Hollands Nordsee-ferienparadies Texel: Insel der Verlorenen Den Burg beleefde zonnige schapenfokdag 1966 Texelse parochies gaan per 1 oktober nauw samenwerken 1-jarige ram van P. Verberne kampioen i^WAf ik. irnëm WovT.'É „Propaganda" in Duitse krant Eiland voortaan één zielzorggebied Den Burg beleefde gisteren weer het jaarlijks hoogtepunt van de schapen fokkerij: de Texelse schapenfokdag. Het evenement trok zoals gewoonlijk veel belangstelling, zowel van geïnteresseerde kopers als van andere belangstellen den. Zij troffen het goed, want het weer was uitstekend. Overigens heeft de schapenfokdag geen bijzondere verrassingen te zien gegeven. Er werd redelijk gehandeld, maar van topprijzen kon zeker niet worden gesproken. Veel dieren waren reeds vóór de schapenfokdag van eigenaar verwisseld, o.a. de 2-jarige ram van A. Goeman uit Spang (fokker P. Verberne) die gisterochtend tot re servekampioen werd uitgeroepen. Kampioen werd de éénjarige ram van P. Verberne uit Spang, gefokt door G. Eelman Jbzn. te Oosterend. Dit dier was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet verkocht. In de rubriek viertal len oudere ooien behaalde de heer C. J. Hin te Oudeschild het kampioenschap. Deze dieren waren oorspronkelijk van wijlen de lieer P. C. Hin. De schapenfokdag werd om half tien in de komende winter aanbevelens- gisterochtend officieel geopend door de heer P. Donker uit Twisk, voorzitter van het Texels Schapenstamboek in Noordholland. Deze bracht dank aan het gemeentebestuur van Texel, dat ook dit jaar weer aan dit hoogtepunt in de schapenfokkerij had meegewerkt. Hij stelde vast, dat de mond- en klauwzeer- epidemie in het begin van dit jaar veel narigheid en schade heeft veroorzaakt. Terugslag Zowel voor slacht- als exportschapen waren de grenzen lange tijd gesloten, wat een geweldige terugslag voor de uitvoer van slachtschapen heeft bete kend. Van januari tot juli werd 1,5 mil joen kg. geëxporteerd tegen 3,8 miljoen kg. in dezelfde periode van 1965. Geluk kig eindigde deze toestand in het twee de kwartaal. Momenteel is de uitvoer goed en er worden gunstige prijzen be taald In verschillende landen is veel vraag naar fokmateraal en men heeft er veel geld voor over. Duitsland is de grootste afnemer maar er moet gezegd worden, dat de kopers scherper op de kwaliteit letten dan vroeger wel eens het geval was. ,,Wij moeten ons niet op de borst kloppen en denken: alles wat Texelaar is, is goed", aldus de heer Donker, die met voldoening wees op de aandacht die het veeteeltconsulentschap aan de schapenfokkerij besteedt, wat o.a. tot uiting komt in de proeven die dit voorjaar zijn begonnen. Tot dusver re is steeds gebleken, dat in de groei aanzienlijke verschillen voorkwamen. De zwaarst geboren lammeren vertoon den, mits goed gevoed, de snelste groei. Afgewacht moet evenwel worden hoe de slachtkwaliteit van deze dieren zal zijn. De heer Donker merkte op, dat een goede verzorging van de moederdieren waardig is, vooral ook in verband met de nationale tentoonstelling in Den Bosch. De heer Donker deelde tenslotte mee, dat het stamboek een 2Vs-jarige ram heeft gekocht, die ergens zal wor den gestationeerd, ten dienste van de schapen van de leden. Burgemeester C De Koning legde de nadruk op de grote betekenis, die het Texelse schaap nog steeds voor de eco nomie van het eiland heeft. Het streven naar voortdurende kwaliteitsverbete ring is dus belangrijk. De heer De Ko ning liet voorts enkele ogenblikken stilte betrachten om de vorig jaar over leden heer P. C. Hin te gedenken, die een der grootste schappenfokkers van Texel was. (Zie verder volgend nummer) DS. J. KNOT WORDT WETHOUDER De mogelijkheid bestaat dat in Heer len de doopsgezinde predikant ds. J. Knot wethouder wordt Hij is namelijk kandidaat gesteld voor de aan de PvdA toegekende zetel, die voordien werd bezet door de heer J. van der Woude. De heer Van der Woude is kortge leden benoemd tot lid van Gedeputeer de Staten. Ds. Knot (48), die indien hij dinsdag tot wethouder wordt gekozen, zijn ambt zal neerleggen, stond als predikant op Texel, in Zaandam, Barsingerhorn en de laatste acht jaar in Heerlen. Zijn predikantsambt zal hij neer leggen omdat de wethoudersfunctie in Heerlen een dagtaak betekent. Zijn werk als predikant is zeer omvangrijk, omdat de doopsgezinde gemeente Heer len vrijwel de hele provincie Limburg omvat. Texel heeft nog geen internationale reputatie als oord des verderfs, waar bepaalde groepen jongeren „op hun manier" de vakantie doorbrengen. Maar misschien zal dat niet lang meer duren, nu ook de buitenlandse pers is be gonnen met het brengen van reportages over het zomervermaak op ons eiland. Een dezer dagen kregen wij een exemplaar van de Bremer Nach- richten" in handenwaarin een driekwart pagina beslaand artikel met foto's is opgnomen onder de kop: Hollands Noordzee-vakantieparadijs Texel een eiland der verlorenen". Het is geschreven door ene Walter Unger, die begin augustus een bezoek aan ons eiland heeft gebracht en in zijn krant van zaterdag 13 augustus verslag deed van wat hij zag en hoorde. Dat hij daaraan het nodige heeft toegevoegd om zijn verhaal aantrekkelijker te ma ken, moge blijken uit de vertaling, die wij hieronder afdrukken. FOLKLORE Mede naar aanleiding van persberich ten in de Texelse Courant over de Stichting Texels Folklore zouden wij langs deze weg al diegenen, die hebben meegewerkt aan het welslagen van de folklore-woensdagen hartelijk dank willen zeggen. Deze mensen, die merendeels belan geloos, zich hebben ingezet voor de or ganisatie en leiding, en daarvoor menig vrije dag hebben opgeofferd, verdienen zeker een waardevolle pluim. Het is ongehoord geweest, dat geen van de honderden toeschouwers, waar onder de laatste dag ook vele Texelaars, geen enkel woord van dank hebben ge bracht aan de organisatoren. Wij hopen dat dit nu door middel van dit stukje een beetje goedgemaakt is, maar hopen ook, dat de organisatoren ondanks alles toch ook het volgende jaar weer hun krachten willen geven aan dit werk. Het Bestuur van de Vriendenkring Texel zou hen dan ook, indien mogelijk, daadwerkelijk van dienst willen zijn. Helaas zijn niet alle medewerkers, ons bij naam en adres bekend, zodat wij hij zouden willen verzoeken eens con tact met ons op te nemen. Ons adres is Postbus 4236 te Amster dam t.n.v. de afd. Voorlichting van de Vriendenkring Texel. OFFERBLOK UIT KERK ONTVREEMD DEN HOORN Eerst nu kon wor den bekend gemaakt, dat uit het portaal van de Herv. kerk te Den Hoorn een zendingsbus is verdwenen. Aangeno men moet worden, dat een der vele toe risten, die in de week van 20 - 27 augustus de kerk hebben bezichtigd en de toren hebben beklommen, de dader is. De politie heeft de zaak in onder zoek. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELLNGEN Woensdag 7 september a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht. Oudeschild van 13.00 13.45 uur; daarna Den Burg tot 16.00 uur. TARIEVEN DORPSHUIS VERHOOGD Met ingang van 1 september 1966 zul len de tarieven voor het gebruik van de diverse lokalen in het Dorpshuis te Den Burg worden verhoogd. Het oude tarief gold reeds sinds 1 april 1962. Deze verhoging houdt in dat de tarie ven globaal met 50% zijn opgetrokken. Bij incidenteel gebruik geldt het na volgende tarief zaal ƒ10,— 7,50 verwarmd niet-verwarmd zaal en biljartzaal 15,10, biljartzaal of voorkamer 7,50 6, Voor regelmatig gebruik, d.w.z. meer dan 10 maal per jaar, gelden geredu ceerde tarieven. „Rij zó, dat je 's avonds in Den Hel der nog juist de laatste boot haalt", had een Texel-kenner mij aangeraden. „Over de verdere reis hoef je je dan geen zorgen te maken; het wordt duide lijk aangewezen". En hij adviseerde mij: „Neem een fles drank mee als toe gangskaart!" De adviezen hadden niet vollediger kunnen zijn. Reeds op de veerboot naar Hollands zeven dorpen eiland-paradijs Texel, 20 minuten van Den Helder verwijderd, kom ik in ge sprek met een „gids". Hij heeft lang haar, versleten spijkerbroek en draagt over de schouders een legerslaapzak. „Ik heet Adriaan", zegt hij. Hij is blij, dat hij met me kan meerijden en is daarom graag bereid de weg te wijzen naar een van de bunkerbijeenkomsten, waar Hollandse en Duitse Gammlern Beatniks, Halbstarken en provo's bij elkaar komen. Met duizenden zijn zij hier deze zomer. Als zwermen vogels strijken zij neer in de bossen en duinen, aangetrokken door twijfelachtige ver wachtingen: verdovende middelen, al cohol, sex en nietsdoen. „U hebt wat te drinken", zegt Adriaan tijdens de rit van de haven 't Horntje noordwaarts. Hij straalt als hij de fles ziet. Na een aantal kilometers wijst hij naar links. Een smalle weg voert tot in het bos. We stoppen en te- voet gaan we verder, het bos in lopend over mos en droge takken. Dan zien we voor ons, in de duisternis nauwelijks te herkennen een bunkerheuvel, over blijfsel uit de oorlog. Niemand neemt notitie van me als we er binnengaan. Meer dan twintig men sen liggen er in het halfduister, op slaapzaldcen en op de kale grond. Een gitaarspeler zit op een kist. In een hoek flakkert een kaars voor de scherf van een spiegel. Alleen als de fles rondgaat gaan de paartjes even uiteen. Met een mecha nische gebaar wordt de fles verder doorgegeven. Niemand van deze jonge mensen schijnt oog voor een ander te hebben. Dicht hurken ze naast elkaar en staren voor zich uit. Enkelen spreken zacht met elkaar, Duits, Hollands en Woensdag 14 september ZWEMEXAMENS IN BAD „SLUFTERDUIN" Op woensdag 14 september 's mid dags om 5 uur, zullen in het bad „Sluf terduin" van de fam. C. C. Handgraaf in Eierland zwemexamens worden afge nomen. Tot de candidaten horen de leerlingen, die in de afgelopen periode regelmatig in het bad hebben getraind, o.a. de zwemclub „Flipper" van de TEM, de zwemclub van de RHBS, de leerlingen van het vormingsinstituut voor meisjes en degenen, die de afgelo pen zomer onder leiding van de heer De Koning hebben geoefend. Deelname staat bovendien open voor ieder, die meent dat hij elders reeds voldoende ervaring heeft opgedaan en aan de eisen voor deze eerste zwemproef kan vol doen. Deze eisen zijn: 100 meter zwemmen, waarvan 50 meter schoolslag, waarbij tijdens het zwemmen een draai om de lengteas moet worden gemaakt. De resterende 50 meter moet in enkelvou dige rugslag worden uitgevoerd. Voorts moet men 1 minuut lang kunnen water trappen met de vingers boven water. Ieder, die woensdag 14 september aan deze eisen blijkt te kunnen voldoen, wordt direct in het bezit gesteld van het zwemdiploma A. Het examen zal worden afgenomen door de heer v.d. Grient uit Alkmaar, namens de KNZB. Het is de eerste keer dat op Texel zwemexamens worden afgenomen. Tot dusverre moest men daarvoor naar het vasteland. Verwacht wordt dat een veertigtal candidaten van deze moge lijkheid gebruik zal maken. OUDE PASTORIE NU TOCH VERKOCHT De voormalige Nederlands Hervorm de pastorie in de Warmoesstraat, die vorige week bij de openbare verkoping werd aangehouden, is naderhand voor ƒ41.000,verkocht aan de heer M. v.d. Wetering te Den Burg. De heer v.d. We tering is voornemens in het grote ge bouw een pension te beginnen. Het er tegenoverliggende huis, dat hij nu nog bewoont, heeft hij verkocht aan de fa. Eijk en Neijens, die er nog geen vast omlijnde plannen mee hebben. Ds. Froentjes zal binnenkort het pand Wilhelminalaan 120 betrekken. „SINT JAN NAM THRILLER IN STUDIE De toneelvereniging „Sint Jan" heeft de thriller „Laura" van Vera Caspary en George Sklar in studie genomen. Het stuk zal op 26 november in „De Oranje boom" worden opgevoerd. Engels. In een andere hoek amuseren zich enkele paartjes en bekommeren er zich niet om, dat zij niet alleen zijn. Adriaan ontkurkt een der „toegangs kaarten" en neemt een grote slok. „Hier zijn wij vrij", zegt hij ernstig. „Alles is van iedereen, de meisjes ook". De meisjes, die in de bunker komen, hoe ven geen fles mee te brengen. Hoe min der ze meenemen, hoe meer welkom ze zijn. De meesten zien er niet erg aan trekkelijk uit. Slordig, geklitte haren, wijde pullovers en vuile mannenbroe ken. Onder hen bevinden zich ook en kele heel jonge schepseltjes, mager en lelijk opgemaakt. Hun demonstratieve onverschilligheid verraadt hen als be ginners. De weg naar het verderf heb ben zij juist betreden. Provo's Wat zijn halbstarken, gammler en provo's? „Provo's denken te veel en willen aan politiek doen", zegt Adriaan. „Ze willen dat niemand macht bezit en sloven zich daarvoor uit. Halbstarken zijn jongens, die overdag werken en in het weekend te veel geld en vrije tijd hebben Ze rijden in auto's en op brom fietsen, maken lawaai en zoeken ruzie. Wij hier willen geen moeilijkheden!" Dus jullie zijn Gammler? „Misschien. We willen alleen met rust gelaten wor den en van het leven genieten". Is dit nachtelijke verblijf in een bunker „ge nieten van het leven"? Adriaan: „Na tuurlijk óók". Daarna zegt hij niets meer. Tot 's morgens vier uur zit hij zwijgend tegen de bunkermuur, een lege fles tussen de knieën. Enkele jon gens en meisjes verdwijnen door de houten deur en komen niet terug. De anderen slapen. Om vier uur laat ook Adriaan zich zakken. Boven de duinen, tussen bos en zee, wordt het langzaam licht. In de zeven dorpen van Texel, op de bungalow- en kampeer terreinen ontwaken de vakantiegasten. 11.000 inwoners heeft het eiland; meer dan 40.000 zijn er in het zomerseizoen. In De Koog, aan de westkust, stromen de toeristen naar het strand; in Den Burg op de traditionele schapen en handelsmarkt, komen ze ook bijeen. Van onze verwaarloosde jonge filosofen geen spoor De hele ochtend blijft Texel het keu rige, brave en onschuldige vakantie- paradijs, „vol frisse zeelucht" en een SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN ZDH 1-Oudesluis 2 43 Watervogels 4-Texel 2 24 BKC 4-ZDH 2 1—1 Texel 3-HRC 7 5—1 Junioren Watervogels-Texel 32 Adspiranten Schagen-Texel 13 Texel b-Cocksdorp 13 Pupillen Tex. Boys a-ZDH ZDH niet opgekomen Texel a-Cocksdorp 80 Programma zaterdag a.s.: Cocksdorp-Tex. Boys a, 2.15 uur Oosterend-Texel b, 2.15 uur ZDH 1-OUDESLUIS 2 4—3 Tijdens de wedstrijd ZDH 1-Oude- sluis 2 werden er veel doelpunten ge maakt, maar dit hield niet in dat er aantrekkelijk voetbal werd gespeeld. Het eerste doelpunt werd gescoord door J. Schilling, gevolgd door een tweede van K. de Leeuw Kort daarop werd het door de gasten 21, waarna H de Rui ter de voorsprong op 31 bracht. Tien minuten voor rust raakte A. Lap ge blesseerd aan zijn knie en moest hij worden vervangen door E. Spoelstra. In deze periode bracht Oudesluis de stand op 32. Na de rust werden aan beide zijden nog een doelpunt gemaakt en zo eindigde deze tamelijk ruwe ontmoeling in een 43 zege voor ZDH. BKC 4-ZDH 2 1—1 De ontmoeting tussen ZDH 2 en BKC 4 droeg, door de slechte weersomstan digheden, een rommelig karakter On- Met ingang van 1 oktober zullen en kele belangrijke wijzigingen van kracht worden in de R.K. Zielzorg op Texel. Mede door de noodzaak te komen tot een grotere samenwerking bij vermin dering van mankracht, is door de pas toors en kerkbesturen van de drie pa rochies een aantal maatregelen over eengekomen. Het volgende ontlenen wij letterlijk aan de officiële bekendmaking van de op handen zijnde veranderingen. „Door vermindering van het aantal „bron van nieuwe kracht", zoals de prospectussen verkondigen, 's Middags echter verandert dit onschuldige beeld. Slaperig zijn ze nog, de Gammler. Traag bewegen ze zich in hun grauwe afge dankte legercoats, temidden van bonte shorts en zomerkleding. In de dorps straten en voor de café komen ze bijeen in de zon. Als trekvogels hurken ze in lange rijen op de stoepen en tegen de muren van de huizen, en vervelen zich. Politie is machteloos Geld hebben ze niet veel. „Wie van hen meer dan 25 gulden meeneemt, is welvarend", meent een der 15 politie mannen van Texel laconiek. „Wat ze nodig hebben pakken ze zonder te vra- (Zie vervolg pagina 4) BEJAARDENTOCHT DEN HOORN DEN HOORN De bejaardentocht van Den Hoorn en wijk H zal zaterdag 17 september worden gehouden. Dege nen, die mee willen, kunnen zich opge ven bij de heren J. van Wolferen, tel. 207, A. C. v.d. Gaag, Klif 25, of P. Zijm Johzn., Diek 36, tel. 223. ZEVENDORPENTOCHT: 1 UITVALLER Van de veertien deelnemers aan de zaterdag gehouden zevendorpenwandel- tocht is er slechts één uitgevallen. De tocht werd in tegenstelling tot de vo rige jaren onder goede weersomstan digheden gemaakt. Het aantal deelne mers was echter lager dan ooit. PROGRAMMA VOLKSFEESTEN DEN HOORN DEN HOORN Vrijdag en zaterdag zal Den Hoorn en omgeving het beken de volkfeest vieren, dat om de twee jaar wordt gehouden. Van de organisa tie kregen wij het volgende programma: 9 uur Muziek van de toren; 9.00-9.30 uur Opstellen allegorische op tocht; 9.30 uur Vertrek optocht; 11.00-12.00 uur Kinderspelen 10-11 jaar I.00-2.30 uur Kinderspelen le en 2e klas 2.30-3.30 uur Spelen vanaf 30 jr. dames 3.30-4.30 uur Kinderspelen 3e en 4e klas 4.30-5.30 uur Hinderniswedstrijd 12-16 jaar, meisjes en jongens, nat werk; 8.00 uur Spel vanaf 14 jaar en ouder, waarbij ieder zijn kans krijgt. Tweede dag, 10 september 9.00 uur Muzikale rondgang D.E.K. 9.45-11.00 uur Hinderniswedstrijd he ren 16 - 30 jaar; II.00-12 00 uur wedstrijd vanaf 30 - 55 jaar, heren; 1.30-2.00 uur Show drumband 2.00-3.00 uur Wedstrijd dames 16 - 30 jr. 3.00-4.00 uur Spel voor bejaarden 4.00-5.00 uur Hinderniswedstrijd dames 30 - 55 jaar; 's Avonds 7.30 uur Lampionoptocht. 7.30 uur Bal in het dorpshuis „De Waldhoorn". De feestcommissie verzoekt alle in woners gedurende het feest de vlag uit te steken. danks een technische meerderheid luk te het de Zwaluwen niet de volle winst te behalen. Halverwege de eerste helft bracht J. le Noble de stand op 01, na een hevige schermutseling voor het BKC-doel. Na rust raakte doelman Wie- ring ernstig geblesseerd, toen hij heftig werd aangevallen. Met enkele ge kneusde ribben verliet hij het veld. Zijn plaats werd ingenomen door F. Schil ling, waarna ZDH met 10 man de wed strijd uitspeelde. Uit een fraai opgezette aanval scoorde BKC de gelijkmaker. ZDH deed nog enkele felle tegenaan vallen, maar siaagde er niet in de stand te wijzigen. S.V. TEXEL Texel 3 speelde zich in een prettige wedstrijd naar een 51 overwinning. Piet v.d. Slikke, ondanks enige gevaar lijke capriolen, bleek de spil en leider van de ploeg. Er was niet veel verschil, maar HRC wist van de kansen geen gebruik te maken. Hoewel ieder zich bijzonder inspande, ging alles wel erg langzaam. Dirk Dros deed het heel goed als keeper. Texel 2 wist een 20 achterstand om te zetten in een 42 overwinning. De junioren moesten in een spannen de strijd de eer aan Watervogels laten, mede door een foutieve beslissing van de scheidsrechter. Adspiranten a zette goed in met een overwinning op Schagen a. Adspiranten b kon het niet bolwer ken tegen Cocksdorp, maar er werd met enthousiasme gespeeld. Training deze week als Nederland- Hongarije op TV uitgezonden wordt dinsdag 7-8 uur adsp. jongens 13, 14 en 15 jaar; na 8 uur 16 jaar en ouder. Pupillen als gewoon donderdag half 7 tot 8 uur. Zie kastje. D.D priesters, die onze kerken en bijkerken moeten bedienen, is de uitvoering van een reeds lang verwacht plan name lijk een grotere eenwording van de Texelse katholieke gemeenschap dringend geworden. Samenwerking in teamverband van de betreffende priesters en kerkbestu ren, concentratie en bundeling van ziel zorgelijke aktiviteiten zijn hiertoe de eerst aangewezen wegen. Wij zijn daar om uitgegaan van de zes zelfstandige kerkdorpen en hun omgeving, die door drie pastoors en één kapelaan zo doel treffend mogelijk geestelijke zorg die nen te ontvangen. De vier aanwezige priesters willen graag gezamenlijk de geestelijke ver antwoordelijkheid dragen voor alle ka tholieken van ons eiland; drie van hen in de functie van pastoor met bijzon dere zorg voor de kerkgemeenschap, waar zij hun pastorie hebben, én voor een nabijgelegen tweede kerkgemeen schap; één van hen als kapelaan, die mede ten dienst zal staan van de ziel zorg op het gehele eiland. Volgens het kerkelijk recht zijn er hier sinds lange tijd parochiegrenzen getrokken, die niet terstond ongedaan gemaakt kunnen worden. Het ligit ook niet in de bedoeling om nieuwe grenzen te maken. Het is echter de wens van het bisschoppelijk bestuur van Haarlem, bij monde van de hoogeerwaarde Deken, A. H. Huyboom, dat in de praktijk van de zielzorg met parochiegrenzen hier op Texel weinig of geen rekening zal worden gehouden, noch door de pries ters, noch door de kerkbesturen, noch door de parochianen. Uit voorstaande gedachten zijn wij gekomen tot de eerste besluiten, die de volgende konkrete wijzigingen inhou den 1. Met ingang van zaterdag 1 oktober van dit jaar beschouwen wij het ei land Texel als één zielzorggebied ten aanzien van alle katholieken, die hier wonen en tijdelijk verblijven. 2. De kerkgemeenschappen van Den Burg en De Koog zullen bediend worden door de pastooor, die te Den Burg woont, met medewerking van een kapelaan. 3. De kerkgemeenschappen van Oude schild en Den Hoorn zullen bediend worden door de pastoor, die te Ou deschild woont. 4. De kerkgemeenschappen van De Cocksdorp en Oosterend zullen be diend worden door de pastoor, die te De Cocksdorp woont. 5. De tijden voor de heilige-Mis-viering zullen zo gesteld worden, dat iedere bewoner van het eiland ruimschoots en gemakkelijk in de gelegenheid is om hieraan deel te nemen. 6. In de zes betreffende kerkgelegen heden bestaat voortaan de mogelijk heid om gedoopt te worden, een hu welijk te sluiten en vandaaruit be graven te worden, op een kerkhof naar eigen keuze. 7. De zes kerkbesturen blijven ieder verantwoordelijk voor de behartiging der tijdelijke belangen ter plaatse, zoals dit voorheen het geval was. Zij zullen echter trachten te komen tot een zeer nauwe samenwerking en een éénvormig financiëel kerkbeleid voor het gehele eiland. Vergaderin gen van het kerkbestuur ter plaatse zullen geschieden onder voorzitter schap van de pastoor, die de betref fende kerkgemeenschap bedient. 8. Om tot een juiste en aan de tijds omstandigheden aangepaste zielzorg te komen zowel geestelijk als ma- teriëel zal er een pastorale raad gevormd worden voor het gehele eiland, waarin vertegenwoordigers van alle kerkbesturen, de vier dienst doende priesters en een vijftal an dere bekwame parochianen zitting zullen nemen. Van hen wordt ver wacht, dat zij aan de kerkelijke over heid ten bate van de katholieke ge meenschap op het eiland Texel ad viezen zullen uitbrengen ten aanzien van heel het kerkelijke leven.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 6