De lijst der schande Vergadering Dorpshuis „De Wielewaal" FILM-NIEUWS We gaan pas beschermen als het al bijna te laat is in (Vervolg) DE WAAL Tijdens de jaarverqa- emq van de Stichting dorpshuis De heiewaal, voriqe week donderdag- vond, qinq men akkoord met de ver- ouwplannen voor het dorpshuis, aarover kon men uitvoerig lezen in et voriqe nummer. Tijdens de bijeen- omst kwamen nog tal van andere zer en aan de orde, waarop wij in de rant van dinsdag wegens plaats- limteqebrek niet konden inqaan. Zo vestigde de voorzitter, de heer W Ibers, de aandacht op de nieuwe vloer het dorpshuis. Zoals bekend was de ude vloer onveilig geworden. Dat een ostbare nieuwe vloer kon worden be- lald was voor een belangrijk deel te anken aan de buffetploeg. Met tien ian staan zij bij toerbuurt een week an de tap en zorgen ervoor dat de olie winst van het buffet aan de kas >n goede komt. Dat deze winst bedui- end is, bleek uit het feit, dat ruim 1500,uit eigen middelen aan de loer kon worden bijgedragen. De rest - ƒ1200,werd van de gemeente atvangen als voorschot op de gemeen- lijke subsidie, die bij de grote ver- Duwing beschikbaar zal worden ge leld. Belangrijk is dat de hardhouten irokenvloer door de Inspecteur van de lichamelijke Opvoeding is goedgekeurd oor het gymnastiekonderwijs voor de van de Redmer IJska-school. De de februari was in de geschiedenis an De Waal een mijlpaal, want 's liddags werd voor het eerst na onge- eer 50 jaar wederom gymnastiekles geven aan deze jeugd. Vroeger heeft achter de toenmalige school een mnastiekruimte gestaan voor de vveedse gymnastiek, die toen veel op- ang maakte. Er werd les gegeven op en betonnen vloer, waaromheen drie outen wanden stonden. Met de klom- en aan werden de lessen gegeven, die ienden om de lichamelijke conditie an de jeugd te verbeteren. Nu echter ipen de kinderen op blote voeten en jn allen voorzien van eohte gymna- itiekkleding De voorzitter van het orpshuis was als hoofd der school ;er verheugd dat dit nu mogelijk was ïworden. Voor de Waalder jeugd een rote vooruitgang, die toch maar be ukt kon worden door een sfeer van oede samenwerking in het dorp. Bcjaardcnsoos De voorzitter kon nog niet veel zeg en over de bejaardensoos, waarvan de Drichtingsvergadering eerst woensdag erd gehouden. Wel kon worden mede- edeeld, dat zich reeds een 25-tal be- iarden had opgegeven, zodat de voor- itzichten bepaald rooskleurig zijn. preker bestreed de vaak geuite me- ing, dat te De Waal geen vereniging an blijven bestaan. Waarom zou dat iet kunnen? De Waalder toneelvereni- ng bestond het afgelopen jaar 10 jaar i wist door haar activiteiten zelfs in et bezit te komen van de ere-medailie De Dubbele Von Sion", ter beschik ing gesteld door de Stichting Cultu- el Werk Texel. De Hobbyclub bestaat ok al tien jaar, de Klaverjasclub werd rie jaar geleden opgericht en toont >k nog geen tekenen van verval. Wan. eer een bejaardensoos kan worden pgencht moet het goed gebeuren. De ejaarden krijgen dan ook alle gelegen- Jeid om hun wensen te uiten en ge jacht zal worden door zoveel mogelijk pn tegemoet te komen. Vervolgens gaf de voorzitter het [oord aan de secretaresse, mevr. N. lman-Mantje, die de notulen voorlas n de vorige jaarvergadering. Het t; 3- „Wrekende kogels" is een onverval- e wild-westfilm, waarin heel wal osd vloeit. De jonge sheriff Rocklin ordt de dag voor zijn huwelijk ge- vongen om de driftige Gil McCloud, e zich verzet, te doen. Rocklin acht 't zijn plicht de vader van de man op 1 hoogte te stellen en hem het geld te erhandigen, dat Gil juist voor zijn >od bij de verkoop van een kudde vee id ontvangen. Rocklin gaat op weg, aar wordt aangevallen door Thorne, voorman van McCloud, die op het fld loert. De sheriff slaat de aanval af t bereikt de vader van de neerge- hoten Gil. Maar de schurk Thorne ïjft actief en laat Rocklin aanvallen >or zijn kornuiten. Overtuigd dat hij sheriff heeft uitgeschakeld gaat hij met het geld, de vrouw en het vee n de oude man vandoor. Maar >cklin zet de achtervolging in en weet i schurken naar de andere wereld te ilpen. Dan voegt hij zich weer bij zijn rloofde, vastbesloten een leven te ginnen, waarin revolvers geen rol elen. De film draait zaterdagavond zondagmiddag. (Zwart-wit; toegang ven 14 jaar). Zondag- en dinsdagavond wordt de m „Marnie" van Alfred Hitchcock rtoond, met in de hoofdrollen o.m. an Connery. Hoofdpersoon in het rhaal is het meisje Marnie, dat door irikwekkende belevenissen in haar oegste jeugd gebukt gaat onder com- sxen. Als gevolg daarvan steelt zij, doodsbang van onweer en heeft een keer vsn mannen. Als zij bij een uit- versfirma solliciteert voelt een der manten, Mark Rutland, zich tot het ïisje aangetrokken. Hij weet dat zij et normaal is maar besluit, impulsief, haar te trouwen. Het huwelijk ^gt een mislukking te worden. Mar- e, die niets van aanrakingen of om gingen wil weten, tracht zelfmoord Plegen. Tenslotte komt Mark erach- waardoor haar remmingen en sto ken zijn veroorzaakt. Hij weet haar helpen en gelukkig te maken. (In euren toegang boven 18 jaar). bleek, dat verschillende wensen (een nieuwe vloer, het veranderen van de waterleiding in de hal wegens vorst- gevaar) waren gerealiseerd Uit het verslag van de penmngmees- teresse, mevr. R. du Porto-Kieft, kon men vernemen, dat op 31 december j.l. op de bank een saldo stond van ƒ1888,(Vorig jaar bedroeg het saldo 777,De Kascontrolecommissie, be staande uit de heren M. Bakker en M. Reij was zeer tevreden over de wijze, waarop de penningmeesteresse de boe ken ook het afgelopen jaar had bijge houden. De nieuwbenoemde kascontro lecommissie-leden zijn de heren M. Reij en D. Boot. Vervolgens kreeg de heer J. Lok het woord om verslag te doen van de z.g. bejaardenkas. De heer Lok verzorgt jaarlijks de bejaardentocht van De Waal. Hij kon mededelen, dat hij thans nog ruim 82,in kas had. Er zal dus dit voorjaar wederom een beroep ge daan worden op de bevolking. Bij acclamatie werd de heer J. Lok herbenoemd in het bestuur. Het andere aftredende lid, mevr. Du Porto-Kieft, stelde zcih echter niet meer beschik baar. Na 11 jaar trouwe dienst vond zij, dat een ander het maar eens moest overneben. Na de stemming bleek, dac van de drie candidaten mevr. M. Beek man de meeste stemmen had vergaard. Daarna maakte de voorzitter gebruik van de gelegenheid om mevr. Du Porto hartelijk dank te zeggen voor hetgeen zij in de afgelopen elf jaren in het be lang van het dorpshuis heeft gedaan, hetgeen hij vergezeld liet gaan van een grote doos bonbons. Toekomstplannen Alvorens de pauzeren lichtte de voor zitter nog enige toekomstplannen toe. TTij vertelde, dat het bestuur niet ge lukkig was met het vorig jaar genomen besluit, het dorpshuis gratis ter be schikking te stellen voor de Waalder verenigingen. Er waren het afgelopen jaar meningsverschillen geweest en deze wilde het bestuur in de toekomst gaarne voorkomen Er wordt dus weer een tariefregeling ingesteld, met dien verstande, dat er van wordt uitgegaan de verenigingen, die door hun activi teiten zorgen voor inkomsten in het buffet, gratis gebruik blijven maken van het dorpshuis. Hiervoor komen in aanmerking de toneelvereniging en de klaverjasclub. Voorts is het dorpshuis ook gratis te gebruiken door de school (met schooluitvoeringen), de hobbyclub (die vorig jaar echter een vrijwillige bijdrage aan de kas schonk) Ook voor de Adventsavond staat het dorpshuls ter beschikking. Voor al het andere gebruik (reisclub- vergaderingen, vrouwenvereniging met haar bazar, dansavonden, gymnastiek- gebruik) zal huur moeten worden be taald. Prettig was, dat de biljarters van het dorp zelf met het voorstel kwa men de prijs van het biljarten te ver hogen van 30 cent per half uur tot 50 cent. Zij hopen daarmee te bereiken, dat het biljart binnenkort wordt voor zien van een nieuw laken. Toegezegd werd, dat zodra de financiën dit toe laten, dit zal gebeuren. 4 mei-herdenking De aanwezigen werd voorts gevraagd hun mening over de 4 mei-herdenkings diensten in de Ned. Herv. kerk. Het bleek, dat men er niet voor voelde deze jaarlijks te herhalen Er zal derhalve door het bestuur geen verzoek aan de heren geestelijken worden gedaan om een dergelijke bijeenkomst te organise ren. Aangezien het verloop bij het uitle nen van de boeken van de Centrale Reizende Bibliotheken het afgelopen jaar zeer groot was, zal de uitlening aan het eind van dit seizoen worden gesloten Andere jaren was er altijd wel een kleine dertig lezers en lezeres sen, dit jaar echter bedraagt het aantal slechts zes. Zij ,die boeken willen blij ven lezen, kunnen voortaan terecht in de bibliotheek te Den Burg, waar trou wens een veel ruimer keuze is. Bij de rondvraag werd o.a. de vraag gesteld, of het niet mogelijk is alvast enkele behoorlijke tafeltjes aan te schaffen. Nadat de voorzitter had mee gedeeld, dat er gezien de kosten van de vloer te weinig geld in kas is voor een dergelijke aanschaf, deelde de voorzit ter van de toneelvereniging, de heer W. Sweere, mee, dat het „Amateurtje" gaarne bereid is, om het dorpshuis hierin financieel tegemoet te komen. Ook het bestuur van de ijsclub zegde financiële medewerking toe. Dankbaar werden deze toezeggingen door de heer Albers namens het bestuur aanvaard. Hij noemde het een juiste samenwer king van verenigingen onder elkaar in een dorp. De heer Fokker bracht naar voren, dat hij het toch wel jammer vond, dat bij uitvoeringen altijd dezelfde mensen in het buffet staan. Dat is een gevolg van het feit, dat verschillende leden van de buffetploeg betrokken zijn bij de uitvoeringen, waardoor een te klein groepje overblijft. Deze willen echter ook wel eens dansen en en dit is dan niet mogelijk. Spreker hoopte, dat ook anderen op dergelijke avonden eens wilden assisteren, het is een dorpsbe lang. De heer G. Boot informeerde of bij de huurtarieven rekening gehouden wordt met donateurs, hetgeen de voor zitter bevestigde. Nadat nog enige suggesties waren gedaan betreffende interieur van de zaal, zegde de voorzitter toe, dat deze zouden worden besproken in de eerst volgende bestuursveragdering, waarna hij deze vruchtbare bijeenkomst onder dankzegging voor de prettige bespre kingen sloot. ZATERDAG KAMPIOENSCHAPPEN TEXELSE JUDOCLUB De judokampioenschappen, die in verband met de gelijktijdig geplande uitvoering van de gymvereniging moesten worden uitgesteld, zullen nu a.s. zaterdagmiddag en -avond in het lokaal van de Thijsseschool worden gehouden, 's Middags om twee uur be ginnen de jeugdwedstrijden waaraan ook de judoka's van de gymvereniging Oosterend zullen deelnemen. Om acht uur 's avonds beginnen de wedstrijden junioren (15 - 18 jaar) en senioren. Tot de kanshebbers voor de eerste plaats horen F. Stolk (de kampioen van vorig jaar), H. Boom (oud-kampioen) en T. Beerling. De wedstrijden zijn zowel 's middags als 's avonds voor belang stellenden toegankelijk. WINNAARS KLAVERJAS DRIVE OOSTEREND De vorige week door S.V.O georganiseerde klaverjas- drive leverde de volgende winnaars op: 1. P. Veeken met 7618 punten; 2. D. v. Tatenhoven met 6594 punten; 3. H. v.d. Wetering met 6576 punten; 4. K. Bur ger met 6551 punten; 5. A. de Ruiter met 6281 punten. Er waren 20 deelne mers die met wisselende maat speelden. QUIZ-AVOND Woensdag 15 februari wordt in de Landbouwhuishoudschool te Den Burg een quiz-avond Oud-leerlingen Land bouwschool-leerlingen Vormingsinsti tuut gehouden. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ver leenden in de afgelopen maand aan de navolgende personen en zaken de daarbij omschreven bouwvergunning: De heer A. Vlaming te De Cocksdorp voor de vernieuwing van een zomer huisje aan de Vuurtorenweg (C 87d); de heer H. Smit, H 104, te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Westerweg; de heer W. A. van Zeijlen te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Emmalaan; de heer D. Maas te Oudeschild, voor de bouw van een garage nabij De Schans; de Vereni ging Bouwmaatschappij tot verkrijging van Eigen woningen te Amsterdam, voor de bouw van een kamphuisje op „Slufteroord"; de heer C. C. Handgraaf te Eierland, voor de uitbreiding van de kleedaccommodatie van „Slufterduin"; de heer H. F. G. v.d. Heijden te Bad hoevedorp, voor de uitbreiding van een schuur aan de De Ruyterstraat; de heer J. Dijt te Oudeschild, voor de verande ring van een woonhuis aan de De Ruy terstraat; de heer J. Kok Pzn. te Den Burg, voor de uitbreiding van een woonhuis aan het Gerritslanderdijkje; de heer P. van Heerwaarden te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Schoonoordsingel; mevrouw J. Speets-Dral te Den Burg (B 172) voor de verplaatsing van een schapenboet van Hoornderweg naar Kogerweg/ Pontweg; de fa. Drijver te Den Burg, HOE merkwaardig het ook mag klinken, maar in weerwil van het feit, dat de mens zelf een onderdeel van de natuur is, is hij haar grootste vijand. En dit toont tevens aan, dat de mens in de loop der geschiedenis langzaam maar zeker helemaal buiten de natuur is komen te staan, waarmee hij overigens op weg is naar zijn eigen ondergang. Het is namelijk zo, dat niets op deze aarde zich kan onttrekken aan de wetten van de natuur en wie dat wel doet (en de mens probeert dat) maakt van zichzelf een „outlaw" met alle gevolgen van dien. Aanvankelijk is de mens er mee begonnen, toen hij nog geen inzicht had in het gehele samenstel van de natuur. Hij heeft waar hij kwam het evenwicht in de natuur verstoord en moet daar nu de gevolgen van ondervinden. In de natuur heerst overal evenwicht, behalve wanneer de mens verschijnt Dit verstoren van het natuurlijk evenwicht was voor een belangrijk deel het gevolg van zijn onbeteugelbare moordzucht, waarbij hij er niet voor terugschrok gehele diersoorten tot op de laatste uit te moorden. Anderzijds heeft hij zich ernstig geschaad door het evenwicht te verstoren door hier en daar dieren te importeren in een na tuurlijk samenspel, waar zij niet thuis hoorden. Functie Langzaam is nu tot de mens doorge drongen, dat elk levend wezen in de natuur een functie vervult en dat ieder onbezonnen ingrijpen verstrekkende gevolgen kan hebben. In elk natuurlijk mil jeu bestaat een onderlinge afhankelijkheid tussen de bodem, het klimaat en de levende we zens die er voorkomen De plantengroei is onverbrekelijk verbonden aan de samenstelling van de bodem en de die ren die er leven zijn afhankelijk van die plantengroei en samen rijn planten en dieren weer afhankelijk van het kli maat dat er heerst. Elke wijziging in dit geheel betekent een verstoring van het biologisch evenwicht, waarbij alle levende wezens verplicht zijn, zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. Aanpassen Wanneer de verstoring zijn oorzaak vindt in een natuurlijke ontwikkeling, dan zien we, dat dergelijke veranderin gen zich langzaam en zeer geleidelijk voltrekken, waarbij alle levende wezens via de verschillende opvolgende gene raties de kans krijgen zich op de een of andere wijze aan te passen. Wanneer de mens echter ingrijpt, dan gaat dit alles op zo korte termijn, dat de le vende wezens geen enkele kans krijgen om zich aan te passen, waardoor de gevolgen van de verstoring zoveel ern stiger rijn. Het meest kwetsbaar zijn de grote dieren die in het wild leven. Zij hebben ruimte nodig en die ruimte wordt hen overal op de wereld langzaam maar zeker ontnomen, Hun areaal krimpt in en daarmee worden hun levenskansen steeds keiner. Zeker, dank zij prachtige instellingen als het World Wildlife Fund e.d. komt men er steeds meer toe, om daarvoor geschikte gebieden voor bepaalde dieren gereserveerd te hou den. Maar de nood is groot en reeds zijn vele diersoorten door de mens uit gemoord. Hieronder laten we een lijst der schande volgens, die overigens met pretendeert compleet te zijn. Hier zien we welk een onherstelbare schade we reeds hebben aangericht. De vermelde jaartallen geven aan, wanneer het laat ste exemplaar is verdwenen. Uitgestorven In EUROPA: de tarpan (soort paard 1876), de oeros (1627), de wisent (alleen nog in dierentuinen), de steenbok (en kele rassen uitgestorven, van andere rassen nog enkele exemplaren), de Europese wilde geit (hiervan nog enkele op de Griekse eilanden). In AZIË: het przewalskipaard (nog enkele tientallen in leven), de onager (1927), Javaanse neushoorn (nog enkele tientallen), het davidshert (alleen in dierentuinen), Indische leeuw (nog en kele tientallen), Stellers zeekoe (1854), de Japanse wolf (verdwenen). In AFRIKA: wilde ezels (bijna ver dwenen), quagga (1884) gurchell zebra f(1908), de bergzebra (nog enkele stuks), blauwbok (1800), van de bonte bok zijn er nog enkele honderden, het berber- hert (nog enkele), barbarijse leeuw (1922), atlasbeer (verdwenen), voorts lopen momenteel een aantal soorten antilopen, de olifanten, de leeuwen en de witte neushoorn ernstig gevaar. In AUSTRALIË zijn vijf soorten kangoeroes totaal uitgeroeid, het koala- beertje (zogenaamde teddybeertje) is zeer zeldzaam geworden, de buidelwolf is bijna uitgeroeid, van de Tasmaanse duivel zijn er nog enkele stuks en zes soorten kleine buideldieren zijn geheel verdwenen. In NOORD-AMERIKA- van de be roemde grijze beer zijn er nog enkele stuks, de bison (in reservaten nadat in dertijd er een afgrijselijke slachting on der deze dieren had plaatsgevonden, waarbij er slechts 541 overbleven van de vele miljoenen. De zeeotter, hiervan zijn er nog slechts ongeveer honderd stuks, de trekduif (eind 1800), de zing- zwaan verkeert in ernstig gevaar, even als trouwens de witte kraanvogel In ZUID-AMERIKA verdwenen het pampashert en het moerashert, terwijl de guanaco uitstervende is. De mon niksrob verdween in 1914 en de be roemde condor is aan het verdwijnen. Voorts zijn er nog diverse eilanden groepen, bijvoorbeeld in het gebied van de Stille Oceaan, waar tientallen dier soorten werden uitgeroeid. Nog meer Laten we echter niet denken, dat de situatie momenteel veranderd is. In weerwil van hel feit, dat op inter nationaal niveau veel wordt gedaan om hier en daar in de wereld bedreigde diersoorten voor uitsterven te behoe den, lopen er elders diersoorten de kans van het toneel te gaan verdwijnen. De beschermende instanties staan voor een bijna ondoenlijke taak. Hier behoe den ze door hun ingrijpen, dat dikwijls miljoenen vergt, dieren voor de totale ondergang, of elders klinken weer noodkreten van dierenvrienden en mensen die begrijpen dat we met het instandhouden van de natuur ook de mens voor ondergang behoeden. Zo wordt op het ogenblik een gigan tisch project gepland om op het eiland Madagascar, aan de oostkust van Afri ka, grond te ontginnen. Natuurlijk voor dit ontwikkelingsland een belangrijke zaak, maar hiermee komt een belang rijk deel van de unieke dierenwereld van Madagascar in het gedrang. Mada gascar wordt ook wel „het rariteiten- eiland" genoemd en dit zeker niet ten onrechte, omdat hier verschillende die ren voorkomen, die men elders in de wereld niet vindt, of, die elders reeds zijn uitgestorven Het is daarom van het grootste belang, dat deze dieren •behouden blijven. Om dit te realiseren zullen er wederom vele miljoenen no dig rijn. Er zullen met behulp van de internationale organisaties ook voor deze dieren reservaten moeten komen en wel zo, dat de ontginning, die nodig is voor de toekomstige ontwikkeling van Madagascar plaats vmdt, doch zo dat daarbij rekening wordt gehouden met de fauna, die geschikte plaatsen moet kriigen om te blijven voortbe staan. Een belangrijk punt in deze is, dat de mensen in het algemeen tot het inzicht komen, dat natuurbescherming geen liefdadigheid is, maar bittere noodzaak en dat als puntje bij het paaltje komt het ook gaat om het wel zijn van de mensheid, want laten we vooral niet vergeten, dat de mens geen leefklimaat meer zou hebben, wanneer de natuur al te ernstig wordt verstoord en die kant dreigt het helaas uit te gaan! voor de uitbreiding van een werkplaats aan het Wezenland; de heer J. P Eel- man en c.s. te De Koog, voor de bouw van een landbouwschuur aan de Pij- persdijk; de heer C. Vonk Jzn. te Oos terend, voor de verandering van een woonhuis aan de Oosterweg O 112; de heer J. Beekman te Den Burg, voor de verandering van een boerderij aan de Bomendiek; de heer H. J Vlugt te Den Hoorn, voor de verandering van twee buitengevels aan de Diek; de heer L. van Kooten te Oosterend, voor de bouw van een garage aan de Oesterstraat; de heer H. Spigt te De Koog, voor de bouw van een berging aan de Parnassiastraat; de heer C. Daalder te Oosterend, voor de bouw van een berging aan de Oosterweg; de heer W. M. Bakker te Den Hoorn, voor de uitbreiding van een bergplaats aan de Westerweg; de heer B. Lap te Den Burg, voor de bouw van een schuur bij H 94b; de fa. Gebr. Bruin te Den Burg, voor de verande ring van een woonhuis aan de Waalder- straat; de heer C. de Wijn te Oude schild, voor de bouw van een schei dingsmuur aan de Heemskerckstraat, de heer A. J. v.d. Vis te Den Burg, voor de bouw van een woning aan de Mari- coweg; de heer J. R. van Wijland, voor de uitbreiding van een garage aan de Burdetstraat; de heer D. Keijser te Den Burg, voor de bouw van een garage- schuur aan de Waalderstraat; de heer A. C. Pool te Den Hoorn (H 9), voor de bouw van een varkensstal aan de Pont- weg; de heer K Dijker te Oosterend, voor de bouw van een douche/wc; de heer K. Mantje Dzn., „Ruijsdael", voor de bouw van een landbouwschuur; de „Cébeco" te Den Burg, voor de bouw van een werkplaats aan de Bernhard- laan; de heer J. C. Jonker te Den Burg, voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Gasthuisstraat; de heer J. v.d. Meer te Den Burg, voor de uitbreiding van zijn pension aan de Dorpsstraat te De Koog, de gebi. Maas te De Koog, voor de bouw van een schuurtje aan de Kamerstraat, de heer S. Bakker te De Koog, voor de bouw van een schuurtje aan de Kogerveldweg; de N.V. TEM te Den Burg, voor de bouw van een trafo huisje aan de veerhaven 't Horntje; de heer H. Groot jen te Oudeschild, voor de bouw van een woonhuis aan de Loodssingel en de heer J. Nauta te Den Burg, voor de verandering van zijn woonhuis aan de Keesomlaan. OPENINGSTIJDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK Maandag: 10 00 tot 12.00 uur; Woensdag: 14.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur; Donderdag; 12.00 tot 13.30 uur (vervalt tijdens schoolvakanties) en 16.30 tot 17.30 uur; Vrijdag: 14.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur. Jeugd, woensdag en vnjdag van 15.30 tot 17.30 uur. MAAND AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Maandag 20 februari Oudeschild. 't Skiltje, Texelse KJaverjascomp. Oosterend, N.H. Pastorie, Herv. Mannen- vereniging Oosterend bijeenkomst. Woensdag 22 februari Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridgedrive Bridgeclub Groot Slem. Vrijdag 24 februari Den Burg, City-theater, Rheuma-füm met toe lichting van Dr. G. J. Smeets; aanvang 20 uur Zaterdag 25 februari De Koog, Strandhotcl „Prinses Juliana", De Duinkanters met het blijspel „De dochters van Hobson". Dinsdag 28 februari Den Burg, Dorpshuis, Klaverjascompelitic personeelsvereniging Gemeente/N.V TEM. Vrijdag 3 maart Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Fotocursus 6de les. Zaterdag 4 maart De Waal, Dorpshuis De Wielewaal, 't Ama teurtje met het stuk „De Surprise". Den Burg, Cultureel Centrum, Uitvoering Kon. Tcxcls Fanfare. De Koog, Strandhotel Prinses Juliana, Toneel uitvoering van De Duinkanters met het stuk „De dochters van Hobson". Vrijdag 10 maart Den Burg, Cultureel Centrum, De Nieuwe Komedie met het stuk „Mama kijk zonder handen", aanvang 20 uur. De Koog, Strandhotel Prinses Juliana, Toneel avond van de Lubertischool, aanvang 20 uur Zaterdag 11 maart De Waal, Dorpshuis De Wielewaal 't Ama teurtje met het stuk „De Surprise" Dinsdag 14 maart Den Burg. Dorpshuis, Klaverjascomp., Perso neelsvereniging Gemeente/N.V. TEM. Vrijdag 17 maart Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief Den Burg, De Graaf, Texelse Klaverjascom- petitie, aanvang 20 uur Zondag 19 maart Oudeschild. Palmpasenoptocht Dinsdag 21 maart Den Burg, De Graaf, Postzcgelruilbeurs, Dinsdag 28 maart Den Burg, Dorpshuis, klaverjascompetitie personeelsvereniging Gemeente/N.V TEM. Vrijdag 7 april Den Burg Dorpshuis, Fotoclub De Kieken dief, fotocursus 7de les, aanvang 20 uur Vrijdag 21 april Den Burg, Dorpshuis, De Kiekendief, aanvang 20 uur. De Cocksdorp, De Hoop, Plattelandvrouwen De Cocksdorp/Eierland. De heer J. T Vogel uit Apeldoorn komt spreken over de ge schiedenis van het Paleis en het park van „Het Loo". Na de pauze Flora en Fauna van de Hoge Veluwe. Dinsdag 2 mei Den Burg, De Graaf, Postzegelbeurs Vrijdag 5 mei Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kieken dief. Fotokursus 8ste les Maandag 8 mei Den Burg Ouderavond R.H.B.S. Wijzigingen en aanvullingen voor de agenda kunnen worden doorgegeven aan het bureau Culturele Zaken, p/a Raadhuis, Den Burg, tel. (02220) 2141.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 7