wij hebben nog een goede ge bruikte Wordt met volledige garantie verkocht. hebben wij in de verkoop Eerste klas afwerking en kwaliteit. Dit mag u niet missen. Er is beslist iets vöor u bij. 1 pak Cocoskoekjes 79 ct. 10 zegels 2 literflessen Raak ƒ1,58 20 zegels Fijne bonbons 150 gram 98 ct. 15 zegels Bij 1 pak Goudboon koffie: 1 pak koffiekoeken 79 ct. 20 zegels 1 pak Cakemeel en 12 pak Van. suiker 1,25 10 zegels 1 fles Limonade 1,35 20 zegels 3 blikjes Leverpastei 99 ct. 10 zegels 1 pak Rijst le soort en 1 fles Bramensap 1,35 15 zegels 1 Vliege nst rip ƒ6,95 50 zegels 10 gesorteerde Repen 99 ct. 1 literblik Doperwten 79 ct. 1 blik knakworst 99 ct. 1 literpot gesneden zuur 69 ct.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2