PLANTIAC VIEUX BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Eet smakelijk FILMNIEUWS De kenner drinkt Friese Vieux... POSTSPAARBANK RENTE TOT Km Rondleiding gezelschappen VVV WERFT REISLEIDSTERS AAN Sinds TESO veerboten met koplading in gebruik heeft, is het aantal auto bussen met reisgezelschappen, dat Texel voor een hele of halve dag aandoet, met sprongen gestegen. Gebleken is dat de chauffeurs van deze bussen vaak niet over de kennis beschikken om de inzit tenden het nodige over Texel te kunnen vertellen. Zou dit wel het geval zijn, dan zou men veel meer van het reisje genieten en geneigd zijn er later op eigen gelegenheid nog eens terug te keren. De VVV heeft het daarom als haar taak gezien dames aan te werven, die bereid zijn van tijd tot tijd een ge zelschap rond te leiden. De voorkeur gaat uit naar gehuwden, die er tijd voor kunnen vrijmaken en die bereid zijn de nodige kennis te ver garen. Gestreefd wordt naar een korps van zes reisleidsters, die volgend jaar beschikbaar moeten komen. Men is voornemens in samenwerking met TESO alle reisbureaus van deze nieuwe service-vorm op de hoogte te stellen en men hoopt dat dit tot gevolg heeft, dat vooral in voor- en naseizoen de belang stelling van reisgezelschappen voor Texel nog meer zal toenemen De reis leidsters krijgen voor hun werk een ruime financiële vergoeding. Kennis van vreemde talen is geen vereiste. D.E.K. ORGANISEERT FANCY FAIR DEN HOORN De Hoornder mu ziekvereniging „D.E.K." staat voor een probleem: er zijn dringend nieuwe in strumenten nodig, maar er is geen geld. Om dit probleem op te lossen, zal op vrijdag 4 en zaterdag 5 november een grote fancy fair worden gehouden, waaraan ook een verloting is verbon den. Nu alvast doet de feestcommissie op alle Hoornders het beroep voor deze fancy fair een prijs beschikbaar te stel len. Men kan zich daartoe wenden tot de heer J. Koopman, Herenstraat 5. De feestcommissie rekent op veel mede werking, omdat het korps en de drum band in Den Hoorn zeer populair zijn. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 14 september 1966 Cevondcu te Den Burg: roeibootje; 1 kluwen touw; transistor radio merk Philips portable; wollen stranddeken geblokt; autosleuteltjes aan riempje met opschrift autobedrijf Bakker Delft; gouden ring met melktandje; wollen blauw rood plaid; portemonnee zeehond, ritssluiting, inh. wat los geld, rood blauw geblokte sjaal; kettinkje met kruisje; zwarte portefeuille inh. koffcrsleutcltje en wat klein geld; jutezak inh. doos bolletjes; herenbnl met breed donker donker montuur; portemonnee inh. ƒ7,11; gouden of double herenhorloge; zonnebril met donker montuur; wieldop VW met sierring; verrekijker Zeiss; benzinedop auto; blauwe meisjespantoffel; kettinkje met sleuteltje. Verloren te Den Burghercnpolshorloge merk Juncker of Pontiac met rekband; werp hengel t je voor binnenwater groen met klem molentje, beugeltje eraf; grijze wollen heren trui met v-hals; beige bruine portefeuille inh ƒ20,en rijbewijs; oliepak bestaande uit broek, jas en zuidwester met initialen JVA; wollen plaid groen geruit en diverse andere kleuren, 2 bromfietsslcutels. huissleutel aan ring waaraan flessenopener; chroom dames- polshorloge met zwart bandje; handtas inh. 3 portemonnees en ziekenofndskaart; pakje met 1.60 m. brabants bont; herenpolshorloge met schakeiband; doos met poeder van veearts- zwarte herenportemonnec inh ƒ6,pak na- triumchloraat; zonnebril polaroid, goud mon tuur zonder étui; bruine portefeuille met ƒ30,of ƒ40.foto's en kampkaart; bril met donker montuur in étui; broche met imi tatie briljant stenen rond. nylon regenjas soort khaki; donkergroene damesportcmonnee knip sluiting inh. plm. ƒ20,meisjesbril met rood montuur en verschillende armen in rode kleur; belichtingsmeter in grijsachtige doos met ket tinkje; donkerbruine spijkerbroek lang; heren- handschoenen zwart leder. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18 00 uur. Dean Martin én Jerry Lewis spelen de belangrijkste rollen in »,New York op stelten" en dat feit alleen al garan deert een bijzonder vrolijke film. Jerry zien we deze keer als stationsbeambte, die ervan droomt nog eens naar New York te kunnen gaan. Dat gebeurt als hij door een samenloop van omstandig heden in een proefterrein voor kern bommen terecht komt, waarna dr. Steve Harris (Dean Martin) constateert dat hij zo hevig is besmet dat hij nog slechts korte tijd te leven heeft. Dat tijdje brengt de stationsbeambte, op kosten van een krant, door in New York, waar hem de weelde naar het hoofd stijgt en hij middelpunt wordt van de gekste verwikkelingen. Het kolderverhaal loopt ten einde als blijkt dat er hele maal geen sprake was van radioactieve besmetting. Om zijn figuur te redden ziet de stationsbeambte zich genood zaakt zelfmoord te plegen, maar ook dat gaat niet door. De film draait zaterdag avond en zondagmiddag, (in kleuren toegang alle leeftijden). Op Station 3, een geheim research- laboratorium in een woestijn in de Ver enigde Staten, wordt een zeer sterk bacteriologisch wapen zwaar bewaakt. Het is de Duivelsbacil, die door een aantal geleerden, waaronder Dr. Hoff man, tot ontwikkeling is gebracht. Als de Duivelsbacillen aan de buitenlucht worden blootgesteld veroorzaken ze binnen de kortste tijd een wereldom vattende epidemie, die al het leven wegvaagt. Toch blijkt de bewaking niet voldoende te zijn, want op een dag wor den de flessen met Duivelsbacillen ge stolen en wordt een der geleerden ver moord Aldus het begin van de grieze- lig-spannende film „Station 3 - Top- secret", die zondag- en dinsdagavond wordt vertoond. FBI's beste speurders komen in actie en deze krijgen al spoe dig (telefonisch) contact met de dader, die later de waanzinnig geworden dr. Hoffmann blijkt te zijn. Het is moeilijk Hoffman te benaderen, want hij draagt voortdurend een fles Duivelsbacillen bij zich en dreigt deze kapot te gooien. Tenslotte weet men dit toch te voorko men en de man onschadelijk te maken. De aarde is daarmee voor een ramp behoed. (In kleuren toegang boven 14 jaar). CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 28 september worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn 13.0013.45 uur; Oosterend en De Waal13.4514.45 uur; De Cocksdorp en Eierland 14.4515.45 uur; De Koog 15.45—16.15 uur. Een forse, ronde, vertrouwde vieux: Plantiac Vieux. Natuurlijk ook als tik! PUïaïltós VIHHj PLANTINGA - BOLSWARD ZUIGELINGENSTERFTE NAM OP TEXEL IETS TOE Gedurende de periode 1956 - 1960 (1961 - 1965) bedroeg in de plattelands gemeenten de zuigelingensterfte 17,8°/oo (15,lü/oo). Dat betekent dat van de 1000 levend geborenen gemiddeld 17,8 (15,1) gedurende het eerste levensjaar over leden. In de verstedelijkte plattelandsge meenten nam in de jaren 1961-1965 de zuigelingensterfte nog iets verder af. Deze daalde nl. van 17,8 tot 15.0°/oo. Bijzonder laag bleek ook thans weer de zuigelingensterfte te zijn in de spe cifieke forensengemeenten. 1956-1960 15,6, 1961-1965 13,2°/oo. In de platte landsstadjes daalde de sterfte van 18,6 tot 16,7°/oo en in de steden met meer dan 100.000 inwoners van 16,5 tot 15,5°/oo. De perinatale sterfte (de doodge boorte en de sterfte in de eerste le vensweek) bleek in de plattelandsge meenten in de jaren 1956-1960 28,4°/oo te bedragen, tegen in de laatste 5 jaar 24,5°/oo. De perinatale sterfte was in de jaren 1956-1960 het laagst in de foren sengemeenten (23,5°/oo), het hoogst in plattelandsgemeenten met 50 en meer °/o agrarische beroepsbevolking. Een dergelijk beeld geven de jaren 1961- 1965. Het laagst de forensengemeenten met 21,3°/oo; het hoogst de plattelands gemeenten met 20 - 30°/o agrarische be roepsbevolking. Op Texel nam in tegenstelling tot het algemene beeld de zuigelingen sterfte toe van 15,9®/oo in 1956 - 1960 tot 17,4%)o in 1961 - 1965. Ook Den Helder gaf een toeneming te zien, nl van 14,7 tot 16,3°/oo. Evenzo Waeringen waar de zuigelingensterfte toenam van 13,0 tot 22,9°/oo. Wieringer- meer sluit zich weer aan bij het alge mene van de daling (van 15,2 tot 10.0) De wijzigingen in de perinatale sterf te waren tenslotte de volgende (°/oo) 1956 - 1960 1961 - 1965 Texel 26,4 17,3 Den Helder 19,7 22,7 Wieringen 28,6 21.1 Wieringermeer 18,6 18,0 OVERDENKING YVINTERPROGRAMMA DOOPSGEZINDE GEMEENTE TEXEL Het winterprogramma van de Doops gezinde gemeente Texel zal er in grote lijnen als volgt uitzien- Zondagsscholen: om 10 uur in Den Burg (tijdens de kerkdienst) en om 10 of 11.15 uur in Oosterend (voor of na de kerkdienst), voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Catechisaties zullen alle in Den Burg worden gegeven en wel op vrijdag om 7 uur (12 t/m 14 jaar), op dinsdag om 7 uur (15 t/m 17 jaar) en om 8 uur (18 t/m 25 jaar). Catechisatie voor oude ren zal, bij gebleken belangstelling, op een nader te bepalen dag en uur wor den gegeven Bijbelkringen: Iedere eerste maandag in de maand in Den Burg over het thema van de Wereldconferentie '67: „Het werk van de Heilige Geest". Verder iedere derde maandag in Den Burg en iedere tweede en en vierde maandag in nog nader vast te stellen wijken, met als thema: „De Bijbel, dat moeilijke boek", waarbij het zal gaan om enkele grondlijnen van het bijbelse getuigenis. Gespreksgroep over „Christen zijn in deze tijd", iedere eerste donderdag van de maand in Den Burg. Gemeenteavonden. Er worden dit win terseizoen twee gemeenteavonden ge houden, waarbij vooruit wordt gekeken naar volgend jaar, als in ons land de grote doopsgezinde wereldconferentie wordt gehouden. De eerste avond is woensdag 28 september met een spre ker uit Paraguay De tweede avond zal in het voorjaar worden gëhouden. Jongerenkring: bijeenkomsten voor jon geren vanaf ongeveer 17 jaar, eens per maand in Den Burg (inlichtingen; E Moojen, Wagemakerstraat 6). Zusterkringen: bijeenkomsten in Den Burg, De Koog, Oosterend, Den Hoorn, Oudeschild en Eierland, eens of twee maal per maand (inlichtingen mej Van Zetten). Voor nadere inlichtingen over alle bovengenoemde activiteiten en verdere informatie de Doopsgezinde Gemeente betreffend kan men terecht bij ds. Koopmans, tel. (02220) 2786, of bij één van de kerkeraadsleden. ZONDER COMMENTAAR Een redakteur van de radio in War schau heegt zich erover beklaagd, dat de hoeveelheid zeep, die door de gemid delde Pool per jaar wordt gebruikt hoogstens voldoende is om zich gedu rende drie maanden dagelijks een hand of een voet grondig te wassen. lik iVkJW. ./M Spa.. lazert - bellen tereolweerWe£>heH »e" 4e redekOe £=V; BEJAARDENTOCHT DEN HOORN Nu moet u zich eens even indenken geachte lezers, wat het zeggen wil, als je jarenlang onder de jeugd hebt ge werkt en zo „af-en-toe" nóg met hen in aanraking komt en bovendien heel wat tochten over Texel hebt gemaakt met vertrouwde TESO-chauffeurs, om dan zo'n uitstapje mee te maken (vergeef me deze lange zin). In het kort, een ware belevenis, om het voorrecht en het genoegen te hebben ook tot de meer „Bejaarde Jeugd" te mogen behoren. De leeftijd van de „jeugd" schatte ik zo op, pak weg van 65 tot dik boven de 80 jaar. Als u meent, dat het allemaal zeer rustige, bezadigde „olde minsjes" waren in vergelijking b.v. met de Jordaan- jeugd, dan vergist u zich deerlijk. Zij waren nog lang niet zo „oud-en-der- dagen-zat" als u begrijpt wat ik bedoel. Hildebrand schrijft in z'n Camera- Obscura over, praters, slapers en ro kers. Nou, er was zoveel stof tot praten, dat elke lust tot slapen werd ontnomen en de rokers onder ons hebben het rij kelijk aangeboden nicotiaans^kruid waarlijk niet de mond voorbij laten gaan en de snoeperijen evenmin. Ja, de vol-ijverige commissie had voor alles gezorgd, want zodra waren we gezeten om te vertrekken of een der dienende dames kwam met een grote fles eau-de-cologine ons opfrissen en toen waren we toch echt allemaal nog bij ons volle „bewustzijn".... Maarre, die heerlijk-stralende zomerzon weet u, heeft er voor gezorgd, dat we van een ongeëvenaard landschap met volle teu gen hebben kunnen genieten. Niemand zal het ons kwalijk kunnen nemen, als we bij de reeds vele waarschuwingen, de onze voegen met de woorden: „Be waar toch dit kostelijk pand u toever trouwd"! Zowel geestelijk, daar bedoel ik mee, dat uw karakter niet door een steeds grotere toeristenstroom wordt aangetast. Landschappelijk, door uw unieke boerderijen en boeten niet aan de elementen of sloper prijs te geven, ook al zijn de nieuwe begrijpelijk veel efficiënter. Architectonisch, de nodige voorzichtigheid te betrachten zonder de klok 50 jaar terug te zetten. Daar kom ik nog wel even op terug. Het ligt niet in de bedoeling, om een uitvoerige be schrijving! te geven van de gehele tocht en wat wij allemaal gezien en gehoord hebben, want dan was deze Krant te klein (dat is 't toch wel). Met alle res pect voor de jongere chauffeur, maar wij zaten in de TESO-bus, waar een „oude rot" (vergeef me deze uitdruk king) in het vak, achter het stuur en voor de microfoon zat, namelijk Jaap van der Berg Deze man moet bepaald voor een bij zondere onderscheiding worden voorge dragen! Op zo'n minst een ere-doctoraat aangeboden. Menigmaal heeft hij de Jordanertjes vervoerd, maar dat lag dan even op een ander vlak. Maar nu ontpopte hij zich als een, tja hoe moet 'k zeggen; „Een rijdende encyclopedie van Texel" en of dat nog niet genoeg was, bleek hij de gehele Burgerlijke Stand tot in het 3e en 4e geslacht uit zijn hoofd te kennen. Er was geen huis je of boerderij, hij wist precies te ver tellen wie er woonde of gewoond had, bovendien een soort Kamer van Koop handel of wel Makelaar, waarbij de welwillende toehoorders zich verbaas den over de koop- en verkoopsprijs van het onroerend goed, die Jaap opsomde. Bij de vuurtoren aangekomen, hebben we koffie gedronken in het prachtige paviljoen „De Toren". De ontwerper heeft ons, zowel in- als exterieur laten zien, hoe een echt paviljoen ontwor pen kan worden zonder het landschap te schaden. Welk een pracht uitzicht en ligging aan alle kanten. Een poosje later werden wij met een geheel ander bouwwerk geconfronteerd en met een hartelijke handdruk ont vangen door de directeur, de heer Bou- man van de Technische school, waar het gehele gezelschap twee uur heeft vertoefd. Eerst het smakelijk welkom in de kantine, daarna de rondleiding door de lokalen met hun zeer kostbare inventaris. Na het bezichtigien van het Cultu reel Centrum. Wat zegt u? Waren de Texelaars, inclusief de „Import" niet progressief genoeg de laatste jaren? Wie lacht daar?! Wat een gebouw mensen en wat een enorm toneel, daar kun je het Concert gebouworkest laten spelen offe.wat ander cultureels! Als dit allemaal kan op het onvolprezen eiland, dan zijn er nog grootsere aspecten voor de nieuwe Raad weggelegd. Een Hogere Techni sche School of een Universiteit, een Academie voor Beeldende Kunsten. Maar alle gekheid aan de kant, het was een uitstekende gedachte ons dit onder- COPYRIGHT STUDIO AVAN 31. Brigadier Piet wist nu genoeg en wandelde het hotel weer uit. „Yokito is dus naar de smid in Rijkhuyzen mompelde hij. .Mijn kop er af, als dat smidje Verholen met is! Ik pik de tram en ik ga er eens even heen!" En even later zien we slimme brig- ges al in de tram stappen, die de ver binding vormde tussen Gravendrecht en het genoemde dorp Rijkhuyzen. Intussen gebeurde er op het hoofd bureau van politie iets héél merkwaar digs, iets héél onheilspellends zelfs. Op een gegeven moment reed daar name lijk een grote, zwarte, 12 cylinder Sof- knots voor. Daaruit stapte de heer Wa- silew Iwaniwitsj Omskomsk, de volks commissaris voor Buitenlandse betrek kingen van de grootmachtig republiek Barroesja.Met forse tred wandelde hij op de agent <ran de wacht af en hij sprak met diepe stem: „Ga onmiddellijk aan de kameraad commissaris zeggen, dat Wasilew Iwanowitsj Omskomsk hem spreken moet! Onmiddellijk spre ken! En zeg er bij, dat Wasilew Iwano witsj Omskomsk zééér ontstemd is!" Met een hooghartig gebaar reikte hij de agent een visitekaartje en deze nam het blanke stukje karton voorzichtig aan „Gomperdepippelmompelde de brave agent, toen hij ermee in de gang liep. „W I. Omskomsk. volkscom missaris voor B.B. zo zonou nou.da's niet mis!!" wijsinstituut te laten zien. In de kan tine heeft de heer Huizinga ons ten slotte verrast met prachtige kleuren dia's, betrekking hebbende op de bouw en activiteiten der leerlingen. U zult het kunnen billijken, dat ondergeteken de diep getroffen was, toen hij de dia zag, leraren in hun eigen kamer gebo gen over het portret. van Jan Ligt- hart. Ouders, stuur met een gerust hart uw jongen naar de L.T.S.; het zal uw opvoedende taak stukken verlichten, nu ik dat gezien heb. Overigens ontkwam ik al niet aan de indruk, dat de direc teur en leraren met hun leerlmgen een goed spelletje samen spelen. De leuke kampplaatjes gaven daar een aardig beeld van. Bij onze thuiskomst in Den Hoorn moesten de bussen stoppen, want wat stond daar aan de ingang van het dorp opgesteld? Het muziekkorps D.E.K. en wat kwam in keurig uniform aanmar- cheren? De drumband! Zo ging het naar het Dorpshuis, met volle muziek onder grote belangstelling en de koude rillingen liepen over je rug voor zoveel eerbetoon. Het waren wel m'n eigen indrukken, die hier zijn weergegeven, maar mis- Is het U wel eens opgevallen, hoeveel waarde de Bijbel aan onze gewone maaltijden hecht? Het trof mij in het boek Prediker (815), dat er opeens temidden van grote zorgen over het rechtsbestel op aarde en over de zin van het leven, gesproken wordt over de vreugde van het gewone eten en drin ken van elke dag. „Daarom prees ik de vreugde, om dat er niets beters is voor de mens onder de zon dan te eten en te drin ken en zich te verheugen; en dat be geleide hem bij al zijn zwoegen ge durende de levensdagen die God hem geeft onder de zon". Men kijkt wel even verbaasd op, als men dit leest. Maar dit getuigenis staat niet alleen. In het leven van de grote mannen uit de Bijbel vindt men soms ook opeens de opwekking terug: „Eet eerst maar eens wat". Zo in de geschie denis van Elia, als hij denkt, dat zijn profetenloopbaan op niets is uitgelopen en bij het hele volk zijn doel heeft ge mist. Wat hij dan presteert, is eigenlijk niet minder dan een vlucht uit het ambt na een enorme geestelijke krachtsin spanning in de voorafgaande dagen. Maar op het moment, dat hij zijn ont slag indient en zelfs maar liever sterven wil, raakt een engel hem aan en zegt: „Sta op, eet". De apostel Paulus heeft iets dergelijks beleefd. Nadat hij op de weg naar Damascus van christen-ver volger tot volgeling van de Heer was bekeerd, heeft hij enkele dagen later de Doop ondergaan. Het eerstvolgende, dat wij dan van hem lezen is: „en toen hij voedsel genomen had, werd hij ver sterkt" (Hand. 9 19). Een maaltijd doet je iets. Het brengt je tot de eenvoud van het menselijk leven terug. Het lijkt wel eens, alsof er in onze tijd weinig plaats meer voor is. Men heeft wel beweerd, dat je tegen woordig niet eens meer „eet smakelijk" mag zeggen, als men samen aan tafel gaat. Een ander heeft opgemerkt, dat men het zelfs niet meer kan, dat het een „haastig verslinden" is geworden. Nu, met al het ongeregeld thuis komen van de gezinsleden, zal het ook wel eens moeilijk worden het nog gezellig te houden. Maar wij moeten er m.i. wel voor vechten, dat er tijd zal zijn voor de maaltijden. Gun de winkeliers in hun sluitingsuur rust. Probeer zelf op het afgesproken uur thuis te zijn. Er is in de eenvoud van de maaltijd zoiets geweldigs. Daar kan men op nieuw het leven als een geschenk leren beseffen. Men wordt er zelf aan zijn geringheid herinnerd. En men mag zich laten koesteren door de zorgende hand van God. Men is als mens maar zo'n klein we zen in het grote geheel. En men kan alle problemen van het leven toch lang niet aan. Men heeft er soms zoveel moeite mee om de weg te vinden. Maar 't is heerlijk om die zorgen aan de maaltijd ever. allemaal van zich af te zetten en eenvoudig en alleen te ge nieten van de geschenken van het ogen blik. Smakelijke en gezellige maaltijden gewenst T. S. van Leeuwen NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 24 september tot en met 30 septem ber: tel. 2182, b.g.g. 2406. ZONDAGSDIENST DOKTOREN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter VAN LOON, tel. (02220) 2016. (voor praktijken doktoren Coutinho, Elias en Van Loon) Dokter BARNARD, tel. (02223) 234 (voor praktijken doktoren Barnard en Siebinga) DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527 GROENE KRUIS (v/h Witte Kruis) ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 25 september 1966 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Doopdienst De Cocksdorp 11 00 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oostcrcnd 9.30 uur ds. Soesan 's avonds geen jeugddienst Oudeschild 11.15 uur ds Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam 19.30 uur ds. Van Leeuwen Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen 3 uur ds. Uidam GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 4.00 uur Lecsdienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur gezamenlijke gezinsdienst van alle wijken (opening winterwerk); mej. Van Zetten en ds. Koopmans schien zullen wel meerderen instem men, als we besluiten met: hartelijk dank commissie en medewerkers (sters), mannen van de TESO. directeur, lera ren en concierge der L.T.S. Gij allen hebt goed werk verricht ten opzichte van hen, voor wie bij het naderen van het Avondrood des Levens geldt, Een weinig vermoeider als de avondzon daalt. Wat minder verstoord als een plannetje faalt, Wat minder geneigd om een oordeel te vellen, Wat meer, om de deugden des naasten te tellen, Zo wachten wij stil, op het eind van de baan, Waar het tijdige in 't Eeuwige over zal gaan! Joh K. A. Schreuder. Jan Ligtharthuis, P.H. Polder

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 2