'EROORDELEN Waarom worden er meer jongens dan meisjes geboren? is niet moeilijk BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER LANDBOUW en VEETEELTi'u. >ait (troninjsru De man is kwetsbaarder dan de vrouw TVYEEDE blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 MAART 1967 rubriek voor «n,i« VOORLICHTING IN ENKELE REGELS - Vergeet U niet om Uw zaaizaad- leverancier opdracht te geven om het zaad een behandeling te geven tegen vreterij van insecten, indien de omstandigheden zo zijn, dat er kans op vreterij is. Neem geen risico Een zaaibedbekalking van 600 - 1000 kg. kalk per ha. is zeer gewenst als de pH (zuurgraad) aan de lage kant is en U bieten, zomergerst of peul vruchten wilt verbouwen. Een goed effect kunt U pas krijgen als de kalk wat door de grond wordt ge werkt. - Als U wilde haver op Uw bedrijf hebt, lees dan het artikeltje over de bestrijding van dit schadelijke en hardnekkige onkruid. U dient hier mee niet alleen Uw eigen belang, maar ook dat van Uw collega's. We zagen nog drains liggen, waar aan duidelijk te zden was, dat er nog geen schoonmaakbeurt geweest was. De buizen zaten voor een flink ge deelte vol met ïjzerafzetting. Ook in de voorjaarsmaanden kan water overlast optreden! - De structuur van de grond is over het algemeen zeer slecht. Het kan echter nog slechter. Dat laatste be reikt U als U op dergelijke percelen aan het werk gaat als de grond daarvoor nog niet „bekwaam" is. I- Als U nu stikstof op Uw grasland gaat strooien, bent U de eerste al niet meer. Dat is helemaal niet erg. Tot nu toe waren de omstandighe den zeker niet zo, dat U er nadeel van hebt, dat U het even hebt afge wacht. U moet er echter wel aan denken, dat het op voldoende ont waterde percelen met gunstig voor jaarsweer nu de hoogste tijd wordt. - Kuilgras met veel boterzuur, of met andere woorden: Kuilgras, dat stinkt, kan bij het rundvee het op treden van slepende melkziekte ver groten. Houdt de koeien dus extra in de gaten als U het met dergelijk kuilgras moet doen. - Als Uw vrouw er over klaagt, dat de geur van 'het kuülgras overal te bemerken is, beloof haar dan, dat U het in het komende seizoen beter zult doen enhoudt U aan Uw belofte. - Er zijn mensen, die moeilijkheden met hun gezondheid krijgen als ze moeten werken of leven in stoffig en schimmelig hooi. Hebt U er wel eens aan gedacht, dat ook de koeien nadeel ondervinden van dergelijk hooi? Hoewel ze het minder duidelijk de monstreren dan de provo's moet U er toch wel om denken, dat ook de jeugd bij Uw veestapel andere eisen stelt dan de ouderdom. Een vaars, die 20 kg. melk geeft moet een rant soen hebben met dezelfde voeder- waarde als een oudere koe met een produktie van 25 kg. melk. Een melkmachine moet in orde zijn. Belangrijk is het aantal slagen van de pulsator, de hoogte van het va cuüm en de capaciteit van de pomp. Als U er niet zeker van bent, dat het hiermee in orde is, kunt U zich opgeven voor een controle. OUD-LEERLINGEN NAAR LIEMPDE? De Vereniging van Oud-leerlingen -agere Landbouwschool zal misschien 'een excursie naar de werkuigdagen in het Noord-Brabantse Liempde. Tijdens e voorjaarsvergadering van de vereni- ing, die hedenavond in de landbouw- :hool wordt gehouden, zullen de mo- elijkheden worden bekeken De werk- ligdagen worden op 10 en 11 mei ge- ouden. Bij voldoende deelname zal de ocht per bus kunnen worden gemaakt: osten ongeveer ƒ10,per persoon. Het bestuur hoopt tijdens de vergade- ing een groot aantal belangstellenden te kunnen noteren. Na de pauze zuilen Blms worden gedraaid, o.a. een over pol, de winning en verwerking ervan. gL Hij keek haar enige tijd aan, doch c vrouw weerstond zijn blik. „Nog ts van uw dienst?" vroeg ze. ..Uw huishoudboekje graag, mevrouw pais afgesproken is". i,Pardon, er is niets afgesproken U hebt mij bevolen een huishoudboekje lan te leggen. Het spijt me, maar iik ens geen bevelen te accepteren. Ik sta liet onder curatele. Al handelt u dan jn opdracht van mijn echtgenoot". Hij haalde zijn schouders op. „Dat is tan voor uw verantwoording. Ik kan iw toelage inhouden". ..Ik wou, dat u het deed. Gelooft u aar niet, dat ik bij u om geld kom Kielen, Ik lijdt nog liever honger". Hij keek naar haar goed gevulde ge- alte. ,,Ik betwijfel, of u wel weet, wat >nger is, mevrouw. Ik weet het wel. e oorlog ligt nog niet zo lang achter tos. Wat beoogt u hiermee te bereiken, evrouw?" ..Waarmee?" ..Welalles, wat er gebeurd is na tojn eerste bezoek hier. Het ontslag &n de heer Ellegers en het stopzetten de carrosseriebouw hier. Het zit tanaal uitstekend in elkaar". Hoewel Mientje enerzijds gestreeld 'as door dit complimentje zette ze 'ar stekels op. „Is dit een insinuatie, sneer?" De advokaat glimlachte even. „Dat t niet in de lijn van mijn beroep, svrouw. De heer Ellegers woont dus st meer hier in huis?" DE WILDE HAVER MOET ER UIT! Het vorige seizoen is voor een ge deelte van ons eiland een verordening in het leven geroepen, die tot doel heeft de bestrijding van wilde haver. Zoals gezegd geldt die verordening voor een gedeelte van Texel. We mogen echter aannemen, dat binnen niet al te lange tijd die 'bepaling voor ons hele gebied zal gaan gelden. Mogelijk vindt U het wat vreemd, dat de verordening tot heden geldt voor een gedeelte van Texel, waar zeker niet de meeste wilde haver voorkomt. Het is nl. juist andersom. Speciaal voor het „oude Texel", waar plaatselijk zeer veel wilde haver aanwezig is, geldt de plicht tot bestrijding nog niet. D.w.z. geen wettelijke plicht. Want de morele plicht is er zeer zeker. Bestrijding van wilde haver is nl. een vrij nutteloze zaak als niet iedere landbouwer hier aan meewerkt. Tot voor kort was het een wat moei lijke zaak om de landbouwers op te roepen tot bestrijding van dit onkruid als er op het bedrijf percelen waren, die letterlijk onder de wilde haver za ten. Het plukken van alle planten van wlilde haver was nl praktisch ondoen lijk. Eigenlijk was er geen andere keus dan een dergelijk perceel in gras te leggen. Gelukkig is dit nu anders. Goede mogelijkheden voor chemische bestrijding Sinds een paar jaar zijn er middelen op de markt, die in diverse gewassen de bestrijding van wilde haver minder tijdrovend maken. Voor de eerste we ken zijn dit de middelen Avadex en Avadex-BW. Er zijn de volgende mo gelijkheden. a. In zomergerst. Direct na het zaaien van de zemergerst wordt 4 liter Ava- dex-BW per !ha. verspoten. Een eis is, dat het perceel niet te grof ligt. Het zaaibed moet dus vrij fijn zijn. Verder is het beslist nodig, dat het middel di rect daarna (binnen 1 - U/2 uur) tot een diepte van 3-4 cm. door de grond wordt gewerkt. Het is nodig hiervoor een egge met veel tanden te gebruiken, b In zomertarwe. Men gebruikt hier voor hetzelfde middel en dezelfde hoe veelheid als bij zomergerst. In tegen stelling met de werkwijze bij zomer gerst moet op zomertarwe echter pas 4-6 dagen na het zaaien worden ge spoten. Verder geldt ook hier de eis van een vrij fijn zaaibed en het inwer ken tot 3 a 4 cm. c. In bieten, erwten en vlas In deze gewassen maakt men gebruik van het middel Avadex. De hoeveel heid is 3Vü liter per ha. In deze gewas sen wordt bovendien vóór het zaaien gespoten. Aangeraden wordt om op percelen, waar bieten, erwten of vlas worden gezaaid het middel diagonaals- gewijs in te werken. Als een bijzondere maatregel wordt geadviseerd om de granen 1 - 2 cm. dieper te zaaien dan normaal. Voor loonspuiters en zelfspuiters geldt ver der de waarschuwing, dat overlapping van de spuitbanen moet worden ver meden. GEDEELDE N-GIFT OP GRANEN Het bepalen van de hoogte van de stikstofgift !op akkerbouwgewassen is altijd weer een moeilijke zaak. Aan de ene kant is er het gevaar, dat de gift te licht wordt genomen, waardoor men later tot de conclusie komt, dat het ge was onvoldoende „kleren aan het lijf" heeft. Aan de andere kant is er het gevaar, dat de gift te zwaar wordt genomen en men zit dan met het feit, dat het gewas op een bepaald moment „door de benen gaat", d w.z. er treedt legering op. We menen, dat het aantal malen, waarin het laatste voorkomt belangrijk groter is dan het eerste. Welke weg moeten wij bij het vaststellen <van de juiste stikstofgift nu bewandelen? In de eerste plaats is er dit. De laat ste jaren is het de gewoonte om dn de winter of vroege voorjaarsmaanden een „Hij is, ingevoige uw bevel, drie da gen latei vertrokken, meneer. Schrijft u dat maar aan mijn echtgenoot". „Meneer Sornee is daarvan al op de hoogte, mevrouw. En van nog veel meer". Mientje stak een sigaret op, de ander met gefronste wenkbrauwen aankij kend. „Leuk, dat veel meer. Nu moet ik zeker nieuwsgierig worden en vra- uitgaven Ik heb ten deze een ruime zich geen illusies; het interesseert me niet". „Ik bedoel: het afbreken van dit be drijf, dat uw man groot gemaakt heeft". „U vergist zich, meneer de advokaat. „Deze zaak was al groot, toen mijn echtgenoot hem overnam van mijn schoonvader. En dat hij in de oorlog zoveel gebleven is, wat hij was, is al leen te danken aan het voortreffelijk beheer van Max Ellegers. Zonder hem zou de zaak aan het einde van de oor log zo ongeveer dood zijn geweest. Overigensu hebt de vorige keer met al uw maatregelen duidelijk laten merken, dat ik niets meer te vertellen heb over dit bedrijf, hoewel het voor een deel ook mijn eigendom is. Wilt u de koopoverkomst zien, die in 1931 tussen mijn vader en mijn schoonvader is gesloten? Daar staat duidelijk in om schreven, dat ik voor éénvierde eigena resse ben van de Wagenmakenj Sor- nee-Oudkerk. Denkt u nu, dat ik een zaak, die voor een kwart ook mijn eigendom is, ga stuk maken?" advies te geven omtrent de stikstofbe mesting op grond van de hoeveelheid neerslag in de vooraf gaande herfst en winter. Deze vaststaande feiten worden aangevuld met onderzoek van de grond op het stikstofgehalte. Voor het komende seizoen wordt een wat grotere dan normale stikstofbe hoefte verwacht Dit betekent dus, dat men iets meer kan „wagen" dan in een normaal jaar. Onze ervaring is edhter, dat deze kwestie zeer moeilijk ligt, omdat de groei van de gewassen vooral bepaald wordt door omstandigheden tijdens de groei. Het verschil tussen groeizaam weer en schraal, droog weer is meestal veel groter dan de gevolgen van een natte herfst en winter. Daarom zijn we van mening, dat het vaststellen van de stikstofgift, spe ciaal op de granen „een gok" blijft. Men zal 'in de een of andere richting moeten kiezen. Persoonlijk menen we, dat het beter is aan de veilige kant te blijven, d.w.z. de stikstofbemesting zo te kie zen, dat het gevaar van legering zoveel mogelijk vermeden wordt. We kiezen vooral voor deze werk wijze, omdat gebleken is, dat een latere stikstofgift nog niets goed kan maken op een wat te schraal gewas. Het strooien van 30 - 40 kg. zuivere stikstof bij het „schieten" van de granen kan bij een gewas, dat in het voorjaar iets te weinig stikstof heeft gehad een dui delijk hogere opbrengst geven Legering geeft altijd bezwaren. We noemen ver kwisting van stikstof, moeilijkheden bij de oogst en verlaging van opbrengst en kwaliteit. BAZAR IN OOSTEREND OOSTEREND Zaterdagmiddag wordt in het Gebouw voor Chr. Belan gen te Oosterend een bazar gehouden. Het evenement wordt georganiseerd door de muziekvereniging „Excelsior", die met de opbrengst in de kosten van het nieuwe instrumentarium wil bij dragen. De instrumenten arriveren reeds volgende week. Onder meer zul len zaterdag de artikelen worden ver kocht die bij een vorige bazar overble ven. Aanvang 3 uur. OPENINGSTIJDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK De openingstijden zijn iets gewijzigd: Maandag: 10.00 tot 12.00 uur; Woensdag: 19.30 tot 21.30 uur; Donderdag; 12.00 tot 13.30 uur '(vervalt tijdens schoolvakanties) en 15.30 tot 17.30 uur; Vrijdag: 14.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur. Jeugd: woensdag van 14.30 tot 17.30 uur en vrijdag van 15.30 tot 17.30 u. 63. „Top!" knarsetandde Stalen Pier. „Laten we dan maar meteen van start gaan. En iedereen hier is er getuige van, dat jij me duuzend gulden hebt beloofd! En dat smakelijke bedragje ga je verliezen, makker!" Maar dikke Kobus was al door het dolle heen en niet meer kapot te krij gen. Hij scharrelde zijn oude fiets op uit de schuur en stapte samen met Sta len Pier naar het Kerkplein toe. „Jammer voor je, Pier", zei 'hij sma lend. „Dit wordt je laatste rit als be roepsrenner Daarna zul je terugzak ken in de poel van de kleine, volmaakt waardeloze wielrennertjes. Ik zal je titel van ije overnemen, Pier, en eindelijk „U maakt mijn taak niet gemakkelijk, mevrouw. Ik doe slechts mijn plicht, dat wat meneer Sornee, uw man, mij heeft opgedragen. Met uw medewer king zou ik zeer zeker rekening ge houden hebben met uw belangen. Bij voorbeeld ten opzichte van uw huis houdgeld. En de andere noodzakelijke gen: wat is dat veel meer? Maakt u limiet". „Desondanks scheept u me af met driehonderd gulden maandelijks. Nog geen zeventig gulden in de week. Dat heb ik beschouwd als een belediging, meneer. Zelfs een arbeider verdient vandaag bijna dit bedrag". „Het spijt me voor u, mevrouw. Ik voorzie nieuwe moeilijkheden, waaraan ik niets zal kunnen doen". De dag voor Kerstmis stond kapitein Sornee plotseling in de kamer. Mientje had zich boven verkleed, omdat ze met Sjaantje een uurtje naar de Koperweg wilde gaan Doordat de achterdeur overdag doorgaans los was, zag ze hem in de kamer, toen ze de trap afkwam. Met moeite weerhield ze een kreet van schrik en instinctmatig legde ze be schermend haar arm om Sjaantje. HOOFDSTUK 5 De feestdagen waren voor Mientje Sornee een marteling Frans was niets veranderd. De hele dag dronk hij whisky. Veertig sigaretten dagelijks waren voor hem heel gewoon. En voor de rest luierde hij of maakte buiten een korte wandeling. Vanaf de eerste minuut, dat hij bin nen was, beheerste hij de situatie. „Ik dacht: Laat ik mijn vrouw eens verras sen^ door de feestdagen thuis te komen doorbrengen. Wij werken deze periode gelukkig niet. Ik heb er een paar extra Bij vrijwel alle volken op aaide worden er steeds meer jongens dan meisjes geboren. In doorsnee komt dat neer op ongeveer 106 jongens tegen elke 100 meisjes. Deze cijfers blijken overigens per volk nog te verschillen, want bij de gekleurde Amerikanen zijn het gemiddeld 102 jongens tegen 100 meisjes, terwijl deze cijfers in Griekenland bijvoorbeeld 113 tegen 100 zijn. Deskundigen hebben vastgesteld, dat de verhouding voor de geboorte, dus bij ongeboren kinderen nog an ders ligt. Volgens schattingen zou het hier gaan om 145 tot 170 embryo's van het mannelijk geslacht tegen 100 van het vrouwelijk geslacht. Het blijkt echter, dat juist de mannelijke em bryo's het grootste percentage uitma ken bij miskramen. Statistieken wijzen uit, dat van elke vijf miskranen het gaat om 1 kind van het vrouwelijk ge slacht tegen 4 van het mannelijke. Het mannelijk embryo blijkt dus veel kwetsbaarder te zijn. Dat zijn ze trouwens ook later, wan neer de kinderen zijn geboren. Van de kinderen tot twintig jaar die sterven behoort weer het grootste deel tot het mannelijk geslacht. Tussen twintig en dertig jaar verschuift de sterftekans ongunstig naar de vrouwelijke zijde, hetgeen naar men aanneemt samen hangt met de grotere risico's, die de vrouw loopt bij de voortplanting. Daar na wordt de kans op mannelijke sterfte weer groter. Het staat dus vast, dat de man kwetsbaarder is dan de vrouw Stijging Algemeen wordt aangenomen (en de cijfers bewijzen dit ook wel), dat na grote oorlogen in de landen die daar aan hebben deelgenomen het percen tage mannelijke geboorten sterk stijgt. Men krijgt de indruk, dat de natuur als het ware de weegschaal weer in even wicht wil brengen. Wetenschappelijke onderzoekers heeft dit verschijnsel ge ïntrigeerd en zij hebben verschillende onderzoekingen op dit gebied gedaan. Er zijn onderzoekers die menen, dat er zich in dergelijke noodtij den chemi sche veranderingen in het vrouwelijk lichaam voltrekken, die meer dan on der normale omstandigheden de moge lijkheid bieden van mannelijke geboor ten. Sommigen menen zelfs, dat deze zal het land dan weer eens een waar dige 'kampioen bezitten. Het zal dus nu echt niet meer lang duren of mijn naam is op aller lippen Kobus had dus nog steeds praatjes genoeg en een aantal op sensatie be luste dorpelingen wandelde nieuws gierig mee naar het strijdperk Eilaas, de arme Kobus had in zijn on schuld totaal niet begrepen, dat dr. Yokito hem als proefpersoon voor de 9portcomputer had uitgekozen. En die sportcomputer had nog nooit gewerkt. En bovendien wist Yokito helemaal niet dat Kobus hier al op zijn eigen houtje bezig was befaamde wielrenners uit te dagen verlofdagen aan vastgeknoopt en hoef niet eerder terug te zijn van vijf janu ari. Hebben we heerlijke dagen voor de boeg, Mientje. En voegde hij er knip ogend aan toe nachten!" De eerste avond al besloot ze op de logeerkamer te slapen, maar iets in zijn blik had haar verlamd. Er was nog iets overgebleven van het besef: hij is ten slotte altijd nog mijn echtgenoot dus heeft hij rechten, die ik niet kan ne geren. Gedwee was ze hem gevolgd naar de slaapkamer, doch passief had ze zijn liefkozingen ondergaan. Op het ogenblik, dat ze één waren wist ze zeer beslist: Hij betekent niets meer voor me En om wat hij nu weer van me ver langt ga ik hem verachten. Misschien wel haten. Twee koffers met geschenken pakte hij op Kerstmorgen uit. Niet in het minst had hij aan Sjaantje gedacht. Speelgoed, dat in Nederland ternau wernood weer verkrijgbaar was, legde hij voor haar neer. Terwijl ze de haar toebedeelde cadeaus nauwelijks een blik gunde, wist ze: Dit is een methode om het kind voor zich te winnen. En hij weet dit. Daarom kocht hij dit pompeu ze, dure speelgoed. Sjaantje was overdonderd door de veelheid. De armzalige poppewieg, waaraan ze dagenlang bezig was ge weest en de houten pop vielen geheel in het met bij wat Frans meegebracht had uit Amerika. Voor het eerst begon het ijs te 'breken. „Pappie" kreeg gena dig een kusje als beloning. De twee pakjes, die hij meegebracht had voor Max Ellegers, beschouwde ze als de slechtste mop, die maar te be denken was. „Helemaal niet meer' bij stilgestaan, dat hij niet meer in mijn dienst is", verontschuldigde hij zich. „Overigens, hij, als oude, trouwe huis- chemische veranderingen een logisch gevolg zouden zijn van de in noodtijden sterk veranderde voedselsituatie. Nieuwe theorie Anderen zoeken het weer in een nieuwe theorie en wel deze, dat er over het algemeen gedurende een oorlog of andere noodtoestand weinig gelegen heid is tot het sluiten van een huwelijk, althans minder dan in normale tijden Na zo'n periode ontstaat er dan een huwelijksgolf van grote aantallen jonge mensen die het huwelijk reeds langer dan in het voornemen lag, hebben moeten uitstellen. De wens tot het krij gen van kinderen is dan sterk intensief en wanneer deze vrouwen in verwach ting geraken, nemen zij zich meer in acht en zijn aanmerkelijk voorzichtiger dan onder normale omstandigheden het geval zou zijn. Op die manier ontstaan minder miskramen en aangezien het grootste deel hiervan mannelijke em bryo's betreft, zou het aantal manne lijke geboorten sterk stijgen. Het blijven echter slechts theorièn. Het hoe en waarom heeft men nog niet wetenschappelijk exact kunnen vast stellen. ONGELUKKIGE VAL VAN TRAP OOSTEREND Mevrouw T. v.d. Slikke-Beijert (Verlorenkost) brak dinsdagmiddag een arm als gevolg van een val van de trap. Zij werd met de taxi naar Den Helder gebracht, waar zij zich onder medische behandeling stelde 's Avonds keerde zij in haar woonplaats terug. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 1 tot en met 8 maart 1967 Geboren. Esther Dorothé, dv. Johan nes Smit en Maria D J. Ritten; Anna Maria, dv. Cornelis J. L. Timmer- en Anna M. Hin; Corine, dv Martin H. Eelman en Erna van der Kooi; Simone Caroline, dv. Louis M. Boekhoff en Aagje C. Knol; Johannes Petrus Hen- dncus, zv. Hendricus M. Smit en Petro_ nella Bruin. Ondertrouwd: Gerardus J. H. Mooij en Henderica A. C. Witte; Adriaan Boonaerts en Wilhelmina C. J. Ok- ■nuijsen; Gerbrand Dros en Antje van der Vis; Jan C. Smit en Anneke J. Verseput. Overleden; Cornelis Timmer, oud 78 jaar, Jacob Bakker, oud 82 jaar. Intussen was ook brigadier Piet, alias de privé-ditective Shylook Hommeles te Rijkhuyzen gearriveerd. Hij zat in de tram, die bonkend en schommelend, snerpend en bellend naar zijn eindpunt op het Kerkplein reed. „Goeie helip, wat is daar te doen", mompelde hij. „Een hele menigte staat samenge stroomd om twee wielrenners. Een is een echte met een racefiets.de an dere in een -dikke pummel met een be ter soort transportfiets! Pomperdebelle- fleur! Dat is ja, natuurlijk! Dat is natuurlijk die „onbekende wielrenner", die getraand wordt door een „geheim zinnige Japanner"! Daar stond dat stuk over in 'de krant!" vriendik had hem op deze dag toch wel verwacht". „Je vergeet, dat hij nu een concur rent van ons is", wees ze hem terecht. Hij schudde zijn hoofd „Zo kun je het niet noemen, he? Jij hebt de car rosserieafdeling toch geliquideerd, niet waar? Die man maakt nu ginds, wat hij eerst hier maakte Nee, ik beschouw Max nog altijd als een goeie, ouwe vriend. Trouwens, jij tooh ook? Jij was namelijk veel intiemer met hem dan ik, dus. Ze werd rood van woede. „Begin je weer met je verkapte beledigingen?" „Belediging?" Hij keek haar stom verbaasd aan. „Maar liefje, het is toch een feit? We zijn toch geen kinderen meer? Waarom zullen we elkaar voor de gek houden? Ik heb er geen bezwaar tegen, dat hij je van tijd tot tijd eens opzoekt Jij kunt zelf bepalen, wanneer je dat het beste uitkomt, niet? Jullie kunnen dat tegenwoordig zo mooi pre cies berekenen. Haar stem klonk gedempt, maar tril de van woede, toen ze antwoordde: „Ga nog één stap verder, Frans, en ik gooi iets naar je hoofd. Opnieuw keek hij de vrouw verbaasd aan. „Ga ik te ver? Sorry, vrouw, maar ik was het me niet bewust. Wat zijn jullie in Holland in die dingen toch vreselijk gauw geraakt. In de States be spreken we zulke aangelegenheden heel openlijk met elkaar". Mientje voelde de razernij in haar opkomen. „Wat is je bedoeling met dit alles? Om me langzamerhand gek te maken? Om wat je gedaan hebt na je vertrek deze zomer? Middels je advo kaat? Je pesterijen sinds je hier weer je voeten over de drempel hebt gezet?" (Wordt vervolgd) OOR TO DORSSEN-VAN LOON COPYRIGHT STUDIO AVAN

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 5