jemeentelijke visafslag wordt per 15 mei opgeheven FILMMEIJWS Economische betekenis vrijwel nihil issers kunnen elders beter terecht SPORT EN SPEL in hét afgelopen weekend SPORTPROGRAMMA GEVRAAGD winkelmeisje Reeds jaren is de belangstelling van Texelse vissers en vishandelaren )0i de te Oudeschild gevestigde ge- eenteliike visa!slag zeer gering. Vlak i de oorlog was dat anders. Toen eiden enorme hoeveelheden vis aan- ivoerd en omgezet. De hoogste om- >t was die van 1946toen de gemeen- en opbrengst aan afslagrechten living van ruim f43.000,De rech- n over 1947 tot en met 1951 variëer- >n van ruim f30.000,tot ruim 15.000.per jaar. Deze hoge omzet- n konden worden bereikt omdat in e tijd in het kader van de prijsbe- eersinq ook voor vis en vaste prijs old. Toen die prijs werd losgelaten, on de afslag van Oudeschild de con ventie met de vaste wal weldra niet ieer volhouden en gingen de kotter- ssers hun vangst als regel in IJmui- en verkopen. Het jaar 1952 vertoonde reeds een :ote terugslag De afslagrechten be- roegen toen nog maar ruim ƒ4800, zim sindsdien regelmatig verder ge lald Zo werd vorig jaar 1492,aan 'slagrechten geïncasseerd. Exploitatie De gemeente hee ftde exploitatie van e afslag nog lange tijd sluitend kun- en houden, o a dank zij reorganisatie i 1956. Loon- en prijsstijgingen van de [gelopen jaren, gepaard gaande met ;n teruglopende omzet, hebben even wel opnieuw nadelige saldi veroor- lakt. Op geen enkele wijze is nu meer >n kostenvermindering te verkrijgen rger nog: als de visafslag in stand rordt gehouden zullen op korte termijn rote investeringen moeten worden ge- aan om het gebouw en de akkommo- atie daarvan aan de eisen des tijds laten voldoen. Het bedrijfsschap oor de groothandel in vis en vispro- ukten dringt nl.reeds enige tijd aan p verbetering van het gebouw omdat et niet aan in verordeningen vastge- igde esien voldoet. Nog in november et men van de zijde van het schap we- ;n dat de huidige toestand onder geen nkele voorwaarde langer mocht voort- uren Opknappen van het gebouw zou venwel zeker ƒ50 000,kosten. Om- at de uit deze investering voort- loeiende lasten geheel aan het nade- ge exploitatiesaldo moet worden toe- evoegd, wordt het tekort nog aanmer- elijk vergroot. Opheffing Op grond van het bovenstaande raagt het gemeentebestuur de raad de isafslag op te heffen per 15 mei a s. )eze datum is gekozen omdat de beide (Advertentie I.M.) OK - SUPER OKTAANBENZINE Vanaf heden zullen de O.K. ben- zmepompafleveringsbonnen, die iedere afnemer bij het tanken van originele onovertroffen OK-super oktaanbenzine van de OK^benzi- nepomphouder krijgt, van grote betekenis worden Wees er dus zuinig op, want het is beslist de moeite waard Coöp. Aankoopvereniging Texel" Waalderstr. 53. Den Burg, Texel Dammenplan WAD DENFEDERATIE OOK TEGEN Dc Waddenfederatie van dc vijf ilander VVV's heeft zich in een ver- adering te Harlingen uitgesproken te len inbreuk op de Waddenzee, dus egen inpoldering of welk dammenplan lan ook, aldus weet de Leeuwarder )ourant te melden. De federatie kwam ot deze uitspraak nadat de heer C. ►wart, bestuurslid van de VVV Ter- chelling (die met die van Vlieland lid s van de Vereniging tot behoud van Ie Waddenzee) erom had gevraagd. Het s niet bekend hoe de stemmen van de 'VV's waren verdeeld, of hoe de stem- nenverhouding luidde. De federatie is van plan de volgende vinter „persoonlijk" propaganda te naken voor de Waddeneilanden in Duitsland, België en het zuidelijk deel fan Nederland Het ligt in de bedoe- ing met een voor dat doel geschikt ge naakte bus van de TESO (Texels Eigen itoomboot Onderneming) door deze ge_ >ieden te rijden. Op verschillende tandplaatsen zullen informatrices van Ie vijf VW's alle inlichtingen over de 'üanden verstrekken. De kosten vallen volgens een ruwe schatting) nog mee' ussen de ƒ5000,en de ƒ7500, Veel duurder komt de nieuwe Wad ienfolder (zestien pagina's met zeven deurenfoto's), die op de begroting staat 'oor ƒ24.000,De Waddeneilanden pelen met deze uitgave mee in de tustplaatsenfolder van de ANVV, vaarop ook andere Noordzeebadplaat- en inhaken met eigen folders. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 maart a.s. worden de moeders 'an de buitendorpen verwacht op de volgende 'ren ïen Hoorn: 13.0013.45 uur; Oosterend en k Waal13.4514.45 uur; De Cocksdorp o Eierland 14.4515.45 uur; De Koog 5.4516.15 uur. vishandelaren die een gedeelte van het afslaggebouw als pakhuis in gebruik hebben nog tot dat tijdstip ontheffing hebben van de door het bedrijfsschap gestelde eisen. Een voor de gemeente gunstige om standigheid is dat de heer K. Hooger- heide, beambte in algemene dienst te Oudeschild, die de afgelopen jaren be last was met het beheer van de afslag, per 1 maart werd gepensioneerd, zodat uit dien hoofde geen speciale voorzie ningen behoeven te worden getroffen Hij is echter bereid de werkzaamheden aan de afslag nog enige tijd voort te zetten. De nadelen voor de vissers, die hun vangsten nog wel bij de gemeentelijke afslag afleverden, zullen volgens B. en W. wel meevallen. Nu zij worden ge dwongen de vis elders te laten afslaan, zullen zij, door de grotere concurrentie van de viskopers aldaar, wellicht zo danig hogere prijzen kunnen maken, dat de kosten van het langere varen er door worden goedgemaakt. SUCCES-TEXEL 1—0 Texel verloor na spannende strijd van een iets beter Succes met 10 Het begint nu toch wel precair te worden, maar alles is nog mogelijk. Het gehele elftal speelde een goede wedstrijd Vooral de achterhoede en de midden linie waren prima. De voorhoede heeft te weinig stootkracht Hans viel uit de toon; hij kreeg te weinig ballen toege speeld, maar met praten hebben we nog nooit een wedstrijd gewonnen Als een ander het niet goed doet, gooi er dan zelf een schepje op. Uit de laatste vier wedstrijden moeten we nog minstens zes punten halen. Het is wel een zware, maar geen onmogelijke taak Vergeet vooral de training niet. VOLLEYBAL Llitslagen Oranje-Wit 2-Tevoko 2 heren 13 L.O.S.-TevOko 3 dames 30 Tevoko 4-RAP dames 22 Tevoko 5-Zeemacht dames 03 HEREN TEVOKO II KAMPIOEN Door maandagavond in de Sporthal te Den Helder van Oranje-Wit II te winnen werd het kampioenschap van Tevoko II een feit. In de beste stem ming keerde het team, bestaande uit Jaap Mets (aanvoerder), Ilan Dros, Huib Dros, Andrew Albers, Martien Zijm, Theo Zijm, Jan Joustra en Rob Dapper, huiswaarts. Aan boord van de Texelse boot werd de kampioenstaart, vervaar digd door Han Dros, verorberd. Tevo ren was overeengekomen dat het haksel overboord zou worden gezet als Tevoko de wedstrijd zou verliezen. De strijd tegen Oranje-Wit was bij zonder goed en sportief, volgens de spelers wel de beste die Tevoko II ooit heeft gespeeld. In de eerste set werd zeer geconcentreerd gespeeld Het spel van Tevoko was iets beter dan dat van de tegenstander, zowel aanvallend als verdedigend De set werd met 1115 gewonnen. De tweede set was spannen der, wat een gevolg was van het feit, dat Tevoko bij gelijkspel al reeds van het kampioenschap verzekerd zou zijn. Uitslag tweede set: 1315. De derde set liet geen spanning zien; Tevoko ver loor met 1510. Oranje-Wit hoopte er nog een gelijk spel uit te slepen, maar in de vierde set kreeg Tevoko er weer zin in. Door vlot, goed doorlopend spel werd ge wonnen met maar liefst 4'15. Tevoko II heeft nu nog één wedstrijd te spelen en wel tegen leraren Lyceum. De ontmoeting wordt op 8 april in de Sporthal gehouden. L.O.S.-TEVOKO 3 DAMES 3—0 Setstanden: 159; 1542; 1512. In de eerste set werd door Tevoko slecht gespeeld tegen het sterkere L.O.S., dat op de tweede plaats staat De tweede set ging beter en Tevoko kwam met vijf punten voor te staan, maar door het betere spel van LOS won het met 15-12. Ook de derde set was met 1512 voor L.O.S. Tevoko 3 staat nu op de vijfde plaats, gelijk met RAP. Dit weékend wordt in de competitie niet gespeeld Tweede paasdag gaat Tevoko met twee teams naar Alkmaar, om mee te doen aan het Octopus- toernooi. Maandag 3 april spelen Tevoko 4 en 5 (dames) in Den Helder. DAMCLUB TEXEL Uitslagen C. Dijker-P Kooiman 20 J. Vinke-J. Hooijberg 02 P Bakelaar-W. Bakker 20 P. W. Kooi-G. Dros 0—2 J. Bosch-J. Stam 1—1 P. Bakelaar-J. Schoo 20 P. Kooiman-J. v. Heerwaarden 11 C. Vinke-C. Groenhof 0'2 P W. Kooi-J. Hooijberg 11 G. Dros-J. Vinke 0—2 Jb Koorn-W. Bakker 02 C. Dijker bleek het nog niet te zijn verleerd. Hopelijk kan hij het volgend seizoen weer volop van de partij zijn J. Hooijberg verzuimde de vierde plaats vaster te bezetten en mocht ten slotte blij zijn dat hij nog een punt overhield aan de partij tegen P. W Kooi. Jas Vinke „slofte" enorm, toen G. Dros niet alleen verzuimde de winst te pakken. AANVULLENDE AGENDA Aanvullende agenda voor de verga dering van de raad der gemeente Texel te houden op dinsdag 28 maart 1967, n.m. 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 22 maart 1967 De burgemeester van Texel, C. DE KONING 20. Uitgifte in erfpacht aan de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer Texel van grond te De Cocksdorp, in verband met de stichting van een informatie bureau. 21. Bespreking toekomst sociale werk- tuin. 22. Uitgifte in erfpacht van een strook grond te Den Burg aan de N V. Texel- sche Electriciteitsmaatschappij. „WORSTELTENT" ORGANISEERT TEKENWEDSTRIJD Zoals wij reeds eerder uitvoerig meldden, zal de bekende hoteiboerderij „De Worsteltent" zaterdag voor Pasen worden heropend onder andere directie Ter gelegenheid daarvan heeft de heer W. M. Kooman, een der directeuren, een tekenwedstrijd uitgeschreven, waaraan alle Texelse kinderen kunnen deelnemen. De opdracht is de naam „De Worsteltent" uit te -beelden. De jonge tekenaars zijn bij de uitwerking van dit gegeven volkomen vrij. Het mag met potlood, inkt, verf of andere materialen De meest originele inzendingen zullen met aantrekkelijke prijzen worden be loond. Er worden drie leeftijdsgroepen vastgesteld; kinderen van 5 t/m 8 jaar, 9 t/m 12 jaar en 13 t/m 16 jaar. De jury bestaat uit de heren A Blok v.d Vel den en H. Tielemans. Voor elke leef tijdsgroep is een prijs, die bestaat uit een rondvlucht boven Texel. De teke ningen, aan de achterzijde voorzien van naam, adres en leeftijd, moeten in De Worsteltent worden ingeleverd op zaterdag 8 of zondag 9 april. Ieder kind dat een tekening inlevert (per kind hoogstens één tekening) krijgt een gra tis pannekoek VOETBAL ZATERDAG 25 MAART 1967 Adspiranten Wiron a-Texel a, 3.00 uur Tex Boys a-Cocksdorp a, 3.00 uur Pupillen Oosterend b-Tex. Boys a, 2.15 uur Oosterend a-Tex Boys b, 3 00 uur Cocksdorp-Texel b. 3.00 uur Texel a-ZDH b, 3 00 uur MAANDAG 27 MAART (2de paasdag): Junioren HCSC 2-Tex Boys, 2.30 uur ZATERDAG 1 APRIL 1967 Adspiranten: Texel a-Breezand Boys a, 4.15 uur Texel b-Tex. Boys a, 3.00 uur ZDH a-Oosterend a, 3.00 uur Pupillen Texel a-Oosterend a, 2.15 uur Tex. Boys a-Texel b. 3.00 uur Oosterend b-ZDH b, 3 00 uur Cook.sdorp-Tex. Boys b, 3.00 uur ZONDAG 2 APRIL 1967: 4de klas A KNVB: Texel-Hollandia T.. 2 30 uur Afdeling Noordholland JVC-Tex. Boys, 2.30 uur Oudesluis-Oosterend, 2.30 uur De Koog-Watervogels 3, 2.30 uur Schagen 3-Texel 2, 2 30 uur Petten 3-Oosterend 2, 2 30 uur Tex Bovs 2-BKC 4, 2.30 uur ZDH 2-Wieringerwaard 3. 2.30 uur Helder 7-Tex. Boys 3, 12 00 uur HRC 7-Oosterend 3, 2.30 uur WGIW 4-Texel 3, 2.30 uur Junioren Tex. Boys-Helder 2, 12.00 uur WGW 2-Texel, 12.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste is vrij; volgende week te gen Hollandia T. Het tweede neemt deel aan het paas- toemooi van De Koog. Zaterdag om kwart vóór 4 spelen we tegen Ooster end, als we winnen, dan moeten we zondag (le paasdag) om kwart vóór 4 tegen de winnaar van De Koog-Süd- West Berlin, maar als we verliezen dan om 2 uur tegen de verliezer. Een jeugd- elftal speelt op 2e paasdag op ons ter rein tegen een jeugdelftal van de Tex. Boys. Adspiranten a speelt zaterdag tegen Wiron a; vertrek met de boot van 2 uur Ook pupillen a en b spelen zaterdag middag. Zie voor de opstellingen in het kastje. Texelse Boys De junioren hebben nog een paar wedstrijden in te halen. Zij spelen daarom 2de paasdag voor de competitie tegen HCSC 2 in Den Helder. Vertrek boot 1 uur. De adspiranten zijn het aan hun stand verplicht zaterdag van Cocksdorp te winnen. Cocksdorp zal daar anders over denken, dus kan het er spannen. De pupillen a en b gaan gezamenlijk naar Oosrterend. Vertrek half twee van_ af de Zwaan. Allemaal present of bij verhindering tijdig afbericht, s v p. Willen de junioren en senoiren den ken aan de training, dinsdagavonds op het veld De opkomst is nog niet over weldigend en we zijn het er over eens, dat het nog wel nodig is. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2666. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Vervangers voor wijlen Jonge Keimpc K.I. TEXEL KOCHT TWEE JONGE STIEREN Door de Coöperatieve vereniging voor K.I. „Texel" zijn onlangs twee jonge stiren aangekocht als vervan gers van de onlangs te Utrecht gestor ven Jonge Keimpe. De oudste van de twee, de op 8 oktober 1965 geboren Keimpe 33 van de Beukenhof is in middels op Texel gearriveerd. Hij is een zoon van de stier Blitsaerd Jetske's Keimpe AB 86, die de bekende le pre miestier Blitsaerd Keimpe AB 88 pref. 2e klasse als vader heeft. De moeder, Sophie 29 B 83 is een dochter van Adema 21 van de Woudhoeve AB 90 pref. le klasse en een kleindochter van Sneeker Diamant B+ 83 pref. 2e klasse De nieuwe aankoop geeft dus een goede bloedaansluiting op het vee van de Texelse bedrijven. Hij werd met de stamboekkeuring voorlopig opgenomen met de letter B+ en werd gefokt door de heer Jac Clay te Sijbekarspel. De cohclusie van het keuringsrapport luidt: flink ontwikkelde vastgebouwde stier van behoorlijk type. De tweede aankoop is een stier, die op 8 april 1966 werd geboren. Hij kan door het stamboek voor voorlopige op name gekeurd worden als hij één jaar oud is Deze stier is een zoon van Blit saerd Keimpe. De moeder van de stier heeft vijf keer achtereen een kalf ge bracht dat Blitsaerd Keimpe als vader had. Hieronder waren twee stier- en drie kuikalveren. Het oudste stierkalf staat nu als fokstier bij de K I.-vereni ging .Noord-Oostpolder" en de drie kuikalveren zijn nu melkkoeien op het bedrijf van de fokker, de heer W. Kra nenburg in de Wieringermeer Deze drie koeien werden in het stamboek opgenomen met AB 85, AB 87 en AB 88 punten. Wanneer deze stier goedge keurd zal worden voor het gebruik voor KI en op Texel zal arriveren, zullen meerdere bijzonderheden worden be kend gemaakt. REUMABESTRIJDING OOK UW ZAAK Een reumapatiënt is een mens zoals U en wij! Alleen weet hij echter wat het betekent reumapatiënt te zijn. Het is Uw zaak er aan mede te werken deze mensen hun moeilijke bestaan zoveel mogelijk te verlichten. Dit kan door het Nationaal Rheumafonds te steunen. Door met uw financiële bijdrage een klein deel van uw geluk te schenken aan hen die het zo dringend nodig hébben. Met uw bijdragen kunnen vele reumapatiënten weer genieten van die kleine dingen, die voor eeri gezond mens zo vanzelfsprekend zijn. Het Nationaal Rhéumafonds bevor dert het wetenschappelijk onderzoek door het speurwerk naar de bron, het ontstaan van reuma, te financiëren Het verleent financiële hulp aan vele slachtoffers van dezei ernstige ziekte door verstrekking van aangepaste ver voermiddelen. speciale hulpmiddelen voor de huishouding of middelen waar door zij zich weer zelf kunnen wassen en aankleden, enz Kortom het helpt om het leven van reumapatiënten weer leefbaar te maken. In afgelegen delen van ons land bezoeken masseurs in auto's geïsoleerd wonende reumapa tiënten om hun de noodzakelijke be handeling te geven en hiermede hun genezing te bevorderen Dit kan omdat het Rheumafonds deze auto s, masseurs en inventaris bekostigt. Ook draagt Het Nationaal Rheumafonds bij in de uit breiding aan het aantal bedden in reuma-afdelingen of reumaklinieken, opdat ernstige reumapatiënten niet meer door plaatsgebrek voor opname moeten worden geweigerd. Een belangrijke taak van Het Natio naal Rheumafonds is voorts de zorg voor ontspanning van reumapatiënten. Jaarlijks kunnen 750 patiënten eens een keer met vakantie gaan, hetzij door een twaalf-daags verblijf in het reuma- vakantiecentrum te Bussum, hetzij door een vijf-daags verblijf in een hotel in Limburg Ontspanning bevordert im mers de genezing! Steun de landelijke collecte die van 27 maart tot 2 april gehouden wordt DE SIMAVI-COLLECTE In de week van 3-8 april wordt ook in onze gemeente de jaarlijkse SIMAVI- collecte gehouden. Vele dokters en ver pleegsters in de tropenlanden zetten hun persoon en hun kennis in voor de hulp aan mensen, die aan vaak afschu welijke ziekten lijden, veroorzaakt door onhygiënische toestanden en ondervoe ding, door onkunde en verkeerde be handeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam SIMAVI helpt waar zij kan en wil gaarne van de door U gegeven gelden steeds meer ongelukkige mensen red den door het schenken van medicijnen, instrumenten, verbandmiddelen, ver- plegingsartikelen Iedere dokter en ver pleegster, die in tropen!and een verant woord stuk werk doet, wordt door SIMAVI voorzien van het onontbeer lijke materiaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huidskleur. Iedereen wordt gehol pen. De bioscoopDezoekers kunnen kiezen. Het City-theater heeft voor de komen de periode maar liefst zes films op het programma staan Donderdagavond 30 maart: „Als de dauw hangt komt er regen", een film naar het bekende boek van Margit Soderholm. De hereboer en weduwnaar Germund heeft een dochter die verloofd is met de rijke boerenzoon Mats. Marit houdt echter van Jon, de zwervende speelman. Germund stelt alles in het werk om Jon uit de omge ving te verjagen, maar Mant verbergt de jongen voor hem Gedwongen door haar familie stemt Marit tenslotte toch in met het huwelijk met Mats, maar als zij voor het altaar staat, realiseert zij zich dat zij nog steeds van de zwerver houdt en vlucht. Samen met Jon begint zij in de uitgestrekte wouden een nieuw leven. Jon komt evenwel in het bezit van een hofstede en kan nu trouwen Hij blijft evenwel op kwade voet leven met zijn schoonvader. Daar komt pas verandering in als Jon bij de zalm vangst in het water valt en dreigt te verdrinken. Hij wordt gered door de enige, die de zwemkunst machtig is: Germund. In de hoofdrollen; Mai Zet- terling, Alf Kjellin en Sten Lindgren. (In kleuren toegang boven 18 jaar) Zondag- en maandagmiddag een oer- gekke lachfilm met in de hoofdrol Norman Wisdom: „De lefschopper". We zien Norman deze keer als de sla gersassistent Norman Pitkin. Door een vreemde samenloop van omstandighe den komt hij in een ziekenhuis terecht, waar hij naast vele goede daden zoveel onrust veroorzaakt, dat hem voor altijd de toegang tot het gebouw wordt ont zegd. Norman weet er echter toch weer binnen te dringen, als patiënt. Enfin, het is één reeks gekke gebeurtenissen, waar men onbezorgd getuige van kan zijn. (Alle leeftijden) Iets heel anders is „Geheim agente op Malakka", een oorlogsfilm. In het krijgsgevangenkamp „Bloed-eiland" op Malakka houden de Japanners de ge vangen genomen Engelsen op mensont erende wijze bezig. Desondanks is bij hen de geest nog lang niet gebroken en dat blijkt als op een dag door een vliegtuigongeluk de Engelse geheim, agente Elaine met een parachute in de jungle terecht komt. Zij heeft een uiterst geheime opdracht op zich Een der Engelsen ontdekt haar en de hele groep gaat ermee akkoord, dat zij ver borgen wordt gehouden in afwachting van een mogelijkheid om te ontsnap pen. Het meisje moet daarom zoveel mogelijk op een jongen lijken. De Ja panners weten dat het meisje ergens in de buurt moet zijn en geselen elke dag een der mannen om hen te dwingen de verblijfplaats te verraden. Ten koste van vele doden gelukt het tenslotte hel meisje uit Japanse handen te houden, zodat zij kan vluchten en haar opdracht volvoeren In de hoofdrollen Jack Hedley en Barbara Shelly. (In kleuren toegang boven 14 jaar) Sophia Loren en Gregory Peck spe len de hoofdrollen in „Arabesque, de dwaze en mysterieuze belevenissen van de Amerikaanse professor David Pol lock Hij wordt ontvoerd door Hassan Jena, eerste minister van een Oosters land en diens Britse ambassadeur Lufti. Pollock wordt gevraagd een an dere Oosterling te bespioneren en diens verzoek om een bepaald geheimschrift te ontcijferen, niet te weigeren. Bij dat laatstgenoemde werk wordt Pollock ge stoord door een schone en mysterieuze vrouw, die hem vertelt, dat hij gedood zal worden als hij het geheimschrift ontcijfert De historie krijgt de meest vreemde wendingen. Na een reeks spannende avonturen kan David de Oosterse in de armen sluiten De film draait maandag- en dinsdagavond. (In kleuren toegang alle leeftijden) Het ware verhaal van Lafitte, de „gentleman-piraat" van New Orleans, is onderwerp van de film „De boeka niers", een film. die men zaterdag 1 april en zondagmiddag 2 april kan zien. Het verhaal speelt in het Amerika van 1811, dat in stnjd gewikkeld was met de Britten. De Britten willen aanvallen I bij New Orleans, maar in deze streek is een bende boekaniers heer en meester. Deze worden door de bevolking op handen gedragen. Aanvankelijk staat niet vast of de boekaniers voor Enge land of de VS. zullen kiezen, maar Lafitte, de leider, wordt wel in een zékere richting gedreven door de liefde die hij koestert voor de gouverneurs dochter. Voordat Lafitte zich voor de Amerikanen inzet, doen zich spannende gebeurtenissen voor. die het overgrote deel van het verhaal beheersen. In de hoofdrollen Yul Brenner, Claire Bloom en Charles Boyer. (In kleuren toe gang boven 14 jaar). De (ongecoupeerde) versie van „La dolce vita" (Het zoete leven) kan men zondagavond 2 en dinsdagavond 4 april in het City-theater zien De film heeft betrekking op de gehele Romeinse we reld Honderden mensen, of zij nu be roemd zijn of niet, zouden zichzelf erin herkennen Hoofdfiguur is Marcello, nieuwtjesjager en schrijver van een .schandaalrubriek. Zijn belevenissen willen een schildering zijn van de he dendaagse maatschappij, met alle ero tische facetten, die La dolce vita tot een kasmagneet hebben gemaakt Duidelijk wordt echter wel dat er een argelozer, frisser en béter leven denkbaar is. (Toegang boven 18 jaar) SCHIETOEFENINGEN Op dinsdag 28 maart a s. zal door H.M Van Galen worden geschoten vanaf steiger 23 te Den Helder. Max. afstand 15 000 m. Onveilige strook langs peilingslijn 050 rechtwijzend, 1 mijl breed in NW richting en 4 mijl breed in ZO richting Veiligheidsschip aanwezig. Op 30 maart zal door H.M. Van Spyk worden geschoten vanaf steiger 21 te Den Helder. Maximale schoots afstand 15.000 m. Onveilige sector als boven. Veiligheidsschip aanwezig. voor onze huishoudwinkel (jaarbetrekking). BAKKERS IJZERHANDEL

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 7