Cjroen rwarL-Jexelsin het harL, l J „9t Amateurtjebracht twee geslaagde toneelavonden Bejaarden „Irene" zorgen voor ontspanning aan huis Eerste toneelavond in „De Kievit" trok veel publiek wiegen Mo k's 'de worsteltent' Voortreffelijke opvoering van „De Surprise" Redakteur verhuisd Commissie organiseerde reeds vele avonden Verenigingen doen KOELEN OF VRIEZEN Slachtplaats verwerkte eorig jaar 600 dieren meer dan in 1965 Maar de afzenders zijn vaak onbekend enthousiast mee Officiële opening volgt later TEXTIELHUIS ZEGEL Kinderwagen cadeau M IdAG 14 MAART 1967 80e JAARGANG No. 8150 gave N.V. v/h Langcveld De Rooi) j Ktbus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2058 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den lel. (02220) 2058, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 30 ct. incasso. Advert: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert 12 ct. p. mm. DE WAAL De VVaalder toneelver- I liging 't Amateurtje heeft het weer ns best gedaan! Zaterdagavond werd het dorpshuis voor de tweede maal «De surprise" opgevoerd, een blijspel in Ke bedrijven van Stien de Bruijn en Ben Hener. Onder regie van de heer C. ludes werd dit aardige, maar zeker niet ikkelijke stuk voortreffelijk ge acht. Het is opvallend dat 't Ama- surtje er telkens weer in slaagt een lik te kiezen dat speciaal voor deze reniging lykt te zijn geschreven. Voor ijwel alle rollen heeft men de juiste ilers beschikbaar, waardoor aan een ir belangrijkste voorwaarden tot suc- wordt voldaan. In dit geval was ral de hoofdrol in bijzonder goede iden. Mej. E. Bakelaar, als het rse dienstmeisje Zwaantje, dwong ;pect af om haar vlotte, natuurlijke •1. Het was prettig te ervaren, dat zij ook de andere spelers rekening hiel- met het publiek. Er werd niet door- raat als de toeschouwers in lachen barstten; geen woord ging daardoor •loren. '.et verhaal: De zaak van fabrikant Ridder staat op de rand van het sement. Een fusie met een andere lememing moet uitkomst brengen, iar de andere partner gaat niet over nacht ijs. O.a. wordt nagegaan of nri de Ridder wel een betrouwbaar n is om mee samen te werken. Ridder leeft tegenwoordig voorbeeL maar vroeger heeft hij een uitvin- voor veel geld aan het buitenland •kocht. Zijn broer werd ervan ver- it en week uit naar Amerika. De iere leden van het gezin De Ridder Hmen de ware toedracht niet, totdat I Amerikaanse oom komt te overlij- I i. De notaris laat Henri de laatste I ns van de overledene weten; De I Ider moet de minderjarige dochter I kind adopteren totdat zij volwassen I Deze dochter, Jenny, arriveert en I elt al spoedig het hart van zoon I ik. Dick echter is niet bepaald een Hieuze student. Tot grote woede van Hl vader maakt hij schulden ;t gokken Grote spanningen ontstaan a or het optreden van de huisschilder I Jobs, in werkelijkheid de schurk Van Benen, die vader De Ridder er des- B Is toe dwong de uitvinding te ver- B oen. Nu tracht hij hem te chanteren B )r een en ander bekend te maken, fl ardoor De Ridder in het ongeluk B rdt gestort. Zover komt het echter B it, dank zij het dienstmeisje Zwaan- jil. Zij wordt aangenomen, maar blijkt tmg opvoeding te hebben genoten, drukt zich bijzonder ongelukkig uit, "nnaïef, gebruikt merkwaardig verbas- I de vreemde woorden en is een dank- aar mikpunt voor plagerij. In werke- I cheid is zij de dochter van de overle_ in Amerikaanse oom en verricht veel ttig speurwerk, waardoor Van Loe- - Hi kan worden gegrepen. Goed spel )e heer W. Sweere leverde zeer goed il als de fabrikant Henn de Ridder, had zijn type mee en kwam vooral de emotionele gedeelten tot grote |>gte Bijzonder goed deed ook mevr. de Porto^Kieft het als mevrouw De Ider. Zij acteerde vlot en natuurlijk I rdig spel leverde ook de heer D leper als zoon Dick, maar zijn type VOL-AUTOMATISCHE 1NDESIT WASAUTOMATEN Fantastisch goed, voor slechts/598, FA. GEBR. SCHOORL, tel. 2550. I Dinsdag 14 niaart Burg, Dorpshuis, KlaverjascompPerso- ivereniging Gemeente/N.V. TEM Burg. De Zwaan, R.K Vrouwenver. mg N KV.. aanvang 8 uur. Gespreks- 'd met kapelaan Boilerman. Vrjjdag 17 maart Burg, Dorpshuis, Fotoclub De Kiekendief mrsus zesde les. Burg, De Graaf, Texelse Klaverjascom- aanvang 20 uur Burg, De Oranjeboom, Uitvoering UDI „De Spooktrein", aanvang 8 uur fland, Vliegveldhotel, Ned. Bond van landsvrouwen, afd. De Cocksdorp-F.ier- Ierse avond". Burg, Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Burg, aanvang 8 uur. Burg, De Lindeboom-Texel, jaarvergade- WV Texel. Zaterdag 18 maart Burg, Dc Oranjeboom, Uitvoering UDI ^Dc Spooktrein", aanvang 8 uur. lerend, Geb v. Chr. Belangen, Onder - judowedstrijd voor GVO-leden. Demon- 'ie kleutergroep GVO. Aanvang 14 uur. Zondag 19 maart A ««child, Palmpasenoptocht. vonden we minder geschikt. Door zijn spreektrant en bewegingen was hij meer het type van een bedaarde boe renzoon dan de studentikoze losbol, die hij moest verbeelden. Behoorlijk speel de de heer P. Kooiman als de stiefbroer Ru Lebois. Zijn mimiek was uitstekend, maar het spreken was soms wat te monotoon, een foutje waaraan ook de heer Roeper zich schuldig maakte. De rol van Jenny de Ridder, het meisje, dat zich als de Amerikaanse pleegdoch ter aandient, was in goede handen van mej. H. Bakker. Zoals gewoonlijk speelde zij spontaan en natuurlijk. Heel geroutineerd speelde mevrouw T. Lui ken-Ketelaar als Loes, de vriendin van mevrouw De Ridder. Storend was haar niet accentloze uitspraak, die vooral opviel in vergelijking met het perfekte Nederlands van haar tegenspeelster, mevrouw De Porto. De heer T Rijk gaf een goede uitbeelding van de gewe tenloze schurk Van Loenen, alias schil der Jacobs. Heel goed deed ook mevr. E. Albers-van Zonneveld het als freule Sabine van Waveren. Debutante was mej. Carla Oudes als Ella, het meisje dat als verkoopstertje optreedt tijdens een fancy-fair. Haar spel houdt schone beloften in voor de toekomst. De heer C. Oudes, die voor de eerste keer regisseerde, kan tevreden zijn. Souffleuse was mevrouw Keijser- Stammes en de grime werd verzorgd door mevrouw Beum'kes. DONDERDAG LAATSTE AVOND VERKEERSCURSUS DE KOOG DE KOOG Donderdagavond wordt de laatste les van de Veilig Verkeers- cursus De Koog gehouden. Er zal een eenvoudig examen worden afgenomen, zodat de deelnemers kunnen bewijzen, dat zij de lessen met vrucht hebben gevolgd. Als alle cursisten slagen, zul len de diploma's nog dezelfde avond worden uitgereikt; anders zullen ze per post worden toegezonden. Op deze wijze zullen de namen van eventuele niet-geslaagden geheim blijven Er is dus geen reden om deze laatste avond te verzuimen. ONDERLINGE JUDOWEDSTRIJD TE OOSTEREND OOSTEREND De judo-afdeling van de gymnastiekvereniging Ooster end organiseert zaterdagmiddag in het Gebouw voor Christelijke Belangen on derlinge wedstrijden Begonnen wordt om twee uur met een kleuterdemon stratie, waaraan judoka's van 4 en 5 jaar deelnemen. Daarna komen de ouderen aan bod. De wedstrijden zijn voor publiek toegankelijk. BPUL^SaUl HANDELSREGISTER In het Handelsregister werden inge schreven: D. J. Wessels (eig.), Texel, De Koog, Brink 23. Hotel-garni Pension „De Wulpenweid", Texel, Den Burg, Gerritsland K 92. E.: Mevr. A. C. Rijk-van Hamelsveld. Wijziging: Stichting Sociaal Toerisme Texel, te Texel, Den Burg, De Zes 2. Expl. van kampeerbedr. op Texel enz. Handelsn. en naam stichting gewijzigd in „Recre atie-Stichting Texel". Onze redakteur is verhuisd. Zaterdag heeft hij zijn voorlopig onderkomen in De Koog verlaten en is voortaan op het adres Keesomlaan 43 te Den Burg be reikbaar. Zijn telefoonnummer: 2403. Wij hebben juist wat u zoekt Ia Gebr. Schoorl, tel. 2550 In 1966 zijn aanmerkelijk meer dode dieren bij de noodslachtplaats en destructor afgeleverd, dan üi twee voorafgaande jaren. In totaal werden werden ongeveer 600 dieren meer aan gevoerd dan in 1965. Het merendeel (450) daarvan bestond uit lammeren, maar toch ook 32 runderen en 45 nuka's, zo blijkt uit het jaarverslag van de „Vereniging Texel tot verwerking van uit nood gedode en gestorven die ren". Gespecificeerd gaf de aanvoer van dood vee het volgende beeld te zien 2824 lammeren, 704 schapen, 368 nuka's, 38 graskalveren, 76 runderen, 14 big gen, 37 varkens, 1 veulen, 4 paarden, 1 geitelam, 15 geiten, 41 katten, 60 hon den, 6 zeehonden, 3 konijnen, 1 marmot. Hiervan werden goedgekeurd- 3 lam meren, 6 schapen, 3 nuka's, 4 graskal veren, 4 runderen, 1 paard, 1 geitelam Goedgekeurd onder voorwaarde van sterilisatie: 2 schapen, 19 runderen. Goedgekeurd voor de verkoop in het klein onder toezicht, dus voor de Vrij- bank 11 lammeren, 64 schapen, 3 nu ka's, 6 graskalveren, 20 runderen, 3 varkens en 2 paarden. In totaal werd over de vrijbank ver kocht 5610 kg. vlees. De bruto-op- brengst van vlees en huiden bedroeg in 1966 ƒ35.652,15. Hiervan werd weer bijna 80°/o uitgekeerd ofwel ƒ28.280,14. Er was een batig saldo van ƒ152,43. Het kapitaal bedroeg op 31 december 1966 308,03. In destructor werd verwerkt 65359 kg. materiaal Hiervan werd geprodu ceerd 17.640 kg. diermeel, en 10.388 kg. technisch vet Bovendien werd door een defect aan de destructor nog 11.212 kg materiaal afgevoerd naar destructor Schagen. Afzender onbekend Ook het afgelopen jaar kwam het herhaaldelijk voor dat de aanvoerders van dood vee verzuimden hun naam CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 maart a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht Oudeschild van 13.00 - 13.45 uur; daarna Den Burg tot 16.00 uur. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 14 mrt. 10.17 en 22.25; 15 mrt. 10 43 en 22.57 16 mrt. 11.07 en 23.21; 17 mrt. 11.35 en 23.47 18 mrt. 12.03 cn Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. bekend te maken. Bij afwezigheid van personeel werden de kadavers neerge legd en men vergat door een labeltje of adresbandje van een krant (rond een der poten) de afzender te vermelden. Als gevolg daarvan konden tientallen guldens niet worden uitbetaald. Zo werd zelfs over de vrijbank een lam verkocht, waarvan de eigenaar niet be_ kend is. Er ligt nog steeds ƒ39,21 op hem te wachten. Wegens onbekendheid der afzenders kon in totaal ƒ164,11 met worden uitbetaald. De vereniging heeft 30,70 moeten bijpassen, waar de op brengst lager was dan de kosten. Sinds enkele maanden zorgen de be woners van „Huize Irene" zelf voor hun ontspanning. In het afgelopen na jaar werd een ontspanningscommissie benoemd, die de taak heeft gedurende het gehele winterhalfjaar avonden te organiseren. De drie bejaarden, die in dc commissie zitten, hebben hun werk goed gedaan. Sinds september is ge middeld elke twee weken een zang-, toneel-, film. of dia-avond gehouden in de ruime recreatie-zaal van „Irene". De zaal is voor deze evenementen speciaal ingericht. Een deel ervan kan door gordijnen worden afgeschut, waardoor een soort toneel wordt verkregen. Voor de ontspanningsavonden moest een be roep worden gedaan op diverse Texelse verenigingen. Deze verklaarden zich allen onmiddellijk bereid mee te wer ken. De ontspanrmgscommissie van Huize Irene bestond aanvankelijk uit de heren Oosterhof, Kalf en Hillen. Laatstge noemde is onlangs overleden; zijn plaats werd ingenomen door de heer M Bakker. De commissie weet zich ge steund door directeur P. Hoeksma en geeft graag toe dat men zonder zijn enthousiaste medewerking weinig zou kunnen beginnen De kosten die met de avonden gepaard gaan, worden door de bejaarden zelf voldaan. Alle be woners vormen een soort ontspannings, vereniging en betalen per maand ƒ1. was als volgt: Karei Carelsen (de heer G. Moens), die een groot visliefhebber is en zich liefst zo weinig mogelijk van de huiselijke zorgen van zijn vrouw Sophie (mevr. N Boon-v.d. Beek) aan trekt. Deze heeft echter last van flauw tes, maar tot haar geluk krijgt zij een medisch student (de heer A. Studulski) op kamers. Deze blijkt in het bezit te zijn van pillen, de hij kwistig uitdeelt. Aanvankelijk kan Karei het goed vin den met zijn broer Frederik de heer J. Brokken), maar zijn vrouw Ria (me vrouw J. Broekman-v. Exel) kan het niet al te best vinden met Sophie. We derzijds uiten zij hun grieven tegenover Leen (mevr R. Moens-Dijkshoorn), het dienstmeisje, dat natuurlijk trouw alles overbrieft. Mevrouw Ria heeft ook een commensaal, een zekere Victorie, een schilderes (mevr B. Vermeulen-Pool), een zeer modern type, zowel in haar werk als in haar uiterlijk. Zij voelt zich onmiddellijk aangetrokken tot Jozef, de student, wat tot komische situaties aan_ leiding geeft. EIERLAND Wanneer twee gezin nen, die naast elkaar wonen en boven dien nog familie van elkaar zijn, samen een dienstbode hebben, omdat dit eco nomisch lijkt, moet dit wel fout lopen. De een legt beslag op het meisje, juist als de ander haar nodig heeft. Welke catastrofale moeilijkheden hieruit kun nen voorkomen, heeft men zaterdag avond kunnen zien in Dorpshuis „De Kievit", waar een groep Midden-Eier- landse toneelspelers ten bate van de schoolkas van de „Jan Strijbosschool" opvoerde de klucht „De hit voor twee mevrouwen", geschreven door Wim Bischot. De avond werd geopend door de voorzitster van de oudercommissie, mevr. M. Dros-Daalder. Zij verheugde zich over de grote opkomst en ook over het mooie zaaltje, waarover Eierland thans kan gaan beschikken. Helaas kon het gebouw nog niet officieel in ge bruik worden genomen, daar de tap- vergunning nog niet aanwezig was. Zij wenste mevr. De Jong, de echtgenote van de eigenaar, het allerbeste toe en hoopte dat zij spoedig weer gezond uit hetziekenhuis zou terugkeren. De spelers, die hierna het woord kre gen zijn er ongetwijfeld in in geslaagd, de aanwezigen een genoegelijke avond te bezorgen. Dit bleek wel uit de re acties van het publiek De rolverdeling VOOR ZICHTZENDINGEN het telefoonnummer van onze heren- en jongens zaak in de Weverstraat is Vraagt nadere inlichtingen Als er al verschillende moeilijkheden zijn, zal Leen deze nog vergroten, door een tuinman, de Blikke (de heer J Moens) aan te bevelen en in dienst te nemen Deze is echter een gewezen in breker en kan natuurlijk zijn vingers niet thuishouden. De moeilijkheden sta pelen zich alsmaar op en de verhouding tussen de beide schoonzusters wordt er niet beter op. Tenslotte besluiten zij ieder een dienstbode te nemen, waar ook Leen voor zorgt. Ook dan is alles nog niet opgelost, want de nieuwe dienstbode .Freek (mevr. F. Schouten- Boogaard) wordt op de zitbank betrapt, nu eens met Karei, dan weer met Fre derik. De heer F. Geense had de regie en mevr. B. Dros-Schuitemaker souffleer de, waar nodig. De commissie had al direct een aan trekkelijk „aanloopkapitaal" beschik baar, in de vorm van het saldo van een enkele jaren geleden gehouden bazar. Gebonden Dat de bejaarden nu zelf hun ver- maaksavonden organiseren is niet om dat men van mening is dat in het alge meen voor hen te weinig wordt ge daan. Veel waardering hebben zij voor het werk van de bejaardensoos, de be- jaardentocht en de vele avonden, die jaarlijks speciaal voor Texelaars van 65 jaar en ouder worden georganiseerd. Het probleem was dat veel ouderen in minder goede conditie verkeren, waar door het vaak niet mogelijk is het huis te verlaten. In Huize Irene zijn b.v. 'slechts drie mensen die de wekelijkse soos bezoeken, maar juist degenen, die het bejaardenhuis niet of zeer moeilijk kunnen verlaten, hebben een verzetje nodig Vooral deze categorie is met de avonden-aan-huis bijzonder ingenomen. Terugblik De avondenserie startte 13 september vorig jaar, toen de heer J. C. Bruin dia's vertoonde van Egypte. Op 4 okto ber vertoonde de oud-Texelaar Plomp dia's van Israël. De eerste zangavond volgde op 4 november, verzorgd door het koor Nieuw Leven. Naast zang werden ook enkele toneelstukjes opge voerd. Veel waardering oogstte ook de orkestklas van de muziekschool Texel o.l.v. de heer C. Rijf. Op 23 november voerde het Amateurtje uit De Waal een toneelstuk op en op 1 december ver zorgde het Vormingsinstituut voor Meisjes o.l.v. mej. M. A. Witte een ge slaagde Sinterklaasavond. Deze avond werd op 6 december overigens gevolgd door de „echte" pakjesavond, die buiten het ontspanningsprogramma om werd georganiseerd. Op 22 december volgde weer een kooroptreden en daarna kwam een kinderkoor aan bod. Traditiege trouw werd de kerstviering georgani seerd, waaraan werd meegewerkt door het dameskoor Den Burg en de heren Uidam, Froentjes en Boilerman. Op 25 januari voerde de toneelclub „Zuid-Eierland" het stuk „Een grote zwarte poes" op en „Sint Jan" volgde op 9 februari met „Geld te geef". Op 21 februari werd een uitwisselings- reis gemaakt naar een bejaardenhuis te Anna Paulowna en op 17 en 23 februari lieten zangkoren zich weer horen. Op zaterdagmiddag 18 februari werd de film „Fanfare" (geleend van .Excelsior' te Oosterend) vertoond. Hedenavond komen De Duinkanters uit De Koog in Irene om een herhaling te geven van „Hobsons dochters". De twintigste zullen de Eilandzangers een uitvoering geven en tevens een dia vertoning verzorgen. Een gevariëerd programma brengt op 10 april de buurtvereniging Koger- straat-Schoonoordsingel-Witte Kruis- laan. Er zullen liedjes worden gezon gen, muziekstukjes worden gebracht en toneelstukjes opgevoerd. Het program ma wordt afgesloten door de mond orgelclub „De vrolijke cowboys" uit Den Hoorn op 18 april. „Eigen soos" In het kader van het recreatiepro- (Zie vervolg pagina 2) 4 1 Den Bur nn EL Tel,2572 heeft hip van 't spit om mee te nemen in „warm-houd" zakken

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1