399,- Renteverhoging ttjobtflettee.e.g. M. A. J. Vonk Autorijschool VEROORDELEN rr Waterschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel BROOKS breukbanden Rijschool M. v. Schijndel D. N AG Y WAARSCHUWINGEN DREIGENDE OVERSTROMINGEN BIJ is niet moeilijk Algemene vergadering Bedrijfsvereniging verzorgt iedere vrijdag THEORIEAVOND Leden met meewerkende zoons en belangstellend personeel wor den verwacht op de algemene vergadering, die op vrijdag 3 fe bruari 's morgens om lOuurwordt gehouden in hotel „De Linde boom - Texel" Zie voor het programma de convocatie Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Het bestuur van gemeld waterschap wil u gaarne in de gelegenheid stellen afscheid te nemen van de heer J. VAN DER PIJL die met ingang van 1 oktober 1966 zijn func tie van waterbouwkundige van het water schap wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft neergelegd, tijdens een hem aan te bieden receptie in hotel „De Lindeboom-Texel" aan de Groeneplaats te Den Burg, op zaterdagmiddag 11 februari 1967 van 16.30 tot 18 uur. REGLEMENT VERKEERSREGELS EN VERKEERSTEKENS Burgemeester en wethouders maken bekend, dat ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt het besluit tot tweede wijziging van de verordening houdende maatregelen van verkeer in de bebouwde kom van de onderscheidene dor pen in de gemeente Texel. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan de Ko ningin, maar ingediend bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie. Texel, 25 januari 1967. Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester, C. De Koning De secretaris, P Beemsterboer Ik ben blij voor u en voor mij... dat een Mobylette nauwelijks of geen onder houd vraagt. Zo'n model E.E.G.? Daar hebt u geen omkijken naar. U hebt wel de lusten, maar niet de lasten van niet-trappen-comfort! Dat demonstreer ik u graag! Want ik sta er helemaal achter! een volautomatische kaptein mobylettei Kogerstraat - Telefoon 2078 - Jonkerstraat Zie onze showroom Jonkerstraat 4 verkrijgbaar bij Drogisterij A. Vd. Slikke Parkstraat 20 - telefoon 2371 van 19.30 tot 22 uur een die voor ieder toegankelijk'is. Met ingang van 1 januari zijn er veel ver keersregels gewijzigd, zorg daarom er goed mee op de hoogte te zijn, om andere teleur stellingen te voorkomen. De lessen worden gegeven in pension ,,'t Centrum Weverstraat 3, Den Burg, waar u tevens alle inlichtingen kunt verkrijgen m.b.t. rijlessen en rijbewijzen. Uw docent voor deze avonden is de reeds jaren op Texel bekende rijschoolhouder M. v. 'SCHIJNDEL, gedipl. VA.M.O.R. en F.N.O.P.- instructeur Het is ons een genoegen u te kunnen meedelen, dat wij met ingang van 1 januari 1967 door de Massey-Ferguson importrice Brinkmann en Niemeijer N.V. te Zutphen zijn aangesteld als OFF. MF Key-dealers voor Texel van Massey Ferguson maaidorsers en ba lenpersen en dealer voor Massey-Fer- guson trekkers en werktuigen. Tevens hebben wij het agentschap ge kregen van Schuitemaker mestwagens Rumptstad ploegen en Rotast kunst meststrooiers. OFF. MF KEY-DEALER Boogerd 15, DEN BURG, Tel. 02220-2243 H. ZINGSTRA Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477 Garage Kaczor, Tel. 2418 RECTIFICATIE In de Texelse Courant van 2 december 1966 wa opgenomen een publicatie over de gang van zake; bij dreigende dijkdoorbraken.Aangezien hierin en kele onjuistheden voorkomen, wordt nogmaals ee; overzicht gegeven van de maatregelen, welke u voorkomende gevallen getroffen worden. Indien evacuatie van een gebied noodzakelijk ii worden de bewoners gewaarschuwd door telefoni sche berichten, door middel van een auto met ver sterkingsinstallatie of door schriftelijke bevelen to evacuatie. Bestaat gevaar voor doorbraak van dijken doch evacuatie niet meer mogelijk, dan worden de vo! gende waarschuwingsseinen gehesen: overdag: 1 zwarte bal, diameter 50 cm; 's nachts: 2 rode lichten, loodrecht boven en 2 n uit elkaar. De seinen worden aangebracht op de volgend plaatsen: Eierland 1 a. dagsein aan een telegraafpaal recht voor di Rogsloot op de Zeedijk te De Cocksdorp; b. nachtsein op de toren van de Ned. Herv. keri te De Cocksdorp; 2. op de school te Zuid-Eierland; 3. op de voormalige kaasfabriek van B. Dros. Gemeenschappelijke Polders: 1 Molen 't Noorden, 2. Toren te Oosterend, 3. Gemaal Dijkmanshuizen, 4. Graansilo Fa. Keijser Co te De Waal; 5. Seinmast naast woning havenmeester Oude schild. Prins Henidrikpolder: Maria-hoeve. Deze seinen zijn dus een waarschuwing, dat eva cuatie niet meer mogelijk is en dat een ieder in hui dient te blijven. Texel, 26 januari 1967. Het gemeentebestuur DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 17. Max haalde zijn schouders op. „Als je een hekel aan me gekregen hebt, om hetgeen we gedaan hebbenom zeg je het maar. Dan zal ik wel gaan. Als je denkt, dat mijn verblijf je hier in discrediet brengt, heb je gelijk. Morgenochtend zal ik m'n spullen wel pakken". „O, dus je wilt me nu in de steek laten? Als het er werkelijk op aan komt, zijn jullie allemaal schoften. Geen enkele uitgezonderd. Goed, don der morgen maar op. Dan ben je er bij voorbaat van verzekerd, dat de mensen volgend jaar jou niet voor de vader zullen verslijten". Hij schudde zijn hoofd. „Je bent on redelijk, Mientje, dat bedoel ik hele maal niet. Ik ben helemaal niet van plan jou in de steek te laten. Je moest me nu toch wel beter kennen. Je kunt alles van me gedaan krijgen, je hoeft maar te kikken, dat weet je. Maar als ik je in de weg zit, dan mag je het eveneens zeggen, dan zal ik gaan. Ik wil je niet tot last zijn, integendeel. En wat de mensen misschien volgend jaar willen denken, zal mij een zorg zijn. Ik denk alleen maar aan jou, nu Frans er voorlopig niet kan zijn. Ik wil alleen maar mijn best doen voor de zaak. Voor jou en voor Frans, voor jullie beiden. Als hij na de oorlog gezond en wel terugkomt in Hoogendijk, hoop ik, dat hij een bedrijf aantreft, dat zijn volle tevredenheid heeft. Als je mij de gele genheid geeft, zal ik mijn best blijven doen de zaak zo goed mogelijk draaien de te houden". Ze kwam overeind en liep naar de man toe. Berouwvol legde ze haar arm om zijn schouder. „Het zal wel 't ge volg zijn van mijn toestand, Max, dat ik zo tegen je tekeer ging, maar ik meen er niets van. Ik ben je dankbaar voor alles, wat je hier doet. Dankbaar ook, dat hier 's nachts een man in huis is. Met al die Duitse militairen in het dorp. Vergeef me, Max, dat heb je niet aan me verdiend. Zo bedoel ik het niet, echt niet. Hij greep over zijn schouder haar hand. „Maak jij je nu nergens zorgen over. Misschien heb je wel gelijk en is het onze baby. Maar dat hoeft verder niemand te weten. Dit blijft geheel onder ons. Ga er alsjeblieft niet over piekeren, want dat kan misschien een schadelijke invloed hebben. Aanvaard het simpele feit, dat je in verwachting bent. En laat ons verder hopen, dat de oorlog spoedig afgelopen zal zijn. Wel licht veel eerder, dan we zelf denken". Ze drukte een kus op zijn hoofd. „Dank je, Max. Ik b«n blij, dat ik jou tot steun heb. Zonder jou zou ik me geen raad weten". In de maanden, die volgden, was Max Ellegers haar in elk opzicht tot steun. Hij zorgde ervoor, dat zij een dag meisje kreeg, waardoor ze in ieder ge val ontlast werd van heel wat huishou delijk werk, dat haar geleidelijk aan te zwaar werd. Bovendien hielp hij haar zelf zoveel als in zijn vermogen lag en dikwijls dacht Mientje: Wat een ideale echtgenoot zou Max zijn. Hij zal wel niet meer hertrouwen na hetgeen hij heeft meegemaakt, maar de vrouw, die in staat zal zijn hem te doen ver lieven, krijgt een juweel. Ik wou wel, dat ik iemand voor hem wist, een lief meisje Ze zouden hier kunnen inwo nen, het huis is groot genoeg. Maar hij heeft alleen maar oog voor mij, al praat hij daar nooit met één woord over. Ik voel, dat hij van mij houdt en ik ook van hem, misschien nog meer als die bewuste avond voor Pinksteren. Toen was het iets heel anders, maar nu. Het kan niet, wist ze. Ik ben ge trouwd en al is mijn man honderden mijlen van me vandaan, eens komt hij terug en dan moet ik rekenschap af leggen. Het is erg genoeg, wat ik ge daan heb. Hierbij moet het blijven. Ik mag het niet nog erger maken. Maar soms verlang ik naar hem. naar zijn armen om me heen en naar zijn lippen. Daarom is het maar goed, dat ik een baby krijg. Daardoor zal ik iets hebben om m'n aandacht aan te besteden. Een enkele keer kon ze het niet laten hem te liefkozen. Soms voelde ze, dat hij verstrakte. Maar dat kon haar niet meer schelen. „Je bent een schat, Max, om alles, wat je voor me doet. En ik kan je er zo weinig voor teruggeven, hoe graag ik het zou willen. Buig je eens naar me toe, jongen, dan krijg je een hartelijke zoen van me. Kom dat kan geen kwaad". Dan kusten ze elkander, met inge houden hartstocht. Beiden wisten nu, dat elke vezel in hen trilde tijdens hun omhelzing. Doch beiden waren ze sterk genoeg om te weten, dat een herhaling nimmer meer zou plaats vinden. De laatste dagen waren 't moeilijkst voor Mientje. Max putte zich uit in allerlei attenties. Ze keek toe, hoe hij 's morgens de tafel dekte voor het ont bijt, omdat het dagmeisje eerst om acht uur kwam. Hij zette thee, maakte het brood klaar, zodat ze niets hoefde te doen Als hij zich dan tegenover haar zette om te ontbijten, greep ze wei eens zijn hand en glimlachte. Max maakte doorgaans grapjes, trok zijn wenkbrouwen op en zei op afgemeten toon: „Pardon, mevrouw, het is niet gebruikelijk, dat de huisknecht gelief koosd wordt, nietwaar?" 's Avonds pakte Mientje zich goed in en maakte dan aan de arm van Max een korte wandeling buiten. Zoveel mogelijk in beweging blijven, was het doktersadvies, des te gemakkelijker verloopt straks de bevalling. Terug in huis, hielp hij haar uit haar mantel, hing alles aan de kapstok, pookte het vuur in de kamer op en verduisterde, waarna hij het licht ontstak. Dan zette hij koffie en bracht die bij haar. Tegen de tijd, dat ze dan naar bed ging, stond hij voor de vrouw en vroeg: „Kan de butler nog iets voor mevrouw doen?" „Mevrouw verlangt nog één ding: een kus". Komisch zijn hoofd schuddend, was het antwoord: „Het spijt me, mevrouw maar die waren niet meer voorradig Sinds kort zijn die ook gedistribueerd, zodat we er zuinig op moeten zijn". Maar als ze met moeite overeind was gekomen, trok ze hem naar zich toe om hem te zoenen. „Wat had ik zonder jou toch moeten beginnen, Max Ellegers, volmaakte man". Natuurlijk kuste hij haar, rustig en beheerst, toen ze tenslotte op alledï liep. „Ik wil alleen maar, dat je et gezonde knappe baby ter werei brengt", fluisterde hij haar in het oor De tweede week van februari w half verlopen en nog had de zuster gef intrede gedaan in de woning aan h Noordereind. Max en Mientje keken f kander wel eens aan. En zij dacht: A Frans terug is en hij gaat rekenen, d; heeft hij het door, dat het niet va hem kan zijn. En wat gebeurt er dai En op wie zal de baby lijken? Fra; heeft zwart haar, maar Max is blon Gelukkig dat ik ook blond ben. Ik wc maar, dat het kwam. Nu is het al februari en ik voel nauwelijks iets. D dokter met zijn: eerste week van i bruari De tweede week ging voorbij. I huisarts kwam om de andere dag ev< kijken en constateerde, dat alles in o de was. „Niet de minste redenen om zorgen te maken. Omdat het een pa dagen langer duurt? Dat komt zo vai voor. Zo precies kunt u nooit rekene Blijft u kalmpjes zoveel mogelijk in b weging, dan komt alles best in ore U bent een kerngezonde jongevrou' Iedere factor is ten gunste. Nog paar dagen geduld, dan houdt u e wolk van een baby in uw armen". In de vroege morgen van de 15< februari bracht Mientje Sornee welgeschapen dochter ter wereld. 1 ontstentenis van de vader, gingen M Ellegers en de dokter de dochter aa geven. Mientje had beslist dat Jeannette zou heten, naar Frans' mo der. En zo werd het kind ingeschreve Dochter van Frans Sornee en Her mi Oudkerk. (Wordt vervolgd) TEXEL, Binnenburg 9, Den Burg. op bijzondere spaarbankboekjes, uit gegeven ingevolge de Ambtenaren Spaarregeling, de Jeugdspaarwet en op spaarbankboekjes met een af- op spaarbankboekjes met een af- op spaarbankboekjes met afwijkende wijkende opzeggingstermijn van 6 wijkende opzeggingstermijn van 12 opzeggingstermijn van 3 maanden. maanden. maanden.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 4